NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : St. Louis - 30. listopadu 2019   02:30

St. Louis
15:41' Parayko  (R. O'Reilly, Perron) • 57:07' R. O'Reilly  (Barbašev, Bouwmeester) • 59:57' Barbašev  (Perron, B. Schenn)

3. Roope Hintz (DAL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-40; Zablokované střely: 26-17; Vhazování: 53%-47%; Hity: 34-20; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
St. Louis dokázalo vybojovat vítězství na ledě Dallasu, který prohrál podruhé za sebou. Roope Hintz sice v závěru zápasu odpověděl na úvodní branku Coltona Parayka, jenže o pouhých 18 sekund později vrátil úřadujícím šampiónům vedení Ryan O'Rielly a Stars už tak měli na odpověď minimum času. Konečný výsledek dnešního střetnutí zní. Dallas Stars 1 St. Louis Blues 3.
59:57'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Jake Allen v rychlém sledu vytáhl dva parádní zákroky a IVAN BARBAŠEV poté z pravého křídla skóroval bekhendem do prázdné brány! Stav je 1:3! Asistence: David Perron a Brayden Schenn.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:28'
Joe Pavelski vystřelil na vrcholu pravého kruhu a puk skončil v náručí Jakea Allena. Timeout pro Dallas.
58:10'
Blues vystřelili z obrovské dálky a kotouč skončil na vyrážečce připraveného gólmana Bena Bishopa.
57:07'
RYAN O'REILLY si najel před bránu na přihrávku z pravého kruhu pro vhazování a skvělou tečí v rychlosti překonal Bena Bishopa! St. Louis si vzalo ztracené vedení rychle zpátky! Je to 1:2. Asistence: Ivan Barbašev a Jay Bouwmeester.
56:49'
Dallas právě vstřelil branku!
ROOPE HINTZ krásně vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím poté zamířila pod lapačkou Jakea Allena ke vzdálenější pravé tyči – 1:1! Asistence: Blake Comeau a Roman Polák.
56:40'
Vyloučený Roope Hintz je zpět na ledě a hokejisté Dallasu ještě mají šanci na vstřelení vyrovnávací branky.
56:21'
Tyler Bozak vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu a Ben Bishop dokázal jeho střelu podržel v náručí.
55:41'
Brayden Schenn z pravého rohu útočného pásma nahazoval puk před bránu, tam ale nebyl nikdo.
55:12'
Ben Bishop vytáhl střelu St. Louis nad bránu a o několik sekund později ho zachránila levá tyč!
54:40'
Roope Hintz dostal dvě minuty za vysokou hůl a situace z pohledu Dallasu se výrazně komplikuje.
54:12'
Jake Allen včas sevřel betony proti střele Stars z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a stále drží čisté konto. Brankář St. Louis je dnes k nepřekonání.
54:04'
Tyler Seguin odpověděl střelou z ostrého úhlu, proti které Jake Allen vytáhl nádherný semafor. Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka.
53:54'
Robert Thomas nyní na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Ben Bishop ho ovšem vychytal pravým betonem a udržel tak Dallas v zápase!
53:08'
Pokud stále věříte nebo doufáte v obrat Dallasu, tak věřte, že Stars jsou nyní naopak pod tlakem hráčů St. Louis.
52:29'
Blues mohli rozhodnout střelou z mezikruží, jenže trefili pouze hruď připraveného Bena Bishopa.
51:44'
Dallasu se hodně krátí čas na vyrovnání a navíc se není schopen dostat do souvislejšího tlaku.
50:48'
Robert Thomas rychle objel bránu Dallasu, u pravé tyče ale zakončil nepřesně a puk na bránu nezamířil.
50:19'
Tyler Seguin si najel na volný puk a střelou z vrcholu mezikruží zamířil do náruče Jakea Allena. Reklamní blok.
49:57'
Denis Gurjanov na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
49:20'
Nathan Walker na levém křídle prohrál závod o puk a proti Blues se pískalo zakázané uvolnění.
48:58'
Dallas do toho konečně začal šlapat, jenže Blues stále vedou a drží svůj těsný jednobrankový náskok.
47:35'
Další obrovskou šanci spálil Roope Hintz a Dallas se snaží vyrovnat stále marně! Blues vedou 1:0.
47:13'
Jamie Oleksiak vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy a kotouč po zákroku Jakea Allena těsně minul vzdálenější levou tyč brány Blues!
47:07'
Nahození Dallasu skončilo v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
46:19'
Tyler Seguin mohl skórovat po nepřesném zakončení Andreje Sekery, jenže z blízkosti orazítkoval levou tyč! Málem to bylo 1:1!
45:17'
Jason Dickinson na pravém křídle vypálil od modré čáry a připravený brankář Jake Allen našel puk v lapačce.
44:39'
Ryan O'Reilly se ocitl v pravém kruhu ve slibné střelecké pozici a dobře mířil do pravého horního rohu brány, jenže Ben Bishop vytáhl fantastický semafor, po kterém zmrazil puk pod lapačkou!
44:08'
Dallas nevstoupil do třetí třetiny vůbec dobře a místo usilování o vyrovnání se musí neustále bránit.
43:34'
Vince Dunn vystřelil ihned po vhazování a jeho střela z levého kruhu skončila v lapačce Bena Bishopa.
43:29'
Brankář Dallasu si snadno poradil s nahozením hostujícího týmu a ukryl kotouč ve své lapačce.
42:34'
Kapitán St. Louis opět vystřelil na levém křídle útočného pásma a jeho pokus tentokrát minul přední tyč.
42:14'
Alex Pietrangelo vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Ben Bishop jeho střelu nadvakrát zastavil.
40:50'
Blues vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Ben Bishop dobře zasáhl svým pravým betonem.
40:38'
Vyloučený Justin Dowling je zpět na ledě a Blues úvodní přesilovou hru zápasu využít nedokázali.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-21; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 56%-44%; Hity: 30-16; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Třetí třetina začne přibližně v 4:26.
Jake Allen v prostřední části předvedl dva senzační zákroky a Dallas poté přečkal klinickou smrt, když se prosadil Nathan Walker, jeho první gól v dresu Blues během debutu ale nebyl uznán kvůli ofsajdu. Skóre po druhé třetině zápasu. Dallas Stars 0 St. Louis Blues 1.
40:00'
39:28'
Alex Pietrangelo mohl skórovat po střele z mezikruží, jeho pokus byl ale sražen vedle levé tyče brány.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:38'
Justin Dowling dostal dvě minuty za podrážení a St. Louis si zahraje po reklamní přestávce první přesilovku.
37:54'
Roope Hintz opět operoval s pukem na levém křídle, jenže v rohu útočného pásma o něj přišel.
36:58'
Neuznaný gól St. Louis musí být pro Dallas obrovským povzbuzením a impulsem k vyrovnávacímu gólu.
35:35'
St. Louis právě vstřelilo branku, která neplatí!
Nathan Walker sice za domácí bránou oklamal Romana Poláka a u pravé tyče brány dokázal puk procedit do sítě, jenže Dallas si vzal Coach Challenge kvůli postavení mimo hru a uspěl!
35:20'
Justin Dowling se málem řítil po kolmé přihrávce sám na bránu, bohužel pro Dallas ji ale nedokázal zpracovat.
34:34'
David Perron zkusil vypálit na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudkou střelu zablokoval Jamie Oleksiak.
33:50'
Miro Heiskanen vypálil na levé straně útočného pásma a jeho prudká rána s příklepem byla hodně nepřesná.
32:54'
Jamie Benn přihrál z pravého křídla do mezikruží, kde bez přípravy vypálil Tyler Seguin, a jeho prudká rána bez přípravy těsně minula vzdálenější levou tyč brány.
32:35'
Tyler Seguin vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela byla sražena do levého rohu útočného pásma, odkud chtěl puk nahodit před bránu Jamie Benn, jeho pokus ale zamířil pouze do ochranné sítě.
32:22'
Alex Pietrangelo vypálil od střídaček a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
31:31'
Následovala střela Blues z vrcholu levého kruhu pro vhazování, proti které Ben Bishop zasáhl vyrážečkou.
31:19'
Vince Dunn na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil v levém rohu útočného pásma Blues.
29:56'
Jamie Oleksiak rychle obkroužil bránu St. Louis, brankáře Jakea Allena ovšem nachytat nedokázal. Jake Allen zmrazil puk pod lapačkou a přerušil hru.
29:08'
St. Louis se snažilo osvobodit podél střídaček, jenže puk opustil ledovou plochu. Hra byla přerušena.
28:04'
Colton Parayko vystřelil před vrcholem mezikruží bekhendem a jeho pokus minul pravý horní roh brány. Brankář Ben Bishop střelu kontroloval pohledem.
27:12'
Stars se dostali na vrcholu pravého kruhu k nahození, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.
26:09'
Fanoušci Dallasu už nyní zvedali ruce nad hlavu, stejně jako domácí hráči, jenže Jake Allen během pár sekund předvedl dva senzační zákroky, po kterých následuje krátká komerční přestávka!
25:22'
Justin Dowling vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jake Allen opět zmrazil puk pod lapačkou.
25:10'
Roman Polák na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a brankář Jake Allen zmrazil puk pod lapačkou.
24:38'
Roope Hintz se nádherně uvolnil na levém křídle a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která mířila k přední tyči, Jake Allen ji ovšem pravým betonem vyrazil! Fantastický zákrok brankáře St. Louis.
23:59'
Alex Pietrangelo vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Ben Bishop proti jeho ráně vytáhl parádní semafor.
23:27'
Ben Bishop nyní předvedl dva senzační zákroky a Blues se v blízkosti pravé tyče brány neprosadili!
22:20'
Jamie Benn napálil puk na bránu Blues ze středového kruhu a Jake Allen po snadném zákroku rozehrál.
22:09'
Blues odpověděli střelou z levé strany útočného pásma, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:17'
Jamie Oleksiak na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jake Allen na přední tyči kotouč vyrazil mimo.
20:22'
St. Louis se dostalo v rychlém sledu ke dvěma střelám v blízkosti levé tyče, obě ale byly sraženy mimo bránu.
20:07'
Jamie Benn vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a nahození Dallasu vzápětí opustilo ledovou plochu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-11; Zablokované střely: 10-5; Vhazování: 44%-56%; Hity: 14-10; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:30.
Dallas dnes prožil hodně slabou úvodní třetinu, když se dostal pouze k pěti střelám na bránu a navíc inkasoval branku po nahození Coltona Parayka. Skóre po první třetině zápasu tak zní. Dallas Stars 0 St. Louis Blues 1.
20:00'
19:42'
Robert Thomas na levém křídle vypálil od modré čáry a brankář Ben Bishop fantasticky zasáhl levým betonem.
19:22'
Dallasu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:26'
Justin Faulk na pravém křídle vystřelil od hrazení a Ben Bishop jeho pokus bez problému podržel v náručí.
16:59'
Miro Heiskanen vypálil od modré čáry a Jake Allen měl co dělat, aby jeho tečovaný pokus vyrazil mimo bránu, pravým betonem se mu to ovšem podařilo.
16:37'
Jaden Schwartz se dostal do zakončení na pravém křídle a Ben Bishop jeho pokus vyrazil pravým betonem.
16:13'
Puk skončil na střídačce jednoho z týmu a po přerušení hry následuje komerční přestávka. Blues vedou.
15:41'
COLTON PARAYKO nenápadně vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím zamířila vedle levého betonu Bena Bishopa ke vzdálenější pravé tyči brány! Asistence: Ryan O'Reilly a David Perron.
15:00'
Tyler Seguin se málem dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, včas k němu ale přistoupil David Perron.
13:29'
Alex Pietrangelo vypálil od modré čáry a jeho ostrou ránu bez přípravy zablokoval domácí Corey Perry.
11:12'
David Perron nemohl pokračovat v útočném snažení Blues, protože se ocitl v postavení mimo hru. Po přerušení hry následuje další krátká reklamní přestávka.
10:21'
Roman Polák vystřelil na vrcholu mezikruží a těsně nad ledem mířil k levé tyči, Jake Allen ale puk holí vyrazil.
09:44'
St. Louis je střelecky mírně aktivnější, když na bránu vyslalo pět střel, zatímco domácí Stars pouze tři.
08:50'
Colton Parayko vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ben Bishop dobře zasáhl levým betonem.
08:28'
Roman Polák rozehrál podél střídaček a Denis Gurjanov puk prodloužil do útočného pásma, kde nebyl nikdo.
07:18'
Alexandr Radulov mohl skórovat po krásné přímočaré akci v pravém kruhu pro vhazování, ze kterého mířil do bližšího horního rohu brány, Jake Allen ale puk vyrazil levým ramenem.
06:01'
Hra byla znovu přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. V Dallasu zatím gól nepadl.
05:47'
Další nepřesná přihrávka Blues, tentokrát podél střídaček, kterou v obranném pásmu sebral John Klingberg.
05:40'
St. Louis se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
05:08'
Jake Allen vyrazil střelu Dallasu z pravého kruhu a další útočnou snahu domácích zastavila nepřesná přihrávka.
04:28'
Jay Bouwmeester vyhrál závod o puk v obranném pásmu svého týmu a dobře rozehrál za bránu St. Louis.
04:06'
St. Louis se dostalo ke střele na levém křídle a pokus od hrazení zamířil do lapačky brankáře Bena Bishopa.
02:52'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Ben Bishop zmrazil kotouč pod svou lapačkou.
02:39'
Blues se snažili prosadit podél střídaček a puk byl sražen mimo ledovou plochu. Hra byla přerušena.
01:34'
Jamie Benn na levém křídle nemohl pokračovat v útočné akci, protože se ocitl v postavení mimo hru.
00:35'
David Perron vystřelil v levém kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Ben Bishop ale dokázal jeho pokus vyrazit levým betonem.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Ja. Benn (C), Dowling, Seguin (A) – Radulov, Hintz, Pavelski – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Dickinson, Perry. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Dunn, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, D. Pouliot, Faulk – Schwartz, B. Schenn (A), Thomas – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Barbašev, Bozak, Brouwer – MacEachern, J. de La Rose, Walker. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Tim Peel. Čároví: Darren Gibbs, Trent Knor.

Radek Faksa (DAL) 26 zápasů, 6+6, +/- -4
Roman Polák (DAL) 7 zápasů, 0+1, +/- +1
Andrej Sekera (DAL) 22 zápasů, 0+2, +/- +4
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetly již třikrát, když si v přípravě vítězství spravedlivě rozdělily a v základní části poté bylo doma úspěšnější St. Louis.
St. Louis Blues

Úřadující šampióni ze St. Louis v posledním střetnutí dokázali ukončit sérii dvou porážek, když na ledě týmu Lightning zvítězili těsně 4:3 a venku tak bodovali již poosmé za sebou. Obrovský podíl na vítězství Blues měli Oskar Sundqvist, který vstřelil dva góly, a také Ivan Barbašev, jenž asistoval u tří ze čtyř gólů Blues.
Dallas Stars

Dallas na domácím ledě vyhrál sedm utkání v řadě a v sobotu v noci se bude snažit skvělou sérii prodloužit proti St. Louis Blues. Posledním týmem, který dokázal v American Airlines Center zvítězit, byl tým Pittsburgh. Penguins se představili v Dallasu 27. října a zvítězili nad Stars 3:0, stejně jako v posledním střetnutí Chicago.
Dallas vyrovnal rekord organizace, když vyhrál sedm utkání v řadě a v posledním zápase prohrál na ledě Chicaga. Stars rekordní osmé vítězství těsně uniklo a vrátit se zpět na vítěznou dráhu mohou v sobotu v noci, kdy na domácím ledě v American Airlines Center hostí úřadující šampióny ze St. Louis. Dokáží zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.