NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Winnipeg - 28. listopadu 2019   04:30

Winnipeg
13:15' Laine  (Scheifele, Pionk) • 18:09' Gustafsson  (Bitetto, Sbisa) • 23:28' Scheifele  (Connor, Laine) • 34:01' Roslovic  (Wheeler) • 54:47' Connor  (Laine)
San Jose
Hanson, Markovic – Murchison, Gawryletz
SAP Center, San Jose
16 008 diváků
Winnipeg

Toto je ode mě v tuto chvíli vše, budu se na vás těšit u dalších onlajnů.
A je tu konec dnešního zápasu. V poslední třetině jsme viděli pouze jeden gól a to, když se hostující Connor trefil do prázdné branky. Závěrečná třetina byla od hostí hodně opatrná, nikam se nehnali, jelikož měli třígólový náskok. Domácím se od první třetiny snížit nepodařilo, ale svého soupeře přestříleli.
59:53'
Domácí si už pouze nahrávají za svoji brankou. Tento zápas jistě nevyšel podle jejich představ.
59:40'
59:22'
Vhazuje se ve středním pásmu.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:24'
Hosté puk vyhodili a domácí tak budou muset puk vyvézt ze svého pásma. Uvidíme, jestli ještě jednou zvolí hru bez brankáře.
57:40'
Po šarvátce v pásmu domácích se bude vhazovat v pravém kruhu.
57:40'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., krosček).
56:45'
Další zákrok Della! Tentokrát to neměl tak složité, ale střela Coppa doprostřed brány byla prudká.
55:50'
Strkanice u mantinelu za brankou hostí. Úspěšnější byli hosté a puk vyhodili.
54:47'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Autorem branky je KYLE CONNOR, který trefil prázdnou branku domácích a zvyšuje náskok svého celku. Asistence: Patrik Laine.
54:23'
San Jose Sharks to zkusí bez gólmama!
53:45'
Žraloci se opět snaží snížit. Před bankou hostí se ale nedokáží prosadit.
52:32'
Střely na branku stále pro San Jose – 28:24.
51:48'
Skvělý zákrok Della. Morrissey dostal krásnou přihrávku před branku domácích a pohotově zakončil. Jeho střelu však krásným zákrokem zlividoval Dell.
50:35'
Kaneovi se podařilo uvolnit ve středním pásmu a rozjel se k bráně Hellebuycka. Jeden z bránících hráčů se ale stihl vrátit a střele zabránil.
49:25'
Hosté se ihned po návratu jednoho z hráčů z trestné lavice ženou do útoku. Domácím se vůbec nedaří udržet v útočné třetině a kvůli ztrátě ve středním pásmu musí bránit.
49:03'
48:14'
Hostům se podařilo vyhodit. Erik Karlsson tak vyváží puk z vlastního pásma.
47:55'
Všechny kombinace domácích v pásmu Winnipegu jdou přes Burnse.
47:03'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., nedovolené bránění).
46:49'
Domácí se dlouho drželi v pásmu soupeře, ale nakonec chybnou přihrávkou puk ztratili.
45:54'
Hra je přerušena. Gólman hostí schoval kotouč po Coutureově střele pod lapačku.
44:59'
Neproměněný nájezd hostí! Roslovic se pokusil trefit pravou šibenici, ale branku přestřelil.
Krásný zákrok Della! Roslovic se uvolnil a jel sám na branku domácích. Zvolil ovšem bekhendové zakončení mezi betony, které si Dell výborně pohlídal. A Winnipeg bude mít nejspíše k dispozici samostatný nájezd, jelikož Roslovic byl hákován Dillonem.
43:41'
Hráči San Jose se nyní stále snažili útočit, ale nyní se musí věnovat defenzivní činnosti. Winnipeg kombinuje v jejich pásmu.
42:29'
Suomela vyvezl puk do pásma hostí a pohotově nahrál svému spoluhráči. Jeho přihrávka však byla nepřesná a domácí puk vyhazují.
41:20'
Šance před brankou hostí! K zakončení se opět dostal Patrick Marlaeu a opět neuspěl.
40:09'
40:01'
STŘELY NA BRANKU:
San Jose Sharks – 21
Winnipeg Jets – 15
Druhá třetina jednoznačně gólově patřila domácím. V této třetině se jim podařilo navýšit náskok o dva góly a hostující celek nedokázal ani jednou odpovědět. Tempo zápasu bylo narozdíl od první třetiny menší. Více šancí také patřilo domácím, ale hosté vícekrát vystřelili. Věřím, že San Jose nebudou chtít zahodit vítěznou šňůru a v poslední třetině zaberou.
40:00'
39:29'
Hostům se podařilo vyhodit a domácí tak musejí znovu vyvážet puk ze svého pásma.
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Kane nezvládl před gólmanem hostí tečovat střelu Burnse za záda Hellebuycka. Ani následná dorážka nebyla Žralokům nic platná.
38:09'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Anthony Bitetto – 2 min., nedovolené bránění).
36:42'
Po zakázaném uvolnění hostí následuje komerční přestávka.
34:01'
Nejdříve se do dobré střelecké pozice dostal Wheeler, který si puk krásně stáhnul před ležícího obránce hostí, ale následně netrefil puk a tak přihrál. Autorem branky je JACK ROSLOVIC, který z bezprostřední blízkosti trefil prostor mezi tyčí a betonem Della. Asistence: Blake Wheeler.
33:52'
Domácí i hosté v plném počtu.
33:23'
Zatím přesilovka domácích není příliš atraktivní. O první střelu v této přesilovce se postaral obránce Heed golfákem od modré čáry.
31:52'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jack Roslovic – 2 min., hrubost).
31:52'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., hrubost).
31:41'
Tlak domácích! Puk se nakonec ocitl v hloučku před brankou hostí, ze kterého puk schoval pod svoji lapačku a tuto akci domácích přerušil.
29:26'
Zásahy brankářů na obou stranách! Nejdříve se do šance dostal Marleau, kterého vychytal Hellebuyck pravým betonem a hned vyhodil. Z rychlého protiútoku se ke střele dostal Connor, o jehož gólovou radost ho připravil Dell svým zákrokem.
28:47'
Hráči San Jose se teď dokázali dlouho udržet v pásmu soupeře. Nakonec ale po chybné přihrávce přeci jenom ztratili.
27:36'
Střely na branku jsou stále pro San Jose – 12:9.
26:50'
Domácí se teď nedomluvili ve své třetiny a málem pustili Wheelera do šance. Nakonec ho ale Šimek dokázal dojet a puk vyhodil mimo pásmo.
25:24'
Ofsajd hostů. Vhazuje se u pásma Winnipegu.
23:28'
Connor se výborně zorientoval za brankou hostí a pohotově nahrál svému spoluhráči před branku. Autorem branky je MARK SCHEIFELE, který střelou z první nedal Dellovi šanci a zakončil do levého růžku. Asistence: Kyle Connor a Patrik Laine.
22:50'
Couture dostal puk do třetiny soupeře a nahrál za sebe najíždějícímu Eriku Karlssonovi, který golfákem vypálil z pravého kruhu. Skvělý zákrok Hellebuycka!
21:13'
Nyní se do útoku dostali zase hosté. Wheeler vzal vše na sebe a vydal se k Dellově bráně. Puk mu byl však odebrán po tom, co byl zdvojen domácími hráči.
20:14'
San Jose vstoupilo do druhé třetiny velmi aktivně! Kane se dostal před branku soupeře a vystřelil. Jeho pokus Hellebuyck vyrazil.
20:01'
San Jose Sharks – 9
Winnipeg Jets – 8
Máme za sebou velmi aktivní třetinu, ve které byli gólově úspěšnější domácí. Na obou stranách však bylo k vidění několik velmi dobrých šancí. Jednu z nich využil Melker Karlsson a otevřel skóre zápasu. Kromě něho mohl přidat svůj gól i Patrick Marleau, který se po chybě obránců několikrát dostal do šance. Druhá polovina první třetiny se však defenzívě Žraloků vůbec nepovedla a inkasovali dvě branky.
20:00'
19:34'
Domácí kombinují pásmu soupeře. Obránci hostí jsou skvěle rozprostření po třetině a Žraloky ke střele nepouštějí.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:09'
Autorem branky je DAVID GUSTAFSSON, který předvedl skvělou individuální akci! S pukem se mu povedlo projet celé hřiště a nenašel se jediný hráč San Jose, který by mu v tom dokázal zabránit. Jeho střela šla pod břevno, Dell o ni pouze zavadil lapačkou. Asistence: Anthony Bitetto a Luca Sbisa.
17:36'
Velmi dobrá šance domácích! Couture se mezi kruhy napřáhl a vystřelil. Puk končí pod lapačkou Hellebuycka.
16:36'
Statistika střel na branku – 8:6.
15:11'
Nyní měl Marleau příležitost poslat svůj tým opět do vedení. Jeho střelu k pravé tyči však lapil domácí gólman.
13:15'
Hosté využili přesilovku a srovnali! Autorem branky je PATRIK LAINE. Ten si výborně najel před branku a přihrávku svého spoluhráče usměrnil do odkryté branky. Dell se nestihl přesunout. Asistence: Mark Scheifele a Neal Pionk.
12:56'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., podrážení).
12:39'
11:56'
Žraloci si opět vytvořili v pásmu soupeře tlak a nepřetržitě pálí na branku.
10:39'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
09:28'
San Jose právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MELKER KARLSSON, který dokázal projet mezi obránci a vytvořit si tak samostatný nájezd na branku soupeře. Ten proměnil skvělou střelou do pravé šibenice. Asistence: Mario Ferraro.
08:49'
Šance na druhé straně! Do úniku se dostal Patrick Marleau, který se pokusil zakončit mezi betony. Hellebyck si to ale zvládl pohlídat.
8:37'
07:06'
Hosté byli velmi blízko k využití přesilovky! Před odkrytou branku dostal přihrávku Scheifele, který pohotově zakončil. Dell se ale stihl přesunout a připisuje si skvělý zákrok.
06:37'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., nedovolené bránění).
05:52'
Teď se musel Karlsson rychle vrátit, jelikož za sebou nechal nehlídaného Connora. Na poslední chvíli ho předjel a puk mu odebral. S Vlasicem nyní může založit akci.
04:43'
Hosté zakládají akci ze své třetiny. Domácí však výborně brání a puk jim odebírají ve středním pásmu.
03:26'
02:27'
San Jose si teď dokázali vytvořit tlak v pásmu svého soupeře. Několikrát se jim podařilo vystřelit, ale na branku šla zatím pouze jedna střela.
01:32'
Vhazovalo se v pásmu hostí. Winnipegu se ale podařilo vyhodit.
01:26'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., držení).
00:40'
Domácím se bezprostředně po vhazování podařilo dostat do pásma soupeře. První střelu zápasu však nevyprodukovali.
00:01'

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – E. Karlsson (A), Vlasic, Burns, R. Šimek, Ferraro, Dillon, Heed – Marleau, Couture (C), E. Kane – Labanc, Goodrow, Meier – M. Karlsson, J. Thornton (A), Sörensen – Gambrell, Suomela.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Sbisa, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Perreault, Lowry, Copp – L. Shaw, Gustafsson, Luoto.

Rozhodčí: Hanson, Markovic – Murchison, Gawryletz.
Československá stopa:

Radim Šimek (SJS) – 10 zápasů, 4 body (1+3)
SAN JOSE SHARKS

Žralokům se letošní začátek sezóny vůbec nevydařil. Po čtyřech prohraných zápasech přivedlo vedení exžraloka Patricka Marleaua, kterému se tým podařilo nabudit a dvěma góly přispěl k porážce Chicaga. Po tomto utkání se hráčům ze San Jose podařilo zkompletovat vítěznou sérii o třech utkáních. Pak už ale následovala další krize, tentokrát o sedmi zápasech. Z této krize se ale i tentokrát hráči dokázali dostat, a to zejména díky návratu Radima Šimka, který kontroloval výhru, opět proti Chicagu, ze zadních řad v první lajně. Od této doby prohráli už jenom jednou a s 27 body se nacházejí na osmém místě v tabulce Západní konference. Naposledy Žraloci vyhráli proti Los Angeles a pokud vyhrají i dnes, připíší si čtvrtou výhru v řadě.

Nejproduktivnější hráči:
1. Logan Couture – 25b (5+20)
2. Evander Kane – 21b (12+9)
3. Tomáš Hertl – 21b (10+11)
WINNIPEG JETS

Stíhačky za sebou mají 24 zápasů a během nich se jim podařilo získat 29 bodů. Nyní jim patří pátá příčka v tabulce Západní konference, pouze dva body před dnešním soupeřem ze San Jose. V této sezóně si zatím připsali 14 výher a 10 proher. Celkové skóre ale není příliš ideální, jelikož inkasovali více gólů, než jich dokázali vstřelit. Výkony tohoto týmu jsou velmi proměnlivé, jelikož si za celý letošní ročník NHL dokázali udžet vítěznou sérii maximálně o třech utkáních, poté vždy přišla prohra. Věřím, že dnes budou chtít navázat na výhru z minulého zápasu proti Columbusu.

Nejproduktivnější hráči Winnipegu Jets:
1. Mark Scheifele – 22b (8+14)
2. Patrik Laine – 20b (6+14)
3. Nikolaj Ehlers – 18b (11+7)
Hezké čtvrteční ráno! Vítám všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa. Dnes se zaměříme na zápas, ve kterém proti sobě nastoupí domácí Winnipeg Jets a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.