NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Vegas - 24. ledna 2021   22:00

Arizona
Arizona
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Vegas
Vegas
59:17' W. Karlsson  (Marchessault, Tuch)
Arizona
St. Laurent, Charron – Rody, Toomey
Gila River Arena, Glendale
Vegas

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?
Darcy Kuemper (ARI) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 59:28
Marc-Andre Fleury (VEG) – 16 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Tomáš Nosek (VEG) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41

Tři hvězdy utkání
1. William Karlsson (VEG) 1+0
2. Darcy Kuemper (ARI) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 59:28
3. Marc-Andre Fleury (VEG) 16 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Je konec. Zdálo se, že toto utkání půjde do prodloužení, ale nakonec jsme se v základní hrací době přece jenom dočkali gólu, který dali Golden Knights a zvítězili 1:0! Hostující mužstvo si v tomto zápase vytvořili více šancí a zaslouženě tak vyhrálo. O rozhodující a jedinou branku utkání se postaral v 60. minutě hrdina William Karlsson.
59:53'
Následná rána zpoza modré ovšem letěl pouze vedle hostující svatyně.
59:45'
Arizona to samozřejmě zkouší bez brankáře v šesti.
59:17'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak to je fantazie, neboť v poslední minutě základní hrací doby hosté dávají gól a vedou 1:0! Jonathan Marchessault za bránou vybojoval kotouč, který posunul před svatyni Kuempera a tam zakončil pod víko WILLIAM KARLSSON. Asistence: Jonathan Marchessault a Alex Tuch.
58:58'
Vegas opět drží kotouč v útočném pásmu a snaží se rozhodnout utkání, ovšem Coyotes se podařilo vyhodit puk.
58:22'
Nyní přichází chyba na domácí straně, neboť se Arizona dostala do útočného pásma příliš brzo a rozhodčí odpískali ofsajd.
57:50'
Shea Theodore se dostal do zakončení bekhendem z pravé strany, ale kotouč skončil pouze v lapačce připraveného Darcyho Kuempera.
57:03'
Posléze se hra opět přerušila a následuje tak komerční přestávka.
56:38'
Tomáš Nosek mohl být hrdinou, ale jeho pokus z levé strany neprošel až na bránu.
55:35'
Reilly Smith se snažil najít spoluhráče před bránou, ovšem ten podklouzl a kotouč znovu skončil vedle svatyně Kuempera.
55:13'
Vegas Golden Knights se následně navíc dopustilo jen ofsajdu a následuje komerční přestávka.
55:00'
Momentální střely na bránu jsou 16:24.
54:36'
Tempo nyní šlo rozhodně dolů a nevidíme šance jednu za druhou jako na začátku této periody.
53:34'
Arizona se snažila něco vymyslet z levé strany, ovšem přihrávka spoluhráči byla nepřesná.
52:49'
Darcy Kuemper si následně připsal další úspěšný zákrok a oba gólmani tak jsou nadále stoprocentní.
51:45'
Posléze se sice Vegas dostalo do šance, ale Reilly Smith poslal svůj bekhend jen vedle pravé tyče.
50:58'
Hosté přišli o kotouč ve středním pásmu, ovšem toho domácí mužstvo nedokázalo nějak rychle využít.
50:00'
Zbývá nám už pouze posledních deset minut základní hrací doby a stále marně čekáme na první branku.
48:36'
Arizona se pokoušela něco vymyslet po pravé straně, ale přihrávku získal jen soupeř.
47:14'
Marc-Andre Fleury byl připraven na ránu Niklase Hjalmarssona a následuje buly před jeho bránou.
46:32'
Alex Pietrangelo se po levé straně dostal přes obránce, ale následně vypálil jen do připraveného Darcyho Kuempera.
46:02'
Nyní se zápas hraje ve velmi dobrém rychlém tempu a k vidění je čím dál víc šancí na obou stranách.
45:39'
Nicolas Roy číhal před svatyni soupeře na teč, která z jeho hole přišla, ale minula bránu.
45:16'
Nyní musel být na druhé straně připraven Darcy Kuemper, který si ale poradil se střelou soupeře.
44:28'
Coyotes jsou v tlaku, ale rána Dericka Brassarda od modré minula hostující svatyni.
43:42'
A další šance Arizony, ale rána Johana Larssona z levého kruhu pouze orazítkovala tyč!
43:06'
Phil Kessel se dostal do největší šance utkání, ale opět z toho není branka! Domácí útočník ukradl kotouč Whiteclouodovi a řítil se sám na bránu, kde se snažil procedit puk mezi betony Fleuryho, ale ten kotouč dokázal zastavit!
42:39'
Po buly sice přišel rychlý protiútok Golden Knights, ale ten skončil jen střelou vedle domácí svatyně.
42:27'
Posléze se ovšem Vegas dopustilo jen zakázaného uvolnění a následovat bude vhazování před Fleurym.
42:02'
Ovšem jsou k vidění spíše velké boje o kotouč u mantinelu, než nějaké nebezpečné střelecké pokusy.
41:28'
William Carrier dostal přihrávku na modrou, ale jeho následný střelecký pokus byl zblokován.
40:48'
Vegas Golden Knights se sice dostalo do třetiny soupeře, ale pouze za bránu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 22:49.
Druhá perioda je za námi a stále jsme se nedočkali ani jednoho gólu. Druhá perioda už na rozdíl od první byla mnohem vyrovnanější a k vidění byly šance na obou stranách. Ovšem oba brankáři předvádí velmi dobré výkony a doufejme, že třetí třetina nám už přinese branky.
40:00'
39:54'
Jakob Chychrun se v závěru třetiny opřel do kotouče naprosto sám, ale Marc-Andre Fleury betonem vyrazil puk!
39:18'
Posléze přišla velmi dobrá šance ze strany domácích, když Marc-Andre Fleury nedokázal udržet kotouč, ale pohotový obránce Vegas odpálil puk před bránou.
39:00'
Posléze si Vegas sice vytvořilo tlak, ale puk z chumlu hráčů před bránou Arizony skončil u domácích.
38:53'
38:43'
Max Pacioretty se snažil dostat kotouč před bránu na teč, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
37:49'
Hostům se ale rovněž při přesilové hře nedaří nic vážnějšího vymyslet a Arizona už dvakrát vyhodila kotouč bez problémů.
36:53'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tyler Pitlick – 2 min., podrážení).
36:06'
Brayden McNabb chtěl překvapit brankáře Kuempera střelou z levé strany, ale ta skončila právě v moci domácího gólmana.
34:44'
Posléze skončil kotouč jen mimo hrací plochu a následovat tak bude komerční přestávka.
34:10'
Tentokrát už se velmi hlasitě volalo po gólu, ale Darcy Kuemper předvedl naprosto fantastický zákrok po střele z pravé strany!
33:56'
Reilly Smith se po přihrávce Marka Stoneho dostal do zakončení, ale Darcy Kuemper si poradil.
33:24'
Poté přišel rychlý protiútok Vegas, ale ten nic vážnějšího už nepřinesl a Coyotes získali kotouč na své hole.
32:34'
Arizona se sice dostala k nebezpečné střele z pravé strany, ale Marc-Andre Fleury si poradil.
31:45'
Keegan Kolesar to vzal na sebe, ale jeho střela nebyla přesná a skončila vedle svatyně soupeře.
31:09'
Marc-Andre Fleury si vůbec nebyl jistý, kde se nachází kotouč po střele soupeře a následné teči Christiana Fischera, ale obránci Vegas postřehli volný kotouč za jeho zády a dokázali ho vyhodit pryč.
30:48'
Jordan Oesterle dostal přihrávku do zajímavé šance, ale nedokázal si kotouč zpracovat podle představ. Posléze nakonec přišla střela Coyotes, ale ta skončila v moci Fleuryho a následuje komerční přestávka.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a branky jsme se stále nedočkali. Na střely je to momentálně 6:14.
29:22'
Golden Knights už jsou znovu v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet, ale pokus Zacha Whiteclouda skončil na betonu Kuempera.
28:18'
Jason Demers se následně na druhé straně sice dostal ke střele, ale ta byla sražená rovněž vedle.
28:02'
Alec Martinez dostal nabito na modré čáře, ale jeho pokus letěl mimo domácí svatyni.
27:32'
Derick Brassard dokázal vyhodit puk ze svého pásma, ale následně se k němu opět dostalo Vegas a pokračuje v nátlaku.
26:22'
26:08'
No a následně dokonce hostující celek měl problémy s pukem před svou bránou, ale soupeř zakončil vedle brány Marc-Andre Fleuryho.
25:48'
Následná přihrávka Golden Knights v útočném pásmu byla zblokována a Coyotes dostali puk do bezpečí.
25:30'
Hosté si vypracovali hned dvě střelecké příležitosti, ale tento zápas je zatím velmi chudý na góly.
24:22'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., nedovolené bránění).
24:13'
24:10'
Derick Brassard posléze napřáhl z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokován vedle brány soupeře.
23:33'
Arizoně se ani tato přesilová hra moc nedaří a vypadá stejně jako v první třetině, neboť se Vegas podařilo už dvakrát vyhodit kotouč.
22:13'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (2 min. pro hráčskou lavici – nedovolené bránění). Trest odpyká Keegan Kolesar.
21:43'
Střela hostujícího hráče Hagueho z pravé strany pouze minula svatyni soupeře.
21:02'
Posléze se Arizona dostala z tlaku, když vyhodila kotouč ze svého pásma.
20:32'
Reilly Smith se snažil z pravé strany najít před bránou spoluhráče, ale ten jeho přihrávku nezpracoval.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 22:56.
První třetina je u svého konce a v Gila River Aréně jsme se v zápase mezi týmy Arizona Coyotes a Vegas Golden Knights branky nedočkali. O něco lepším celkem s větším počtem střel na bránu sice byli hosté, ovšem Darcy Kuemper je dnes v dobré formě a kotouč za sebe nepustil.
20:00'
19:37'
Tentokrát se Vegas dopustilo ofsajdu při přechodu do útočného pásma po levé straně.
19:01'
Darcy Kuemper si poté poradil s pokusem z pravé strany a stáhl si kotouč pod lapačku. Následuje znovu komerční přestávka.
18:36'
Hosét následně zvolili útočnou akci po levém křídle, kde se ale Nicolas Roy nedostal přes obránce.
17:50'
Z následného útoku pálil od modré Jordan Oesterle, ale Marc-Andre Fleury byl připraven a vyrážečkou dostal kotouč mimo bránu.
17:29'
Tentokrát Golden Knights přišli o puk ve střední třetině, ale Arizona se s ním dostala jen za svou bránu.
16:41'
Brayden McNabb přes sebe odmítl pustit Christiana Fischera a pěkným hitem ho zastavil.
16:08'
Darcy Kuemper musel být opět ve střehu a poradil si také s dorážkou z pravého kruhu! Po sérii neproměněných šancí tady máme komerční přestávku.
15:07'
Následně přišlo přečíslení Golden Knights 3 na 1, ale hosté této možnosti nedokázali využít a poslali puk jen vedle brány Kuempera!
14:36'
Málem se Arizona dostala do vedení, ale rána Johana Larssona z pravého kruhu pouze orazítkovala tyč!
14:10'
Marc-Andre Fleury musel být ve střehu, aby si poradil se střeleckým pokusem od modré a betonem vyrazil kotouč.
13:38'
Posléze sice byl k vidění protiútok Vegas, ovšem Darcy Kuemper tentokrát zasahovat nemusel, jelikož mu pomohli obránci, kteří zblokoval pokus z pravé strany.
13:09'
Nicolas Roy přišel o kotouč ve středním pásmu a Arizona se dostala do útočného pásma, kde ale zatím pracuje s pukem jen u mantinelu.
12:48'
Puk nyní skončil mimo hrací plochu a po dlouhé době je tak hra přerušená.
12:28'
Vegas Golden Knights nyní jen nahodili kotouč do útočného pásma a odjeli vystřídat své formace.
11:37'
Hosté si ovšem posléze vypracovali velmi dobrou šanci, ale pokus z levého kruhu vyrazil Darcy Kuemper!
11:14'
Celkem dlouho se už hraje bez přerušení, čemuž pomáhá velká nepřesnost přihrávek a kotouč tak pouze cestuje z jedné strany na druhou.
10:14'
Opět jen špatná přihrávka ve středním pásmu z hole domácích hráčů a Vegas tak může něco vymyslet směrem dopředu.
09:36'
Posléze se sice k puku dostali domácí, ale přihrávka na Phila Kessela nebyla přesná. Totéž se ovšem stalo u hostů a momentálně nevidíme nějaký tlak ani z jedné strany.
08:49'
Jonathan Marchessault bojoval o puk v rohu kluziště, který sice vybojoval, ale jeho přihrávku na modrou nezachytil spoluhráč a Vegas musí z pásma ven.
08:09'
Proti plnému počtu se ovšem Arizona dostala hned ke dvěma střelám, ale Marc-Andre Fleury byl připraven.
07:10'
06:50'
Ovšem následně se hned dvakrát podařilo Golden Knights vyhodit puk do bezpečí a posléze se Coyotes dopustili ofsajdu.
05:58'
Posléze si Arizona vypracovala střeleckou příležitost z pravé strany, ale ta skončila z hole Tylera Pitlicka sražená vedle.
05:38'
První půl minutka přesilové hry Coyotes nic nepřinesla a domácí se ani nedostali ze svého pásma po presinku soupeře.
05:10'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Tuch – 2 min., podrážení).
04:58'
Alex Tuch se dopustil faulu, ale Arizona to ještě zkouší bez brankáře.
04:18'
Barrett Hayton následně sice navedl kotouč do útočného pásma, ale nějaké střely jsme svědky nebyli.
03:34'
Victor Söderström se vrátil pro puk za svou bránu, když jej tam nahodil soupeř, aby mohl vystřídat své formace.
02:46'
Mark Stone se sice po kombinaci přihrávek napřáhl ke střele z levého kruhu, ale kotouč skončil jen vedle brány.
02:12'
Obrana Arizony zatím celkem dost hoří a přišel tak další střelecký pokus soupeře, ale bude z toho znovu jen buly po zásahu gólmana.
01:38'
Tentokrát se z pravé strany dostal do zakončení Alex Tuch, ale jeho pokus skončil znovu v moci brankáře Darcyho Kuempera, který tak má v úvodu utkání plné ruce práce.
00:27'
Střelecký pokus hostujícího hráče od modré byla pouze zblokován a skončil tak vedle brány Darcy Kuempera.
00:01'

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Goligoski (A), Chychrun, Demers, Hjalmarsson (A), Söderström, Oesterle – Garland, Schmaltz, Caggiula – Hayton, Kessel, Keller – Pitlick, Dvorak, Brassard (A) – Fischer, Jo. Larsson, Crouse.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty (A) – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Tuch – Reaves, Nosek, W. Carrier.

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Rody, Toomey.
Československá stopa:

Tomáš Nosek (VEG)
Arizona Coyotes se momentálně nacházejí v Západní divizi na 5. místě s 5 body a skóre 17:18. Nejprve Arizona prohrála 3:4 se San Jose po nájezdech. Ve druhém utkání ovšem vyhrála nad Sharhs 5:3. Posléze hned třikrát hrála s dnešním soupeřem. Ovšem Vegas doma zvítězilo 4:2 a posléze 5:2. V posledním zápase jak už bylo řečeno zvítězila Arizona 5:2. Vegas Golden Knights zatím vévodí této divizi s 8 body a skóre 18:12. V prvních dvou zápasech totiž porazilo Anaheim, nejprve 5:2 a posléze 2:1 v prodloužení.
V dalším utkání NHL se proti sobě utkají týmy Arizona Coyotes a Vegas Golden Knights. Naposled se spolu tato mužstva utkala včera na ledě Arizony. A Coyotes vedli po první třetině poměrem 1:0. Ve druhé periodě sice hosté srovnali, ale do třetí třetiny šla Arizona ve vedení 3:1. Domácí si už pohlídali také poslední dvacetiminutovku a vyhráli 5:2. Dnes se bude hrát opět v Gila River Arena, Glendale. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.