NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Tampa - 11. března 2020   00:00

Toronto
Toronto
12:42' W. Nylander (Tavares, Marner) • 43:38' Matthews (Marner, Tavares)
Tampa

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji klidný zbytek noci.
Dnešní utkání sledovalo 19 124 diváků.
Zápas je u konce, Toronto ve velmi napínavém duelu poráží na domácím ledě Tampu Bay 2:1. Ačkoliv padly jen tři góly, odehrál se v Torontu hodně kvalitní zápas dvou týmů, které by se klidně mohly potkat i v play-off. První a třetí třetinu byli domácí lepší, takže si vítězství zasloužili, Tampa ovládla jen druhou třetinu. Toronto se dostalo do vedení díky dorážce Williama Nylandera v přesilovce, ve druhé části vyrovnal rovněž z dorážky Ondřej Palát, ale na body Tampa nakonec nedosáhla, protože ve 44. minutě skóroval v početní převaze Auston Matthews. V závěru už se Toronto ubránilo, a to i power play soupeře.
59:59'
Ještě vystřelil Michail Sergačjov, ale branku netrefil.
59:48'
Puk je za brankou Toronta a hráči o něj bojují.
59:24'
Killronova střela z pravého kruhu byla nepřesná.
59:09'
Znovu předvedl Frederik Andersen výborný zákrok, tentokrát proti střele Kevina Shattenkirka z první.
59:01'
Michail Sergačjov nebezpečně střílel od modré čáry, Andersen odolal.
58:43'
Tampa už to zkouší bez brankáře s šesti muži v útočném pásmu.
58:41'
Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Fredieho Andersena.
57:02'
Du brejku ujížděl Zach Hyman, ale Vasilevského tváří v tvář nepřekonal.
56:43'
Z pravého kruhu chtěl z první vypálit Yanni Gourde, ale v tom nejdůležitějším okamžiku mu puk přeskočil přes hokejku.
56:09'
55:34'
Marner se snažil nabíjet Matthewsovi, ale nedal mu přesnou přihrávku.
54:50'
K volnému puku v útočném pásmu se při vlastním oslabení dostal Alex Killorn a obešel obránce pěknou stahovačkou, na Andersena si už ale nepřišel.
54:20'
Tampa vyhodila puk a může se chystat na další útočný nájezd Toronta.
54:09'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., podrážení).
52:53'
Carter Verhaeghe našel pěknou přihrávkou před brankou Colemana, ale jeho střela Andersena nevylekala.
51:57'
Tavares chtěl z mezikruží vystřelit bekhendem, to mu však obránci Tampy nedovolili, dokázali mu zablokovat hokejku.
50:31'
Travis Dermott si výborným bruslením po přihrávce Matthewse vytvořil střeleckou pozici, ale Vasilevského svižnou ranou z levého kruhu nepřeonal.
49:50'
Z pravé strany z dobré rychlosti vystřelil bekhendem Yanni Gourde, ale dnes výborného Andersena nemohl překvapit.
49:16'
Z hranice levého kruhu vystřelil Tyler Johnson, Frederik Andersen zasáhl svým betonem.
48:18'
Po Killornovi se ke kotouč dostal Coleman, který se hodně agresivně natlačil na Andersena. Překonat ho ale nedokázal.
47:17'
Tampa předvedla krásnou kombinaci v útočném pásmu, na jejímž konci byl zakončující Kučerov z levého kruhu, ale Andersen se stihl skvěle přesunout.
47:09'
Nakonec přeci jen Andersen ukryl kotouč ve své výstroji a následuje komerční přestávka.
46:45'
Kevin Shattenkirk nahodil skákavý puk na Andersena, který ho odrazil holí, ale Tampa získává kontrolu nad pukem v útočném pásmu.
45:20'
Carter Verhaeghe nahodil puk za branku Toronta a oba týmy rychle vystřídají.
44:41'
Johnson hledal před brankou Verhaegha, ale toho výborně ubránil Ceci, který mu nadzvedl hokejku.
43:38'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto se vrací do vedení, a to díky přesilové hře, ve které se prosazuje AUSTON MATTHEWS, který střílí svůj už 47 gól v sezoně. Matthews se prosadil po výborné Marnerově přihrávce střelou z první z pravého kruhu a na vedoucí duo střelců celé NHL Ovečkina a Pastrňáka už ztrácí jen jeden gól. Asistence: Mitchell Marner, John Tavares.
43:16'
Barclay Goodrow dokázal vyhodit kotouč a Tampa tak začíná oslabení výborně.
43:02'
Cédric Paquette podrazil Austona Matthewse a domácí si zahrají přesilovou hru.
42:40'
Znovu musel Vasilevskij do akce, tentokrát vyrážel střelu od modré tečovanou Engvallem.
42:05'
Z levé strany vypálil Pierre Engvall, Vasilevskij tentokrát zasahoval ramenem.
41:18'
Nikita Kučerov se dostal do takové pološance, před brankou Toronta zakončoval jednou rukou a Andersena nepřekonal.
40:46'
Toronto začalo třetí třetinu aktivně. Tampa se sice ubránila, ale pak pouze odevzdala puk a oba týmy střídají.
40:01'
Druhá třetina je za námi, Toronto hraje na domácím ledě s Tampou Bay nerozhodně 1:1. Ve druhé třetině se role otočily a tentokrát byla lepším týmem Tampa a také ona si za to zasloužila jedinou branku, za to, že svého soupeře přestřílela 15:5. O vyrovnání se postaral v 36. minutě z dorážky český útočník Ondřej Palát. Zatím je to utkání dvou odlišných třetin, nechme se překvapit, co nabídne ta třetí.
40:00'
39:41'
Píská se postavení mimo hru domácího mužstva.
39:28'
39:22'
Anthony Cirelli měl mezi kruhy skvělou střeleckou pozici, ale Frederik Andersen podrže svůj tým výborným zákrokem proti jeho střele zápěstím.
39:11'
Hra je přerušena, protože branka Toronta byla posunuta.
38:53'
Sergačjovova střela byla sražena do rohu kluziště, Tampa však dál drží útočné pásmo.
37:44'
Toronto se hned osvobodilo a na útočný výlet se dokonce vydal Zach Hyman a otestoval Vasilevského pozornost střelou.
37:28'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., podrážení).
36:28'
Pokračuje se v plném počtu na obou stranách.
36:28'
Kevin Shattenkirk byl mimo hru zasažen do obličeje vysokou holí Malginem, uvidíme, zda to rozhodčí viděl a bude vylučovat.
35:23'
Tampa právě vstřelila branku!
Tampa byla ve druhé třetině lepším týmem a po zásluze nyní vyrovnává na 1:1! Hosté předvedli rychlou akci, střelu Kučerova ještě dokázal Andersen vyrazit, ale s dorážkou přispěchal zcela volný český útočník ONDŘEJ PALÁT a vyrovnal na 1:1. Asistence: Nikita Kučerov.
34:25'
Ceci našel dlouhou přihrávkou až na útočnou modrou Kapanena. Finský útočník z levého kruhu vypálil, ale Vasilevskij jeho ránu pokryl.
33:38'
Už to vypadalo, že pojede zcela sám na branku Blake Coleman, ale nakonec se jednalo o těsný ofsajd.
32:20'
Palát přejel s pukem modrou čáru ilegálně, píská se postavení mimo hru.
32:03'
Dermottova střela zápěstím od modré čáry byla nepřesná, ale Tampa ještě drží útočné pásmo.
31:29'
31:05'
Tampa dokázala znovu vyhodit kotouč a oslabení už se blíží ke konci.
30:33'
Vasilevskij si připsal další jistý zákrok lapačkou, tentokrát proti střele z levé strany.
30:24'
Matthews byl hodně těsně bráněn, tak našel na modré čáře Marnera. Jeho střelu schoval Vasilevskij do lapačky.
30:00'
Černák vyhodil kotouč do bezpečí, dobrý začátek oslabení pro Bolts.
29:29'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
29:20'
Z levého kruhu vystřelil Blake Coleman, ale Andersen zasahovat nemusel.
28:40'
27:09'
Andersen zasáhl také proti Pointovi a následně jeho spoluhráči vyhodili puk.
26:55'
Kučerov pálil z pravého kruhu, to byla velká šance na vyrovnání. Andersen skvěle zasáhl vyrážečkou.
26:40'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., hákování).
26:22'
První formace Toronta zatápí Tampě, je usazena v útočném pásmu, ale zakončení se zatím nekonalo.
25:43'
Na ledě zůstává ležet slovenský obránce Erik Černák, snad to nebude nic vážného.
25:29'
Matthews zůstal zapomenutý za obranou Tampy a dostal puk. Najížděl však na branku hodně ze strany, navíc ho dostihl obránce, takže z toho nakonec tak velká šance nebyla.
24:49'
24:36'
Frederik Andersen předvedl výborný zákrok lapačkou proti další Sergačjovově střele, ačkoliv toho moc vidět nemohl.
24:03'
Zach Hyman získal kotouč a chvíli to vypadalo i na brejk Toronta, ale nakonec z toho nic nebezpečného nebylo.
23:44'
Kučerov vypálil z pravého kruhu, ale jeho rána byla nakonec sražena mimo branku.
23:28'
Andersen si připsal další zákrok, tentokrát si poradil se střelou ruského beka Michaila Sergačjova.
23:05'
Leafs se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
22:49'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
22:49'
Hned vzápětí měla Tampa další obrovskou šanci, tentokrát v ní byl Tyler Johnson, který se dostal za Sandina. Ale ani on Andersena nepřekonal a následně byla branka Toronta posunuta.
22:15'
Carter Verhaeghe nabral velkou rychlost a dostal se až do veliké šance, ale z bezprostřední blízkosti Andersena nepřekonal.
21:43'
Od modré čáry střílel Tyson Barrie a Vasilevskij zasahovat nemusel, tato rána byla zablokovaná.
20:35'
Černák vystřelil z velké dálky a Andersenovi žádnou velkou práci nenadělal.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 0:58
První třetina je za námi a domácí Toronto vede nad Tampou 1:0. Domácí předvedli vynikající první třetinu, ve které až na výjimky soupeře jasně přehrávali. Za svou snahu si nakonec zasloužili jednu branku, když se v přesilovce z dorážky prosadil William Nylander. Rozhodně to byla jedna z nejlepších první třetin, které Toronto v této sezoně předvedlo, Tampu přestřílelo 18:6 a hosty od dalších gólů zachránil skvělý brankář Andrej Vasilevskij, kterému také jednou při šanci Engvalla v oslabení pomohla tyčka.
20:00'
19:56'
Jenže buly vyhráli hosté, takže Tampa už se poté v pohodě ubránila.
19:55'
Po zakázaném vhazování Tampy se ještě jednou bude vhazovat před brankou Andreje Vasilevského. Na ledě samozřejmě už je první lajna Toronta.
18:56'
Kuřerov měl mezi kruhy hodně času i prostoru na to, aby zamířil, ale jeho nebezpečnou ránu přesto dokázal Frederik Andersen zastavit.
18:28'
Mladý švédský obránce Rasmus Sandin vzadu odvedl dobrou práci, získal kotouč a Toronto může rozehrávat.
17:35'
Z pravého kruhu vypálil zápěstím Cédric Paquette, ale Andersen kotouč dokázal vyrazit a pak už se o zbytek postarali obránci.
16:55'
Na druhé straně pak pálil z mezikruží Matthews, ale skvělým zákrokem ho vychytal Andrej Vasilevskij.
16:38'
Tampa má poprvé v utkání velký tlak. Z pravého kruhu vypálil Alex Killorn, ale branku netrefil.
15:50'
Palát byl velice blízko vyrovnání, kotouč dokonce trefil tyčku, ale v brance neskončil.
15:22'
Z vrcholku pravého kruhu vypálil Brayden Point, ale kotouč byl sražen mimo.
14:56'
Tampa vyhrála souboj o kotouč ve vlastním obranném pásmu, ale pak ho pouze nahodila a střídá.
14:14'
Tampa se však velmi rychle k puku vrátila a Michail Sergačjov pálil od modré čáry. Ovšem těsně vedle.
13:54'
Malgin v obranném pásmu vybojoval kotouč a Toronto bude rozehrávat další útočnou akci.
12:42'
WILLIAM NYLANDER hrál v posledních týdnech ve vynikající formě a tu teď potvrzuje dalším gólem! Tavaresovu střelu sice Vasilevskij vyrazil, ale pouze před sebe, kde byl připravený právě švédský útočník, který kotouč dorazil do branky. Asistence: John Tavares, Mitchell Marner.
12:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., hákování).
12:35'
Matthews z levé strany nahodil puk na branku, Vasilevskij ho odrazil betonem.
11:48'
Černák vypálil tvrdě od modré čáry a kotouč těsně před Andersenem zablokoval Cody Ceci.
11:44'
11:12'
Andersen si připsal až nyní svůj první zákrok v tomto zápase. Následně se po dorážce natahoval Cirelli, ale neuspěl.
11:02'
Kotouč se odrazil od plexiskla mimo hrací plochu.
10:24'
V oslabení se do úniku dostal Pierre Engvall! Jel sám na branku, ale orazítkoval pouze tyčku!
09:56'
Přesilovka Tampy je pátá nejlepší v NHL, uvidíme, jak bude tato její první vypadat.
09:44'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rasmus Sandin – 2 min., nedovolené bránění).
09:39'
Kapanen poslal pod sebe puk pro Tavarese a ten měl ideální pozici na střelu. Ani on však nedokázal překonat skvělého Vasilevského.
08:58'
Malgin zavezl puk do pásma a pak nabil na modrou pro Ceciho. Jeho rána nakonec na branku neprošla.
08:25'
Michail Sergačjov je zpátky na ledě, to je pro Tampu Bay samozřejmě výborná zpráva.
07:53'
07:35'
Černákovi se povedlo vyhodit a přesilovka Toronta pomalu končí. Ani jednou domácí nevystřelili na branku.
06:58'
Hodně nepříjemný moment! Z pravého kruhu tvrdě vypálil z první Auston Matthews a trefil ze strany do hlavy Michaila Sergačjova. Schytal do někam do oblasti ucha. Do střídačku dojel sám a snad bude v pořádku.
06:51'
Marner z mezikruží našel na levém kruhu Tavarese. Ten ještě přihrával na opačnou stranu na Matthewse, ale k tomu už se kotouč nedostal.
06:24'
Zatím to moc dobré není, Tampa dokázala vyhodit kotouč a zatím se brání v pohodě.
05:53'
Za poslední měsíc má Toronto nejhorší přesilovku z celé ligy, uvidíme jak se jim podaří první početní převaha dnešního zápasu.
05:53'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hákování).
05:53'
William Nylander se dostal k puku před brankou a ačkoliv byl faulovaný, povedlo se mu i zakončit. Vasilevskij znovu zasáhl.
05:07'
Cody Ceci vypálil od modré čáry a Vasilevskij předvedl další spolehlivý zákrok a následně podržel puk u sebe.
04:44'
Tampa jen vyhodila puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Toronto zatím utkání jasně vládne a Lightning ještě ani nevystřelili na branku.
04:18'
Kasperi Kapanen se dostal k puku mezi kruhy a vypálil, ale jeho střela byla příliš vysoká.
03:30'
Nakonec se třetí nejlepší střelec NHL Auston Matthews dostal ke střele, z pravé strany však Vasilevského nepřekonal.
03:15'
Matthews zavel puk do pásma a pak objel celé útočné pásmo, než našel prostor na přihrávku na Dermotta.
02:40'
Ihned po vyhraném vhazování vypálil navrátilec do sestavy Toronta William Nylander. Andrej Vasilevskij však byl v pozoru a puk chytil.
02:08'
Z levé strany od modré čáry vystřelil Morgan Rielly, kotouč až na branku Tampy neprošel.
01:39'
Ondřej Palát nahodil kotouč do útočného pásma a stejně jako jeho spoluhráči už bude střídat.
01:03'
Druhá formace Leafs se na chvíli dostala do útočného pásma, ale zakončit se jí nepovedlo.
00:22'
První akce Toronta končí ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly, Holl, Dermott, Barrie, Sandin – W. Nylander (A), Matthews, Hyman (A) – Marner (C), Tavares, Kapanen – Malgin, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, B. Point, Palát – Gourde, T. Johnson, Verhaeghe – Goodrow, Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Kozari, L’Ecuyer – Driscoll, Amell.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly zatím dvakrát a pokaždé vyhráli hosté. Nejprve Tampa na ledě Toronta 7:3 a poté Toronto na ledě Tampy 4:3. Hostující mužstvo dokonce vyhrálo v souboji těchto dvou týmů už pětkrát v řadě a Tampa na ledě Toronta vyhrála šestkrát z posledních sedmi duelů.
Tampa Bay Lightning

Tampa je stejně jako v minulé sezoně považována za jednoho z hlavních kandidátů na zisk Stanley Cupu. Na rozdíl od minulé sezoně neprochází základní částí tak dominantně, ale postup do play-off jí neunikne. Po 69 odehraných zápasech má na kontě 92 bodů a nachází se na druhém místě Východní konference i Atlantické divize. Z posledních pěti utkání Tampa tři vyhrála, naposledy však prohrála 4:5 na nájezdy na ledě Detroitu. Venku Lightning odehráli v této sezoně 35 utkání, z toho jednadvacet vyhráli, čtyřikrát brali bod a desetkrát prohráli. Z posledních čtyř venkovních utkání Tampa třikrát prohrála.
Toronto Maple Leafs

Toronto disponuje mužstvem s velkým potenciálem, a to zejména co se týče ofenzívy. V defenzívě a v brance už to tak slavné není a Maple Leafs zatím bilancují na hraně play-off. Po 69 odehraných zápasech jim patří se 79 body deváté místo ve Východní konferenci a třetí místo v Atlantické divizi. Formu Toronto nemá zrovna zářivou, poslední tři utkání prohrálo, naposledy 1:2 na ledě Anaheimu. Doma zatím Toronto v této sezoně odehrálo 33 utkání, z toho sedmnáctkrát vyhrálo, sedmkrát bralo bod a devětkrát nebodovalo. Z posledních šesti domácích utkání Leafs čtyřikrát vyhráli, naposledy 4:2 nad Vancouverem.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning. Zápas se odehraje ve Scotiabank Areně v Torontu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.