NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Pittsburgh - 11. března 2020   00:00

Devils
Devils
12:46' N. Gusev (Zacha, P. K. Subban) • 50:24' Wood (Hischier)
2:5
(1:1, 0:1, 1:3)
Pittsburgh
Pittsburgh
08:29' Rodrigues  (McCann) • 24:15' J. Schultz  (Malkin, Rust) • 47:11' Malkin  (Letang) • 53:18' Malkin   • 58:45' Letang

3. Justin Schlutz (PIT) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 22-33; Zablokované střely: 18-6; Vhazování: 39%-61%; Hity: 26-18; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty: 8-6.
New Jersey vyhrálo v domácím prostředí šest zápasů v řadě, dnes ovšem nestačilo na Pittsburgh, jehož výhru režíroval dvěma góly a jednou asistencí ruský kanonýr Jevgenij Malkin. Konečný výsledek tohoto zápasu tedy zní. New Jersey Devils 2 Pittsburgh Penguins 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:45'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
KRIS LETANG si teď rychle zpracoval puk a zpoza vlastní brány ho po ose ledové plochy poslal do prázdné brány! V Newarku je tedy rozhodnuto. Pittsburgh vede v závěru už 5:2. Bez asistence.
58:24'
Mackenzie Blackwood opustil bránu a Devils zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!
56:12'
Sam Lafferty se teď dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, Mackenzie Blackwood ale našel puk v lapačce a následuje krátká komerční přestávka.
55:10'
Následovaly dvě prudké rány Penguins z levého kruhu pro vhazování, domácí brankář Devils byl ale připraven a obě dvě střely na přední tyči úspěšně vyrazil.
54:48'
Justin Schultz vypálil na pravém křídle od modré čáry, Mackenzie Blackwood byl ale na přední tyči brány připraven a vyrazil jeho pokus do rohu ledové plochy.
53:29'
Damon Severson fauloval v pravém rohu obranného pásma Evana Rodriguese. Menší trest za krosček.
53:18'
JEVGENIJ MALKIN využil kostrbaté rozehrávky Devils zpoza brány, když se v blízkosti pravé tyče dostal k puku a pak nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Hosté opět vedou o dva góly a je to 2:4. Bez asistence.
52:39'
P.K. Subban vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže Matthew Murray byl na přední tyči připraven a puk vyrazil pravým betonem.
51:39'
Dnešní utkání sleduje 13473 diváků.
50:54'
Mackenzie Blackwood vyrazil střelu Penguins z pravého křídla před sebe, aby na přední tyči následně puk zmrazil pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
50:24'
Devils právě vstřelili branku!
MILES WOOD si najel na krásný lob Nica Hischiera od obranné čáry Devils a parádní střelou z bodu levého kruhu nad lapačkou Matthewa Murrayho zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Devils snížili a jsou zpět ve hře – 2:3. Asistence: Nico Hischier.
49:13'
John Hayden se ocitl na ose útočného pásma v postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma, ve kterém se vhazovalo před střídačkou Devils.
47:11'
JEVGENIJ MALKIN vystihl rozehrávku Devils a na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která se přes pravý beton Mackenzieho Blackwooda přenesla ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Kris Letang.
46:27'
Puk opustil ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor krátká komerční přestávka. Pittsburgh stále vede na ledě New Jersey o jeden gól. Skóre je 1:2.
45:54'
Sidney Crosby a Kris Letang už jsou zpět na ledové ploše a Devils nevyužili obrovskou šanci se zápasem něco udělat. Přesilová hra 5 na 3 je minulostí.
45:41'
Kyle Palmieri vypálil na bodu pravého kruhu, zatímco Nikita Gusev v blízkosti levé tyče, jenže Matthew Murray dvakrát dobře zasáhl a jeho brána byla posunuta.
44:23'
Nico Hischier nyní napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké ráně s příklepem, kterou Bryan Rust přizvedl vpádu obětavě do ochranné sítě.
43:54'
Kris Letang dostal dvě minuty za sekání a Devils si zahrají 1 minutu a 42 sekund přesilovou hru 5 na 3!
43:36'
Sidney Crosby fauloval za bránou Nica Hischiera a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Přesilová hra Devils.
43:11'
Mackenzie Blackwood zasáhl proti táhlé střele od modré čáry a Devils vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Kevin Rooney ale mířil z levého kruhu mimo bránu.
41:22'
Evan Rodrigues se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Mackenzie Blackwood dokázal jeho bekhendové zakončení vyrazit pravým betonem! Fantastický zákrok gólmana.
41:03'
Patrick Marleau na pravém křídle vystřelil téměř od modré čáry a Mackenzie Blackwood šel rychle do kolen, aby puk vyrazil betony a poté zmrazil pod lapačkou.
40:12'
Kyle Palmieri vystřelil v pravém kruhu pro vhazování a Matthew Murray dobře zasáhl vyrážečkou, kterou puk vytáhl do předního pravého rohu ledové plochy.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-20; Zablokované střely: 12-3; Vhazování: 40%-60%; Hity: 20-15; Přesilové hry: 1/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 1:49.
Justin Schultz vrátil Pittsburghu krátce po přestávce ztracené vedení a Devils mohli dvakrát vyrovnat, jenže Dakota Mermis a poté Jack Hughes orazítkovali levou tyč. Skóre po druhé třetině tohoto utkání v Newarku rázem zní. New Jersey Devils 1 Pittsburgh Penguins 2.
40:00'
39:24'
Kyle Palmieri nyní mohl skórovat po vyjetí zpoza brány Pittsburghu v blízkosti levé tyče, jenomže Matthew Murray zázračným způsobem kotouč za svá záda nepustil! Vyrovnávací gól stále nikde.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:45'
Brian Dumoulin zkusil vystřelit před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho následnou střelu zápěstím zablokoval dobře postavený útočník Travis Zajac.
36:37'
Devils si vytvořili tlak, ze kterého pramenila prudká střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Matthew Murray byl ale připraven a puk vyrazil mimo.
35:02'
Týmový trest New Jersey vypršel a Bryan Rust vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, Mackenzie Blackwood byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil.
34:14'
Dakota Mermis mohl skórovat během oslabení, jenže jeho střela zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování těsně minula vzdálenější pravou tyč brány.
32:42'
Devils nyní špatně střídali a dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Pens si zahrají po reklamní přestávce třetí přesilovou hru. Menší trest odpyká Jesper Bratt.
31:00'
Brandon Tanev se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže Mackenzie Blackwood skvěle zasáhl a vyrazil puk do pravého rohu obranného pásma Devils.
29:25'
Mackenzie Blackwood teď senzačně zasáhl levým betonem a Jack Hughes se řítil ihned po návratu z trestné lavice na led sám na bránu, jenže poté prudkou střelou zápěstím orazítkoval levou tyč, od které se puk odrazil mimo! Obrovská šance!
28:29'
Jevgenij Malkin zvedl hlavu a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, která těsně minula bližší levý horní roh brány Devils.
27:17'
Nikita Gusev podrazil ihned po vhazování Jevgenije Malkina, jeho faul ale odnesl a odpyká Jack Hughes.
27:15'
Penguins nebezpečně kroužili kolem brány domácího New Jersey a Mackenzie Blackwood rychle sáhl po volném puku, aby ho zmrazil pod lapačkou.
26:59'
Nahození Penguins z pravého křídla nic nepřineslo a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Pittsburgh vede na ledě New Jersey Devils těsně 2:1.
26:26'
John Marino na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Mackenzie Blackwood ale dobře zasáhl svým pravým betonem.
25:59'
Následovala střela Devils z pravého kruhu pro vhazování, Matthew Murray ale ukryl kotouč ve své lapačce a po semaforu pro diváky přerušil hru. Skóre zápasu je 1:2.
25:51'
Dakota Mermis vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím se od přední tyče odrazila do rohu ledové plochy!
25:00'
Patric Hörnqvist se z pravého křídla krásně natlačil před bránu, skórovat ale nedokázal, stejně jako obránce Brian Dumoulin, který na levém křídle vypálil od modré čáry.
24:15'
Obránce JUSTIN SCHULTZ teď napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k milimetrově přesné střele zápěstím, která poté nad lapačkou Mackenzieho Blackwooda vymetla přední pravý horní roh sítě – 1:2! Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
23:23'
Brandon Tanev na pravém křídle vystřelil z úhlu a jeho střela zápěstím skončila v náručí brankáře Mackenzieho Blackwooda, který si připsal snadný zákrok.
22:55'
Nikita Gusev obstaral vyrovnávací gól a nyní se snažil prosadit na pravém křídle, jeho ofenzivní snažení ovšem zastavilo postavení mimo hru a hra byla přerušena.
22:09'
Matt Tennyson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Matthew Murray si připsal snadný zákrok, po kterém puk skončil ve vzdálenějším rohu ledové plochy.
21:11'
Bryan Rust se nyní snažil dostat ke střele v prostoru mezikruží, jenže ve svým úmyslu neuspěl a domácí hokejisté Devils jeho pokus zápěstím zablokovali.
20:31'
Conor Sheary u pravé tyče tečoval nahození od modré čáry, jenže puk se od jeho hole odrazil vedle předního pravého rohu brány Mackenzieho Blackwooda.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-7; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 40%-60%; Hity: 9-8; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:00.
Devils sice vstoupili do střetnutí dobře, jenže inkasovali gól jako první, když se táhlou střelou zápěstím prosadil Evan Rodrigues, na gól bývalého hráče Buffala však poté v přesilové hře odpověděl Nikita Gusev. Stav po první části. New Jersey Devils 1 Pittsburgh Penguins 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:11'
Pittsburgh se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a poté už měl pouhých třináct sekund na to, aby využil přesilovou hru, což se mu nepodařilo.
15:11'
John Hayden byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a nyní si zahrají první přesilovou hru hráči Pittsburghu.
15:11'
Pittsburgh měl poskytnutou výhodu a v pravém kruhu pro buly napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou Mackenzie Blackwood zachytil. Reklamní přestávka.
14:51'
Jared McCann mohl zakončovat v blízkosti levé tyče, jenže si na střelu netroufl a jeho bekhendová přihrávka po zpětném oblouku byla Devils zablokována.
12:46'
NIKITA GUSEV vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím se poté na přední tyči od spodní strany lapačky Matthewa Murrayho odrazila do sítě! NJ využilo přesilovku. Je to 1:1. Asistence: Pavel Zacha a P.K. Subban.
11:04'
Jack Johnson vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, což znamená, že Devils si teď zahrají po reklamní přestávce první přesilovou hru.
10:59'
Poté se pískalo další zakázané uvolnění proti Penguins, kteří opět nepřesně rozehráli podél trestných lavic a vhazovalo se po pravici brankáře Matthewa Murrayho.
10:25'
Jack Johnson zvedl hlavu a na levém křídle vypálil od modré čáry, Mackenzie Blackwood byl ale připraven a rychle dal ruce k sobě, aby puk vyrazil vyrážečkou.
09:27'
Penguins nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostům z Pittsburghu se pískalo zakázané uvolnění. Buly po pravici brankáře Matthewa Murrayho.
08:29'
EVAN RODRIGUES zabrzdil před vrcholem levého kruhu pro vhazování a od hrazení poté napřáhl k pěkné táhlé střele zápěstím, která nad lapačkou Mackenzieho Blackwooda vymetla vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Jared McCann.
07:53'
Justin Schultz vyhrál závod a puk a prudká přihrávka Devils podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění. Následovalo buly pro pravici Mackenzieho Blackwooda.
06:59'
Jason Zucker se pokusil odpovědět prudkou střelou s příklepem, jenže jeho rána z vrcholu levého kruhu pro vhazování byla domácími hráči Devils zablokována.
06:13'
P.K. Subban na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho rána od modré čáry těsně minula bližší pravý horní roh brány. V hledišti to pouze zahučelo.
06:10'
John Hayden vypálil na vrcholu mezikruží a u pravé tyče došlo k teči, Matthew Murray ale kotouč ukryl v náručí a následuje první komerční přestávka.
04:53'
Matt Tennyson vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Matthew Murray šel rychle do kolen, aby puk vyrazil sevřenými betony a poté ho zmrazil pod lapačkou.
03:50'
Nico Hischier si najel před bránu na nádhernou přihrávku Milese Wooda z levého kruhu pro buly a bekhendem usměrnil puk do hrudi Matthewa Murrayho! Parádní zákrok brankáře Penguins.
03:16'
Matt Tennyson vyhrál závod a o puk a proti Penguins, kteří nyní nepřesně rozehráli podél trestných lavic, se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Matta Murrayho.
02:39'
Brian Dumoulin zkusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry, jenže jeho táhlá střela zápěstím byla na přední tyči zablokována a Matthew Murray nezasahoval.
00:56'
Devils nepřesně rozehráli podél trestných lavic a prudká přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po pravici Mackenzieho Blackwooda.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – P. K. Subban, Müller, Severson, Mermis, Tennyson, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier (A), Wood – J. Anderson, Zajac (A), J. Hughes – N. Gusev, Zacha, Bratt – Hayden, Rooney, Kuokkanen. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Zucker – Rust, Malkin (A), Marleau – Hörnqvist, McCann, Rodrigues – Lafferty, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Brandon Blandina, Francis Charron. Čároví: Ryan Daisy, Tony Sericolo.
Pittsburgh Penguins

Penguins prohráli dvakrát v řadě a během špatné série inkasovali jedenáct gólů, zatímco sami vstřelili jen čtyři branky. Celkově Pittsburgh vyhrál z posledních deseti zápasů dvakrát a v Metropolitní divizi mu patří 3. místo o 5 bodů za Flyers a o 3 body poté před Blue Jackets.
New Jersey Devils

Hokejisté New Jersey mají letos k účasti v playoff opět daleko, když ve Východní konferenci ztrácí v souboji o druhou divokou kartu 11 bodů na Carolinu a New York Islanders. Devils se však vezou na vítězné dráze, když vyhráli dvakrát v řadě a z posledních 9 zápasů šestkrát.
Pittsburgh se pokusí vylepšit svou pozici v Metropolitní divizi proti New Jersey a oba celky budou vstupovat do vzájemného střetnutí v Prudential Center v opačné formě. Devils vyhráli šest z posledních devíti střetnutí, zatímco Penguins z posledních deseti zápasů jen dva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.