NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Carolina - 12. února 2021   02:37

Dallas
Dallas
25:16' Pysyk (Robertson, Gurjanov) • 28:25' Hintz (Gurjanov, Robertson) • 31:28' Pavelski (J. Klingberg, Heiskanen)
3:5
(0:1, 3:2, 0:2)
Carolina
Carolina
16:01' Aho  (J. Staal, Trocheck) • 25:46' J. Staal  (Svečnikov, Pesce) • 39:33' B. McGinn  (Pesce) • 43:58' Niederreiter  (D. Hamilton, Trocheck) • 59:06' Foegele  (Aho)
Dallas
Dwyer, O'Rourke – Smith, Rody
American Airlines Center, Dallas
Carolina

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -2 účast, 1 střela na branku, TM 2, čas na ledě 15:33
Andrej Sekera (DAL) – 0+0, +1 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 15:43

Tři hvězdy utkání

1. Jordan Staal (CAR) – 1+1
2. Roope Hintz (DAL) – 1+0
3. Nino Niederreiter (CAR) – 1+0
Carolina na Dallas umí. Potvrdila to i při třetím vzájemném měření sil letošní sezóny, Hurikáni zvítězili na stadiónu druhého nejlepšího týmu uplynulé sezóny 5:3.

První třetina měla jediného střelce a byl jím Sebastian Aho, který v 17. minutě využil přesilovku střelou nad rameno Chudobina. Druhá dvacetiminutovka byla gólově výrazně bohatší. Na zásah Marka Pysyka odpověděl Jordan Staal, ale vzápětí skórovali Roope Hintz a Joe Pavelski a Dallas tak poprvé vedl. Ale do kabin se šlo za vyrovnaného stavu, neboť ve 40. minutě vstřelil gól z pohotové dorážky Brock McGinn.

Závěrečné dějství přineslo rozuzlení dramatického střetnutí. Domácí defenziva si ve 44. minutě nepohlídala Nina Niederreitera, který únik zakončil výborně provedeným forhendovým blafákem. Hráči Stars ještě bojovali o vyrovnání, leč neúspěšně, naopak to byl Warren Foegele, jenž pečetil vítězství Caroliny střelou do prázdné brány.

Svěřenci trenéra Brind'Amoura se díky vítězství posunuli na čtvrté místo Centrální divize, Dallas zůstává šestý.
59:48'
Domácí kouč znovu odvolal gólmana, ale je jasné, že Dallas odejde z utkání bez bodu. Alespoň snížit ještě chtěl John Klingberg, jenže vystřelil nepřesně.
59:06'
Carolina právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Aho nabruslil s kotoučem do útočného pásma a od levého mantinelu skvělým pasem našel před brankou WARRENA FOEGELA, jehož si domácí defenziva vůbec nevšímala. Pro čtyřiadvacetiletého Kanaďana nebyl žádný problém umístit puk do brány. Asistence: Sebastian Aho.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:35'
Domácí jsou v útočné třetině a trenér Bowness reaguje. Antona Chudobina stahuje na střídačku, Dallas zkouší powerplay!
58:12'
Jenže to se zatím neděje. Naopak to byl Andrej Svečnikov, který od levého mantinelu vystřelil a Chudobin byl nucen přerušit hru.
57:55'
Přes všechny čáry vyhodil Miro Heiskanen a trest Pysyka je u konce. Každou chvílí zřejmě přijde odvolání gólmana, samozřejmě až se Dallas probojuje do útočného pásma a bude mít puk pod kontrolou.
57:14'
Hurikáni nakoukli do útočné třetiny a vytvořili si velmi zajímavou příležitost. Střelu Hamiltona tečoval Jordan Staal, Chudobin zakročil nadvakrát.
56:58'
Jak se dalo očekávat, tak Carolina v přesilovce netlačí na pilu, ale kombinuje klidně i ve středním pásmu. Během těchto dvou minut šetří síly do koncovky.
56:32'
Podruhé v rámci třetiny museli rozhodčí přerušit hru z důvodu přetlaku hokejistů u mantinelu, kde se kotouč lehce ztratil.
55:55'
Velká komplikace pro Dallas. Mark Pysyk zahákoval Martinooka, jemuž tak zabránil v zakončení. Obránce je poslán na dvouminutové oddech na trestnou lavici.
55:20'
Bekhendovou nahrávku Benna na modrou vystihl Nino Niederreiter. Nenabral tak velkou rychlost, aby ujel do úniku, ale pár cenných vteřinek našetřil.
55:07'
S přibývajícím časem narůstá převaha Dallasu, který zoufale bojuje o vyrovnání všem dostupnými prostředky. Jenže rovněž Gurjanov ránou z mezikruží ztroskotal na gólmanovi.
54:39'
Kanadský gólman, hájící barvy Caroliny, se znovu vydal za bránu. Tentokráte nahrával nepřesně a měl velké štěstí, že se Hintzovi nepovedlo o jeho brusle poslat kotouč do sítě.
54:10'
Česko-slovenská spolupráce málem přinesla kýžené vyrovnání. Faksa bekhendem našel mezi kruhy Andreje Sekeru, ani on ale na Reimera nevyzrál.
53:32'
Odvážný nápad Jamese Reimera, ten vystartoval v pokročilé fázi střetnutí rozehrávat za branku. Zachoval chladnou hlavu a po mantinelu nahrál dostal puk na Slavina.
53:13'
Hokejisté v bílých dresech postupovali do přečíslení dvou na jednoho, které přerušila píšťalka rozhodčího. Aho vystavil Teräväinena ofsajdu.
52:43'
Nino Niederreiter nebyl daleko od druhého gólu v utkání. Zpoza brány se vytočil a Chudobin po zásahu levým betonem ztratil pojem o puku, situaci za něj vyřešil pohotovým odpalem Lindell.
52:00'
Hráči Stars tedy udrželi útočné pásmo. Akci na čtyři přihrávku završil Klingberg střelou od modré, kterou Kiviranta ztečoval do výstroje brankáře.
51:46'
Dougie Hamilton ujel před dotírajícím Pavelskim za vlastní branku. Ani tam mu americký útočník nedal čas na rozehrávku, kanadský bek proto vyhazoval po mantinelu, ale jen k bruslím Benna.
51:20'
Sám na bránu mohl postupovat Sebastian Aho, jenže před modrou musel zastavit a ztráty rychlosti využili obránce, jmenovitě Heiskanen, jenž soka ozdbrojil.
50:42'
Reimer nechtěl přerušovat hru, proto Sekerovo nahození jen odhodil do rohu kluziště. Tam však nejrychleji dojel Pavelski, Dallas pokračuje v útočném pásmu.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Carolina drží těsné jednobrankové vedení, ale Dallas je v posledních minutách lepším týmem. Můžeme se těšit na dramatickou koncovku.
49:54'
Teď už James Reimer musel zasahovat. Před branku si najel Jamie Benn, avšak z bezprostřední blízkosti Kanaďana neprostřelil.
49:25'
Velkou rychlost nabral po levém mantinelu Joel Kiviranta. V plném sprintu vymyslel zajímavý projektil zápěstím mířící na zadní tyč, kotouč jen tsně minul levou tyčku.
48:59'
Hurikáni kontrolují hru v útočném pásmu. Před branku nahazoval Hamilton a tečovat zkoušel Trocheck, za záda Chudobina puk nedostal.
48:26'
Od modré čáry zkusil vystřelit Andrej Sekera. Houf hráčů stojících před brankou nepropálil, černá guma se zastavila o Pesceho.
47:47'
Do defenzivy zabojoval Joe Pavelski. Američan za brankou dohrál Teräväinena, jenž ale ještě dokázal nahrát Ahovi. Toho odzbrojil Kiviranta.
47:33'
Situaci tři na tři řešil Cogliano nahrávkou pod sebe na Faksu. Český forward nezvládl zpracování, což bleskově potrestal Hamilton.
46:45'
Jamie Oleksiak měl velké štěstí, že na jeho nahození po mantinelu McGinn nedosáhl. Hrát může Andrej Sekera, jenž přenesl hru do střední třetiny.
46:09'
Zakázané uvolnění vrátí hru před hostující bránu. Sebastian Aho ještě vyvinul tlak na Heiskanena, ten však krajana před sebe nepustil.
45:53'
Andrew Cogliano se efektivní stahovačkou protáhl za záda Slavina. Posléze střílel z poměrně velkého úhlu do pravého betonu Reimera.
45:24'
Lze očekávat, že se hosté nyní více zaměří na defenzivu. Do kocne základní hrací doby moc minut nezbývá a je na Dallasu, aby tvořil hru.
44:30'
Poprvé v zápase mohla Carolina odskočit do náskoku o dvě branky. ale proti byl Anton Chudobin, jehož zákrok lapačkou proti střele Pesceho neměl chybu.
43:58'
Svěřenci kouče Brind'Amoura jsou ptořetí v utkání blíže vítězství! Hamilton fantastickým pasem mezi obránci našel NINA NIEDERREITERA. Švýcarský forward v úniku naznačil Chudobinovi kličku do bekhendu, ale nakonec volil blafák do forhendu, načež puk zametl do sítě podél pravého betonu domácího strážce svatyně. Asistence: Dougie Hamilton a Vincent Trocheck.
43:22'
Ofenzivu se rozhodl podpořit Miro Heiskanen. Sám se ovšem vytlačil z ideální střelecké pozice a nahrávku na Pavelskiho zastavil Slavin.
42:32'
Zničehonic mohl Dallas podruhé v utkání odskočit do vedení. Střelu Comeaua Reimer jen vyrazil, načež vleže vytáhl výborný zákrok koncem levého betonu.
42:11'
Ruský forward Andrej Svečnikov skryl střelu přes Klingberga. Jeho krajan Chudobin ovšem zareagoval výborně a koncem lapačku pokus vytěsnil nad bránu.
41:33'
Radek Faksa pod tlakem zahrál velmi dobře. Kotoučem trefil kalhoty Svečnikova, od nichž se černá guma odrazila na domácí střídačku.
41:09'
Premiérový zásah třetí třetiny zapisuje na konto Anton Chudobin. Na nahození Hamiltona viděl dobře, lapačkou přikryl kotouč u pravého betonu.
40:46'
V rohu kluziště probíhala dlouhá bitva o puk. Rozhodčí nechali hru dlouho pokračovat, neboť touš stále viděli. Nakonec ale byli nuceni čas zastavit.
40:10'
Závěrečná dvacetiminutovka má za sebou první vteřiny. Vhazování ovládl Sebastian Aho, který s pukem najel do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:39.
Výsledkem druhé gólové třetiny je fakt, že skóre je před závěrečnou třetí třetinou vyrovnané. O vyrovnání se zasloužil ve 26. minutě Mark Pysyk, který vstřelil premiérový gól v novém působišti, ale radost jej rychle přešla, neboť ještě ve stejné minutě vrátil hostům vedení Jordan Staal. O tři minuty později vyrovnal Roope Hintz, avšak gól neplatil pro ofsajd. Ale finský útočník se nevzdal a z následné akce vstřelil již regulérní gól. Poprvé v utkání přisoudil Dallasu vedení Joe Pavelski, který využil přesilovku pěti proti třem. Ale do kabin nakonec šly týmy za vyrovnaného stavu, na současných 3:3 vyrovnal těsně před druhou sirénou Brock McGinn.
Střely na branku po 2. třetině: 27 – 23
40:00'
39:33'
Hurikáni v poslední minutě druhé třetiny vrací skóre do vyrovnané podoby! Nahození Bretta Pesceho vyrazil Chudobin pravým betonem jenom k BROCKU MCGINNOVI, pravé křídlo třetí formace bez problémů zametlo puk do prázdné klece. Asistence: Brett Pesce.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Miro Heiskanen pod tlakem nahrával těsně kolem hokejky Niederreitera, Švýcar na touš nedosáhl jen těsně. Průnik Gurjanova posléze úspěšně zastavil Slavin.
38:08'
Hlavní roli v útoku Hurikánů hrál Dougie Hamilton, jenž nahazoval puk od levého mantinelu. Puk zpomalil Sekera a Chudobin posléze raději přerušil hru.
37:40'
Po dlouhé době předvedli Canes souvislejší útok, ten ale nedospěl ke kýženému vyrovnání. Svečnikov přejel morou dříve než s pukem jedoucí Aho, rozhodčí odpískal ofsajd.
37:26'
Alespoň na okamžik osvobodil Carolinu z pod tlaku Haydn Fleury. Ten se navíc snažil do brejku vyslat Aha, jenže nahrávku mu poslal za brusle.
36:46'
Hokejisté Stars jsou ve druhé třetině jednoznačně lepším týmem. Znovu hrál Benn, který pro změnu hledal před brankou Kivirantu, jenž skákavou žabičku promáchl.
36:03'
Jamie Benn měl před sebou posledního protihráče. Proti Skjeiovi zkusil kličku na střed, s kterou bek počítal a soupeři vypíchl puk z pod hole.
35:36'
Nino Niederreiter chtěl lehkým nahozením vybojovat vhazování v útočném pásmu, což se nepovedlo, neboť Chudobin riskantně, ale přesně rozehrál na Sekeru.
35:12'
Do brejku se po pravém mantinelu vydal Jordan Staal. V těžké pozici zakončoval bekhendem pod břevno, narazil na pravé ramene gólmana.
34:31'
To ovšem neplatilo při pokusu Jasona Robertsona. Ten již z vrcholku pravého kruhu mířil mezi tři tyče, gólman včas vykopl svůj pravý beton.
34:09'
Po vyhraném buly Pavelskiho střílel od modré John Klingberg. Střela byla velmi nepřesná, Reimer mohl v tomto případě zůstat klidným.
33:58'
Nyní již kanadský strážce svatyně v dresu Canes musel zasahovat. Prověřil jej ránou od modré Esa Lindell, puk skončil v lapačce.
33:26'
Co chybělo, aby domácí vedli rozdílem dvou gólů. Reimer zkusil zdánlivě ztracenou situaci zachránit tygřím skokem a měl štěstí, neboť Gurjanov ve velké šanci minul bránu.
32:30'
Carolina je v situaci, kterou dnes ještě nezažila. Dvakrát vedla, nyní prohrává. A Stars jsou psychicky nahoře, opět získali útočné pásmo.
31:28'
Dallas právě vstřelil branku!
Obrat dokonán, přesilovka využita. Puku se za brankou chopil Skjei, ale těsně bráněn dvěma protihráči nezvládl vyhodit. Na modré se touše chopil Klingberg, jenž do pravého kruhu nabil JOEOVI PAVELSKIMU, americký ostrostřelec propasíroval gólmanovi kotouč mezi betony. Asistence: John Klingberg a Miro Heiskanen.
31:16'
Domácí dobrých dvacet vteřin kombinovali. Následně Hintz vymyslel nahrávku před branku na Gurjanova, který nenašel mezeru v postoji Reimera.
30:40'
Tak to je velká komplikace pro Canes, kteří špatně střídali a hráli v pěti! Jordan Staal si je vědom svého pochybení a v předklonu zpytuje svědomí. Trest odpyká Dzingel. Dallas má k dispozici více jak minutou přesilovku pěti proti třem.
30:32'
Roope Hintz je viditelně při chuti. Obdržel parádní nahrávku na vrcholek pravého kruhu, avšak prostor u bližší tyčky nenašel.
29:50'
Za nesmyslný zákrok bude pykat Nino Niederreiter. Před brankou soupeře strčil do Comeaua, který následně povalil brankáře. Jasné dvě minuty.
29:30'
Skóre je znovu vyrovnané. Hurikáni se vydali do útoku a chtějí se potřetí v utkání probojovat o vedení. Zatím sledujeme trpělivou kombinaci.
28:25'
Tenhle gól už platit bude! Gurjanov nahrával před bránu, pas hokejkou zpomalil Hamilton. To ovšem vůbec nerozhodilo ROOPA HINTZE. Finský útočník převzal puk, udělal Reimerovi bekhendový blafák a kotouč poslal do odkryté svatyně. Asistence: Denis Gurjanov a Jason Robertson.
28:12'
Volba hostující stratéga byla úspěšná, gól neplatí! Rozhodčí u videa skutečně odhalili postavení mimo hru, kvůli kterému gól nemůže platit.
28:12'
Ale pozor! Trenér Hurikánů Rod Brind'Amour ještě zkouší coach challenge, přezkoumávat se bude možná ofsajdová pozice předcházející gólovému okamžiku.
28:12'
Domácí odpovídají i na podruhé. Robertson obdržel nahrávku za branku a bekhendem nahrál ROOPE HINTZOVI, který nadvakrát prostřelil Reimera.
27:48'
Hostující strážce svatyně již zasahovat musel. Od pravého mantinelu nahazoval Kiviranta a byl to Hamilton, kdo nasměroval puk ke štěstí Caroliny do betonu gólmana.
27:26'
Hra má spád, přelévá se ze strany na stranu. Aho ve spolupráci s Teräväinenem opět vybojovali útočnou třetinu, druhý jmenovaný pálil forhendem těsně nad.
26:59'
Hra se přesunula před branku Stars. Andrej Svečnikov srdnatě bojoval proti přesile tří protihráčů, nakonec ale byl nucen kapitulovat.
26:21'
James Reimer vystartoval za bránu, aby odpálil puk před rychle jedoucím Bennem. To se povedlo, kanadský forward následně ztratil stabilitu a kontrolovaně narazil do zadního mantinelu.
25:46'
To je odpověď! Vyrovnaný stav platil jen půl minuty. Po jejím uplynutí Svečnikov nahrál před branku JORDANU STAALOVI, kapitán Hurikánů v pádu poslal kotouč za záda přesunujícího se gólmana. Asistence: Andrej Svečnikov a Brett Pesce.
25:16'
Je vyrovnáno! Obránce MARK PYSYK se k překvapení všech odhodlal k nájezdu od pravého mantinelu až před bránu. Jeho první střelu Reimer vyrazil, avšak bek dostal druhou možnost, kterou využil, puk poslal nad levý beton brankáře. Asistence: Jason Robertson a Denis Gurjanov.
24:37'
Hosté nic zajímavého nevymysleli a dopředu tak vystartovala elitní formace Stars. Benn zpoza bránu nahrál Pavelskimu, který z voleje trefil puk nečistě, Reimer nemusel zasahovat.
24:03'
Icing, kterým se provinili hokejisté Dallasu. Hra se tak přestěhuje zpátky před Chudobina, Gurjanov totiž nedosáhl na prudkou nahrávku Heiskanena.
23:47'
Pozorný rovněž James Reimer. Bylo by trestuhodné, pokud by za svá záda pustil pokus Robertsona vypálený takřka z nulového úhlu.
23:33'
A další útok Caroliny, která by ráda navýšila vedení. Andrej Svečnikov pálil přes obránce Lindella, Chudobin zachytil touš ve výstroji.
22:48'
Znovu si zahrál ruský gólman ve službách Dallasu, tentokráte za brankou a vyrážečkou. Měl dostatek času, po mantinelu přihrál Sekerovi.
22:12'
Na druhé straně byl zapojen do hry rovněž Anton Chudobin. Slabé nahození Foegela ještě vyklepal z lapačky a puk přisunul k Oleksiakovi.
21:49'
James Reimer čelil nebezpečnému zakončení z levého kruhu, o nějž se postaral Gurjanov. Křižné zakončení po ledě vykopl levým betonem.
21:25'
Andrej Svečnikov je zpět. Nejproduktivnější hráč Caroliny zůstává na ledové ploše, vydal se na pomoc spoluhráčem do obranného pásma.
20:42'
Zatím tomu nic nenasvědčuje. Jordan Staal najel s kotoučem do útočného pásma, bekhendem nahrál Ahovi a Fin zápěstím prověřil pozornost Chudobina.
20:10'
Prostřední část je v plném proudu. Dallas do ní vstupuje v přesilové hře, která bude trvat ještě minutu a půl, pokud se ji domácímu týmu nepodaří dříve využít.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:38.
Carolina po první třetině vede na stadiónu Dallasu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dosud jediný gól střetnutí padl v úvodu 17. minuty, kdy vyloučení Radka Faksy potrestal Sebastian Aho po přihrávce kapitána Staala. Sledujeme vyrovnané utkání, v němž nejspíše budou rozhodovat maličkosti, jako třeba právě dvouminutové tresty. Dallas zápas určit nezabalí a ve zbylém průběhu střetnutí ze všech sil zabojuje minimálně o vyrovnání.
Střely na branku po první třetině: 9 – 13
20:00'
19:47'
V oslabení vystrašil domácí obrannou řadu Vincent Trocheck. Rána švihem mířila mezi tři tyče, Chudobin ji vyrážečkou odpálil do ochranné sítě.
19:23'
V závěru úvodního dějství přichází ještě jedno vyloučení. Odpočinout si jde Andrej Svečnikov, jenž ve středním pásmu podrazil Dickinsona.
19:16'
James Reimer ani nevěděl, jak zasáhl. Důležitý ale je fakt, že zakročil. Tvrdý projektil vypálený Dellandreou odrazil maskou za bránu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:31'
Oblouček Dougieho Hamiltona splnil účel. Anton Chudobin kotouč zachytil do lapačky a chtěl rozehrát, což mu ovšem nedovolil dotírající Svečnikov.
18:11'
Útok Stars zastavilo postavení mimo hru. Denis Gurjanov udělal před modrou kličku, s níž spoluhráč Dickinson nepočítal a v útočném pásmu byl rychleji než Rus.
17:56'
Vincent Trocheck se prezentoval tvrdým hitem proti Bennovi. Kanadský útočník ovšem padal ještě před kontaktem, čímž eliminoval tvrdý náraz a vyšel ze souboje ještě poměrně dobře.
17:30'
Svěřenci trenéra Brind'Amoura jsou při chuti. Náskok se bleskově snažil navýšit Jaccob Slavim, pokus švihem Chudobin odrazil do plexi za brankou.
16:01'
Trest Faksy potrestán, Carolina vede! Svečnikov proti dvojici protihráčům neuspěl, ale volného puku se chopil Jordan Staal, jenž zadovkou našel v pravém kruhu SEBASTIANA AHA a finský útočník střelou do horních pater branky prostřelil Chudobina nad levým ramenem. Asistence: Jordan Staal a Vincent Trocheck.
15:37'
Krátce po vyloučení Geekieho si hosté zahrají sami přesilovku. Na trestnou lavici poslušně odjíždí Radek Faksa, český forward bude pykat za hákování.
15:32'
Prohřešek Morgana Geekieho nebyl potrestán. Člen čtvrtého útoku se návratu na led vydal směr střídačka. Aho doplnil teď již kompletní první lajnu.
15:03'
Roope Hintz nastartoval motory po levém mantinelu a kolem Gardinera se pěknou stahvoačkou probojoval před bránu. Bekhendem ovšem na brankáře nevyzrál, mezeru mezi betony včas skryl.
14:13'
Denis Gurjanov nevymýšlel nic složitého a po přejeté útočné modré čáry pálil zápěstím. Reimer rychle zareagoval, puk schoval v lapačce.
14:00'
Vyloučení Jamieho Oleksiaka je minulostí. Poté, co Kanaďan naskočil na led, tak okamžitě zamířil na střídačku, do hry vpustil kolegu z obrany Klingberga.
13:32'
Nikoli střelu, nýbrž vyloučení. Síly na ledě se vyrovnávají, neboť za faul v útočném pásmu dostává dvě minuty za držení Morgan Geekie.
13:12'
Ryan Dzingel nastřelil kotouč po mantinelu do útočné třetiny a hosté se udrželi v útočném pásmu. Tak třeba kromě přihrávek uvidíme i střelu.
12:51'
Hurikáni kombinovali v útočném pásmu příliš dlouho. Nakonec celou akci překombinovali, pas Trochecka na Aha vypíchl do středního pásma Pavelski.
12:07'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Andrej Svečnikov. Po levém mantinelu projel do útočného pásmu, odkud vypálil do lapačky brankáře.
11:54'
První početní převaha čeká na Carolinu. Na lavici hanby je poslán obránce Jamie Oleksiak, kanadský bek v před brankovém prostoru nedovoleně zastavil Gardinera.
11:40'
Na druhé straně James Reimer zasahovat musel. Byl to Denis Gurjanov, který vypálil příklepem po ledě a provětral Kanaďanův pravý beton.
11:31'
Nejprve střílel Trocheck, trefil bránícího Lindella. O dorážku se přihlásil ještě Warren Foegele, jenž zasáhl pro změnu dobře postaveného Gurjanova.
10:51'
Nyní už kanadský gólman ve službách Hurikánů musel zasahovat. Z vrcholku levého kruhu pálil do jeho výstroje zápěstím Roope Hintz.
10:15'
Ještě ze středního pásma se odvážil vystřelit Jason Robertson. James Reimer situaci kontroloval, puk nechal proletěl za bránu.
09:36'
Aho společně s Teräväinenem bojovali kousek za modrou o udržení útočné třetiny. Neúspěšně, dvojice Klingberg, Benn byla průbojnější.
09:12'
Warren Foegele si počkal na pohyb Martinooka a puk mu poslal ideálně do jízdy. Levé křídlo si neúplně ideálně poradilo se zpracováním, což ve výsledku znamenalo ztrátu touše.
08:46'
Na modré čáře napřáhl Mark Pysyk, ale byla to spíše propagační ránu, na níž James Reimer od prvního momentu viděl a udržel ji ve výstroji.
08:00'
Zkušený čtyřiatřicetiletý gólman Anton Chudobin raději přerušil hru. Černá guma se k němu pomalu šourala po bloku Klingberga, Švéd zblokoval střelu Aha. Rus kotouč přikryl lapačkou.
07:20'
A byl to zrovna Niederreiter, jenž spolu s Trocheckem ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Mezi oběma hráči proběhla výměna kotouče, načež druhý jmenovaný trefil puk nečistě.
07:01'
Nino Niederreiter je zpět na ledové ploše. Okamžitě se zapojuje do výpomoci s defenzivou, neboť se Dallas usadil v útočném pásmu.
06:40'
Souboj v rohu kluziště vítězný pro obrannou sestavu. Jaccob Slavin vyšťoural touš na střed pro Teräväinena, jenž měl snadnou práci s vyhozením.
06:06'
Ani druhý nájezd Dallasu do útočného pásma nebyl úspěšný. Hintze nejprve zastavil Aho, následně Esa Lindell dokonce způsobil zakázané uvolnění.
05:28'
Úvod oslabení hosté přestáli bez větších potíží. Vincent Trocheck vyhrál buly na Hamiltona, který odpálil puk ven z obranné třetiny.
05:01'
Premiérovou přesilovku si zahraje domácí Dallas. Na trestnou lavici putuje právě Nino Niederreiter, jenž v útočném pásmu podrazil Heiskanena.
04:46'
Carolina se na malý moment probojovala do útočného pásma, de ovšem pobyla skutečně jen pár vteřin. Niederreiter neuspěl proti Bennovi.
04:13'
Od levého mantinelu dokázal Joel Kiviranta poslat puk kolem Pesceho mezi kruhy, kam si najížděl Gurjanov. Skákavou žabičku však nezasáhl.
03:37'
Tentokráte ruský gólman ve službách Stars nechyboval. Nahození Slavina od modré čáry letělo dlouho, Chudobin jej zachytil v lapačce.
03:16'
Anton Chudobin se snažil kotouč přikrýt, jenže černý guma mu podjela až za bánu. V tomto prostoru hrál Staal, z velkého úhlu minul cílový prostor.
02:45'
Roope Hintz pořádně vystrašil Reimera! Klíčovou roli v jeho zakončení zápěstím hrál rovněž Fleury, který přizvedl kotouč, jenž narazil do horní tyče a odrazil se nad bránu.
02:11'
Střela Denise Gurjanova z pravého kruhu ztratila na razanci z důvodu teče Hamiltona. Následně Reimer vyrážečkou odpálil touš do rohu kluziště.
01:20'
Zakázané uvolnění, hra se přesune před Jamese Reimera. Dlouhé nahození Haydna Fleuryho mířilo na Jordana Staala, jemuž puk podjel pod hokejkou.
01:07'
Za nahozením Slavina se rozjel Aho, ten si první střídání pořádně protáhl. Za branku se vydal pomoci s rozehrávkou Chudobin, po mantinelu přenesl hru na Lindella.
00:41'
Svěřenci kouče Brind'Amoura se probojovali do útočné třetiny. Teuvo Teräväinen od levého mantinelu nahazoval před bránu, jeho krajana Aho ale puk netečoval.
00:10'
Zápas mezi Dallasem a Carolinou začal! Na buly byl úspěšnější hostující Fin Sebastian Aho a tak první útok patří Hurikánům.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Sekera – Kiviranta, Pavelski (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Robertson – Comeau, Faksa, Cogliano – Dellandrea, Dickinson, Caamano.

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – B. McGinn, Trocheck, Niederreiter – Fast, Geekie, Dzingel.

Rozhodčí: Dwyer, O'Rourke – Smith, Rody.

Radek Faksa (DAL)
Martin Nečas (CAR)
Andrej Sekera (DAL)
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny jsou ne náhodou pasováni do role černého koně letošního ročníku NHL. Brind'Amourova družina vstoupila do nového ročníku parádně. V úvodu sice prohrála odvetný zápas v Detroitu, avšak následně zvítězila pětkrát v řadě a nezbrzdila je ani karanténa, které na ně byla uvalena po utkání v Nashvillu a hokejisté Caroliny si tak dali na deset dní od hokeje pauzu. Sérii vítězství ale následně ukončilo Chicago, které vrátilo soupeři dva dny starou porážku. Naposledy hrála Carolina dvojzápas s Columbusem (6:5 vítězství, 2:3 prohra). Canes se mohou spolehnout na velkou šířku kádru, góly nejsou závislé jen na první nebo druhé formaci, schopnost bodovat má každý hráč v sestavě. Týmovou produktivitu vede Andrej Svečnikov s deseti body.
Dallas Stars

Rovněž hokejisté Dallasu by klidně mohli zaútočit na Stanley Cup. Mají na co navazovat, loni předváděli výborné výkony a došli až do finále, v němž nestačili na Tampu Bay, jíž podlehli 2:4 na zápasy. Letos Stars skvěle vstoupili do sezóny, vyhráli první čtyři zápasy. Následně ale přišla přišly horší výsledky, Dallas v posledních šesti utkáních zvítězil jen jednou, a sice vyhrál v Dallasu 6:3, jinak prohrál oba zápasy s Carolinou, stejně tak s Chicagem a ve druhém střetnutí nestačil na Columbus. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Joe Pavelski, který nasbíral patnáct bodů.
Všem fanynkám a fanouškům přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejsledovanější hokejové ligy světa, u zápasu mezi Dallasem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.