NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Nashville - 22. února 2020   02:30

Chicago
Chicago
49:05' DeBrincat (P. Kane, Keith) • 64:02' DeBrincat (Keith)

3. Pekka Rinne (NSH) 36 zák., 2 góly, 94,7%
Statistiky: Střely na bránu: 38-43; Zablokované střely: 12-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 29-32; Přesilové hry: 1/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.
Mattias Ekholm sice v prostřední části prolomil ledy a poslal Nashville do vedení, jenže hosté poté nevyužili přesilovou hru 5 na 3, zatímco Chicago ano a zásluhou dvou branek útočníka Alexe DeBrincata stav otočilo. Výsledek. Chicago Blackhawks 2 Nashville Predators 1.
64:02'
Chicago právě vstřelilo branku!
ALEX DEBRINCAT se teď řítil po kolmé přihrávce Duncana Keitha do samostatného úniku a poté rychlou střelou zápěstím nad lapačkou gólmana Pekky Rinneho vymetl pravý horní roh brány – 2:1! Je tedy hotovo. Asistence: Duncan Keith.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:25'
Roman Josi si sjel z pravého křídla do mezikruží a poté napřáhl k prudké střele zápěstím, která byla jedním z domácích hráčů přizvednuta nad bránu Chicaga.
62:42'
Útočník Filip Forsberg vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila k přední tyči brány, Corey Crawford ji ale vyrazil pravým betonem mimo bránu.
61:42'
Duncan Keith si najel na parádní přihrávku přes osu útočného pásma a na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy, jeho rána ale minula vzdálenější levou tyč.
61:23'
Alex DeBrincat mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase a rozhodnout ho, jenže jeho střela z bodu pravého kruhu pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě.
60:58'
Mikael Granlund nabral na pravém křídle rychlost a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, která po ledě minula vzdálenější levou tyč brány. Slibná šance.
60:01'
Začalo prodloužení.
Alex DeBrincat odpověděl parádní tečí na úvodní gól Mattiase Ekholma a v United Center nás tedy čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině dnešního střetnutí tedy zní. Chicago Blackhawks 1 Nashville Predators 1.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:42'
Dominik Kubalík poslal z levého křídla nádhernou diagonální přihrávku ke vzdálenější pravé tyči, kde se málem prosadil Jonathan Toews, jenže Pekka Rinne ho dokázal vychytat vyrážečkou a poté pravým betonem odkopl puk do bezpečí!
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:12'
Predators nyní vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování, Corey Crawford ale puk vyrazil za bránu a vypadá to, že se dnes dočkáme prodloužení zápasu.
56:44'
Duncan Keith vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela s příklepem mířila ke vzdálenější pravé tyči brány, Pekka Rinne ji ale skvěle vykopl levým betonem.
55:49'
Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění a vzápětí se tedy vhazovalo po levici brankáře Pekky Rinneho.
54:52'
Drake Caggiula mohl dvakrát skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Pekka Rinne jeho první pokus zneškodnil senzačním akrobatickým zákrokem, zatímco druhý levým ramenem! Málem králem.
53:53'
Dante Fabbro na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím byla na přední tyči brány zablokována. Corey Crawford nyní tedy nezasahoval.
53:03'
Calle Järnkrok se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím ale zamířil pouze a jen do náruče domácího Coreyho Crawforda.
52:04'
Blackhawks bojovali o touš na pravé straně útočného pásma a puk se vzápětí odrazil mimo ledovou plochu.
51:06'
Domácí Dominik Kubalík se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a je nyní potřeba zmínit, že Duncan Keith dosáhl 600. bodu v NHL! TV brejk.
49:05'
Patrick Kane teď vystřelil před vrcholem levého kruhu pro vhazování zápěstím a útočník ALEX DEBRINCAT skvěle tečoval kotouč ve vzduchu, když se od jeho hole odrazil pod lapačkou Pekky Rinneho do vzdálenější pravé tyče brány a poté do sítě! Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.
48:34'
Pekka Rinne předvedl v rozpětí necelé minuty tři spektakulární zákroky, když nejprve zasáhl proti projektilu z vrcholu levého kruhu pro vhazování, poté dorážce Patricka Kanea u pravé tyče a ještě jedné střele, která na levém křídle vzápětí přišla z ostrého úhlu! Postaral se o ni Alex DeBrincat.
47:56'
Vyloučený Slater Koekkoek je zpět na ledě a začíná přesilová hra Chicaga pět na tři! Šance!
47:38'
Chicago si zahraje po komerční přestávce přesilovou hru. Filip Forsberg dostal dvě minuty za podrážení.
47:10'
Filip Forsberg skončil po souboji v levém kruhu pro vhazování na ledě, tentokrát se ale nevylučovalo a pokračuje hra 4 na 4, během které jsou lepší hosté.
46:27'
Ryan Johansen nyní zbytečně fauloval v levém rohu útočného pásma a rozhodčí ho vyloučili za hákování.
45:56'
Slater Koekkoek potřetí v dnešním zápase zamířil na trestnou lavici, tentokrát za podrážení. Přesilovka.
45:36'
Slater Koekkoek a Dominik Kubalík v rozpětí 10 sekund vypálili od modré čáry, jenže Pekka Rinne první střelu vyrazil vyrážečkou, zatímco druhou pak sevřel v náručí.
45:00'
Jonathan Toews vystřelil v blízkosti pravé tyče z úhlu a jeho pokus mířil ke vzdálenější levé tyči brány, jenže Pekka Rinne skvěle zasáhl svým pravým betonem.
43:53'
Connor Murphy využil zakázaného uvolnění Predators a z pravého kruhu pro vhazování mířil k přední tyči, jenže Pekka Rinne šel rychle do kolen a kotouč vyrazil mimo.
41:59'
Drake Caggiula teď na pravém křídle nabral rychlost a v blízkosti pravé tyče brány mohl vyrovnat, jenže Pekka Rinne ho vychytal a Preds dostali puk do středu ledu.
41:09'
Craig Smith se ocitl po přihrávce z levého kruhu před bránou v obrovské šanci, jenže trefil hruď Coreyho Crawforda, který si poradil i s dorážkou Rocca Grimaldiho! Hra následně byla přerušena.
40:43'
Ryan Johansen mohl skórovat v blízkosti levé tyče brány, jenže trefil pouze pravé rameno Coreyho Crawforda, který vzápětí zmrazil kotouč pod lapačkou.
40:16'
Patrick Kane na pravém křídle rychle vkročil do útočného pásma, jenže do cesty se mu velice rychle postavil hostující kapitán Roman Josi a o puk ho připravil.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-30; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 42%-58%; Hity: 17-22; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:24.
Mattias Ekholm po přestávce dokázal prolomit ledy a poslal hostující Nashville do vedení, které vzápětí mohli Predators navýšit během dvojnásobné početní výhody, jenže Chicago ji přečkalo bez úhony. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:37'
Predators se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu. Skvělá obrana a zákroky Coreyho Crawforda jsou nyní klíčové.
38:14'
Chicago dokázalo přečkat dvojnásobné oslabení, které trvalo přesně 73 sekund, a opět hraje v plném počtu. Skóre dnešního utkání určuje gól Mattiase Ekholma.
37:48'
Blackhawks už brání ve čtyřech a Predators nyní navíc nepřesně rozehráli podél střídaček, takže se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po levici Pekky Rinneho.
37:16'
Filip Forsberg mohl skórovat u pravé tyče brány, jenže Corey Crawford jeho pokus vyrazil a Predators se vzápětí k dorážce nedostali. Hodně důležitý zákrok.
36:43'
Kyle Turris vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela byla na přední tyči zablokována. Blackhawks ji na Coreyho Crawforda nepropustili.
36:14'
Duncan Keith dostal dvě minuty za hákování a nyní se láme chleba, protože Nashville si zahraje minutu a třináct sekund přesilovou hru 5 na 3. Velká šance.
35:58'
Hokejisté Nashvillu začali třetí přesilovou hru v zápase velice dobře a v rozpětí několika sekund se dostali ke dvěma střelám, Corey Crawford ale obě dvě vyrazil.
35:27'
Slater Koekkoek teď fauloval ve středním pásmu a byl podruhé vyloučen. Tentokrát za nedovolené bránění.
35:19'
Dominik Kubalík vypálil z levého kruhu pro vhazování, jenže Pekka Rinne jeho střelu ztlumil a poté puk zmrazil pod lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.
34:56'
Nashville právě vstřelil branku!
MATTIAS EKHOLM se dostal po přečíslení tři na dva do zakončení a jeho střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování nad vyrážečkou Coreyho Crawforda vymetla bližší levý horní roh brány – 0:1! Asistence: Rocco Grimaldi a Colin Blackwell.
34:33'
Brandon Saad v levém rohu útočného pásma Chicaga statečně bojoval o kotouč, jenže rychle se ocitl v obležení tří hráčů Nashvillu, kteří mu ho dokázali vypíchnout.
34:25'
Predators se dostali během druhé přesilové hry v zápase ke dvěma střelám, se kterými si Corey Crawford poradil, a domácí hokejisté hrají opět v plném počtu.
33:13'
Filip Forsberg vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Corey Crawford zřejmě vyrážečkou vyrazil puk do opačného rohu ledové plochy United Center.
32:32'
Roman Josi vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána bez přípravy mířila pod horní tyč, Corey Crawford ji ale vyrazil, přestože toho příliš neviděl.
32:25'
Duncan Keith zbytečně fauloval za vlastní bránou a dostal dvě minuty za držení. Nashville si zahraje po komerční přestávce druhou přesilovou hru v zápase.
31:23'
Mattias Ekholm byl zřejmě hráčem, který na vrcholu levého kruhu pro vhazování vypálil směrem na vzdálenější pravou tyč a kotouč těsně minul bránu.
31:00'
Predators měli dvě skvělé brankové příležitosti, jenže je využít nedokázali, a tak v United Center pokračuje bezbrankové skóre. Dokáže někdo konečně skórovat?
29:45'
Corey Crawford předvedl spektakulární zákrok, když proti střele z blízkosti po přihrávce zpoza brány zasáhl pravým betonem a poté vyrazil i střelu od modré čáry! Dva velmi pěkné zákroky.
29:30'
Dante Fabbro vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Corey Crawford jeho pokus sevřel ve své lapačce. Souboj brankářů pokračuje a stále je to 0:0.
29:10'
Pekka Rinne vyrazil střelu z blízkosti a na opačné straně mohl skórovat Rocco Grimaldi, jenže jeho střela z pravého kruhu skončila v náručí Coreyho Crawforda.
28:28'
Brandon Saad se ocitl v prostoru mezikruží ve velké šanci, jenže jeho následná střela zápěstím byla zablokována a Pekka Rinne vkleče nemusel zasahovat.
27:57'
Ryan Carpenter na levém křídle nabral obrovskou rychlost, jenže se do zakončení nedostal a byl vytlačen jedním z hostujících hráčů Nashvillu za bránu.
26:25'
Predators se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení následuje další krátká komerční přestávka. Skóre v United Center je stále bez branek.
25:12'
A další střela Predators, která přišla z pravého kruhu pro vhazování, Corey Crawford ale na přední tyči zakročil a levým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy.
24:38'
Craig Smith, Rocco Grimaldi a Kyle Turris se dostali v rychlém sledu do zakončení, jenže Corey Crawford úvodní dvě střely vyrazil, zatímco třetí sevřel v náručí.
24:15'
Connor Murphy vzápětí vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne měl čistý výhled, takže jeho prudký pokus sevřel v lapačce a přerušil hru.
24:07'
Dlouho se hrálo bez přerušení a Blackhawks nyní znovu vystřelili z levého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne si ale snadno poradil a na přední tyči sevřel puk v náručí.
22:29'
Alex DeBrincat mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování na straně Chicaga, jenže také Pekka Rinne byl připravený a předvedl pěkný semafor pro diváky.
22:11'
Následovala střela Predators z pravého kruhu pro vhazování, Corey Crawford byl ale na přední tyči opět připraven a tentokrát zasáhl svým pravým ramenem.
21:45'
Mattias Ekholm na pravém křídle vypálil od modré čáry a na přední tyči puk ve vzduchu tečoval Rocco Grimaldi, jenže Corey Crawford předvedl pěkný semafor.
21:12'
Jonathan Toews míchal s pukem po zakázaném uvolnění Predators v blízkosti levé tyče brány, jenže rychle k němu přistoupil Roman Josi a vypíchl mu ho.
20:27'
Roman Josi se dostal do zakončení v prostoru levého kruhu pro vhazování, do cesty jeho střely zápěstím se ale postavil Slater Koekkoek a zablokoval ji.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-10; Zablokované střely: 2-7; Vhazování: 62%-38%; Hity: 10-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:29.
Chicago mělo během úvodní části střetnutí obrovskou převahu, jenže se nedokázalo prosadit. Největší šanci měl na hokejce Brandon Saad, který během vlastního oslabení neproměnil trestné střílení, kdežto tečovaná rána obránce Duncana Keitha orazítkovala těsně před přestávkou levou tyč. Klíčovým hráčem zápasu je zatím brankář Pekka Rinne. Skóre po první třetině střetnutí tedy zní. Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 0.
20:00'
19:07'
Blackhawks vystřelili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Pekku Rinneho poté zachránila vzdálenější levá tyč, od které se puk odrazil ven!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:07'
Viktor Arvidsson zbytečně fauloval za bránou Coreyho Crawforda a dostal dvě minuty za krosček. Menší trest.
18:04'
Predators na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a jejich střela zápěstím mířila k přední tyči, kde ji Corey Crawford lapačkou vytáhl mimo bránu.
17:21'
Craig Smith si vybruslil zpoza brány k pravé tyči, kde se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, Corey Crawford ale oba jeho bekhendové pokusy zastavil.
15:42'
Mikael Granlund nyní vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Corey Crawford byl na přední tyči brány připravený a zřejmě kotouč vyrazil maskou.
14:12'
Predators na pravém křídle vypálili od modré čáry, Corey Crawford byl ale na přední tyči brány připravený a vyrazil kotouč do rohu ledové plochy. Jeho třetí zákrok.
14:05'
Hra byla přerušena a prostor dostává druhá komerční přestávka. Chicago má obrovskou převahu, jenže zatím ji nedokázalo gólově vyjádřit. Stav je tedy 0:0.
13:27'
Chicago má obrovskou střeleckou převahu a už se dostalo k dvanácti střelám na bránu, zatímco Nashville pouze ke dvěma, což je obrovský rozdíl.
12:29'
Hokejisté Chicaga se dostali ke střele v blízkosti levé tyče a poté na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne je ale obě dvě dokázal vyrazit mimo.
11:02'
Neuhodli byste, kde nyní puk skončil. Nakonec neskončil v ochranné síti, ale v kalhotách Olliho Määtty, který ho ve středním pásmu vytřepal!
11:02'
Corey Crawford zřejmě vyrazil nahození Predators od modré čáry do ochranné sítě a po jeho vůbec prvním zákroku v dnešním zápase následuje reklamní přestávka.
09:56'
Vyloučený Slater Koekkoek je zpět na ledové ploše a také Chicago úspěšně přečkalo první oslabení, během kterého navíc Brandon Saad neproměnil trestné střílení.
09:14'
Brandon Saad provedl trestné střílení a pokusil se skórovat mezi betony Pekky Rinneho, jenže brankář Predators šel rychle do kolen a betony jeho pokus vyrazil! Stále je to tedy bez branek.
09:14'
Filip Forsberg fauloval Brandona Saada v samostatném úniku a po jeho hákování následuje trestné střílení.
09:14'
Útočník Brandon Saad se řítil během oslabení Blackhawks sám na bránu a jeho bekhendové zakončení těsně minulo vzdálenější levou tyč! Byl ovšem faulován. Následuje trestné střílení!
07:56'
Slater Koekkoek byl vyloučen za podrážení a nyní si zahraje první přesilovou hru Nashville. Menší trest.
05:56'
Olli Määttä zkusil na ose útočného pásma vystřelit od modré čáry, jenže na vrcholu mezikruží stál dobře postavený Mikael Granlund, který jeho pokus zablokoval.
05:01'
Chicago se dostalo během přesilové hry minimálně k pěti střelám, jenže Pekka Rinne je všechny dokázal pochytat a druží hostující Nashville nad vodou.
04:47'
Vyloučený Matt Duchene je nyní zpět na ledové ploše a hokejisté Nashvillu úspěšně přečkali úvodní oslabení. Stav v United Center je zatím stále bezbrankový.
03:29'
Český útočník je v úvodu zápasu při chuti! Nyní vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže Pekka Rinne byl opět na místě a jeho ránu vyrazil mimo.
03:00'
Dominik Kubalík mohl skórovat po střele z pravého kruhu pro vhazování, jenže hostující brankář Pekka Rinne byl připraven a jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
02:47'
Alex Nylander byl nyní v úvodu zápasu faulován a Matt Duchene dostal dvě minuty za sekání. První přesilovka.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Koekkoek, Keith (A), C. Murphy, Seeler, Boqvist, Määttä – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Carpenter, Saad – D. Strome, Dach, DeBrincat – A. Nylander, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Turris, Grimaldi – Watson, Sissons, Blackwell. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Steve Barton, Devin Berg.

Dominik Kubalík (CHI) 58 zápasů, 25+13, +/- +2
David Kämpf (CHI) 60 zápasů, 7+7, +/- -7
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v letošní sezóně třikrát a bilance vyznívá lépe pro Nashville, který nad Chicagem vyhrál dvakrát. Blackhawks vyhráli v listopadu vysoko 7:2.
Nashville Predators

Nashville vyhrál sedm z posledních jedenácti zápasů a zlepšenou formu se nyní bude snažit potvrdit na ledě Chicaga. Do sestavy Predators se může vrátit obránce Ryan Ellis, který vynechal dvacet střetnutí kvůli otřesu mozku. Zkušený obránce v letošní sezóně odehrál 39 zápasů a připsal si 28 bodů za šest gólů a 22 asistencí.
Chicago Blackhawks

Chicagu se v letošní sezóně NHL příliš nedaří a během posledních dnů to platí obzvláště, když vyhrálo pouze dvě z posledních deseti střetnutí poté, co už předtím vyhrálo pětkrát v řadě. Blackhawks aktuálně ztrácí na druhou divokou kartu osm bodů. Domácí opět budou spoléhat na svého skvělého útočníka Patricka Kanea.
Nashville se představí v sobotu v noci na ledě Chicaga, kde ho čeká důležitý zápas v boji o divokou kartu, jež zajišťuje účast v playoff. Predators budou chtít zvítězit a pomoci jim může návrat úžasného beka Ryana Ellise.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.