NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Winnipeg - 21. prosince 2019   20:00

Minnesota
Minnesota
0:6
(0:2, 0:1, 0:3)
Winnipeg
Winnipeg
14:43' Wheeler  (Lowry, Bitetto) • 19:54' Scheifele  (Sbisa, Pionk) • 30:38' Laine  (Morrissey) • 41:09' Ehlers  (Connor) • 46:15' Laine  (Wheeler, Morrissey) • 47:53' L. Shaw  (Harkins)
Minnesota
Stalock (48. Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Soucy, Hunt, Dumba – Parise (A), V. Rask, Fiala – Greenway, E. Staal (A), Zuccarello – Donato, Johnson, Kunin – M. Foligno, Sturm, Hartman. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

3. Josh Morrissey (WPG) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 31-31; Zablokované střely: 13-14; Vhazování: 58%-42%; Hity: 13-15; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné minuty: 15-13.
Connor Hellebuyck vychytal na ledě Minnesoty svůj třetí shutout v letošní sezóně zámořské NHL a celkově sedmnáctý v kariéře, zatímco v útoku se dnes dvakrát prosadil Patrik Laine. Winnipeg hladce zvítězil a jeho vítězný gól vstřelil útočník Blake Wheeler, který dnes zaznamenal dva body, stejně jako Josh Morrissey za dvě asistence. Konečný výsledek dnešního utkání v St. Paul tedy zní jasně. Minnesota Wild 0 Winnipeg Jets 6.
59:50'
Winnipeg necelých deset sekund před koncem zápasu vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk sevřel puk ve svém náručí. To je zřejmě konec.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:05'
Zach Parise byl v závěru zápasu vyloučen za zdržování hry, což dokumentuje rozpoložení domácí Minnesoty.
57:59'
Matt Dumba se vrátil po dvou minutách bez přerušení hry zpět na ledovou plochu. Winnipeg toho během přesilové hry příliš mnoho nepředvedl, jenže vede 6:0.
55:59'
Matt Dumba byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Jets si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
55:35'
Jonas Brodin vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho prudká rána zápěstím zasvištěla za bránu Connora Hellebuycka, kde skončila na ochranném skle.
54:35'
Jets se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a plynulou hru nyní přerušilo zakázané uvolnění. Connor Hellebuyck stále drží nulu a míří k vychytání shutoutu.
52:34'
Luke Kunin si nyní vyměnil několik úderů s Nathanem Beaulieuem a oba borci byli vyloučeni na pět minut za bitku. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
51:37'
Connor Hellebuyck se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Wild a rozehrál. O deset sekund později se situace opakovala a Minnesotě se dnes vůbec nedaří.
49:22'
Tentokrát podél střídaček nepřesně rozehráli Jets a hra byla opět přerušena kvůli zakázanému uvolnění. Devan Dubnyk před pár okamžiky nahradil Alexe Stalocka.
49:03'
Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
47:53'
Střídání v týmu Minnesota Wild: ze hřiště odchází Alex Stalock, přichází Devan Dubnyk.
47:53'
Winnipeg právě vstřelil branku!
LOGAN SHAW si najel na přihrávku Jansena Harkinse zpoza brány a z blízkosti zamířil nad lapačkou Alexe Stalocka ke vzdálenější pravé tyči! 6:0 pro Jets. Asistence: Jansen Harkins.
46:39'
Nahození Minnesoty skončilo v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka. Hokejisté Jets vedou v Xcel Energy Center vysoko 5:0.
46:15'
Blake Wheeler přenesl nádhernou přihrávkou hru z pravé strany doleva, kde PATRIK LAINE vypálil bez přípravy a jeho střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování poté zamířila nad lapačkou Alexe Stalocka do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Jets využili přesilovou hru a vedou teď 5:0! Asistence: Blake Wheeler a Josh Morrissey.
45:59'
Mats Zuccarello byl nyní vyloučen na dvě minuty za podrážení a Winnipeg si zahraje přesilovou hru 4 na 3.
44:57'
Jets zbytečně překombinovali slibnou akci a Kevin Fiala s Nealem Pionkem pak dostali dvě minuty za hrubost.
44:18'
Patrik Laine vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho táhlá střela zápěstím skončila v náručí Alexe Stalocka, kterého poslední gól hodně rozčílil.
43:00'
Minnesota se sice snaží se zápasem něco udělat, jenže se marně dostává do vyloužených brankových příležitostí, po kterých by gól visel doslova ve vzduchu.
41:09'
Domácí Alex Stalock si musel připadat v bráně Minnesoty jako v rybníce poté, co ho Jets po rychlém přečíslení dva na jednoho vykoupali a NIKOLAJ EHLERS po nádherném bekhendovém blafáku skóroval do prázdné brány! Winnipeg je na koni a vede teď 4:0. Asistence: Kyle Connor.
40:15'
Mark Scheifele po nepřesné střele zápěstím drobně narazil do Alexe Stalocka a byl vyloučen za nedovolené bránění brankáři. Přesilová hra Jets rychle skončila.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-21; Zablokované střely: 9-5; Vhazování: 68%-32%; Hity: 7-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 21:53.
Prostřední část utkání přinesla jeden jediný gól, o který se postaral nádhernou střelou zápěstím Patrik Laine, a poslal Winnipeg na ledě Minnesoty do tříbrankového vedení. Skóre po druhé třetině v Xcel Energy Center vyznívá pro hosty. Minnesota Wild 0 Winnipeg Jets 3.
40:00'
40:00'
Marcus Foligno po skončení druhé třetiny vyvolal potyčku a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.
39:49'
Luca Sbisa zakončil druhou třetinu utkání střelou od modré čáry, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Ještě jedno vhazování. Jets vedou nad Wild 3:0.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:10'
Anthony Bitetto na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím mířila do předního horního rohu brány, kde ji Alex Stalock vyrazil vyrážečkou.
37:00'
Alex Stalock si připsal jeden nebo dva zákroky a Wild poté konečně mohli vyvést puk z obranného pásma. Winnipeg dostal domácí pod obrovský tlak, gól ale nedal.
35:14'
Kevin Fiala minul střelou z pravého kruhu pro vhazování vzdálenější levý horní roh brány a trojice hráčů Jets se řítila sama na bránu, Kyle Connor ale obrovskou šanci zahodil, když střelou z osy mezikruží minul levou tyč domácí brány!
34:05'
Eric Staal se pokusil skórovat z pravého kruhu pro vhazování, jenže Connor Hellebuyck měl čistý výhled, čehož využil, když předvedl parádní semafor.
33:29'
Ryan Suter na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem těsně nad ledem minula levou tyč brány brankáře Connora Hellebuycka.
33:07'
Ryan Donato se teď málem řítil z pravého křídla sám na bránu, Anthony Bitetto ho ale dokázal zastavit za cenu dvou minut za držení. Přesilová hra pro domácí Wild.
32:31'
Dnešní utkání sleduje 17319 diváků.
31:34'
Puk byl ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a jeden z fanoušků si domů odnese cenný suvenýr. Skóre je 0:3 a prostor dostává reklamní přestávka.
31:21'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát a jeho dlouhá kolmá přihrávka podél trestných lavic zamířila na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Connora Hellebuycka.
30:38'
PATRIK LAINE dostal na vrcholu prostoru mezi kruhy spoustu času na střelu a finský útočník toho využil, když nádhernou střelou zápěstím nad vyrážečkou Alexe Stalocka vymetl levý horní roh brány! Je to 0:3. Asistence: Josh Morrissey.
29:41'
Luke Kunin na levém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho prudká střela zamířila do náruče Connora Hellebuycka, který byl na přední tyči brány připravený.
29:38'
Winnipeg se ocitl pod obrovským tlakem a poslední střela domácích hokejistů skončila pod lapačkou Connora Hellebuycka, který stále drží čisté konto.
28:03'
Nikolaj Ehlers vypálil na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování a Alex Stalock předvedl parádní semafor, na kterém zasvítila červená, a hra byla přerušena.
28:00'
Blake Wheeler mohl skórovat střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže bránu Wild minul a puk skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
27:35'
Alex Stalock se vydal za svou bránu, aby zastavil tečované nahození Winnipegu podél trestných lavic. Zakázané uvolnění se proti Winnipegu nepískalo.
26:59'
Kevin Fiala mohl skórovat u pravé tyče, jeho střela z úhlu ale skončila na hrudi Connora Hellebuycka a Jets poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
26:24'
Wild nemohli pokračovat v útočném snažení a u střídaček museli přerušit akci. Čároví rozhodčí signalizoval postavení mimo hru a Jets měli čas na rozehrávku.
25:44'
Jets zpomalili hru za vlastní bránou a oba týmy měly čas na to, aby vystřídaly. Jets vedou stále 2:0.
23:55'
Alex Stalock dobře zasáhl proti táhlé střele od modré čáry a jeho spoluhráči vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
22:41'
Wild na levém křídle vypálili od modré čáry a jejich ostrá rána s příklepem mířila mezi tři tyče, jenže Connor Hellebuyck byl připraven a puk vyrazil mimo.
21:42'
Luca Sbisa vzápětí vypálil od modré čáry a jeho ostrá rána s příklepem skončila v náručí Alexe Stalocka, který znovu dobře zasáhl a tentokrát puk podržel.
21:31'
Tucker Poolman vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Alex Stalock byl ale připraven a dobře zasáhl pravým betonem.
20:37'
Někdy lituji, že nedám na svůj instinkt, protože druhý gól Winnipegu nakonec skutečně vstřelil Mark Scheifele, který fantasticky clonil před bránou a tečoval puk.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-12; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 74%-26%; Hity: 4-8; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 21:02.
Winnipeg bude vstupovat do druhé třetiny utkání s dvoubrankovým náskokem poté, co se během oslabení prosadil Blake Wheeler a šest sekund před koncem úvodní části skvělou tečí Mark Scheifele. Skóre po první třetině zní. Minnesota Wild 0 Winnipeg Jets 2.
20:00'
19:54'
MARK SCHEIFELE skvěle clonil před bránou a střelu Lucy Sbisy, který na ose útočného pásma vypálil od modré čáry, parádní tečí ve vzduchu usměrnil k pravé tyči brány jen pár okamžiků poté, co Alex Stalock na čáře odolal obrovskému závaru Jets! Asistence: Luca Sbisa a Neal Pionk.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02'
Josh Morrissey odpověděl ránou z pravého kruhu pro vhazování, se kterou si brankář Alex Stalock bez problému poradil, a podržel kotouč ve svém náručí.
17:48'
Zach Parise si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku Matse Zuccarella z pravého křídla, jeho střela z úhlu a blízkosti ale skončila na vyrážečce skvělého Connora Hellebuycka!
17:24'
Connor Hellebuyck si bez problému poradil s nahozením Wild, které doklouzalo pod jeho lapačku.
16:21'
Jets se ocitli v postavení mimo hru poté, co skórovali v oslabení a vyloučený Luca Sbisa se vrátil zpět na ledovou plochu. Prostor dostává reklamní přestávka.
15:36'
Matt Dumba si na levém křídle zpracoval odražený puk a z ostrého úhlu mohl vyrovnat na 1:1, jenže jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední tyče brány.
14:43'
BLAKE WHEELER si najel na přihrávku Adama Lowryho z levého křídla a z pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou zápěstím zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Jets skórovali během oslabení a vedou v Minnesotě 1:0! Asistence: Adam Lowry a Anthony Bitetto.
14:31'
Eric Staal vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Minnesota má šanci otevřít skóre během početní výhody.
13:55'
Luca Sbisa byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Minnesota si zahraje první přesilovou hru.
13:49'
Carson Soucy na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v náručí klečícího Connora Hellebuycka, který puk podržel a přerušil hru.
12:57'
Eric Staal chtěl u pravé tyče kombinovat se Zachem Parisem, jenže jejich útočné snažení ztroskotalo a puk skončil za bránou Connora Hellebuycka, který nezasahoval.
12:27'
Nick Shore vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána skončila v náručí Alexe Stalocka, který kotouč podržel. Následuje komerční přestávka.
11:56'
Ryan Hartman si sjížděl z pravého křídla před bránu, v pravém kruhu pro vhazování mu ale nevyšla stahovačka a do zakončení se nakonec vůbec nedostal.
11:21'
Adam Lowry odpověděl střelou z levého kruhu pro vhazování, která byla sražena vedle přední tyče domácí brány, a brankář Alex Stalock tedy nemusel zasahovat.
10:56'
Kevin Fiala využil parádní zadovky od spoluhráče a na bodu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Jets.
10:09'
Patrik Laine si hledal prostor na střelu v prostoru mezikruží, jenže byl nepříjemně tísněn a přihrávku zpoza brány domácích hokejistů Minnesoty nezpracoval.
09:37'
Jack Roslovic na pravém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru a útočná akce Winnipegu tím pádem ztroskotala.
09:16'
Connor Hellebuyck si snadno poradil s bekhendovým nahozením Ryana Hartmana a zmrazil kotouč pod svou lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.
08:31'
Kevin Fiala se málem řítil sám na bránu, Jets ale dokázali dlouhý kolmý pas Wild tečovat a obrovská příležitost domácích hokejistů Minnesoty se nakonec nekonala.
08:02'
Jets otočili hru a Tucker Poolman na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho ostrá rána s příklepem ale byla zablokována. Minnesota zatím brání velice dobře.
07:28'
Zach Parise u pravé tyče tečoval střelu od modré čáry a puk zamířil těsně mimo. Connor Hellebuyck teď čelí společně se spoluhráči obrovskému tlaku Minnesoty.
06:29'
Ryan Hartman na levém křídle vypálil od modré čáry a Connor Hellebuyck musel zasahovat, když puk úspěšně vestoje vyrazil levým betonem.
05:42'
Patrik Laine vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Alex Stalock jeho pokus horní stranou lapačky vyrazil do ochranné sítě. Pěkný zákrok brankáře Wild.
05:17'
Zatím sledujeme velice vyrovnané utkání, během něhož se oba týmy dostaly ke dvěma střelám na bránu. Zatím to dnes na gólové hody nevypadá.
04:52'
Nathan Beaulieu na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela mířila do předního horního rohu brány, Alex Stalock měl ale dobrý výhled a předvedl pěkný semafor.
04:09'
Ryan Suter sice dokázal na chvíli udržet útočné pásmo, jenže Neal Pionk poté vyhodil puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Hra byla znovu přerušena.
03:32'
Victor Rask vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil na výstroji Connora Hellebuycka, který puk vyrazil a poté rychle zmrazil pod lapačkou.
02:56'
Josh Morrissey chtěl na levém křídle udržet útočné pásmo a puk se od jednoho z hráčů Minnesoty odrazil mimo ledovou plochu. Hra je v úvodu často kouskována.
02:27'
Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím hokejistům Minnesoty bylo odpískáno zakázané uvolnění. Buly po levici Alexe Stalocka.
01:42'
Connor Hellebuyck se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Minnesoty od střídaček a nikým neatakován poté bez problému rozehrál na spoluhráče.
00:53'
Zach Parise si najel před bránu na nahození Erica Staala z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a dobře tečoval puk k levé tyči, Connor Hellebuyck ale zasáhl svým pravým betonem a připsal si první zákrok.
00:10'
Wild vyhráli úvodní vhazování zápasu a snažili se prosadit na pravém křídle, kde museli vyklidit útočné pásmo kvůli signalizovanému postavení mimo hru.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Soucy, Hunt, Dumba – Parise (A), V. Rask, Fiala – Greenway, E. Staal (A), Zuccarello – Donato, Johnson, Kunin – M. Foligno, Sturm, Hartman. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Beaulieu – Connor, Scheifele (A), Laine – Ehlers, Wheeler (C), Roslovic – G. Bourque, Lowry, Appleton – Harkins, N. Shore, L. Shaw. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Brad Meier, Furman South. Čároví: Bevan Mills, Bryan Pancich.
Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošní sezóně NHL jednou potkaly a z vítězství se radovali hokejisté Winnipegu Jets, kteří na domácím ledě zvítězili 5:2. Kdo vyhraje tentokrát?
Winnipeg Jets

Hokejisté Winnipegu v posledním utkání nestačili na Chicago a proti Blackhawks utrpěli druhou porážku za sebou. Jets se nachází v Centrální divizi na čtvrtém místě a před pátou Minnesotou mají náskok tří bodů. Kanadský tým má čtvrtou nejhorší hru v oslabení, když přečkal pouze 76,3 procent přesilových her soupeřů. Nedaří se mu ovšem ani v početní výhodě, když využil 15,5 procent přesilových her. V této statistice je až na 26. místě a hosté potřebují herní situace zlepšit.
Minnesota Wild

Minnesota se vrací zpět domů po sérii tří venkovních střetnutí, kterou uzavřela vítězstvím na ledě Arizony. Jednalo se o velice dramatický a na góly bohatý zápas, který Wild vyhráli 8:5. Hokejistům domácího týmu patří v Centrální divizi páté místo a na Dallas, který aktuálně drží místo zajišťující účast v playoff, ztrácí šest bodů. Minnesota má průměr vstřelených branek na utkání 2,89 a může se pochlubit desátou nejlepší přesilovou hrou, když letos využila 20,7 procent přesilových her.
V Xcel Energy Center se odehraje souboj mezi dvěma rivaly z Centrální divize. Winnipeg v posledním domácím zápase nestačil na tým Blackhawks a porážku se bude snažit odčinit na ledě Minnesoty, která dokázala porazit v nádherném utkání bohatém na góly Coyotes (8:5).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.