NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Calgary - 4. října 2019   03:00

Colorado
Colorado
05:59' Donskoi (Girard, Burakovsky) • 16:08' Rantanen (Landeskog) • 32:22' Compher (Calvert, Zadorov) • 36:51' Rantanen (MacKinnon, Makar) • 58:51' Donskoi
5:3
(2:1, 2:2, 1:0)
Calgary
Calgary
08:33' Monahan  (J. Gaudreau, E. Lindholm) • 21:50' J. Gaudreau  (Monahan, Tkachuk) • 37:07' Giordano  (S. Bennett, D. Ryan)

3. Joonas Donskoi (COL) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-30; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 46%-54%; Hity: 15-20; Přesilové hry: 2/6-2/4; Trestné minuty: 15-29.
Colorado přestřílelo v nádherném zápase bohatém na góly Calgary, v jehož bráně odchytal velice slušné utkání český brankář David Rittich, a novou sezónu NHL 2019-20 zahájilo vítězstvím. Dvěma góly se o něj postarali Mikko Rantanen a Joonas Donskoi, kteří byli vyhlášeni hvězdami utkání. Konečný výsledek duelu v Denveru zní. Colorado Avalanche 5 Calgary Flames 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:51'
Colorado právě vstřelilo branku!
JOONAS DONSKOI vybojoval puk v obranném pásmu, podél střídaček ho rychle zatáhl dopředu a poté dovezl do prázdné brány! Bez asistence.
58:05'
David Rittich zamířil na střídačku, zatímco Matthew Tkachuk předvedl v levém kruhu nádhernou stahovačku, ani nadvakrát ale brankáře Avs nepřekonal! Úžasné zákroky.
57:14'
André Burakovsky dokázal vybojovat ztracený puk a Nazem Kadri na pravém křídle vystřelil z úhlu mimo.
56:39'
Oliver Kylington vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a puk skončil v lapačce Philippa Grubauera.
56:16'
Sam Bennett nyní bojoval o puk za bránou Philippa Grubauera, jenže ho neudržel a Colorado rozehrávalo.
54:55'
J. T. Compher a Matt Calvert vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže Flames jejich kombinaci rozbili.
54:24'
TJ Brodie se ocitl ihned po vhazování v útočném pásmu v postavení mimo hru. Komerční přestávka.
53:53'
Nathan MacKinnon zakončil nádhernou kombinaci Avalanche na jeden dotek střelou z vrcholu mezikruží, která skončila jen v náručí brankáře Davida Ritticha.
52:43'
TJ Brodie vypálil po zakázaném uvolnění Avalanche od modré čáry a jeho velmi ostrá rána byla zablokována.
51:32'
Nathan MacKinnon se ocitl před bránou Flames úplně sám a po pěkné otočce mířil bekhendem nad pravý beton Davida Ritticha, jenže trefil tyč!
50:56'
Sean Monahan vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a jeho střela s příklepem skončila v náručí Philippa Grubauera. Následuje komerční přestávka.
50:46'
Valerij Ničuškin vystihl rozehrávku Flames a z pravého křídla si sjel nádherně před bránu, kde už se chystal zakončovat, hosté mu ale kotouč dokázali vypíchnout.
49:43'
Colorado vyrazilo na pravém křídle do protiútoku, po rychlém obratu hry ale přišla nepřesná přihrávka Avs.
48:30'
Joonas Donskoi krásně zamíchal s pukem u levé tyče brány, mezi betony Davida Ritticha ale puk zasunout nedokázal! Český brankář chytá skvěle.
47:20'
Flames vypálili v rychlém sledu dvakrát od modré čáry mimo a nahození skončilo pod Philippem Grubauerem.
46:20'
Derek Ryan si sjížděl z levého kruhu před bránu Avs, fantasticky se mu ale vrhl pod nohy Matt Nieto. Po střetu hráčů byla posunuta brána. Komerční přestávka.
45:56'
Andrew Mangiapane vystřelil ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu a tečovaný puk minul vzdálenější levou tyč brány Philippa Grubauera.
45:22'
Philipp Grubauer podržel Avalanche nádherným rozštěpem a dorážka Flames skončila mimo!
44:55'
Nathan MacKinnon se dostal v mezikruží do zakončení, David Rittich ale vytáhl nádherný semafor. Stále 4:3.
44:27'
Matt Calvert před pár okamžiky vypálil ostře od modré čáry a David Rittich u pravé tyče puk vyrazil mimo.
43:07'
Erik Johnson odpověděl střelou z levého kruhu pro vhazování, která skončila v lapačce Davida Ritticha.
42:40'
Avalanche ve středním pásmu propadli a Sean Monahan se řítil sám na bránu, jenže střelou zápěstím trefil pouze hruď Philippa Grubauera!
42:20'
Johnny Gaudreau se pokusil vyrovnat střelou z bodu levého levého kruhu pro vhazování, našel ovšem pouze lapačku připraveného brankáře Philippa Grubauera.
41:55'
Samuel Girard vystřelil před vrcholem levého kruhu zápěstím a jeho střela byla hosty zablokována.
41:00'
Tyson Jost si sjel z levého kruhu krásně před bránu, Davida Ritticha ale z blízkosti nepřekonal!
40:41'
Colorado vstupuje do třetí třetiny s jednobrankovým vedením a Mikko Rantanen má zaděláno na hattrick.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-16; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 47%-53%; Hity: 11-14; Přesilové hry: 2/6-2/4; Trestné min.: 15-29.
Třetí třetina začne přibližně v 5:21.
Johnny Gaudreau sice krátce po přestávce vyrovnal, jenže na jeho gól bleskově odpověděl J.T. Compher, po kterém se navíc ještě prosadil Mikko Rantanen. Colorado vedlo poprvé v zápase o dvě branky, Mark Giordano ale vrátil Flames rychle do zápasu, když na poslední branku Avalanache odpověděl po pouhých 16 sekundách. Skóre po druhé třetině divokého zápasu tedy nyní zní. Colorado Avalanche 4 Calgary Flames 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:16'
Noah Hanifin bleskově objel bránu Colorada, u pravé tyče ale kotouč do sítě zasunout nedokázal. Stále 4:3.
37:07'
Calgary právě vstřelilo branku!
MARK GIORDANO se pomazlil s pukem v levém kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Philippa Grubauera k přední levé tyči! Poslední dva góly dělí šestnáct sekund! Asistence: Sam Bennett a Derek Ryan.
36:51'
MIKKO RANTANEN si najel na fantastickou přihrávku Nathana MacKinnona přes šířku útočného pásma a z bodu pravého kruhu pro vhazování zamířil pod horní tyč odkryté brány! Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
36:42'
Mikael Backlund byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Avalanche si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
35:57'
Vyloučený Matt Nieto je zpět na ledě a hokejisté Colorada úspěšně přečkali další hru v oslabení.
35:42'
Nikita Zadorov dostal ještě dvě minuty za vražení na hrazení, zatímco Milan Lucic 2 minuty za vyprovokování bitky a k tomu ještě 10 minut za nesportovní chování.
35:42'
Milan Lucic dostal pět minut za bitku a stejnému trestu se nevyhnul Nikita Zadorov. Počet na ledě se nemění.
35:42'
Austin Czarnik schytal v pravém rohu útočného pásma ostrý hit a Milan Lucic se spoluhráče rychle zastal.
33:57'
Matt Nieto dostal dvě minuty za hákování a Flames si zahrají krátce po inkasování gólu přesilovou hru.
33:43'
Tyson Jost se ocitl v mezikruží ve skvělé šanci a dobře mířil zápěstím k pravé tyči, jenže David Rittich puk vyrážečkou vytáhl mimo bránu!
33:02'
Rasmus Andersson vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus byl Avalanche zablokován.
32:22'
J. T. COMPHER si najel u levé tyče na nádhernou přihrávku Matta Calverta z pravého křídla a z ostrého úhlu zamířil o hůl otáčejícího se Davida Ritticha pod horní tyč! Colorado potřetí vede – 3:2! Asistence: Matt Calvert a Nikita Zadorov.
31:58'
Derek Ryan zachytil rozehrávku Avalanche a na pravé straně obranného pásma puk úspěšně vyhodil.
30:14'
Oliver Kylington byl vyloučen za podražení a Colorado si zahraje po reklamní přestávce pátou přesilovou hru.
29:39'
Avalanche předvedli nádhernou kombinační akci, jenže David Rittich opět velkému závaru odolal!
29:18'
Gabriel Landeskog napřahoval na bodu pravého kruhu ke střele zápěstím, jenže kotouč mu sjel z hokejky.
28:49'
Ryan Graves na levém křídle vystřelil od modré čáry a David Rittich jeho pokus zápěstím podržel v náručí.
28:24'
Austin Czarnik na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Philipp Grubauer puk vyrazil svým levým ramenem.
27:20'
Flames mohli otočit skóre zápasu, jenže střela Rasmuse Anderssona z bodu pravého kruhu pro vhazování orazítkovala přední pravou tyč brány!
27:00'
Cale Makar vystřelil na bodu pravého kruhu a David Rittich jeho pokus zastavil. Komerční přestávka.
25:47'
Matthew Tkachuk dobře vypálil v levém kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer jeho ránu zastavil.
25:35'
Noah Hanifin na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravou tyč brány.
24:08'
Michael Frolík se vrátil z trestné lavice zpět na led a Philipp Grubauer snadno podržel táhlý pokus Flames.
22:22'
Nathan MacKinnon dobře vystřelil v mezikruží, jenže David Rittich puk vyrazil mimo bránu vyrážečkou.
22:02'
Český útočník Michael Frolík dostal dvě minuty za hákování a tentokrát je zde přesilová hra Colorada.
21:50'
JOHNNY GAUDREAU využil parádní přihrávky Seana Monahana a u pravé tyče pohodlně skóroval do prázdné brány! Calgary podruhé v zápase vyrovnalo a využilo využilo přesilovku. Asistence: Sean Monahan a Matthew Tkachuk.
21:37'
André Burakovsky dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Calgary si nyní zahraje třetí přesilovou hru.
20:59'
Nathan MacKinnon vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a David Rittich zmrazil puk pod lapačkou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-3; Zablokované střely: 1-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-7; Přesilové hry: 1/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.
Druhá třetina začne přibližně v 4:17.
Sean Monahan sice našel odpověď na úvodní gól Joonase Donkoie, jenže krátce před přestávkou vrátil Avalanche vedení Mikko Rantanen. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 2 Calgary Flames 1.
20:00'
19:47'
Noah Hanifin krásně vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím se odrazila od horní tyče brány do ochranné sítě!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:20'
André Burakovsky se dostal v mezikruží ke střele s příklepem, která byla hosty úspěšně zablokována.
17:19'
Matt Nieto krásně vypálil na vrcholu levého kruhu a mířil k přední tyči, jenže David Rittich puk vykopl pravým betonem a skvěle zasáhl!
16:08'
MIKKO RANTANEN si najel v pravém kruhu na diagonální přihrávku Gabriela Landeskoga od modré čáry a krásnou bekhendovou střelou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Avs znovu vedou! Asistence: Gabriel Landeskog.
15:49'
Nazem Kadri vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a David Rittich puk podržel. Komerční přestávka.
15:02'
Conor Timmins na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem nyní orazítkovala vzdálenější levou tyč! Druhá tyč Avs v zápase.
14:40'
Vyloučený Michael Frolík je zpět na ledě a Calgary úspěšně přečkalo druhé ze tří oslabení v zápase.
13:23'
Mikko Rantanen dobře vystřelil na bodu pravého kruhu a David Rittich jeho střelu vyrazil, stejně jako dorážku.
12:40'
Michael Frolík fauloval Mikka Rantanena a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Avs.
11:59'
Sean Monahan se ocitl v mezikruží ve skvělé šanci a dobře mířil k levé tyči, jenže Philipp Grubauer puk vykopl pravým betonem mimo!
11:49'
TJ Brodie vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer ukryl jeho pokus zápěstím v náručí.
10:19'
Matthew Tkachuk přizvedl puk ve středním pásmu mimo ledovou plochu a prostor dostává komerční přestávka. Colorado hraje s Calgary nerozhodně 1:1.
09:56'
Mikko Rantanen na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a David Rittich vkleče úspěšně zmrazil neposedný puk.
08:49'
Colorado vystřelilo na levém křídle z ostrého úhlu a David Rittich hokejkou vyrazil puk do ochranné sítě.
08:33'
Elias Lindholm si najel před bránu na parádní přihrávku SEANA MONAHANA z levého křídla a skvělou tečí poslal puk nad pravým betonem Philippa Grubauera do sítě, alespoň to tak tedy vypadalo, jenže kotouč se odrazil do sítě od hokejky jednoho z hráčů Colorada – stav 1:1! Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.
08:26'
Avalanche se podařilo vyhodit puk až k bráně Calgary a vyloučený Pierre-Édouard Bellemare je zpět na ledě.
07:50'
Nikita Zadorov byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Calgary si zahraje přesilovou hru 5 na 3! Příležitost.
06:41'
Johnny Gaudreau vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč.
06:26'
Pierre-Édouard Bellemare nyní dostal dvě minuty za nedovolené bránění a po komerční přestávce si zahraje první přesilovou hru Calgary, které má šanci vyrovnat.
05:59'
Samuel Girard vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela s příklepem zamířila pod vyrážečkou Davida Ritticha k pravé tyči brány s přispěním teče JOONASE DONSKOIE! Colorado využilo přesilovou hru a vede nad Flames 1:0! Asistence: Samuel Girard a André Burakovsky.
04:36'
Nazem Kadri se dostal v mezikruží k odraženému kotouči a rychlou střelou orazítkoval horní tyč!
04:08'
TJ Brodie dostal dvě minuty za hákování a Colorado si zahraje druhou přesilovou hru. Dokáže ji využít?
02:18'
Vyloučený Sean Monahan se sice vrátil zpět na led, jenže u levé tyče mohl skórovat do prázdné brány Joonas Donskoi! David Rittich ale vytáhl spektakulární zákrok, když se rychle přesunul a v rozkleku zvednutým pravým betonem zabránil jistému gólu! Colorado bylo nyní hodně blízko.
02:08'
André Burakovsky dobře vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, David Rittich ale kotouč hrudí vyrazil.
01:42'
Avalanche se nepodařilo rozehrát podél střídaček a dlouhá kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
01:04'
Colorado dostalo Calgary pod obrovský tlak, většina střel ovšem skončila mimo a David Rittich zmrazil puk.
00:10'
Sean Monahan byl vyloučen po pouhých deseti sekundách a Colorado si zahraje úvodní přesilovou hru.
00:07'
Colorado vyhrálo úvodní vhazování nové sezóny a po sedmi sekundách se pískalo zakázané uvolnění.
00:01'
Hlasatel v Pepsi Center právě představuje hokejisty domácího Colorada, kteří by měli v nadcházející sezóně NHL opět bojovat o účast v playoff a být úspěšní. Úvodní vhazování dnešního zápasu je už za dveřmi.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Zadorov, E. Johnson (A), Girard, Timmins, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kadri, Burakovsky – Nieto, Compher, Donskoi – Calvert, Bellemare, Ničuškin. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Mangiapane, Jankowski, Czarnik. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Francis Charron, Ghislain Hebert. Čároví: Shandor Alphonso, Bevan Mills.

Pavel Francouz (COL) 0 zápasů, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
Michael Frolík (CGY) 0 zápasů, 0+0, +/- 0
David Rittich (CGY) 0 zápasů, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
Vzájemné zápasy

Colorado se naposledy střetlo s Calgary v prvním kole NHL playoff a v roli týmu, který získal divokou kartu, si vedlo suverénně. Avalanche sice prohráli úvodní zápas série, poté ale vyhráli čtyřikrát v řadě a postoupili do druhého kola, ve kterém nestačili na San Jose Sharks. O osudu série musel rozhodnout sedmý zápas, který hokejisté Sharks vyhráli na domácím ledě těsně 3:2.
Calgary Flames

Calgary před novou sezónou podepsalo brankáře Cama Talbota, který strávil loňskou sezónu ve Philadelphii a s Flames podepsal jednoroční smlouvu ve výši 2,75 mil. dolarů. Kanadský brankář přišel do Calgary jako volný hráč a o post jedničky bude letos bojovat s Davidem Rittichem. V týmu zůstal i krajan jihlavského rodáka Michael Frolík, kterému ovšem příští rok vyprší pětiletá smlouva, již podepsal v roce 2015. O místo v sestavě během přípravného kempu bojovali i útočníci Adam Růžička a Martin Pospíšil, novou sezónu ovšem zahájí ve Stocktonu hrajícím AHL. Mohou být ale povoláni.
Colorado Avalanche

Colorado prošlo před novou sezónou NHL několika změnami, osa týmu ovšem zůstala stejná a fanoušci Avalanche se mohou znovu těšit na první útok ve složení Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Novými posilami týmu jsou útočníci Joonas Donskoi, který po čtyřech sezónách opustil San Jose, a Nazem Kadri z Toronta. Místo v sestavě si vysloužil jednadvacetiletý obránce Conor Timmins, kterého Colorado draftovalo v roce 2017 jako 32. hráče draftu.
Colorado zahájí novou sezónu NHL 2019/20 domácím zápasem proti Calgary a generální manažer Joe Sakic si je vědom toho, že Avalanche nečeká snadná sezóna. V obou týmech figuruje český brankář. Do Colorada přišel Pavel Francouz, který by měl krýt záda Philippovi Grubauerovi, zatímco David Rittich setrval v organizaci Flames a o post jedničky se pere s Camem Talbotem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.