NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Ottawa - 8. března 2020   01:00

Ottawa
10:33' N. Paul  (Duclair, Hawryluk) • 60:35' Tierney  (Duclair, Chabot)
San Jose
Anderson, Hebert – MacPherson, Tobias
SAP Center, San Jose
Ottawa

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji klidný zbytek noci.
Československá stopa v utkání:
Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:07
Tři hvězdy utkání:
1. Craig Anderson (OTT) 31 zák., 1 gól, 96,9%
2. Aaron Dell (SJS) 36 zák., 2 góly, 94,7%
3. Brent Burns (SJS) 0+1
Zápas dospěl do svého konce, San Jose nakonec doma prohrálo s Ottawou 1:2 v prodloužení. Zápas nenabídl žádný extra pohledný a kvalitní hokej, bylo vidět, že oba týmy mají špatnou sezonu a vědí, že play-off si nezahrají. V první třetině padly jediné dva góly základní hrací doby, když Ottawu dostal do vedení Nick Paul a vyrovnával Evander Kane. Druhá a třetí třetina nabídly několik šancí, tyček i výborných zákroků brankářů a nepovedených koncovek a dokonce i neproměněné trestné střílení Tierneyho. Branka ale nepadla žádná, takže se šlo do prodloužení. V něm mel první šanci Couture, ale neuspěl proti Andersenovi a z následující akce překonal Della Chris Tierney.
60:35'
Ottawa právě vstřelila branku!
Je hotovo, prodloužení nakonec trvalo pouze 35 sekund. Duclair našel pěkným pasem před brankou CHRISE TIERNEYHO. Kotouč sice skákal, ale Tierney ho přesto dokázal zvednout pod břevno a překonat jinak dnes výborného Della. Asistence: Anthony Duclair, Thomas Chabot.
60:20'
Couture zavezl kotouč do pásma a natlačil puk na Andersona. Dostal se i k dorážce, ale beton brankáře Ottawy byl pevný a odolal.
60:05'
Důležité úvodní vhazování prodloužení vyhráli domácí, takže mají první šanci na útok.
60:01'
Po třetí třetině je stav mezi domácím San Jose a Ottawou stále nerozhodný 1:1 a pokračovat se tak bude prodloužením které začne za několik málo minut. Ve třetí třetině si oba týmy vytvořily několik šancí, ale ty buďto zastavily brankové konstrukce nebo výborné zákroky. Těch měl tentokrát více na kontě Aaron Dell v brance Sharks.
60:00'
59:36'
V závěrečných sekundách mohl být za hrdinu Tkachuk, ale Dell znovu skvělým zákrokem podržel San Jose.
59:08'
Mike Reilly si udělal útočný výlet a zajímavě vypálil. Jenže Dell byl znovu na svém místě, takže prodloužení je zase o kousek blíž.
58:01'
A Dell hned musel zasahovat, proti pokusu Zajceva vystavil svou vyrážečku.
57:55'
Po zakázaném uvolnění Sharks se bude vhazovat před brankou Aarona Della.
56:55'
Rudolfs Balcers a Connor Brown spolu v útočném pásmu předvedli zajímavou spolupráci, ale na jejím konci byl opět Dellův zákrok.
55:24'
Nakonec z osy kluziště vystřelil Joel Kellman, ale jeho střela byla příliš vysoká.
54:55'
Šimek ještě na modré čáře zachytil puk a nahodil ho za branku. San Jose má teď dobrý tlak.
54:19'
Mikkel Boedker rychle vypálil z levého kruhu, ale ani on neměl štěstí, Dell byl znovu na správném místě.
52:52'
Obránce Ottawy Zajcev upadl a Logan Couture díky tomu jel sám na branku. Jenže ani on střeleckou smůlu neprotrhl a ani netrefil branku. Pak ještě dorážel Kevin Labanc, ale ani on neuspěl.
52:22'
Colin White projel středem kluziště až před branku San Jose, kde trefil tyčku!
51:21'
Kotouč vyletěl z hrací plochy a na řadě je komerční přestávka.
50:48'
Sharks se ve třetí třetině snaží tlačit dopředu, ale zatím jim stále chybí kvalita v zakončení. Další akci rozehrává Šimek.
48:48'
Z protiútoku a po přihrávce Noesena se do velké šance dostal Joel Kellman, ale Andersona svou střelou z levého kruhu nepřekonal.
47:45'
Sharks byli pod menším tlakem, takže pouze obloučkem vyhodili puk do středního pásma.
45:45'
Oba týmy se snaží útočit a vystřelit si vedení, ale koncovky obou týmů jsou zatím dnes žalostné. Bojovnost na druhou stranu rozhodně oběma vyčíst nejde.
44:36'
Kevin Labanc vypálil zápěstím, ale kotouč si našel cestu pouze přímo do lapačky Craiga Andersona.
43:30'
Colin White se dobře vrátil a před svou brankou nepustil puk na najíždějícího si Meiera.
42:37'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senators.
41:41'
Scott Sabourin si našel prostor na střelu z levého kruhu, ale Dell na jeho pokus dobře viděl a kotouč pokryl.
40:01'
Druhá třetina je za námi a skóre po ní zůstává mezi domácím San Jose a Ottawou nerozhodné 1:1. Druhá třetina svou kvalitou rozhodně za tou první trochu zaostávala. Domácí měli více ze hry, ale šance měli spíše hosté, Dellovi dvakrát pomohla tyčka. Těsně před koncem dostal puk do branka Ottawy Radim Šimek, ale bylo to kopnutím, takže gól neplatil. Poté se po Šimkově sevření puku v brankovišti San Jose jelo trestné střílení, ale to Chris Tierney neproměnil.
40:00'
39:59'
Nájezd provedl Chris Tierney, puk si připravil na kličku do forhendu, ale Della nepřekonal.
39:59'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Radim Šimek – trestné střílení, sevření puku rukou).
39:59'
A rozhodčí Šimkův zákrok trestají trestným střílením!
39:58'
Těsně před koncem třetiny ještě měli hosté velkou šanci, ale kotouč v brance neskončil. Znovu u toho byl Šimek, který rukou přikryl v brankovišti puk a poté ho poslal pryč.
39:35'
Kotouč se dostal do branky a poslal ho tam český obránce Radim Šimek, který si sjel před branku, ale bylo to kopnutím, takže branka nemůže být uznána.
39:25'
Burns si sjel na pravý kruh a z něj nebezpečně vypálil. Ani to však na Andersona neplatilo.
38:27'
A další tyčka zvonila za Dellem, když zápěstím rychle vypálil Bobby Ryan!
37:50'
Dell měl nyní i štěstí, když ho zachránila tyčka!
37:10'
Na druhé straně se pak do velmi podobné šance dostal Marcus Sörensen, ale ani on neuspěl, Anderson ho vychytal.
36:54'
Scott Sabourin se dostal za obranu Sharks a už měl před sebou jen Della, ale ten proti němu dokázal skvěle zakročit.
36:41'
Joel Kellman z levé strany poslal puk před branku a Anderson chvíli vůbec nevěděl, kde má puk. Nakonec ho ale měl pod sebou.
36:08'
Po zakázaném uvolnění se zase vše přesune před branku Ottawy.
34:55'
Z levé strany od modré čáry vypálil Nikolaj Knyžov, jeho ránu dokázal Craig Anderson vyrazit betonem.
34:34'
Radim Šimek se vydal na útočný výlet a jednou rukou posílal puk před branku. Tato přihrávka se ale neujala.
32:51'
Ron Hainsey vypálil od modré čáry, ale trefil pouze připraveného a blokujícího Dylana Gambrella.
32:02'
Další náznak šance pro domácí. Skvělou práci v obraně ovšem předvedl Connor Brown.
31:14'
Meier získal ve středním pásmu puk a pak ho hned směřoval před branku, kam si najížděl Sörensen. Ten však z blízka Andersona nepřekonal.
29:40'
Nováček v dresu Sharks Nikolaj Knyžov se dostal ke střele, ale branku Senators netrefil.
28:34'
Ottawa se dostala při rozehrávce ve vlastím pásmu pod tlak a ke kotouč si díky tomu před brankou dostal Logan Couture. Bekhendem však nezakončil dobře.
27:40'
Píská se zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před branku Sharks.
27:25'
Chabotovu střelu zápěstím Dell dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit do rohu.
27:02'
Burns vystřelil od modré bez přípravy, jeho rána však na branku Ottawy neprošla.
26:43'
Domácí nahodili puk do útočného pásma a provedou po ubráněném oslabení střídání.
26:28'
26:05'
San Jose s i dál v oslabení brání dobře, znovu dostalo puk alespoň do středního pásma.
25:20'
Tkachukova přihrávka na Chabota byla přečtena a Logan Couture tak mohl vyhodit kotouč.
24:28'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Nikolaj Knyžov – 2 min., držení).
23:55'
Senators znepříjemnili San Jose rozehrávku a nakonec také ve středním pásmu získali puk.
23:02'
Melker Karlsson vypálil z levé strany, ale Andersona nepřekvapil, ten byl přitisknutý ke své pravé tyči.
22:24'
Anderson zastavil Kaneovu střelu a následný pokus San Jose nedobrovolně zablokoval právě Evander Kane.
21:14'
Zajcevova střela od modré čáry byla hodně vysoká a na branku nedoletěla.
20:24'
Thornton nahodil puk na teč na branku, po kotouči sahal Meier, ale za Andersona ho nedostal.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 2:11
První třetina je za námi, San Jose zatím hraje doma s Ottawou nerozhodně 1:1. Oba týmy už nemají šanci ucházet se o play-off, takže houfně ohrávají mladé hráče. I tak má utkání docela náboj. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě hostující Nick Paul. Domácí si pak vytvořili i díky přesilovek tlak a jednu z nich využili, když se z dorážky Burnsovy střely prosadil Evander Kane.
20:00'
19:50'
San Jose právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, San Jose to přeci jen stihlo ještě v první třetině! Pilný střelec Burns znovu vypálil od modré čáry Před brankou byl zaparkovaný EVANDER KANE, který nejprve jeho střelu tečoval a pak i dorazil do branky. Asistence: Brent Burns, Timo Meier.
19:33'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
18:50'
Střela Logana Coutura byla nepřesná a navíc vyhnala domácí z útočného pásma.
18:31'
Burns znovu pálil, tentokrát z levého kruhu, ale Craig Anderson byl znovu na svém místě.
17:40'
Po další střele Burnse, která byla nepřesná, se povedlo Senators vyhodit.
17:26'
Po vyhraném vhazování vypálil Burns, ale na Andersona si nepřišel.
17:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jayce Hawryluk – 2 min., hákování).
17:06'
San Jose má výhodu a zahraje si přesilovku.
16:47'
Dell odvedl za brankou dobrou práci, zastavil akci soupeře a rozehrál.
15:37'
Z předbrankového prostoru se pokusil Della překonat Matthew Peca, ale Dell byl proti a výborným zákrokem podržel svůj tým.
15:02'
Odpískaný icing přinese hru zpět před branku San Jose.
13:58'
Rozhodčí byli přísní a odpískali San Jose těsný ofsajd.
13:02'
Nikita Zajcev vypálil od modré čáry, ale z touto střelou neměl Dell potíže. Následně hosté přišli o pásmo.
12:28'
U puku byl jako první Davidson, takže se píská zakázané uvolnění Ottawy.
11:30'
Nováček v sestavě San Jose Nikolaj Knyžov nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale domácí pak už nevybojovali.
10:33'
Ottawa se ujímá vedení 1:0! Za brankou se výborně zorientoval Duclair a našel mezi kruhy ve výborné střelecké pozici NICKA PAULA. Ten přesnou střelou dokázal překonat Della. Asistence: Anthony Duclair, Jayce Hawryluk.
10:21'
Z levé strany napřáhl ke střele Thomas Chabot, jeho projektil však minul branku a skončil v ochranné síti.
09:41'
08:50'
Když už se to konečně domácím povedlo, Ottawa získala puk a vyhodila.
08:30'
Ottawa velice dobře hlídá modrou čáru a San Jose se stále nemůže dostat do útočného pásma.
07:53'
Dobrý strat oslabení pro hosty, hned se jim povedlo vyhodit.
07:41'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brady Tkachuk.
07:30'
Domácí mají výhodu a zahrají si přesilovku.
07:02'
Velmi rychle se do útočného pásma dostal Timo Meier a rychle také vypálil. Anderson byl znovu pozorný.
06:50'
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude v útočném pásmu Ottawy.
06:40'
Rudolfs Balcers se dostal dneska už do druhé zajímavé střelecké pozice. Tentokrát pálil z mezikruží, ale znovu na Aarona Della nevyzrál.
05:20'
Dylan Gambrell se natlačil před branku a ohrozil Andersona. Ten byl ale nakonec schopen puk přikrýt.
04:32'
Chabot odvedl v obraně dobrou práci, když čistě zastavil průnik Melkera Kerlssona.
03:37'
Anderson si také musel připsat několik těžkých zákroků, hlavně proti střele Burnse od modré čáry se vytáhl.
03:07'
Dell má zatím docela dost práce, ale tentokrát si vystačil jednoduchým zákrokem lapačkou proti nahození.
01:48'
Dell zastavil kotouč za svou brankou a usnadnil tak spoluhráčům rozehrávku.
00:58'
Rudolfs Balcers se dostal hned na začátku zápasu do velké šance, když jel sám na Della, ale překonat ho nedokázal.
00:01'
Domácí San Jose se dnes představí v zelenočerných dresech, Ottawa ve své světlé venkovní variantě.
Stadionem už zní hymny Kanady a USA, takže se nezadržitelně blíží začátek utkání.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Ferraro, Vlasic, Davidson, Knyžov – Gambrell (C), Couture, E. Kane – Labanc (A), J. Thornton, Meier – Noesen, Kellman, Sörensen – Gregor, True, M. Karlsson.

Ottawa Senators: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Wolanin, Englund – Co. Brown, Tierney (A), B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Sabourin, Peca, Boedker.

Rozhodčí: Anderson, Hebert – MacPherson, Tobias.
Československá stopa:

San Jose Sharks
Radim Šimek

Ottawa Senators
nikdo

Ottawa Senators na tom rovněž není příliš dobře, protože ve Východní konferenci jí najdeme na předposlední 15. pozici s 60 body a skóre 185:234. V posledním zápase přijel na led Senators tým New York Islanders. Už ve 4. minutě sice šli hosté do vedení, ale o deset minut později srovnal Brown. Také vstup do druhé periody se hostům poradil, ovšem v 30. minutě srovnal Boedker v oslabení a v 35. minutě otočil vývoj zápasu Duclair. V 57. minutě rozhodl o výhře Senatos Tkačuk, protože dvě minuty před koncem ještě dokázal snížit Pulock. Ottawa tak vyhrála těsně 4:3. Nejproduktivnějším hráčem je se 42 body Brown.

San Jose Sharks se momentálně v Západní konferenci nachází na předposledním 14. místě s 62 body a skóre 176:214. Po třech výhrách v řadě přivítalo San Jose na svém ledě Minnesotu. Už v 9. minutě poslal hosty do vedení Suter, ale o pět minut později srovnal v přesilové hře Noesen a do šatny se šlo za stavu 1:1. Ve druhé periodě se ale trefili Galčenjuk s Parisem a Sharks prohrávali 1:3. V 50. minutě sice dal naději Thornton, ale San Jose další branku nevstřelilo a prohrálo 2:3. Nejproduktivnější hráči jsou se 44 body Meier a Burns.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy San Jose Sharks a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu loňského roku na ledě Ottawy, kde Senators zvítězili 5:2. Dnes se ale bude bojovat v SAP Centeru, San Jose. Tato hala nabídne kapacitu pro 17 562 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.