NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Carolina - 5. února 2021   02:08

Chicago
Chicago
03:17' Janmark (D. Kubalík, Kurashev) • 14:43' D. Kubalík (Beaudin, Janmark) • 19:53' A. Shaw (P. Kane, D. Kubalík) • 42:41' P. Kane (Söderberg) • 52:22' DeBrincat (Suter, P. Kane) • 59:47' DeBrincat (P. Kane)
6:4
(3:1, 0:2, 3:1)
Carolina
Carolina
01:15' Aho  (D. Hamilton, Svečnikov) • 20:42' Niederreiter  (Nečas, Slavin) • 20:50' Svečnikov  (D. Hamilton) • 45:25' B. McGinn  (Aho, Pesce)
Chicago
Chmielewski, Peel – Kovachik, Sericolo
United Center, Chicago
Carolina
Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, H. Fleury, Gardiner – B. McGinn, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Lorentz, Dzingel.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

David Kämpf (CHI) – 0+0, +1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 17:07
Dominik Kubalík (CHI) – 1+2, -1 účast, 4 střely na branku, TM 4, čas na ledě 15:39
Martin Nečas (CAR) – 0+1, +1 účast, 3 střely na branku, TM 2, čas na ledě 17:50

Tři hvězdy utkání

1. Patrick Kane (CHI) – 1+3
2. Dominik Kubalík (CHI) – 1+2
3. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
Chicago vrátilo Carolině dva dny starou porážku a vítězstvím 6:4 přerušilo soupeřovu pětizápasovou sérii vítězství v řadě.

Náskok si domácí hokejisté vybudovali už v první třetině, ačkoli do vedení poslal ve 2. minutě Hurikány Sebastian Aho. Pak ovšem hosté doplatili na svou nedisciplinovanost, gól z přesilovky postupně zaznamenali Mattias Janmark, Dominik Kubalík a Andrew Shaw. Druhá třetina ale byla pro změnu v režii Canes. Nino Niederreiter a Andrej Svečnikov vstřelili dva góly v rozmezí osmi vteřin a stav utkání vyrovnali na 3:3.

Důležitý čtvrtý gól Chicaga vstřelil ve 43. minutě Patrick Kane, jemuž pomohl i Slavin, ten totiž nezastavil svůj pohyb a spolu s Reimerem poslal do brány i puk. Na tento zásah ještě Canes odpověděli Brockem McGinnem, avšak Blackhawks další prodloužení nepřipustili a v 53. minutě domácím vrátil vedení Alex DeBrincat. Stejný hráč v závěru pečetil vítězství Indiánů střelou do prázdné brány.

Svěřenci trenéra Collitona se díky vítězství posunuli na páté místo Centrální divize. Carolina je čtvrtá, před dnešním soupeřem zůstala jen zásluhou lepšího skóre.
59:47'
Chicago právě vstřelilo branku!
Výhru domácího mužstva pečetí gólem do prázdné brány ALEX DE BRINCAT. Kane zachytil nahrávku soupeře na modrou čáru a po levé lajně nastartoval krajana, který se protáhl kolem Trochecka, trefit odkrytou klec bylo již snadným úkolem. Asistence: Patrick Kane.
59:06'
Velmi nepříjemný náraz s ledovou plochou potkal Martina Nečase. Mladý český útočník neustál souboj v rohu kluziště a při pádu helmou narazil tvrdě na led. U otřeseného forwarda je lékař, to by klidně mohl být otřes mozku.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Rod Brind'Amour na nic nečeká a poté, co jeho svěřenci vybojovali pozici v útočném pásmu, odvolal Reimera na střídačku. Hosté hrají v šesti!
58:19'
Razítko na vítězství Blackhawks měl na holi Alex DeBrincat. Při přečíslení mířil od pravého mantinelu na zadní tyč, Reimer v posledním okamžiku vykopl pravý beton.
57:30'
Dylan Strome splnil svůj cíl. Ze středního pásma si nabruslil těsně za modrou čáru, načež slabým nahozením donutil Reimera přerušit hru.
57:08'
Brady Skjei trefil vysokou holí Kanea, ale rozhodčí jeho prohřešek neviděli a hra tak pokračuje v plném počtu na obou stranách. Carolina stále může život šance na vyrovnání.
56:44'
Souboj v rohu kluziště v pásmu Chicaga ovládl Brett Pesce. Bek nahodil před bránu, avšak Aho ani Svečnikov touš netečovali a Lankinen tak měl snadnou práci.
56:11'
Trest Patricka Kanea je u konce. Těsně po jeho vypršení pálil Dougie Hamilton, Beaudin obětavě padl do rány a touš srazil do ochranné sítě.
55:36'
Nino Niederreiter se proháčkoval až před bránu. Těsně před Lankinenem ale nedokázal přesně zacílit, trefil ho jen do levého betonu.
55:12'
Brandon Hagel dnes podruhé ujel při vlastním oslabení do úniku. Těsně bráněný Hamiltonem vyprodukoval slabou střelu, Reimer včas srazil betony k sobě.
54:07'
Trocheck sice neskóroval, ale vybojoval přesilovou hru. Při zakončení ho totiž Kane hokejkou trefil do helmy a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
54:01'
Nikita Zadorov vytlačil Trochecka za bránu. Američan vyzkoušel otočku a zasunutí k bližší, levé tyči, Lankinen změnu skóre odmítl.
53:49'
James Reimer si poradil i s pokusem de Haana od modré čáry. Pravým betonem puk ztlumil, následně ho přikryl lapačkou.
53:15'
Definitivně rozhodnou mohl Dominik Kubalík. Střela mu ovšem vůbec nesedla, slabý pokus po ledě byl lehkým soustem pro brankáře.
52:22'
Blackhawks jsou opět o krok blíže vítězství. Velkou šanci Kanea Reimer vyrazil levým ramenem, ale akce ještě pokračovala. Nahrávku amerického útočníka před branku si rukavicí stáhl Suter, avšak zakončit nedokázal. Touš se ovšem šťastně odrazil k ALEXI DEBRINCATOVI a ten dokázal umístit černou gumu za záda dezorientovaného Reimera. Asistence: Pius Suter a Patrick Kane.
51:31'
Kane na modré čáře zavrávoral a Jaccob Slavin se tak s kotoučem dostal až do útočné třetiny. V ní ovšem nepobyl dlouho, čistým způsobem jej odstavil Murphy.
51:00'
Po delší době se ukázala třetí formace Caroliny. Kapitán Jordan Staal bekhendem našel Teräväinena, jenž recept na krajana v brance soupeře nenašel.
50:41'
Martin Nečas na sebe navázal dva protivníky, aby posléze převážil hru do pravého kruhu, kde byl v nápřahu Slavin. Dělovku Lankinen podržel v lapačce.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. I druhý zápas mezi Chicagem a Carolinou j vyrovnaný do posledních minut, blízko je další prodloužení.
49:39'
Nedorozumění mezi Martinookem a Garidnerem vyústilo v icing. Útočník najížděl na střed, jenže bek již nahrával po mantinelu.
49:10'
Na druhou stranu rozjel protiútok Mattias Janmark. Místo očekávané střely volil pas pod sebe na Kanea, jehož projektil zblokoval Slavin do ochranné sítě.
48:59'
Brock McGinn je při chuti. Do pravého kruhu mu nahrál Svečnikov, tvrdá dělovka z voleje prosvištěla pár čísel nad horní tyčkou.
48:20'
Ofsajd zastavil útok Canes. Vincent Trocheck očekával přihrávku do jízdy, jenže Martin Nečas vzal akci na sebe. A právě americký spoluhráč jej vystavil postavení mimo hru.
47:29'
Jenže hostující obránce vzápětí nepřesně rozehrál. Chybu chtěl potrestat Pius Suter, střelu zápěstím schytal, naštěstí do chráničů, Steven Lorentz.
47:18'
Za brankou soupeře příkladně zabojoval David Kämpf. Společně s Highmorem ale puk do držení Blackhawks nezískali, Fleury oba soky přetlačil.
46:33'
Štěstí vyzkoušel od modré čáry Dougie Hamilton. Produktivní kanadský bek nebyl daleko od úspěchu, gólman vykopl pravý beton na poslední chvíli.
46:12'
Hosté chtěl, podobně jako ve druhé třetině, okamžitě přidat druhý gól. Proti byl Kevin Lankinen, finský gólman lapačkou zastavil projektil vypálený z hole Niederreitera.
45:25'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes znovu srovnávají, udeřila elitní lajna! Aho zpoza brány nahrál mezi kruhy BROCKU MCGINNOVI, který i v pádu forhendem zamířil do pravého horního rohu. Asistence: Sebastian Aho a Brett Pesce.
44:36'
Komunikace mezi Slavinem a Hamiltonem uvízla na bodu mrazu. Pas prvního jmenovaného vystihl Kane, jenž z levého kruhu nahrál do mezikruží Suterovi, pokus zápěstím proletěl nad břevnem.
44:07'
Zakázané uvolnění Hurikánů vrátí hru před Reimera. Jaccob Slavin přecenil rychlostní schopnosti Lorentze, puk poslal mimo jeho dosah.
43:57'
Matthew Highmore vypíchl kotouč Hamiltonovi, avšak ztratil rychlost, a proto nezkoušel únik. Příklepem vypálil do Reimerovy výstroje a vybojoval vhazování v útočné třetině.
43:18'
Chicago je tak o krok blíže vítězství a přerušení soupeřovi série pěti zápasů v řadě bez porážky. Ale Carolina určitě zabojuje alespoň o jeden bod.
42:41'
PATRICK KANE odčinil své vyloučení tím nejlepším možným způsobem, gólem! Jeho bekhendovou střelu sice Reimer pokryl, jenže Slavin nedokázal zastavit svůj pohyb a narazil do vlastního gólmana, který ztratil stabilitu a spadl do brány, do níž následně zapadl i kotouč. Asistence: Carl Söderberg.
42:25'
Patrick Kane je zpět. Po návratu na ledovou plochu se ihned zapojil do útočné akce. Forhendem pálil jen do lapačky Reimera.
41:46'
Na druhé straně zahrozil Nino Niederreiter. Švýcarský útočník si navedl puk na střed, ale i on posléze vypálil po ledě nepřesně.
41:02'
V oslabení ujel do samostatného úniku Hagel. Na kličku už ale neměl síly a forhendem vypálil o několik decimetrů vedle pravé tyčky.
40:07'
Brzké vyloučení Chicaga ve třetí třetině zapříčinil Patrick Kane. Americký útočník uklouzl a s sebou vzal i Niederreitera. Ukázkové podrážení.
40:05'
Závěrečné dějství právě odstartovalo. Výsledkem 3:3 skončil první vzájemný zápas, o vítězství Caroliny následně rozhodovali až samostatné nájezdy. Bude se historie opakovat?

Hity – 13:16
Carolina ve druhé třetině stáhla dvoubrankové manko a do třetí třetiny tak budou týmy vstupovat ze nerozhodného stavu 3:3. Hurikáni dostáli své přezdívce, neboť v první minutě prostřední části skutečně spustili hurikán v útočném pásmu Chicaga. Dvaačtyřicet vteřin po začátku druhé části snížil na rozdíl jediné branky Nino Niederreiter a vyrovnání přišlo jen o osm vteřin později, kdy vyraženou střelu Hamiltona uklidil do sítě Andrej Svečnikov. Zbytek prostřední části byl vyrovnaný, těžko tipovat na vítěze.
40:00'
39:42'
Velmi pěkný zákrok vytáhl v posledních sekundách prostředního dějství Kevin Lankinen. Nino Niederreiter našel bekhendem na středu Trochecka, jeho pokus z voleje zastavila gólmanova lapačka.
39:26'
Ofsajd zastavil akci Philippa Kurasheva. Toho vystavil postavení mimo hru Carl Söderberg, jenž neudržel brusli na útočné modré čáře.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Na druhé straně evidujeme úspěšný zákrok u Lankinena. Finský gólman si počkal do posledné chvíle na volbu střely Svečnikova, pokus příklepem lapil v rukavici.
38:29'
Domácí bojují, chtějí zpět ztracené vedení. Mattias Janmark pálil z vrcholku levého kruhu zápěstím těsně nad, Reimer reagoval hodně pozdě.
37:52'
Brett Pesce po svém návratu na led počkal za defenzivní linií a Hamilton mu poslal zajímavou nahrávku, kterou ovšem krajan nezpracoval.
37:24'
Změnu skóre nyní odmítl James Reimer. Bylo důležité, že Kubalíkovu střelu zápěstím udržel, na dorážku totiž číhal DeBrincat.
36:58'
Blackhawks se bleskově probojovali zpět do útočného pásma, avšak jejich pobyt zde nebyl příliš dlouhý. Aho šikovně vypíchl puk Beaudinovi, ale na brejk už neměl síly, také jen vyhodil.
36:11'
Patrick Kane po mantinelu přihrál Shawovi. Pravé křídlo třetí formace od pravého mantinelu nahodilo puk před bránu, v souboji v před brankovém prostoru byl nejúspěšnější Hamilton. Carolina je alespoň na pár vteřin osvobozena.
35:45'
Brett Pesce obrací hlavu ke stropu haly. Je si totiž moc dobře vědom, že podrážení Kubalíka bylo zbytečné. Hokejku upustil z rukou pozdě.
35:07'
Jaccob Slavin nahodil puk za branku a šel střídat. Murphy chtěl využít otevřené obrany soupeře a chtěl do úniku vyslat Kurasheva, ale Hamilton zabral dlouhou nahrávku srazil mimo nebezpečí.
34:28'
Kane dostal do úzkých Zadorova, jenž nepočítal s nahrávkou na modrou na tak krátkou vzdálenost. Ale poradil si a ještě stihl vystřelit, Shaw tečoval kotouč jen do výstroje brankáře.
34:09'
James Reimer vykopl levým betonem střelu DeBrincata. O dorážku se z pravé strany přihlásil Hagel, ale ani on nedokázal kanadského gólmana prostřelit, jeho levý beton nepřehodil.
33:47'
S defenzivou nyní obráncům vypomohl Nino Niederreiter. Skvěle se stáhl s Piusem Suterem, jenž si najížděl před bránu na nahrávku Hagela, tu ovšem jeho krajan úspěšně zblokoval.
33:04'
Ryan Dzingel až do zakončení neudělal jedinou chybu. Na vrcholku levého kruhu natahoval ke střele zápěstím, jenže promáchal na prázdno, touš nechal za sebou.
32:47'
V o poznání lepší střelecké pozici byl Brock McGinn. Ten obdržel před bránu přihrávku od Svečnikova, mezeru mezi betony brankáře ale nenašel.
32:20'
Sebastian Aho zas a znovu ukázal velké zrychlení. Jako blesk se prohnal kolem Beaudina, načež zkusil překvapit Lankinena z velkého úhlu. Neúspěšně.
31:39'
Martina Nečase zatavil těsně před útočnou modrou de Haan. Švéd vystihl kličku po mantinelu a stal se novým majitelem kotouče.
31:14'
Connor Murphy nahodil z poloviny hřiště na Reimera. Zkušený Kanaďan vzdal snahu o rozehrávku, protože se k němu rychlým tempem blížil DeBrincat.
30:54'
Jak rychle Dominik Kubalík vybojoval útočnou třetinu, tak rychle o ni přišel. Modrou čáru přejeli společně se Suterem ukázkově, jenže pak se mu černá guma nalepila na čepel hole a při střele zápěstím vypálil do ochranné sítě.
30:11'
Chicago s dostává pod čím dál tím větší tlak. Nyní řešilo situaci opět jen vyhozením na zakázané uvolnění, jmenovitě pod tlakem volil toto řešení Connor Murphy.
29:52'
Dougie Hamilton chtěl zapsat další asistenci. Viděl v levém kruhu úplně volného Dzingela, avšak jeho pas ze vzduchu sklepl Söderberg do bezpečí.
29:16'
Zadorov nejprve z vrcholku pravého kruhu pálil nad, do rychlého brejku bleskově vyrazili hosté. Svečnikov řešil přečíslení nahrávkou, kterou zblokoval padající de Haan.
28:59'
James Reimer dojel pro nahození Hagela za bránu. S rozehrávkou poměrně dlouho váhal, ale pomohl mu Slavin, jenž si od něj touš převzal.
28:23'
Příliš velké sousto na sebe vzal Vincent Trocheck. Místo nahrávky šel sám proti třem. Podle očekávání projel před Lankinena bez kotouče na holi.
27:56'
Zápas má i nadále vysoké tempo. Hru alespoň na okamžik uklidnil za domácí bránou Beaudin, ale musel si pospíšit, neboť se ho vydal forčekovat Aho.
27:12'
Druhý icing domácího mužstva v krátkém časovém rozmezí. Tentokráte chtěl Dylan Strome vyslat do brejku Kurasheva, jenže ten na příliš prudký pas nedosáhl.
26:55'
Chicago bylo pod velkým tlakem třetí formace Hurikánů. Duncan Keith nevymýšlel nic složitého, prostě přes všechny čáry vyhodil na zakázané uvolnění.
26:12'
Teovo Teräväinen se proháčkoval mezi dvěma protihráči do střelecké pozice mezi kruhu. Lankinen proti jeho pokusu zasáhl betonem, skákavý puk následně nedokázal trefit Staal.
25:50'
Dominik Kubalík po návratu na led ihned ujel na střídačku. Do hry pustil Patricka Kanea, který tak doplnil elitní formaci Blackhawks.
25:36'
Na závěr přesilovky se na led dostala druhá přesilovková lajna Hurikánů. Pěknou kombinaci završil Dzingel ránou od modré, trefil dobře zakleknutého Shawa.
24:46'
Duncan Keith má odpracováno ,může jít vystřídat. Tak dlouho obtěžoval Svečnikova, až ho přinutil k zaváhání. Rus nahrál mimo dosah Slavina.
24:17'
Před branku si najížděl Sebastian Aho. Dougie Hamilton nahazoval do jeho blízkosti, ale Fin černou gumu tečovat nedokázal.
23:51'
Úvod oslabení Indiáni přestáli bez úhony. Základem bylo vyhrané buly Söderberga, načež do bezpečí odpálil touš obránce Murphy.
23:36'
Dominik Kubalík je dnes podruhé poslán na lavici hanby. Pyká za hru vysokou holí, hokejkou trefil do obličeje Foegela.
22:46'
Tentokráte již James Reimer raději přerušil hru. Dylan Strome vypálil do horních pater tabulky, brankář vyrážečkou poslal puk až do ochranné sítě.
22:22'
Vedení chtěl Indiánům vrátit Philipp Kurashev. Mezi kruhy zůstal na několik vteřin nepokrytý, střelou po ledě k pravé tyči narazil na Reimerův levý beton.
21:30'
Pořádně studená sprcha pro Chicago, které ještě před pár okamžiky vedlo rozdílem dvou branek. Teď jsou ovšem oba týmy na stejné vlně.
20:50'
Tak to bylo rychlé! Druhý gól Hurikánů v rozmezí osmi vteřin znamená srovnání stavu. Aho sice na buly prohrál, jenže de Hann nahrál po mantinelu jenom do jízdy Hamiltonovi. Kanadský bek najel do útočné třetiny a od pravého mantinelu vystřelil po ledě. Lankinen vykopl kotouč k ANDREJI SVEČNIKOVOVI a ruský útočník bez problémů poslal puk do poloodkryté brány. Asistence: Dougie Hamilton.
20:42'
Hosté se dostávají na dostřel! I ve druhé dvacetiminutovce dávají brzký gól. Nečas tečoval nahození Slavina, puk vzápětí zpomalil ještě bránící Zadorov. Volného kotouče se chopil NINO NIEDERREITER, jenž ho bekhendem pověsil pod břevno, ležící Lankinen byl bez šance. Asistence: Martin Nečas a Jaccob Slavin.
20:23'
Kevin Lankinen musel brzy do akce. Od pravého mantinelu prověřil jeho pozornost Svečnikov, finský gólman zakročil lapačkou.
20:10'
Druhá třetina ukrajuje první vteřiny. Hosté se určitě budou snažit v této pasáží méně faulovat, na zbytečné fauly doplatili v první části třikrát.

Hity – 4:4
Hokejisté Chicaga mají v odvetném utkání proti Carolině výborně nakročeno k vítězství. Přitom to byli hosté, kteří udeřili už ve 2. minutě, kdy se zápěstím prosadil Sebastian Aho. Jenže pak Hurikáni doplatili ne nedisciplinovanost. V průběhu první dvacetiminutovky byli vyloučeni hned čtyři hostující hráči a domácí využili tři přesilové hry. O vyrovnání se postaral Mattias Janmark, obrat vzápětí dokonal parádní dělovkou Dominik Kubalík. V závěru třetiny měli svěřenci kouče Collitona dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale skórovali až v době, kdy na ledě byli čtyři soupeři, bekhendem navýšil náskok Indiánů Andrew Shaw.
20:00'
19:53'
Oslabení ve třech hosté ubránili, ale domácí se udrželi v útočné třetině a klasickou přesilovku již dokázali přetavit v gól. ANDREW SHAW nahrál Kaneovi k levému mantinelu a najel si před bránu, kam dostal zpětný pas. Zkušeně si nejprve zpracoval puk a pak jej bekhendem přehodil přes pravý Reimerův beton. Asistence: Patrick Kane a Dominik Kubalík.
19:12'
James Reimer jako by dopředu věděl, že Patrick Kane bekhendem bude přihrávat pod sebe na DeBrincata. Proti střelci se bleskově přesunul a touš lapačkou přidržel ve výstroji.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Hra přerušena. na ledové ploše zůstal ležet Brett Pesce, jenž schytal do obličeje štiplavou ránu Keitha. Bek Caroliny míří do útrob stadiónu.
18:16'
Blackhawks mají k dispozice více jak minutovou početní převahu pěti proti třem! Brady Skjei nezachytil pohyb DeBrincata, obránce amerického soka podrazil.
17:34'
Collitonova družina si v závěru úvodní dvacetiminutovky zahraje třetí přesilovou hru. Udrží stoprocentní úspěšnost? Potrestaným hokejistou je Steven Lorentz, který u mantinelu zasáhl Highmora levým ramenem do oblasti hlavy a krku.
17:24'
Poté, co přejel středovou čáru, nahodil Dylan Strome za branku soupeře. Reimer zariskoval a vydal se za bránu, odkud po mantinelu rozehrál na volného Slavina.
16:56'
V permanenci musel být rovněž James Reimer. na něj si to zamířil z levého křídla Alex DeBrincat, překvapivým zakončením na přední tyč neuspěl.
16:27'
Výborným dvojzákrokem Kevin Lankinen udržel Chicago ve vedení. Nejprve pravým betonem vykopl projektil Trochecka, dorážku Niederreitera udržel v lapačce.
15:30'
Carolina rázem musí dohánět jednobrankové manko. Doplatila na dva své faulu, hráči Blackhawks potvrdili, že jsou v přesilovkách velmi silným týmem.
14:43'
Faul Nečase potrestal krajan DOMINIK KUBALÍK! K němu se puk odrazil po nepovedené snaze o zakončení Beaudina. Plzeňský rodák spoluhráči ukázal, jak se to dělá, z pravé strany vypálil nechytatelnou bombu do protějšího horního rohu. Asistence: Nicolas Beaudin a Mattias Janmark.
14:06'
Rychlonohý Aho zase ukázal přednosti. Nejprve vystihl nahrávku Keitha, načež vyrazil do protiútoku. Těsně před výstřelem mu hůl zablokoval vracející se forward DeBrincat.
13:18'
Hurikány oslabuj Martin Nečas. Český mladík si nedal pozor na postavení své hokejky ve středním pásmu, přes jeho náčiní smolně upadl Strome.
13:00'
James Reimer měl prostor k rozehrávce, ale neriskoval a černou gumu podržel v lapačce. Ke kanadskému gólmanovi se nebezpečně rychle blížil Patrick Kane.
12:34'
Hru bleskově otočil Sebastian Aho. Finský centr ujel do útočné třetiny po pravém mantinelu a slabým nahozením vybojoval vhazování po Lankinenově levici.
12:11'
Alex DeBrincat sám nahodil kotouč do útočné třetiny, aby si mezi kruhy najel na nahrávku Stroma. Z voleje vypálil příklepem pár centimetrů nad břevno.
11:42'
Nino Niederreiter měl, ke smůle rozhodčího, nepřesnou mušku. Místo nástřelu do útočného pásma trefil muže v pruhovaném naštěstí jen do brusle, přesto raději jeho kolega přerušil hru.
11:20'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Jamese Reimera. Haydn Fleury skákavou nahrávku na McGinna, ten nedokázal touš ani tečovat. V rychlostním souboji posléze prohrál s rozjetým Murphym.
10:49'
Na hráčích v červeném je vidět, jak moc touží po odvetě. Patrick Kane se pěknou kličkou zbavil Slavina, jenže pak ztratil kontrolu nad pukem, což potrestal Pesce.
10:23'
Dominik Kubalík je zpět, jeho trest nebyl potrestán. S koncem jeho trestu vyrazil do brejku Strome, ale stihl jej dobruslit Aho.
09:55'
V přesilovce se na ledovou plochu dostal rovněž Martin Nečas. Právě on zkoušel pálit z vrcholku pravého kruhu, ale jeho ránu zblokoval Keith.
09:29'
Hokejisté Canes předvedli pěknou kombinaci, avšak Andrej Svečnikov měl střílet. Zbytečně ještě tlačil kotouč mezi kruhy, kde byl Teräväinen v obležení dvou soupeřů.
08:46'
Důležitý krok Sebastian Aho zvládl, ovládl buly. Následně se puku chopil Dougie Hamilton, jenž nevymýšlel nic složitého a střílel. Těsně vedle pravé tyčky.
08:23'
Premiérová početní převaha čeká na Carolinu, bude také úspěšná? Faul na svou osobu vybojoval obránce Jaccob Slavin, odpočinout si jde za hákování Dominik Kubalík.
07:45'
Andrej Svečnikov v plné rychlosti nedokázal kontrolovat svůj pohyb, který navíc zkřížil Dylan Strome. Talentovaný ruský mladík o touš přišel.
07:18'
Vhazování v útočném pásmu vybojoval Connor Murphy. Americký bek jednoduše nahodil kotouč na bránu, Reimerovi znemožnil rozehrávku forčekující Kane.
06:57'
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci hostujícího mužstva. Brock McGinn udělal před modrou čárou kličku navíc, čímž zmítl Svečnikova.
06:12'
Dougie Hamilton zachytil nahrávku Hagela na Beaudina a na druhou stranu rozjel Teräväinena. Fin měl před sebou posledního soka, za záda Zadorova se však nedostal.
05:26'
Hra má rychlý spád, hraje se nahoru dolů. Znovu útočili domácí, tentokráte jejich třetí formace. Shaw nahazoval před bránu, Söderberg tečoval těsně vedle.
05:11'
Hráči Blackhawks podnikli zajímavý protiútok. Ten táhl právě Alex DeBrincat, který ještě místo střely volil přihrávku Kaneovi. Střelou z první si na Reimera nepřišel.
04:59'
Hurikáni udrželi útočnou třetinu. Nino Neiderreiter nahrál mezi kruhy Trocheckovi, jemuž v klíčový okamžik zblokoval hokejku DeBrincat.
04:30'
Poprvé v utkání o sobě dal výrazněji vědět český útočník Martin Nečas. Střem nabral velkou rychlost, po přejetí útočné modré vypálil těsně nad.
03:17'
Přesilovka využita, máme vyrovnáno! Dominik Kubalík nahrál napříč pásmem MATHIASU JANMARKOVI, který nezazmatkoval a puk si ještě před Reimerem zpracoval, bekhendem následně skóroval střelou k bližší, levé tyči. Asistence: Dominik Kubalík a Philipp Kurashev.
02:46'
A další, velmi povedený zákrok kanadského brankáře ve službách Caroliny. Před branku si na na nahrávku Kurasheva najel Strome, avšak pokusem mezi beton a lapačku neuspěl.
02:03'
Domácí se dokázali udržet v pásmu, první důležitý krok tak splnili. Po nahrávce Keitha pálil z levého kruhu Kane do výstroje Reimera.
01:37'
Indiánům se okamžitě nabízí příležitost k vyrovnání. Na trestnou lavici totiž usedá Haydn Fleury, jenž zastavil Hagela za cenu hákování.
01:15'
Skvělý start Caroliny do utkání! SEBASTIAN AHO si vyměnil kotouč s Hamiltonem a poté vypálil švihem těsně za modrou čárou k levé tyči. Lankinen svižný projektil spatřil až za zády. Asistence: Dougie Hamilton a Andrej Svečnikov.
00:42'
Americký ostrostřelec Patrick Kane se vydal do útočného pásma napadat Jordana Staala. Kapitána Canes ale neohrozil, neboť uklouzl.
00:10'
Zápas mezi Chicagem a Carolinou začal! Domácí mají soupeři co vracet, před dvěma dny na stejném místě prohráli po nájezdech.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Beaudin, Zadorov – P. Kane (A), Kurashev, Janmark – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, H. Fleury, Gardiner – B. McGinn, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Geekie, Dzingel..
Česká a slovenská stopa v utkání

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Martin Nečas (CAR)
První vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál v Chicagu v noci na středu. Indiáni nedokázali využít výhody domácího prostředí, Carolině podlehli 3:4 po samostatných nájezdech.
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny jsou ne náhodou pasováni do role černého koně letošního ročníku NHL. Brind'Amourova družina vstoupila do nového ročníku parádně. V úvodu sice prohrála odvetný zápas v Detroitu, avšak následně zvítězila pětkrát v řadě a nezbrzdila je ani karanténa, které na ně byla uvalena po utkání v Nashvillu a hokejisté Caroliny si tak dali na deset dní od hokeje pauzu. Komplikace pro Canes přišla v prvním dvojutkání proti Dallasu, kdy McCormick nedokázal zabrzdit a ve vlastním brankovišti sestřelil českou jedničku Petra Mrázka, v jehož případě se dokonce uvažuje o operaci. Dočasnou jedničkou se tak stal zkušený Kanaďan James Reimer. Ten se zatím prezentuje v dobrém světle, v obou střetnutích proti Dallasu a i v prvním proti Chicagu předvedl několik velmi pěkných zákroků. Carolina se může spolehnout na velkou šířku kádru, góly nejsou závislé jen na první nebo druhé formaci, schopnost bodovat má každý hráč v sestavě. Týmovou produktivitu vede dvojice Trocheck, Svečnikov se sedmi body.
Chicago Blackhawks

Chicago neprožívá dobrý start do sezóny. V dosavadních jedenácti zápasech dokázalo zvítězit jen třikrát, přičemž dvakrát proti Detroitu, což byl loňskou sezónu jednoznačně nejhorší tým a ani letos zatím nepředvádí dobré výkony. Třetí vítězství Indiáni zaznamenali v pondělí, kdy po velmi pěkném výkonu porazili 2:1 Modrokabátníky z Columbusu. Momentálně jsou svěřenci kouče Collitona na šesté pozici v Centrální divizi. Ztráta na čtvrté, poslední postupové místo, které drží Dallas, činí jeden bod. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Patrick Kane, ten zatím drží bilanci bod na zápas (5+6).
Letošní ročník NHL bude velmi specifický. Hlavním důvodem je koronavirus, kvůli kterému se sezóna dlouho odkládala. Vedení soutěže zrušilo konference a vytvořilo úplně nové čtyři divize, z nichž jedna je čistě kanadská. Zápasy se budou hrát pouze v rámci jedné divize, dojde tedy k výrazně častějšímu opakování vzájemných zápasů mezi jednotlivými týmy. Hlavním cílem je v těchto těžkých dobách omezit cestování v co největší míře. Nejen z důvodu pozdějšího startu nové sezóny, ale i pozdějšímu dohrání loňského play-off, sehraje každý z týmů v základní části 56 zápasů. Do vyřazovací části postoupí čtyři nejlepší celky z každé divize.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejsledovanější ligy světa, u zápasu mezi Chicagem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.