NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Columbus - 10. prosince 2019   01:10

Washington
Washington
40:40' Ovečkin (Orlov, Bäckström) • 57:54' Bäckström (Ovečkin, Kuzněcov)
2:5
(0:1, 0:1, 2:3)
Columbus
Columbus
03:27' Atkinson  (Nyquist, Texier) • 26:52' R. Murray  (Robinson) • 46:53' Riley Nash  (Wennberg) • 50:37' Bjorkstrand  (Milano, S. Jones) • 58:12' Atkinson
Washington
Brenk, Meier – Knorr, Fournier
Capital One Arena, Washington
18.573 diváků
Columbus

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek úterní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Hity 27 – 20
Máme tu konec dnešního utkání a pro domácí to je šok, protože vedoucí tým Východní konference na domácím ledě zcela po zásluze prohrává 2:5 proti Columbusu, který měl do dnešního dne nejhorší útok v soutěži. Skóre dnešní zápasu otevřel šikovnou tečí CAM ATKINSON. Do dvou brankového vedení poslal hosty díky výbornému napadání střelou z mezikruží MATT MURRAY. Za hosty snížil bekhendovou dorážkou ALEXANDR OVEČKIN. Dvou brankové vedení dal zpátky hostům střelou z těžkého úhlu RILEY NASH, ale při této brance neměl Holtby rozhodně čisté svědomí. O tři branky pro hosty po bylo po teči OLIVERA BJORKSTRANDA. Naději pro domácí dal při hře bez brankáře NICKLAS BÄCKSTRÖM, který byl na brankovišti pozorný a dorazil dělovku Ovečkina od modré. O poslední branku v utkání se postaral střelou do prázdné branky CAM ATKINSON.
Dnešní utkání sleduje 18.573 diváků.
59:45'
Hosté již v klidu dohrávají utkání u vlastní branky.
59:00'
Poslední minuta utkání.
58:12'
Columbus právě vstřelil branku!
Hosté asi už opravdu rozhodují. Do prázdné branky se trefil CAM ATKINSON, který si připisuje dnešní druhou branku. Ovečkin již puk před brankovou čárou zachytit nedokázal. Bez asistence.
58:00'
Domácí opět bez brankáře.
57:54'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí snižují. Dělovka od modré v podání Ovečkina Korpisalovi vypadla a následná pohotová dorážka NICKLASE BÄCKSTRÖMA z mezikruží, byla přesná. Dobrou práci před brankou udělal Tom Wilson, který zaclonil dělovku Oviho od modré. Asistence: Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov.
57:40'
57:21'
Střela Ellera z mezikruží byla zablokovaná.
57:09'
56:19'
Hosté se nepřesnou kombinací připravují o útočné pásmo, ale to jim moc vadit nemusí, protože mají dost velký náskok.
55:59'
Domácí vyhazují.
55:21'
Ofsajd Blue Jackets.
55:09'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
54:40'
Domácí bez brankáře.
54:40'
Poslední komerční přestávka v zápase.
54:28'
Hosté vyhazují tak, aby to nebyl icing a mohou vystřídat.
54:09'
Zakázané uvolnění Modrokabátníků.
53:51'
Rána Atkinsona z pravého kruhu a zákrok Holtbyho ramenem.
53:35'
Střela Setha Jonese od modré minula branku.
53:26'
Rána Jensena od modré skončila v lapačce Korpisala. Následuje komerční přestávka.
51:57'
Střela Ellera z mezikruží a důležitý zákrok Korpisala betony.
51:29'
Atkinson nahazuje za Holtbyho a střídá.
50:37'
Vypadá to, že je HOTOVO. Jones přihrál na Milana, který obkroužil celou třetinu, objel branku a od pravého mantinelu nahazoval na svatyni, kde tečí překonává Holtbyho OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Sonny Milano, Seth Jones.
50:07'
Kuzněcov to vzal sám na sebe, ale Robinson mu puk vypíchl a domácí tak musejí začínat opět z obranné třetiny.
49:31'
Leipsicova střela z pravého kruhu a zákrok Korpisala betonem.
49:12'
Holtby vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.
48:52'
Savardova rána bekhendem nebyla pro Holtbyho složitá na vyřešení.
48:13'
Střela Orlova od modré byla pro Korpisala "malinou".
48:00'
Ránu od modré si Korpisalo pohlídal a vyrazil jí vyrážečkou do rohu.
47:42'
Komerční přestávka.
46:53'
Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení. Holtby nyní asi nemá čisté svědomí, když ho po střele z těžkého úhlu ho překonává RILEY NASH. Holtby jenom kroutí hlavou, ale je pravda, že v dnešním zápase pochytal množství hostujících šancí a jenom díky němu to bylo pouze o dvě branky. Asistence: Alexander Wennberg.
46:06'
Bäckström dával před branku na Pánika, ten měl ovšem zablokovanou hokejku, proto se ke střele nedostal.
45:37'
Ellerova střela z mezikruží zamířila nad branku.
45:28'
45:02'
Holtby nyní ukradl jasnou "gólovku" Bjorstrandovy po střele z pravého kruhu, domácí brankář zasáhl lapačkou.
44:45'
Caps vyhazují.
44:16'
Foligno z mezikruží vyzkoušel Holtbyho, který zasáhl vyrážečkou.
43:50'
Eller s Hagelinem vyvezli puk až ke Korpisalovi.
43:28'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., podrážení).
43:00'
Oba týmy střídají na puku jsou domácí.
42:15'
Columbus je nyní pod velkým tlakem, domácí Ovečkinova trefa oživila.
41:49'
Kuzněcov z ostrého úhlu trefil pouze boční síť.
41:36'
Zakázané uvolnění Capitals.
41:21'
Střela Bäckströma z levého kruhu skončila v lapačce Korpisala.
40:40'
Caps se dostávají na rozdíl jediné branky. Orlovovo nahození na Korpisala neprošlo, ale následně se odražený puk dostal na bekhend ALEXANDRA OVEČKINA, který překonává přesouvajícího se Korpisala. Asistence: Dmitrij Orlov, Niklas Bäckström.

Hity 23 – 16
Po druhé třetině vede Columbus 2:0. Druhá třetina nám přinesla jako ta první jedinou branku a opět to byl gól v síti domácích. Holtbyho střelou z mezikruží prostřelil RYAN MURRAY. Domácí měli množství šanci na snížení, ale Korpisalo zatím v brance čaruje, nejlepší zákroky předvedl proti střelám Ovečkina a Vrány.
40:00'
39:36'
Dubois bekhendem trefil vyrážečku Holtbyho.
39:29'
Jensen ač pod tlakem dokázal vyhodit puk.
38:03'
Střela Ellera z pravého kruhu skončila v lapačce Korpisala.
37:49'
Icing Caps.
37:36'
Vrána měl na hokejce snížení, ale opět Korpisalo vytáhl nádherný zákrok vyrážečkou.
37:29'
Vynikající Korpisalo, který nyní vychytal "jasnou" šanci Ovečkina po střele z levého kruhu.
37:20'
37:00'
Hosté vyhazují a střídají.
36:22'
Dělovka Ovečkina z levého kruhu a zákrok Korpisala ramenem, který poslal puk nad branku.
36:18'
Opět výborný zákrok Korpisala po střele Kuzněcova.
35:57'
Carlson nabil na pravý kruh pro Kuzněcova, ten vyprášil betony Korpisala.
35:39'
Blue Jackets vyhazují až na Holtbyho.
35:20'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hákování).
34:55'
Pánikova přihrávka na modrou nevyšla a hosté mohou vyhodil do středního pásma a vystřídat.
34:27'
Vránova rána z velkého úhlu skončila v náručí Korpisala. Následuje komerční přestávka.
34:26'
34:09'
Columbus vyhazuje.
33:34'
Rána Carlsona od modré skončila na betonech Korpisala.
33:19'
Přesilová hra se Caps zatím nedaří.
32:26'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Oliver Bjorkstrand – 2 min., nedovolené bránění).
31:49'
Gudasova pumelice od modré nadělala Korpisalovi problémy.
31:15'
Rána Jennera od levého mantinelu Holtbyho nepřekvapila a ten puk vyrazil betony do ochranné sítě.
30:43'
Gavrikov místo střely postupoval sám za branku, kde o puk následně přišel.
30:26'
Proti střela Nashe z pravého kruhu si Holtby "smsl" a schoval jí v lapačce. Následuje komerční přestávka.
29:51'
Kempného vyhození na zakázané uvolnění.
29:10'
Foligno se proti přesile k zakončení nedostal.
28:30'
Ovečkin to vzal na sebe, ale jeho střela z mezikruží vyprášila pouze levý beton Korpisala.
28:14'
Foligno posílá puk pouze na icing.
27:52'
Carlsonovo nahození od modré skončilo na betonech Korpisala a k následné dorážce se Leipsic již nedostal.
27:28'
Ofsajd zastavuje akci Caps.
26:52'
Hosté vedou již od dvě branky. Výborný presink Blue Jackets za brankou Holtbyho nyní zafungoval. Robinson přihrál mezi kruhy na RYANA MURRAYHO, který prostřelil bezmocného Holtbyho. Asistence: Eric Robinson.
26:37'
Orlovova přihrávka na levý kruh na Hagelina nebyl přesná.
25:53'
Milano v další "tutové" šanci ztroskotal na Holtbym.
25:27'
Rozehrávka Siegenthalera skončila zakázaným uvolněním.
24:56'
Atkinson nahodil na branku a odjíždí střídat.
24:39'
Icing Blue Jackets.
24:05'
Foligno hledal před brankou spoluhráče, puk byl nakonec sražen za branku Holtbyho.
23:28'
Jensenovo nahození od modré skončilo nad brankou.
23:22'
Střela Gudase od modré skončila v náručí Korpisala.
23:03'
Kombinace na domácí straně je strašně kostrbatá a nedaří se Caps vůbec se dostat do útočné třetiny.
22:04'
Bjorkstrand měl na hokejce druhou branku svého týmu, ale Holtby vytáhl důležitý zákrok.
21:40'
Nahození ze středního pásma si Holtby pohlídal.
21:11'
Rána Wilsona z mezikruží minula branku.
20:47'
Bekhend Ovečkina vyrazil Korpisalo do rohu.
20:31'
Korpisalo zajel z branku a pomohl s rozehrávkou.

Hity 10 – 9
Po první třetině vede Columbus zcela zaslouženě na ledě Washingtonu 1:0, když šikovnou tečí Nyquistova nahození překonal Holtbyho CAM ATKINSON a to mohou být domácí rádi, protože jenom díky Holtbymu to není o více branek. Domácí byli blízko vyrovnání chvilku před koncem třetiny, ale Oshie puk i díky výborné práci Jonese do branky nedostal.
20:00'
19:53'
Domácí byli blízko vyrovnání, ale střela Oshieho díky výborné obranné práci Jonese brankou neskončila.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:54'
Anderson po střele zápěstím zaměstnal Holtbyho.
15:39'
Andersonova rána byla zablokovaná.
13:33'
Střela Ellera z pravého kruhu a zákrok Korpisala.
12:30'
Icing na straně Caps.
11:16'
Rána Kempného od modré byla zablokovaná.
10:44'
Bekhendová rána Nyquista přinutila Holtbyho k zákroku.
09:57'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hákování).
09:19'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., napadení).
08:46'
08:15'
Kombinace nyní hostům nevyšla a tak musejí začínat další útok od vlastního brankáře.
07:44'
Další icing na straně Capitals.
07:25'
Gudasova rozehrávka končí pouze zakázaným uvolněním.
06:46'
Rána Vrány z levého kruhu a výborný zákrok Korpisala vyrážečkou.
06:28'
06:08'
Přesilová hra se Columbusu vůbec nedaří.
04:28'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Braden Holtby – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jakub Vrána.
03:27'
Hosté jdou překvapivě v zápase do vedení. Texier poslal puk zpoza branky na levý mantinel na Nyquista, který nahazoval puk na branku a výborná teč CAMA ATKINSONA překonává Holtbyho. Asistence: Gustav Nyquist, Alexandre Texier.
02:46'
Orlovova dělovka od levého mantinelu byla hodně nepřesná.
02:18'
Vránova střela z otočky na Korpisala neprošla.
01:56'
Bjorkstrand střelou z pravého kruhu trefil výborně postaveného Holtbyho.
01:08'
Nahození Savarda od modré skončilo na betonech Holtbyho.
00:23'
Rána Setha Jonese od modré skončila v nastavené lapačce Holtbyho.
00:01'
Úvodní buly pro Caps.
00:01'
Capital One Arenou zní státní hymna USA a po ní budeme moci přejít na samotné utkání.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Kukan, S. Jones (A), R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Peeke – Nyquist, Texier, Atkinson – Milano, Dubois, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Wennberg, Riley Nash, Robinson.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Knorr, Fournier.
Vzájemné zápasy

13. 2. 2019 Columbus – Washington 3:0
13. 1. 2019 Washington – Columbus 1:2 po prodl.
9. 12. 2018 Columbus – Washington 0:4
Columbus

„Modrokabátníci“ mají odehráno 29 zápasů. Blue Jackets se po těchto zápasech nachází na 13. místě Východní konference, když si připsali bilanci 7-4-4-14 při skóre 71:91. V Metropolitní divizi je Columbus Blue Jackets na 7 příčce. Na venkovním ledě si z 12 odehraných zápasů připsali bilanci 2-1-3-6 při skóre 29:45. Po zápase s „Caps“ je čekají utkání na ledu Pittsburghu a Ottawy.

obránce Zach Werenski (poranění ramena)
obránce Markus Nutivaara (zranění v horní části těla)
útočník Brandon Dubinsky (poranění zápěstí)
útočník Kole Sherwood (natažení břišních svalů)