NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Chicago - 10. března 2021   02:38

Dallas
Dallas
01:40' Kiviranta (Hintz, Robertson) • 15:10' Oleksiak (Ja. Benn, Gurjanov) • 27:25' J. Klingberg (Dellandrea, Faksa) • 29:55' Pavelski (Robertson) • 31:25' Lindell (Robertson, Kiviranta) • 46:46' Hintz (Robertson)
Chicago
M. Subban (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy (A), Zadorov, de Haan, Carlsson – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Carpenter, Johnson.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Malcolm Subban (CHI) 31 zákroků, 6 OG, úspěšnost 83.8%, odchytal 60:00
Domácí hokejisté se za výhrou nasměrovali už ve druhé minutě zápasu, kdy otevřeli skóre, ale klíčovou se ukázala být druhá třetina. V ní sice hosté snížili na 1:2, ale pak se Dallasu povedlo třemi góly odpor soupeře zlomit. Ve třetí třetině si domácí náskok bez větších problémů hlídali, dokonce ho navýšili a dvě ojedinělé šance soupeře dokázali eliminovat.

Životní zápas má za sebou teprve jednadvacetiletý Jason Robertson, který sice v minulé sezoně naskočil do tří zápasů, ale stále má statut nováčka ligy. Robertsonovi se povedlo na výhře Dallasu podílet hned čtyřmi asistencemi.
Chicago, které v neděli proti Tampě přišlo o vedení 3:0 a prohrálo 3:6, si proti Dallasu chtělo zvednout sebevědomí, ale vše dopadlo zcela jinak. Místo toho totiž Blackhawks utrpěli debakl 1:6.
59:07'
Vhazovat se bude před Chudobinem.
58:30'
Duel se chýlí ke konci a Chicago se na něj bude snažit co nejrychleji zapomenout. Druhý debakl v řadě je pro tento tým tvrdým direktem.
57:37'
Dostat puk až do kuchyně se nyní snažili domácí hráči, jenže svůj útok možná až překombinovali a nakonec se ani nedostali ke střele.
56:42'
Kaneovo zakončení se stalo kořistí Chudobina, který si připsal svůj 21. zákrok v utkání. A nechce už dnes inkasovat.
56:20'
Kotouč vyletěl po střele Klingberga, která byla tečována, až do ochranné sítě. Komerční pauza.
55:58'
Blackhawks se snažili o návrat do útoku, ale dopustili se zakázaného uvolnění.
55:36'
Johnson měl na hokejce kýžený gól k úpravě výsledku, když před brankou přijal přihrávku zpoza klece. Jenže ani delší vyčkávání a míření mu nepomohlo, Chudobina nepřekonal.
55:26'
Zakázané uvolnění Dallasu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
54:59'
To nyní Pysykova střela od modré vypadala už mnohem lépe, Subban letící puk ovšem vyrazil.
54:30'
Hraje se dlouho bez přerušení a nyní také bez šancí. Předchozí Gurjanovova střela nebyla ani tak šancí jako spíš nahozením na Subbana ve stylu co by, kdyby to tam propadlo.
53:50'
Gurjanov pronikl poblíž brankoviště po pravé straně, Subban si připisuje zákrok.
53:30'
Čas velmi rychle plyne, hra se příliš nepřerušuje. A po předchozí šanci Chicaga se opět hraje nejvíce v neutrální zóně.
52:35'
Ta mohla příjít při střele Kubalíka z ostřejšího úhlu. Chudobin vyrazil totiž puk před sebe, ale hosté se neprotlačili k dorážce.
52:00'
Obrázek hry se příliš nemění ani po krátké přestávce. Chicago by sice rádo upravilo výsledek vstřelenou brankou, ale celkově se skoro dá říct, že se spíš už jen duel dohrává a ze strany hostů se jedná o vyčkávanou na nějakou náhodnou šanci.
51:06'
Dlouhý úsek bez přerušení je u konce. Puk vyletěl ve středním pásmu do hlediště. Během předchozích minut nebyla k vidění žádná střela na branku ani nějaké delší setrvání některého z týmů v útoku. Komerční pauza.
49:45'
Hraje se delší pasáž bez přerušení a zároveň také bez šancí na obou stranách.
48:32'
Murphy vypomohl svému brankáři, když zblokoval střelu Dickinsona. Dallas zůstává nadále aktivnějším týmem, Chicago se v tomto klání herně trápí a tak trochu navazuje na svůj výkon z druhé a třetí třetiny posledního zápasu s Tampou, ve kterém ztratilo vedení 3:0 právě po špatném výkonu ve druhé a třetí třetině.
47:30'
Střídačka Chicaga se rozhodla nechat v tom brankáře Subbana vykoupat, stále jej drží v brankovišti a nesahá ke střídání.
47:09'
Po přihrávce rukou domácích v útočném pásmu je hra přerušena. Komerční pauza.
46:46'
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas se dostal po vhazování ve svém pásmu do útoku, Robertson vypálil zpoza pravého kruhu a kotouč vyletěl následně vysoko do vzduchu. Snesl se zpět na led k ROOPE HINTZOVI, který nikým netísněn jej přes nataženou hokejku obránce zaklidil za záda bezmocného Subbana. Asistence: Jason Robertson.
46:15'
A změnil! Před brankovištěm stojící Hagel protečoval střílenou přihrávku z pravého kruhu, ale ke své smůle trefil tyčku! Dallas vyhazuje na zakázané uvolnění.
45:50'
Chicago je od začátku své přesilovky v útoku zcela bezzubé, nedaří se mu ani vyslat střelu na branku. Snad tento útok to trochu změní.
44:58'
Nepřesný pas Faksy znamená zakázané uvolnění Dallasu. Vhazovat se tedy bude před Chudobinem.
44:28'
44:17'
A navíc Stars předvádí výborný forčeking a soupeře teď vůbec nepouští ani přes středovou čáru!
43:55'
Další vyhození puku. Domácí skvěle brání toto oslabení.
43:40'
Chicago, které proniklo do útoku, znovu přichází o puk a musí se vrátit až za vlastní branku.
43:10'
Tentokrát Dallas už plnohodnotně vyhazuje puk přes všechny čáry.
42:47'
Hostům utíká kotouč do středního pásma.
42:28'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Nick Caamano – 2 min., hákování).
42:05'
Další úspěšný zákrok lapačkou ze strany Chudobina. Tentokrát si vychutnal střelu zpoza levého kruhu od Keitha.
41:27'
Gurjanov se vydal sám do útočného pásma Chicaga. Bez podpory spoluhráčů musel po projetí do levého kruhu vystřelit, na Subbana však nevyzrál.
40:38'
Calrssonovu ránu od modré čáry Chudobin chytá do lapačky a přerušuje hru. Od Chicaga to byla teprve osmnáctá střela na branku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:29.
Chicagu se povedlo na začátku druhé třetiny vsítit kontaktní branku, ale následně hned třikrát inkasovalo. Se ztrátou čtyř branek přišlo, vzhledem k herní převaze soupeře, o reálnou naději na zisk bodů z tohoto utkání. Věřit může už jen v nějaký zázrak.
40:00'
39:26'
Oleksiak šel do přečíslení s Robertsonem. Prvně jmenovaný se dostal až do levého kruhu, dlouho držel puk, ale když se už rozhodl pro přihrávku napravo, nepřehodil položenou hůl bránícího protihráče.
38:30'
Druhá třetina, která pro Chicago začala skvěle, ale nakonec skončí hrůzně, se chýlí ke konci. Puk mají na hokejkách domácí.
37:45'
Už třicátá střela Dallasu. Heiskanenův pokus byl ale spíše pozdravem pro Subbana ze středního pásma. Hostující brankář rychle rozehrává.
36:25'
Tvrdá rána Klingberga od modré byla Subbanem vyražena až do hlediště.
35:40'
A ještě Keith střílel z ostřejšího úhlu z levé strany, ale s tímto pokusem už neměl Chudobin žádné problémy.
35:36'
V obrovské šanci se mezi kruhy ocitl Patrick Kane! K hostujícímu útočníkovi se dostala přihrávka z levé strany, kterou Kane přetavil v okamžitou střelu z první. Chudobin ovšem tuto střelu dokázal vyrazit, byť v trochu akrobatické pozici, při níž téměř ztratil rovnováhu.
34:45'
Nahození hostů do útočného pásma končí jen v ochranné síti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
34:08'
Průnik Chicaga do útoku byl zakončen nepříliš důraznou střelou Söderberga, s níž neměl Chudobin žádné obtíže. Komerční přestávka.
33:27'
Stars, kteří vedou na střely 27-14, byli tentokrát v útočných snahách zastaveni postavením mimo hru.
32:46'
Zakázané uvolnění Dallasu, který se snažil o dlouhý pas skrz střední pásmo.
32:34'
A Stars i nadále útočí a nadále hrozí. Subban, který zatím zůstává v brance, tentokrát odolal náporu, který byl na jeho brankoviště vytvořen.
31:25'
Naděje Chicaga na body z tohoto zápasu jsou už minimální. Dallas se dostává do čtyřgólového vedení po prudké střele ESY LINDELLA zpoza kruhů pro vhazování. Obránce Dallasu poslal svou střelu k levé tyči hostující branky. Asistence: Jason Robertson, Joel Kiviranta.
30:58'
Faksa srazil střelu Carlssona do ochranné sítě. Komerční pauza.
30:34'
Zakázané uvolnění Chicaga.
30:15'
Nechybělo mnoho a Chicago mohlo snížit! Přečíslení dva na jednoho vyřešili hosté skvěle, Söderberg rozjetý na levé straně dostal přihrávku v levém kruhu, rychle vystřelil, ale Chudobin se stihl v brankovišti přesunout a do směru letícího puku strčil svou vyrážečku.
29:55'
Chicago bylo v útoku, snažilo se dostat soupeře pod tlak, jenže přišlo o puk a domácí dokonale využili pozice JOE PAVELSKIHO, který byl po střídání ve středním pásmu. Zkušený útočník Dallasu dostal dlouhou přihrávku a vyrazil do brejku. Subban sice jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku před brankovištěm už byl krátký. Asistence: Jason Robertson.
28:58'
Klingberg se znovu dostával do zakončení zpoza kruhů. Tentokrát jeho střelu Subban úspěšně zlikvidoval a přerušil hru.
28:05'
DeBrincat nebyl možná v nejideálnější střelecké pozici, ale přesto z levého kruhu nepříjemně vystřelil na Chudobina.
27:27'
Komerční pauza.
27:25'
Ale přesto domácí využívají přesilovku! Rána JOHNA KLINGBERGA od modré čáry proletěla skrz vše, co jí stálo v cestě, a to včetně brankáře Subbana! Asistence: Ty Dellandrea, Radek Faksa.
27:06'
Domácí to nejspíš s přihrávkami přehnali, sami se totiž vyhnali do středního pásma.
26:40'
Dlouhá kombinace Dallasu v útočném pásmu. Hledání střelecké pozice zatím úspěch nepřináší.
25:57'
Chicagu se povedlo osvobodit, Dallas se ale rychle dostává zpět do útoku.
25:39'
Gurjanov se hned po vhazování opřel do střely zpoza kruhů, Subban tento projektil srazil do rohu.
25:34'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Matthew Highmore – 2 min., podrážení).
25:02'
Heiskanen pálil od modré čáry a Subban musel znovu zasahovat. V těchto minutách je to Dallas, kdo drží pevně v rukou taktovku hry.
24:33'
Subban se musel blýsknout zásahem proti střele Hintze z pravé strany a následně si ještě pohlídat prostor před brankou, kde trestuhodně zaváhal při možném dorážení Robertson, jemuž utekl puk do strany.
24:13'
Dallas pro změnu vyrazil do protiútoku, přišel ovšem o puk, ale hosté zahráli na zakázané uvolnění.
23:44'
Hra se přesunula znovu před branku Dallasu, kde hosté po vymýšlení kombinace našli prostor k ohrožení Chudobina. Tentokrát domácí brankář proti nebezpečné střele Boqvista z mezikruží úspěšně zasáhl.
22:23'
Ovšem hosté nesmí zapomínat ani na obranu. Tou se povedlo Comeauovi projít do protiútoku, který musel vyřešit svým zákrokem až Subban, jenž srazil kotouč do levé strany obranné třetiny Blackhawks. Tam, ke smůle Dallasu, nebyl nikdo na dorážku.
22:09'
A Chicago útočí i nadále, vstřelená branka tento tým rozhodně povzbudila.
21:43'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté se zkraje druhé třetiny poprvé v utkání prosadili! MATTIAS JANMARK dokázal střelou z pravého kruhu překonat Chudobina a vsítil kontaktní branku! Asistence: Lucas Carlsson, Calvin de Haan.
21:29'
Na druhé straně kluziště naopak Kubalík dobře vystřelil na Chudobina, který musel přerušit hru.
21:15'
První snahy o úspěšný útok předvedli domácí. Gurjanov před brankovištěm neprocpal puk přes obránce a Pavelskiho dorážka rovněž nedoputovala k Subbanovi.
20:40'
Druhá třetina v prvních desítkách sekund začala z obou stran opatrně.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:33.
Dallasu se povedlo v úvodní třetině otevřít skóre zápasu už ve druhé minutě a tato branka celý tým nakopla k hodně ofenzivnímu výkonu, kterým si Stars vysloužili i druhou trefu v 16. minutě, jež přišla při protiútoku v přečíslení. Chicago prozatím na dobře hrající soupeře marně hledá recept.
20:00'
19:35'
Obrázek se nyní příliš nemění. Dallas se snaží útočit, Chicago ovšem dobře brání své pásmo.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny. Dallas se snaží najít prostor v útočném pásmu, Chicago spíše odvrací puky do neutrální zóny.
18:15'
Dallas vede na střely 13-7. Byť aktivita Chicaga mírně roste, stále mají domácí vesměs herní převahu na své straně.
17:49'
De Haan pálil od pravého mantinelu, ale trefil jen jednu z hokejek bránících hokejistů. Puk se odráží do ochranné sítě.
17:42'
17:18'
Kubalík to zkoušel z mezikruží a přinutil Chudobina k zákroku. Domácí brankář si připisuje úspěšný sedmý zásah v utkání.
16:46'
Nepřesná střela hostí skončila na zadním mantinelu a způsobila možnost protiútoku Dallasu. Cogliano se v levém kruhu marně natahoval po přihrávce Hintze a domácí se tak do zakončení nedostali.
16:15'
Dallas se zmocnil opět puku a tentokrát kotouč vyváží a drží na svých hokejkách. Domácím se povedlo pošetřit čas.
15:48'
Domácí v oslabení rychle po vhazování vyhazují puk přes všechny čáry.
15:42'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podrážení).
15:11'
Hned po vhazování se do sebe v pěstní šarvátce pustili Caamano s Johnsonem a oba putují na trestnou lavici.
15:10'
Chicago bylo znovu v útoku, jenže po ztrátě puku se Dallas rozjel k rychlému protiútoku, který končí druhým gólem domácích! Bennovu střelu z pravé strany Subban sice vyrazil, ale k dorážce se dostal JAMIE OLEKSIAK, jehož už nikdo nezastavil. Asistence: Jamie Benn, Denis Gurjanov.
14:36'
Stars se dostali pod menší nápor soupeře, Zadorov ovšem nic příliš nevymyslet a jeho střelu Chudobin vyrazil.
13:59'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se akci Chicaga, DeBrincat vjel do ofsajdu.
13:08'
Heiskanen šikovně posunul puk k Faksovi, jehož střela od modré doletěla až k Subbanovi, od nějž se ovšem odrazila až do ochranné sítě.
12:58'
Stars se usadili v útočném pásmu a posílají si puk podél mantinelu.
12:10'
Ale nic nevymysleli a oba týmy se nyní pravidelně střídají u puku a při snaze o usazení se v útoku rovněž pravidelně přichází o kotouč.
11:25'
Krátký výlet Chicaga do útočného pásma byl defenzivou Stars rychle zažehnán a jsou to domácí, kdo jsou opět u puku a kdo se snaží v útoku vymyslet kombinací střeleckou pozici.
10:37'
Comeau se uvolnil v útoku od obránce a našel prostor ke střele na Subbana, jenž jeho pokus bez větších obtíží pokryl a přerušil znovu hru.
10:14'
Coglianova střela z pravého kruhu byla sražena jedním z obránců do ochranné sítě. Komerční přestávka.
09:34'
09:20'
Chicagu se daří znovu osvobodit, i toto oslabení už zvládne.
08:48'
Domácí se agresivně tlačili do zakončení, Subbanovi se ale povedlo udržet betony na ledě a nenabídnout žádnou mezírku dorážejícím hráčům Stars.
08:18'
Keith vyhazuje kotouč přes všechny čáry až k brankáři Chudobinovi.
07:48'
Heiskanenova rána od modré prošla skrz obranu až k brance Chicaga. Subban na puk ale dobře viděl a vyráží jej do bezpečí.
07:34'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dominik Kubalík.
07:34'
Hra je přerušena a přichází komerční pauza. Na střely je skóre smírné 3-3.
06:42'
Heiskanen napálil puk jen do bránícího De Haana. Hraje se dlouhý úsek bez přerušení.
06:13'
05:39'
Dellandrea se v levém kruhu dostal ke střele, ale míjí branku Chicaga a za hosté zase vyhazují.
05:30'
Dallasu přesilová hra hrubě nevychází, nedokáže se totiž ani usadit v útočném pásmu, natož něco na soupeře vymyslet.
05:07'
Chicaga dvakrát za sebou vyhazuje puk přes všechny čáry.
04:13'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Lucas Carlsson – 2 min., hákování).
04:01'
Chicago se ve snaze o rychlý návrat do útoku dopouští zakázaného uvolnění.
03:31'
DeBrincat zkoušel také své štěstí na druhé straně ledu. Chudobin jeho střelu od pravého mantinelu vyráží do bezpečí.
02:26'
Po vhazování v útočném pásmu se okamžitě ke střele cpal Faksa, ale trefil jen bránícího protihráče.
02:23'
Caamano se mezi kruhy prodral do zakončení, Subban si tentokrát připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.
01:40'
Hodně rychle se dokázali domácí prosadit! Vlastně hned svou první střelou! Rychlý kontr Dallasu, Hintz v levém kruhu vyslal pas více na střed k rozjetému JOELU KIVIRANTOVI, jenž přizvedl svou střelu do horní části branky a překonal Subbana. Asistence: Roope Hintz, Jason Robertson.
00:45'
Na začátku utkání se oba celky oťukávají a zkouší první útočné pokusy.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Gurjanov, Pavelski (A), Ja. Benn (C) – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Dellandrea, Faksa, Caamano.

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, Zadorov, Mitchell, Carlsson (A) – P. Kane, Suter (A), DeBrincat – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Carpenter..
Únorové souboje dnešních soupeřů nabídly dva vyrovnané zápasy, které oba vyhrálo Chicago shodně 2:1 po prodloužení.
Chicago má za sebou trojzápas s obhájci Stanley Cupu z Tampy a s tak náročným soupeřem, který vévodí Centrální divizi, uhráli 3 body, což je rozhodně slušná bilance. Na druhou stranu v posledním utkání vedli už 3:0, ale posléze se jejich hra zcela rozpadla a s Blesky prohráli 3:6, což naopak byla hodně ledová sprcha pro celý tým.
Stars prohráli 8 z posledních 10 zápasů, a ačkoliv mají oproti svým soupeřům z divize zhruba 5 zápasů k dobru, ztráta 12 bodů na čtvrté Chicago budí v této organizaci obavy. Pokud se Dallas herně nezvedne, může se mu velmi rychle stát, že šance na boj o play-off budou již jen v rovině teorie. Stars by potřebovali vybojovat nějakou sérii výher, která by pomohla i jejich sebevědomí, ale to se při současné formě zdá spíš jako utopie.
Hokejisté Dallasu na svém ledě v noci na pondělí přivítají silné Chicago, proti kterému budou mít hodně složité, aby si vylepšili svou bídnou bilanci posledních týdnů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.