NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Buffalo - 18. prosince 2019   01:00

Toronto
Toronto
02:30' F. Gauthier  • 24:47' Matthews (Rielly, Marner) • 37:39' Matthews (W. Nylander, Barrie) • 44:58' Timashov (Barrie, F. Gauthier) • 57:26' I. Michejev
5:3
(1:0, 2:0, 2:3)
Buffalo
Buffalo
41:29' Dahlin  (Eichel, Olofsson) • 46:30' Eichel  (Olofsson, S. Reinhart) • 54:41' Okposo  (Sheary, Dahlin)
Toronto
MacDougall, Joannette – Brisebois, Baker
Scotiabank Arena, Toronto
19 365 diváků
Buffalo

S konstatováním, že utkání sledovalo 19 365 diváků, se s Vámi loučím a někdy se u přenosů z NHL zase těším na počtenou!
Tři hvězdy utkání:
1. Auston Matthews (TOR) 2+0
2. Jack Eichel (BUF) 1+1
3. Tyson Barrie (TOR) 0+2
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:30 (11:5, 13:10, 9:15)
Zblokované střely – 13:10
Vyhraná vhazování – 32:18
Trestné minuty – 4:2
Hity – 16:25
Hokejisté Toronta vítězí nad Buffalem 5:3 a v tabulce se svému diviznímu rivalovi přiblížili na rozdíl jediného bodu!

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:0 pro domácí, ale Sabres rozhodně nic nezabalili. Krátce po přestávce snížil Rasmus Dahlin, který využil přesilovou hru, ovšem Leafs vrátil třígólový náskok ze samostatného úniku Dmytro Timashov. Ani za stavu 4:1 ale nebylo rozhodnuto. Hosté totiž nadále bojovali a dokonce se dokázali dostat na kontakt. Nejprve vymetl pavučinky v horním růžku domácí svatyně Jack Eichel a v čase 54:41 snižoval na rozdíl jediného zásahu Kyle Okposo. Poté navíc přišlo vyloučení na straně Toronta a Sabres navíc během přesilovky odvolali brankáře. Za tento risk je však potrestal Ilja Michejev, který vybojoval ve vlastním obranném pásmu puk a po obhození Dahlina ho dovezl až k opuštěné kleci soupeře. Ruský útočník tak udělal tečku za utkáním.
59:20'
Mitchell Marner ze středního pásma netrefil prázdnou branku!
59:00'
Poslední minuta, branka Sabres je opět prázdná!
58:35'
Hosté by asi ještě rádi sáhli k odvolání brankáře, ale momentálně je puk v jejich obranném pásmu.
57:32'
Domácí jsou v plném počtu.
57:26'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí trestají Buffalo za odvolání Ullmarka! Andersen nejprve ramenem vyrazil nebezpečnou střelu Reinharta z levého kruhu. Poté puk vybojoval ILJA MICHEJEV, který si obhodil Rasmuse Dahlina a v podstatě hrací předmět dovezl do opuštěné branky. Bez asistence.
56:46'
Buffalo odvolalo brankáře a hraje tak přesilovku 6 na 4!
56:33'
Muzzin poslal ostrým hitem k zemi Reinharta a domácí následně vyhodili!
56:13'
Hosté si vyžádali oddechový čas!
55:31'
Drama bude pokračovat! Za držení je vyloučen Zach Hyman a hosté si tak zahrají přesilovku!
54:41'
Sabres právě vstřelili branku!
Je tu kontaktní gól Šavlí! Hosté opět získali puk, tentokrát ve středním pásmu. Rychle se s ním dostali až před branku, kde Okposo našel Conora Shearyho. Toho ještě vychytal Andersen, ale kotouč ve výstroji neudržel a nakonec to byl KYLE OKPOSO, který poslal černou pryž do domácí svatyně. Asistence: Conor Sheary a Rasmus Dahlin.
54:27'
Domácí ztratili puk při vyvážení kotouče a z toho mohl těžit Rodrigues. Jeho střelu však zablokoval Holl.
53:51'
Proti střele Ilji Michejeva máchla lapačka brankáře Ullmarka. Domácí dělí od vítězství šest minut.
52:43'
Marner vyslal z osy hřiště na branku spíše nabídku na teč. John Tavares se ji snažil vyslyšet, ale neusměrnil kotouč za záda Ullmarka.
52:30'
Od modré čáry střílel Travis Dermott, Ullmark svým zákrokem přerušil hru.
51:45'
Bekhendová střela Frédérika Gauthiera se nevešla mezi hostující tyče.
50:47'
Eichel hodil puk spoluhráči rukavicí. Hosté jsou tak vykázáni z útočného pásma.
50:06'
Olofsson se zdržel na útočné modré čáře a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu. Další reklamní přestávka.
49:25'
Ristolainen poslal k ledu Muzzina. Vylučovat se nebude.
48:45'
O výsledku zápasu ještě určitě rozhodnuto není. V takto otevřeném utkání se dá dvoubrankové manko ještě dohnat.
47:30'
Další příležitost hostí! Sam Reinhart se dostal k dorážce vlastní střely, ale Andersen se proti němu dokázal včas postavit.
46:30'
Hosté rychle snižují zpět na rozdíl dvou branek! Na pravé straně se dostal k puku JACK EICHEL, který s ním dojel až na kruh pro vhazování a zápěstím vymetl vzdálenější horní růžek Andersenovy svatyně – 4:2. Asistence: Victor Olofsson a Sam Reinhart.
44:58'
Frederik Andersen si poradil se střelou Ristolainena a také s dorážkou Asplunda. Domácí následně otočili hru na druhou stranu, Tyson Barrie poslal krásnou přihrávkou do samostatného úniku DMYTRA TIMASHOVA a ten po bekhendovém blafáku uklidil puk za záda brankáře Ullmarka – 4:1. Asistence: Tyson Barrie a Frédérik Gauthier.
44:13'
Do střely Evana Rodriguese vložil hokejku Jake Muzzin. Puk tak končí až v ochranné síti za branku Andersena.
43:41'
Po přihrávce Tavarese se dostal ke střele z pravého kruhu Marner. Ullmark vyráží za svou branku.
42:10'
Je jasné, že Jack Eichel prodlouží svou bodovou sérii už na 17 zápasů. To je druhá nejdelší šňůra v historii Buffala. O tento post se teď Eichel dělí s klubovou legendou Davem Andreychukem.
41:29'
Hosté přesilovku nakonec využili a snižují tak na rozdíl dvou branek! RASMUS DAHLIN si vyměnil puk s Jackem Eichelem a čistým průstřelem od modré čáry na Andersonovu lapačku skóruje. Asistence: Jack Eichel a Victor Olofsson.
40:42'
Ilja Michejev se v oslabení nadechl k odvážné individuální akci. Moc nescházelo, aby projel až před brankáře Ullmarka.
40:16'
Puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Toronta.
40:08'
Hosté mají k dispozici ještě většinu z přesilové hry při vyloučení Tavarese.
Hity – 13:17
Hokejisté Toronta ve druhé třetině ještě o dva góly navýšili svůj náskok a vedou tak nad Buffalem už 3:0. Hlavní postavou prostřední dvacetiminutovky byl Auston Matthews, který zaznamenal obě trefy Maple Leafs. Nejprve krásně zamířil pod víko a v momentě, kdy to vypadalo, že by se Sabres mohli nadechnout k náporu, domácí uklidnil precizní bekhendovou kličkou, na kterou brankář Ullmark nedokázal adekvátně zareagovat.
40:00'
39:47'
John Tavares chytil hůl bránícímu Dahlinovi. Hosté tak dostávají možnost hrát v početní výhodě.
39:01'
Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:05'
Další ránu na hostující branku vyslal Travis Dermott. Tentokrát byl Ullmark na místě.
37:39'
Domácím ale vyšel rychlý protiútok a tak vedou už 3:0! William Nylander našel z druhé vlny najíždějícího AUSTONA MATTHEWSE, který obešel bránícího Shearyho a po bekhendové kličce zvedl puk nad bezmocného Ullmarka. Asistence. William Nylander a Tyson Barrie.
37:25'
Hosté s blížícím se závěre druhé části přidávají na aktivitě. Začali více forčekovat a to vnáší do rozehrávky Toronta komplikace.
36:36'
První hostující formace vedená Jackem Eichelem se usadila v útočném pásmu. Zakončení vyšlo na Rasmuse Ristolainena, který trefil nejprve brusle Tavarese a jeho další pokus už na branku prošel. Andersen ho ale bez větších problémů lapil.
35:55'
Frederik Andersen nyní raději přikryl a podržel puk a tak je tu čas na ještě jednu reklamní přestávku.
35:17'
Jack Eichel vyzkoušel Andersena střelou zápěstím. Ten puk vyrazil pravým betonem.
34:47'
Střely na branku – 21:14
34:08'
33:58'
Na střílenou přihrávku Matthewse nedosáhl Tavares. Ten má dnes hodně šancí, zatím mu ale není přáno.
33:24'
Ránu Morgana Riellyho od modré čáry pokryl Ullmark. Puk je někde v jeho klíně.
32:49'
John Tavares si už rovnal puk ke smrtícímu úderu. Do střely mu ale obětavě padl Rasmus Ristolainen!
32:13'
Mitchell Marner vystřelil na úvod přesilovky z levého kruhu. Ullmark přerušil hru.
32:06'
Je tu první vyloučení v zápase. Zemgus Girgensons zahákoval Ilju Michejeva a domácí si tak zahrají přesilovku.
31:39'
Domácí propadli v útočném pásmu a chvíli to vypadalo na hostující přečíslení 2 na 1. Dobře se ale vrátil Morgan Rielly a Conor Sheary pak střílel právě do něho.
30:52'
Nepříjemnou střelu od modré čáry musel vyrážet Andersen. Moc toho neviděl, na poslední chvíli ale stačil puk vyrazit.
29:34'
Victor Olofsson, který hraje s u nás dobře známým číslem 68, vyzkoušel Andersena střelou z pravé strany. Domácí brankář přerušil hru a tak tu máme reklamní přestávku.
28:51'
O puk se bojovalo za brankou domácích. Nakonec ho vydoloval Zach Hyman, který tak zakládá další akci Maple Leafs.
27:58'
Rychlý protiútok domácích. Marner bekhendem posílal puk před branku, kde ho nešťouchl za klečícího Ullmarka Matthews.
27:30'
Hosté se konečně dostali k puku a snaží se trochu uklidnit hru.
26:17'
Domácí jsou teď při chuti. Ullmark se snažil přemístit proti střele Pierra Engvalla z pravého kruhu.
25:12'
Auston Matthews se mohl zapsat mezi střelce znovu! Tentokrát jeho střela orazítkovala tyčku!
24:47'
Tak tohle byla paráda! Domácí se ubránili tlaku Sabres a přešli do rychlého protiútoku. Mitchell Marner posunul puk doprava na Morgana Riellyho, který v útočném pásmu přenesl hru na levé křídlo, kam si najel AUSTON MATTHEWS. Ten pak vyslal na branku krásnu střelu, po níž se puk odrazil od břevna za brankovou čáru. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
24:01'
Do střely Rasmuse Dahlina vložil hokejku bránící Gauthier a puk se odrazil až do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Buffala.
23:33'
Ve druhé části zatím sledujeme svižný hokej. Divákovi se musí taková hra líbit.
22:52'
Andersen si poradil také se střelou Evana Rodriguese.
22:05'
Na druhé straně zasáhl výtečně Frederik Andersen. Jeff Skinner měl před sebou už poloodkrytou branku, ale domácí gólman proti puku vytrčil pravý beton!
21:46'
Po křížném pasu Nylandera pálil z pravého kruhu Tyson Barrie. Ullmark se stačil přesunout a zakročil pravým ramenem!
20:35'
Holl našel přihrávkou o mantinel rozjetého Marnera. Ten mohl z pravého kruhu už střílet, ale ještě hledal na druhé straně najíždějícího Johna Tavarese. Tomu však stačil vložit do zakončení hůl obránce, který tak překazil velkou šanci Toronta.
Hity – 7:5
První třetina nabídla herní převahu Maple Leafs. Domácí poslal už ve 3. minutě do vedení Frédérik Gauthier, ke kterému se odrazil puk po akci Timashova. Toronto pak mělo i další příležitosti, činil se zejména kapitán Tavares, ovšem další puk za svá záda už hostující gólman Ullmark nepropustil. Buffalo zatím vyprodukovalo jen 5 střel na branku.
20:00'
19:16'
Od modré čáry vypálil Henri Jokiharju. Andersen měl volný výhled a vyrazil puk do rohu.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny. Hra se v jejím závěru dost zklidnila.
18:25'
Střely na branku – 11:4
17:35'
Střelu Matthewse tečoval Nylander. Ani teď nemusel Ullmark zasahovat.
17:17'
William Nylander se prokličkoval až na pravý kruh. Branku Sabres však netrefil.
16:17'
John Tavares se vytáčel před hostující branku. Dobře se s ním ale vrátil jeho protějšek v dresu Buffala – tedy kapitán Jack Eichel.
15:14'
Domácí nyní nemohli forčekovat rozehrávku soupeře, protože jim byl signalizován ofsajd. Útočné pásmo tak museli naopak vyklidit.
14:31'
Na puk si po delší době sáhl Frederik Andersen. Střela Brandona Montoura byla ještě zablokována, ale kotouč se odrazil ke Kyleovi Okposovi. Ten si sjel na spojnici kruhů, odkud zamířil do připraveného gólmana Toronta. Následuje poslední reklamní pauza v úvodní části zápasu.
13:10'
Domácí mají více ze hry. Další příležitost měl Jason Spezza, jeho střela však byla zablokována.
12:49'
Po prudké ráně Tysona Barrieho zůstal puk před betony brankáře Ullmarka. Dorážející Auston Matthews přes ně hrací předmět neprotlačil a Toronto tak stále vede jen 1:0!
12:14'
Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. To založil zachycením kotouče obránce Tyson Barrie, jenž ho předal Michejevovi a právě on svého spoluhráče při akci podpořil. Michejev před brankou Barriemu vracel puk, ovšem Ullmark se bleskurychle přesunul a zadák Maple Leafs jen kroutí hlavou nad tím, co že to neproměnil!
12:02'
Zakázané uvolnění domácích.
11:52'
Ještě jednou John Tavares. Velmi aktivní domácí kapitán dostal puk od Marnera a střílel z levého kruhu. Ullmark si povyjel a přerušil svým zákrokem hru.
11:16'
Další šance Tavarese! Domácí kapitán z mezikruží minul.
11:09'
Mitchell Marner nahrál doprava Johnovi Tavaresovi, jehož střelu pokryl připravený Ullmark. Následuje reklamní přestávka.
10:34'
Před najíždějícím Matthewsem sebral kotouč Jokiharju. Hostující obránce zahrál dobře pozičně.
09:43'
Domácí dlouho kombinovali v útočné třetině, ale nemohli nic vymyslet. Rielly nakonec nastřelil nohy protihráče a puk se odrazil do střední třetiny.
08:49'
Zemgus Girgensons ztratil puk v rohu útočného pásma a dopředu mohou zase hostující hráči.
07:35'
Kasperi Kapanen vyvezl puk až do útočného pásma Leafs. Tam z otočky našel Johna Tavarese, který zamířil nad břevno.
07:22'
Hosté dlouho rotovali za brankou svého soupeře. Nakonec ale jejich kombinaci překazil Nylander, který zakládá protiútok Toronta.
06:22'
Do Riellyho nahrávky se z první opřel John Tavares. Puk zůstal ve výstroji brankáře Linuse Ullmarka. Následuje reklamní přestávka.
05:18'
V zajímavé pozici se ocitl Jeff Skinner. Hostující útočník netrefil branku.
04:38'
Od modré čáry střílel Montour, Andersen byl pozorný.
03:33'
Ze střely Tysona Barrieho od modré čáry hostující brankář Ullmark moc neviděl. Před ním totiž clonil Auston Matthews, švédský gólman ale nakonec dokázal kotouč vytěsnit.
03:20'
Dobrou střelou se prezentoval hostující Victor Olofsson. Andersen puk vyrazil.
02:30'
Domácí se ujímají vedení! Dmytro Timashov zavezl puk do útočného pásma. Tam se neproháčkoval přes jednoho z obránců, ovšem kotouč se odrazil k FRÉDÉRIKOVI GAUTHIEROVI a ten pohotovou střelou překonal Andersena. Bez asistence.
02:01'
Mezi kruhy zůstal volný Marcus Johansson. Hostující útočník nemířil vůbec špatně, ale Andersen kotouč vytěsnil špičkou levého betonu!
01:33'
Kotouč skončil na střídačce Sabres. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.
00:59'
První minuta nic zajímavějšího nenabídla. Buffalo strávilo nějaký čas v útočném pásmu, ale bez střely na branku.
00:01'
Oficiality jsou již za námi a nyní se vše chystá na úvodní buly zápasu.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Ceci, Dermott – W. Nylander, Matthews (A), Kapanen – Marner, Tavares (C), Hyman – I. Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Asplund, Ma. Johansson (A), Vesey – Sheary, Rodrigues, Skinner – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: MacDougall, Joannette – Brisebois, Baker.

Toronto Maple Leafs:
Hokejisté Toronta odehráli 34 zápasů, z nichž vybojovali 36 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až jedenácté místo. Na osmou Floridu však ztrácejí jediný bod. Leafs se po odvolání kouče Babcocka pod vedením Sheldona Keefeho přeci jen výsledkově zvedli, ale k ideálu tomu stále něco chybí. Z posledních čtyř zápasů vyhrál Javorový list tři. Naposledy navíc zvítězil 4:1 na ledě dalšího kanadského celku z Edmontonu. Toronto trápí pozice druhého brankáře, kde se zatím žádný z kandidátů nechytl. Většinu zátěže tak musí absolvovat jednička Frederik Andersen.