NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Tampa - 10. března 2021   01:30

Detroit
Detroit
03:04' Erne (Zadina, Hronek) • 26:58' Nemeth (Gagner, Naměstnikov) • 29:04' D. Larkin (Fabbri, Hronek)
3:4
(1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Tampa
Tampa
12:29' B. Point  (Hedman, Palát) • 13:04' T. Johnson  (Coleman, Černák) • 49:40' Černák  (Maroon) • 62:17' Coleman  (T. Johnson, Sergačjov)
Detroit
MacDougall, Pochmara – Kovačik, Toomey
Little Caesars Arena, Detroit
Tampa
Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Sergačjov, McDonagh, Černák, C. Foote, Borgman, Rutta – Palát, B. Point, Cirelli (A) – Killorn, Gourde (C), Stamkos – Goodrow, T. Johnson, Coleman – Maroon, M. Joseph, Volkov – Barre-Boulet.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

Kdo se postavil do brankoviště?

Thomas Greiss (DET) – 4 inkasované branky, úspěšnost: 86,2%.
Andrej Vasilevskij (TBL) - 3 inkasované branky, úspěšnost: 87,0%.
 Československá stopa:

Filip Zadina (DET) – 0+1, čas na ledě: 15:54.
Filip Hronek (DET) – 0+2, čas na ledě: 23:50.
Ondřej Palát (TBL) – 0+1, čas na ledě: 18:56.
Jan Rutta (TBL) – 2 střely na branku, čas na ledě: 16:58.
Erik Černák (TBL) – 1 hvězda utkání, 1+1, čas na ledě: 20:06.
Tři hvězdy utkání:
1. Erik Černák (TBL) – 1+1.
2. Blake Coleman (TBL) – 1+1.
3. Dylan Larkin (DET) – 1+0
Tampa nakonec splnila papírové předpoklady a odváží si z Detroitu dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Red Wings je však potřeba za dnešní výkon jednoznačně pochválit a zejména Filipa Zadinu s Filipem Hronkem, kteří odehráli skvělý zápas.
62:17'
Tampa právě vstřelila branku!
Druhý bod a vítězství si nakonec připíše favorit utkání! Přečíslení dvou proti jednomu vyřešil přesnou přihrávkou Tyler Johnson a BLAKE COLEMAN se nemýlil – 3:4! Asistence: Tyler Johnson a Michail Sergačjov.
61:39'
Do koncovky nakonec dostal Dylan Larkin a Andrej Vasilevskij nevěděl, kde má kotouč a málem mu přepadl přes záda do sítě!
61:17'
Filip Zadina udělal kolečko v útočné třetině, ale do koncovky se nedostal.
60:48'
Zatím se hraje převážně ve střední třetině, kotouč se přestěhoval na domácí hokejky.
60:15'
Tampa začala prodloužení s kotoučem na svých hokejkách.
60:01'
Tampa dokázala zásluhou Erika Černáka ve třetí třetině pouze srovnat stav utkání, a tak si Detroit připisuje cenný bod z tohoto zápasu. Prodloužení nám prozradí, kdo získá bod druhý.
60:00'
59:36'
Detroit má kotouč na hokejkách a už si chce pohlídat cenný bod.
59:10'
Andrej Vasilevskij musel do akce po delší době. Po přihrávce Filipa Hronka jej vyzkoušel od modré Dylan Larkin.
58:08'
Kotouč na střídačce Red Wings, a to vše po zásahu Ryana McDonagha. Vhazovat se bude ve střendím pásmu.
57:45'
Formace Filipa Zadiny si užila chvilku v útočné třetině a na chvíli ulevila přetížené obraně.
56:32'
Sražený pokus Braydena Pointa těsně mimo branku Thomase Greisse. Tampa do toho teď opravdu šlape.
55:45'
Nápor Tampy pokračuje i po reklamní pauze. Blake Coleman se dobře uvolňoval, do střelecké pozice však vpuštěn nebyl.
54:43'
Alex Killorn si hledal střelu Erika Černáka od modré a možné jej jemně tečoval, branka z toho však nebyla.
53:30'
Detroit čeká těžký závěr. Tlak Blesků se zvyšuje. I další formace si vytvořila dobrý tlak, tentokrát ale bez větší šance.
52:43'
První lajna Tampy rozjela kolotoč v obranné třetině Red Wings a resultovala z toho rána namlsaného Erika Černáka do tyče!
51:30'
Střela Cala Foota nedošla až na branku Thomase Greissa. Tampa opět zvýšila malinko své tempo.
50:23'
Filip Zadina vystihl rozehrávku Tampy, ale nestihl kotouč přistrčit na Gagnera.
49:40'
Favorit srovnává krok. Detroit udělal ve své obranné třetině několik chyb a jednu z nich využil Patrick Maroon, jenž našel mezi kruhy volného ERIKA ČERNÁKA, který ranou mezi betony rozsvítil červené světlo za Greissem a připsal si svou první branku v této sezoně – 3:3! Asistence: Patrick Maroon.
49:13'
Teď byl Thomas Greiss v ohni střel, ale vedení pro Red Wings udržel. Pálil Michail Sergačjov, Barclay Goodrow, ale ani jeden nemohl zvedat ruce nad hlavu.
48:09'
Brayden Point se z ničeho nic dostal jednoruč do dobré šance, ale Thomas Greiss měl beton na ledě včas.
47:02'
Jan Rutta je dnes také pečlivým střelcem. Jeho rychlý příklep však Thomas Greiss viděl a vyrazil jej mimo tři tyče.
46:23'
Filip Zadina si křikl na Sama Gagnera, dostal krásný kotouč do jízdy a mířil pod horní tyč. Tento souboj však vyhrál brankář Tampy Andrej Vasilevskij, který ránu vytěsnil pravým ramenem!
45:25'
Thomas Greiss teď ne zrovna dobře rozehrával zpoza své branky, ale Alex Killorn nedokázal tuto chybičku potrestat přesnou ranou.
44:52'
Robby Fabbri se nerozpakoval a poslal kotouč na zakázané uvolnění.
44:00'
Anthony Cirelli na ledě. Tampa Kompletní.
43:23'
Yanni Gourde ukradl další kotouč z hokejek Red Wings. Tato přesilovka se do historie utkání nezapíše zlatým písmem.
42:42'
Dylan Larkin posunul kotouč pouze do ofsajdu na Erneho. Tato přesilovka se zatím domácím nedaří, dle představ.
42:01'
Barclay Goodrow zablokoval střelu Filipa Hronka a vyhodil kotouč přes všechny čáry.
42:00'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., hákování).
41:43'
Thomas Greiss v mírném kontaktu s Colemanem v brankovišti, nicméně o prohřešek proti pravidlům se nejednalo.
40:36'
Andrej Vasilevskij musel rychle z branky a ukázal výbornou práci s holí, když konstruktivně založil útok Tampy.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:33.
Střely na branku po 2. třetinách: 18 – 19.
Ve druhé třetině byl hladovější a aktivnější Detroit, který tak možná překvapivě vede po 2. třetinách 3:2! Nutno říct, že zcela zaslouženě. O obrat ve skóre se během dvou minut a šesti vteřin postarali Patrik Nemeth a kapitán Dylan Larkin.
40:00'
39:20'
Rána Blakea Colemana sražena do ochranné sítě. Druhou třetinu odehrál Detroit do obrany velmi dobře.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:23'
Robby Fabbri z pravé strany zkoušel štěstí, možná najít hokejku spoluhráče, ale úspěšný nebyl.
37:15'
Dylan Larkin hraje s velkou chutí. Další jeho vybojovaný kotouč a jedovka vypuštěná na Vasilevskije, tentokrát bez brankové radosti.
36:45'
Alex Barre-Boulet zkoušel nachytat Thomase Greisse na první tyči, ale brankář Red Wings byl na místě.
36:17'
Filip Hronek na Luka Glendeninga, který zkoušel z otočky své štěstí, ale kotouč přelétl plexisklo za hostující brankou.
35:31'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 5 min., bitka).
35:31'
Bitka Anthony Mantha vs. Erik Černák skončila nerozhodně, ani jeden z boxerů nepoložil svého soupeře na záda.
35:21'
Rutinní zákrok pro Greisse, který neměl s ranou od modré žádné potíže.
34:33'
Češi jsou dnes hodně vidět a to je jedině dobře! Filip Hronek dostal nabito, jeho rána však byla sražena pouze do sítě ochranné. Vhazovat se bude před brankou Tampy, a to po reklamní pauze.
33:40'
Filip Zadina dostal dobrou nabídku na pravý kruh, ale rána švihem mu nesedla dle představ a skončila vedle pravé tyče.
32:55'
Obrana Red Wings v čele s Filipem Hronkem teď sice byla pod mírným tlakem, ale nepustila Blesky do šance.
31:19'
Opět se hraje před Vasilevskijem. Christian Djoos dostal nabito a ruský brankář musel hodně rychle reagovat lapačkou.
30:25'
Blesky přeci jen třetí branka v jejich síti probudila. Brayden Point našlápl mezi obránce, ale přihrávku neobdržel přesně na hůl.
29:04'
Detroit právě vstřelil branku!
Návrat kapitána po čtyřech zápasech oslaven brankou! Robby Fabbri přistrčil kotouč do jízdy DYLANU LARKINOVI, který hodně svižnou ranou na zadní tyč skóroval – 3:2! Asistence: Robby Fabbri a Filip Hronek.
28:08'
Bobby Ryan otestoval rameno brankáře Tampy. Ve druhé třetině zatím Tampa jednoznačně zaostává.
27:12'
Pro Red Wings mohlo být ještě lépe! Střelec první branky Adam Erne zůstal osamocený u pravé tyče, ale trestuhodně trefil pouze střed branky, kde byl nic netušící Andrej Vasilevskij!
26:58'
Máme srovnáno! Velkou práci opět odvedl Filip Zadina, který skvěle znemožnil výhled Vasilevskijmu a rána PATRIKA NEMETHA od modré skončila za překvapeným, ruským brankářem – 2:2! Asistence: Sam Gagner a Vladislav Naměstnikov.
26:34'
Tři na dva přečíslení pro domácí, ale na levém křídle dostal velmi těžkou přihrávku Filip Zadina, který jí jen těžko mohl zkrotit.
25:51'
Po zranění se dnes vrátil do sestavy Tampy i český obránce Jan Rutta a i on si připsal střelecký pokus. Thomas Greiss na místě.
25:35'
Rychlý přechod Tampy do útočné třetiny zakončil tradiční dělovkou Viktor Hedman, ale branku minul.
25:08'
Larkinovo dvě dobré přihrávky vyšly vniveč, následoval tentokrát icing Tampy. Druhé třetině zatím chybí tempo a koření v podobě šancí.
24:05'
Další zakázané uvolnění domácích. Vhazování před Greissem.
23:16'
Icing Detroitu přesouvá hru před Greisse, který je zatím ve druhé třetině bez práce.
22:15'
Ruský souboj Vladislav Naměstnikov vs. Andrej Vasilevskij vyzněl lépe pro brankáře Tampy, který nenechal mezeru mezi svými betony.
21:35'
Dobrý vstup Red Wings do druhé periody. Kapitán Dylan Larkin našel však pouze lapačku Andreje Vasilevskije.
20:34'
Druhou třetinu zahájil rychlou ranou z pravého křídla Darren Helm, nicméně nad branku Tampy.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:36 .
Střely na branku po 1. třetině:

Detroit – Tampa 6:13.
První třetina přinesla celkem tři branky, z toho dvě v přesilové hře. Detroit se prosadil jako první, když po přihrávce Filipa Hronka a Filipa Zadiny trefil přesně Adam Erne. Nicméně favorit zápasu z Tampy otočil vývoj první třetiny během pětatřiceti vteřin. Nejprve po krásné kombinaci v přesilovce srovnal Brayden Point. Otočku ve skóre poté dokonal Tyler Johnson.
20:00'
19:12'
Jan Rutta zachránil rodící se přečíslení domácích. Výborná práce českého obránce.
18:30'
Velká chuť je vidět na Dylanu Larkinovi, který se po čtyřech zápasech vrátil na led, ale tentokrát jej obrana Tampy zastavila včas.
18:01'
Po ofsajdu Red Wings se bude vhazovat ve střední třetině.
17:42'
Toto oslabení domácí zvládli bez inkasované branky. Darren Helm je zpět na ledové ploše.
16:36'
Thomas Greiss zachránil svým betonem další branku v jeho síti! Alex Killorn dorážel u pravé tyče úplně sám, ale kotouč přes beton do sítě nedostal!
15:56'
Mathias Bromé osvobodil Detroit, ale Tampa už je zase zpět v útočné třetině a opět bude vymýšlet přesilovkovou parádu.
15:42'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Darren Helm – 2 min., hrubost).
14:02'
Filip Hronek zachraňoval modrou čáru a nahodil kotouč na branku, ten byl sražený a nakonec jej jen sledoval Andrej Vasilevskij, jak těsně míjí branku.
13:04'
O 35 vteřin později už Blesky dokonce vedou! Ránu Colemana od modré tečoval velmi šikovně na brankovišti TYLER JOHNSON a Greiss mohl jen těžko reagovat – 1:2! Asistence: Blake Coleman a Erik Černák.
12:29'
Hokejovou lahůdku nám přichystala přesilovka Tampy! Stamkos – Hedman – Palát a zakončující BRAYDEN POINT! To vše na jeden dotek, do prázdné branky – 1:1! Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.
12:06'
Steven Stamkos v dobré pozici mezi kruhy, ale jeho rána sražena těsně mimo.
11:38'
Dělovka Viktora Hedmana od modré jen těsně minula pravou tyč Greissovy branky!
11:21'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Marc Staal – 2 min., nedovolené bránění).
10:51'
Thomas Greiss skvělý v brankovišti! Yanni Gourde tečoval jen těsně před ním, ale brankář domácích kotouč nepustil za svá záda.
10:28'
Ve formě hrající Sam Gagner tentokrát kotouč na branku neprocpal. Po sraženém kotouči se bude však vhazovat před Vasilevskijem.
10:01'
Bobby Ryan tečoval před Vasilevskijem, ale kotouč skončil mimo branku ruského strážce branky.
09:10'
Siréna, která tradičně ukončuje třetinu se stále ozývá v průběhu hry, a ač se oba týmy domluvili, že se nebude přerušovat, tak to několik hráčů vždy vyvede z tempa. Zajímavá perlička tohoto střetnutí.
08:32'
Hříšník Christian Djoos zpět na ledě. Blesky jsou první přesilovou hru nezužitkovaly.
07:37'
Vladislav Naměstnikov podržel kotouč v útoční třetině Detroitu a domácí se zatím brání velmi dobře.
07:03'
Problém doufejme vyřešen. Na buly se chystá Luke Glendening a Brayden Point.
07:03'
Již po několikáté začala zvonit siréna konce třetiny a aktuálně řeší sudí problém v boxu časoměřičů. Hra přerušena.
06:32'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Christian Djoos – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
06:16'
Střela Vladislava Naměstnikova sražena do ochranné sítě. Start Detroitu do zápasu však výborný.
05:32'
Michael Rasmussen měl na hokejce druhou branku domácích! Dostal se sám před Vasilevskije, ale brankář opět ukázal svou extra třídu a velkou šanci zneškodnil vyrážečkou!
05:04'
Vyloučený Steven Stamkos na ledě. Detroit potrestal zvýšený trest jednou brankou.
04:37'
Opět musel v oslabení zasahovat Thomas Greiss a tentokrát vyrazil kotouč do ochranné sítě.
03:54'
Mohlo být však hned srovnáno! V oslabení ujel sám na Greisse Blake Coleman, ale neprocpal kotouč do sítě!
03:04'
V přesilové hře se Detroit prosazuje! Český útočník Filip Zadina našel před brankou ADAMA ERNA, který se rychle otočil s kotoučem a zavěsil přesně pod víko – 1:0! Asistence: Filip Zadina a Filip Hronek.
02:56'
Bobby Ryan jako první ohrozil Vasilevskije v přesilové hře, ale ruský brankář Tampy byl na místě a hru přerušil.
02:15'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 + 2 min., vysoká hůl).
01:36'
Poprvé v akci navrátilec do sestavy Detroitu a jejich kapitán Dylan Larkin a jeho rána jen těsně nad branku Tampy.
00:36'
Thomas Greiss měl hned v první minutě práci po dělovce od Viktora Hedmana od modré, ale jeho lapačka byla připravena.
00:01'
Luke Glendening vyhrál úvodní buly utkání.
00:01'

Detroit Red Wings: Greiss (J. Bernier) – DeKeyser, Hronek, M. Staal, Merrill, Djoos, Nemeth – Fabbri, D. Larkin (C), Mantha – Zadina, Naměstnikov, B. Ryan – Gagner, Rasmussen, Bromé – Erne, Glendening (A), Helm.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Sergačjov, McDonagh, Černák, C. Foote, Borgman – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn (A), Gourde, Stamkos (C) – Goodrow, T. Johnson, Coleman – Maroon, M. Joseph, Volkov.

Filip Zadina (DET)
Filip Hronek (DET)
Ondřej Palát (TBL)
Jan Rutta (TBL) – nejistý start vinou zranění.
Erik Černák (TBL)
 Kdo se postaví do brankoviště?

Jonathan Bernier (DET) – 11 zápasů, 6 výher, 91% úspěšnost.
Andrej Vasilevkij (TBL) – 19 zápasů, 18 výher, úspěšnost 93,9%.
 Koho sledovat?

V domácím dresu Wings si zaslouží pozornost jednoznačně Sam Gagner. Jedenatřicetiletý forward má slušnou formu, když v posledních pěti zápasech rozvlnil síť hned čtyřikrát!

V dresu Blesků má největší fazónu centr Yanni Gourde. Devětadvacetiletý rodák z Saint-Narcisse si zapsal v posledních pěti zápasech hned šest bodů!
 Detroit Tampa Bay

Zápas posledního týmu s vedoucím týmem Centrální divize je na programu v Little Caesars Areně v Detroitu. Jako poslední tým budou vstupovat do utkání domácí Křídla. Ta získala pouhých 17 bodů. Blesky z Tampy vstupují do utkání z první pozice a ziskem 36 bodů!

Poslední vzájemný zápas:
6.2.2021:
Tampa Bay – Detroit 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 14. Maroon, 38. Goodrow (Rutta, B. Point), 60. Goodrow (Coleman, McDonagh) – 10. Naměstnikov (Zadina, Merrill)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.