NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Vancouver - 26. února 2020   01:00

Montreal
Montreal
06:00' Byron (Domi) • 07:23' S. Weber (Tatar, Danault) • 40:50' Weal (Domi)
3:4
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Vancouver
Vancouver
15:57' Horvat  (J. T. Miller, Q. Hughes) • 35:36' Edler  (Virtanen, Gaudette) • 45:53' Virtanen  (T. Myers, Gaudette) • 61:35' Toffoli  (Horvat, Edler)

3. Jake Virtanen (VAN) 1+1
Vancouver sice po většinu utkání prohrával, ale ve 46. minutě dokázal vyrovnat na 3:3 a utkání dotáhl až do prodloužení, ve kterém byl jasně lepší, tlačil na soupeře a nakonec také po 95 vteřinách hry rozhodl o svém vítězství. Canucks získali cenné dva body, které je drží na předních pozicích v Západní konferenci.
61:35'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hostům se povedlo rozhodnout o svém vítězství! Místo střelu z mezikruží přišla přihrávka k levému kruhu, odkud TYLER TOFFOLI využil přesunu Price a přehodil jeho natažený beton. Asistence: Bo Horvat, Alexander Edler.
61:24'
Vancouver má v první části prodloužení velký tlak a snaží se strhnout vítězství na svou stranu.
60:49'
Obrovská šance hostů! Price byl v pokleku a nedokázal pokrýt celou svou branku. Jenže střelu z levého kruhu vyrazil jeden z bránících hráčů.
60:01'
O osudu tohoto utkání bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:10'
Postavení mimo hru hostujícího týmu.
56:50'
Třetí třetina se chýlí ke svému konci. Stále více to vypadá na nutnost prodloužení.
56:10'
Komerční přestávka.
55:53'
Price ovšem neohrozili a přichází o útočnou třetinu.
55:30'
Pro změnu se v útočném pásmu na delší úsek usadili Canucks.
54:28'
Folinův pokus zpoza pravého kruhu byl vyražen Demkem. Hosté se poté dopustili zakázaného uvolnění.
54:15'
Domácí jsou natlačeni v útočném pásmu, ale nedostávají se ke střelbě.
53:20'
Pomalu se blíží závěrečná část základní hrací doby. Vypadá to, že by utkání mohlo dospět do prodloužení.
52:18'
Pro změnu se bude vhazovat ve středovém kruhu.
51:31'
Demko drží kotouč ve své moci, bude se vhazovat před brankou Vancouveru.
50:55'
Moc dlouho ne. Price ukrývá puk pod lapačkou. Komerční pauza.
50:48'
Petterssonův pokus byl zblokován Weberem. Hra pokračuje.
49:39'
Beagle se dostal do šance na pravém boku brankoviště, Price ale nepustil puk přes svůj beton.
49:20'
Hrál se delší úsek bez přerušení, který byl ukončen brankářem domácích.
47:27'
Armia z prostoru mezi kruhy trefil tyč!
47:02'
Loui Eriksson nutí střelou od levého mantinelu Price přerušit hru. Komerční pauza.
46:47'
Myersova rána od modré orazítkovala pouze zadní mantinel.
45:53'
Canucks využívají přesilovku! Střela JAKEA VIRTANENA z pravé strany byla těsně před Pricem tečována a puk se dostal obloučkem za záda domácího brankáře. Asistence: Tyler Myers, Adam Gaudette.
45:50'
Domácí brankář drží střelce soupeře zkrátka. Pohlídal si brankoviště a schoval puk pod lapačku.
45:40'
Další vhazování před brankou Price.
44:50'
Pettersson se dostal ke střele, kterou Price dokázal zastavit a přerušit hru.
44:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Christian Folin – 2 min., vražení na hrazení).
43:41'
Montreal dál předvádí hodně aktivní výkon. Danaultova střela z hranice kruhů skončila Demkovi na hrudi.
43:04'
Zakázané uvolnění domácích.
42:28'
Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.
41:55'
Vancouver se ubránil a zkouší sám útočit.
41:30'
Domácí se tlačí dál před branku soupeře a do zakončení, cítí šanci na náskok.
41:09'
Demko musel přerušit hru před rozjetými soupeři.
40:50'
Montreal právě vstřelil branku!
Puk se od bruslí bránícího hráče odrazil mezi kruhy k najíždějícímu JORDANU WEALOVI, jenž vrací domácí tým do vedení! Asistence: Max Domi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:55.
40:00'
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Suzukiho zakončení bylo sraženo obranou do ochranné sítě.
38:09'
Weal se snažil prosadit v pravém kruhu, jenže puk byl zblokovaný Hughesem.
37:25'
Postavení mimo hru hostujícího celku.
36:07'
Sutter se ocitl v levém kruhu, ale byl zblokovaný.
35:36'
A je vyrovnáno! Prudká střela Alexandera Edlera od modré čáry k pravé tyči si našla svou cestu do branky. Asistence: Jake Virtanen, Adam Gaudette.
34:30'
Kotouč vylétl do ochranné sítě. Komerní pauza.
33:50'
Druhá třetina se pomalu překlopila do své poslední části.
33:12'
Danault se protáhl až před brankoviště Demka, který puk vytěsnil na zadní mantinel.
32:05'
Hra je přerušena, přichází komerční pauza.
31:14'
Stále se hraje. Weal před brankovištěm Canucks trefil jen Demkův beton.
29:53'
Pettersson výborně tečoval puk před Pricem, tomu se však povedlo jej vytěsnit mimo.
29:45'
Hraje se dlouho bez přerušení. Montreal vede na střely 17-16.
28:51'
28:25'
Další osvobození hostujícího týmu.
27:44'
Montreal se po návratu do útoku v zóně soupeřů neudržel.
27:24'
Hosté vyhodili puk ze svého pásma.
26:51'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., držení).
26:40'
26:23'
Petry ohrozil branku Vancouveru, Demko znovu zasahuje.
25:46'
Danault a poté Gallagher se dostali v rychlém sledu ke střelám, s oběma si Demko dokázal poradit.
24:45'
Druhá třetina má zatím rychlý spád. Se střelami oba celky dost šetří.
23:43'
Dobře hosté vykombinovali hru, jenže Miller poslal střelu z mezikruží vedle.
23:30'
Vancouver je v tuto chvíli aktivnější, snaží se držet puk v útoku, byť příliš se do střeleckých pozic nedostává.
22:20'
Vhazovat se bude před brankou Montrealu. Price si poradil se střelou Virtanena od pravého mantinelu.
21:40'
Ve druhé třetině zatím oba týmy hlavně brání své pásmo. Do šancí se nedostává ani jeden.
20:44'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:05.
20:00'
19:32'
Fantenbergův projektil se prolétl od modré až k Priceovi, jenž kotouč zastavuje.
19:04'
Alzner pálil od modré čáry, Demko znovu zasahuje. Tentokrát přerušuje hru.
18:18'
Lehkonenovu střelu dokázal Demko vyrazit do bezpečí.
17:20'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se střídají ve vedení kotouče.
16:37'
Hosté se drží na puku, nikoliv však v útočné třetině.
15:57'
Bleskově využitá přesilovka! Po buly hosté zakombinovali u levého kruhu, puk se dostal k BO HORVATOVI na vnitřní okraj mezikruží a jeho střela z první prolétla za Price. Asistence: J.T. Miller, Quinn Hughes.
15:51'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., sekání).
15:40'
Montreal vede na střely 10-9. Podstatnější je ovšem gólový náskok.
15:10'
První třetina pomalu vstupuje do své závěrečné fáze. Horvat zkoušel štěstí z pravé strany, ale napálil jen zadní hrazení.
14:20'
Komerční přestávka. Edler střílel od modré čáry, ale Priceovi problémy nenadělal.
13:43'
Miller si najel do pravého kruhu, zkusil rychlou střelu, ale Price kotouč vyráží.
12:03'
Hra je vykázána z útočného pásma Vancouveru kvůli zahrání vysokou holí.
11:22'
Evans se před brankovištěm neprosadil, Demko vyráží kotouč.
10:49'
09:34'
Rychlý útok Canucks, kterým se ale nepovedlo ohrozit Price. Křižná střela z pravé strany šla mimo.
08:05'
Znovu Demko zasahoval, tentokrát si sáhl pro odražený kotouč.
07:44'
Lehkonen protečoval puk před brankovištěm, Demko ale předvedl pohotový zákrok.
07:23'
Canadiens vykračují za úspěchem v tomto utkání! SHEA WEBER vyslal dělovku od modré čáry, která si našla cestu za záda hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Tatar, Phillip Danault.
06:10'
Komerční pauza.
06:00'
Domácí otevírají skóre zápasu! Domi zavezl puk do útoku podél pravého mantinelu, žabičkou přihrál na levou stranu brankoviště, kde se PAUL BYRON dokázal klepnutím do kotouče prosadit a překonat Demka. Asistence: Max Domi.
05:41'
V dobré pozici se zjevil Miller, který si křižně najel do levého kruhu. Price svou lapačkou letící puk zachytil.
05:15'
Hraje se převážně ve středním pásmu. Zatím nesledujeme nijak ofenzivní hokej.
03:53'
Hra je znovu přerušena před brankou Vancouveru. Domácí vedou na střely 2-0.
02:58'
Vhazovat se bude před brankou hostů. Kotouč skončil v ochranné síti.
02:28'
Armia se cpal ke střele, puk mu byl sražen mimo.
01:30'
Do šance se mezi kruhy dral Horvat, byl ovšem zblokovaný Chiarotem. Hra pokračuje.
00:34'
Lehkonen střílel od modré čáry, puk se prolétl jen k zadnímu mantinelu.
00:26'
Domiho střela z mezikruží Demka nepřekvapila, hostující brankář přerušuje hru.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Alzner – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Evans, Domi, Byron – Weise, Weal, Lehkonen.

Vancouver Canucks: Demko (Domingue) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Eriksson, Horvat, Pearson – Toffoli, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Gaudette, Roussel – B. Sutter, Beagle, Motte..
Montrealu se povedlo vyhrát poslední dva zápasy a stále ještě usiluje o postup do play off, byť na elitní osmičku Východu stále ztrácí 8 bodů.

Na druhé straně Vancouver figuruje na šestém místě Západní konference s náskokem tří bodů na deváté místo. A každé body nyní Canucks budou vážit zlatem.
Montreal přivítá v úterý na středu na svém ledě hokejisty Vancouveru, kteří první vzájemný zápas u sebe doma s Canadiens prohráli 1:3 a mají svým soupeřům, co vracet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.