NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Montreal - 20. listopadu 2019   01:00

Columbus
Columbus
01:24' Robinson (D. Savard, Wennberg) • 32:50' Dubois (Bemström) • 46:54' Bemström (Milano, Dubois) • 51:06' Jenner (Bjorkstrand, Werenski) • 54:33' Dubois (Nyquist, Bjorkstrand)
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Montreal
Montreal
16:31' Lehkonen  (Danault, Kulak) • 24:29' Armia  (Chiarot, Petry)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:32 (13:13, 7:11, 6:8)
Zblokované střely – 21:7
Vyhraná vhazování – 22:36
Trestné minuty – 4:4
Hity – 26:27
Hokejisté Columbusu poráží Montreal 5:2! Zápas se rozhodoval až ve třetí třetině, do níž se nastupovalo za stavu 2:2. Vítězný gól domácích, který padl ve 47. minutě, byl dosti kuriózní. Emil Bemström totiž ve velké šanci zakončoval mimo, ale puk se od mantinelu snesl zpět do brankoviště a brankář Price si ho srazil do vlastní branky. Hned po buly mohl srovnat Armia, dnes skvělý Korpisalo ho však vychytal a pak už se trefovali opět jen hráči Blue Jackets. V 52. minutě tečoval v přesilovce Bjorkstrandovu střelu Boone Jenner a skóre utkání uzavřel po nabídce Nyquista do odkryté klece Pierre-Luc Dubois.
59:50'
Domácí zápas dohrávají za aplausu diváků v útočném pásmu.
59:01'
Máme tu už poslední minutu třetí třetiny.
58:41'
Hostům nevyšel přechod do útoku. Jones následně nahodil puk za branku Montrealu, což Columbusu stačí. Vteřiny ubíhají.
57:47'
Zápas se už spíše dohrává. Hosté vědí, že dnes v Columbusu neuspějí.
57:12'
Kotkaniemiho nahození Korpisalo raději přidržel a přerušil tak hru.
56:33'
Werenski nabil parťákovi z obrany Jonesovi. Jeho ránu od modré vyrazil Price.
55:17'
Další šance domácích. Riley Nash měl na pravé straně před brankou spoustu času, Price ale tentokrát nepřekonal. Reklamní přestávka.
54:33'
Columbus právě vstřelil branku!
Teď už se domácí hodně přiblížili k vítězství! Gustav Nyquist poslal z levého kruhu křížnou přihrávku na PIERRA-LUCA DUBOISE, který z první trefoval odkrytou hostující branku – 5:2. Asistence: Gustav Nyquist a Oliver Bjorkstrand.
54:10'
53:23'
Joonas Korpisalo skvěle! Shea Weber puk zavezl ze středního pásma až před jeho branku. Domácí brankář proti němu vyjel, ale Weber poslal kolem něho kotouč přes brankoviště. Tam jeho spoluhráči scházeli a tak se puk dostal až k Jordanovi Wealovi, který ho napálil do branky od levého mantinelu. Korpisalo se stačil mezi tyče vrátit a Wealovu ránu zneškodnil krásným semaforem.
53:01'
Korpisalo zastavil také ránu Webera a ještě puk odpálil do bezpečí!
52:41'
Hosté rozehráli přesilovku dobře. Korpisalo si připsal už tři zákroky.
52:09'
Zach Werenski držel Danaulta a přesilovku si zahrají také Canadiens.
51:06'
Rychle využitá přesilovka a Columbus tak navyšuje svůj náskok! Klíčový byl souboj o puk za brankou, který zvládli lépe domácí a udrželi tak útočné pásmo. Následně se kotouč dostal na modrou a poté na vrchol levého kruhu k Oliverovi Bjorkstrandovi, jehož střelu pohotově sklepl mezi Priceovy betony BOONE JENNER – 4:2. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Zach Werenski.
50:46'
Max Domi je vyloučen za nedovolené bránění. Po reklamní přestávce tak začne přesilovka Blue Jackets.
49:34'
Ben Chiarot to rovněž zkoušel od modré, ani jeho střela však na Korpisala neprošla.
48:33'
Od modré čáry vypálil Jeff Petry. Hostující zadák sestřelil bránícího Jennera.
47:34'
Puk skončil v prostoru střídaček. Vhazuje se ve středním pásmu.
47:03'
Tohle mohlo být hodně rychlé vyrovnání! Puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl Joela Armii, který byl sám před Korpisalem. Udělal bekhendovou kličku, ovšem domácí gólman se v brankovišti roztáhl a uhájil tak pro Blue Jackets vedení!
46:54'
Domácí dávají hodně kuriózní gól! Dubois se v útočném pásmu ukličkoval, jenže hostující hráč, který puk vyvážel, ho na modré čáře ztratil. Následovala přihrávka Milana na před brankou volného EMILA BEMSTRÖMA, který sám před Pricem bekhendem zamířil vedle levé tyčky, jenže puk se od zadního mantinelu poměrně zvláštně odrazil obloučkem zpět do předbrankového prostoru a do brankoviště se vracející Price si ho sám srazil do vlastní klece. Za autora gólu je označen Bemström. Asistence: Sonny Milano a Pierre-Luc Dubois.
45:56'
Domácí opět jen vyhodili puk, tentokrát ale rozhodčí nechávají hru pokračovat a obránci Montrealu tak musejí hrát.
45:45'
Na Savardovu přihrávku nedosáhl Nash. Je z toho domácí zakázané uvolnění.
44:50'
Až nyní přišla střela. Werenski na obranné modré netrefil skákavý puk a z toho mohl těžit Artturi Lehkonen. Finský útočník Habs střílel z pravého kruhu do hrudi Korpisala.
44:14'
To nezměnila ani spolupráce domácí dvojice Robinson – Anderson. Druhý jmenovaný byl po příliš dlouhé přihrávce spoluhráče vytlačen za branku.
43:45'
Ve třetí části ještě žádný z týmů nevyslal na brankáře přímou střelu.
42:58'
Ránu Tatara zablokoval Seth Jones. Obránce Columbusu to navíc udělal tak šikovně, že mu puk spadl na hokejku a tak mohl rozehrát.
42:14'
Puk vypadl až do hlediště. Tentokrát bude buly vhozeno po pravici Careyho Price.
41:58'
Riley Nash zahrál na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranném pásmu Modrých kabátů.
40:46'
Nyní se snažil před brankovištěm prosadit Tomáš Tatar. Korpisalo se však vrhl po puku a zalehl ho.
40:35'
Brendan Gallagher se dostal mezi kruhy k puku a navíc měl dost času na zamíření. V této velké šanci však mířil nad břevno!
Hity – 17:19
Také ve druhé třetině jsme viděli na každé straně po jednom gólu a do šaten se tak odchází za stavu 2:2. Po oboustranně opatrnějším vstupu do prostřední části strhl ve 25. minutě Joel Armia pohotovou tečí vedení na stranu Montrealu, který byl od té doby několik minut lepším týmem. Columbus udržel ve hře brankář Korpisalo a ve 33. minutě navíc přišlo vyrovnání z hole Pierra-Luca Duboise. Od té doby se obraz hry srovnal a oba týmy ještě stačily nevyužít po jedné přesilovce.
40:00'
39:49'
V oslabení se dostal na útočné modré k puku Wennberg. Do jeho střely vložil hokejku protihráč, který kotouč srazil do ochranné sítě.
39:28'
Teď se jim podařilo i vyhodit.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny. Domácí se zatím úspěšně brání.
38:00'
Mezi kruhy zůstal volný Chiarot, kterého zezadu zalehl David Savard. Vyloučen je ale Ryan Murray, který držel přihrávajícího Gallaghera.
37:05'
Poté, co puk opustil hrací plochu, je tu reklamní přestávka.
35:36'
Jordan Weal se dostal k bekhendové střele, kterou zneškodnil Korpisalo.
35:15'
35:02'
Gustav Nyquist se na pravém kruhu opřel z první do přihrávky a orazítkoval bližší tyčku hostující klece!
34:48'
Po ráně Olivera Bjorkstranda vyrazil Price puk do ochranné sítě.
33:53'
V domácí přesilovce se dostal ke střele Alexander Wennberg, Price byl na místě.
33:14'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordan Weal – 2 min., hákování).
33:02'
Hostům mohl bleskově vrátit vedení Jesperi Kotkaniemi! Ten najížděl zleva proti Korpisalovi. Jeho střelu ještě tečoval čepelí bránící hráč a domácí gólman kotouč na poslední chvíli lapačkou vytěsnil mimo vzdálenější tyčku!
32:50'
Domácí vyrovnávají na 2:2! Dubois z se z pravé strany natlačil až do zakončení, ovšem mířil jen do bočního oblouku. Za brankou se dostal k puku hostující obránce Petry, kterému ho však sebral Bemström a po jeho přihrávce se prosadil právě PIERRE-LUC DUBOIS, který byl před Pricem zcela nepokrytý. Asistence: Emil Bemström.
32:28'
Po delší době měl Carey Price těžší práci. Pierre-Luc Dubois našel od zadního mantinelu Emila Bemströma. Ten pálil z první, ovšem Carey Price si stačil proti střele povyjet a našel kotouč ve výstroji.
32:16'
Weber zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Price.
31:57'
Puk se odrazil do hlediště. Následuje reklamní přestávka.
31:33'
S domácími mohlo být ještě hůře! Nick Suzuki najížděl sám na branku. Naznačil kličku do bekhendu, ale místo ní nakonec puk lehce vypustil do protipohybu Korpisala. Ten však ještě stačil zasáhnout levým betonem a udržel tak pro Columbus jen jednobrankové manko.
31:12'
Na domácí straně registrujeme ve druhé části jen jednu střelu na branku. Hráči Columbusu se zatím marně snaží dostat do tempa.
30:13'
Vstoupili jsme už do druhé poloviny zápasu, který mají o gól lépe rozehraný hosté.
29:52'
Další střelecký pokus si připsal Nick Cousins. Korpisalo si pro puk sáhl lapačkou.
29:32'
Rána Hudona prosvištěla kolem vzdálenější tyčky domácí branky. Canadiens jsou ve druhé části mnohem aktivnější.
28:18'
Střely na branku ve 2. třetině – 0:7
27:19'
Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1! Max Domi to vyřešil sám střelou z pravého kruhu, kterou Korpisalo zastavil vyrážečkou.
26:27'
Po vyhraném buly se dostal k další střele Weber. Ke slovu se přišla Korpisalova lapačka.
26:24'
Nápor Montrealu zakončil dělovkou z pravého kruhu Shea Weber. Kapitán Habs ale trefil připraveného Korpisala. Následuje reklamní přestávka.
26:02'
Hosty vstřelený gól povzbudil. Teď se hraje před brankou Columbusu.
24:29'
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Ben Chiarot nahodil od levého mantinelu puk před branku, kde ho šikovně tečoval JOEL ARMIA. Útočník Montrealu hrací předmět usměrnil do prostoru mezi pravým betonem a vyrážečkou Joonase Korpisala – 1:2. Asistence: Ben Chiarot a Jeff Petry.
23:57'
Oba týmy se po přestávce nedokáží udržet v útočném pásmu. Nyní tam ztratili kotouč hráči Columbusu.
22:59'
S nahození od modré čáry si poradil Korpisalo. Domácí brankář schoval puk v lapačce.
22:15'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
22:07'
Začátek druhé třetiny je poměrně opatrný. Žádnou šanci jsme zatím neviděli.
21:27'
Hostující Chiarot poslal obloučkem puk do útočného pásma. Jeho spoluhráči už byli na ledě dlouho a tak odešli střídat.
20:19'
Jones si na modré čáře nerozuměl se spoluhráčem Bjorkstrandem. Ten se musel vracet pro puk do středního pásma.
Hity – 10:11
Po herně vyrovnané první třetině platí nerozhodné skóre 1:1! Hosté začali velkou šancí Gallaghera hned po úvodním buly, do vedení šel ale už v čase 1:24 domácí Columbus. Po přihrávce Savarda se z první prosadil Eric Robinson. Habs dokázali srovnat v 17. minutě, kdy se po pasu Danaulta trefil do odkryté klece Artturi Lehkonen.
20:00'
19:51'
Máme tu už závěr první třetiny. O puk se bojuje za brankou Canadiens.
18:58'
Carey Price našel rozehrávkou za brankou jen domácího Milana. Ten puk okamžitě poslal mezi kruhy, kde číhal Emil Bemström, jenže tomu pokus o střelu z první vůbec nesedl!
18:31'
Další zakázané uvolnění Montrealu.
18:14'
Od modré čáry vystřelil Max Domi. Puk prolétl vedle Korpisalovy svatyně.
17:41'
Tentokrát vypálil z levé strany Zach Werenski. Střela ale neměla parametry na to, aby brankáře kvalit Price překvapila.
17:19'
Cam Atkinson vyzkoušel Price od pravého mantinelu. Brankář Habs dával pozor.
16:31'
Hosté vyrovnávají! Habs dobrým forčekinkem vybojovali kotouč v útočném pásmu. Kulak ho pak poslal za branku Phillipovi Danaultovi, který odtud oslovil přesným pasem najíždějícího ARTTURIHO LEHKONENA a ten zakončoval do téměř odkryté klece. Asistence: Phillip Danault a Brett Kulak.
16:07'
Domácí obránce Savard měl k hosty vyhozenému puku blíže než Tomáš Tatar, který se snažil situaci dobruslit. Je z toho zakázané uvolnění Montrealu.
15:37'
Dubois zakončoval z pravého kruhu, mířil do Priceovy vyrážečky.
15:05'
Domi nahrával zpoza branky do prostoru, který nepokryli jeho spoluhráči. Puk tak vyjel až do středního pásma.
14:15'
Další navštívenka Setha Jonese. vyrážečka Careyho Price byla na místě.
13:54'
Na modré měl napřaženo Seth Jones. Jeho prudkou střelu Price viděl a vyrazil ji.
13:18'
Zakázaného uvolnění se dopustili hosté.
12:55'
Tentokrát se dostal pod tlak Montreal. Chiarot to vyřešil chytrým vyhozením, které směřovalo na branku a jeho spoluhráči tak měli dost času vystřídat.
12:14'
Hosté vyhráli buly. Chiarot na modré posunul puk k Petrymu, který ho nahodil na branku. Letící touš možná ještě tečoval před brankovištěm pracující Nate Thompson, Korpisalo si však opět poradil.
12:06'
Další icing Columbusu.
11:58'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací do útočného pásma Canadiens.
11:49'
Také Armiova střela skončila na výstroji brankáře Korpisala. Vhazuje se po jeho levici.
11:18'
Max Domi zavezl puk do hostujícího útočného pásma. Poté vypálil, ale jeho pokus byl sražen mimo branku.
10:26'
Phillip Danault se natlačil až před Korpisala, ale ten zůstal nepřekonán. Následně za záda domácího gólmana neprošla ani střela obránce Bretta Kulaka. Následuje reklamní přestávka.
09:19'
Domácí sehráli výbornou kombinaci po ose Sonny Milano – Emil Bemström – Pierre-Luc Dubois. Posledně jmenovaný pálil z pravého kruhu do poloodkryté branky, ale střela mu nesedla podle představ, scházela ji především razance a přesouvající se Price tak dokázal zakročit lapačkou!
09:10'
Střely na branku – 6:4
08:49'
Mezi kruhy se prosadil ke střele Cam Atkinson. Mířil vedle branky Montrealu.
08:09'
Anderson prověřil Price nahozením z pravé strany kluziště. Hostující brankář puk odrazil do rohu.
07:14'
Po vyhraném buly minul od modré domácí branku Shea Weber.
07:08'
Ránu Victora Meteho dokázal Korpisalo ztlumit ve své výstroji. Hosté tak nemohli dorážet. Následuje reklamní přestávka.
05:37'
Domácí hrozí nárazově. Nejprve Nash předával před brankou Texierovi, který puk zblízka nezametl do částečně odkryté branky. Price proti kotouči rychle vytrčil levý beton. Poté přišla střela od modré a závar, během něhož útočníci Columbusu nedokázali protlačit kotouč za záda gólmana Habs.
05:01'
Postavení mimo hru také na druhé straně. Spoluhráč přejel do pásma předčasně Kulakovi.
04:48'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
03:27'
Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:06'
Od modré čáry nyní střílel Kukan. Kotkaniemi jeho pokus zablokoval.
01:24'
Vzápětí ale domácí přešli do útočného pásma, kde svého soupeře zavřeli. Tento tlak vyvrcholil křížnou přihrávkou Savarda na ERICA ROBINSONA, který z první prostřelil přesouvajícího se Price. Hostujícímu gólmanovi puk propadl pod betony. Asistemce: David Savard a Alexander Wennberg.
00:59'
Hosté začali aktivně. Domiho střela z levé strany donutila Korpisala k dalšímu zákroku.
00:09'
Hned velká šance hostí! Blue Jackets po buly ve středovém kruhu propadli a Brendan Gallagher najížděl sám na Korpisala. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou!
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, R. Murray – Bemström, Dubois, Milano – Atkinson (A), Riley Nash, Texier – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – J. Anderson, Wennberg, Robinson.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Mete, C. Fleury, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Domi – Weal, Kotkaniemi, Lehkonen – Cousins, N. Thompson, Hudon.

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney – Amell, Sericolo.

Tomáš Tatar (MTL) – 20 zápasů, 20 bodů (7+13)

Columbus Blue Jackets
Blue Jackets ztratili po minulé sezóně několik opor – brankářská jednička Bobrovskij, Panarin, Duchene – kterým skončila smlouva a to se na jejich výkonech v tomto ročníku negativně projevilo. Z devatenácti odehraných utkání tak vytěžili jen 18 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí až na třináctém místě. Naposledy hráči Columbusu na domácím ledě udolali 3:2 v prodloužení obhájce Stanley Cupu ze St. Louis. Před tím padli 2:3 až na nájezdy právě v aréně svého dnešního soupeře.