NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Nashville - 10. března 2021   01:07

Carolina
Carolina
34:58' J. Staal (Aho, Trocheck) • 37:38' Aho (D. Hamilton, Trocheck) • 64:25' J. Staal (Slavin)
3:2
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Nashville
Nashville
21:01' Benning  (Tolvanen, Borowiecki) • 33:37' Johansen  (Fabbro, F. Forsberg)
Carolina
Lambert, Chmielewski – Racicot, Pancich
PNC Arena, Raleigh
2 924 diváků
Nashville
Rinne (Kaskisuo) – Fabbro, Ekholm (A), Benning, Borowiecki, A. Carrier, Davies – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – Järnkrok, Pitlick, Mikael Granlund – Tolvanen, Sissons, Cousins – Olivier, Richardson, Trenin.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 2 924 diváků.
Zápas mezi Carolinou a Nashvillem dospěl až do prodloužení, v němž dokonal obrat domácího mužstva kapitán Jordan Staal. Ten na sebe vzal zodpovědnost v poslední minutě nastaveného času a v přečíslení dvou na jednoho prostřelil marně se natahujícího Rinneho.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili pošesté v řadě, díky čemuž se udrželi v tabulce Centrální divize na druhém místě za Tampou. Predátorům se zase o malý krůček vzdálil postup do play-off, jeden získaný bod je vzhledem k průběhu utkání málo.
64:25'
Carolina právě vstřelila branku!
V prodloužení vítězí domácí! JORDAN STAAL potrestal špatné zpracování Järnkroka a z vlastního obranného pásma přejel po levém mantinelu až do útočného, načež křižnou střelou forhendem prostřelil Rinneho mezi levou rukou a betonem. Asistence: Jaccob Slavin.
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:45'
Andrej Svečnikov si narazil s Ahem, ale ani tento ruský útočník nedokázal rozhodnout! Forhendem posunul kotouč těsně vedle pravé tyčky.
63:20'
Sebastian Aho nastartoval Pesceho, který si jako obránce netroufl podstoupit souboj s Forsbergem. Hru přenesl do útočného pásma zpět na finského spoluhráče.
62:48'
Postavení mimo hru zastavilo slibně se rozvíjející útočnou akci Caroliny. Matt Benning si počínal velmi zkušeně, když natlačil do útočné třetiny Aha.
62:23'
Hosty dělily od vítězství centimetry! Slavin před Järnkrokem ustupoval tak dlouho, až se švédský útočník rozhodl vypálit a příklepem rozezvučel pravou část brankové konstrukce!
61:42'
Na ledě je Martin Nečas, který letos skóroval v prodloužení už dvakrát. Na českého útočníka si obrana Nashvillu musí dát speciální pozor.
61:14'
Viktor Arvdisson měl podruhé během pár minut na holi rozhodnutí! Při bekhendovém zakončení ale zaškobrtl a prázdnou bránu trestuhodně minul!
60:31'
Po pravém mantinelu nastartoval své motory Sebastian Aho. Mattias Ekholm sokovi rychlostně nestíhal, ale skočil mu pod nohy a čistým způsobem mu kotouč vypíchl.
60:10'
Prodloužení může začít! Hra ve třech na obou stranách slibuje velké množství zajímavých příležitostí, rozhodovat může každá chybička!
60:01'
Ve třetí třetině gól nepadl a to znamená jediné, půjde se do prodloužení. Jak domácí, tak hosté pojali závěrečnou dvacetiminutovky v hodně opatrném duchu, dávali si především pozor na zbytečné chyby. Výsledkem je pouze deset střel na bránu v průběhu třetí části, přičemž hned o osm se postarali svěřenci kouče Brind'Amoura. Byli to ale hosté, kteří měli největší šanci, Viktor Arvidsson vypálil z pravého kruhu do břevna.
Střely na branku po 3. třetině: 34 – 22
60:00'
59:40'
Zápas směřuje do prodloužení. Poslední šanci na skórování budou mít hokejisté Nashvillu, ale bude potřeba, aby Ryan Johansen vyhrál buly v útočném pásmu.
59:21'
Andrej Svečnikov nahodil puk do přehuštěného brankovišti. V souboji hokejek uspěl Jeremy Davies, jenž zažehnal bezprostřední nebezpečí.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Vysoký oblouček Sebastiana Aha se stal kořistí Mattiase Ekholma. Švédský obránce vyskočil a rukavicí poslal černou gumu na střídačku hurikánů.
58:09'
Defenzivně laděný Brady Skjei dnes neoplývá jistotou. Již poněkolikáté chyboval v rozehrávce, nyní dokonce ve vlastním pásmu. Spoluhráči ale zaváhání kolegy rychle vyřešili.
57:42'
Ryan Johansen pěknou zadovkou uvolnil Viktora Arvidssona, jenž pálil z pravého kruhu příklepem do břevna! Nejen Nedeljkovic, ale celá Caorlina nyní měla obrovské štěstí.
57:12'
Kapitán Jordan Staal za záda očekával Fasta, proto prudké nahození Slavina pustil. Jenže švédský útočník se zapomněl v defenzivě, tudíž se píská zakázané uvolnění.
56:20'
Při další snaze o průnik do útočné třetiny odpískal rozhodčí domácím hokejistům postavení mimo hru. přerušení zavinil Aho, jenž bez puku přejel modrou čáru příliš brzy.
56:00'
Za nahozením Bretta Pesceho spěchal Andrej Svečnikov. Avšak na jedničku zareagoval Alexandre Carrier, který byl u puku první a po mantinelu vrátil hru do středního pásma.
55:47'
Sedmatřicetiletý brankář Pekka Rinne drží predátory nad vodou. Dobře si povyjel proti ráně Dougieho Hamiltona, neposednou černou gumu nadvakrát zkrotil v rukavici.
55:19'
Andrej Svečnikov nahodil do útočné třetiny a u puku byl nejrychleji Warren Foegele. Nabil na modrou Slavinovi, pobídka k teči se neujala.
54:49'
V nouzi vypálil Calle Järnkrok z otočky. Jake Bean nenechal nic náhodě a těsně soka dostoupil, jeho slabý pokus následně srazil levou bruslí.
54:23'
Tlak Caroliny začíná nabírat na síle. Nečas mohl střílet sám, ale zkusil před brankou najít Trochecka. Američan se přes dva beky k puku nepropracoval.
53:35'
Alex Nedeljkovic ukázal, že hrát holí se rozhodně nebojí. Navíc zvolil riskantní rozehrávku středem, ta ale vyšla, našel Niederreitera.
53:12'
Okamžitě po vyhraném vhazování Staala pálil od modré čáry Jaccob Slavin. Americký bek zasáhl do chráněných oblastí Ekholma, gólman tentokráte mohl zůstat klidným.
52:33'
Zakázané uvolnění vrátí hru před svatyni Rinneho. Brad Richardson bojoval ze všech sil, v těsném souboji byl ale pomalejší než Hamilton.
52:09'
obrou práci v defenzivě si může odškrtnout Andrej Svečnikov. Mladý ruský útočník vybruslil spolu s Cousinsem, pokus o střelu zdárně zblokoval.
51:40'
Martin Nečas opět ukázal obrovský přehled ve hře. Napříč pásmem našel Haydna Fleuryho, tomu zabránil v gólové radost Pekka Rinne.
51:13'
Adresátem prudkého nahození Rema Pitlicka do brankoviště byl Calle Järnkrok. Ruce ale nezpevnil dostatečně, kotouč se od hokejky odrazil do rohu kluziště.
50:43'
Tvrdým hitem se prezentoval Matt Benning, který hitem sestřelil Cédrica Paquetta, ten při souboji ztratil helmu. Přesto pokračoval ve hře, ale puk zpátky do své moci už nevybojoval.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zápas mezi Carolinou a Nashvillem je nadále vyrovnaný, o osudu střetnutí může rozhodovat každé drobné zaváhání.
49:49'
Dvojice Slavin – Hamilton si poradila s útočím Filipem Forsbergem. Švédského forvarda vytlačila do rohu kluziště, kde jej o puk připravila.
49:02'
Hurikáni se však k zakončení nedostali. Vincent Trocheck místo střely ještě hledal mezi kruhy Niederreitera, před nímž svou dlouhou holí zasáhl Benning.
48:30'
Brady Skjei uklidnil hru za vlastní bránou. Počkal na dostřídání spoluhráčů, načež rozjel akci po pravém mantinelu, pasem na Svečnikova. Domácí s rychle probili do útočné třetiny.
48:11'
Do střeleckých statistik se chtěl přidat Martin Nečas. Z pravého křídla si povyjel na střed, forhendovým pokusem zápěstím trefil výstroj brankáře.
47:52'
Sám proti třem svedl Eeli Tolvanen předem ztracený souboj. Finský mladík se dostal do kleští, z nichž nebylo cesty zpět, kotouč mu sebral Brett Pesce.
47:19'
Filip Forsberg efektivní zadovkou našel před brankou Nicka Cousinsa, jenž zvolil střelu z první. Alex Nedeljkovic se výborně zorientoval a v pravý čas přitiskl pravou ruku k tělu.
46:44'
Třetí třetina zatím plyne rychlým tempem. Viktor Arvidsson vyzval k souboji jeden na jednoho Slavina, úspěšnější byl domácí obránce.
46:21'
Haydn Fleury zastavil nápřah a nahrál do pravého kruhu Jakeu Beanovi. Prudká střela z první Rinneho nepřekvapila, finský veterán se přesunul včas.
45:55'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Rinneho. Nick Cousins zkusil vyhodit na bránu soupeře, tu ale o několik čísel minul, Nedeljkovic celou situaci kontroloval.
45:21'
Brett Pesce s pomocí levé brusle udržel černou gumu v útočné třetině. Po mantinelu přesunul hru za bránu, kde s otočkou neuspěl Sebastian Aho.
44:34'
Po svém návratu na led zkusil Warren Foegele ujet do brejku. Ale Brad Richardson si na kanadského soupeře dal pozor, za záda jej nepustil.
44:22'
Dougie Hamilton vyhodil tak šikovně, že do hry zapojil Pekku Rinneho. Rozzlobený finský gólman rychle rozehrál na Ekholma a žene spoluhráče dopředu.
43:47'
Střelec druhého gólu pustil hokejku a dožadoval se dalšího potrestání domácího hráče. Počínání Jaccoba Slavina však bylo v rámci pravidel.
43:18'
Alex Nedeljkovic měl zakrytý výhled, avšak Filip Forsberg této skutečnosti využít nedokázal, forhendovou střelou z mezikruží přestřelil.
42:28'
Za držení protihráče v útočném pásmu je odeslán na dvouminutový odpočinek Warren Foegele. Velká šance pro Nashville strhnout vedení zpátky na svou stranu.
42:07'
Ofenzivní složku týmu podpořil Dougie Hamilton. Kanadský obránce si nabruslil na vrcholek levého kruhu, načež zápěstím vypálil do lapačky brankáře.
41:45'
Predátoři v početní převaze trvající patnáct vteřin nic nepředvedli. Potrestaní hokejisté Olivier i Svečnikov jsou zpět na ledové ploše.
41:04'
Dobrou práci odvedl Martin Nečas, když se odpoutal od svého osobního strážce, ale už mu nezbylo dostatek sil na střelu. Slabý pokus po ledě Rinne bez problémů pokryl.
40:44'
Dante Fabbro podrazil v útočném pásmu Sebastiana Aha, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá. Za brankou Nedeljkovic rozehrál na Hamiltona.
40:10'
Třetí třetina startuje ve čtyřech hráčích na obou stranách. V tomto počtu se bude hrát ještě minutu a půl, následně odstartuje krátká přesilovka Nashvillu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:10.
Prostřední dvacetiminutovka byla gólově velmi bohatá, přinesla po dvou trefách na každé straně. Nejprve skóroval Nashville, který ve 22. minutě poslal do vedení lehkým nahozením obránce Matt Benning a ve 34. minutě náskok ještě navýšil úspěšnou tečí Ryan Johansen. Domácí ovšem v závěrečné pětiminutovce druhé části zvládli manko smazat zásluhou dvou přesilovkových gólů. Nejprve se prosadil kapitán Jordan Staal, na nějž navázal zásahem v početní převaze pěti proti třem Sebastian Aho. Třetí třetina slibuje velké drama. Psychická výhoda bude na straně domácích, kteří bleskově dohnali ztrátu a na konci třetiny byli lepším týmem.
Střely na branku po 2. třetině: 26 – 20
40:00'
39:57'
Predátoři se probojovali k zakončení, avšak rána Ryana Johansena po ledě nebyla ničím, s čím by si Alex Nedeljkovic neporadil. Touš odrazil do rohu kluziště.
39:39'
O zbytek přesilovky domácí mužstvo připravil Andrej Svečnikov. Ruský mladík zabránil Järnkrokovi ve vyhození nedovoleným způsobem. Dvě minuty za držení.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Jordan Staal obdržel přihrávku k pravé tyčce. K zakončení z úhlu nedošlo, kapitán hledal před bránou Aha. Puk zalehl bránící Fabbro.
38:28'
Přesilovka domácích pokračuje a bude trvat ještě tři minuty! Na led naskočila druhá přesilovková formace. Nečas nahrál Beanovi, jeho projektil zblokoval Ekholm.
37:38'
Vteřinu před návratem Daviese domácí střílí gól a vyrovnávají! Přes Trochecka a Hamiltona se ke kotouči dostal Sebastian Aho, jenž příklepem napálil puk do pravé šibenice, Rinne byl bez šance. Asistence: Dougie Hamilton a Vincent Trocheck.
37:25'
Dnes podruhé je vyloučen Mathieu Olivier, tentokráte za hru vysokou holí, když do obličeje zasáhl Niederreitera. Přesilovka o dva hráče bude trvat jen čtrnáct vteřin, přesto je to další velká příležitost, jak srovnat stav. Kanadský útočník navíc inkasuje čtyřminutový trest, neboť v obličeji švýcarského soupeře je krvavá stopa.
37:03'
Hosté znovu zahrozili ve čtyřech. Calle Järnkrok využil nedorozumění mezi Hamiltonem a Svečnikovem, zápěstím našel pouze Nedeljkovicovu lapačku.
36:47'
Obránce Dougie Hamilton neudržel kotouč před útočnou modrou. Černá guma mu propadla mezi bruslemi, kanadský zadák musel zacouvat do střední třetiny.
36:08'
K asistenci mohl přidat Vincent Trocheck i úspěšný zásah! Obdržel do jízdy nahrávku od Aha, ale prostor u bližší tyčky nebyl, Pekka Rinne zasáhl.
35:46'
Andrej Svečnikov chtěl vystřelit, ale puk nechal za sebou. Do brejku tak vystartoval Colton Sissons, jeho pokus ale Hamilton zblokoval nad bránu.
35:39'
Druhá početní převaha v krátkém časovém sledu, budou domácí i v tomto případě úspěšní? Na lavici hanby je vykázán Jeremy Davies za držení.
34:58'
Drama je na světě, hurikáni snižují! Trocheck posunul puk za bránu na Aha, který udržel hlavu nahoře a před brankou našel kapitána JORDANA STAALA, střela z první k levé tyči skončila v síti. Asistence: Sebastian Aho a Vincent Trocheck.
34:20'
Haydn Fleury už napřahoval, jenže nahrávku od kolegy Slavina dostal na brusle. Nápřah musel zrušit, místo toho jen slabě nahodil za bránu, kde byl Foegele.
33:47'
Krátce po asistenci na druhý zásah si jde Dante Fabbro na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. U mantinelu nebezpečně trefil loktem McGinna.
33:37'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do dvougólového náskoku! Znovu skórovali po nahození, které tentokráte bylo tečované, mimo dosah Nedeljkovice kotouč sklepl RYAN JOHANSEN. Asistence: Dante Fabbro a Filip Forsberg.
33:33'
Tvrdá rána Jakea Beana opět zaměstnala zkušeného gólmana v bráně Nashvillu, který při zranění krajan Sarose dostává velký prostor. Vyrážečkou odrazil touš do ochranné sítě.
32:44'
O vyrovnání se pokusila čtvrtá formace hurikánů. Jordan Martinook stál na konci pohledné kombinace, ani nadvakrát ale na Rinneho nevyzrál.
32:09'
Velká odvaha se Alexi Nedeljkovicovi vyplatila, byť měl namále. Lapačkou si kotouč vyklepal na vyrážečku a těsně před Richardsonem vyhodil puk do středního pásma.
31:50'
Efektivní kličkou kolem Ekholma se ukázal další ze Švédů Jesper Fast. Z velkého úhlu následně Fina v bráně soupeře nepřekvapil, svatyni úplně minul..
31:12'
Martin Nečas je pět ve hře a může si oddechnout, jeho nešikovný faul nebyl potrestán. Carolina zůstává v těsném kontaktu se soupeřem, není nic ztraceno.
30:23'
Pobyt predátorů v útočném pásmu pokračoval. Mark Borowiecki nahazoval na teč a domácí gólman měl velké štěstí, že Nick Cousins kotouč minul.
30:08'
Prvním, kdo zkusil střelecké štěstí v početní převaze, byl Eeli Tolvanen. Svišný pokus těsně nad ledem vykopl Nedeljkovic nad bránu.
29:12'
Český útočník Martin Nečas ve snaze probojovat se před Daviese soka fauloval. Nešťastné podrážení, ale i takové se pochopitelně musí trestat.
29:05'
Brett Pesce vyzkoušel štěstí od pravého mantinelu. Gólmanovi nepříjemně clonil ve výhledu Cédric Paquette, přesto Rinne zasáhl a touš udržel.
28:17'
Ani druhá přesilovka domácího mužstva se nesetkala s úspěchem. S jejím koncem Nečas hledal na modré Pesceho, blokující Olivier poslal puk na vlastní střídačku.
28:00'
Vyrovnání měl na holi Jordan Staal. Domácí kapitán obdržel nahrávku před bránu od Svečnikova, ale místo odkryté pravé části brány trefil do betonů dezorientovaného Rinneho.
27:33'
Pekka Rinne v brankovišti podklouzl, avšak Sebastian Aho této skutečnost nedokázal využít, protože byl pod velkým úhlem a trefil pouze boční síť.
27:18'
Ideální nahrávku do jízdy obdržel od Hamiltona ruský rychlík Andrej Svečnikov. V plné jízdě vyzkoušel střelu zápěstím, Rinne zakročil koncem vyrážečky.
26:17'
Na Carolinu čeká druhá přesilová hra. Ze získaného tlaku vybojoval faul na svou osobu Trocheck, nedovoleným bráněním se prezentoval Mark Borowiecki.
26:04'
S přečíslením si věděl rady Dougie Hamilton. Počkal na kličku Filipa Forsberga po pravé straně, touš švédskému forvardovi vypíchl z pod hokejky.
25:42'
Jakov Trenin za brankou obral o puk pasivně hrajícího Bradyho Skjeie. Alex Nedeljkovic ještě stihl zareagovat proti střele po ledě přitiskl levý beton k tyčce.
25:15'
Po vyhraném vhazování Lorentze pálil od modré čáry Brett Pesce. Pekka Rinne moc neviděl, ale to jej mrzet nemuselo, Olivier zblokoval ránu do ochranné sítě.
24:41'
Vincent Trocheck stál před brankou připraven tečovat nahození Slavina. Z důvodu čistého hitu v podání Richardsona se však k této možnosti nedostal.
24:17'
Forčekink Jespera Fasta nebyl domácím k ničemu. Alexandre Carrier si poradil s velkým přehledem, po mantinelu přenesl hru na Benninga.
23:39'
Jake Bean pod tlakem osvobodil domácí mužstvo jen za cenu zakázaného uvolnění. Sebastian Aho ještě zabral, avšak ztrátu na Ekholma nedohnal.
23:08'
Domácí brankář musel předvést třetí zákrok v krátkém časovém sledu. Bekhendem plácl do kotouče Calle Järnkrok, ten se následně zastavil v lapačce.
22:51'
Nashville, povzbuzen vstřeleným gólem, je v úvodu druhé třetiny jasně lepším týmem. Střelecký pokus do statistik zapsal Forsberg, gólman včas vykopl levý beton.
22:22'
Alex Nedeljkovic po obdrženém gólu není ve své kůži. Se slabou střelou Forsberga měl velké problémy a mohl děkovat Hamiltonovi, který pohotovým odpálením puku zabránil dalším nepříjemnostem.
21:27'
Rovněž na druhé straně měl blízko je gólu jeden z obránců. Jmenovitě Haydn Fleury, jehož Ekholmem zpomalenou střelu Rinne reflexivně ukryl v lapačce.
21:01'
Jako první skórují hosté! MATT BENNING lehce nahodil od modré čáry a puk propadl až do sítě. Překonaný Nedeljkovic nic neviděl přes výborně clonícího Cousinse. Asistence: Eeli Tolvanen a Mark Borowiecki.
20:38'
Jesper Fast se z pravého křídla natlačil až před bránu, avšak mezeru v postoji Rinneho nenašel. Finský gólman puk vyrazil betonem za bránu.
20:10'
Stejně jako v první třetině, tak i té druhé byl na úvodním buly úspěšnější domácí Jordan Staal. Akce tentokráte nezačíná u Hamiltona, nýbrž jeho kolegy z obrany Slavina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
V první třetině utkání mezi Carolinou a Nashvillem jsme na gól čekali marně. Více ze hry měli favorizovaní domácí, ale na veterána Rinneho zatím nenašli recept i přes patnáct střeleckých pokusů na bránu. Alex Nedeljkovic sice zasahoval jen sedmkrát, ale i on čelil několika nepříjemným situacím, převážně když pálil Filip Forsberg. Švédský útočník zkouší štěstí z jakékoliv pozice, o to více je pro brankáře nepředvídatelným.
Střely na branku po 1. třetině: 15 – 7
20:00'
19:52'
Ještě jeden zákrok musel předvést i na druhé straně Pekka Rinne. Počkal na pokus Foegela, černou gumu vyrazil nad bránu levým ramenem.
19:32'
V záběru první třetiny mají více ze hry hráči Nashvillu. Střelecky produktivní je hlavně Filip Forsberg, ten si ani teď nepřišel na Nedeljkovice.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
O konstruktivní rozehrávky se z obranné třetiny pokusil Brad Richardson. Neuspěl, Jakov Trenin totiž na jeho dlouhou nahrávku nedosáhl.
18:12'
Dalšímu nebezpečí před hostující svatyní zabránil Dante Fabbro. V souboji jeden na jednoho byl bez puku tím úspěšnějším, odzbrojil McGinna.
17:33'
Martin Nečas má oči i vzadu. Místo očekávané nahrávky na Niederreitera našel z druhé vlny najíždějícího Trochecka, jehož ránu vyrazil nad bránu blokující Ekholm.
17:07'
Od levého mantinelu nahodil puk na bránu Brady Skjei. Pekka Rinne měl zprvu zakrytý výhled, přesto si dokázal poradit a připsat na konto již čtrnáctý úspěšný zákrok.
16:40'
Za vlastní brankou vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou Alex Nedeljkovic. Nechal hlavu nahoře, po mantinelu našel volného Hamiltona.
16:27'
Místo kličky proti poslednímu obránci počkal Colton Sissons na doplnění od spoluhráčů. Napříč pásmem našel Rema Pitlicka, pokus na bližší tyčku si brankář pohlídal.
15:48'
Kapitán Caroliny Staal si zatím na buly drží výborná čísla. Opět Ryana Johansena přetlačil a umožnil Slavinovi přenést hru do středního pásma.
15:30'
Jakeu Beanovi se vůbec nepovedlo vyhození z obranného pásma. Defenzivně laděný hokejista může děkovat Nedeljkovicovi, jenž zasáhl proti nepříjemnému projektilu Harpura.
14:41'
Sebastian Aho je zpět ve hře. Ihned po návratu na led raději opustil hrací plochu a přenechal své místo Trocheckovi, aby se mohl vyvztekat mezi svými.
14:11'
Další útočná akce predátorů Predators začíná u gólmana Rinneho. K němu černou gumu poslal pro změnu Slavin, Fin posléze přenechal puk Ekholmovi.
13:44'
Jordan Staal vyhrál vhazování na Dougieho Hamiltona, jenž na pár vteřin zaváhal, ale ve finále odrazem o mantinel úspěšně vyhodil.
13:28'
Hosté dlouhou dobu kombinovali a nakonec to byl Filip Forsberg, kdo zkusil překvapit brankáře pokusem z velkého úhlu. Alex Nedeljkovic se nachytat nenechal.
12:41'
V Sebastianu Ahovi zřejmě po kontroverzním rozhodnutím muže v pruhovaném zbyla frustrace, kterou si finský útočník vybil před vlastní bránou, kde k ledu sestřelil Granlunda. Dvě minuty za nedovolené bránění.
12:18'
Sebastian Aho se nyní hodně zlobí na rozhodčího, který odpískal zakázané uvolnění i navzdory faktu, že finský forvard dojel k puku jako první. Zajímavé rozhodnutí.
12:11'
Dobrou práci v obranném pásmu odvedl Warren Foegele. Kanadský útočník udržel na zádech Ekholma a kolem Daviese kotouč propasíroval do útočného pásma.
12:07'
Velezkušený finský gólman Pekka Rinne zatím chytá bezchybně, totéž však lze říci i o jeho protějšku. Brankář Nashvillu si povyjel proti Slavinovi, střelu zápěstím podržel v lapačce.
11:41'
Dougie Hamilton rukavicí zpomalil touš, čímž vystavil Sissonse ofsajdovému postavení. Útočník byl za útočnou modrou dříve než puk.
11:27'
Alexe Nedeljkovice pořádně vystrašil Matt Benning, jenž vpálil dělovku ještě ze středního pásma. Kotouč bleskovou rychlostí prosvištěl těsně vedle levé tyčky.
10:32'
Potrestaný Wareen Foegele již zase zvesela bruslí po ledě. Dlouho na něm nevydržel, neboť hra probíhala ve středním pásmu a on šel vystřídat, aby byla druhá útočná trojka kompletní.
10:15'
S končícím oslabením si dobře počínal Sebastian Aho, jenž má rád úniky do otevřené obrany. V jednom takovém mu nyní v poslední chvíli zabránil Ekholm.
09:59'
Na sebe vzal zodpovědnost nejproduktivnější hráč týmu Filip Forsberg. Švédský ostrostřelec narazil na levý beton Nedeljkovice, Johansen místo dorážky nesmyslně nahrál do země nikoho.
09:20'
Hokejisté v bílých dresech se usadili v útočném pásmu a začínají kombinovat. Obranná čtveřice je dobře rozestavená, dosud nepovolila zakončení.
08:37'
Paradoxně to byli hurikáni, kteří zaútočili při vlastním oslabení. Jmenovitě Jordan Staal, zakončení z levého kruhu k bližší tyči Rinneho nepřekvapilo.
08:26'
Premiérovou početní převahu si zahrají také hosté. Warren Foegele při snaze zastavit Järnkroka soupeře zahákoval, rozhodčí mel situaci před očima.
07:47'
Sledujeme hlušší pasáž utkání. Domácí se sice snaží, ale s pevnou defenzivou soupeře si zatím neporadili. Ani jeden z brankářů ještě nemusel řešit žádnou složitější situaci.
07:20'
Eeli Tolvanen si nahodil puk za bránu a sám se ho pokusil dojet. Spoluhráč Colton Sissons byl však rychlejší, avšak nic zajímavého nevymyslel, zadovku jeho spoluhráč nepochopil a kotouč zachytil Hamilton.
06:34'
Poprvé o sobě dal výrazně vědět Andrej Svečnikov. Na hraně brankoviště viděl postaveného Aha, jemuž adresoval prudkou nahrávku, Fin ale nezvládl umístit touš kotouč mezi tři tyče.
06:03'
Cédric Paquette měl proti sobě jediného hráče, avšak na kličku proti Mattu Benningovi si netroufl. Vystřelil přes něj trefil Rinneho do masky.
05:23'
Zakázané uvolnění vrátí hru před domácí svatyni. Dougie Hamilton přecenil rychlostní schopnosti Sebastiana Aha, ten na kotouč nedosáhl.
05:02'
Ben Harpur dlouhým pasem oslovil Eeliho Tolvanena, jenž v situaci dva na dva volil střelu zápěstím. Nedeljkovic ani nešel na kolena, touš udržel mezi rukou a výstrojí.
04:44'
Výborná reakce finského gólmana, který nejenže zachytil puk do lapačky po nahození Slavina, ale ještě ho vyklepal na volného Daviese. Zbytečně tak nepřerušoval hru.
04:12'
Nahození Vincenta Trochecka před Rinnem nebezpečně skočilo. Dojíždějící Nečas se zaváhání brankáře nedočkal, ale postaral se o vhazování v útočném pásmu.
03:59'
Čárový rozhodčí přerušuje hru z důvodu postavení mimo hru hostujícího mužstva. Netrpělivý Filip Forsberg nevydržel čekat na Sissonse.
03:31'
Brady Skjei ujel před forčekujícím hokejistou za vlastní bránu. Tam už jej Brad Richardson nepronásledoval, raději odjel střídat.
02:42'
Hosté první oslabení přestáli bez újmy. Mathieu Olivier se po svém provinění vydal do obranného pásma vypomoci unavené čtveřici s defenzivou.
02:27'
Český útoční Martin Nečas předal kotouč na modrou čáru Niederreiterovi. Ten si ještě netroufl vystřelit, nahrál za bránu bekovi Pescemu.
01:59'
Predátoři se úspěšně ubránili, v rohu mantinelu Mattias Ekholm udržel na uzdě Niederreitera. Domácí začínají u Nedeljkovice.
01:15'
Vincent Trocheck zareagoval příliš pozdě na puk vyražený Rinnem. Vysoko letící touš mu narazil do přilby, finský gólman posléze podržel hru.
00:42'
Rozhodčí vylučují už v první minutě. První přesilovou hru v utkání si zahraje domácí Carolina, na trestnou lavici byl za nedovolené bránění poslán Mathieu Olivier.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Nashvillem odstartoval! Na úvodním buly byl úspěšnější domácí kapitán Jordan Staal, který rozjíždí první útok hurikánů.
00:01'

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Foegele, Aho, B. McGinn – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Svečnikov – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Nashville Predators: Rinne (Kaskisuo) – Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki, Harpur – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Järnkrok, Pitlick, Mikael Granlund – Tolvanen, Sissons, Cousins – Olivier, Richardson, Trenin..

Martin Nečas (CAR)
Nashville Predators

Zdá se, že Nashville čeká v boji o play-off velká práce. Predátoři totiž jsou v Centrální divizi až na šestém místě a postupová čtyřka se začíná nebezpečně vzdalovat, momentálně čtvrté Chicago má náskok devíti bodů. Svěřenci amerického kouče Hynese v noci z neděle na pondělí konečně zabrali a po třech porážkách v řadě se dočkali vítězství, když 4:3 po samostatných nájezdech zdolali Dallas. Nyní na Nashville čeká Carolina, s níž zatím v obou vzájemných zápasech letošní sezóny prohrál. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 26 body Filip Forsberg.
Carolina Hurricanes

Hurikáni se od prvních zápasů pohybují na čelních pozicích Centrální divize. Po 24 odehraných utkáních okupují druhou příčku se ztrátou jednoho bodu na Tampu, obhájce Stanley Cupu ale odehrál o jedno utkání méně. Carolina se aktuálně může pochlubit parádní formou, na přemožitele čeká už pět střetnutí. Třikrát si poradila s Pantery z Floridy, vítězství vybojovala i proti Nashvillu a Detroitu. Na skvělých výkonech má velký podíl i Martin Nečas, který byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem soutěže za uplynulý týden. Týmovou produktivitu pak vede dvojice Vincent Trocheck, Sebastian Aho s 22 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Nashvillem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.