NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Buffalo - 17. března 2021   00:08

Devils
Devils
17:40' Šarangovič (Severson, Zajac) • 30:39' Vatanen (Kuokkanen, R. Murray) • 44:52' Wood (Bratt, P. K. Subban)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Buffalo
Buffalo
26:13' Rieder  (Montour, Okposo) • 27:10' Skinner  (Mittelstadt, Montour)
Devils
Hanson, Blandina – Baker, Sericolo
Prudential Center, Newark
Buffalo
J. Johansson (C. Hutton) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Irwin – T. Thompson, Sheahan, Hall – S. Reinhart (A), E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Eakin, Rieder.

Pavel Zacha (NJD) 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 18:21
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím New Jersey Devils, které svého soupeře porazilo výsledkem 3:2. Domácí celek povedeně vstoupil do třetí třetiny, hned v jejím úvodu si zahrál přesilovou hru, díky které se podruhé v tomto duelu dostal do vedení, které se mu povedlo udržet až do konce zápasu. Také třetí třetina nabídla poměrně vyrovnanou podívanou, avšak tentokráte směrem dopředu bylo nebezpečnější New Jersey, které zřejmě po zásluze bere plný počet bodů. Buffalo dnes nepředvedlo špatný výkon, jenomže postupem času se směrem dopředu hodně trápilo.
59:16'
Obrovský závar před Blackwoodem málem přinesl vyrovnání, avšak Staal ve vyložené šanci trefil pouze beton brankáře!
59:00'
Minuta do konce třetiny.
58:01'
Buffalo to zkouší bez brankáře!
58:01'
Domácí se snaží závěr zápasu dohrát bez větších problémů. Palmieri nyní vystavil stopku protihráči, Buffalo se tak musí vracet zpět za kotoučem.
57:30'
Hughes měl na holi rozhodující branku, našel ale pouze lapačku Johanssona!
57:11'
Do protiútoku se poté dostal domácí Zajac, který zkušeně nasbíral cenné vteřinky za brankou. Poté mu na pomoc přispěchal Šaraganovič, který přišel o touš.
56:07'
Je za námi také poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Krátce po ní se vhazovalo před brankářem Blackwoodem, úspěšnější byl nakonec soupeř.
55:11'
S pukem si nyní zahrál také brankář Johansson, kterému se ale nepovedlo rozehrát dle představ. Do protiútoku se poté dostával soupeř, který ale nic nevymyslel.
54:20'
Je za námi také druhá komerční přestávka třetí třetiny. Následovalo vhazování před brankářem Blackwoodem, úspěšnější byl právě hostující celek.
53:11'
Do protiútoku se poté dostával domácí Wood, který to zkoušel zakončením z velké vzdálenosti. Jeho pokus byl ovšem sražen pouze do ochranné sítě nad brankou.
52:05'
Jokiharju musel od modré čáry zakončovat hodně rychle, napadal ho totiž jeden z protihráčů, který nakonec střelu zablokoval nad branku. Bude se vhazovat.
51:16'
Do konce řádné hrací doby zbývá poslední desetiminutovka. New Jersey Devils stále vede o jednu branku, v posledních minutách je navíc výrazně aktivnější.
50:43'
Gusev přenechal do střelecké pozice Brattovi, který se nakonec dostal do zakončení, jenž směřovalo do soupeře.
50:00'
Málem se do úniku dostal hostující Rieder, který si již chystal prostor k zakončení. Toho měl opravdu málo, navíc luxusní obranný zákrok předvedl Vatanen.
49:12'
Sabres dokázali tuto početní nevýhodu přečkat, stále je to tedy o jednu branku. Před malým momentem se domácím povedlo nahrnout kotouč pod brankáře
48:01'
Zpět na ledové ploše je také Zacha, který se ihned zapojil do kombinace. Jeho nahrávka měla před brankou najít Palmieriho, který měl málo času na střelu.
47:12'
New Jersey Devils má k dispozici další početní převahu. Nyní se domácí celek dokázal prosadit na vhazování, což přineslo zakončení z hokejky Šaraganoviče.
46:33'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Casey Mittelstadt – 2 min., hákování).
46:07'
New Jersey Devils se před malým momentem dostalo do nadějného přečíslení, které skončilo zakončením vedle branky. Následný protiútok nic nepřinesl.
45:30'
Buffalo to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se tak klidně může obrátit.
44:52'
Devils právě vstřelili branku!
Tak přeci jenom domácí celek využívá přesilovou hru a znovu vede! New Jersey Devils poměrně dlouho kombinovalo, avšak bez většího nebezpečí. Nakonec to na sebe vzal Jesper Bratt, který z dálky vypálil na branku, kde jeho zakončení ještě dokonale tečoval kolega MILES WOOD.
Asistence: Jesper Bratt, P. K. Subban.
44:40'
New Jersey Devils se přesilová hra zatím vůbec nedaří, zatím marně čekáme na střelecký pokus. Nyní se do pásma dostal Bratt, který přenechal Johnssonovi.
44:14'
Zacha se v předchozím souboji o puk zranil a v doprovodu lékařů nakonec odešel do útrob stadionu. New Jersey Devils nyní hraje další přesilovou hru.
43:37'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Colin Miller – 2 min., sekání).
43:14'
Buffalo poté aktivně napadalo rozehrávku soupeře, jenomže k zisku kotouče to nakonec nevedlo. Puk je nyní ve středním pásmu na hokejce Seversona.
42:37'
Před malým momentem se k volnému puku jako první dostal Kulikov, kterému se ovšem nepovedlo přesně rozehrát do křídla a k puku se dostal Johansson.
41:19'
Palmieri poté nahrával na pravou stranu, kde ovšem našel pouze hokejku protihráče. Zřejmě se jednalo o Lazara, kterému poté povedlo najít Riedera, jenž na Blackwooda nevyzrál.
40:37'
První střelecký pokus třetí třetiny měl ovšem na svědomí hostující Sheahan, který si sjel až do mezikruží, odkud se mu zápěstím nepovedlo trefit branku.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který to ihned zkoušel nahozením na opačnou stranu, o které se postaral obránce Kulikov.
40:01'
Střely na branku: 17 – 24.
Máme za sebou také druhou třetinu, která byla z hlediska vstřelených branek mnohem záživnější. Buffalu se totiž povedlo v krátkém časovém sledu dvakrát skórovat, díky čemuž se poprvé v utkání dostalo do vedení. Domácí celek si ovšem přichystal poměrně rychlou odpověď a nerozhodný výsledek navíc vydržel až do samotného konce druhé třetiny. Znovu jsme ale sledovali nesmírně vyrovnanou podívanou, kterou zřejmě dnes rozhodne maximálně dvoubrankový rozdíl.
40:00'
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny. Málem se do úniku dostal Šaraganovič, kterému puk ujel daleko od hokejky.
38:40'
Kulikov se před malým momentem dostal k hezkému zakončení, které ovšem směřovalo do moci připraveného brankáře.
38:15'
Zachova lajna zaměstnala obranu soupeře a Johansson dokonce musel znovu zasahovat. Nejednalo se ale o nic vážného a výsledek se tak nezměnil.
37:33'
Buffalo konečně svého soupeře trochu sevřelo a sledovali jsme dvě nahození. Ani jedno se ovšem neujalo a domácí mužstvo tak okamžitě otáčí hru.
36:30'
Nepozornost v domácí obraně nyní mohl využít Okposo, který z nápřahu mířil pouze doprostřed branky.
36:11'
K parádní dělovce se poté dostal Ristolainen, který ovšem mířil pouze do levého betonu. Blackwood sice nezakročil čistě, poté hru přeci jenom dokázal přerušit.
35:04'
Hezkým způsobem to poté provedl domácí Wood, který se přes levou stranu protlačil až před brankáře Johanssona, kterého ale nedokázal zblízka překonat.
34:12'
Olofsson se dostal zpět k puku, nicméně jeho celek měl znovu velké problémy s přechodem na druhou stranu. Gusev to proto zkoušel dalším nahozením z úhlu.
33:10'
Za domácí celek to před malým momentem vzal na Bratt, který ještě zkoušel nahrát do předbrankového prostoru, kde se ovšem nacházel pouze Davidson.
32:16'
Máme za sebou také druhou komerční přestávku prostřední periody. Domácím se před malým momentem povedlo srovnat krok, znovu to bylo zčistajasna.
31:05'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Nathan Bastian – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., hrubost).
30:56'
Boj o kotouč u levého hrazená nakonec lépe dopadl pro domácí celek. Třetí formace operovala kolem branky, Zajacova nahrávka ovšem směřovala mimo dosah.
30:39'
Poměrně rychle ale máme vyrovnáno! New Jersey Devils pokračovalo v aktivitě a po hezké kombinaci měl na modré čáře napřaženo finský obránce SAMI VATANEN. Jeho rána nakonec směřovala mimo dosah Johanssona, před kterým velice dobře stínil také domácí Bastian.
Asistence: Janne Kuokkanen, Ryan Murray.
30:24'
Zacha se pokoušel tečovat nahození od modré čáry, to ovšem přeci jenom směřovalo do lapačky brankáře Johanssona.
30:00'
Je za námi polovina řádné hrací doby, která nám zatím přinesla tři přesné zásahy. New Jersey Devils v krátkém časovém sledu dvakrát inkasovalo a prohrává.
29:11'
Gusevova formace se sice dostala za modrou čáru, jenomže tam moc dlouho nevydržela. Ani hosté ovšem nebyli vůbec přesní a s pukem tak hraje Severson.
28:12'
Jokiharju poté usiloval o kotouč u hrazení, kde ho nakonec oklamala dvojice protihráčů. Buffalo se tak znovu dostalo pod tlak, ze kterého se dokázalo dostat.
27:10'
Sabres právě vstřelili branku!
V krátkém časovém sledu je tu druhá branka Sabres! Domácí celek na jedné straně neuspěl, poté jsem sledovali protiútok, při kterém Mittelstadt dokázal v tandemu oslovit JEFFA SKINNERA. Ten si nabruslil až před brankáře Blackwooda, kterého pokořil chladnokrevným zakončením přesně pod horní konstrukci.
Asistence: Casey Mittelstadt, Brandon Montour.
27:03'
Domácí se málem rychle po rozehrávce dostali zpět do vedení, tentokráte kotouč proskákal kousek vedle branky. Johansso měl ale pořádnou dávku štěstí.
26:13'
Po skončení přesilové hry je tu přeci jenom vyrovnávací branka! Buffalo se totiž dokázalo udržet v pásmu soupeře, kde u pravého kruhu vydoloval kotouč na hokejku TOBIAS RIEDER. Jeho rána švihem navíc zapadla kousek vedle lapačky domácího brankáře Blackwooda, který tak poprvé inkasoval.
Asistence: Brandon Montour, Kyle Okposo.
26:03'
Buffalu se tak nepovedlo využít ani druhou přesilovou hru, ani tentokráte se nejednalo o nic extra nebezpečného. Domácí celek se tak dokázal v poklidu ubránit.
25:01'
Posléze se Buffalo nedokázalo ideálním způsobem dostat za opačnou modrou čáru, byl z toho další ofsajd a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
24:15'
Lazar se dokázal prosadit na vhazování a jeho celek se tak dostal ke kombinaci. Tu ovšem u modré čáry dokázal narušit Zajac, který vypíchl puk za modrou.
23:51'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Sami Vatanen – 2 min., nedovolené bránění).
23:23'
Svůj první střelecký pokus tohoto zápasu obstaral domácí obránce Severson, který ovšem mířil vedle branky Johanssona. New Jersey Devils je ale aktivnější.
22:10'
A k vidění bylo další nahození od modré čáry, které se v tomto případě sneslo vedle branky Johanssona. Buffalo poté s výpadem sotva došlo k červené čáře.
21:33'
Od modré čáry zkoušel nahodit kotouč domácí obránce Kulikov, který trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Nápor New Jersey Devils ale pokračuje.
21:07'
Buffalo nedokázalo využít svojí první přesilovou hru, za celou dobu se nedostalo k ničemu nebezpečnému. Nyní navíc s rozehrávkou vypomohl brankář Blackwood.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který pokračuje v krátké přesilové hře. Skinnerovi se ihned povedlo zavézt kotouč vpřed.
20:01'
Střely na branku: 5 – 11.
Máme za sebou první třetinu tohoto zápasu, která nám nabídla jedinou branku, o kterou se postarali domácí. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, avšak směrem dopředu bylo přeci jenom nebezpečnější Buffalo, které si vypracovalo pár vyložených šancí. Domácí celek se směrem dopředu hodně trápil, nakonec se přeci jenom dokázal jednou prosadit, a sice z hole Šaraganoviče.
20:00'
19:17'
Buffalo nadvakrát dostalo kotouč do pásma soupeře, kde musel po delší době zasahovat také brankář Blackwood, který raději schoval kotouč pod lapačku.
18:15'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dmitrij Kulikov – 2 min., držení).
17:40'
Tak přeci jenom tu máme první přesný zásah! Devils se totiž povedlo udržet puk před modrou čárou, načež Severson nahrál přesně mezi kruhy, kde se nacházel JEGOR ŠARAGANOVIČ. Jeho rána zápěstím směřovala mezi betony brankáře Johanssona, který je nedokázal včas sklapnout.
Asistence: Damon Severson, Travis Zajac.
17:14'
Hughesova nahrávka křížem nebyla zrovna přesná, New Jersey Devils se přesto usadilo v pásmu soupeře a po sražené ráně je tu komerční přestávka.
16:54'
Zavánělo to ofsajdem Sabres, jenomže sudí nechali pokračovat ve hře. New Jersey Devils se přesto dokázal ubránit, napadající Reinhart poté dohrál Wooda.
16:24'
První přesilová hra tohoto zápasu je minulostí, Buffalo neměl moc velké problémy. Po skončení početní nevýhody jsme sledovali kontr, leč bez zakončení.
15:07'
Domácí celek sice operuje v pásmu, jenomže nic nebezpečného to dlouhou dobu nepřinášelo. Až po ráně Seversona se k nepřesné dorážce dostal Zacha.
14:15'
Buffalo se hned v úvodu oslabení povedlo vyhodit kotouč na druhou stranu, kde se ho poté ujal obránce Severson, jenž přenechal do tandemu na Guseva.
13:30'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Cody Eakin – 2 min., hákování).
13:15'
Málem si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Malcev, avšak sudí nechali pokračovat ve hře. Buffalo je nyní aktivnější, další výpad se mu ale nepovedl.
12:30'
Zničehonic se do úniku dostal hostující Thompson, který to nezkoušel kličkou, nýbrž zakončením zápěstím, jenž proletělo vedle branky.
12:07'
Na levém křídle nedokázal nahrávku zpracovat hostující Skinner, který se tak daleko nedostal. Domácí celek ovšem chyboval a Blackwood musel zasahovat.
11:31'
New Jersey Devils znovu neudrželo kotouč na druhé straně a následoval tak protiútok, který skončil ofsajdem. Znovu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
10:27'
Krátce po vhazování se ke střeleckému pokusu dostal hostující Jokiharju, který trefil pouze protihráče před sebou.
10:00'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku tohoto zápasu, která nám přináší opatrnou podívanou. Jedinou vyloženou šanci měl na své holi Reinhart.
09:03'
Hughesova formace dokázala vybojovat touš zpět, jenomže k ohrožení Johanssona to nevedlo. Na opačné straně nemusel zasahovat ani brankář Blackwood.
08:22'
Do protiútoku se dostával domácí celek, který se ovšem nedostal ani do zakončení. K volnému kotouči se poté prodral Smith, který pouze nahazoval za branku.
07:21'
Subban poté na jistotu rozehrál o mantinel, jenomže New Jersey Devils se prezentovalo zakázaným uvolněním a hra se tak znovu vrací před Blackwooda.
06:12'
Hughes to zkoušel zadovkou na Smithe, který ovšem s tímto úmyslem nepočítal. Hrát tak mohl soupeř, a sice znovu aktivně hrající Reinhart.
05:27'
Rieder pálil do betonu, poté se k dorážce pokoušel dostat Reinhart, jehož pokus do prázdné branky na poslední chvíli zablokoval soupeř.
05:11'
Buffalo se na delší časový úsek usídlilo v pásmu soupeře, kde to poté nahození modré čáry zkoušel Montour, který ovšem trefil pouze hokejku Okposa.
04:15'
Ze zajímavé pozice před malým momentem zakončoval hostující Olofsson, který ovšem trefil pouze betony brankáře. S dorážkou nebyl úspěšný Reinhart.
03:47'
Sledovali jsme střelecký pokus od modré čáry, avšak kotouč trefil hostujícího Halla do obličeje a ten tak musí do útrob stadionu.
03:30'
Sheahan se u mantinelu nedostal přes protihráče, jeho celek se ovšem dostal zpět ke kotouči. Po následném souboji dostal domácí celek kotouč za modrou.
02:17'
Hosté vyčkali za vlastní brankou, odkud přesně rozehráli do křídla. Poté to nahozením od levého kruhu zkoušel Reinhart, který našel lapačku Blackwooda.
01:11'
Vhazovalo se po pravici brankáře Johanssona, avšak kotouč se nakonec dostal ven z pásma. Na opačné straně operoval Okposo, který ovšem neuspěl.
00:49'
Buffalo to poté zkoušelo přes pravou stranu hrací plochy, kde pouze nahazoval kotouč Thompson. Na opačné straně první střelecký pokus obstaral Kuokkanen.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do svého obranného pásma, odkud rozehrával Severson.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Palmieri (A), Zacha, Wood – Bratt, J. Hughes, A. Johnsson – Šarangovič, Zajac (A), Kuokkanen – Bastian, M. Malcev, N. Gusev.

Buffalo Sabres: J. Johansson (C. Hutton) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Irwin – T. Thompson, Sheahan, Hall – S. Reinhart (A), E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Asplund, Rieder..
New Jersey Devils

Na domácí straně se představí New Jersey Devils, který si počíná hodně podobně. Domácí celek tohoto zápasu naopak okupuje průběžnou sedmou pozici východní divize, přičemž na svého dnešního soupeře má náskok čtyř bodů a také dvou zápasů. Ani New Jersey Devils se v posledních zápasech zrovna moc nedaří, poslední výhra totiž přišla před deseti dny, a sice díky jediné brance v duelu proti Bostonu. New Jersey Devils ovšem v posledním kole uhrálo cenný bod proti vedoucímu New Yorku Islanders, kterému se nakonec povedlo vyhrát výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech.
Buffalo Sabres

Hokejisté Buffala neprožívají zrovna povedený vstup do letošního ročníku, po sedmadvaceti odehraných zápasech se totiž nacházejí až na osmé pozici východní divize, což pochopitelně znamená poslední příčku. Buffalo má zatím na svém kontě pouhých šestnáct bodů, což je vůbec nejméně ze všech týmů NHL. Sabres mají na svém kontě pouze čtyři výhry, naopak prohráli hned v jednadvaceti zápasech. Naposledy se jim povedlo bodovat přesně před týdnem, tehdy po divoké přestřelce nakonec duel s Philadelphií dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější právě hráči Flyers.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi New Jersey Devils a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.