NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Calgary - 27. října 2019   03:00

Winnipeg
Winnipeg
55:49' Morrissey (Laine, Scheifele) • 63:04' Little (Connor, Pionk)
2:1
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Calgary
Calgary
34:47' E. Lindholm  (J. Gaudreau, Monahan)

3. Josh Morrissey (WPG) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 45-30; Zablokované střely: 14-22; Vhazování: 62%-38%; Hity: 20-11; Přesilové hry: 1/5-1/3; Trestné minuty: 6-10.
Calgary sice v zápase pod širým nebem vedlo zásluhou kontroverzní branky Eliase Lindholma, které zřejmě předcházela hra vysokou holí, jenže v závěru dnešního zápasu vyrovnal obránce Josh Morrissey a o osudu 28. Heritage Classic poté v prodloužení rozhodl Bryan Little. Jets dokonali obrat a Mosaic Stadium v Regině budou opouštět spokojenější. Konečný výsledek tedy v městě Regina zní. Winnipeg Jets 2 Calgary Flames 1.
63:04'
Winnipeg právě vstřelil branku!
BRYAN LITTLE si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou přihrávku Kyla Connora z levého křídla a v rychlosti usměrnil puk do sítě! Jets vítězí 2:1! Asistence: Kyle Connor a Neal Pionk.
62:53'
Flames přečkali kritický okamžik a na pravém křídle vystřelili, puk ovšem skončil pouze v ochranné síti.
62:23'
Blake Wheeler krásně vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho střela se od horní tyče brány odrazila do ochranné sítě! Málem hotovo!
61:59'
Patrik Laine vystřelil na bodu levého kruhu a Mark Scheifele se poohlížel po dorážce, jenže David Rittich dokázal kotouč včas zalehnout!
61:09'
Patrik Laine vypálil z vrcholu levého kruhu nepřesně a puk podél hrazení opustil útočné pásmo Winnipegu.
60:39'
Sean Monahan byl nyní vyloučen na dvě minuty za podrážení a Winnipeg má velkou šanci dokonat obrat.
60:13'
Mark Scheifele mohl rychle rozhodnout zápas, jenže jeho rána z pravého kruhu skončila na ochranném skle.
60:01'
Josh Morrissey odpověděl na kuriózní branku Eliase Lindholma a dnešní zápas pod širým nebem půjde do prodloužení. Kdo získá bod navíc? Skóre po třetí části na Mosaic Stadium. Winnipeg Jets 1 Calgary Flames 1.
60:00'
59:29'
Patrik Laine na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána poté těsně minula bránu Davida Ritticha.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Flames vyrazili do rychlého protiútoku, do zakončení se ale nedostali a hra byla vzápětí přerušena. Stále 1:1.
56:26'
Jets se pokusili otočit skóre střelou z levého křídla, jenže David Rittich na přední tyči puk úspěšně vyrazil.
55:49'
JOSH MORRISSEY si zpracoval kotouč na útočné modré čáře a parádní střelou s příklepem vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Rázem je to 1:1! Asistence: Patrik Laine a Mark Scheifele.
54:50'
Mark Giordano fauloval Andrewa Coppa, který se řítil z pravé strany sám na bránu, a dostal dvě minuty za hákování. Jets mohou vyrovnat během přesilové hry.
54:50'
David Rittich se po samostatném úniku Jets mezi betony překonat nenechal, bude se ale vylučovat! Prostor dostává komerční přestávka.
54:19'
Nikolaj Ehlers krásně vystřelil na bodu pravého kruhu a mířil ke vzdálenější levé tyči, David Rittich měl ovšem dobrý výhled a skvěle zasáhl svým pravým betonem.
53:41'
Blake Wheeler se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, David Rittich ale dokázal jeho pokusy vyrazit.
52:58'
Dmitrij Kulikov na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá ostrá rána byla Flames dobře zablokována.
51:49'
Connor Hellebuyck si v rychlém sledu připsal dva zákroky a Winnipeg se marně snaží vyrovnat skóre duelu. Calgary má nyní vývoj zápasu pod kontrolou.
50:53'
Patrik Laine vystřelil ihned po vhazování a David Rittich jeho pokus skvěle vykopl svým pravým betonem.
50:33'
Dnešní utkání sleduje 33518 diváků.
50:13'
Flames vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
50:00'
Winnipeg dostal Calgary pod obrovský tlak, jenže český brankář David Rittich stále drží čisté konto. Je to 0:1.
48:52'
Bryan Little na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus poté minul přední levou tyč brány Calgary.
47:53'
Mark Scheifele z levého křídla nahodil puk před bránu a David Rittich ho zmrazil. Probíhá komerční přestávka.
47:13'
Winnipeg na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a David Rittich na přední tyči vyrazil puk vyrážečkou.
46:22'
David Gustafsson zkusil vypálit před vrcholem levého kruhu, jenže jeho rána s příklepem byla zablokována.
45:05'
Flames na pravém křídle nyní vystřelili z ostrého úhlu a Connor Hellebuyck kotouč vyrazil do ochranného skla.
44:22'
Kyle Connor rychle objel bránu Flames, u levé tyče se mu ale z otočky dobře zakončit nepodařilo. Škoda.
43:39'
David Rittich si snadno poradil s nahozením Winnipegu ze středního pásma a poté rozehrál za svou bránu.
42:19'
Flames vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a jejich pokus minul bližší pravý horní roh brány Winnipegu.
42:00'
Vyloučený Adam Lowry je nyní zpět na ledové ploše a Flames svou druhou přesilovou hru využít nedokázali.
41:24'
Mikael Backlund vystřelil v pravém kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč brány Jets.
40:24'
Connor Hellebuyck úspěšně zakročil proti střele Flames z pravého kruhu a podržel kotouč ve své lapačce.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-26; Zablokované střely: 10-12; Vhazování: 70%-30%; Hity: 11-5; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:15.
Po skončení druhé třetiny se strhla obrovská mela, nic to ovšem nemění na vedení Calgary, do kterého ho poslal po nádherné kombinaci v přesilové hře Elias Lindholm. Skóre po druhé třetině střetnutí pod širým nebem v Regině. Winnipeg Jets 0 Calgary Flames 1.
40:00'
40:00'
Adam Lowry kontroverzní gól Calgary neunesl a po skončení třetiny byl vyloučen na vražení na hrazení.
39:26'
Blake Wheeler nepříjemně vystřelil z bodu levého kruhu pro buly, David Rittich ale jeho pokus vyrazil.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:32'
Winnipeg vystřelil od modré čáry a David Rittich měl co dělat, aby kotouč u své levé tyče brány udržel poté, co se mu od hrazení za bránou rychle odrazil do zad.
37:43'
David Rittich si bez problému poradil s táhlou střelou od modré čáry a prostor dostává komerční přestávka.
36:47'
Mathieu Perreault odpykal dvouminutový trest svého týmu a Flames se nepodařilo navýšit své vedení 1:0.
34:47'
Winnipeg neuspěl s trenérskou výzvou a dostal dvě minuty za zdržování, které odpyká Mathieu Perreault.
34:47'
Calgary právě vstřelilo branku!
Matthew Tkachuk skvěle udržel útočné pásmo a zavánělo to vysokou holí, jenže hra pokračovala dále a ELIAS LINDHOLM skóroval po nádherné kombinaci do prázdné brány! Flames vedou 1:0! Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
34:09'
Flames na levém křídle vystřelili od hrazení a Connor Hellebuyck puk vyrazil svým pravým ramenem.
33:21'
Connor Hellebuyck skvěle zasáhl proti střele z blízkosti a jeho spoluhráčům se podařilo vyhodit. Dobrá práce.
33:09'
Andrew Copp v útočném pásmu zbytečně fauloval Matthewa Tkachuka a dostal dvě minuty za hákování. Flames si po reklamní přestávce zahrají první přesilovku.
32:10'
Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledě a Flames jsou dnes během oslabení stoprocentní. Stále se hraje 0:0.
30:57'
Patrik Laine poté mířil střelou z bodu levého kruhu do bližšího horního rohu brány, David Rittich ale puk lapil.
30:46'
Kyle Connor nyní vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a David Rittich puk vykopl pravým betonem.
30:10'
Sam Bennett byl vyloučen za nedovolené bránění brankáře a po komerčním brejku se bude hrát 5 na 4.
29:28'
Jets dobře vystřelili na vrcholu pravého kruhu a David Rittich měl co dělat, aby kotouč lapačkou vytáhl mimo! Zřejmě ho pak zachránil spoluhráč.
29:02'
Mark Scheifele vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro buly a jeho střela zápěstím byla Flames zablokována.
28:11'
Johnny Gaudreau vypálil na vrcholu levého kruhu a Connor Hellebuyck jeho střelu na přední tyči vyrazil.
27:52'
TJ Brodie je nyní zpět na ledě a hokejisté Winnipegu nevyužili ani jednu ze dvou přesilových her. Stále 0:0.
26:11'
Jets na pravém křídle vystřelili z kruhu pro vhazování a David Rittich opět podržel kotouč ve svém náručí.
25:58'
Neal Pionk vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila u Davida Ritticha.
25:52'
TJ Brodie fauloval na obranné modré čáře a dostal dvě minuty za podrážení. Druhá přesilová hra hráčů Jets.
25:43'
Milan Lucic chtěl přenést hru z pravého křídla doleva a Anthony Bitetto poté odrazil puk nad ochranné sklo.
24:21'
Travis Hamonic na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela byla hráči Jets zablokována.
23:33'
Connor Hellebuyck předvedl v rychlém sledu dva senzační zákroky, když nejprve vyrazil střelu Matthewa Tkachuka z blízkosti a poté pokus Johnnyho Gaudreaua, který na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu! Skóre zůstává 0:0.
22:29'
Nikolaj Ehlers na levém křídle vystřelil od modré čáry a David Rittich jeho táhlý pokus bez problému podržel.
21:12'
Sean Monahan se dostal před bránou k zakončení bekhendem a Connor Hellebuyck vůbec nevěděl, kde má po zásahu vleže kotouč. Puk zůstal stále ve hře.
20:50'
Na ledové ploše je nyní spousta sněhu, který oběma týmům trošku komplikuje pohyb s kotoučem na ledě.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-11; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 71%-29%; Hity: 6-2; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:13.
Český brankář David Rittich během úvodní části zápasu pod širým nebem předvedl několik solidních zákroků a drží čisté konto, stejně jako na opačné straně Connor Hellebuyck. Skóre po první třetině na Mosaic Stadium v městě Regina zní. Winnipeg Jets 0 Calgary Flames 0.
20:00'
19:59'
Flames těsně minuli bránu a na opačné straně táhlou střelu Jets od modré čáry zmrazil David Rittich.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:50'
Johnny Gaudreau nyní vystřelil na pravém křídle a jeho střela z úhlu skončila nad bránou Connora Hellebuycka.
17:12'
Patrik Laine na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a český brankář kotouč vykopl levým betonem.
16:33'
Jack Roslovic na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a David Rittich dokázal včas sevřít betony.
15:45'
Mark Scheifele vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu. Přerušení.
15:12'
Elias Lindholm se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a následuje krátká reklamní přestávka. Skóre 0:0.
13:45'
Rasmus Andersson na levém křídle vystřelil od modré čáry a brankář Winnipegu jeho pokus snadno vyrazil.
13:17'
Flames nebezpečně vypálili na vrcholu levého kruhu, Connor Hellebuyck ale včas sevřel betony k sobě.
11:16'
Matthew Tkachuk vystřelil na bodu pravého kruhu a Connor Hellebuyck kotouč vyrazil do ochranné sítě.
11:06'
David Rittich zmrazil nahození Jets z levého křídla pod lapačkou a nyní následuje další komerční přestávka.
10:48'
Vyloučený Sean Monahan je zpět na ledové ploše a David Rittich je v bráně Calgary stále nepřekonán.
10:30'
Jack Roslovic vystřelil z pravého kruhu a David Rittich kotouč na přední tyči vyrazil maskou do vzduchu! Jets se poté snažili dostat k dorážce, volný puk ale skončil pod lapačkou brankáře.
09:59'
Patrik Laine byl na levém křídle pod velkým tlakem a u hrazení kotouč nedokázal udržet. Flames dobře brání.
08:48'
Sean Monahan vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. První přesilová hra Jets.
08:36'
Jets na levém křídle vystřelili ihned po vhazování a před vlastní bránou dobře zablokoval puk Sean Monahan.
08:31'
David Rittich snadno podržel nahození Jets z levého křídla a prostor dostává krátká komerční přestávka.
08:22'
Jack Roslovic na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a v pravém kruhu se rozhodl pro střelu zápěstím, kterou David Rittich vestoje dobře vyrazil.
07:13'
Winnipeg na levém křídle dobře vystřelil od modré čáry, David Rittich byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil. Český brankář si připsal druhý zákrok.
06:49'
Dmitrij Kulikov získal puk ve středním pásmu čistě a někteří fanoušci se dožadovali odpískání faulu marně.
06:19'
Michael Frolík nahodil puk před bránu, kde ho chtěli tečovat jeho spoluhráči, ve své snaze ale neuspěli.
05:41'
Sean Monahan se dostal k nahození od modré čáry, které skončilo pod lapačkou Connora Hellebuycka.
03:50'
Josh Morrissey nyní mohl skórovat po střele z levého kruhu, David Rittich ale dobře zasáhl levým betonem.
03:03'
Mikael Backlund vystřelil na vrcholu levého kruhu a kotouč poté skončil v lapačce Connora Hellebyucka.
02:22'
Jets vystřelili na ose útočného pásma od modré čáry, jejich táhlá střela ovšem na Davida Ritticha neprošla.
01:03'
Sean Monahan vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Connor Hellebuyck si připsal několik zákroků, protože Flames se okamžitě hnali za dorážkou. Ovšem marně.
00:25'
Johnny Gaudreau se nyní řítil po pouhých 25 sekundách sám na bránu, mezi betony ale brankáře Connora Hellebuycka nepřekonal!
00:01'
Hokejisté obou týmů už se nyní chystají vstoupit na ledovou plochu, jakmile dozní doprovodný program. A hráči nezklamali, na hlavách mají místo helem kulichy.
Dějištěm dnešního zápasu pod širým nebem je Regina, od které se Calgary nachází 756 km směrem na západ, zatímco Winnipeg 573 km směrem na východ. Mosaic Stadium se tedy nachází téměř přesně na půli cesty mezi domovy obou organizací. Skvěle to je vymyšleno.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, D. Kulikov, Pionk, Dahlström, Bitetto – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, Roslovic – Perreault, Gustafsson, G. Bourque. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk (A) – Mangiapane, Monahan (A), S. Bennett – Lucic, Backlund, Frolík – Quine, D. Ryan, Rieder. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Brad Meier, Graham Skilliter. Čároví: Kiel Murchison, Trent Knorr.

Michael Frolík (CGY) 12 zápasů, 1+2, +/- -9
David Rittich (CGY) 9 zápasů, 272 zák., 27 gólů, 90,1%
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně třikrát, přičemž úvodní dva vzájemné zápasy vyhrálo Calgary a poslední Winnipeg. Zajímavostí otevřeného zápasu pod širým nebem je, že se bude konat přesně mezi státy, ve kterých sídlí dnešní soupeři. Stát Alberta sdílí hranici se Saskatchewanem na západě a je domovem Calgary, zatímco Manitoba má společnou hranici na východě a je domovem Winnipegu. Na příhodnějším místě už se vzájemné utkání pod širým nebem konat nemohlo.
Calgary Flames

Calgary má v letošní sezóně NHL velice nevyrovnané výkony a po vydřené výhře nad Floridou je pro něho zápas pod širým nebem velmi příjemným zpestřením. Útočník Matthew Tkachuk před utkáním prohlásil, že je to na Mosaic Stadium úžasné, elegantní a odlišné a bude to velká zábava. Pro oba týmy to bude první utkání pod širým nebem na neutrální kanadské půdě.
Winnipeg Jets

Winnipeg Jets doma před zápasem pod širým nebem odehrál pět střetnutí za sebou, dokázal ovšem vyhrát pouze jedno, když po sérii tří domácích porážek porazil Edmonton a poté před svými fanoušky nestačil na LA Kings. Hráči Blake Wheeler a Connor Hellebuyck už zkušenosti s Heritage Classic mají, když se ho zúčastnili v roce 2016. Tehdy se konalo právě ve Winnipegu.
Regina je hlavním městem provincie Saskatchewan a v neděli se stane dějištěm utkání pod širým nebem, ve kterém se proti sobě postaví týmy Winnipeg a Calgary. Heritage Classic je výjimečnou událostí a oba týmy do utkání na Mosaic Stadium nastoupí ve výjimečné sadě dresů. Chybět by neměly ani tradiční kulichy, uvidíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.