Vegas - Washington | ONLINE | 18.2.2020 00:00 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Washington - 18. února 2020   00:00

Ukončeno
Vegas
Vegas
03:43' Holden (W. Carrier, Nosek) • 17:39' R. Smith (Marchessault, Stastny) • 34:06' Pacioretty (W. Karlsson)
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Washington
Washington
48:47' Oshie  (Orlov, J. Vrána) • 50:40' Oshie  (J. Vrána, Carlson)
Vegas
Sestavy:
M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud, Merrill – R. Smith, Stastny, Marchessault – Mark Stone, W. Karlsson, Pacioretty – Glass, Eakin, Stephenson – Reaves, Nosek, W. Carrier.
Rozhodčí
Morton, Luxmore – Murray, Driscoll
T-Mobile Arena, Las Vegas
Washington
Sestavy:
Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání:
Tomáš Nosek (VGK) 0+1, 2 střely na branku, čas na ledě 13:38
Jakub Vrána (WSH) 0+2, 1 střela, čas na ledě 16:54
Richard Pánik (WSH) 0+0, žádná střela, čas na ledě 13:31
Michal Kempný (WSH) 0+0, žádná střela, čas na ledě 16:28.
Tři hvězdy utkání:
1. Max Pacioretty (VGK) 1+0
2. Nick Holden (VGK) 1+0
3. T. J. Oshie (WSH) 2+0.
Je konec! Golden Knights si v poslední třetině zápas dramaticky zkomplikovali, nakonec se ale mohou před svými fanoušky radovat ze zisku dvou bodů do tabulky. Ty si zaslouží především za první třetinu, kterou odehráli ve velkém tempu a právě v ní vytvořili základní kámen pro výhru.
Konec zápasu.
59:20'
Reilly Smith mohl definitivně rozhodnout, ovšem nestává se tak! Mířil na prázdnou bránu, a to z kruhu, tedy poměrně z komfortní pozice. Přesto kotouč až do sítě neprocpal. Capitals se pak stěhují na opačnou stranu a už se v šesti usazují před Fleurym.
58:44'
Holtby opouští hřiště a již je na střídačce svého týmu. Washington to tedy zkouší s odkrytými zády.
58:24'
Do konce základní části zbývají odehrát necelé dvě minutky. Holtby mezitím již nervózně pokukuje po své střídačce.
57:43'
Washington se snaží o vyrovnání, ovšem zatím se ne a ne stoprocentně udržet u kotouče a dostat se od nějaké slibnější příležitosti. Fleury zatím v pohotovosti být nemusí.
56:27'
Capitals mají kotouč na svých holích a zřejmě se budou chtít nadechnout k finálníu tlaku, který si nyní tak moc potřebují vytvořit. Uvidíme, zda v následujících minutách dojde i na odvolání Holtbyho ze svatyně.
55:36'
Nick Holden zavezl kotouč do útočného pásma a ihned po přejetí útočné modré čáry vystřelil. Jeho pokus brankáře v soupeřov svatyni nijak výrazně neohrozil. Holtby jej totiž vyráží vyrážečkou bezpečně mimo.
54:48'
Richard Pánik dostal dobrou přihrávku do tandemu, díky čemuž se ocitl v prostředku mezi oběma kruhy. Odtud pak mířil do horních pater branky, které ale zůstaly neposkvrněny. Kotouč nakonec končí v ochranné síti. Fleury si na něj pravděpodobně sáhl.
53:22'
Orlov nyní vypálil hned dvakrát. Nejprve od modré čáry, přičemž jeho první pokus neprošel. Kotouč se ale odrazil zpět k němu. Orlov si s ním sjel na kruh a vyslal na branku dělovku. Fleury si trochu povyjel a za pomoci své výstroje dostal kotouč mimo branku.
52:20'
Jon Merrill dostal přihrávku ihned po vhazování, načež neváhal a vypálil. Jeho pokus ale Holtby viděl a připraveně je uschoval ve své rukavici.
52:10'
Washington v této sezoně vstřelil ve třetích periodách již 82 gólů a v tomto ohledu je nejúspěšnějším týmem celé NHL.
52:10'
A výrazněji se nyní také ozývají domácí fanoušci, kteří cítí, že jejich tým nyní opravdu potřebuje podpořit. Hru nám nyní přeruší krátká přestávka, po které se bude vhazovat v neutrálním pásmu.
50:40'
Washington právě vstřelil branku!
A už je to pouze o jediný zásah! Na drama je zaděláno. Jakub Vrána poslal přihrávku na kruh, kde stál opět T. J. OSHIE. Ten i tentokrát vypálil z první a poslal puk přesně mezi betony Fleuryho. Asistence: Jakub Vrána, John Carlson.
50:02'
Alexandr Ovečkin dostal přihrávku na pravý kruh. Ze svého pověstného místa ale tentokrát kotouč za brankovou čáru neposlal. Fleury se totiž po jeho střele přemístil a stilhl ji svými betony vyrazit mimo nebezpečí a mimo dosah hostujících hráčů.
49:31'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., podrážení).
48:47'
Washington právě vstřelil branku!
A je to pouze o dva přesné zásahy! T. J. OSHIE dostal přihrávku na levý kruh z brankářova pohledu a odtud vypálil naprosto přesně do vzdálenějšího růžku! Opravdu na centimetr přesná trefa. Asistence: Dmitrij Orlov, Jakub Vrána.
48:26'
A z velmi totožné pozice o chvíli poté pálí také Alexandr Ovečkin. Jeho střela letěla téměř v optimální výšce, ani tentokrát ale nekončí za zády Fleuryho. Ten si totiž poradil i v tomto případě.
47:53'
Dmitrij Orlov si najel do mezikruží, odkud vyslal bombu z prvního dotyku. Fleury byl ale postavený přesně tak, jak měl, a střelu stihl vytěsnit mimo brankovou konstrukci.
46:48'
Nick Jensen se ujal kotouče a vydal se s ním za soupeřovu branku. V oslabení se do šance nedostal, přesto alespoň ušetřil cenné vteřinky z oslabení.
46:01'
Paul Stastny dostla parádní přihrávku před branku, jmenovitě od Paciorettyho. Stastny se pak otočil a zkusil zasunout kotouč mezi betony, nicméně nebyl úspěšný. Na Holtbyho si nepřišel.
45:22'
S vyloučeními se nyní roztrhl pytel. Za podrážení si nyní jde sednout washingtonský Dmitrij Orlov.
44:54'
Washington zatím hraje o něco lepší přesilovou hru než jeho soupeř před chvíli. Ani v tomto případě ale nic zatím nevedlo k výraznější šanci, Fleury je tak taky zatím poměrně klidný.
43:45'
John Carlson dostal přihrávku na modrou čáru. Kotouč na holi podržel a pak vypálil. Jeho pokus nebyl. vůbec špatný, nicméně neskončil, kde by si hráči Washingtonu přáli. Přeletěl, leč těsně, pravý horní růžek z brankářova pohledu.
43:16'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., hákování).
43:06'
Uvidíme další vyloučení! Tentokrát však z řad domácích hokejistů. Washingto nyní hraje v ponechané výhodě.
42:10'
William Carlsson to zkusil od modré čáry, respektive z větší vzdálenosti. Jeho pokus ale Holtbyho v brance také nijak neohrozil, neboť letěl vysoko nad horní tyčku.
41:20'
Přesilová hra se zatím Golden Knights příliš nedaří. Nyní jsou sice usazeni v útočném pásmu, prozatím se ale nedostali k výraznějšímu střeleckému pokusu. Holtby v brance, a stejně tak Carlson na trestné, mohou být relativně v klidu.
40:34'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., sekání).
40:01'
Začala třetí třetina.
Máme za sebou i druhou periodu. Ta pokračovala v nastoleném tempu z první třetiny, i když tolik šancí nenabídla. Šťastnější stále mohou být Golden Knights, kteří vedou již o tři přesné zásahy a Washington to bude mít v závěrečném dějství velmi těžké. Uvidíme, zda se jim podaří alespoň konec utkání zdramatizovat.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Michal Kempný neměl na modré čáře příliš prostoru, přesto se pokusil o střelecký pokus. A ten nakonec nebyl zas tak špatný! Fleury jej ale po celou dobu letu kontroloval pohledem, a proto neměl problém s jeho vyražením mimo brankovou konstrukci.
38:34'
Richard Pánik dostal zajímavou přihrávku do tandemu. Nakonec pálil zhruba z prostředku kruhu, a to na vzdálenější tyč. Fleury ale nastavil lapačku přesně tak, jak bylo třeba, a puk v ní bezpečně uschoval.
37:39'
Jakub Vrána jel s kotouči na holi po levém křídle. Nic moc nevymýšlel a nahodil kotouč na brankáře. Fleury ale dával pozor, pokus letící od mantinelu zkrotil a následně jej ještě stihl rozehrát na jednoho ze svých spoluhráčů.
36:43'
Střely na branku:

Golden Knights – 23
Capitals – 17
35:46'
Carl Hagelin ukradl soupeřovi kotouč na jeho útočné modré čáře a vydal se do protiútoku. Vypadalo to, že se dostane do přečíslení v poměru dva na jednoho, nakonec však neúspěšně. Nakonec z celé akce nebyl ani střelecký pokus.
34:06'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Máme tu třetí branku pro Vegas, s Washingtonem to začíná vypadat poněkud bledě. Skvělou práci za brankou odvedl Karlsson, který vybojoval kotouč, načež jej poslal před brankoviště. Tam už stál MAX PACIORETTY, jenž vystřelil k bližší tyči. Holtby se nestačil natáhnout. Asistence: William Karlsson.
33:56'
A pro zakázané uvolnění se hra nyní přesune před Ryana Holtbyho. Jeho spoluhráči si totiž úplně nerozuměli při rozehrávce, která nebyla přesná.
33:20'
Dobrou přihrávku před branku dostal Alexandr Ovečkin. Jeho pokus ale stačil zablokovat český obránce Radko Gudas. Hra se poté stěhuje na opačnou stranu hřiště.
32:45'
Radko Gudas vybojoval kotouč pro svůj tým, načež rozehrál útočnou akci. Nyní se Washington drží v útočném pásmu a bude se snažil vymyslet něco, jak by smazal soupeřův dvoubrankový náskok.
31:59'
Golden Knights se nyní dostali s kotoučem do postavení mimo hry. Záhy se tak ozval hvizd sudího, který hru přerušuje a přemisťuje ji do středního pásma, kde se bude po komerční přestávce vhazovat.
29:45'
K radosti a potlesku domácích fanoušků se Golden Knights osvobozují, konkrétně kotouč vyhodil Schmidt. Ten ho poslal až k Holtbymu, který jej má na holi a musí rozehrát na některého ze spoluhráčů.
28:59'
Merrill už sedí na trestné lavici. Jedná se o první vyloučení tohoto zápasu, oba týmy zatím hrají velmi disciplinovaně. Uvidíme, zda si svůj trest odpyká celý, nebo se do hry zapojí dříve, než by si určitě přál.
28:59'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., podrážení).
28:49'
Nate Schmidt si najel na kruh, kam dostal přirávku z modré čáry. Následně vyslal štiplavý pokus z prvního dotyku, a ten nebyl vůbec špatný. Bryan Holtby se ale skvěle přemístil a jedovatou střelu schoval ve své výstroji.
27:33'
Lars Eller měl co dělat, aby na modré čáře neztratil kotouč, nakonec se mu ale povedlo ho udržet v pásmu a následně rozehrát útočnou akci svého týmu, který se drží před Holtbym a nebezpečně kombinuje.
25:36'
Richard Pánik se nebál soupeřovy přesily, a tak se vrhnul s kotoučem na holi do mezikruží. Odtud pak také vypálil, jeho pozemní střelu ale Holtby drží na svých betonech a nepřipouští větší komplikace.
24:36'
Nyní jsou nastěhování v pásmu Capitals, ale nedaří se jim dostat puk stoprocentně pod kontrolu, a tak se logicky nedostali do žádné ze střeleckých pozic.
23:43'
Max Pacioretty vyjel společně s dvěma spoluhráčema do akce tři proti třem. Nic moc ale nevymyslel, obrana soupeře totiž byla dobře postavena a nenechala domácího útočníka projít přes útočnou modrou čáru.
22:41'
Tomáš Nosek je v dnešním utkání poměrně dost vidět. Nyní sebral kotouč u mantinelu a rozjel další útočnou akci Golden Knights. Z ní pramenila střela Williama Carriera, který posílal kotouč na brankoviště zpoza Holtbyových zad. Právě brankář Washingtonu si ale poradil a kotouč raději ukrývá pod svou lapačkou.
21:20'
Shea Theodore se nebál napřáhnout od modré čáry a vypálit. Byl v dobré pozici, měl poměrně dost prostoru. Obětavě se ale proti jeho pokusu stáhl jeden z obránců a jeho pokus srazil mimo nebezpečí.
21:04'
Jakub Vrána pro Washington udržel kotouč v útočném pásmu, jenže poté neměl komu přihrát, a tak se nakonec puk přestěhoval na hole Golden Knights, který už jsou nastěhováni před Holtbym.
20:21'
Alexandr Ovečkin se trochu se štěstím dostal k přihrávce v útočném pásmu, načež se ji snažil nasměrovat na najíždějícího spoluhráče, který ji však nepřevzal a nedostal se do střelecké pozice.
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou první periodu, která rozhodně měla co nabídnout! Viděli jsme několik dobrých zákroků na obou stranách, v útočném pásmu Golden Knights pak dokonce dvě branky! Českého fanouška může těšit, že v té první měl prsty i Tomáš Nosek, který zapsal do statistik asistence.
20:00'
První třetina skončila.
19:38'
Holtby je zatím jednoznačně vytíženějším brankářem, i když určitě se nedá říct, že by jeho protějšek, Fleury, byl bez práce. Zatím se hraje velmi pohledný hokej v parádním tempu.
18:43'
Chandler Stephenson číhal na přihrávku před brankou, a tu také dostal. Stephenson vypálil z prvního dotyku, což mu ale nakonec nebylo nic platné. Holtby se přemístil a jeho střelu parádně vytěsnil mimo nebezpečí. Velmi jistý zákrok!
17:39'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Nyní se ale radují Golden Knights! Ti jdou do dvoubrankového vedení! Marchessault poslal zdánlivě nenápadnou přihrávku před branku, kde stál pohotový REILLY SMITH. Ten jen v rychlosti nastavil hůl a poslal kotouč mezi Holtbyovy betony. Asistence: Jonathan Marchessault, Paul Stastny.
16:40'
Pokud je na ledě, jsou kamery a pohledy přítomných upřeny především na něj. Alexandr Ovečkin v ndešním utkání může přidat svůj 700. zásah v NHL. K tomu mu však chybějí ještě dva. Už jen z tohoto pohledu má dnešní zápas náboj!
15:54'
William Karlsson rozjel společně se spoluhráčem přečíslení dva na jednoho. Celá akce se ale odehrával bleskurychle, a tak přihrávka, která měla jít na spoluhráče, postrádala na přesnosti.
14:45'
Carl Hagelin to nemyslel vůbec špatně! Udržel kotouč proti dotírajícím protihráčům za soupeřovou brankou, načež se zpoza ní vymotal a snažil se zakončit blízko u tyče. Fleury byl ale pozorný a v těchto prostorách nenechal jedinou skulinku.
13:43'
Nate Schmidt právě schytal zásah od Alexandra Ovečkina. Stalo se tak nedaleko střídačky, na kterou Ovečkin Schmidta doslova odpálil. Obránce domácího týmu se celé situaci pak akorát zasmál. Hraje se dál.
13:25'
Holtby dával pozor i na souboj hráčů u mantinelu. Odtud se totiž kotouč odrazil právě na branku a brankář hájící barvy Washingtonu jej raději přikryl pod svou rukavici.
13:00'
Zničehonic také dobrá šance právě pro Capitals! Lars Eller dostal dobrou přihrávku do jízdy a tím pádem se ocitl v nájezdu. Jeden z domácích obránců ho ještě stihl vytlačit tak, aby musel zakončovat z bekhendu. S tím už si poradil Fleury, který si pohlídal Ellerův pohyb a jeho zakončení pak bez větších komplikací lapil, čímž si vysloužil potlesk domácích fanoušků.
12:38'
Nick Holden předvedl parádní držení kotouče ve středním pásmu. Poradil si hned se dvěma protihráči z Washingtonu a dostal kotouč až za modrou čáru. Tam ho ale neudrželi jeho spoluhráči a naopak míří na opačnou stranu Capitals.
11:32'
Jonathan Marchessault neměl potřebnou rychlost, a tak jen nahodil do útočného pásma a celá jeho formace pak může jít vystřídat. Vypadá to ale, že se Vegas přesto udrží v útoku.
11:04'
Poprvé se výrazněji v utkání ukázal také Alexandr Ovečkin. Ten byl velmi důrazný u pravé tyče z brankářova pohledu. Bohužel pro něj byl ale Fleury připraven a branku svého týmu uchránil.
10:24'
Nick Jensen se vydal z obranné čáry hlouběji do útočného pásma, kde si však nepřišel na jednoho z domácích hráčů, který ho zastavil na vrcholku kruhu. Jensen se tak do střelecké pozice nedostal.
09:23'
Po prvním zakázaném uvolnění tohoto zápasu se nám hra přestěhuje opět před Holtbyho. Uvidíme, zda se Golden Knights dokáží usadit v pásmu na delší dobu.
08:40'
Chandler Stephenson, který dnes hraje svůj dvoustý zápas v NHL, vystřelil ihned po přejetí útočné modré čáry. Holtby si s jeho ne vůbec špatným pokusem ale poradil a vytěsnil jej mimo brankovou konstrukci.
08:10'
Nic Dowd dostal rychlou a poměrně nečekanou přihrávku doprostřed útočného pásma. Odtud pak vypálil. Do jeho pokusu ještě zřejmě stačil vložit hůl jeden z obránců, a tak kotouč skončil vysoko nad horní tyčí.
07:31'
Nate Schmidt se snažil sympaticky prosadit po proniknutí do útočného pásma skrze několikanásobnou soupeřovu přesilu. Z levého kruhu zkoušel poslat přihrávku na vzdálenější tyč, ovšem tam nikdo z jeho spoluhráče příhodně postaven nestál. Z této akce tedy nic není.
06:43'
Nyní už však Holtby musel dávat větší pozor a po Noskově akci si připisuje první zákrok, který drží jistě ve výstroji. Po první komerční přestávce tohoto zápasu se tak bude vhazovat po jeho levici.
05:43'
Golden Knights se zdají být na začátku utkání o něco aktivnější a znovu se usadili v útočném pásmu. Nyní jim ale jejich vcelku pohledná kombinace nic moc nevynesla.
04:56'
Parádní šance pro Codyho Eakina, který se zjevil před brankářem úplně sám! Na něj si však nepřišel, neboť mířil zřejmě někam na vyrážečku. Brankář soupeře ale nakonec zasahuje betonem včas.
03:43'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak na první branku jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Vegas se rychle dostali do pásma, kde se pak ve střelecké pozici zjevil NICK HOLDEN, který prostřelil až za brankovou čáru. Asistence: William Carrier, Tomáš Nosek.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sestavy jsou odtajněny, začátek utkání se nám pomalu blíží. Uvidíme, kdo se bude radovat. Ve hře je i fakt, že se Alexandr Ovečkin může stát teprve osmým hráčem v historii NHL, kterému by se podařilo skórovat 700 gólů. K tomu mu chybí pouhé dva zásahy. Naproti tomu Golden Knights mohou přidat třetí výhru v řadě.
Úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud, Merrill – R. Smith, Stastny, Marchessault – Mark Stone, W. Karlsson, Pacioretty – Glass, Eakin, Stephenson – Reaves, Nosek, W. Carrier.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.


Vegas Golden Knights

Ani Golden Knights si ve své divizi nevedou úplně špatně. Momentálně jsou v tabulce k nalezení na šestém místě. V případě dnešní výhry by se však mohli posunout až na krásné čtvrté místo, na kterém by případně vystřídali Edmonton. A i forma z posledních duelů by hovořila spíše pro jejich prospěch. V posledních pěti duelech totiž hokejisté z Vegas ztratili všechen bodový zisk pouze jednou, a to proti Minnesotě, proti které se jim nepodařilo ani jednou skórovat.


Washington Capitals

Capitals mohou být s průbehem letošní sezony zatím spokojeni. Ve své konferenci, tedy v té Východní, atakují nejvyšší příčky. Momentálně je najdeme na třetí pozici, kterou hájí těsně, o jeden bod, před Penguins z Pittsburghu. Forma z posledních zápasů je ale spíše kolísavá. Pokud se podívame na posledních pět duelů, uvidíme tři prohry a dvě výhry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud