NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Arizona - 30. listopadu 2019   00:00

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:36 (12:13, 12:10, 10:10 – 4:3)
Zblokované střely – 12:16
Vyhraná vhazování – 31:26
Trestné minuty – 4:10
Hity – 45:20
V nájezdech byli úspěšnější domácí borci. Na trefu Marchessaulta ještě odpověděl ve třetí sérii Dvorak, ale následným nájezdem rozhodl Alex Tuch. Ten je autorem jediného gólu Vegas v řádné hrací době a do statistik si tedy zapíše také vítězný nájezd.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je ALEX TUCH.
Alex Tuch rozhoduje! Naznačil kličku do bekhendu, ale pak si kotouč stáhl na forhend a poslal ho za Kuempera.
Christian Dvorak uspěl se štěstím! Kotouč se otřel o Subbanovu vyrážečku, ale nakonec zapadl do branky.
Shea Theodore nedotáhl kličku do bekhendu.
Garland udělal bekhendovou kličku, ale Subban levý beton natáhl až k tyčce!
Marchessault střelou k pravé tyčce překonal brankáře!
Schmaltz trefil jen levý beton Subbana.
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo nám ani prodloužení, v němž své týmy podrželi oba brankáři. Vítěze určí až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:32'
Domácí sehráli dobře situaci 3 na 2. Na levém kruhu zůstal volný Jonathan Marchessault, ale ten dnes nemá střelecké štěstí. Poté měl mezi kruhy dost času na zamíření Jon Merrill, Kuemper však kotouč vyráží do ochranné sítě!
64:02'
Poslední minuta prodloužení.
63:32'
William Karlsson se dostal před bránícího hráče, ale jeho bekhendovou střelu z úhlu vyrazil Kuemper.
62:21'
Prostor se na levé straně otevřel před Philem Kesselem! Subban proti jeho ráně natáhl levý beton a pokryl i dorážku, kterou na něj Kessel vyslal v pádu.
61:12'
Marchessault tvrdě narazil na hrazení Garlanda, hra pokračuje.
60:15'
První střelu v prodloužení vyslal Nate Schmidt. Kuemper byl na místě.
60:01'
Ve třetí třetině další gól nepadl a za stavu 1:1 se tak bude muset prodlužovat. Na straně Vegas měli velké příležitosti Karlsson či Marchessault, ale hosty podržel brankář Kuemper. V samotném závěru pak Golden Knights zachránil po Kellerově dorážce Subban.
60:00'
59:57'
Domácí dostali puk ze své obranné třetiny a je jasné, že se bude prodlužovat.
59:50'
Domácí si ještě berou oddechový čas.
59:50'
Přeci jen ještě šance pro hosty! Conor Garland vypálil z ostrého úhlu a Subban puk vyrazil jen před sebe. Dorážku Claytona Kellera však dokázal pokrýt!
59:39'
Už se hraje na jistotu. Nikdo nechce přijít o bod.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:37'
Fischer se spokojil s posunutím puku k brance Vegas a se svými spoluhráči odchází střídat.
57:35'
Základní hrací doba se pomalu chýlí ke svému konci. Dokáže některý z týmů rozhodnout?
56:04'
Po delší době se hraje ve standardním počtu hráčů.
55:45'
Teď naskočil na led Karlsson. To znamená krátkou domácí přesilovku 5 na 4.
54:40'
V tuto chvíli přesilovka Vegas 4 na 3 skončila. Na ledě jsou čtyři bruslaři na obou stranách.
54:38'
Další šance Marchessaulta! Ten zůstal před brankou na chvilku sám po chytrém pasu Theodora, ale bekhendem kotouč za Kuempera nedostal.
54:03'
Bude se ale vylučovat! Phil Kessel totiž domácího útočníka přidržel.
54:03'
Obrovská šance domácích! Po pokusu Stastnyho z ostrého úhlu se puk odrazil na před brankou volného Jonathana Marchessaulta. Ten svou forhendovou kličku ale nedotáhl do gólového konce, Kuemper kotouč udržel před brankovou čarou!
53:44'
Síly na ledě se vyrovnávají! Za hákování je potrestán William Karlsson.
53:37'
Pacioretty vypálil z vrcholu pravého kruhu, Kuemper přerušil hru.
52:55'
Kuemper si poradil se střelou Paula Stastnyho. Ani následná dorážka do branky neprošla.
52:38'
Rozhodčí se poradili a nakonec Richardsonovi dávají dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.
52:38'
Hodně nepříjemný zákrok schytal v rohu kluziště Cody Eakin! Domácí útočník byl zaměstnán soubojem s obráncem Ljubuškinem, ale následně do něho ještě vletěl Brad Richardson, který ho trefil do hlavy loktem! Tady by se mělo vylučovat.
51:58'
Shea Theodore měl puk na vrcholu pravého kruhu. Místo střely narýsoval krásnou křížnou přihrávku na Williama Karlssona, který zakončoval do hrudi Kuempera, jenž se proti němu výborně přesunul!
51:22'
Metr za pravým kruhem vypálil Jakob Chychrun. Subban předvedl jistý zákrok a podržel puk na výstroji.
50:59'
Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Kuemperem.
50:07'
Subban po střele Carla Söderberga neudržel puk ve výstroji. Dorážka Vinnieho Hinostrozy mu už ale uvízla na betonech a tak tu máme čas na další reklamní přestávku.
49:51'
Ve třetí třetině je to hodně vyrovnaný boj. Každý gól už může být rozhodující.
48:32'
Hosté jsou v plném počtu. Vegas ze své přesilovky vytěžili jedinou střelu na branku.
47:27'
Hosté se opět osvobozují.
47:11'
Hosté vyhazují.
46:37'
Po vyhraném buly to domácí rychle sehráli na pravý kruh, odkud Max Pacioretty nabízel puk na teč Markovi Stoneovi. Kotouč ale lapil Kuemper.
46:31'
Clayton Keller strhl k ledu Braydena McNabba, který si mezi kruhy dělal prostor ke střele. Keller je potrestán za podražení a po reklamní přestávce tak začne přesilová hra Golden Knights.
45:22'
Richardson nyní dotáhl kotouč před domácí branku a z jeho práce se snažil těžit Fischer. Byl ale příliš blízko Subbanovi a tak namířil jen do jeho betonů.
44:44'
Shea Theodore objel bránícího Richardsona, z pravé strany ale zamířil vedle hostující branky.
44:28'
Nahození Stastnyho od mantinelu zachytil Kuemper. Ten tedy opět přerušil hru.
44:10'
Shea Theodore si našel prostor na modré čáře a vystřelil. Kotouč končí v lapačce Darcyho Kuempera.
43:16'
Tomáš Nosek trefoval na levém kruhu skákavý puk. Mezi tyče ho nenamířil.
42:30'
Rána hostujícího Chychruna od modré čáry přesná nebyla. Puk zaduněl o zadní mantinel.
41:48'
William Karlsson to zkoušel z levé strany. Zamířil vedle vzdálenější tyčky hostující svatyně.
40:41'
Z osy hřiště střílel Nick Schmaltz. Pokus hostujícího útočníka však neprošel až na brankáře Subbana.
Hity – 31:14
Ve druhé třetině už góly padaly. Oba týmy vstřelily po jednom a tak platí stav 1:1. Golden Knights začali uplynulou periodu aktivněji a ve 28. minutě se v přesilovce ujali vedení. Postaral se o to Alex Tuch, který tečoval střelu spoluhráče Hagueho. Kojoti se dočkali ve 35. minutě, kdy Jakob Chychrun vymetl z ostrého úhlu bližší horní růžek Subbanovy svatyně.
40:00'
39:16'
Nick Schmaltz zůstal sám před domácí brankou! Šel do dlouhé forhendové kličky, Subban ho však vybruslil a jeho zakončení vyrazil!
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Domácí nakonec zablokovali střelu Ljubuškina a osvobozují se.
38:21'
Opět se hraje v obranné třetině Vegas. Hostům ale zatím schází nějaké zakončení.
37:24'
Stone vybojoval ve středním pásmu puk a následně ho posunul doleva na Maxe Paciorettyho. Kuemper jeho střelu kryje.
36:44'
Tlak Kojotů ukončil až Malcolm Subban. Ten schoval v rukavici puk po ráně Ekmana-Larssona.
36:25'
Hosty vyrovnání povzbudilo. Hraje se v jejich útočném pásmu.
34:53'
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají! Obránce JAKOB CHYCHRUN zaútočil z pozice falešného levého křídla. Už byl v hodně ostrém úhlu, přesto se ale trefil naprosto dokonale. Puk zamířil do bližší šibenice nad pravé rameno brankáře Subbana, který šel do rozkleku a horní růžek tak odkryl. Asistence: Alex Goligoski a Christian Dvorak.
34:45'
Clayton Keller nepříjemně narazil do domácí branky, kterou vychýlil. Na střídačku míří v bolestivém předklonu a drží se za ruku. Uvidíme, zda se bude moci vrátit do utkání.
34:37'
Mark Stone si v útočném pásmu nerozuměl se spoluhráči. Jeho zadovka nikoho neoslovila.
33:52'
Střely na branku – 23:16
33:23'
Po nahození Theodora se snažil zblízka procpat puk za záda Kuempera Tomáš Nosek. Kotouč zůstal pod betony gólmana Arizony. Další reklamní přestávka.
32:44'
Domácí William Karlsson se z levé strany tlačil do zakončení. Jeho střelu zablokoval Dvorak.
31:36'
Po přihrávce Kessela pálil z jedničky Alex Goligoski. Subban se rychle přemístil a vyrazil puk.
31:20'
Tahle přesilovka se domácím nepovedla. Coyotes jsou již kompletní.
31:01'
Opět se hosté osvobodili.
30:48'
Dvorak vyhazuje až za domácí branku.
30:07'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Jonathan Marchessault. Mířil k bližší tyčce, ovšem lapačka Darcyho Kuempera byla dostatečně rychlá.
29:19'
Domácí obránce Derek Engelland se ocitl za zády hostující defenzivy a uháněl by sám na Kuempera, pokud by ho nefauloval Oliver Ekman-Larsson! Přesilovka pro Vegas.
29:04'
Clayton Keller z mezikruží minul domácí branku. Následně ještě dojel puk, který se odrazil od zadního mantinelu, za Subbana ho však nedostal.
28:24'
Demersův pokus ukryl ve výstroji Subban. Následuje reklamní přestávka.
27:01'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí nakonec přesilovku využívají a otevírají gólový účet utkání! Nahození Nicolase Hagueho od modré čáry tečoval za Kuemperova záda clonící ALEX TUCH. Asistence: Nicolas Hague a Jonathan Marchessault.
26:54'
Střílenou přihrávku Karlssona nezasáhl na vzdálenější tyčce Marchessault! Ten by přitom uklízel puk do odkryté branky.
26:05'
Ani teď. Hosté vyhazují.
25:56'
Hráči Vegas se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
25:13'
Derek Stepan poslal puk do hlediště. Domácí budou hrát svou první přesilovku.
24:30'
Z levého kruhu pálil Mark Stone. Svého brankáři pomohl obránce Goligoski, který ránu zablokoval.
24:12'
Pacioretty nahazoval od pravého mantinelu puk před hostující branku. Tam byl Paul Stastny, Kuemper ale zákrok zvládl.
23:22'
Tomáš Nosek zavezl puk do domácího útočného pásma. Nedokázal ale najít někoho ze spoluhráčů.
22:36'
Z levé strany střílel útočník Arizony Phil Kessel. Mířil na vzdálenější tyčku, kterou těsně minul!
21:17'
Pokus Marchessaulta vyrazil hostující brankář do ochranné sítě za svou brankou.
20:24'
Z otočky to zkoušel Max Pacioretty. Kuemper byl na místě.
Hity – 18:6
První třetina nepřinesla změnu skóre. Zatím se nehrálo v nějakém závratném tempu. Brankáři si vcelku zachytali, ale řešili spíše pokusy ze střední a větší vzdálenosti.
20:00'
19:29'
Od modré čáry střílel Ljubuškin. Subban puk vyrazil a Theodore ho odklidil do bezpečí.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:32'
Nahození obránce Merrilla tečoval vedle hostující branky William Karlsson.
17:27'
Schmaltz se snažil projet s pukem mezi kruhy, ale v tom mu zabránila domácí obrana. Puk se pak odrazil na modrou, odkud pálil Chychrun. Subban však nemusel zasahovat.
17:11'
Pro nahození Goligoskiho z levé strany si sáhl lapačkou Subban. Buly bude vhozeno po pravici gólmana VGK.
16:18'
Alex Tuch šikovně schovával svou střelu z levého kruhu. Kuemper kotouč zřejmě lehce tečoval a tím ho nasměroval vedle své svatyně!
15:57'
Střely na branku – 9:10
15:04'
Theodore vyzkoušel pozornost Kuempera, který má puk v lapačce. Je tu poslední reklamní přestávka v této dvacetiminutovce.
14:55'
Stastny posílal puk mezi kruhy. Našel ale pouze Söderberga, který následně zahrál na zakázané uvolnění.
13:50'
Phil Kessel se dostal do velmi dobré šance. Z pravé strany najížděl na Subbana, mířil nad jeho pravé rameno, ale kotouč nasměroval nad břevno.
13:21'
Tuch hledal Nateho Schmidta, který číhal na modré čáře. Na puk ale nedosáhl a domácí musejí vyklidit útočné pásmo.
12:10'
Hosté jsou střelecky o něco aktivnější. Střelu Brada Richardsona vyrazil Subban lapačkou.
11:53'
Fischer se snažil zavézt puk do útočné třetiny hostí, ale protihráč mu ho urazil z hole až na střídačku Vegas.
11:07'
Od modré čáry vypálil Alex Goligoski. Rána hostujícího hráče byla tečována do ochranné sítě. Další reklamní přestávka.
10:55'
Následuje další icing hráčů Vegas.
10:49'
Zakázané uvolnění domácích.
09:31'
Asi největší šanci dosavadního průběhu utkání měl Oliver Ekman-Larsson. Ten dostal přihrávku mezi kruhy, ale Subban se proti jeho střele stačil přesunout!
09:19'
Vinnie Hinostroza si na levé straně vybruslil do střelecké pozice. Subban vyráží.
09:02'
Přihrávku na pravou stranu kluziště obdržel Cody Glass. Ten prověřil Kuempera dalekonosnou střelou, po níž má hostující gólman kotouč v klíně. Následuje reklamní přestávka.
08:25'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez nějaké větší gólové příležitosti.
07:16'
07:11'
Domácí vyhodili a tohle oslabení ubrání.
07:04'
Nick Schmaltz vypálil z pravého kruhu a Subban předvedl další jistý zákrok. Přerušil hru.
06:43'
Chychrun zachytil na modré čáře kotouč, který dokázal trefit hokejkou ze vzduchu. Tímto způsobem uhájil pro Arizonu útočné pásmo.
06:17'
Z pravého kruhu vystřelil Derek Stepan. Subban si připsal důležitý zákrok, když dokázal udržet puk někde na svém těle a neumožnil tak protihráčům dorážet.
05:47'
Domácím se podařilo vyhodit.
05:14'
Nicolas Hague zahákoval hostujícího Kellera a Zlatí rytíři se tak budou muset bránit v oslabení.
05:09'
Další práce pro Subbana. Ten chytil střelu z vrcholu pravého kruhu do lapačky.
04:39'
Od levého mantinelu vystřelil Jakob Chychrun. Subban puk zachytil do výstroje, byť se mu hostující útočníci snažili stínit.
04:25'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
03:57'
Shea Theodore si sjel z pozice obránce mezi kruhy a vystřelil. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě za brankou Yotes.
03:33'
Ke střele se nakonec dostal Nicolas Hague a Kuemper musel zasahovat lapačkou.
03:26'
Paul Stastny se mezi kruhy nedokázal uvolnit. Puk se dostal na modrou čáru, kde ho domácí hráč zachytil a Golden Knights tak ještě drží útočné pásmo.
02:40'
Ilja Ljubuškin si na modré vyměnil puk s Oesterlem a vypálil. Subban jeho pokus vyrazil.
01:31'
Engellandova střela neprošla až na hostující branku. Puku se ujímají Kojoti.
01:06'
Subban si připisuje první zákrok v utkání. Do lapačky schoval puk po spíše propagační střele Barretta Haytona.
00:29'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Malcolma Subbana.
00:01'

Vegas Golden Knights: M. Subban (Sparks) – Schmidt, McNabb, Theodore, Hague, Engelland (A), Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – Glass, Eakin, Tuch – Reaves, Nosek, Carrier.

Arizona Coyotes: Kuemper (Comrie) – Goligoski, Chychrun, Demers, Ekman-Larsson (C), Oesterle, Ljubuškin – Kessel (A), Schmaltz, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Dvorak – Garland, Söderberg, Hayton – Fischer, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Kozari, Markovic – Brisebois, Gawryletz.
Oba celky se už v této sezóně jednou utkaly. Arizona na domácím ledě zvítězila 4:1. Dvakrát se trefil Garland, po jedné brance pak přidali Schmaltz a Hjalmarsson. Za Vegas snižoval na 1:2 Theodore.

Vegas Golden Knights:
Hokejisté Vegas odehráli 27 zápasů a se ziskem 28 bodů jim v tabulce Západní konference patří osmé místo. Golden Knights podávají v poslední době poměrně nevyrovnané výkony. Když se podíváme na posledních jedenáct zápasů, tak sérii pěti porážek nejprve přerušili dvěma výhrami. Pak přišly další tři prohry, ale naposledy Zlatí rytíři zdolali 4:3 v prodloužení Nashville na jeho ledě. V utkání s Arizonou bude Vegas scházet brankářská jednička Marc-Andre Fleury, který absentuje z rodinných důvodů.