NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Washington - 3. října 2019   02:25

St. Louis
St. Louis
00:53' Blais (Perron, R. O'Reilly) • 07:55' Pietrangelo (Faulk, R. O'Reilly)
2:3
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Washington
Washington
15:37' Ovečkin  (Carlson, Eller) • 32:28' Orlov  (Jensen, Eller) • 62:51' J. Vrána  (Carlson, Oshie)
St. Louis
Charon, Hebert – Gibbs, Devorski
Enterprise Center, St. Louis
Washington

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Ryan O'Reilly (STL) 0+2
Washington Capitals v souboji posledních dvou šampionů ligy dokázal pokořit St. Louis 3:2 po prodloužení. Po osmi minutách zápasu sice hosté prohrávali 0:2, ale svůj obrat začali už v první třetině a dotáhli ho nakonec v nastaveném čase, v němž se pěknou střelou prezentoval Jakub Vrána, autor vítězné branky, který po celý zápas zkoušel své štěstí a smůlu prolomil v pravý okamžik.
62:51'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté drželi puk v útočném pásmu a vyčkávali na možnost, jak ohrozit branku soupeře. Puk u pravého mantinelu dostal JAKUB VRÁNA, který si podél modré čáry objel pásmo do levého kruhu, odkud vyslal parádní střelu pod horní tyč a propálil Binningtona! Asistence: John Carlson, TJ Oshie.
62:15'
Tvrdá Vránova střela zpoza kruhů, Binnington zastavil puk na betonech a přerušil hru.
61:58'
Kotouč získali hosté, Eller si přejel do útočného pásma a střelou z hranice pravého kruhu přinutil Binningtona zastavit hru.
61:40'
Domácí mají puk a snaží se přinutit soupeře k chybě.
61:15'
Zatím je prodloužení spíše taktickým vyčkáváním.
60:35'
Tarasenko sice na modré čáře přišel o puk, ale stihl se rychle vrátit, aby zastavil hrozící únik Wilsona.
60:01'
O osudu dnešního utkání bude muset rozhodnout prodloužení.
60:00'
59:57'
Zakázané uvolnění Washingtonu po nepřesné rozehrávce Jensena.
59:27'
Binnington ještě ramenem musel zastavit vysoko letící puk, který vyrazil před sebe.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to, že se půjde do prodloužení.
58:25'
O'Rielly udělal dva rychlejší kroky a dostal se za obránce Jensena. Byl ale možná až příliš rychlý, dostal se blízko brankáře a při bekhendovém zakončení trefil jen Holtbyho. Ten přerušuje hru.
58:05'
Binnington, natisknutý ke své levé tyči, vyráží střelu Ovečkina.
56:55'
Na druhé straně byl zastaven útok tří na dva. Hra dál pokračuje bez přerušení.
56:40'
Hosté šli do útoku dva na jednoho, Vrána chtěl přihrávat na pravé křídlo, ale parádním obranným zákrokem puk zastavil vracející se hráč St. Louis.
55:51'
Wilsonovi se podařilo protlačit přihrávku na Ovečkina před brankovištěm, ale ten svým rychlým zakončením míjí branku Binningtona.
55:25'
Capitals neúspěšně bojují na zadním mantinelu útočného pásma o puk.
55:00'
Zatímco oba týmy zkouší taktiku nahazovaných puků, zbývá do konce normální hrací doby 5 minut.
53:36'
Gudas se u levého mantinelu obtočil kolem obránce a střílenou přihrávkou trefil Binningtona. Ten puk zachytil a nevyrazil před sebe, kde už číhal jeden z hostujících hráčů.
52:38'
Pro změnu zakázané uvolnění Washingtonu.
52:09'
Capitals byli z útoku vytlačeni a při návratu se dostali do postavení mimo hru.
51:47'
Hra se stěhuje před Binningtona po zakázaném uvolnění Blues.
51:00'
Puk byl z mezikruží před Holtbym posunut na pravou stranu brankoviště k Tarasenkovi, který okamžitě střílel. Brankář hostů se stihl natisknout ke své tyči a puk chytit. Další velká šance St. Louis. Komerční pauza.
50:50'
Ovečkin předvedl svou rychlost, ale střelu Binnington vyráží.
50:24'
Parayko se procpal ke střele od modré čáry, Holtby puk zastavuje a přerušuje hru.
49:55'
Komerční pauza.
49:55'
Hra se přesunula před Holtbyho, Perronova střela byla sražena do ochranné sítě. Poté se za brankou Washingtonu do sebe pustili hráči obou týmů v hromadné strkanici, k šarvátce ale nedošlo a vylučovat by se nakonec nemělo.
49:10'
Pro změnu tlak Washingtonu. Binnington vyráží další střelu hostů, kterou z levého kruhu vyslal Backstrom.
48:47'
Ovečkin pálil z levého kruhu z voleje, ale orazítkoval jen zadní mantinel.
48:10'
Vrána se snažil dostat do úniku, ale byl zastaven obráncem, který ho nepustil k Binningtonovi.
47:46'
Bozak se snažil protečovat střelu od modré před brankou soupeře, ale puk prolétl jen na zadní mantinel. Tato herní pasáž patří jednoznačně St. Louis.
47:03'
Bouwmeester zkoušel štěstí, Pánik jeho zakončení přizvedl nad branku.
46:19'
Velká šance domácích, kteří se prokousali až před brankoviště Holtbyho, ale finální krůček neudělali a o puk přišli.
45:29'
45:08'
Blues vyhazují až k Holtbymu.
45:04'
Binnington zastavil letící puk po střele Backstroma z pravého kruhu.
44:25'
Capitals kombinují v útoku a hledají dobrou střeleckou pozici.
43:29'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jaden Schwartz – 2 min., vysoká hůl).
43:26'
Backstrom s Ovečkinem předvedli dostatečný důraz při průniku do útoku a zastavit je dokázal až před brankovištěm Binnington, který Ovečkinovou protečování zachytil.
43:14'
Hodně nepřesná rozehrávka Washingtonu a zakázané uvolnění.
42:59'
Kotouč se ve středním pásmu dostal do hlediště.
42:35'
Třetí třetina zatím začala poměrně zvolna. Oproti rychlým začátkům prvních dvou třetin se nehraje v tak rychlém tempu.
41:43'
Rychlý útok Washingtonu byl zastaven na útočné modré čáře hvizdem kvůli postavení mimo hru.
41:20'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Holtbyho.
40:16'
Tarasenko zblokoval střelu Jensena od modré.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:12.
Druhá třetina patřila Washingtonu, který přestřílel své soupeře vysoko 15-8 (celkem 20-15) a podařilo se mu po trefě Orlova srovnat na 2:2. Ze svého tlaku chtěli hosté ale určitě vytěžit víc, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že dobrých 13 minut nepustili St. Louis k ničemu.
40:00'
39:29'
Vrána na útočné modré posunul puk do útočného pásma, jeho spoluhráči ale u mantinelu držení nevybojovali.
38:43'
Přinejmenším se Blues povedlo ukončit tlak hostů. Znovu se jim totiž podařilo proniknout do útoku a vynutit si přerušení hry a vhazování.
38:15'
A ještě jedna střela, kterou Holtby z levého kruhu chytá a přerušuje hru. Blues byli v útoku dobré dvě minuty, a soupeře ze svého pásma nepustili. Ale moc z toho nakonec nevytěžili.
38:05'
Nakonec se Blues vymotali až před brankoviště, Holtby srazil puk do strany.
37:20'
Blues jsou po vhazování usazeni v útočném pásmu, ale nedostávají se do střelecké pozice. Puk vesměs putuje podél mantinelu.
36:29'
Po opravdu velmi dlouhé době se ke střele propracovali i domácí. Tarasenko z pravého kruhu trefil rameno Holtbyho, který odrazil puk do ochranné sítě.
36:04'
Vrána je dnes hodně při chuti, ale zatím se mu nedaří Binningtona překonat. Ani útok z pravé strany úspěch nepřinesl, jen další zákrok Binningtona.
35:34'
Tečovanou střelu Orlova od modré se podařilo Binningtonovi srazit před sebe a poté si dosáhnul pro puk, který přikryl lapačkou. Komerční pauza.
34:34'
Ovečkin našel mezi kruhy rozjetého Wilsona, který okamžitě pálil do Binningtona.
34:10'
Zakázané uvolnění St. Louis.
34:05'
Washington dál přitápí pod kotlem. Binnington se musel nadvakrát vypořádat s Backstromem, který si najížděl z pravé strany k brance.
33:19'
Binnington drží kotouč ve své lapačce.
32:28'
Tlak hostů v přesilovce se vyplatil. Po vhazování se puk dostal na pravou stranu modré čáry, odkud DMITRIJ ORLOV poslal puk za přispění teče bránícího hráče do pravého horního růžku, Binnington puk po změně směru nezachytil. Asistence: Nick Jensen, Lars Eller.
32:20'
Vrána se po otočce na pravé straně brankoviště dostal k dalšímu zakončení, Binnington znovu jeho pokus kryje. Ovečkin poté střílel z levého kruhu, puk byl sražen do ochranné sítě.
31:45'
Bleskový návrat Washingtonu do útoku, Vrána se na útočné modré dostal k puku, objel obránce a při kličce před brankoviště ho zastavil až Binnington.
31:30'
Další dvě střely Ovečkina zblokoval Bortuzzo. A St. Louis vyhazuje.
31:08'
Ovečkinova rána z jeho oblíbené pozice v levém kruhu prolétla jen na zadní mantinel.
30:35'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).
30:35'
Blues se v útočném pásmu při snaze o napadání dopustili faulu. Bozak podrazil po pádu Siegenthalera.
30:09'
St. Louis se dostalo do postavení mimo hru. Komerční pauza.
29:58'
Eller se po najetí do útočného pásma pokusil žabičkou najít na levé straně rozjetého Vránu, tomu se ale nepodařilo zpracovat a ke střele se nedostal.
28:52'
Ovečkin se v souboji s Bortuzzem dokázal uvolnit a jednou rukou se pokusil podpíchnout puk mezi betony Binningtona. Brankář domácích si situaci pohlídal, ale za nedostatek důrazu Bortuzza asi rád nebude.
28:01'
Postavení mimo hru St. Louis přerušilo hru.
26:59'
Hra je přerušena ve středním pásmu kvůli přihrávce rukou. Komerční pauza.
26:35'
Leipsic na útočné modré nezachytil prudkou přihrávku, a byť puk dojel u zadního mantinelu, z možnosti úniku na branku soupeře nic nebylo.
25:41'
Vrána přijal pas Ellera a z pravého kruhu tvrdě vypálil. Pouze do zadního mantinelu.
25:26'
Kotouč při nahození St. Louis končí v hledišti. Bude se vhazovat u modré čáry domácích.
24:50'
Chyba obrany domácích pustila mezi kruhy s pukem Wilsona, jeho pokus o zakončení Binnington vytěsnil.
24:15'
Moc nechybělo a Backstrom z mezikruží vyrovnal! Proti byla jen branková konstrukce!
23:54'
Fehérváry, který dnes debutuje v NHL, je zpět na ledě.
23:29'
Kotouč je opět za brankou Binningtona.
23:06'
Po vhazování se Capitals daří znovu poslat puk mimo své pásmo.
22:48'
Holtby v pádu kopl do puku a zastavil tím jeho cestu směrem na branku. Rychle vyrovnal rovnováhu a úspěšně čelil i dorážce.
22:25'
Vyhození Washingtonu přes všechny čáry.
21:54'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Martin Fehérváry – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:48'
Obrana hostů propadla, Thomas se dostal k obloučku, který mu spadl ze vzduchu vedle těla, a byť byl tísněn padajícím obráncem soupeře, dokázal zakončit. Jenže Holtby jeho únik vykryl!
20:58'
Postavení mimo hru Washingtonu.
20:26'
Hned zkraje druhé třetiny se domácí vrhli na soupeře a pořádně znepříjemnili práci Holtbymu, který ovšem šermování hokejek před sebou, po vlastní chyběl u zadního mantinelu a spěšném návratu, odolal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:15.
Domácí v první třetině začali výborně a v osmé minutě vedli už 2:0. Jejich mírná herní převaha, díky které například zcela eliminovali hrozbu soupeře v přesilovce, dostala vlastně jen jednu trhlinu. Tou byla kontaktní branka Alexandra Ovečkina, byť se nedá vůbec říct, že by se jednalo o chybu St. Louis jako spíš o střelecké umění ruského útočníka. St. Louis vyhrálo první třetinu na střely 7-5, na góly 2:1.
20:00'
19:33'
Ještě jedno přerušení a vhazování po zakázaném uvolnění St. Louis.
18:30'
První třetina se pomalu chýlí ke konci. Na ledě je znovu k vidění rychlá hra ze strany na stranu bez větších šancí. Poměrně častý obrázek v první třetiny, i proto bylo vysláno jen 12 střel. Na druhou stranu je produktivita obou celků vysoká.
17:33'
Bortuzzo se napřáhl od modré čáry, jeho zakončení Holtby vyráží.
17:11'
Komerční přestávka.
16:55'
Schenn tvrdou ránou zpoza kruhů přinutil Holtbyho k těžkému zákroku. Brankář hostů vyráží puk.
15:37'
Obrovský kus práce při rychlém útoku hostů odvedl Carlson, který rozehrál na dobře najetého ALEXE OVEČKINA, jenž si po najetí za modrou čáru ještě přibruslil blíž k brance do pravého kruhu a střelou na vzdálenější tyč snížil na 1:2. Asistence: John Carlson, Lars Eller.
15:10'
Vrána pěkně posunul puk Ellerovi do jízdy. Dánský útočník ale po najetí k zadnímu mantinelu kotouč ztrácí.
14:59'
Zakázané uvolnění hostů.
14:35'
Washington má ve svém pásmu velké problémy s rozehrávkou. Napadání ze strany soupeře je hodně efektivní.
13:12'
Parayko se dostal ke střele z pravého kruhu, puk na Holtbyho ale neprošel.
13:05'
12:30'
Skvělé napadání rozehrávky Capitals má za následek, že se hosté nemohou dostat ani skrz střední pásmo.
11:57'
Po vyhraném buly Blues znovu vyhazují.
11:51'
Washingtonu se nedařilo proniknout zpět do útoku. Nahozený puk Blues znovu vyhazují, ke své smůle ale mimo kluziště. Bude se vhazovat před Binningtonem.
11:23'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma.
11:05'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., vysoká hůl).
11:05'
Komerční přestávka. Po ní se bude vylučovat.
10:20'
Tato pasáž se trochu prodlužuje. Blues vyhodili, ale zakázané uvolnění se nepíská.
09:40'
Oba týmy se rychle nahání po ledě, krátká pasáž, při níž se nikomu nedaří usadit v útoku.
08:55'
Fabbri v mezikruží protečoval střelu spoluhráče od modré jen k zadnímu mantinelu.
08:30'
St. Louis je opět v útoku před Holtbym.
07:55'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí využívají přesilovou hru! ALEX PIETRANGELO vypálil prudkou ránu z první z hranice levého kruhu a zvyšuje na 2:0! Asistence: Justin Faulk, Ryan O'Reilly.
07:20'
Capitals se povedlo dostat puk ze svého pásma.
06:40'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., sekání).
06:40'
06:40'
Kontr Pietrangela, který se dostal ke střele z pravé strany brankoviště. Byl faulován a bude se vylučovat na straně Washingtonu.
05:42'
Krátké osvobození a jen odevzdání puku. Washington se řítí opět do útoku.
05:15'
Blues se dostávají pod menší tlak soupeře, na branku ovšem další puk nepouští a drží Capitals mimo střelecké pozice.
04:40'
Gudas operuje u modré čáry a vyslal zajímavou střelu na Binningtona. K jeho smůle nebyl před brankářem St. Louis nikdo na úspěšnou dorážku.
03:23'
Binnington si hned po vhazování musel hlídat střelu soupeře zpoza levého kruhu. Puk zachytil na svých betonech a přerušil hru.
03:20'
Příliš prudká přihrávka domácích má za následek zakázané uvolnění na druhé straně.
02:20'
Zakázané uvolnění Washingtonu po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.
01:40'
Hraje se v hodně ostrém tempu, puk létá ze strany na stranu a oba týmy se nahání podél mantinelů.
00:53'
Tak to je pro domácí začátek jako hrom! Perron našel přihrávkou kolem brankoviště od pravého mantinelu volného SAMMYHO BLAISE na hraně levého kruhu, který pohotovou střelou překonal brankáře Holtbyho! Asistence: David Perron, Ryan O'Reilly.
00:01'
Pod strop haly je nyní slavnostně zavěšována připomínka vítězství St. Louis ve Stanley Cupu 2019.
Na led při slavnostním ceremoniálu před prvním zápasem přichází postupně celá soupiska St. Louis.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Faulk, Pietrangelo (C), Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Fabbri – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Siegenthaler, Jensen, Orlov, Gudas, Fehérváry – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Stephenson, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Rozhodčí: Charon, Hebert – Gibbs, Devorski.
Capitals se určitě nebudou moci v zápase spolehnout na potrestaného Jevgenije Kuzněcova, který bude odpykávat trest za užití kokainu. Hrát určitě nebude ani Michal Kempný. Nejistý je start i Alexandra Ovečkina, který měl v přípravě problémy v dolní části zad. U St. Louis je zatím nejistý start Ivana Barbaševa a Oskara Sundqvista.
Capitals v přípravě hráli skutečně na velmi vysoké úrovni a pouze porážka ze St. Louis jim zabránila ve stoprocentní bilanci. Ostatních pět zápasů totiž vyhráli.
Jakýmsi předkrmem před tímto zápasem byly dva přípravné zápasy, v nichž vždy vyhrál domácí celek. Generálkou byl souboj z 28. září, kdy Blues na domácím ledě vyhráli 4:3.
Pikantním soubojem bude střetnutí mezi posledními dvěma vítězi Stanley Cupu. Washington, který slavil v roce 2018, si zahraje na ledě St. Louis, jež triumfovalo v minulé sezoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.