NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Washington - 21. prosince 2019   01:00

Devils
Devils
04:00' Palmieri (Hischier, P. K. Subban) • 24:15' Coleman (N. Gusev) • 59:37' Wood (Severson, N. Gusev)
3:6
(1:2, 1:1, 1:3)
Washington
Washington
18:25' Ovečkin  (Bäckström, T. Wilson) • 19:35' Bäckström  (Carlson, T. Wilson) • 39:31' Bäckström  (Orlov, Ovečkin) • 40:42' Carlson  (Kempný, Bäckström) • 46:53' Siegenthaler  (Gudas, Dowd) • 55:33' Pánik  (Eller, Hagelin)
Devils
Blackwood (49. Senn) – A. Greene (C), P. K. Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Severson – Bratt, Hischier, Palmieri (A) – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – Zacha, J. Hughes, Simmonds – J. Boqvist, M. McLeod, Wood. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

3. Alex Ovečkin (WSH) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 27-29; Zablokované střely: 14-10; Vhazování: 50%-50%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 9-13.
Washington zakončil sérii tří venkovních zápasů výhrou na ledě New Jersey, kde se dvakrát prosadil Nicklas Bäckström a celkem zaznamenal čtyři body. Bodoval také Alex Ovečkin, který ukončil sérii tří utkání bez bodu, když k úvodnímu gólu přidal asistenci. Dařilo se také českým obráncům, Michal Kempný a Radko Gudas si připsali bod. Výhru Capitals pečetil gólem slovenský útočník Richard Pánik. Konečný výsledek dnešního střetnutí. New Jersey Devils 3 Washington Capitals 6.
59:37'
Devils právě vstřelili branku!
Damon Severson nastřelil puk z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, kde ho usměrnil do prázdné sítě MILES WOOD – 3:6! Asistence: Damon Severson a Nikita Gusev.
59:16'
Michal Kempný vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Gilles Senn dokázal jeho pokus zachytit.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:13'
Pavel Zacha nedokázal skórovat z blízkosti! Ilja Samsonov ho vychytal, stejně jako jednoho z jeho dorážejících spoluhráčů. Obrovská šance.
56:53'
Jevgenij Kuzněcov se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává reklamní přestávka. Capitals dominují a vedou v New Jersey vysoko 6:2.
55:33'
Washington právě vstřelil branku!
RICHARD PÁNIK si najel v mezikruží na krásnou zpětnou přihrávku Larse Ellera z levého křídla a po parádní stahovačce poté zamířil mezi betony střídajícího brankáře Gillese Senna! Capitals vedou 6:2. Asistence: Lars Eller a Carl Hagelin.
54:14'
Dnešní utkání sleduje 15021 diváků.
53:07'
Nick Jensen nebyl v letošní sezóně ani jednou vyloučen, nyní se ale pustil do bitky s Milesem Woodem, kterého složil na lopatky. Oba dostali pět minut.
52:15'
Sami Vatanen mohl skórovat z prostoru mezi kruhy pro vhazování, Ilja Samsonov ovšem vytáhl skvělý semafor, po kterém dostává prostor reklamní přestávka.
51:49'
Hokejisté Washingtonu dnes uzavírají sérii tří venkovních zápasů a vypadá to, že se do hlavního města USA budou vracet s dvěmi výhrami a jednou porážkou.
50:38'
Capitals se snažili prosadit v blízkosti pravé tyče, jmenovitě Radko Gudas, jenže český útočník se ke střele na bránu Gillese Senna nakonec nedostal.
48:39'
Blake Coleman vystřelil na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování a Ilja Samsonov byl na přední tyči připravený, když puk zmrazil pod lapačkou.
48:25'
Střídání v týmu New Jersey Devils: ze hřiště odchází Mackenzie Blackwood, přichází Gilles Senn.
48:25'
Nikita Gusev mohl skórovat u levé tyče, zatímco Blake Coleman vzápětí u pravé, Ilja Samsonov byl ale v obou případech připravený a po druhé střele puk podržel.
46:53'
JONAS SIEGENTHALER na levém křídle vystřelil od modré čáry a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Mackenzieho Blackwooda vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Capitals teď odskočili. Asistence: Radko Gudas a Nic Dowd.
46:38'
Mackenzie Blackwood se v blízkosti pravé tyče překonat nenechal a zmrazil puk pod lapačkou. Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka.
45:52'
P.K. Subban vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho bekhendové zakončení skončilo v lapačce brankáře Capitals. Ilja Samsonov dnes inkasoval pouze dvakrát.
45:07'
Jakub Vrána vystřelil na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování a jeho pokus skončil na hrudi Mackenzieho Blackwooda, který dokázal kotouč hrudí vyrazit.
44:34'
Nikita Gusev teď mířil střelou z levého kruhu pro buly ke vzdálenější pravé tyči, Ilja Samsonov ale fantasticky zasáhl lapačkou, pod kterou kotouč poté zmrazil! Devils se mohli vrátit do zápasu.
44:09'
Capitals se snažili prosadit na levém křídle, jenže se ocitli v postavení mimo hru a jejich útočné snažení tentokrát ztroskotalo. Hosté vedou nad Devils o dva góly.
43:02'
Michal Kempný schytal pořádný hit, když ho v pravém rohu útočného pásma dohráli domácí hokejisté Devils, kteří hodně nepříjemně napadali Capitals.
42:14'
Lars Eller na levém křídle vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood byl překonán, nakonec ho ale zachránila tyč! Capitals nyní mohli vést 5:2.
40:42'
JOHN CARLSON si najel před bránu na nahození z levého křídla a ostrého úhlu a z blízkosti puk usměrnil k přední levé tyči! Capitals poprvé v zápase vedou o dva góly. Skóre utkání je 2:4. Asistence: Michal Kempný a Nicklas Bäckström.
40:27'
Capitals se dostali na levém křídle k nahození, se kterým si domácí brankář Mackenzie Blackwood snadno poradil, a přerušil hru. Caps vedou těsně 3:2.
40:15'
Andy Greene na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru. V úvodu třetí části se hraje ve hře čtyři na čtyři.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-23; Zablokované střely: 13-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 14-7; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 2:56.
Blake Coleman dokázal krátce po přestávce vyrovnat, jenže závěr druhé třetiny opět patřil Capitals, kteří si vzali ztracené vedení zpět zásluhou útočníka Nicklase Bäckströma, který vstřelil svůj druhý gól v střetnutí. Skóre po druhé třetině dnešního utkání v Prudential Center. New Jersey Devils 2 Washington Capitals 3.
40:00'
39:31'
Dmitrij Orlov si teď najel na zpětnou diagonální přihrávku z levého křídla a z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování puk nahodil na vzdálenější levou tyč, kde kotouč usměrnil do prázdné brány NICKLAS BÄCKSTRÖM! Capitals vedou. Asistence: Dmitrij Orlov a Alex Ovečkin.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:50'
Miles Wood a Garnet Hathaway byli vyloučeni shodně za hrubost poté, co se pustili do potyčky na ledě.
38:32'
Miles Wood málem skórovat v rychlosti u levé tyče, jenže Ilja Samsonov zůstal v bráně hostujícího Washingtonu nepřekonán a Devils se k dorážce nedostali.
37:59'
Vyloučený Sami Vatanen se vrátil zpět na led a Lars Eller na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu, Mackenzie Blackwood ale snadno zakročil a puk podržel v náručí.
37:28'
Alex Ovečkin se dostal ke střele na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování, jenže zamířil pouze do náruče Mackenzie Blackwooda, který puk podržel.
36:27'
John Carlson umí vypálit od modré čáry a nyní to dokonale ukázal, Mackenzie Blackwood ale vytáhl parádní semafor a znovu podržel svůj tým nad vodou.
35:53'
Sami Vatanen nyní fauloval Larse Ellera, který chtěl skórovat u levé tyče brány, a byl vyloučen za sekání.
34:57'
Jevgenij Kuzněcov se ocitl před bránu Devils úplně sám a rychlou střelou zápěstím mířil k pravé tyči, jenže Mackenzie Blackwood zasáhl levým betonem a chyba nebyla potrestána!
34:25'
Nicklas Bäckström vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Skóre utkání je nerozhodné a po přerušení hry dostává prostor reklamní blok.
33:41'
Vyloučený Dmitrij Orlov je zpět na ledové ploše a Devils přesilovou hru využít nedokázali, přestože si během ní vytvořili minimálně dvě slušné příležitosti.
33:03'
Kyle Palmieri vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování bez přípravy a Ilja Samsonov se musel rychle přesunout k přední tyči, aby kotouč podržel v náručí.
32:11'
Tom Wilson mohl skórovat během oslabení, když střelou z levého kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu, Mackenzie Blackwood ale předvedl skvělý postřeh a horní stranou lapačky puk vytáhl mimo! Stále 2:2.
31:58'
Jesper Bratt na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a na přední tyči puk tečoval Pavel Zacha, Ilja Samsonov byl ale připraven a bez problému zasáhl lapačkou.
31:41'
Devils pokračovali v tlaku, který byl zastaven faulem. Dmitrij Orlov byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
31:37'
Miles Wood se ocitl u levé tyče brány ve velké brankové příležitosti, jenže Ilja Samsonov ho dokázal vychytat.
30:42'
Alex Ovečkin vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood jeho ostrou střelu podržel. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
30:10'
Michal Kempný chtěl na pravém křídle vystřelit od modré čáry, jenže jeho pokus byl zablokován a Nikita Gusev se málem řítil do samostatného úniku. Málem králem.
29:15'
Richard Pánik se ocitl před bránou ve velké šanci a mohl střílet, jenže ještě přihrával na Carla Hagelina, který na jeho krátkou přihrávku nedokázal dosáhnout.
28:10'
Sami Vatanen na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus zápěstím byl sražen vedle přední pravé tyče brány Capitals. Ilja Samsonov nezasahoval.
27:46'
Nic Dowd se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, jenže Mackenzie Blackwood vkleče zasáhl pravým betonem a poté kotouč zmrazil pod lapačkou.
26:27'
Mackenzie Blackwood si bez problému poradil s nahozením Capitals a po přerušení hry následuje komerční přestávka. Skóre utkání je vyrovnané 2:2.
25:28'
Jack Hughes se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, jenže jeho bekhendová střela byla zablokována a Ilja Samsonov zmrazil kotouč pod lapačkou.
24:42'
Jakub Vrána mířil krásnou střelou z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mackenzie Blackwood ji ale vyrazil vyrážečkou.
24:15'
BLAKE COLEMAN se dokázal prosadit po rychlém protiútoku Devils, když puk bekhendem poslal mezi betony brankáře Capitals a společně s ním dotlačil kotouč do sítě! Asistence: Nikita Gusev.
23:36'
Andy Greene vystřelil na levém křídle a jeho střela z ostrého úhlu mířila do bližšího horního rohu brány, Ilja Samsonov byl ale připraven a nadvakrát puk zmrazil.
22:46'
Capitals si vytvořili tlak a do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe, následné nahození z levého kruhu pro vhazování ale skončila v lapačce brankáře Devils.
22:37'
Radko Gudas na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho krátká střela s příklepem mířila k přední tyči, kde skončila na betonech klečícího Mackenzieho Blackwooda.
22:04'
Lars Eller se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím minul vzdálenější pravý horní roh brány Mackenzieho Blackwooda.
20:17'
Alex Ovečkin mířil z pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Mackenzie Blackwood byl ale připraven a poněkolikáté zasáhl pravým betonem.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-11; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 58%-42%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:57.
Kyle Palmieri sice v úvodu zápasu využil přesilovou hru a třetím gólem v řadě poslal Devils do vedení, Capitals ale v závěru první třetiny střetnutí otočili, když se v rozmezí pouhých 70 sekund prosadili Alex Ovečkin a Nicklas Bäckström. Skóre po první třetině dnešního utkání zní. New Jersey Devils 1 Washington Capitals 2.
20:00'
19:35'
John Carlson si zpracoval puk na ose útočného pásma a od čáry ho nahodil do mezikruží, kde kotouč ve vzduchu parádně tečoval NICKLAS BÄCKSTRÖM a srazil ho k pravé tyči! Capitals se postarali o rychlý obrat a vedou v New Jersey nyní 2:1! Asistence: John Carlson a Tom Wilson.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:56'
Jevgenij Kuzněcov před bránou tečoval nahození z levého křídla, Mackenzie Blackwood se ale mezi betony překonat nenechal. Skóre zůstává 1:1.
18:25'
ALEXANDR OVEČKIN vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho nádherná střela zápěstím vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Capitals krátce před přestávkou vyrovnali! Skóre utkání je teď 1:1. Asistence: Nicklas Bäckström a Tom Wilson.
17:46'
Capitals se podařilo přečkat závěrečný tlak ze strany domácích hokejistů New Jersey a vyloučený Brendan Leipsic se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.
16:46'
Sami Vatanen na levém křídle vypálil od modré čáry a Ilja Samsonov kotouč vyrazil, čehož Capitals využili, když puk vyhodili až za bránu domácích Devils.
16:03'
Kyle Palmieri vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a puk mířil do bližšího horního rohu brány, Ilja Samsonov ho ale zřejmě vyrážečkou vytáhl mimo tři tyče.
15:46'
Brendan Leipsic vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a Devils si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru, přičemž první dokázali využít.
15:12'
Kotouč se před bránou Devils nebezpečně odrážel a Garnet Hathaway mohl vyrovnat, jenže kotouč nedokázal najít a do zakončení se nakonec nedostal.
14:32'
Radko Gudas vypálil na ose útočného pásma bez přípravy a jeho ostrá rána bez přípravy byla hodně nepřesná. Kotouč skončil na ochranném skle za bránou.
13:19'
Nicklas Bäckström chtěl na pravém křídle střelou z úhlu zamířil ke vzdálenější levé tyči, pravý beton Mackenzieho Blackwooda byl ale opět proti. Skvělý zákrok.
12:39'
Capitals nepřesně rozehráli a jejich diagonální nahození skončilo na betonech domácího Mackenzieho Blackwooda, který vkleče puk bez problému vyrazil.
10:34'
Další přerušení hry. Brána za Iljou Samsonovem byla posunuta a na řadu přichází první reklamní přestávka. New Jersey vede po využití úvodní přesilové hry 1:0.
10:28'
Washingtonu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostujícím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění. Hra byla na ledě New Jersey přerušena.
09:47'
Capitals vypálili na levém křídle od modré čáry a poté z pravého kruhu pro vhazování, Mackenzie Blackwood byl ale v obou případech připravený a kotouč vyrazil mimo.
08:59'
Devils se nepodařilo rozehrát podél střídaček a Ilja Samsonov se vydal za svou bránu, aby puk nikým neatakován zastavil a poté bez problému rozehrál.
07:38'
Alex Ovečkin si sjel z levého křídla před bránu a z blízkosti chtěl puk poslat k levé tyči, Mackenzie Blackwood ale opět fantasticky zasáhl svým pravým betonem, přestože mu kotouč mířil do protipohybu! Další parádní a důležitý zákrok.
07:28'
Blake Coleman rychle objel bránu Capitals a u pravé tyče vystřelil z otočky, Ilja Samsonov byl ale připraven a jeho pokus vyrazil. Zápas má obrovské tempo.
06:38'
Washington si vytvořil obrovský tlak a mohl skórovat u pravé tyče, Mackenzie Blackwood ale fantasticky zasáhl pravým betonem! Stále 1:0.
06:23'
Capitals se dostali na pravém křídle v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první zřejmě skončila na horní tyči, zatímco druhá byla zablokována! Devils čelí obrovskému tlaku.
06:09'
Carl Hagelin se tedy rozjel na trestné střílení a rychlou střelou zápěstím chtěl vymést přední pravý horní roh brány, jenže ho těsně minul!
06:09'
Útočník Carl Hagelin se řítil do samostatného úniku a bekhendem nedokázal kotouč zasunout mezi betony domácího brankáře, byl ale faulován a následovat bude trestné střílení! Sami Vatanen ho zezadu jasně přidržel.
05:30'
T.J. Oshie vypálil na bodu pravého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány New Jersey, Mackenzie Blackwood ale puk vyrážečkou vyrazil.
04:41'
Blake Coleman se ocitl u levé tyče v obrovské šanci a mohl rychle přidat druhý gól Devils, jenže Ilja Samsonov ho dokázal parádně vychytat!
04:00'
Nico Hischier nyní na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk do brankoviště, kde ho přiloženou čepelí k ledu usměrnil ke vzdálenější pravé tyči KYLE PALMIERI! Devils využili přesilovku a vedou tak 1:0! Asistence: Nico Hischier a P. K. Subban.
03:32'
Devils se dostali na pravém křídle k nahození, které skončilo na hrudi Ilji Samsonova a hokejisté domácího týmu se poté dokázali udržet v útočném pásmu.
02:50'
Jonas Siegenthaler fauloval před vlastní bránou Milese Wooda a dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra.
02:12'
Lars Eller na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Mackenzie Blackwood jeho pokus sevřenými betony vyrazil, stejně jako následnou dorážku.
01:18'
Jakub Vrána vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho ostrou ránu s příklepem srazil vedle přední pravé tyče brány New Jersey domácí Mirco Müller.
00:04'
Devils vyhráli úvodní vhazování zápasu a okamžitě podél střídaček nahodili puk do útočného pásma, za bránou Ilji Samsonova ho ale poté nedokázali dojet.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Senn) – A. Greene (C), P. K. Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Severson – Bratt, Hischier, Palmieri (A) – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – Zacha, J. Hughes, Simmonds – J. Boqvist, M. McLeod, Wood. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Garrett Rank. Čároví: Derek Amell, Derek Nansen.

Pavel Zacha (NJD) 30 zápasů, 2+11, +/- -15
Jakub Vrána (WSH) 35 zápasů, 15+14, +/- +8
Richard Pánik (WSH) 25 zápasů, 2+1, +/- +5
Michal Kempný (WSH) 27 zápasů, 3+9, +/- +10
Radko Gudas (WSH) 35 zápasů, 0+8, +/- +13
Vzájemné zápasy

Washington se v loňské sezóně NHL potkal s New Jersey celkem čtyřikrát a poslední tři zápasy dokázal vyhrát shodně rozdílem tří branek. První dva doma.
Washington

Washington v sobotu v noci uzavře sérii tří venkovních zápasů poté, co dokázal vyhrát v Tampě a naposledy prohrál s Blue Jackets. Hráči Capitals mají fantastickou formu, když vyhráli osm z posledních deseti střetnutí. Hostující kapitán Alexandr Ovečkin nebodoval ve třech zápasech po sobě a během prosince zaznamenal jen dva kanadské body za gól a asistenci. Prosadí se teď?
New Jersey Devils

New Jersey vyhlíží třetí vítězství v řadě a vypadá to, že se mu začíná dařit. Devils dokázali vyhrál na ledě silné Arizony a doma poté otočili zápas s Anaheimem, který porazili 3:1. Taylor Hall byl vyměněn do Arizony a jeho pozici by měl převzít Kyle Palmieri, který vstřelil branku dvakrát v řadě. Zkušený útočník během letošní sezóny NHL vstřelil 13 gólů a zaznamenal jednadvacet bodů.
Washington pokračuje ve svém venkovním tripu a v sobotu v noci ho čeká zápas v Prudential Center, kde v divizním souboji vyzve domácí hokejisty New Jersey. Capitals naposledy prohráli 3:0 v Columbusu, zatímco Devils otočili zápas s Anaheimem a vyhráli doma 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.