NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Tampa - 3. ledna 2020   01:10

Tampa
00:42' Cirelli  (Černák) • 08:28' Kučerov  (B. Point)
Montreal
Hebert, Lee – Nagy, Toomey
Bell Centre, Montreal
20 904 diváků
Tampa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 9:15
Utkání je u konce a hostující Tampa Bay dokázala i přes velký nápor domácích těsný náskok uhájit a vybojovat oba body. Montreal předvedl chvilkami opravdu velký tlak, jenže v brance hostů kouzlil Andrej Vasilevskij, který byl opravdu velkou oporou. Nepustil za svá záda už žádný další puk a jelikož to samé předvedl i méně vytížený Price, skončil duel výsledkem 1:2. Pro Montreal je to tak čtvrtá porážka v řadě, naopak Tampa Bay vyhrála už pátý zápas za sebou.
59:39'
A další Vasilevského zákrok, nyní proti tvrdé ráně Jeffa Petryho od modré čáry.
59:19'
Z pravé strany předvedl prudký švih Max Domi, Vasilevskij jeho pokus vykopl betonem.
59:10'
Domácí tým si bere oddechový čas.
59:10'
Tatarova střela z pravé strany byla sražena, puk přelétl plexisklo.
58:48'
Domi nenašel nikoho, kdo by byl volný, nedostal se ani ke střele.
58:05'
Price je na střídačce, je tu power-play Montrealu!
57:10'
Shattenkirk pouze nahodil vzduchem puk do útočného pásma a ihned se stáhl zpátky.
56:38'
Montrealská zeď na modré čáře nepouští soupeře do akce a sama se stará o rychlou rozehrávku k Vasilevského brance.
55:31'
Na přihrávku od levého mantinelu si najížděl Suzuki, záměr tečovat mu ale nevyšel podle představ. Puk skončil u zadního mantinelu.
54:18'
Palát naskočil na led, Tampa Bay je v plném počtu.
53:58'
A opět. Price pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
53:23'
Suzuki se ke střele nedostal, puk poté letěl přes všechny čáry až k Priceovi.
52:58'
Hosté ve třech dobře napadají rozehrávku soupeře, puk je nyní dokonce v pásmu Montrealu.
52:18'
Další vyloučení na straně hostů. Ondřej Palát zastavil unikajícího protivníka a dostal za to dvě minuty za podrážení.
51:25'
Hraje se v pásmu hostů, Montreal celkem dobře využívá více prostoru na ledové ploše.
50:46'
Domácí Ben Chiarot dostal dvě minuty za nesportovní chování a hostující Victor Hedman dvě minuty za sekání.
50:46'
Za brankou hostí se strhla potyčka, kterou odnesl domácí Chiarot, na kterého se vrhlo hned několik protivníků. Rozhodčí museli bleskově řešit vzniklou situaci. Povedlo se jim vše uklidnit a nyní se bude vylučovat.
50:01'
O chviličku později zakončoval z levého kruhu Ben Chiarot, Vasilevskij zasáhl lapačkou.
49:51'
Thompson pouze zavezl puk do útočného pásma, následné nahození zastavil za brankou připravený Vasilevskij.
49:12'
Maroon se marně snažil uvolnit proti dvěma protivníkům, nicméně dokázal alespoň udržet pro svůj tým útočné pásmo.
48:33'
Domiho průnik skončil na Vasilevském, hosté už zase vyváží puk do středního pásma.
47:43'
Tampa Bay se teď snaží hlavně držet puk a nepouštět soupeře do akce. Jsou to docela taktické šachy.
46:41'
Dost prostoru pro průnik a následné zakončení dostal Tomáš Tatar, jenže toho nevyužil a střelu poslal pouze do Vasilevského.
45:35'
Další švih hostů, puk tentokrát prolétl těsně vedle pravé Priceovy tyčce.
45:24'
Tečovaný puk Price jen tak tak zachytil před brankovou čárou a musel si pak ještě dávat pozor na případné Paquetteho dorážení.
44:31'
Coburn si dobře lehl do střely od modré čáry a výrazně tak pomohl svému brankáři při řešení útoku Montrealu.
43:40'
Od modré čáry vystřelil Sergačjov a jeho dělovku možná ještě tečoval Cirelli. Každopádně puk trefil Priceovo břevno a od něj se odrazil do ochranné sítě.
43:03'
Hosté museli vyklidit útočné pásmo, Montreal má se signalizovaným postavením mimo hru klid na postupnou rozehrávku.
42:26'
Johnson si vyjel z rohu a snažil se Price překvapit bekhendem. Gólman Montrealu si připsal úspěšný zákrok.
41:56'
Zprava to zkusil Weal, jeho švih Vasilevskij skryl mezi svými chrániči a zabránil tak případné rozehrávce.
40:58'
Nahozený puk se od mantinelu odrazil k Vasilevskému a po své nepřesné rozehře musel čelit prudkému golfáku z mezikruží. Ten zvládl vyrazit.

Trestné minuty: 7:11
Čtyřicet minut hry je za námi a Tampa Bay má stále blíže k výhře. Druhá třetina nepřinesla tak akční hokej, spíše se jednalo o urputnou hru. Montreal měl navrch, předvedl více střeleckých pokusů, jenže Vasilevskij je v brance jako zeď a drží tak svému celku těsný náskok.
40:00'
39:15'
Thompson se při svém nájezdu do pásma ke střele nedostal a poté se snažil z rohu probít alespoň k přihrávce na spoluhráče. Bez úspěchu.
38:09'
Maroon ztratil při kličce puk a pustil Tatara do kontru. Slovenský útočník zakončoval švihem, Vasilevskij dobrým povyjetím tuto šanci zneškodnil.
37:31'
Paquette hledal na modré útočné čáře Johnsona, tomu ovšem puk odskočil od hole k mantinelu.
36:48'
Price dnes už podruhé zaváhal v rozehrávce a Stephens nebyl zase tak daleko od zakončení do prázdné branky. Svému brankáři pomohla obrana, která hráče hostů zablokovala.
35:48'
Přechod domácích do útoku byl zastaven hvizdem čárového – postavení mimo hru.
34:55'
Po bojovnějších okamžicích se zase začal hrát svižný hokej, chybí tomu ale koření v podobě dalších gólů.
33:56'
Po delší době se do útoku dostala i Tampa Bay a Shattenkirk vyslal od modré čáry nepříjemný švih, který přes několik hráčů prošel až na Price. Ten jen tak tak zasáhl.
32:50'
Tvrdý zákrok v rohu zůstal bez povšimnutí rozhodčích, byť se to domácímu publiku zrovna nelíbí.
32:25'
Do pásma se vřítil Fleury, jeho následné zakončení vyrazil Vasilevskij mimo ledovou plochu.
31:35'
Montreal nyní předvádí obrovský nápor, na střely vede, jenže to není nic platné, chce to více přesnosti.
30:46'
Od modré vyslal prudký pokus Kotkaniemi, Vasilevskij si poradil i s tímto a poté už sám přerušil hru.
29:58'
Závar před Vasilevským, aktivní byl u brankoviště Jordan Weal, neprostřelil však chumel hráčů před brankou.
29:14'
Zleva střílel hostující Cirelli, jeho pokusu ovšem scházelo více přesnosti, puk šel mimo branku.
28:27'
Montreal přidal na tempu a chvíli to vypadalo jako přesilovka domácích. Nápor, spojený s několika střelami ale Vasilevskij zvládl pokrýt a udržet pro hosty vedení.
28:02'
Na druhé straně se u pravého kruhu zjevil Petry, střelu zblízka ale za Vasilevského nedostal.
27:02'
Po rychlé narážečce se k bekhendovému zakončení dostal Maroon, Price jeho pokus vyrazil do rohu.
26:23'
Dvě střely hostů od modré čáry, obě skončily u připraveného Price, který vzápětí přerušil hru.
25:57'
Náznak rychlé akce Tampy Bay po pravém křídle byl zastaven při přechodu modré čáry, akce skončila u mantinelu.
25:13'
Zakázané uvolnění Montrealu, vše se tak vrací před Price, vhazuje se po jeho pravici.
24:15'
Aktivní Suzuki vyslal na Vasilevského další střelu, tentokrát šel puk mimo branku.
23:24'
Hosté přečkali další výpad Montrealu a Stamkos se poté vydal do protiútoku. V pásmu našel mezi kruhy McDonagha, ten však byl zablokován.
22:27'
Tohle byla slušná šance na srovnání. Po přihrávce zpoza branky se u kruhu objevil Weal a ihned zakončoval. Vasilevskij předvedl pohotový zákrok na brankové čáře a udržel stav 1:2.
22:18'
Akce na druhé straně a Price chvíli nevěděl, kde má hledat puk. Nakonec si u své pravé tyčky poradil.
21:31'
O další akci se snažil Suzuki, zprava ale nenašel mezírku, kudy by procpal střelu.
20:56'
Druhá třetina nám začala ve slušném tempu, Vasilevskij musel hned řešit ošemetnou situaci u svého brankoviště.

Hity: 8:11
První třetina je za námi a přinesla opravdu svižný hokej z obou stran. Úvodní branka padla hned po 42 vteřinách hry a po teči Stevena Stamkose se do vedení dostala hostující Tampa Bay. Ztrátu ale Montreal smazal už v šesté minutě, kdy se přesným a prudkým švihem prosadil Jeff Petry. Ale ani vyrovnaný stav dlouho nevydržel, neboť v deváté minutě využil chyby domácích v rozehře Nikita Kučerov a snadno vrátil svému celku vedení. Poté jsme sledovali více bojovnější pasáž, dokonce se odehrála i jedna šarvátka, další gól už ale nepadl. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.
20:00'
19:33'
Středem si do útočného pásma najel Suzuki a najednou měl prostor pro střelu. Pěkný švih mu Vasilevskij ale zvládl zneškodnit a přerušit hru.
18:27'
U trestných lavic se do sebe pustili Dale Weise a Patrick Marron, předvedli poměrně dlouhou a vyrovnanou bitku, po které oba dostali pětiminutové tresty.
17:41'
Stamkos po objetí pásma přenechal puk Palátovi, jenže k němu bleskově přistoupil jeden z obránců a zvládl jej obehrát.
17:39'
Oba vyloučení hráči se vrátili na led, hraje se zase v plném počtu.
16:55'
Prudký pokus z levé strany prolétl nad brankou Montrealu, domácí jdou do protiútoku.
15:39'
U mantinelu se strhla menší potyčka a vylučuje se na obou stranách. Jak domácí Max Domi, tak hostující Patrick Maroon dostali dvě minuty za hrubost.
15:21'
Neuspěl ani Paquette, jeho střela z levého kruhu byla zablokována a Price zasahovat nemusel.
14:09'
Přečíslení hostů zakončil rychlým švihem Stamkos, prudkým pokusem ale trefil pouze postoj gólmana Price.
13:31'
Tampa Bay je již v plném počtu, Hedman se vrátil na ledovou plochu.
13:17'
Další útočný výpad Montrealu skončil postavením mimo hru, provinil se Domi.
12:47'
Zprava se před branku vyloupl Cousins, Vasilevskij jeho pokus o sklepnutí ze vzduchu vytěsnil mimo svou branku.
11:56'
Domácí vykombinovali akci na Tatara, jenže jeho střela z mezikruží byla zablokována a sražena.
11:31'
Druhá přesilovka pro Montreal, dvě minuty za podrážení obdržel Victor Hedman.
11:21'
Vyrovnání měl na holi Lehkonen, stačilo pouze zleva trefit odkrytou část branky, jenže Vasilevskij se dokázal bleskově přemístit a betonem vyrazit!
11:03'
Vyhození Tampy Bay skončilo na zakázaném uvolnění, hra se tak vrací před Vasilevského.
10:23'
Fleury nezastihl na modré čáře přihrávku a velice rychle se musel pro volný puk vrátit, aby z toho nebylo přečíslení hostů.
09:43'
Od levého mantinelu zakončoval Palát, Price jeho švih zvládl i přes dotírání hráčů na brankovišti srazit.
08:28'
Tampa právě vstřelila branku!
Oj, tohle byla ze strany domácích velká chyba. Price se při rozehrávce nedohodl s Metem, volného puku se chopil Point, okamžitě naservíroval přihrávku na NIKITU KUČEROVA a ten zblízka zakončil do odkryté branky – 1:2. Asistence: Brayden Point.
07:55'
Vyhození hostů doklouzalo k Priceovi, o zakázané uvolnění se tak nejednalo. Hráči Tampy Bay zvládli vystřídat.
06:47'
Rázem jsou domácí na koni a po vyrovnávací trefě se znova tlačí do útoku. Vasilevskij má plné ruce a nohy práce.
05:48'
Montreal právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Hosté už sice byli v plném počtu, jenže Montreal se udržel v pásmu, zakombinoval, přihrávka šla k modré čáře, ze které si sjel JEFF PETRY a prudkým švihem nedal Vasilevskému šanci na zákrok – 1:1. Asistence: Nick Cousins, Max Domi.
05:04'
Palát drží puk, Tampa Bay zatím nepouští domácí do nějaké souvislé kombinace. A z tribun se už snáší nespokojené bučení.
04:45'
Hosté se osvobodili a dokonce předvedli náznak protiakce dva na dva.
03:42'
První vyloučení utkání, domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Yanni Gourde.
03:12'
Blízko srovnání byl po nahození z levé strany Vejdemo, jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale Vasilevskij pokryl lapačkou a přerušil hru.
02:44'
Další tvrdá rána, nyní z pravé strany, hned od úvodu tak sledujeme velice svižný hokej.
01:59'
Domácí samozřejmě okamžitě reagují a Vasilevskij musel pohotově vyrážet nepříjemnou střelu z levé strany.
00:42'
No a úvodní tlak vrcholí gólem. Po tlaku v pásmu nahodil od modré čáry Černák a ANTHONY CIRELLI parádně tečoval, na což Price nedokázal správně zareagovat – 0:1. Asistence: Erik Černák.
00:28'
Hosté se hned pustili do útočení a uzavřeli soupeře před gólmanem.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Mete, C. Fleury, Kulak – Cousins, Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Weal, Kotkaniemi, Poehling – Weise, N. Thompson (A), Vejdemo.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Coburn, Hedman, Černák (A), McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – T. Johnson, Paquette, Maroon – Verhaeghe, Stephens, Gourde.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Nagy, Toomey.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bell Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.