NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Tampa - 11. prosince 2019   01:00

Tampa
06:42' Stamkos  (Killorn) • 24:51' Killorn  (Cirelli, Černák)
Florida
Rehman, Joannette – Flemington, Daisy
BB&T Center, Sunrise
10 685 diváků
Tampa

Skončilo nám utkání mezi Floridou a Tampou. Hosté zaslouženě zvítězili 2:1, protože byli po většinu utkání lepším týmem. Florida na dvě branky Tampy z úvodních dvou třetin dokázala odpovedět až v čase 58:00 zásluhou Jevgenije Dadonova. Skvělý výkon v dnešním duelu předvedli oba brankáři a nakonec byli po právu zvolení jako nejlepší hráči utkání.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

Erik Černák (Tampa) 0+1, 6 střel, +/-: +1, čas na ledě: 17:56
Ondřej Palát (Tampa) 0+0, 2 střely, +/-: 0, čas na ledě: 16:46.

59:45'
Tampa se ale dobře brání a nepouští domácí tým do závěrečného tlaku.
59:16'
Domácí opět riskují bez brankáře. Do konce třetiny zbývá ještě 44 sekund.
59:00'
Další zakázané uvolnění Blesků. Hra se přesouvá před Vasilevského.
58:45'
Tampa dokázala udržet kotouč ve středním pásmu. Domácí zatím Bobrovského podruhé neodvolali.
58:00'
Florida právě vstřelila branku!
Je sníženo! Hoffman dostal na pravém kruhu mnoho prostoru a dokázal vystřelit zápěstím. Na brankové čáře ještě postrčil touš do brány JEVGENIJ DADONOV, takže ruský útočník se dočkal vstřelení svého dvanáctého gólu v sezoně. 1:2. Asistence: Jonathan Huberdeau a Mike Hoffman.
57:43'
Tampa vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Oba trenéři si zatím šetří své oddechové časy.
57:22'
Vasilevskij se dokázal přemístit proti rychle střele Ekblada od modré čáry.
57:06'
Florida se stále nemůže dostat do většího tlaku. Bobrovskij však už opustil svou svatyni a domácí tým zkouší powerplay.
56:17'
Za bránou Tampy se sváděl ostrý souboj. Nejlépe z něj vyjel McDonagh. Zkušený zadák dostal kotouč do bezpečí.
55:44'
Point projel útočným pásmem, jenže poté nedokázal přesně přihrát na levé křídlo.
55:03'
Vasilevskij postrčil puk na svého spoluhráče, který si už věděl rady s rozehrávkou.
54:39'
Alex Killorn zavezl puk do pásma Floridy. Poté se sice hosté ke střele nedostali, ale to je v tuto chvíli mrzet nemusí.
53:49'
Vasilevskij vytasil další úspěšný zákrok. Hosté se poté ubránili posunutím puku do střední třetiny.
53:18'
Domácí mají nyní velký problém s přechodem do útočného pásma. Času už moc nezbývá.
52:58'
Erik Černák pálil ihned po vyhraném vhazování pouze do moci Sergeje Bobrovského.
52:48'
Hedman nestihl zachytit odražený kotouč. Ve prospěch Tampy nakonec hrál fakt, že se pískalo zakázané uvolnění Panthers.
52:22'
Po ofsajdu domácích se vhazovalo ve středním pásmu.
52:02'
Vincent Trocheck pálil téměř od modré čáry jen těsně vedle hostující svatyně. Florida je v posledních minutách jako polita živou vodou.
51:09'
Domácí tým sice vsítil branku, ale ta po trenérské výzvě Jona Coopera uznána nebyla. Brett Connolly měl při teči kotouče hůl až příliš vysoko nad horní tyčí.
51:06'
Kevin Shattenkirk přizvedl střelu Jevgenije Dadonova do ochranné sítě. Obrana Tampy Bay dnes potvrzuje svou papírovou kvalitu.
50:48'
Bobrovskij byl před Palátem pohotovější. Dokázal odražený kotouč přikrýt pod svou lapačkou.
50:39'
Hosté bez větších potíží posunuli kotouč do střední třetiny.
50:27'
Jonathan Huberdeau si pěknou kličkou poradil s Ruttou, ovšem následná střela zamířila pouze do připraveného Vasilevského. Ruský gólman ve službách Lightning stále drží čisté konto.
50:05'
Killorn nedokázal přebruslit Mathesona. Domácí bek zvládl své defenzivní povinnosti na jedničku.
49:39'
Sergačjov dokázal zablokovat rychlou střelu domácího celku.
48:44'
Přečíslení dva na jednoho nevyřešili hosté ideálně. Stamkos celkem zbytečně vybízel Cirelliho, přestože mohl pálit sám.
48:21'
Střela Victora Hedmana od modré čáry našla hruď domácího brankáře. Hra je přerušena.
48:06'
Přestože vede Tampa o dvě branky, tak také ve třetí třetině je lepším týmem. Florida se velmi obtížně dostává do hry.
47:50'
Prudká přihrávka před bránu hledala hůl Paláta. Český útočník jen těsně minul zadní tyč Bobrovského svatyně.
47:34'
Palát si dobruslil vlastní nahození a poté za bránou Panthers přesně přihrál na hůl spoluhráče. Následoval icing v podání Floridy.
46:47'
Cirelli vypálil zápěstím vysoko nad horní tyč. Poté už pokračují na puku domácí hokejisté.
46:31'
Yanni Gourde dostal přesnou pobídku přímo proti holi. Rána útočníka s číslem 37 na zádech z voleje trefila levý beton Sergeje Bobrovského.
45:44'
Poměrně dlouho se hrálo bez přerušení. Aleksander Barkov vyvezl puk do útočného pásma a jelikož neměl podporu spoluhráčů, tak vystřelil sám. Vasilevskij zakročil lapačkou.
44:59'
Blesky i nadále útočí. Ve chvíli, kdy Florida stále nevystřídala, se k ráně z pravého kruhu dostal Kučerov. Ruská hvězda ale branku nevsítila.
44:39'
44:21'
Tampa už zase kombinuje v útočné třetině. Hedmanova rána od modré čáry skončila na bruslích domácího hráče.
43:45'
Hosté se nedostali napodruhé do útočné třetiny. Florida se dvakrát za sebou osvobodila.
42:50'
Stamkos orazítkoval tyč! Nejprve pálil z mezikruží Point, ale odražená střela připadla k holi hostujícího kapitána. Florida v tuto chvíli měla obrovské štěstí.
42:39'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., podrážení).
42:20'
Za bránou Panthers se bojuje o kotouč. Také Tampa se snaží být aktivní.
41:49'
Sergačjov hledal na zadní tyči volného spoluhráče. Kotouč však na jeho hůl nepropasíroval.
41:03'
Florida se nastěhovala do útočného pásma a vyslala také první střelecký pokus. Vasilevskij si připsal další úspěšný zákrok.
40:35'
Třetí třetina začala množstvím nepřesností na obou stranách. Hrálo se převážně ve středním pásmu.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Tampa v ní byla lepší a zaslouženě navýšila svůj náskok. Druhý kanadský bod v zápase si připsal Alex Killorn. Po jeho gólu svítí na světelné kostce nad ledem stav 0:2. Třetí perioda začne přesně ve tři hodiny.
Střely na bránu: 22 – 31.
40:00'
39:32'
Vatrano pálil z levé strany těsně vedle brány. Kotouč se svezl po mantinelu až k hokejkám hostů.
38:50'
Hosté kontrolují závěr druhé třetiny. Drží kotouč na vlastních hokejkách v obranném pásmu.
38:20'
Anthony Cirelli byl tísněn obráncem, ale nakonec se natlačil až před bránu. Jeho bekhendový pokus zastavil levý beton Bobrovského.
37:58'
Matheson dostal kotouč do bezpečí. Vypadalo to, že hosté ujedou do přečíslení.
37:26'
Hra se přesunula do pásma Tampy jen na chvíli. Poté se však hosté provinili icingem, takže po delší době se bude vhazovat před Vasilevským.
36:42'
Pointovi se nepovedla žabička, která mířila na spoluhráče Kučerova. Obránci Floridy jeho záměr vystihli včas.
36:21'
Domácí brankář zastavil také střelu Stephense. Hru raději přerušil. Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny zde máme komerční přestávku.
35:39'
Ondřej Palát přesně v poslední sekundě přesilové hry vypálil z mezikruží. Jeho rychlý pokus dokázal vyrazit přesunující se Bobrovskij.
35:08'
Steven Stamkos vystřelil bez přípravy z levého kruhu. Kotouč skončil na boční síti.
34:19'
Bobrovskij zasáhl proti Kučerovově tvrdé ráně z pravého kruhu. Lightning se i nadále drží v pásmu soupeře.
33:52'
Acciari se vydal dopředu, ale jeho útočný postup zastavil ofsajd. Tampa pomalu začíná se svou početní výhodou.
33:42'
33:39'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., držení).
33:19'
Před bránou Tampy bylo opět rušno! Andrej Vasilevskij se po vzoru Dominika Haška natáhl na brankovišti a trochu netradičním zákrokem přikryl touš do své moci.
33:00'
Trocheck vybídl Connollyho, jehož rána z levého kruhu jen o pár centimetrů netrefila zařízení.
32:40'
Florida se drží na puku a zatím tuto početní výhodu hraje velmi dobře.
32:02'
Ekblad v rychlosti přenesl hru na Trochecka. Centr druhé lajny Floridy vypálil do horního růžku, jenže tam byla připravena lapačka Vasilevského.
31:42'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
31:15'
Acciari nečekanou přihrávkou vybízel spoluhráče, který stál mezi kruhy. Vasilevskij ale tento úmysl přečetl a holí přihrávku vypíchl.
30:54'
Vasilevskij lapil střelu od modré čáry. Následuje druhá komerční pauza v této třetině.
30:18'
Aaron Ekblad se dostal mezi kruhy do velké šance. Zápěstím zkoušel trefit horní růžek, jenže hostující brankář se pořádně předvedl. S následnou dorážkou si poradili obránci Blesků, protože nedovolili domácím vystřelit do opuštěné klece.
29:03'
Brett Connolly bojuje o puk za bránou Tampy. Hosté ale pustili domácí celek v rámci druhé třetiny pouze k jedné střele.
28:32'
Palát se uvolnil na levém kruhu. Zkoušel vypálit k zadní tyči, jenže Sergej Bobrovskij se opět na brankovišti natáhl.
28:03'
Tampa se tentokrát ke střele nedostala. Stále platí, že převážnou většinu druhé periody útočí.
27:25'
Druhá lajna Tampy znovu přebrala iniciativu. Killorn zavezl kotouč do útočného pásma. Následně na modré čáře našel Shattenkirka, jehož tvrdou ránu Bobrovskij s přehledem zlikvidoval.
26:59'
Nechybělo moc a hosté by už vedli o dva góly. Verhaeghe zůstal před brankovištěm a v rychlosti se snažil dostat kotouč přes beton Bobrovského. Ruský gólman se zaskvěl a zachránil svůj tým.
26:42'
Útočná akce Floridy neměla dlouhého trvání. Obrana Tampy zapracovala velmi dobře.
26:18'
Hosté kontrolují hru. Drží kotouč za svou bránou a čekají na vystřídání.
24:51'
Tampa právě vstřelila branku!
Druhá branka v zápase je na světě! ALEX KILLORN dokázal doklepnout za brankovou čáru ránu Cirelliho, kterou Bobrovskij vyrazil levým betonem před sebe. Blesky tak odskakují do dvoubrankového vedení. 0:2. Asistence: Anthony Cirelli a Erik Černák.
24:32'
McDonagh nahazoval od modré čáry těsně vedle bližší tyče. Pokračuje se ve hře. S pukem na holi vyjíždějí domácí hokejisté.
24:02'
Huberdeau přes šíri pásma vybídl Browna, jehož střela z otočky skončila na bruslích hostujícího zadáka.
23:28'
Hedmanův pokus od modré čáry zlikvidoval domácí brankář. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Panthers.
22:34'
Ondřej Palát se na chvíli ocitl na levém kruhu. Přední tyč měl Bobrovskij ale dobře pokrytou, tak se český reprezentant rozhodl bránu obkroužit. Následně však nevybídl přesnou přihrávkou svého spoluhráče.
21:52'
Druhá třetina nezačala v nikterak velkém tempu. Tampa se až nyní žene dopředu.
21:11'
Vasilevskij vyrazil pokus od modré čáry před sebe. Následně si pomohl holí a kotouč odklidil do bezpečnějších pozic.
20:35'
Florida se hned po začátku třetiny hnala do útoku, jenže střeleckého pokusu se nedočkala.
20:01'
Skončila nám první třetina mezi Floridou a Tampou. Hosté se ujali vedení již v sedmé minutě. Tento náskok si v závěru i se štěstím pohlídali a nakonec po první periodě jdou do kabin spokojenější.
Střely na bránu: 13 – 14.
20:00'
19:47'
Mnoho prostoru ke střele dostal Erik Černák. Slovenský zadák mířil mezi betony, jenže tento prostor si Bobrovskij dobře pokryl.
19:16'
Tampa se ubránila vyhozením puku do střeního pásma. Z první třetiny nám zbývá pár sekund.
18:38'
Barkov vyrazil s Huberdeauem do plné obrany Tampy. Není se co divit, že ke střele se dva nejproduktivnější hráči Floridy nedostali.
17:55'
Před bránou domácích bylo opět rušno. Bobrovskij pohotově vyrazil střelu Gourdeho. Následovala rána Jan Rutty, která přesná nebyla.
17:30'
Domácí se dokázali včas vrátit do vlastní třetiny a vyvezli kotouč do střední třetiny.
16:28'
Nejprve pálil od modré čáry Ekblad, jehož pokus Connolly mezi tři tyče nedorazil. O pár sekund později vyrazili do přečíslení hosté, jenže Sergačjovi se rána nepovedla a Bobrovskij se zákrokem problém neměl.
16:02'
Sergačjov se zapojil do útočení. Díky své aktivitě se dostal až před bránu Floridy.
15:46'
Vasilevskij je v posledních minutách ve velké permanenci. Nyní si dokázal poradit se střelou zápěstím z pravého kruhu.
15:18'
14:58'
Andrej Vasilevskij předvedl výborný zákrok. Levým betonem zasáhl proti rychlé střele Huberdeaua po přistrčení z hole Barkova.
14:20'
Barkovova rána bekhendem se mezi tři tyče nevešla. Tampa se ale i nadále brání.
13:47'
První přesilovková lajna Floridy předvedla v útočné třetině velkou aktivitu. Dadonov pálil z mezikruží pouze do připraveného Vasilevského.
13:18'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kevin Shattenkirk – 2 min., nedovolené bránění).
13:10'
Sergačjov nahodil puk do brankoviště. Od betonu Bobrovského se kotouč odrazil před bránu. Nikdo z hostů jej však nedoklepl do sítě.
12:41'
Hosté sice vyhráli buly, ale Paquette si nedokázal zpracovat pobídku od spoluhráče. Pískal se icing a hra se přenáší před bránu Andreje Vasilevského.
12:34'
Útočná akce Floridy musela být zastavena z důvodu ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:56'
Jan Rutta se pokoušel o dlouhou přihrávku přes celé kluziště. Stamkos ale kotouč pouze protečoval za sebe. Oba týmy poté vystřídaly.
11:42'
Yandleho pokus od modré čáry byl zachycen Vasilevským. Brankář Tampy si poradil také s nepříjemnou lehkou tečí Huberdeaua v mezikruží.
11:03'
Hosté se snaží vydolovat puk ve vlastním pásmu. Hokejisté Floridy jsou velmi důrazní, ale zatím na bránu Vasilevského vystřelili pouze čtyřikrát.
10:23'
Černák si dobruslil odražený kotouč. Zakázané uvolnění se nepískalo a hra plyne dál.
09:52'
Akce Floridy rychle skončila. Nyní už opět hrají hokejisté v bílých dresech v útočném pásmu.
09:04'
K odraženému puku v předbrankovém prostoru si najel Victor Hedman. Vytáhlý švédský zadák bekhendem zamířil pouze do ramena domácího brankáře.
08:26'
Florida se usadila v útočném pásmu, kde nyní kombinuje. Tampa ale poctivě brání a nepouští domácí tým do kvalitních střeleckých pozic.
08:06'
Mathesonův pokus od modré čáry byl zablokován.
07:47'
Po dlouhé přihrávce Weegara skončil puk v ochranné síti. Hra je přerušena a následně se bude vhazovat ve střední třetině.
07:22'
Joseph si počkal na přihrávku Shattenkirka a z pravého kruhu zkusil přízemní střelou štěstí. Sergej Bobrovskij byl ale včas na zemi a dokázal zasáhnout.
07:06'
Další nebezpečí před bránou Floridy odvrátil ruský brankář ve službách Panterů.
06:42'
Tampa se ujímá vedení. Vypadalo to, že si STEVEN STAMKOS v útočném pásmu pomohl podražením, ale hrálo se dále. Poté se ke kotouči dostal Alex Killorn, který v rychlosti uvolnil právě kapitána Tampy, jehož dlouhá klička do forehandu byla pro Bobrovského nechytatelná. 0:1. Asistence: Alex Killorn.
05:43'
Útok domácích po levém křídle byl zastaven. Dopředu se řítí hokejisté v červených dresech.
05:08'
05:07'
Vteřinu před koncem přesilovky pálil od modré čáry Aaron Ekblad velmi nebezpečně. Orazítkoval zadní mantinel, od kterého se touš odrazil před bránu. Vasilevskij si ale s dorážkou poradil.
04:28'
Florida se teď ale nemůže usadit v pásmu Tampy. Druhou polovinu početní výhody nezačala dobře.
04:00'
Yandle zachytil puk na modré čáře a snaží se něco vymyslet v pásmu soupeře.
03:46'
Jonathan Huberdeau pálil z vrcholu levého kruhu těsně vedle brány. Vasilevskij zasahovat nemusel.
03:20'
Hosté vyhráli vhazování a Paquette okamžitě vyhodil puk přes všechny čáry.
03:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., vysoká hůl).
02:35'
Čtvrtá lajna Lightning se dostala do pásma soupeře, ale nic kloudného nevytvořila.
02:03'
Vatrano zůstal volný mezi kruhy, ale jeho rána bez přípravy skončila na hrudi bránícího hráče.
01:24'
Ekblad dostal na hůl pobídku od Barkova. Finského hokejistu se ještě snažil vybídnout před bránou, jenže hosté tento záměr zablokovali.
00:46'
Tampa hraje v útočném pásmu. McDonagh jen těsně minul bližší tyč.
00:12'
Dadonov si počkal na přihrávku na středu kluziště, jenže nezpracoval si ji ideálně. Kdyby mu zpracování vyšlo, tak by se hned po pár vteřinách řítil sám na bránu.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strålman, Yandle, Brown, Matheson – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Connolly, Trocheck (A), Hoffman – Acciari, Saarela, Vatrano – Sceviour, B. Boyle, Toninato.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Rutta, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Gourde, Paquette, Maroon – Joseph, Verhaeghe, Stephens.

Rozhodčí: Rehman, Joannette – Flemington, Daisy.
FLORIDA PANTHERS

Floridě patří sedmé místo ve Východní konferenci. Panteři mají dobrou formu, neboť vyhráli předešlé dva duely proti Columbusu a San Jose. Náskok na deváté Rangers činí dva body. Florida by se ráda dostala do play off, v posledních letech totiž příliš často do vyřazovacích částí nezasáhla. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa, ačkoliv patří mezi hlavní adepty na Stanley Cup, nesplňuje očekávání. Jednoznačný vítěz loňské základní části momentálně figuruje na 12. příčce Východní konference. Tým trenéra Jona Coopera získal 31 bodů ve 28 zápasech a na pozice pro play off ztrácí 3 body. Blesky uplynulé utkání proti Islanders prohrály 1:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nikita Kučerov s 31 kanadskými body.

Jan Rutta (Tampa) 11 zápasů, 0+3
Erik Černák (Tampa) 25 zápasů, 2+1
Ondřej Palát (Tampa) 28 zápasů, 9+7.
Přeji pěkné středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Floridy Panthers dnes přivítají celek Tampa Bay Lighting. Tento zajímavý souboj o Floridu odstartuje pár minut po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.