NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vancouver - 17. ledna 2021   04:00

Calgary
Calgary
08:31' Monahan (M. Tkachuk, E. Lindholm) • 36:12' Dubé (Mangiapane, Backlund) • 55:16' M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson)
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Vancouver
Vancouver
Calgary
Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund, Mangiapane – Simon, D. Ryan, Lucic.
Nicholson, Schlenker – Nansen, Murchison
Scotiabank Saddledome, Calgary
Vancouver
Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Juolevi – Virtanen, E. Pettersson, Boeser – Höglander, Horvat (C), Pearson – MacEwen, Gaudette, Roussel – B. Sutter (A), Beagle, Motte.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY) – 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:59
Braden Holtby (VAN) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 59:46

Česká a slovenská stopa
Dominik Simon (CGY) – 0+0, +/- 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 07:43
David Rittich (CGY) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost 0%, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání
1. Jacob Markström (CGY) 32 zák., 0 gólů, 100%
2. Andrew Mangiapane (CGY) 0+1
3. Matthew Tkachuk (CGY) 1+1
Je konec. Calgary Flames ovládlo všechny třetiny s jediným gólem a porazilo tak Vancouver Canucks 3:0. V 8. minutě se Dubé dostal do velmi dobré šance, ale gól z toho nebyl. O minutu později se už ale Calgary dostalo do vedení, když se prosadil Monahan. V 17. minutě bylo málem srovnáno, ale puk poskočil z horní tyče na síť branky po střele Petterssona. Ve druhé dvacetiminutovce byli domácí lepším týmem a bylo k dispozici několik přesilovek. Nakonec tu svou ve 37. minutě proměnil Dillon Dubé a poslal Flames do dvoubrankového vedení. Třetí perioda rovněž patřila domácím, ale ve 48. minutě z toho mohlo být drama, ovšem to by musel MacEwen lépe mířit. Vše zpečetil v 56. minutě Tkachuk.
59:28'
Matthew Tkachuk se následně sice vydal po levém křídle dopředu, ale také jen nahodil kotouč.
59:02'
Nepřesná přihrávka hostujícího obránce končí jen u soupeře.
58:39'
Nils Höglander se skvěle zbavil obránce, ale následně se mu kotouč zamotal pod nohy.
58:02'
Posléze se Flames dostali do útočné třetiny, ale ke střele už nikoliv.
57:26'
Zack MacEwen jen nahodil puk do útočného pásma a Vancouver střídá.
56:44'
Následně musel zasahovat Jacob Markström, který stále drží čisté konto.
56:22'
Domácí mužstvo pokračuje v útoku, ale další dvě střely dokázal vyrazit Braden Holtby.
55:16'
Calgary právě vstřelilo branku!
Flames proměňují další přesilovku a vedou už 3:0! Johnny Gaudreau nejprve vypálil tvrdou ránu z levé strany, kterou Holtby neudržel a pohotový MATTHEW TKACHUK se dostal ke kotouči, který o tyč zakončil za brankovou čáru. Asistence: Johnny Gaudreau a Rasmus Andersson.
54:48'
Hostům nezbývá nic jiného, než i v oslabení se snažit dostat dopředu jako nyní.
54:15'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).
53:18'
Tanner Pearson dostal kotouč do útočné třetiny po pravé straně, ale po chvíli byla přihrávka zblokována mimo hrací plochu.
52:24'
Krátce po buly pálil Mark Giordano, ale jeho pokus letěl do lapačky Bradena Holtbyho.
52:20'
Posléze přichází jen zakázané uvolnění Vancouveru.
51:46'
Hostujícími obránci se nepodařila přihrávka na modré čáře a dopředu se dostalo Calgary, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
51:16'
Domácí celek se tentokrát dopustil ofsajdu a následuje vhazování ve středu hrací plochy.
51:08'
50:40'
Elias Lindholm dostal pohotovou přihrávku na levou stranu, odkud z první vypálil, ale Braden Holtby se stihl přemístit.
50:22'
Milan Lucic se snažil před bránou tečovat kotouč, ale obrana Canucks jej nepustila do zakončení.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Calgary má tento zápas pod kontrolou.
49:08'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Jake Virtanen.
48:39'
Vancouver Canucks se nyní dopustil zakázaného uvolnění.
48:16'
Tentokrát na druhé straně pálil český útočník Dominik Simon, ale nepřesně.
47:46'
Po přečíslení 3 na 2 se Zack MacEwen ocitl v dobré šanci, ale jeho ránu k pravé tyči vyrazil Jacob Markström!
47:20'
Dvakrát se hosté snažili procpat ke střele, ale ani jedna neletěla na bránu Jacoba Markströma.
46:09'
Jacob Markström si poradil se zakončením soupeře, který si objel bránu a z otočky vypálil.
45:39'
Calgary se znovu dostalo ke kotouči na své polovině a zatím si ve třetí třetině ví rady stejně jako v předešlých dvou.
44:57'
Poté se hra přesunula zase na druhou stranu, kde si Andrew Mangiapane naprosto fantastickou otočkou poradil s Quinnem Hughesem, ale svoje bekhendové zakončení poslal do připraveného gólmana.
44:40'
Nils Höglander se posléze na druhé straně procpal ke střele, která ale minula svatyni Flames.
44:13'
Tyler Myers si skvěle poradil s dotírajícím se Mikaelem Backlundem a nenechal ho projít až do zakončení.
43:52'
Sean Monahan se snažil z pravé strany najít křížnou přihrávkou spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.
43:30'
Rasmus Andersson si poradil s náhozem soupeře a dostal puk pryč z pásma.
42:32'
Ani tentokrát to Vancouveru nevyšlo a následuje tak autové vhazování v pásmu Flames.
41:46'
Elias Pettersson se dostal s pukem dopředu po pravém křídle a nakonec to zkusil na bránu, ovšem Jacoba Markströma bude dnes těžké překonat a překvapit.
41:04'
Následně už přišla střela ze strany domácího hráče, ale Braden Holtby byl připraven.
40:32'
Matthew Tkachuk se snažil obtočit kolem brány, ale obránce soupeře mu to znemožnil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:01.
Druhá perioda je u svého konce a Calgary Flames vede nad Vancouverem Canucks už 2:0. V této dvacetiminutovce byli domácí lepším týmem a bylo k dispozici několik přesilovek. Nakonec tu svou ve 37. minutě proměnil Dillon Dubé a poslal Flames do dvoubrankového vedení.
40:00'
39:30'
Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště na polovině Flames.
38:54'
Nakonec přišla střela Andrewa Mangiapaneho z levého křídla, ale s tou si Braden Holtby poradil.
38:18'
Opět se hostům nepovedla kombinace ve třetině soupeře a Calgary jde dopředu.
37:35'
Posléze se navíc dokázal dostat ke střele Elias Lindholm, ale tu vyrazil brankář do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
37:07'
Nils Höglander prodloužil nához svého spoluhráče do útočného pásma, ale Canucks dlouho u kotouče nezůstali.
36:12'
Flames využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! Andrew Mangiapane skvělou otočkou našel na pravé straně volného DILLONA DUBÉHO, který z první zakončil razantně do pravé šibenice. Asistence: Andrew Mangiapane a Mikael Backlund.
35:47'
Matthew Tkachuk to vymyslel skvěle, když prudkou přihrávkou se snažil najít Seana Monahana, který měl puk tečovat a povedlo se, ovšem kotouč letěl pouze do připraveného brankáře Bradena Holtbyho.
35:17'
Matthew Tkachuk si navedl puk po pravé straně a měl před sebou otevřený prostor, ovšem jeho následná rána skončila vedle levé tyče.
35:02'
34:20'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., podrážení).
34:05'
Málem to bylo 2:0 pro Flames, ale pokus domácího hráče orazítkoval tyč!
33:57'
Poté skončil puk na střídačce domácího celku a následuje buly ve středním pásmu.
33:27'
Pokus hostujícího hráče z pravého křídla byl opět zblokován a následně se Flames podařilo vyhodit puk.
33:02'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hákování).
32:39'
Po buly se k puku dostal Andrew Mangiapane, který z otočky vypálil, ale pouze do betonu Holtbyho.
32:29'
Znovu se hra kouskuje, jelikož přišel střelecký pokus z hole domácího hráče, který byl ale zblokován.
31:57'
Tentokrát musel být ovšem připraven také Braden Holtby, jelikož se Matthew Tkachuk snažil tečovat střelu.
30:58'
Tyler Motte se snažil prodrat kotouč pod brankáře Jacoba Markströma, ale ten si jen připisuje další úspěšný zákrok.
30:20'
Tentokrát přišlo zakázané uvolnění Calgary, které se dostalo pod tlak.
29:37'
Krátce potom co Flames hráli v pěti se dostali do protiútoku, ale rána z levého kruhu skončila na betonu Bradena Holtbyho.
29:24'
29:14'
A následně si znovu poradil gólman Jacob Markström, který zatím předvádí velmi dobrý výkon.
29:02'
Posléze se domácím podařilo znovu vyhodit kotouč do bezpečí.
28:42'
Tentokrát se už Canucks podařilo zakončit útočnou kombinaci, ale ránu Brocka Boesera vychytal Jacob Markström.
28:12'
Ovšem ani Vancouver zatím neukazuje nijak zvlášť dobrou přesilovou hru a Calgary se dvakrát podařilo vyhodit puk.
27:24'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., držení).
26:33'
26:15'
Poté se hostům podařilo dostat puk pryč ze své třetiny a toto oslabení pravděpodobně zvládnou.
25:56'
Mikael Backlund už poslal tvrdou ránu z první, ale jeho pokus dokázal vyrazit Braden Holtby.
25:32'
Následně se puku ve svém pásmu zmocnil Vancouver a vyhodil jej do bezpečí.
25:06'
A opět se Flames v přesilovce dopustili zbytečné nepřesné přhrávky a musejí se pro puk vracet ke své svatyni.
24:48'
Elias Lindholm dostal přihrávku do levého kruhu, ale svou následnou střelu poslal jen do ochranné sítě.
24:33'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., hákování).
24:15'
Posléze už byli domácí s kotoučem ve třetině soupeře, ale nepřesnou přihrávkou se zahnali pryč.
23:52'
Calgary sice má přesilovku, ale první minutu se kotouč pohyboval spíše mimo třetinu Canucks.
22:49'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nils Höglander – 2 min., nedovolené bránění).
22:46'
Nate Schmidt se vydal dopředu a posunul puk nalevo, kde byl Tyler Motte, ovšem jeho následná střela byla zblokována do ochranné sítě.
22:03'
Následně se ovšem Canucks dopustili jen zakázaného uvolnění.
21:46'
Dominik Simon se následně zapojil do útoku, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
21:16'
Derek Ryan bojoval o kotouč na levé straně a dokázal pro svůj tým získat pásmo.
20:52'
Vancouver Canucks se hned na začátku třetiny dostal ke dvěma střelám, ale Jacob Markström byl připraven.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:05.
První dvacetiminutovka je za námi a Calgary Flames vede nad Vancouverem Canucks 1:0. V 8. minutě se Dubé dostal do velmi dobré šance, ale gól z toho nebyl. O minutu později se už ale Calgary dostalo do vedení, když se prosadil Monahan. V 17. minutě bylo málem srovnáno, ale puk poskočil z horní tyče na síť branky po střele Petterssona.
20:00'
19:48'
Zblokovaná přihrávka domácího hráče skončila v zámezí.
19:22'
Josh Leivo posílal kotouč před bránu na teč, ale puk jen proletěl brankovištěm.
18:53'
Braden Holtby byl připraven na střelecký pokus soupeř z pravé strany a nadvakrát dokázal chytit kotouč.
18:16'
Calgary přečkalo největší problém v první třetině a vypadá to, že půjde do šaten ve vedení.
17:22'
17:02'
Jacob Markström posléze předvedl velmi dobrý zákrok a následně se Flames podařilo vyhodit kotouč.
16:35'
Vancouver se snaží dostat ke střele, ale domácí ve třech skvěle brání.
16:09'
Elias Pettersson poslal ránu, která se odrazila od betonu domácího brankáře na horní tyč, od které se puk odrazil na síť brankové konstrukce! Obrovské štěstí mělo Calgary!
15:55'
Střela Bo Horvata byla zblokována, ale Canucks stále drží kotouč.
15:22'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., vysoká hůl).
15:22'
Znovu byl připraven domácí gólman Jacob Markström, jenž si tentokrát poradil se střelou z pravé strany.
14:56'
Po střele od modré se snažil Nils Höglander zakončit skákající puk za záda brankáře, ale Markströmova lapačky byla rychlejší.
14:43'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., držení).
14:20'
Noahu Hanifinovi se nepodařila dostat po levé straně a kolem brány, jelikož mu obránce soupeře vypíchl kotouč.
13:44'
Domácí se dopustili chyby, když přišli o puk ve své třetině a Jake Virtanen se toho snažil využít, ale svou ránu z levé strany poslal pouze do lapačky Jacoba Markströma.
13:26'
Milan Lucic se snažil protlačit po levé straně, ovšem tam mu vystavil stopku soupeř.
12:29'
Juuso Välimäki zkoušel překvapit brankáře skrytým pokusem od modré, ale ani jeho střela neproletěla až na Holtbyho.
11:56'
Calgary Flames mělo problémy s rozehrávkou na své polovině, ale nakonec dokázalo vše vyřešit a dokonce se dostalo na druhé straně ke střele, která minula bránu.
11:06'
Tanner Pearson si zpracoval kotouč ve středu hrací plochy a vydal se dopředu, ovšem jeho následná střela zápěstím byla zblokována.
10:17'
Jacob Markström dokázal přikrýt kotouč svou lapačkou a přerušil tak hru. Následuje komerční přestávka.
09:58'
Vancouver Canucks se snaží rychle odpovědět, ale přihrávka z levé strany na druhou nebyla přesná.
08:31'
Krásný ťukec z první končí gólem a Flames otevírají brankový účet na 1:0! Elias Lindholm našel před bránou Matthewa Tkachuka, který postrčil puk na SEANA MONAHANA a ten okamžitě zakončil do levé části branky Holtbyho. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm.
08:16'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., vysoká hůl).
07:56'
Do první vážnější šance se dostalo Calgary, ale střela z mezikruží z hole Dillona Dubého se poodrážela a nakonec puk poskákal brankáři na zádech!
07:44'
Johnny Gaudreau nahodil kotouč do útočného pásma, ovšem tam puk získala obrana soupeře.
07:09'
Rasmus Andersson dostal nabito na modré čáře a vypálil tvrdou ránu, ale ta na bránu neprošla, protože byla zblokována.
06:17'
Zack MacEwen na pravé straně posunul puk na spoluhráče, který zakočnil, ovšem neúspěšně.
05:36'
Brock Boeser zachytil přihrávku ve středu hrací plochy, ale po chvíli byla hra přerušená.
04:46'
Jacob Markström si poradil s dalším pokusem z levé strany, který vyrazil betonem. Úvod utkání je tak zatím poměrně hodně vyrovnaný a hraje se z jedné strany na druhou.
04:05'
Mark Giordano si stáhl kotouč a zpoza modré čáry vypálil, ale jeho ránu vyrazil Braden Holtby.
03:51'
Další zakázané uvolnění ze strany Canucks a Braden Holtby bude muset být v pozoru.
03:34'
Jacob Markström si poradil s pokusem z levé strany, který chytil do své výstroje a následuje buly před jeho svatyní.
02:47'
Teprve až teď se poprvé přerušila hra, když přišlo zakázané uvolnění Vancouver Canucks.
02:06'
Posléze přišel ještě jeden pokus domácího hráče a tentokrát už musel Braden Holtby zasahovat.
01:43'
Juuso Välimäki se dostal dopředu po pravém křídle a snažil se zakončit, ovšem jeho pokus minul bránu.
01:12'
Vancouver Canucks se nyní snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale Flames se vysvobodili.