NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Winnipeg - 27. března 2021   03:07

Calgary
Calgary
46:52' Lucic (Backlund, Hanifin) • 58:01' M. Tkachuk (E. Lindholm, Hanifin)
2:3
(0:1, 0:1, 2:1)
Winnipeg
Winnipeg
09:13' Wheeler  (Stastny, Connor) • 25:33' Connor  (Poolman) • 54:54' Stastny  (Wheeler, Scheifele)
Calgary
Joannette, Schlenker
Scotiabank Saddledome, Calgary
Winnipeg

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Noah Hanifin (CGY) – 0+2
Hokejisté Winnipegu potvrdili výbornou formu z posledních zápasů, na ledě Calgary vybojovali v dramatické bitvě těsné vítězství 3:2.

V prvních dvou třetinách stříleli do černého pouze hosté. Jako první skóroval kapitán Blake Wheeler, jenž v 10. minutě využil přesilovou hru. Také prostřední dějství mělo jediného střelce, a sice Kylea Connora, který nadvakrát přetavil v gól svůj únik.

Nejvíce vzruchu přinesla třetí třetina. Milan Lucic nejprve snížil v přesilovce, načež Tryskáčům vrátil dvougólový náskok Paul Stastny, rovněž gólem z početní převahy. V závěru domácí sáhli ke hře bez gólmana a při powerplay vstřelil kontaktní gól Matthew Tkachuk. Vyrovnat se už Plamenům ale nepodařilo.

Svěřenci kouče Mauriceho se vítězstvím dotáhli na lídra Severní divize z Toronta. Calgary zůstává šesté se čtyřbodovým odstupem za čtvrtým Montrealem.
59:48'
Winnipeg je blízko vítězství. Nahození Marka Giordana nedokázal nikdo ze spoluhráčů ani protihráčů tečovat, gólman tak zapsal snadný zákrok. Sean Monahan nyní musí vyhrát buly, jinak je rozhodnuto.
59:21'
Connor Hellebuyck skvěle zasáhl pravým betonem proti pokusu Mikaela Backlunda. O dorážku zabojovali Ryan a Tkachuk, ale hostující defenziva si poradila, do rohu kluziště bruslí odkopl Poolman.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:07'
Krátce pro buly se autor zatím rozhodujícího gólu Paul Stastny dopustil podrážení proti Tkachukovi. Dvě minuty a velká příležitost pro Calgary k vyrovnání.
58:01'
Calgary právě vstřelilo branku!
Rozdíl ve skóre je znovu jednogólový! Lindholm našel na hraně brankoviště MATTHEWA TKACHUKA, k němuž přistoupil Pionk pozdě, za střelou do levého horního rohu natahoval Hellebuyck lapačku marně. Asistence: Elias Lindholm a Noah Hanifin.
57:30'
Není nač čekat. Johnny Gaudreau nahodil puk do útočného pásma a domácí trenér dal signál Markströmovi, jenž míří na střídačku. Calgary zkouší powerplay.
57:07'
Mason Appleton si hodil puk kolem Ramuse Anderssona, ale černou gumu sám nedojel. Za bránou byl u hracího předmětu nejrychleji Juuso Välimäki.
56:35'
Švédský bek rozjel rychlou akci na duhou stranu. Nahrál do jízdy Seanu Monahanovi, jenž střílel z levého kruhu z bodu pro vhazování těsně nad břevno.
56:20'
Trevor Lewis si vyměnil touš s Forbortem a pokračoval v jízdě po pravém mantinelu. Ztroskotal až u útočné modré, klička proti Anderssonovi se nesetkala s úspěchem.
55:19'
Ještě pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem. Tvrdou dělovku vypálil od modré čáry Neal Pionk. Jacob Markström spatřil touš na poslední chvíli. Stihl máchnout lapačkou a černou gumu v ní udržel.
54:54'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Přesilovka pěti proti třem využita, hosté se výrazně přiblížili vítězství. Scheifele našel Wheelera, který z první nahrál před branku PAULOVI STASTNYMU a nepokrytý americký útočník z bezprostřední blízkosti našel mezeru v postavení Markströma. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.
54:37'
Hosté mají k dispozici minutu a půl dlouhou početní převahu pěti proti třem! Jacob Markström chtěl pomoci spoluhráčům, jenže puk vyhodil mimo hru bez doteku plexiskla, obdržel tak dvě minuty za zdržování hry.
54:15'
Hokejisté v černých dresech se úspěšně ubránili. Mark Giordano v osobním souboji přetlačil Andrewa Coppa a vyhodil přes všechny čáry.
53:32'
Prim hrál opět Morrissey, ten se ani v tomto případě neukázal v tom nejlepším světle. Nahrávku Wheelera sice zpracoval, ale až za modrou čárou.
53:09'
Minuta z přesilové hry je minulostí. Kyle Connor o mantinel nahrál na modrou Joshi Morrisseymu, jehož nahození mělo k přesnosti hodně daleko.
52:07'
Velká komplikace pro domácí mužstvo. Autor snižujícího gólu Milan Lucic totiž nejprve narazil na mantinel Appletona, následně po přerušení hry ještě uštědřil ránu Pionkovi. Dostal tak čtyřminutový trest.
52:01'
Johnny Gaudreau nebyl daleko od vyrovnání. Trestuhodně nebráněný se probojoval zpoza brány do palebné pozice, zakončení z úhlu vykryl gólman maskou.
51:45'
Výrazně přiblížit Jets vítězství mohl Mark Scheifele. Z levého křídla se probojoval až před branku, ale v plné rychlosti zapomněl vystřelit, skončil za v pravém rohu útočného pásma.
51:12'
Akci Winnipegu podpořil z druhé vlny americký kapitán mužstva Blake Wheeler. V pohybu vzad pálil zápěstím kousek vedle pravé tyčky.
50:36'
Za obrannou linii domácích nabruslil Mason Appleton. Situaci dvou na jednoho řešil střelou na bližší tyč, Jacob Markström včas vykopl pravý beton.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Plameny se dostaly v přesilové hře na kontakt a mají ještě deset minut na to, aby střetnutí minimálně zremizovali.
49:54'
Tvrdý projektil od modré čáry vypálil Nikita Nestěrov. Černá guma nepostrádala na razanci, nýbrž na přesnosti, Connor Hellebuyck nemusel zasahovat.
49:22'
Druhý zásah chtěl v krátkém časovém rozmezí přidat Milan Lucic. Stopku mu ovšem vystavil Morrissey, za záda autora kontaktního gólu nepustil.
48:41'
Po dlouhé době navštívili útočnou třetinu Tryskáče. Výsledkem byla tvrdá rána Logana Stanleyho od modré čáry, jež proletěla vysoko nad.
48:18'
Výbornou obrannou práci odvedl Tucker Poolman. V minisouboji proti Tkachukovi byl tím úspěšnějším, když americkému forvardovi vypíchl puk těsně před zakončením.
47:56'
Mikael Backlund pronikl po pravém mantinelu až do útočného pásma. Následně z vrcholu kruhu střílel na vzdálenější tyč, gólman zakročil lapačkou.
47:30'
Psychická výhoda je nyní pochopitelně na stranu domácího mužstvo. To bleskově vyrazilo do dalšího útoku, výsledkem je postavení mimo hru.
46:52'
Gól naděje přichází! Obránce Morrissey si před brankou všímal více MILANA LUCICE než puku. To byla klíčová chyba, neboť drobná teč útočníka nenasměrovala kotouč do branky, to až brusle hostujícího beka. Asistence: Mikael Backlund a Noah Hanifin.
45:33'
Kdy jindy, když ne teď! Na trestnou lavici odjíždí hostující obránce Dylan DeMelo, který fauloval Dubého. Domácí mají přesilovku, tím pádem i solidní šanci ke zdramatizování střetnutí.
45:10'
Milan Lucic nedosáhl na dlouhou nahrávku Rasmuse Anderssona, proto rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Další cenné vteřinky po hosty.
44:55'
Je zřejmé, že Winnipeg začal hrát více do defenzivy. Domácí mají o to těžší práci s prodíráním se do útočného pásma, s nímž měli problémy i v prvních dvou třetinách.
44:09'
Tvrdým hitem poslal Matthew Tkachuk k ledu Duboise. Tímto momentem ovšem ztratil puk z dosahu, což potrestal pozorný Pionk.
43:30'
Hru zklidnil Mark Giordano. Před forčekujícím Coppem ujel za vlastní bránu, kam jej soupeř nepronásledoval, zvolil odpočinek, odjezd na střídačku.
43:02'
Otočka poza brány Nateovi Thompsonovi nevyšla. Do obrany zapracoval Christopher Tanev, jenž protivníkovi zabránil v gólovém zakončení.
42:44'
Rychlé nohy opět ukázal Kyle Connor. Nabral velkou rychlost a ujel obráncům, jenže ve finále ztratil kontrolu nad pukem a ve snaze o kličku mu sjel z čepele hole.
42:19'
Sam Bennett pěknou stahovačkou prohodil touš mezi bruslemi Duboise, načež musel zakončovat na dlouhou hůl. Z poměrně velkého úhlu minul cílové zařízení.
41:32'
Krátce po buly pálil od modré čáry Derek Forbort. Tvrdou střelu ztlumil hokejkou blokující Juuso Välimäki, Jacob Markström měl o to snazší práci.
41:13'
Chybnou rozehrávku Anderssona zpoza vlastní brány mohl potrestat Mark Scheifele. Ten měl ale smůlu, neboť dostal puk na bekhend. Střelu zvedl až příliš.
40:38'
Zaútočili domácí, kteří pronikli do útočné třetiny, avšak kýženého snížení nedosáhli. Švédský forvard Elias Lindholm pálil příklepem vedle brány.
40:10'
Závěrečné dějství ukrajuje první vteřinky. Blíže vítězství má Winnipeg, který vstřelil v předešlých dvou dějstvích po jednom gólu, zatímco Connor Hellebuyck stále drží čistý štít.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:57.
Winnipeg ve druhém dějství navýšil svůj náskok, do třetí části nastoupí ve vedení o dva góly. Jedná trefa prostředního dějství byla k vidění ve 26. minutě, kdy Poolman vyslal do úniku Kylea Connora, jenž nadvakrát prostřelil Markströma. Domácí posléze přidali na aktivitě, ale chybí jim klid v koncovce, hosté většinu akcí pokryli bez problémů. Nejblíže snížení byl obránce Noah Hanifin, jehož rána zazvonila na horní tyčku.
Střely na branku po 2. třetině: 13 – 20
40:00'
39:33'
Puk v ochranné síti. Noah Hanifin zbytečně dlouho pozdržel střelu, kterou posléze trefil brusli Pierra-Luca Duboise, od ní se pak touš odrazil mimo hru.
39:13'
Odvážný průnik Mikaela Backlunda skrze dvojici obránců nebyl úspěšný. Černá guma doputovala ke Connoru Hellebuyckovi, ten zařídil přerušení hry.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Hosté rozjeli akci tří proti třem. Nikolaj Ehlers zabrzdil a mezi kruhy nabil Paulu Stastnymu, jenž napálil obětavě padajícího Leiva.
38:08'
Skákající kotouč ukryl Jacob Markström v lapačce. Nejprve to vypadalo, že zkusí vyklepat hrací předmět, ale ve finále jej před dotírajícím Appletonem raději přidržel.
37:44'
Útoční pásmo ještě udržel Christopher Tanev, jenže adresát Dillon Dubé podklouzl, čehož okamžitě využil Andrew Copp. Následoval oblouček do středního pásma.
37:20'
Mikael Backlund vrátil dění hry do útočné třetiny nahozením o mantinel. Dvakrát v krátkém časovém sledu posléze pálil Matthew Tkachuk, v obou případech mimo bránu.
36:45'
Nahození Giordana po mantinelu zastavil za vlastní brankou Tucker Poolman. nenechal se rozhodit forčekujícím Tkachukem, do hry zapojil DeMela.
36:12'
Mathieu Perreault nabral velkou rychlost po levé lajně, Rasmus Andersson marně stíhal jeh pohyb. Švédský bek měl štěstí, protivník totiž z dobré pozice minul cílové zařízení.
35:31'
Zničehonic mohl snížit Noah Hanifin! Domácí obránce si od modré čáry sjel blíže bráně, načež vypálil tvrdou střelu ze zápěstí. Trefil horní tyč.
35:00'
Do levého kruhu obdržel ideální nahrávku do hokejky Blake Wheeler. Americký útočník vypálil z voleje na vzdálenější tyč, kterou o pár čísl minul.
34:39'
Tryskáče brání nájezdy soupeře bez větších problémů. Plameny mají v ofenzivě velké problémy, Connoru Hellebuyckovi dnes moc vrásek na čele nepřidělali.
34:16'
Tucker Poolman zakvedlal s kotoučem na modré čáře, načež nahodil zápěstím na bránu. Od brusle Backlunda puk odletěl do rohu kluziště.
33:36'
Calgary přišlo o pásmo z důvodu nepovedeného nahození Marka Giordana. Kapitán nastřelil prvního clonícího protihráče, jímž byl Paul Stastny.
33:03'
Místo očekávaného zakončení ještě Josh Morrissey hledal u pravé tyčky číhajícího Nikolaje Ehlerse. Bránící Andersson srazil touš mimo dosah soka.
32:54'
Souboj jeden na jednoho dopadl lépe pro bránícího hokejistu. Andrew Mangiapane zkusil rameny rozhodit Coppa. Neúspěšně, druhý jmenovaný následně vystihl kličku po mantinelu.
32:20'
Ani v pádu nezvládl Sam Bennett udržet puk na hokejce. Dobrou práci do defenzivy odvedl Dylan DeMelo, jenž následně před Nordströmem ujel za bránu.
31:29'
Vědět o sobě daly obě sedmnáctky. Nejprve ta hostující, kdy si Adam Lowry nezvládl zpracovat touš mezi kruhy. Na teč vyrazil Milan Lucic, ten pro změnu nepřesně vystřelil.
31:01'
Nikita Nestěrov zrušil nápřah, před branku nakonec poslal nahození na teč. Kotouč skončil ve změti těl, v níž dobrou reakci ukázal Connor Hellebuyck, puk přikryl lapačkou.
30:36'
Po pravém křídle se otevřel prostor pro Dereka Ryana. Najel si až na bod pro vhazování v pravém kruhu, odkud vypálil příklepem, jeho pokus srazil Pionk do ochranné sítě.
30:10'
Rozběhla se druhá polovina střetnutí. Plameny na domácím stadiónu prohrávají s Winnipegem o dvě branky a zatím to nevypadá, že by mělo dojít ke zvratu.
29:30'
Domácí mají obrovský problém s přechodem přes střední pásmo. Znovu akci přerušil hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd.
29:11'
Třetí gól Winnipegu zatím nepřipustil Jacob Markström. Nahození Joshe Morrisseyho bez problémů ukryl v lapačce, na rozehrávku si už netroufl.
28:57'
Mimo dění hry se postaral o komický moment Derek Forbort. při snaze o otočkou doplatil na nerovnost v ledu a poroučel se bez cizího zavinění k ledu.
28:20'
Dylan DeMelo zastavil vysokou nahrávku Matthewa Tkachuka rukavicí, kterou pak odhodil kotouč do bezpečí. Jako první následně hrál spoluhráč Appleton, proto je odpískána hra rukou.
27:23'
Další útočnou akci Flames zastavilo postavení mimo hru. Johnny Gaudreau byl příliš netrpělivý a spoluhráče Backlunda vystavil do ofsajdu.
27:15'
Pod tlakem zvolil Mason Appleton nejjednodušší možné řešení, a sice vyhození přes všechny čáry. Zakázané uvolnění, ale přesto chvilka oddechu pro pětku Winnipegu.
26:55'
Rána Christophera Taneva od modré čáry neměla mnoho šancí na úspěch. Puk se zastavil v houfu těl stojícím před bránou. Hrají hosté.
26:36'
Plameny musejí co nejrychleji zabrat a snížit. Zatím ale marně čekáme na jejich první gólovou příležitost, obrana Jets pracuje na jedničku.
25:33'
Tryskáče odskakují do dvougólového náskoku! KYLE CONNOR převzal nahrávku Poolmana a rázem jel sám na gólmana. První střelu namířil do betonu Markströma, z dorážky již byl úspěšný! Asistence: Tucker Poolman.
24:52'
Velkou rychlost nabral Connor. Ujel osobnímu strážci, ale zapomněl vypálit, skončil osamocený a brankou soupeře proti trojici soupeřů.
24:17'
Adam Lowry rozehrál hru doprava na Coppa a chtěl najet před bránu, v čemuž mu ovšem zabránil Juuso Välimäki. Nahrávka tak projela brankovištěm do rohu kluziště.
23:58'
Postavení mimo hru připravilo Calgary o útočnou třetinu. Juuso Välimäki bojoval, ale aktivní Copp dokázal propasírovat touš za obrannou modrou.
23:17'
Střílenou nahrávku Anderssona protečoval Johnny Gaudreau, proto rozhodčí neodpískal zakázané uvolnění. Americký útočník následně neuspěl v rychlostním souboji s Poolmanem.
22:49'
Před branku sjížděl Sean Monahan, avšak nahrávky se nedočkal. Těsně před ním zakročil Pierre-Luc Dubois, ten o mantinel poslal touš do střední třetiny.
22:09'
Na ledě skončil Adam Lowry, jenž inkasoval tvrdý hit od Dereka Ryana. Tvrdý, ale čistý hit v podán domácího forvarda, který se stal novým držitelem kotouče.
21:44'
Nahrávka Andrewa Mangiapaneho zpoza brány neprošla k adresátovi Nordströmovi. Byl to Pionk, kdo zastavil dobře myšlenou nahrávku.
21:11'
Josh Morrissey pod tlakem vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Adam Lowry místo snahy zapojit se do rozehrávky střídal.
20:45'
Nejproduktivnější hráč Calgary v sezóně si odseděl kompletní dvě minuty, nyní může pomoci spoluhráčům v honbě za vyrovnáním. Nyní ale odjel na střídačku.
20:10'
Do druhé třetina vstoupil Winnipeg v přesilové hře, ta však bude trvat pouze půl minuty. Na lavici hanby si odpykává trest za hru vysokou holí Lindholm.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 6 – 10
Další třetina začne přibližně v 4:03.
Hokejisté Winnipegu mají po první třetině navrch, na stadiónu Calgary vedou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O doposud jediný gól se postaral kapitán Tryskáčů Blake Wheeler, jenž v přesilové hře bruslí tečoval pokus Stastnyho mimo dosah Markströma. K vidění je vyrovnaná bitva, kde může rozhodovat každá chybička, či šťastný odraz, jako tomu bylo v případě úvodního zásahu.
20:00'
19:53'
Zakončení už neuvidíme. Tucker Poolman si v poslední chvíli rozmyslel zakončení, jeho nahrávku napříč pásmem vzápětí na dlouho hokejku vystihl Gaudreau.
19:24'
Hokejisté Jets drží pozici v útočném pásmu. Kyle Connor viděl volný prostor, ale místo očekávaného zakončení ještě zbytečně vymýšlel střílenou nahrávku, do níž Stastny vložil hůl pozdě.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45'
Další přesilovka pro hosty. V předbrankovém prostoru fauloval nejproduktivnější hráč Plamenů, Elias Lindholm zasáhl hokejkou do obličeje Duboise.
18:15'
Rychlostní souboj dopadl lépe pro obránce Dylana DeMela. Ten využil drobného náskoku na Lucice, jehož udržel na zádech.
17:43'
Mark Scheifele udržel na zádech Giordana a zpoza brány nabil na levou stranu Dereku Forbortovi, jehož dělovka zazvonila na brankovou konstrukci!
17:19'
Nahození Hanifina ze středního pásma nenadělalo Connoru Hellebuyckovi žádné větší problémy. Brankář máchl lapačkou a touš v ní uschoval.
16:51'
Krátká přesilovka Plamenů nepřinesla žádné nebezpečí. Mark Scheifele už je také zpět, hra pokračuje v pěti bruslařích na obou stranách.
16:07'
Startuje krátká přesilová hra Calgary. Noah Hanifin se okamžitě zapojil do kombinační akce, domácí ale neprostoupili až do útočné třetiny.
15:44'
Derek Ryan v první třetině mezi nejaktivnější hráče. Z vrcholku levého kruhu pálil zápěstím k protější tyči, jen těsně minul soupeřovu svatyni.
15:17'
Kličkovaná Matthewa Tkachuka byla hezká na pohled, ale s nulovou efektivitou ve výsledku. Na Pionka totiž nevyzrál, bek soka skvěl vystál.
14:51'
Druhá početní převaha Jets neměla dlouhého trvání. Na trestnou lavici odjel Mark Scheifele, jenž nedovoleně atakoval pronikajícího Ryana.
14:15'
Tentokrát domácí přestáli první vteřiny v oslabení bez úhony. Mikael Backlund totiž na buly přetlačil Scheifeleho, načež přes všechny čáry vyhodil Giordano.
14:07'
Winnipeg si zahraje druhou přesilovou hru. Má na co navazovat, tu první využil za pouhých osm vteřin. Na lavici hanby odjíždí Noah Hanifin za držení.
13:14'
Odvážná rozehrávka Tuckera Poolmana způsobila akorát zakázané uvolnění. Mason Appleton totiž nabral rychlost příliš pozdě a ztrátu na Ryanovi již nesmazal.
13:03'
Individuální akce Mikaela Backlunda nebyla úspěšná. Connor Hellebuyck kontroloval slabou střelu, jež proletěla o značný kus vedle pravé tyče.
12:33'
Juuso Välimäki měl velké štěstí. Po vyhození mimo hrací plochu totiž neputuje na trestnou lavici, neboť puk cestou zavadil o plexisklo.
12:00'
Pokus o rychlý brejk Plamenům nevyšel. Rozehrávka Giordana středem nebyla nejlepším řešením, nahrávku vystihl pozorný Morrissey.
11:45'
Zakázané uvolnění vrátí hru před domácího gólmana. Christopher Tanev přecenil rychlostní schopnosti Lucice, ten za toušem natahoval hokejku maně.
11:14'
Jacob Markström zachoval chladnou hlavu, když počkal na pohyb dotírajícího Duboise, aby následně nahrál volnému Nordströnovi.
10:57'
Snahu Plamenů přerušil hvizd čárového rozhodčího signalizující ofsajd. Matthew Tkachuk přebíral nahrávku až za modrou čárou.
10:32'
Domácí bojují o rychlé srovnání. Sean Monahan nebyl vůbec daleko, svižný pokus zápěstím prosvištěl jen těsně vedle levé tyčky.
09:13'
Hosté využili přesilovku za pouhých osm vteřin! Střílenou nahrávku Connora poslal Stastny do levé brusle nic netušícího kapitána BLAKEA WHEELERA, který pochopil že vstřelil gól až v momentě, kdy na něj naskákali spoluhráči. Asistence: Paul Stastny a Kyle Connor.
09:05'
Premiérové vyloučení na straně domácích, početní převahu si vyzkouší Winnipeg. Hodně zbytečný zákrok Dillona Dubého, jenž v útočném pásmu trefil vysokou holí Ehlerse.
08:49'
Defenzivní povinnosti si splnil na jedničku Noah Hanifin. Odcouval společně s Mangiapanem, kličku po pravé straně pak vystihl a sokovi puk vypíchl.
08:17'
Spoluhráčům se rozhodl vypomoci s rozehrávkou Connor Hellebuyck. Za brankou zachoval chladnou hlavu a podél hokejky forčekujícího Backlunda našel Pionka.
07:44'
Nahození Johnnyho Gaudreaua od levého mantinelu nemělo příliš šancí na úspěch. Pomalu letící kotouč odkopl gólman levým betonem do rohu kluziště.
07:12'
Mark Scheifele sice u mantinelu tvrdě dohrál Giordana, ale kapitánovi vypomohl Rasmus Andersson. Ten sebral volný kotouč a obloučkem poslal touš do středního pásma.
06:33'
Pozornost Markströma prověřil kapitán Tryskáčů Blake Wheeler. Pokus zápěstím postrádal na razanci, švédský strážce svatyně podržel puk v lapačce.
06:11'
Rozehrávka Rasmusovi Anderssonovi nevyšla podle představ. Nahozený kotouč po mantinelu totiž bránící Appleton srazil na domácí střídačku.
05:59'
Jistým zákrokem se prezentoval Connor Hellebuyck proti Tkachukovi. Rýnu na lapačku ukryl právě v rukavici, následně raději přerušil hru.
05:30'
Utkání zatím probíhá v rychlém tempu, prakticky se nepřerušuje. Z nulového úhlu pokusil štěstí Andrew Mangiapane, cílový prostor minul.
04:49'
Pierre-Luc Dubois je zpět na ledové ploše. Spoluhráčům okamžitě vystartoval pomoci s defenzivou, neboť domácí nakonec vybojovali útočné pásmo.
04:23'
Hosté se zatím brání v oslabení velmi úspěšně. Podruhé v krátkém časovém sledu vyhodil Dylan DeMelo, vzápěstí soka nepustil do pásma Pionk.
03:58'
Connor Hellebuyck zatím drží čisté konto. Dobře zmenšil úhel zakončujícímu Lucicovoi, proti němuž zakročil pravým betonem, následně vyhodil Poolman.
03:17'
Zajímavou palebnou pozici si vytvořil americký forvard Matthew Tkachuk. Vytočil se před bránu, ale zápěstím zamířil pouze do brankářova ramene.
02:49'
První přesilovou hru střetnutí si zahrají Plameny. V obranném pásmu si nedovoleným způsobem počínal Pierre-Luc Dubois, jenž krosčekoval Ryana.
02:17'
Velkou formu má Andrew Copp, jenž proti Vancouveru vstřelil čtyři góly. Dnes zaútočil na první úspěšný zásah, příklepem vypálil těsně nad.
01:49'
Domácí rozjeli akci, kdy jeli dva proti dvěma. Matthew Tkachuk hledal napříč pásmem Ryana, ten však trestuhodně promáchl.
01:23'
První zákrok střetnutí předvedl švédský gólman Jacob Markström. Máchl lapačkou a ukryl v ní střelu zápěstím Adama Lowryho.
00:41'
Christopher Tanev rozpohyboval Mikaela Backlunda, jenž zkusil proniknout skrze dvojicí obránců, ale neuspěl. Obral jej Neal Pionk.
00:10'
Zápas mezi Calgary a Winnipegem právě začal! Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí mužstvo, avšak Giordano nedokázal zpracovat puk, proto musel zacouvat až za bránu.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk – Dubé, S. Bennett, Lucic – Leivo, D. Ryan, Nordström.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Joannette, Schlenker.

David Rittich (CGY)
Winnipeg Jets

Winnipeg je na tom o poznání lépe než jeho sobotní soupeř. Momentálně okupuje druhou příčku se ziskem 42 bodů, které posbíral během 33 zápasů. Mauriceho družina ale také ještě bude muset zabojovat, neboť play-off ještě nemají jisté, náskok na pátý Vancouver má hodnotu sedmi bodů. Tryskáči v předešlých dvou střetnutích sehráli právě dvojzápas s Vancouverem, který porazili poměrně hladce 4:0 a 5:1. Týmovou produktivitu vede Mark Scheifele s 39 body.
Calgary Flames

Hokejisté Calgary se v letošní sezóně herně i výsledkově trápí. Plameny doposud odehráli 34 zápasů, během nichž vybojovali slabých 33 bodů, méně bodů nasbírala v Severní divizi jen Ottawa. Svěřenci kouče Suttera ale ještě nemusejí klesat na mysli, neboť manko na čtvrtý Montreal čítá čtyři body, na druhou stranu ale soupeř odehrál o tři zápasy méně. Forma Calgary v posledních utkáních není vůbec dobrá, momentálně drží sérii tří porážek v řadě. Naposledy podlehlo Ottawě 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 28 body Elias Lindholm.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Calgary a Winnipegem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.