NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Calgary - 28. února 2020   02:10

Nashville
Nashville
19:28' Sissons (Blackwell, Tinordi) • 54:30' Josi (Ellis, Blackwell) • 59:59' Mikael Granlund (F. Forsberg, Ellis) • 61:20' Mikael Granlund (Ellis, Duchene)
4:3
(1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Calgary
Calgary
20:26' R. Andersson  (Backlund, M. Tkachuk) • 23:48' Backlund   • 59:17' Mangiapane  (Backlund, R. Andersson)
Nashville
Chmielewski, Walsh – Mach, Gibbs
Bridgestone Arena, Nashville
17 350 diváků
Calgary

Z tohoto fantastického hokejového utkání je to ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

David Rittich (CGY) 34 zákroků, úspěšnost 89,5%
Tři hvězdy zápasu:

1. Mikael Granlund (NSH) 2+0
2. Juuse Saros (NSH) 36 zákroků, úspěšnost 92,3%
3. Colton Sissons (NSH) 1+0
Neuvěřitelné, neuvěřitelné a ještě jednou neuvěřitelné. Nashville doslova vstal z mrtvých, když vyrovnal dvě desetiny před koncem základní hrací doby, načež ve druhé minutě prodloužení rozhodl o svém vítězství. Mikael Granlund, to je ten muž, který za všechno může. Právě on totiž vstřelil oba zmíněné góly. Toto vítězství je o to cennější, že se upeklo proti tabulkovému konkurentovi v boji o play-off, Predátoři nyní ztrácejí na Plameny jediný bod a to ještě mají o dva zápasy méně.
61:20'
Nashville právě vstřelil branku!
Hrdinou utkání se stává MIKAEL GRANLUND! Fin, který vyrovnal vteřinu před koncem, rozhoduje i o bonusovém bodu pro domácí. Přihrávka mu sice nevyšla, šikovný forvard se ale dostal k puku znovu a střelou do levého horního rohu ukončil fantastický zápas. Asistence: Ryan Ellis a Matt Duchene.
61:13'
Příliš velké sousto na sebe vzal Roman Josi. Kapitán se sám vydal proti třem soupeřům, přičemž ztroskotal hned na tom prvním, jímž byl Mikael Backlund.
60:21'
Filip Forsberg nabral velkou rychlost po levém mantinelu, švédský útočník se natlačil až před Ritticha, z bezprostřední blízkosti ho ale neprostřelil.
60:10'
Co přinese prodloužení ve třech? Můžeme očekávat velké množství šancí! Domácí hala je ještě v euforii po vyrovnávací trefě, podpora publika bude Nashvillu jen ku prospěchu.
60:01'
Neuvěřitelné věci přinesla třetí třetina zápasu mezi Nashvillem a Calgary. Domácí se v 55. minutě dočkali kýženého vyrovnání, když se po více jak dvou měsících trefil kapitán Roman Josi. Hosté si vzali své vedení zpět pouze 47 vteřin před koncem základní hrací doby, po zásahu Andrewa Mangiapaneho to vypadalo, že se Predátoři na odpověď nezmůžou. Jenže chyba lávky. Dvě desetiny před závěrečnou sirénou totiž poslal utkání do prodloužení Mikael Granlund.
60:00'
59:59'
To je neuvěřitelné, Predátoři srovnávají dvě desetiny před koncem utkání! Forsberg našel před brankou MIKAELA GRANLUNDA, jenž rozpoutal obrovskou vlnu euforie v táboře domácích! Asistence: Filip Forsberg a Ryan Ellis.
59:17'
Calgary právě vstřelilo branku!
Bridgestone Arena ztichla, Calgary se v poslední minutě základní hrací doby totiž dostává znovu do vedení! Backlund na sebe skvěle navázal dva hráče a poté nahrál ANDREWOVI MANGIAPANEMU, kanadský forvard prostřelil Sarose střelou k pravé tyči! Asistence: Mikael Backlund a Rasmus Andersson.
58:55'
Za vlastní svatyni unikl před dotírajícím Mangiapanem obránce Mattias Ekholm. Ani jeden z týmů pochopitelně nebude moc riskovat, blíží se prodloužení.
58:09'
Krátce po buly střílel od modré Mark Giordano. Trefil však hned prvního branícího hokejistu, jímž byl Nick Bonino. Ten poslal kotouč alespoň do středního pásma.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:59'
Colton Sissons nahodil puk za branku, kam se odvážně vydal Rittich. Zachoval chladnou hlavu, po mantinelu předal černou gumu osamocenému Forbortovi.
57:24'
Bylo to těsné, rozhodčí ale nakonec odpískal zakázané uvolnění. V klíčovou chvíli přeci jen měl TJ Brodie brusli před Smithem.
56:57'
Milan Lucic nabral velkou rychlost po levém mantinelu. Snažil se překvapit finského gólmana střelou mezi jeho nohy, Saros ale sklapl betony včas.
56:32'
Hosté ale mohli rychle odpovědět. Od modré čáry nebezpečně vypálil Mikael Backlund, Juuse Saros reagoval až na poslední chvíli, puk vyrazil nad branku.
55:30'
Rázem je vše úplně jinak. Calgary, které drtivou část třetí třetiny pouze bránilo, zase musí přepnout na jiný model, Predátoři teď budou psychicky hodně nahoře.
54:30'
Je vyrovnáno! Ellis nahrál do levého kruhu ROMANU JOSIMU. Švýcar to jako správný kapitán vzal na sebe, Ritticha prostřelil střelou k levé tyči! Rodák z Bernu vstřelil gól po více jak dvou měsících. Asistence: Ryan Ellis a Colin Blackwell.
53:02'
Colton Sissons jako by nevěděl kudy. Měl dost času a prostoru, jenže neměl žádného volného spoluhráče. Tak se sám vydal dopředu a vybojoval alespoň buly v útočné třetině.
52:30'
Hraje se nahoru dolů, prakticky se nepřerušuje. Rychlý kontr Calgary předem vzdal Johnny Gaudreau, raději nahrál dozadu Giordanovi a šel střídat.
52:09'
Od modré čáry nebezpečně vypálil Mattias Ekholm. Gólman Plamenů zasáhl pravým betonem, Forsberga nepustil k dorážce pozorný Derek Forbort.
51:58'
Derek Ryan neměl podporu od spoluhráčů a tak jen nahodil za svatyni Sarose a šel střídat. Fabbro musí znovu začínat od vlastní branky.
51:12'
Odvážně se Rittich vydal rozehrát za svou bránu i navzdory nebezpečně dotírajícímu Johansenovi. Gólman si poradil, po mantinelu vyhodil černou pryž do středního pásma.
50:49'
Nick Bonino se krásnou otočkou zbavil Riedera, jenže vzápětí se forvardovi postavil do cesty Sam Bennet. S ním už si Američan ve službách Predátorů neporadil.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Nashville stále ztrácí jeden jediný gól, svatyně Davida Ritticha zatím odolává nájezdům hladových Predátorů.
49:43'
Ani Fabbrovi se nepovedlo vybojovat útočné pásmo. Jemným obloučkem tam sice poslal puk, jenže Calle Järnkrok na Gustafssona nevyzrál.
49:23'
Nahození Nicka Bonina pouze protečoval do útočné třetiny Duchene. Za vlastní brnakou si bez problémů dojel kotouč Brodie, který rozehrál na Giordana.
48:57'
Roman Josi si nyní neporozuměl s Blackwellem. Druhý jmenovaný zastavil pohyb, zatímco švýcarký obránce mu posílal pas do jízdy.
48:27'
Plameny nepouštějí soupeře do velkých šancí. Rittichovi dobře čistí cestu před brankou obránci, rodák z Jihlavy ve třetí části zatím nemusel řešit složitější situaci.
47:47'
Výbornou akcí se prezentoval Mikael Backlund. Švédský forvard se sám probil až do útočného pásma a navíc ještě dokázal z levého kruhu vypálit. Saros zakročil lapačkou.
47:06'
Nakonec od modré čáry nahodil Dan Hamhuis. Tečovat se snažil Kyle Turris i Craig Smith, jenže směr letu puku se nezměnil, Rittich uschoval touš ve výstroji.
46:59'
Hraje se v rychlém tempu, oba celky nedarují tomu druhému ani centimetr ledu. Predátoři se usadili v útočném pásmu, zatím však nic převratného nevymysleli.
46:32'
Dillon Dubé dobře viděl před branku najíždějícího Lucice. Snažil se mu adresovat nahrávku, tu ale srazil za vlastní svatyni Jarred Tinordi.
45:52'
Johnny Gaudreau znovu ukázal svou velkou rychlost, když bez potíží ujel Ekholmovi, vzápětí ale z plné rychlosti nepřesně nahrával na pravou stranu Lindholmovi.
45:13'
Filip Forsberg si nabruslil na vrcholek pravého mantinelu, kam také obdržel pas od Granlunda. Mířil na přední tyč, avšak o kousek minul.
44:44'
Domácí brankář se v posledních minutách rozhodně nenudí. Tentokráte musel zasahovat proti Backlundovi, Mangiapaneho nepustil k dorážce Josi.
44:12'
Až moc k levému mantinelu si vybruslil Matthew Tkachuk. Přesto ještě zkusil zakončit i navzdory velkému úhlu, Saros si se střelou poradil s přehledem.
43:40'
Zbytečné vyloučení Benneta nebylo po zásluze potrestáno. Plameny hrají v plném počtu, první kritickou chvíli závěrečné části přestáli na výbornou.
43:34'
Ellisovu ránu od modré David Rittich jen vyrazil před sebe. Před jeho svatyní se následně strhla mela, český gólman si našel kotouč a přikryl jej lapačkou.
42:34'
Naopak to byli hosté, kteří se dostali do přečíslení. Rybičku mířící na Gaudreaua v poslední chvíli zastavil rychle se vracející Forsberg.
42:02'
Úvod početní převahy Predátorům vůbec nevychází. Po buly se k černé pryži dostal Mark Giordano, hostující obránce nastřelil puk přes všechny čáry.
41:40'
Po hvizdu se neudržel Sam Bennett, který si neodpustil ránu do soupeře. A rozhodčí tento počin trestají, domácí si zahrají přesilovku.
41:40'
Juuse Saros pouze vyrazil střelu Ryana před sebe, kde se o dorážku přihlásil Milan Lucic, ani on ale nedokázal překonat finského strážce svatyně.
41:04'
Dante Fabbro nahrál za branku soupeře Duchenovi, který na levém mantinelu našel Bonina. Americký forvard se snažil vystřelit, nedostal však kotouč kolem Brodieho.
40:36'
Filip Forsberg nabruslil do útočného pásma, nic převratného ovšem vymyslet nedokázal. Nahrávku po pravé straně vystihl Mark Giordano.
40:10'
Závěrečná třetina právě odstartovala! Lze očekávat zvýšenou ofenzivní aktivitu Predátorů, Plameny se s největší pravděpodobností zase více zaměří na defenzivu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:02.
V prostřední dvacetiminutovce se hostům z Calgary povedlo překlopit vývoj utkání na svou stranu. Už ve 21. minutě se prosadil Rasmus Andersson, který se vydal podpořit útok a do sítě poslal puk po parádní nahrávce Backunda. Mikael Backlund o tři minuty později sám gól vstřelil, když jeho nahození ztečoval mimo dosah vlastního gólmana obránce Ellis. Třetí třetina slibuje velké drama, rozhodovat může každá chybička.
40:00'
39:53'
Poslední kontr prostřední dvacetiminutovky patřil Plamenům. Mikael Backlund pasem napříč celým pásmem našel Tkachuka, jehož zakončení z jedničky vytáhl nad Saros.
39:14'
Josiho ránu od modré vyrazil český gólman před sebe. Hned ke dvěma dorážkám se probojoval Ryan Johansen, i s těmi si však rodák z Jihlavy věděl rady.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
38:47'
Výbornou práci odvedl ve středu hřiště Rocco Grimaldi, jenž ukázkově obral Lindholma. Rychle se vydal směrem vpřed, svižnou křižnou ránu však Rittich schoval v lapačce.
38:19'
Giordanovi při snaze vypálit od modré čáry puk přeskočil přes hokejku. Využít situace chtěl Forsberg, ale hostující obránce s ním dobře vybruslil a černou pryž mu vypíchl z pod hole.
37:20'
Do samostatného úniku ujel Johnny Gaudreau. Nedokázal se však naplno odpoutat od Josiho, který mu znemožnil pohodlné zakončení, kotouč skončil v Sarosově výstroji.
37:02'
David Rittich si nebral servítky s domácími hráči. Vybruslil daleko z brány, aby mohl rozehrát, místo toho ale tvrdým vyhozením poslal puk na střídačku Predátorů. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
36:33'
Andrew Mangiapane při otočce podklouzl, přesto ještě nahrál Backlundovi. Švéd nabízel před branku puk Tkachukovi, který ze vzduchu promáchl.
36:00'
Dvouminutová pasáž ve čtyřech bruslařích na obou stranách je u konce. Josi i Tkachuk jsou zpátky na ledě a hned se zapojují do hry.
35:26'
Brodie příliš dlouho váhal s rozehrávkou, čehož využil Filip Forsberg. Nabruslil si až před branku, kde mu v přesném zakončení zabránil skvěle se navrátivší Andersson.
35:00'
Technické problémy momentálně znemožňují pokračovat ve hře. Ta se sice normálně rozběhla, jenže při zakončení Brodieho se opět rozezněla hudba, rozhodčí tedy byli nuceni zase utkání pozastavit.
34:46'
Zajímavá situace se nyní odehrála v Bridgestone Areně! Matt Duchene v přečíslení dvou proti jednomu volil zakončení a trefil tyč. Stadiónem se však rozezněla hudba, která následuje vždy po vstřeleném gólu, domácí pořadatelé se trochu unáhlili.
34:30'
Před branku nahazoval Mattias Ekholm. Ve změti hokejek se nejlépe zorientoval Filip Forsberg, z dobré pozice ale nedokázal zamířit přesně.
33:56'
Po přerušení hry se strhla potyčka, v níž hráli hlavní roli Roman Josi a Matthew Tkachuk. Muži v pruhovaném vylučují oba hráče za hrubost.
33:04'
Andrew Mangiapane nabral velkou rychlost po pravém mantinelu. Nedočkal se však podpory od kolegů a tak z velkého úhlu prověřil pozornost Sarose, ten zasáhl vyrážečkou.
32:45'
Milan Lucic udržel útočné pásmo, ale ne na dlouho. Pod tlakem pouze nahrával za branku, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů, nýbrž Jarred Tinordi.
32:02'
Čtvrtá lajna Plamenů si dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu. Zpoza brány Jankowski nahrával Bennetovi, jemuž nedovolil vystřelit Hamhuis.
31:28'
Sarosovo vyhození zastavil Johnny Gaudreau. Americký forvard se snažil před brankou najít Riedera. Neúspěšně.
31:00'
Ramus Andersson zatím hraje s velkou chutí. Nyní si dovolil odvážné kolečko, posléze se chvíli zdržel za vlastní brankou. Nakonec u pravého mantinelu našel Tkachuka.
30:42'
Hledištěm to pouze zahučelo po tvrdém zakončení Mikaela Granlunda z pravé strany. Rittich se za pukem jenom ohlédl, naštěstí pro něj proletěl těsně vedle jeho pravé tyče.
30:10'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny. Po povedeném obratu vede Calgary o jeden gól, případné vítězství by bylo velmi důležité vzhledem k tabulkovému postavení obou celků.
29:42'
Mikael Backlund neměl potřebnou rychlost a tak jen nahodil černou pryž za svatyni Sarose a šel střídat. Finský brankář mezitím v klidu rozehrál na Josiho.
29:10'
Při snaze o vyhození Jarred Tinordi trefil Monahana, od nějž se kotouč odrazil na domácí střídačku. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.
28:20'
Dlouho jim to však nevydrželo. Blackwellovi se pas naslepo nevyplatil, Dan Hamhuis totiž stál jinde, než pravý křídelník předpokládal.
28:08'
Filip Forsberg si u mantinelu pohrál s Tkachukem a vzápětí přihrál Turrisovi, jehož ránu z první vykopl Rittich pravým betonem, Predátoři se nadále drží v útočném pásmu.
27:45'
Chytře do teploměru mířil Colton Sissons. Druhého gólu v utkání se ale zatím nedočkal, Rittich včas přirazil pravou ruku k tělu.
27:02'
Po buly nahazoval na branku Noah Hanifin. Bylo to však nahození spíše z nouze, žádný ze spoluhráčů neměl šanci tak rychle reagovat a puk tečovat.
26:42'
Calgary je pochopitelně ve velké pohodě, neboť dokázalo v krátkém časovém sledu překlopit vedení na svou stranu. Tentokrát zakončoval Lindholm těsně vedle.
26:09'
Mark Giordano nabil Brodiemu, jehož dělovka z pravého mantinelu pořádně prověřila Sarose, finský gólman vykopl pravý beton na poslední chvíli.
25:53'
S Nashvillem mohlo být ještě hůře. Derek Ryan z bezprostřední blízkosti trefil horní tyč, neposedný puk poté nedokázal uklidit do odkryté svatyně.
25:26'
Další střelu si vzal na svědomí Nick Bonino. Ten se zjevil nikým neatakovaný na vrcholku pravého kruhu, ze zápěstí mířil těsně vedle.
24:30'
S rychlou odpovědí přispěchal Roman Josi. Švýcarský obránce se opřel do puku z první po nahrávce Johansena, David Rittich zakročil pravým betonem.
23:48'
Přichází obrat ve skóre, Calgary vede! Nahození MIKAELA BACKLUNDA by nebylo vůbec nebezpečné, pokud by do něj nekopl Ellis. Černá guma se po jeho teči neočekávaně odrazila od ledové plochy a přeletěla přes Sarosovu lapačku. Bez asistence.
22:46'
Colton Sissons si rozmyslel další nájezd na Rittichovu svatyni, místo toho jen nahodil puk za ni a šel střídat. Rozehrávky se chopil Noah Hanifin.
22:25'
Dan Hamhuis pod tlakem chyboval, když trefil místo brány jen nastavenou hokejku Mangiapaneho, Predátoři v útoku dlouho nezůstali.
21:54'
O mantinel dokázal Craig Smith dostat černou gumu alespoň do středního pásma. Zde Giordano vymýšlí, kudy by se Plameny mohli znovu probojovat do útočné třetiny.
21:34'
Predátoři se pokusili o rychlou odpověď, avšak na ne příliš tvrdé nahození Ellisovo nahození Rittich dobře viděl, kotouč schoval ve výstroji.
20:26'
To byla rychlost, je vyrovnáno! RASMUS ANDERSSON se vydal z obrany podpořit ofenzivní složku a byl to právě on, kdo poslal puk do odkryté svatyně po perfektní příhře od Backlunda. Asistence: Mikael Backlund a Matthew Tkachuk.
20:10'
První buly ve druhé třetině zvládl, podobně jako v první Sean Monahan. Plameny ztrácejí jedinou branku, na vyrovnání ale mají ještě hodně času.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Skončila první třetina utkání mezi Nashvillem a Calgary, v níž jsme byli svědky jediné branky. Ta padla až v její poslední minutě, když se po výborné nahrávce Blackwella prosadil Colton Sissons. Jinak má ale více ze hry spíše Calgary, Andersson v největší šanci napálil jen tyč. Do druhé třetiny je stále všechno otevřené.
20:00'
19:28'
Ano, vytvoří, Nashville se v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky ujímá vedení! Blackwell zpoza brány našel v mezikruží volného COLTONA SISSONSE, který z první poslal kotouč neomylně k pravé tyči. Asistence: Colin Blackwell a Jarred Tinordi.
18:56'
Predátoři se dokázali probojovat do útočné třetiny, vytvoří si ještě nějakou zajímavou situaci? Nahození Hamhuise proletělo těsně nad.
18:30'
Za brankou soupeře několik vteřin podržel kotouč na holi Dante Fabbro, aby mohl v klidu nechat vystřídat druhou lajnu domácích za třetí. Poté rozehrál po mantinelu na Smithe a šel rovněž střídat.
17:45'
Postavení mimo hru nyní zastavilo jízdu Calgary směrem vpřed. Lindholm udělal před modrou kličku navíc, s čímž Gaudreau pochopitelně nepočítal.
17:15'
V posledních okamžicích rozháranou hru přerušuje David Rittich. Český gólman zřejmě mohl po vysokém nahození Hamhuise rozehrávat, raději ale černou pryž podržel v lapačce.
16:59'
Přečíslení bylo k vidění i na druhé straně. Tkachuk si na poslední chvíli rozmyslel střelu a nahrával Mangiapanemu. Ten s touto variantou nepočítal, hokejku přiložil k ledu pozdě.
16:26'
Granlund s Forsbergem ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný vyslal příliš dlouhou přihrávku, švédský útočník se za ní natahoval marně.
15:55'
Dillon Dubé společně s Lucicem nedokázali udržet útočné pásmo. Nad jejich síly byla dvojice Ekholm – Tinordi, jež ukázala více důrazu.
15:09'
Sean Monahan si párkrát zakvedlal s kotoučem a poté nabil na modrou Forbortovi. Ten místo zakončení vracel Monahanovi, jehož rána od pravého mantinelu prosvištěla těsně nad.
14:30'
Dante Fabbro vypálil příklepem od modré hodně nepřesně. Nechybělo však mnoho, aby Kyle Turris ztečoval puk směrem do branky, v tom případě by měl Rittich nemalé problémy.
14:14'
Plameny si zatím, na rozdíl od soupeře, dokáží vytvářet velmi nebezpečné situace. K dorážce Lindholmovy střely se na pravém kruhu přiřítil Tkachuk, z první napálil Sarose do výstroje.
13:48'
Jarred Tinordi musel pořádně zabrat, na záda mu totiž nepříjemně dýchal Tobias Rieder. Americký bek celou situaci zvládl s bravurou, po mantinelu nahrál volnému Ekholmovi.
13:19'
Na druhé straně se po delší době zapotil David Rittich. Nemusel řešit nic moc složitého, Arvidssonovo nahození mělo za cíl jediné, a to vybojovat buly v útočném pásmu.
12:32'
Po levé straně si nabruslil do šance Johnny Gaudreau. Využil své pověstné rychlosti, až před branku se ovšem nenatlačil. Rána z velkého úhlu těsně minula cílové zařízení.
12:03'
Finského gólmana ve službách Nashvillu se krátce po vhazování pokusil nachytat Erik Gustafsson, jenže neúspěšně, jeho střelu schoval Saros v lapačce.
11:15'
Calgary bylo velmi blízko vedoucímu gólu! Bek Andersson si sjel před branku na skvělou nahrávku od Lindholma. Sarosovi udělal kličku do forhendu, posléze poslal puk do levé tyčky!
11:03'
Od pravého mantinelu nebezpečně nahazoval Rasmus Andersson. Saros mohl být v klidu, kotouč proletěl vedle jeho levé tyčky, s pukem však hraje Tkachuk, Predátoři zůstávají pod tlakem.
10:11'
První přesilovku Predátoři využít nedokázali. Sam Bennet se okamžitě po svém návratu zapojuje do plnění defenzivních úkolů.
10:00'
Calle Järnkrok dostal nabito na vrcholek levého kruhu od Elisse. Do kotouče se opřel z první, avšak trefil pouze obětavě blokujícího Brodieho.
09:16'
Nejprodutkivnější hráč Predátorů v sezóně, Roman Josi, se pokusil zrychlit hru pasem přes celé hřiště, jenže Filip Forsberg byl moc rychlý, píská se postavení mimo hru.
09:01'
Český gólman zatím předvádí velice jistý výkon. Tentokráte si dobře vybruslil proti střele Johansena, vyrážečkou poslal touš do ochranné sítě.
08:18'
Krátce po buly vystřelil od modré Roman Josi. Jeho nepříliš prudké zakončení mírně tečoval Forsberg, David Rittich schoval kotouč v lapačce.
08:11'
První přesilovou hru v utkání si zahraje Nashville. Naprosto zbytečného zákroku se v útočné třetině dopustil Sam Bennett, který zahákoval Blackwella.
07:40'
Domácí se nakonec ubránili. Hlavní měrou se o to zasloužil Dan Hamhuis, jenž za brankou obral o touš Ryana a vysokým obloučkem přesunul dění hry do středního pásma.
07:12'
Třetí lajna Plamenů zamkla Predátory v jeho vlastním obranném pásmu. Dillon Dubé nahazoval puk před branku, Milan Lucic jen těsně minul!
06:52'
Elias Lindholm nahrál Gaudreauovi a šel před bránu. Americký forvard chtěl spoluhráči kotouč vrátit, jenže nepropasíroval jej přes klečícího Fabbra.
06:16'
Početní převaha v rohu hřiště se hostům nyní vyplatila. Viktor Arvidsson se sice bil srdnatě, proti dvěma důrazným soupeřům však neměl šanci uspět.
05:32'
Při jízdě směrem vzad dokázal Rasmus Andersson vyprodukovat tvrdou ránu od modré čáry. Saros na kotouč dobře viděl, pravým betonem vykopl puk do rohu kluziště.
05:08'
Plameny mohou vydechnout, alespoň na chvíli. Erik Gustafsson to sice měl na dlouho hůl, o hokejku protivníka ale dokázal hru přesunout z obrany do neutrální zóny.
04:26'
Vyhození českého gólmana po mantinelu zachytil Dante Fabbro. Okamžitě vystřelil ze zápěstí, načež Rittich pouze vyrazil puk před sebe, následně si ovšem poradil i s dorážkou Grimaldiho.
04:15'
Matt Duchene nahodil za branku soupeře a šel střídat. Za pukem vyrazil David Rittich, jenž riskantně poslal černou gumu kolem dotírajícího Arvidssona.
03:30'
Ryan Johansen se snažil co to šlo, aby Nashville nepřišel o útočnou třetinu. A to se také podařilo, tedy alespoň na chvíli, než Fabbro nepokazil nahrávku na Hamhuise.
03:11'
Buly ve středním pásmu se muselo opakovat, Craig Smith si nevedl podle pravidel. Ještě jednou se dopustí přestupku a půjde na trestnou lavici.
02:37'
Poprvé zahrozili Predátoři a hned z toho byla velmi zajímavá příležitost. Před branku prudce nahazoval Grimaldo a Bonino touš ztečoval těsně nad.
02:05'
Hosté vstoupili do utkání výrazně aktivněji. Po laxním přístupu přišel o kotouč v obranném pásmu Matt Duchene, Dillon Dubé se k zakončení protlačit nedokázal.
01:21'
Okamžitě po buly se snažil vypálit Andrew Mangiapane, avšak zasáhl pouze Forsbergovy chrániče. Posléze pálila od modré nová akvizice Calgary Derek Forbort, ten namířil puk do Sarosovy lapačky.
01:09'
Lindholm společně s Monahanem nedokázali udržet za brankou soupeře kotouč v útočné třetině. Ellis pod tlakem vyhodil na zakázané uvolnění.
00:36'
Hokejisté v bílém nikam nespěchali. Kotouč si několikrát vyměnili obránci, následně TJ Brodie vyhodil až za svatyni Sarose, jenž po mantinelu přihrál Josimu.
00:10'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Mikael Backlund, první útok tedy patří hostům, Plamenům z Calgary.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Ingram) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm, Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Duchene, Järnkrok – Mikael Granlund, Turris (A), F. Forsberg – C. Smith, Johansen, Grimaldi – Sissons, Bonino, Blackwell.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano, R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: Chmielewski, Walsh – Mach, Gibbs.

David Rittich (CGY)
Calgary Flames

Plameny budou muset, podobně jako Nashville, ještě pořádně zabojovat, pokud pomýšlí na postup do play-off. Právě proti Predátorům sehraje Calgary velmi důležitou bitvu, na Západě totiž má jen o dva body více, přičemž sehrálo o dvě utkání více, než právě Nashville. Svěřenci trenéra Warda také disponují výbornou formou, když vyhráli tři ze čtyř klání, naposledy si dokonce vyšlápli na lídra Východu, bostonské Medvědy. Týmovou produktivitu vede mladý Američan Matthew Tkachuk, jemuž se podařilo nasbírat již 54 bodů.
Nashville Predators

Hokejisty Nashvillu čeká ještě hodně práce, pokud chtějí postoupit do vyřazovací fáze. Momentálně se nacházejí na osmé pozici Západní konference, drží tedy poslední postupovou příčku, avšak mají stejně bodů jako devátý Winnipeg a desátá Arizona. Forma svěřenců trenéra Hynese je v poslední době velmi dobrá, Predátoři v posledních sedmi utkáních prohráli pouze dvakrát. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Roman Josi s 57 body.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné páteční ráno! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Nashvillem a Calgary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.