NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : San Jose - 8. prosince 2019   01:00

Tampa
Tampa
03:10' T. Johnson (Verhaeghe) • 32:29' Killorn  • 39:34' Stamkos (Hedman, Killorn) • 40:52' Hedman (Cirelli, Killorn) • 43:51' T. Johnson (Stamkos, Verhaeghe) • 55:36' Stamkos (Killorn, Hedman) • 59:35' Verhaeghe (Maroon, Gourde)
San Jose
M. Jones (41. Dell) – Vlasic, E. Karlsson, Ferraro, Burns (A), Dillon, R. Šimek – E. Kane, Couture (C), Goodrow – Meier, Hertl (A), Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a klidný zbytek noci.
3. Carter Verhaeghe (TBL) 1+2
Zápas je u konce a nakonec se stal jednoznačnou záležitostí Tampy, která doma porazila San Jose 7:1. Začátek utkání přitom patřil spíše San Jose, které v první třetině Tampu přestřílelo, ale prohrávalo 0:1. Ve druhé třetině pak Tampa přidala další dvě branky a když se hned na začátku třetí třetiny prosadil Victor Hedman, vystřídal v brance San Jose Jonese Dell. Sharks to ale rozhodně nepomohlo, spíš naopak, protože už po chvíli po Dellově chybě v rozehrávce skóroval Tyler Johnson. Snížit na 1:5 sice dokázal Marc-Édouard Vlasic, ale to už k žádnému obratu nevedlo, na 7:1 naopak ještě náskok Tampy navýšili Steven Stamkos a mladík Carter Verhaeghe svým prvním gólem v NHL v kariéře.
59:35'
Tampa právě vstřelila branku!
Tak je tu ještě jedna pojistka na vítězství Tampy a přidává ji CARTER VERHAEGHE, pro kterého je to první gól v NHL v kariéře. Prosadil se chirurgicky přesnou střelou z levé strany po rychlém brejku. Asistence: Patrick Maroon, Yanni Gourde.
58:18'
57:12'
Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré čáry, ale vyprášil jen Vasilevského betony a domácí poté vyhodili.
56:18'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., vysoká hůl).
55:36'
Tampa bleskově využívá přesilovku a už zase vede o pět branek. Hedmanovu tečovanou střelu od modré ještě dokázal Dell betonem vyrazit, ale proti dorážce STEVENA STAMKOSE už nemohl dělat nic. Asistence: Alex Killorn, Victor Hedman.
55:29'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., sekání).
54:44'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tento gól už asi na vítězství Tampy nic nezmění, ale Vasilevského určitě nepotěší, protože právě přišel o své čisté konto. Překonal ho přesnou ranou z levého kruhu MARC-ÉDOUARD VLASIC. Asistence: Erik Karlsson, Timo Meier.
54:24'
Píská se ofsajd a na řadě je reklamní přestávka.
53:57'
Hedman dostal nabito na modrou čáru, ale jeho prudká střela skončila mimo.
52:52'
Další střela z hole Verhaegheho, tentokrát z pravé strany. Dell si to ale znovu pohlídal.
52:32'
Stamkos měl puk na bekhend a rozhodl se nestřílet. Nakonec z mezikruží vypálil Carter Verhaeghe a Dell měl znovu co dělat.
51:42'
Na druhé straně to od modré čáry zkusil Michail Sergačjov, ovšem jeho střelecký pokus byl zablokován.
51:08'
Od modré to zkusil také Dillon, ale jeho střelu Andrej Vasilevskij dobře viděl a puk v klidu vyrazil.
50:03'
Mario Ferraro je dnes rozhodně při střelecké chuti, ale znovu se mu nezadařilo, tentokrát ani netrefil branku.
48:49'
Tampa má teď ale velmi dobrý tlak a hráči San Jose neví, kam dřív skočit.
48:20'
Rutta vybojoval v útočném pásmu puk u zadního mantinelu a hned poslal puk před branku. Ale tam nikoho nenašel.
47:11'
Mario Ferraro vypálil z levé strany a Vasilevskij musel zasahovat. A zase je o něco blíž k čistému kontu.
46:43'
Cirelli jen nahodil kotouč do útočného pásma, to v tuto chvíli Tampě bohatě stačí.
46:04'
Píská se úmyslný ofsajd a vhazovat se bude před brankou Sharks.
44:56'
Victor Hedman se vůbec nerozpakoval a hned po zavezení puku do útočného pásma tvrdě vypálil. Dell tentokrát dobře zasáhl.
43:51'
Dell byl vystřídán do branky San Jose teprve před pár minutami a už musí vytahovat puk ze sítě. Částečně si za to může sám, protože jeho rozehrávka za brankou byla pomalá, Tmapa získala puk a pak už to bylo jednoduché, po Stamkosově pasu vstřelil svůj druhý gól v sezoně TYLER JOHNSON. Asistence: Steven Stamkos, Carter Verhaeghe.
43:32'
Tampa zatím ve třetí třetině jasně dominuje, zatím nic nenahrává tomu, že bychom mohli vidět zázračný obrat San Jose.
42:46'
Kotouč zmizel v hledišti, pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
42:25'
Palát je ve třetí třetině zatím hodně aktivní, tentokrát střílel z pravého kruhu. Jenže Dell byl opět proti.
41:52'
Ondřej Palát už byl sice na kolenou, ale stejně ještě dokázal vypálit a Dell si připsal svůj první zákrok.
41:30'
Tak to už je smůla, a to jak celého týmu San Jose, tak i Erika Karlssona, který už podruhé dnes trefil horní tyč.
40:52'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Aaron Dell.
40:52'
Povedený začátek třetí třetiny a Tampa už vede 4:0! Z pravé strany se na branku San Jose natlačil Cirelli, a že gól nedal nevadilo, protože s úspěšnou dorážkou přispěchal VICTOR HEDMAN. Asistence: Anthony Cirelli, Alex Killorn.
40:24'
Palát se hned na začátku třetí třetiny dostal do šance, ale svou kličku neprovedl na výbornou a nepřekonal Jonese. Ten mu puk vypíchl.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Druhá třetina je už také za námi a Tampa se v ní dostala na domácím ledě nad San Jose už do tříbrankového vedení 3:0. Co za tím vězí? Určitě skvělý výkon brankáře Tampy Andreje Vasilevského, který chytá skvěle a při střele Erika Karsssona, která trefila břevno mu pomohlo i štěstí. Domácí byli o poznání produktivnější. Nejprve zvýšil na 2:0 z dorážky Ruttovy střely Alex Killorn a v závěru třetiny se pak z přesilové hry prosadil Steven Stamkos.
40:00'
39:34'
Tampa proměňuje dlouhou přesilovku a jde do vedení už 3:0 a vypadá to, že směřuje za vítězstvím. STEVEN STAMKOS znovu dostal puk na levý kruh, kde si puk připravil a pak překonal Jonese naprosto přesnou ranou do bližšího horního rohu jeho branky. Asistence: Victor Hedman, Alex Killorn.
39:20'
Stamkos už mohl klidně střílet, ale ještě se rozhodl kombinovat s Hedmanem a následně Jonese nepřekonal.
38:06'
Logan Couture odvedl výbornou práci, donutil k chybě McDonagha a vyhodil puk.
37:07'
Hertlovi se povedlo vyhodit puk do středního pásma.
36:58'
Z levého kruhu, což je jeho obvyklá parketa, vystřelil Steven Stamkos, ale Jones se stihl přesunout a puk chytil.
36:24'
San Jose začalo dlouhé oslabení dobře a osvobodilo se, ale teď už se zase musí bránit.
36:16'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2+2 min, vysoká hůl).
35:32'
Z pravé strany střílel Brenden Dillon, ale Vasilevského nepřekonal. Ruský brankář je zatím dnes skvělý.
34:48'
Hru přerušil ofsajd Tampy Bay a je tu komerční přestávka.
33:46'
Elitní formace San Jose se usadila na chvíli v útočném pásmu, ale Karlssonova stela byla zablokovaná.
32:29'
Všechno začalo Ruttovou střelou od modré čáry, kterou ještě dokázal Jones vyrazit. Jenže dorážku už si obrana San Jose pokrýt nedokázala, ALEX KILLORN byl mezi kruhy připraven a poslal puk do sítě. Bez asistence
31:30'
Erik Karlsson vypálil od modré čáry a Vasilveskij vůbec nic neviděl. Měl obrovské štěstí, že puk mu zazvonil o břevno.
30:53'
Johnson čekal před brankou na další finální přihrávku, ale ta tentokrát nepřišla, hosté si to pohlídali.
30:27'
Tentokrát je hra přerušena, protože puk opustil hrací plochu.
29:37'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou Tampy a vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:22'
Ferrarova stela z levé strany byla nepřesná. Pak ještě střílel Burns, ale ani on se o vyrovnání nepostaral.
27:51'
Tampě puk utekl do středního pásma a tam ho navíc získávají hosté.
27:28'
Hedman sjel i s pukem až za branku a pak našel dobrou přihrávkou Johnsona. Ten pálil z pravého kruhu, ale na svůj druhý gól v zápase nedosáhl.
26:47'
Vasilevskij si znovu poradil. Tentokrát přikryl kotouč pod svou lapačku a máme tu komerční pauzu.
26:10'
Také Andrej Vasilevskij na druhé straně se předvedl výborným zákrokem, když se natáhl a bekhendem zastavil střelu Labanca.
25:27'
Další velká šance pro domácí! Point dostal hodně času i prostoru, zabrzdil a měl před sebou už jen Jonese. Toho ale střelou z levé strany na bližší tyč překonat nedokázal.
24:50'
Michail Sergačjov dostal hodně prostoru mezi kruhy, ale nedokázal toho využít tak, jako v první třetině Johnson a nechal vyniknout Jonese.
24:37'
Další vyhození San Jose už bylo při hře pět na pět, takže se píská zakázané uvolnění.
24:28'
24:17'
Marcus Sörensen razantně vyhodil puk a oslabení Sharks už se blíží ke konci.
23:36'
Domácím se zatím přesilovka moc nedaří a v útočném pásmu se nemohou udržet na delší dobu.
23:02'
Hosté se dokázali osvobodit, Tampa bude muset zkoušet přechod do útočného pásma znovu.
22:50'
Po delší době musel zasahovat také na druhé straně Marin Jones, poradil si se střelou Hedmana,
22:28'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Erik Karlsson – 2 min., sekání).
21:42'
Tentokrát to už z vetší dálky zkusil Dillon, jeho ránu Vasilevskij bez větších problému vyrazil betonem.
21:14'
Hertl dostal puk před branku a z blízka prověřil Vasilevského. Ale ten si prostor u své levé tyče pohlídal.
20:28'
Černák okolo mantinelu nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale sebral Karlsson a rozehrál.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 2:00.
První třetina je za námi, Tampa po ní vede na domácím ledě nad San Jose 1:0. A domácí musí být maximálně spokojení, protože hned šest minut hráli v první třetině v oslabení. Dokázali se ubránit a dokonce i sami udeřili, když se už ve 4. minutě prosadil z první vážnější šance střelou z mezikruží Tyler Johnson. San Jose jinak bylo po většinu první třetiny aktivnější, na střely vyhrálo 15:10.
20:00'
19:30'
Tampa tráví poslední sekundy první třetiny v útočném pásmu, které pomohl udržet i Rutta.
18:55'
Mathieu Joseph vystřelil od pravého mantinelu, ale Jones tentokrát zasahovat nemusel, puk byl zablokovaný.
18:03'
Cirelli přenechal puk za sebe na Maroona, jeho střelu z levého kruhu zastavil Jones betonem.
17:10'
Tentokrát našel Kučerov krásnou zadovkou Ruttu. Jeho střela vypadala zajímavě, ale o kousek minula horní růžek branky Sharks.
16:40'
Point dostal dobrou přihrávku od Kučerova a snažil se po objetí branky zasunout puk do branky. To se mu však nepovedlo.
15:55'
Ryan McDonagh dostal puk na modrou čáru a hned vystřelil, ale jeho rána byla zablokovaná.
15:22'
Andrej Vasilevskij přijel v přerušené hře ke střídačce a má nějaké problémy s výstrojí.
14:51'
San Jose už zase uzamklo Tampu před její brankou, ale tentokrát si žádnou dobrou šanci nevytvořilo.
13:57'
Kevin Shattenkirk si sjel na pravý kruh a zápěstím vypálil. Jones nemusel předvést tak těžký zákrok.
13:17'
Kevin Labanc chtěl předat puk na modrou čáru, ale to hráči Tampy přečetli a mohou se osvobodit od tlaku Sharks.
12:30'
Kapitán San Jose Couture si našel prostor na střelu, Vasilevskij zasáhl holí.
12:06'
Do třetice už Vasilevskij zasahovat, pokus Patricka Marleua vyrazil do ochranné sítě.
11:58'
Hertl našel na levém kruhu Ferrara, tentokrát byla jeho rána zablokovaná.
11:40'
Střela Ferrara od modré čáry byla nepřesná, ale hosté ještě drží útočné pásmo.
10:38'
Rutta dostal puk do útočného pásma a pak ještě stihl od pravého mantinelu vypálit. Jones puk bez problému vyrazil.
09:51'
09:39'
Patrick Marleau dostal od Coutureho dobrou přihrávku mezi kruhy a vystřelil, ale Vasilevského nepřekonal.
08:56'
A znovu se to hostům nepovedlo a musí pro puk až ke své brance.
08:25'
Děje se to samé co při tom prvním oslabení Tampy. Domácí nenechávají San Jose usadit se v útočném pásmu.
07:48'
Další vyhození Tampy, o které se tentokrát postaral Killorn.
07:28'
Domácím se povedlo vyhodit a znovu tak ušetří pár sekund.
07:09'
První polovinu dlouhého oslabení bude mít Tampa brzy za sebou, zatím se brání dobře.
05:51'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2+2 min, vysoká hůl).
05:48'
Tampa si zahraje první přesilovku, má ponechanou výhodu.
05:18'
San Jose jen nahodilo kotouč do útočného pásma a bude čekat, co předvede třetí formace Tampy.
04:10'
Z pravého kruhu rychle vypálil Cédric Paquette, ale tentokrát si Martin Jones předvedl úspěšný zákrok.
03:10'
Tampa se hned ze své první vážnější šance dostává do vedení! Mezi kruhy zůstal volný TYLER JOHNSON, přihrávku ho hned oslovil Verhaeghe a i když si Jones na puk sáhl, skončil v jeho bráně. Asistence: Carter Verhaeghe.
02:46'
Paradoxně až po nepovedené přesilovce San Jose Tampu zmáčklo. Před branku se vytočil Thorton, ale zakončil nepřesně.
02:15'
01:33'
Až nyní se Sharks usadili v pásmu. Od modré čáry střílel Karlsson a kotouč se snažil tečovat Hertl, ale to se mu nepovedlo.
00:59'
Tampa se zatím i dál brání skvěle, San Jose se ještě neusadilo v útočném pásmu.
00:24'
Tampa začíná oslabení dobře, Černákovi se hned povedlo vyhodit puk.
00:15'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., podrážení).
00:01'
Zahajovací formace se už připravují na úvodní vhazování, zápas za malý okamžik začne.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Rutta – Palát, B. Point, Kučerov – Joseph, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – Killorn, Verhaeghe, T. Johnson.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, E. Karlsson, Ferraro, Burns (A), Dillon, R. Šimek – E. Kane, Couture (C), Goodrow – Meier, Hertl (A), Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy zatím neutkaly, v té minulé spolu hrály coby týmy z opačných konferencí jen dvakrát a oba uspěly doma. San Jose nejprve vyhrálo 5:2 a Tampa pak 6:3. Tampa doma poslední dva utkání se San Jose vyhrála, předtím však naopak čtyřikrát v řadě prohrála.
San Jose Sharks

San Jose má také podobně velké ambice jako Tampa, i Sharks by rádi došli v play-off co nejdále a nejlépe si i sáhli na vysněný Stanley Cup. V posledních letech byli několikrát docela blízko. Ani San Jose zatím není v ideální formě, ve 30 zápasech nasbíralo 32 bodů a nachází se na desátém místě Západní konference a na pátém místě Pacifické divize. Na postupové příčky do play-off ztrácí aktuálně tři body. Forma Sharks není tak špatná, z posledních osm i zápasů pětkrát vyhráli. Naposledy ale prohráli 2:3 na nájezdy na ledě Caroliny. Venku zatím San Jose odehrálo 14 utkání, z toho šest vyhrálo, dvakrát bralo bod a šestkrát vůbec nebodovalo. Naposledy Sharks venku prohráli, ale předtím měli sérii čtyř vítězství v řadě.
Tampa Bay Lightning

Tampa byla v minulé sezoně po základní části nejlepším týmem a největším favoritem na Stanley Cup, ale pak překvapivě vypadla už v 1. kole play-off. I před touto sezonou byla považována za jednoho z favoritů na titul, ale zatím se jí tak nedaří. Ve 26 zápasech nasbírala 29 bodů a nachází se na dvanáctém místě Východní konference a na šestém místě Atlantické divize. Na postup do play-off momentálně ztrácí dva body. Lightning mají ale špatnou formu, z posledních pěti utkání čtyři prohráli, naposledy doma 4:5 s Minnesotou. Doma zatím Tampa v této sezoně odehrála 12 utkání, z toho šest vyhrála, jednou brala bod a pětkrát nebodovala. Tampa tři poslední domácí zápasy prohrála.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a San Jose Sharks. Zápas se odehraje v Amalie Areně v Tampě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.