NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Winnipeg - 1. března 2020   04:00

Edmonton
Edmonton
06:27' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) • 39:48' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) • 54:44' Nugent-Hopkins (Draisaitl, A. Larsson)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
33:23' L. Shaw  (N. Shore, G. Bourque) • 33:57' Connor  (Wheeler, Bitetto)
Edmonton
M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, K. Russell – Ennis, McDavid (C), Athanasiou – Chiasson, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, J. Archibald – P. Russell, Haas, Khaira.
Skilliter, Brenk – Cherrey, Galloway
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Winnipeg
Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Beaulieu, Pionk, D. Kulikov, Poolman, Bitetto – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Appleton, Eakin, Ehlers – Roslovic, Copp (A), Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+2
3. Mike Smith (EDM) 38 zák., 95%
Vyrovnaný souboj mezi Edmontonem a Winnipegem nakonec dopadl lépe pro domácí Oilers. Ti v opatrné třetí třetině dokázali vsítit vedoucí gól a poté odolali ohromnému náporu Jets, kteří dvě a půl minuty hráli bez brankáře a bušili do obrany i brankoviště Edmontonu.

Oilers, kteří prohráli v posledních dvou zápasech, vybojovali velmi cenné dva body, jež jim přináší alespoň trochu klidu, když svůj náskok na devátý Winnipeg navýšili na čtyři body.
59:44'
Pionkova střela sice vypadla Smithovi z náruče, ale puk se odklouzal mimo nebezpečné území. A Oilers ještě k tomu vyhazují.
59:28'
Domácím se nepovedlo vyhodit puk. Pionk zachytil puk na modré a okamžitě nahodil na Smitha, který přerušuje hru.
59:18'
Ehlers z levého boku a Pionk zpoza kruhů. Další dvě střely, se kterými si musel Smith poradit. Hra je přerušena a hosté si berou oddechový čas.
58:45'
Oilers vytěsnili hru do neutrální zóny.
58:30'
Pionkova dělovka od modré, Smith kotouč vyráží mimo brankoviště.
58:10'
Hosté dotírají, snaží se střílet z každé výhodnější pozice. Copp a Scheifele byli zblokováni.
57:29'
Hellebuyck zůstal na střídačce, Winnipeg hraje v šesti!
57:29'
Smith drží puk pod svou lapačkou a přerušuje hru. Komerční pauza.
57:16'
56:42'
Domácí vyhodili puk ze svého pásma.
56:22'
Scheifele prudce vystřelil z pravého kruhu, Smith jeho projektil vyráží. Stejně tak si musel poradit se střelou s z levé strany.
55:16'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Caleb Jones – 2 min., vysoká hůl).
54:44'
Edmonton právě vstřelil branku!
RYAN NUGENT-HOPKINS přiblížil Oilers k vítězství v dnešním utkání! Draisaitl mu poslal puk do jízdy v pravém kruhu a Nugent-Hopkins po třech krocích vypálil a překonal Hellebuycka. Asistence: Leon Draisaitl, Adam Larsson.
54:31'
Okamžitě přišel rychlý kontr domácích, kteří ovšem také nenašli recept na Hellebuycka. Komerční pauza.
54:18'
Po dalším útoku Edmontonu vyrazil Scheifele do úniku, dostal se za obranu, ale v souboji jeden na jednoho s brankářem Smithem byl neúspěšný!
52:51'
Ani Nurse se od modré čáry netrefil na branku Winnipegu.
52:15'
Benning zkusil štěstí od modré čáry, ale minul Hellebuyckovu klec.
51:50'
Hraje se znovu dlouhý úsek bez přerušení. Třetí třetina má hodně rychlý spád, velmi rychle čas ubíhá. O to méně je však k vidění šancí a celkově pohledného hokeje.
50:46'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útočné akce bez střelby. Puk je za brankou Winnipegu.
49:44'
Až nyní je přerušeno. Komerční přestávka.
49:07'
Ehlers se uvolnil mezi kruhy, Smith jeho střelu vyráží a hra nadále pokračuje.
47:43'
DeMelova rána od modré protáhla Smitha, který puk vyráží mimo brankoviště.
46:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také bez střel. Ani jeden z týmů nechce za tohoto stavu chybovat a pustit soupeře do vedení.
45:10'
Draisaitl by rád zkompletoval hattrick, slabší střela z levé strany na Hellebuycka nestačila.
45:00'
Třetí třetina zatím nadále probíhá bez větších šancí na obou stranách.
43:13'
Postavení mimo hru Winnipegu. Zatím je to ve třetí třetině spíše úporná snaha obou týmů něco vymyslet. Příliš se nestřílí.
42:00'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
40:54'
Bear si sám dojel nahozený puk a zápolil o něj u mantinelu. Hostujícího hráče ovšem nepřetlačil.
40:01'
40:00'
39:48'
Domácím se nakonec povedlo svůj tlak využít a LEON DRAISAITL před brankovištěm Winnipegu přidal svou druhou branku v utkání! Asistence: Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins.
39:41'
McDavid pálil z voleje, Hellebuyck výborným zákrokem vyráží puk mimo.
39:11'
Nugent-Hopkins, který se vrátil z trestné lavice, se ocitl v šanci. Hellebuyck jeho zakončení zlikvidoval.
38:51'
Začíná zkrácená přesilovka Edmontonu, který je v útočném pásmu.
38:34'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dmitrij Kulikov – 2 min., držení).
38:07'
Domácím se podařilo osvobodit.
37:27'
Scheifele přestřelil z levého kruhu, puk se odrazil až do ochranné sítě.
36:51'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – krosček, 2 min.).
36:51'
Scheifelovu střelu srazili domácí mimo kluziště. A srazili také Scheifeleho. Bude se vylučovat.
36:01'
Connor střelou zpoza levého kruhu přinutil Smitha k zákroku a přerušení hry. Komerční pauza.
34:40'
Hosté mají převahu a snaží se jí využít na maximum. Edmontonu se daří nyní odvracet útoky.
34:10'
Edmonton se dopustil zakázaného uvolnění.
33:57'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Edmonton inkasovuje podruhé během 34 vteřin! KYLE CONNOR se z hranice kruhů dostal ke střele z nápřahu a výborně zamířil. Smith puk chytit nedokázal. Asistence: Blake Wheeler, Anthony Bitetto.
33:23'
Jets se podařilo vyrovnat! LOGAN SHAW si najel až mezi kruhy a překonal Smitha. Asistence: Nicholas Shore, Gabriel Bourque.
32:30'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou hostů.
32:10'
Druhá třetina se zatím hraje v hodně rychlém tempu. Příliš se nepřerušuje.
31:17'
Tvrdá střela Kulikova od modré čáry na Smitha nestačila. Domácí brankář dál drží čisté konto.
30:16'
Kotouč byl vystřelen do hlediště. Komerční pauza.
29:29'
Zakázané uvolnění domácích.
29:15'
Parádní zásah domácího Smitha! Harkins si najížděl k brance z pravé strany a po zatočení na střed dostal přihrávku. Puk si potáhl do protipohybu Smitha s úmyslem zakončit k levé tyči, ale domácí gólman dokázal natáhnout svůj beton a takřka beznadějnou situaci zázračně zachránit.
28:48'
Zakázané uvolnění Edmontonu, kterému nevyšla přihrávka skrz střední pásmo.
27:39'
Draisaitl se mezi kruhy sice dostal ke střele, ale trefil jen nohu obránce.
26:40'
Prudká rána Khairy z prostoru mezi kruhy se odrazila od horní tyče Hellebuyckovy klece až do ochranné sítě. Komerční pauza.
25:25'
Velká šance Winnipegu, Smith byl mimo brankoviště, ale útočící hráč nedokázal prostřelit jeho zástupce, domácího obránce, který obětavě hájil brankoviště.
24:35'
Hra probíhá v tuto chvíli převážně ve středním pásmu.
23:38'
Bourque vypálil přes celé kluziště až ke Smithovi, který rozehrává.
23:11'
Postavení mimo hru přerušilo rodící se útok Oilers.
22:30'
Oilers napadají rozehrávku Winnipegu a snaží se převzít taktovku ve druhé třetině.
21:45'
Do útočného pásma se podívali také domácí. Larsson od modré trefil připraveného Hellebuycka.
21:29'
Hra je přerušena, vhazovat se bude po pravici brankáře Smitha.
20:58'
Zblokovaná střela zpoza levého kruhu. Jets zatím svého postavení v útočném pásmu nijak nevyužili.
20:35'
Hosté vstupují do druhé třetiny aktivně, dostávají se do útočného pásma a hledají výhodnou střeleckou pozici.
20:01'
Edmontonu se v první třetině povedlo využít přesilovou hru a dostat se tak do vedení v utkání. V celé úvodní dvacetiminutovce byli Oilers o něco lepším týmem, vytvářeli na soupeře tlak a měli své šance. Poměr střel přitom tomu, co se dělo na ledě, příliš nenasvědčuje, je totiž vyrovnaný 8-8.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:29'
Hosté vyrazili do útočného pásma. Appleton od pravého mantinelu trefil dobře postaveného Smitha.
17:50'
Domácí tvoří na své soupeře zajímavý tlak. Nurse byl zblokován, McDavid před brankovištěm marně snažil přehrát Hellebucka.
17:40'
Střela Tylera Ennise z mezikruží nenadělala Hellebuyckovi velké problémy. Hostující brankář přerušuje hru.
16:30'
Komerční pauza.
16:09'
Bear se snažil střílet od modré čáry, ale trefil pouze bránícího Wheelera.
16:03'
Další icing, tentokrát ovšem z hokejek hostů.
15:12'
Dlouhý úsek bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění domácích.
14:06'
Hostující Connor si přehodil puk do bekhendu, Smitha nepřekonal.
13:48'
Hra má hodně vysoké tempo. Haas se před brankou Winnipegu snažil podstřelit Hellebuycka, ale ten vyráží.
12:24'
Jets vyrazili do útoku a dostali se do zajímavých šancí. Ehlers před brankou neuspěl a Beaulieu od modré byl také vychytán.
10:58'
Před brankovištěm se do šance dostal McDavid, Hellebuyck tyto nepříjemnosti zvládl.
09:44'
Nugent-Hopkins míjí branku Winnipegu. Puk končí v ochranné síti. Komerční pauza.
08:45'
Draisaitl v prostoru před brankovištěm hledal skulinu v postavení Hellebuycka, ale tentokrát neuspěl.
07:15'
Hosté chtějí rychle odpovědět. Od modré střílel Bitetto, ale byl zblokovaný.
06:27'
Domácí využívají přesilovou hru! LEON DRAISAITL se prosadil z pravé strany brankoviště a otevírá skóre zápasu. Asistence: Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins.
05:22'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dylan DeMelo – 2 min., podrážení).
05:15'
V akci také brankář Hellebuyck. Russel se zjevil před brankovištěm, ale na hostujícího brankáře nevyzrál.
04:54'
Smith likviduje zakončení Appletona z pravého kruhu a přerušuje hru.
04:32'
Winnipeg se dopouští zakázaného uvolnění, vhazuje se v jeho obranném pásmu.
02:47'
Útok hostů zastavilo postavení mimo hru.
02:02'
V dobré pozici se nacházel Khaira, jeho střela z levého kruhu ovšem zamířila těsně vedle.
01:09'
Jones zkoušel střílet od modré čáry, bránící Roslovic puk sráží do hlediště.
00:36'
Sražená střela Wheelera končí v ochranné síti.
00:01'
Duel mezi Edmontonem a Winnipegem je soubojem v bojích o play off. Edmonton, který přivedl během uzávěrky přestupů Mika Greena, se bez zkušeného obránce budou muset obejít a proti Winnipegu se může jednat o citelnou ztrátu. Přeci jen Oilers doufali v silnější obranu a bez Greena jsou zpátky na tom, na čem byli před jeho příchodem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.