NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Washington - 21. října 2019   01:08

Chicago
Chicago
28:25' Caggiula (A. Nylander, Carpenter) • 46:05' D. Kubalík (Saad, Kämpf) • 49:58' P. Kane (A. Nylander)
3:5
(0:1, 1:1, 2:3)
Washington
Washington
09:25' Oshie  (Kuzněcov) • 29:53' Dowd  (Hagelin) • 43:52' Ovečkin  (Carlson, Kempný) • 51:47' T. Wilson  (Hagelin, Eller) • 59:10' Eller  (Orlov)
Chicago
Crawford (Lehner) – Keith, C. Murphy, Määttä, Seabrook, de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews, Dach – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Carpenter, Caggiula, A. Nylander.
Brenk, McCauley – Alphonso, Barton
United Center, Chicago
Washington

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Dominik Kubalík (CHI) 1+0
Washington Capitals vyhráli třetí utkání v řadě a po dvou domácích výhrách se dokázali prosadit také ve venkovním zápase. Po Torontu a Rangers přehráli Chicago.

Na začátku třetí třetiny sice zvýšil na 3:1 Alex Ovečkin, ale domácím se podařilo srovnat díky brankám Dominika Kubalíka a Patricka Kanea na 3:3 a duel ještě pořádně zdramatizovat. V 52. minutě Tom Wilson strhnul vedení na stranu Washingtonu, a i přes obrovský tlak Chicaga v posledních minutách se už hosté dokázali ve vedení udržet. Pojistku přidal v poslední minutě do prázdné branky ještě Eller.
59:37'
Zakázané uvolnění hostů.
59:17'
Saad rychle vystřelil na Holtbyho, ten přerušuje a Crawford je opět na střídačce.
59:10'
Washington právě vstřelil branku!
LARS ELLER poslal puk z vlastního pásma do prázdné branky Chicaga. Asistence: Dmitrij Orlov.
58:58'
Zakázané uvolnění Washingtonu. Chicago si bere oddechový čas.
58:58'
Prudká střela hostů z vlastního pásma minula prázdnou klec o pár decimetrů!
58:35'
Domácí kombinují v útoku, zatím ale na Holtbyho neposlali žádnou střelu.
57:52'
Brankář Crawford odjíždí na střídačku!
57:40'
Washingtonu se daří držet puk mimo své pásmo a dát brankáři Holtbymu trochu klidu.
57:22'
Vylučovat se, podle všeho, nebude.
57:22'
Za brankou Washingtonu se utvořilo několik dvojiček, které se spolu dostaly do šarvátky. Rozhodčím se po chvíli podařilo kohouty uklidnit. Nyní se rozhodují, jestli budou vylučovat. Mezitím je tu poslední komerční pauza.
56:48'
Vykopnutým betonem zastavil Holtby střelu Shawa zpoza pravého kruhu. Washington sice vyhazuje, ale je pod tlakem.
56:16'
Neskutečnému náporu nyní čelil Holtby, který vykryl střelu zpoza kruhů a poté odolával spolu se svou obranou několika pokusům o dorážku i dalším střelám z prostoru před brankovištěm.
55:55'
Dobrý forčeking hostů dělá Chicagu velké problémy.
55:32'
Leipsic se dostal s pukem za branku Chicaga, kde trochu pošetřil čas.
54:56'
Tentokrát se obrana tak nevyvedla. Zakázané uvolnění.
54:35'
Čas se Chicagu výrazně krátí. Domácím se nedaří usadit v útoku, hosté svědomitě brání.
53:38'
Zakázané uvolnění Washingtonu. To se vůbec nelíbí Ovečkinovi, ale nic s tím nenadělá.
52:59'
Leipsic předvedl rychlý výpad až k brance, Crawford jeho zakončení drží pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční přestávka.
52:10'
Za zády Crawforda zazvonila tyč. Hodně aktivní byl před brankou Chicaga Vrána.
51:47'
Domácí úplně zapomněli na TOMA WILSONA, který byl nikým nekrytý na pravé straně brankoviště. A přesně tam mířila přihrávka ve chvíli, kdy se hosté dostali do pozice vedle branky na levé straně. Wilson měl jednoduchou práci. Asistence: Carl Hagelin, Lars Eller.
51:25'
Crawford zachytil nahozený puk ze středního pásma, i pod tlakem rozehrál za branku.
51:02'
De Haan vyslal střílenou přihrávku od modré čáry, Kempný puk zachytil svým tělem a odehrál ho. Chicago je hodně aktivní, cítí šanci na obrat.
49:58'
Chicago právě vstřelilo branku!
Riskantní přihrávka hostů podél modré čáry nevyšla. Domácí Nylander ji vystihl, vyrazil do útoku s PATRICKEM KANEM, který také z pravého kruhu prostřelil Holtbyho a srovnává na 3:3! Asistence: Alexander Nylander.
49:30'
Kubalík se dostal do další šance, tentokrát byl zblokován Siegenthalerem.
49:00'
Holtby ukryl do lapačky nahození Shawa ze středního pásma a přerušil hru.
48:00'
Chicago vede na střely 36-23. Na góly ale stále musí dotahovat.
47:16'
Holtby zastavil střelu Stromea z pravého kruhu a přerušil hru. Komerční pauza.
46:41'
Hra se přesunula před Crawforda, který vyráží střelu hostů do bezpečí. Chicago se poté zmocnilo puku.
46:05'
DOMINIK KUBALÍK se za svou aktivitu dočkal své odměny. Holtby vyrazil zakončení Saada, jehož našel z pravé strany Kämpf, z prostoru před brankovištěm jen před sebe a český útočník se prodral k dorážku do zčásti odkryté branky. Asistence: Brandon Saad, David Kämpf.
45:55'
Kubalík se tlačil do brankoviště z levé strany, ale Holtby opět odolal, i v leže.
45:45'
Střelecky aktivní Kubalík vyzval Holtbyho k dalšímu zákroku. Zatím na něj marně hledá recept.
44:41'
Seabrook se tlačil mezi kruhy před brankoviště, přes Oshieho puk neprotlačil.
43:52'
Carlson svou přihrávkou našel v levém kruhu volného ALEXANDRA OVEČKINA, který ránou z voleje prostřelil Crawforda a vsítil svůj šestý gól v sezoně. Pro Carlsona je to už 15. asistence v této sezoně. Asistence: John Carlson, Michal Kempný.
43:24'
Útočný výlet za obranu Blackhawks úspěšný nebyl, puk končí na zadním mantinelu.
42:40'
Holtby zastavil tečovanou střelu Seabrooka a rozhodčí se poté upískl, když ztratil puk z dohledu. Ten přitom Holtbymu propadl do brankoviště a zůstal nepokrytý.
42:33'
41:40'
Wilson se podél levého mantinelu vydal s pukem do středního pásma a nakonec se dostal i za útočnou modrou. Střelu však přes vracejícího se Gustafssona neprotlačil.
40:58'
Gustafsson zkusil štěstí od modré čáry, Holtby srazil puk do strany a jeho spoluhráči vyhazují.
40:33'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., podrážení).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Chicagu se sice povedlo ve 29. minutě srovnat stav zápasu na 1:1, ale dlouho se radovat nemohlo. Po faulu Stephensona dostali domácí šanci hrát hned čtyři minuty v přesilovce, ale stačila necelá půl minuta k tomu, aby hráči Washingtonu vyrazili v oslabení do brejku a vrátili se do vedení. Zbytek přesilovky Chicago spíš protrpělo.
40:00'
39:50'
Střela domácích od modré čáry byla zblokována. Chicago zůstává v útočném pásmu, ale je u zadního mantinelu.
39:01'
A Ovečkin se dostal do postavení mimo hru.
38:41'
Pokus o přihrávku skrz střední pásmo končí ze strany hostů jen zakázaný uvolněním.
38:10'
Ovečkin s Oshiem se pokusili ohrozit svým výpadem Crawforda, ale úspěchu nedosáhli.
36:24'
Domácí při přechodu středního pásma zastavilo postavení mimo hru.
36:12'
Eller se dobře uvolnil v levém kruhu, ještě puk přenechal Vránovi, který z levé strany přinutil Crawforda k zásahu. Komerční přestávka.
35:43'
Washington se dopustil zakázaného uvolnění. Celá minuta po komerční pauze se nesla v duchu neúspěšné snahy obou týmů usadit se v útoku.
34:35'
Holtby zasáhl proti střele Murphyho zpoza pravého kruhu a přerušil hru. Komerční pauza.
33:29'
Nylander se před brankovištěm zorientoval, jeho střelu Holtby vyráží.
33:25'
33:10'
Další dvě vyhození ze strany Washingtonu. Inkasovaný gól při vlastní přesilovce se na nich hodně negativně projevil.
32:32'
Další vyhození puku. Není to ani zdaleka vydařená přesilovka, která navíc je o dvě minuty prodloužená.
31:50'
Capitals se osvobodili a mohou prostřídat.
31:35'
Další střela Kubalíka, Holtby vytěsnil puk mimo.
31:20'
Kubalík zpoza obránce v pravém kruhu orazítkoval zadní mantinel.
31:10'
Domácím trvalo dlouho, než se usadili v útoku. Už se jim to povedlo.
30:20'
Capitals vyhazují ze svého pásma.
29:53'
Hosté vyrazili v oslabení ve dvou do útoku. Hagelin i přes padajícího obránce procpal přihrávku na NICA DOWDA do pravé strany a útočník Washingtonu prostřelil přesouvajícího se Crawforda. Asistence: Carl Hagelin.
29:40'
Debrincat ránou z voleje těsně míjí branku Washingtonu.
29:25'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
29:08'
28:25'
Obrana hostů hodně zaspala. Holtby sice vyrazil střelu Carpentera, ale před brankou se puku zmocnil Nylander, který sjel mírně na levou stranu, povytáhl s sebou brankáře a rychle přihrál na pravou stranu DRAKEOVI CAGGIULOVI, před kterým zívala zcela odkrytá branka. Asistence: Alexander Nylander, Ryan Carpenter.
27:55'
Gudas se dostal za vlastní brankou do velkých problémů, když ho při vyčkávání s rozehrávkou dokázal Carpenter vystavit tlaku a obrat o puk. Následná šance z prostoru před brankovištěm šla mimo.
26:19'
Keith vyslal do útoku Kubalíka, který se i dostal přes obránce, ale také byl blízko k brance a zakončení jednou rukou dokázal Holtby vyrazit. Hra je poté přerušena. Komerční přestávka.
25:16'
Pro změnu střela z levého kruhu, Carlson nutí Crawforda přerušit hru.
25:05'
Tyč zazvonila za zády Crawforda po střele Dowda z pravého kruhu! Dobře střílel na vzdálenější tyč.
24:50'
Vrána se ujal puku ve vlastním pásmu, dostal se až mezi kruhy před Crawfordem, ale poté byl složen Keithem.
23:31'
Wilson se odpoutal mezi kruhy od obránce, na Crawforda v brance domácích však nevyzrál.
22:55'
Capitals se dopustili zakázaného uvolnění.
22:36'
Hra je přerušena před brankou Crawforda, kde se bude vhazovat.
22:00'
Zatímco končí přesilovka domácích, Keith přinutil střelou od modré Holtbyho přerušit hru.
21:47'
Seabrook zpoza pravého kruhu trefil beton Holtbyho, Saad místo dorážky chtěl ještě přihrávat.
21:35'
Kubalík před brankou hledal Shawa, ale přihrávka nenašla adresáta.
20:58'
Po zákroku Holtbyho se k puku prodral Dowd, který vyhazuje.
20:28'
Gustafsson svou ránu od modré čáry poslal nad branku. Domácí zůstávají u puku a rozvíjí dál přesilovkovou kombinaci.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:02.
První třetina přinesla jedinou branku. T.J. Oshie se prosadil v přesilovce a poslal v 10. minutě Washington do vedení.Chicago sice své soupeře přestřílelo 14-12, ale gólu nedosáhlo. Šanci bude mít na začátku druhé třetiny, kdy bude hrát přesilovku.
20:00'
20:00'
Po závěrečné siréně ještě došlo k menší roztržce mezi Gudasem a Murphym. Murphy totiž atakoval Ovečkina a český obránce dal domácímu obránci najevo, že si svou hvězdu hlídá. Také za to ale dostal dvouminutový trest za krosček. K tomu dvě minuty za hrubost, stejně jako Murphy.
19:40'
Před brankovištěm Holtbyho operovali hned dva hráči. Ani tato přesilovka ovšem domácím nepomohla k překonání brankáře hostí.
19:19'
Stephenson od modré čáry vyzkoušel pozornost Crawforda.
18:45'
Jensen ve svém pásmu chybuje, pouští k puku Kanea, ale situaci nakonec sám zachraňuje. Povedlo se mu soupeře vybruslit a nepustit ho k zakončení.
17:52'
Crawford při zákroku proti Ovečkinovi skončil v brankovišti dokonce vsedě a musel se rychle přetočit, aby odrazil puk, k němuž se rychle blížil jeden z hostujících útočníků.
17:15'
Vrána se prodral k zakončení, ale puk byl sražen bránícím hráčem do ochranné sítě. Komerční pauza.
16:50'
Vrána se snažil dostihnout puk, který se dostal do obranné třetiny Chicaga. Ale domácí obránce byl rychlejší.
16:08'
Crawford stihl při pokleku ještě vykopnout beton do strany a zastavil dorážku soupeře. Výrazně teď podržel Chicago.
15:56'
Vhazovat se bude před Crawfordem.
15:16'
Zakázané uvolnění Washingtonu.
14:59'
14:50'
Tlak domácích ale pokračuje. Gustafsson a Toews pořádně protáhli Holtbyho, který s vypětím všech sil drží čisté konto.
14:25'
Ale to je velká chyba. Domácím vyjel puk do středního pásma a hosté mohli prostřídat, respektive stihli to.
14:05'
Washingtonu se nepovedlo vyhodit puk, Chicago dál kombinuje.
13:40'
Dělovka zpoza pravého kruhu neprošla. Gudas letící puk srazil.
13:10'
Capitals vyhazují puk ze svého pásma.
Komerční přestávka.
12:59'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., podrážení).
12:45'
Byť Chicago přišlo o puk, rychle se vrátilo před Holtbyho a dál vytváří zajímavý tlak na své soupeře.
12:10'
Holtby úspěšně čelil zakončení z prostoru před brankovištěm. Carpenter ještě udržel puk a rozehrál na modrou.
11:50'
Po šanci Ovečkina, který byl zblokován Nylanderem, se Chicago dopustilo zakázaného uvolnění.
11:10'
Gudas se snažil ohrozit branku Crawforda od modré čáry, puk ovšem skrz bránící hráče neprošel.
09:25'
Bleskově využitá přesilovka. Puk se po buly dostal na zadní mantinel, kde ho získal Kuzněcov, jenž rychle přihrál před branku. Tam si dobře najel T.J. OSHIE, který střelou pod horní tyčku otevírá skóre. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
09:17'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andrew Shaw – 2 min., držení).
08:58'
Nylander střílel ještě před modrou čárou, spíš nahazoval přímo na Holtbyho. Ten podržel puk pod lapačkou. Komerční pauza.
08:30'
Stále se hraje. Oba týmy se v této části hry marně snaží vytvořit nějaký souvislý tlak.
07:13'
Kampf zblokoval střelu obránce Jensena od modré a nepropustil puk na svého brankáře.
06:40'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Puk nadále pravidelně střídá majitele.
05:45'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Holtby vyrazil střelu DeBrincata a rychlý protiútok hostů zakončoval nahozením od modré Ovečkin. Crawford také vyráží, ale Capitals puk nezískali.
05:00'
Leipsic se v levém kruhu dostal k přihrávce a rychle střílel. Crawford zastavil puk na svých betonech.
04:42'
Osmnáctiletý Dach, trojka letošního draftu, se dostal od zadního mantinelu, rozehrál na Kanea mezi kruhy a Holtby měl plné ruce práce, aby letící puk zastavil.
04:15'
Zakázané uvolnění Capitals.
03:45'
Rychlý přechod Washingtonu do útoku řeší svým zákrokem Crawford.
03:37'
Ránu Seabrooka o modré už musel Holtby chytat. Přerušuje hru.
02:50'
Shaw protečoval svou nohou střelu od modré, puk tím usměrnil jen na zadní mantinel.
02:31'
Hosté při rozehrávce ze svého pásma poslali puk na střídačku.
02:20'
Holtby zastavil střelu Seabrooka z hranice kruhů a přerušil hru.
01:35'
Úvodní minuty zápasu přináší spíš opatrnou hru z obou stran. Ke střele se snažil dostat Toews, ale od modré minul.
00:40'
První útok hostujícího týmu byl odražen, k puku se dostalo Chicago.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Keith, C. Murphy, Määttä, Seabrook, de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews, Dach – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Carpenter, Caggiula.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Jensen, Kempný, Gudas – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Dowd, Stephenson.

Rozhodčí: Brenk, McCauley – Alphonso, Barton.
Jak naznačují vzájemné zápasy z minulých dvou sezon, domácí kluziště bývalo rozhodující v tom, komu se podařilo vybojovat výhru. Chicago v lednu 2019 vyhrálo doma 8:5, v únoru 2018 zase 7:1.
V dalším utkání na ně čekají vítězové Stanley Cupu z roku 2018. Washinton zatím v této sezoně odehrál 9 zápasů (o 4 více než Chicago) a vybojoval velmi slušných 12 bodů. V předchozích dvou zápasech, které hrál na domácím ledě, porazil silné Toronto i hokejisty Rangers a vybojoval tři výhry z posledních čtyř zápasů.
Chicago vstoupilo do sezony třemi těsnými porážkami a svou smůlu si vybíralo do dna. Zvrat nasral v utkání s Edmontonem, který Blackhawks porazili 3:1 a ukončili tím jeho neporazitelnost. Své vzepětí navíc potvrdili v utkání s Columbusem, který v noci na sobotu porazili po prodloužení 3:2.
Konec týdne s sebou přinese dalších pět zápasů v zámořské NHL. V tomto přenose se budeme věnovat střetnutí mezi Chicagem a Washingtonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.