NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Tampa - 12. února 2021   01:00

Florida
Florida
08:56' Vatrano (Tippett, Luostarinen) • 28:31' Wennberg (Huberdeau) • 32:54' Ekblad (Yandle, Barkov) • 34:55' Verhaeghe (Wennberg, Ekblad) • 59:00' Connolly
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Tampa
Tampa
30:55' B. Point  (Palát) • 40:54' B. Point  (Hedman)
Florida
Hebert, South – Suchánek, Kelly
BB&T Center, Sunrise
Tampa

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci.

3. Brayden Point (TBL) 2+0
Zápas je u konce, Florida ukončuje sérii šesti vítězství Tampy v řadě a raduje se na domácím ledě z vítězství 5:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, vypracovali si pár dobrých šancí a v deváté minutě se radovali z prvního gólu, po přihrávce zpoza branky od Tippeta se trefil z předbrankového prostoru Frank Vatrano. Ve 29. minutě se trefil Alexander Wennberg a poslal domácí do vedení 2:0. Poté se první branky v zápase dočkala také Tampa, přesilovku využil po Palátově přihrávce Brayden Point. Jenže Florida pak odpověděla dvěma rychlými brankami. Nejprve se prosadil taktéž v přesilovce střelou od modré Aaron Ekblad a chvíli na to zvýšil už na 4:1 Carter Verhaeghe, který se prosadil proti svému bývalému klubu. Ve třetí třetině pak vstřelily oba týmy po jedné brance. Nejprve snížil v přesilové hře hned na začátku třetiny Brayden Point. Hosté pak v závěru zkoušeli power play, ale kontaktní gól nevstřelili, prázdnou branku naopak minutu před koncem trefil Brett Connolly.
59:46'
Markus Nutivaara ještě vypálil od levého hrazení, Vasilevskij si připsal zákrok betonem.
59:00'
Florida právě vstřelila branku!
Floridě se konečně povedlo trefit prázdnou branku a je rozhodnuto! Ze středové čáry se do prázdné branky trefil BRETT CONNOLLY, je to pro něj první gól v této sezoně.
58:32'
Barkov získal puk od Hedmana, ale nedokázal vystřelit směrem na prázdnou branku.
58:13'
Domácí vyhráli vhazování a znovu okamžitě puk poslali na zakázané uvolnění.
57:53'
Také Barkovovo vyhození prázdnou branku netrefilo, takže je tu další zakázané uvolnění.
57:16'
Vyhození Floridy směřovalo na prázdnou branku Tampy, ale nakonec ji těsně minulo, takže je z toho zakázané uvolnění.
56:55'
Tampa je v útočném pásmu a odvolává Vasilevského!
55:31'
Patric Hörnqvist vystihl rozehrávku Tampy a okamžitě se dostal do šance. Svou střelou na lapačku Vasilevského ale minul branku.
54:39'
Na druhé straně se dostal do zajímavé šance Lomberg a pak ještě z dorážky Acciari. Vasilevskij ale vše ustál.
53:41'
Od modré čáry střílel Jan Rutta, jeho pokus ale hráči Floridy byli schopni zablokovat.
53:05'
Oba týmy v plném počtu.
52:35'
Barkov našel parádní přihrávkou před brankou úplně volného Ekblada, ten ale z blízky nedokázal Vasilevského překonat.
51:05'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Eetu Luostarinen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
50:54'
Alexander Wennberg tentokrát jen nahodil puk do útočného pásma a zaútočit budou moci hosté.
49:51'
Barkov získal ve středním pásmu volný puk, zavezl ho do útočného pásma a vypálil z mezikruží. Vasilevského ale nepřekonal.
48:57'
Poprvé ve třetí třetině se Florida dokázala na delší dobu usadit v útočném pásmu, povedlo se to čtvrtému útoku. Žádná šance z toho ale nebyla.
47:55'
Tentokrát domácí jen nahodili puk do pásma a střídají, takže se budou muset znovu bránit.
46:57'
Jonathan Huberdeau byl v další střelecké šanci, tentokrát však byla jeho rána z levé strany nepřesná.
46:23'
Po delší době předvedli domácí také něco v útočném pásmu. Ke střele se dostal Jonathan Huberdeau, Vasilevskij puk vyrazil do ochranné sítě.
45:06'
Florida znovu prožila jedno celé střídání pod tlakem, byl to nakonec Barkov, který dostal kotouč do středního pásma.
43:56'
43:48'
Tahle přesilovka se Floridě vůbec nedaří. Lightning znovu získali puk ve středním pásmu.
43:13'
Stále se hraje před brankou Floridy, tentokrát zakončoval Ryan McDonagh.
42:42'
Od modré čáry vypálil Blake Coleman, Florida se vůbec není schopna dostat se do útočného pásma.
42:13'
Hosté začali své oslabení dobře, hned se jim povedlo vyhodit puk.
41:56'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., držení).
40:54'
Tampa právě vstřelila branku!
Tampa se prosazuje sekundu před skončením své přesilové hry a už zase prohrává jen o dva góly! A i druhý gól Lightning střílí BRAYDEN POINT, tentokrát se trefil po individuální akci střelou z pravé strany nad rameno Bobrovského. Asistence: Victor Hedman.
40:43'
Floridě se povedlo vyhrát vhazování a vyhodit puk.
40:35'
Tampa začíná třetí třetinu v přesilovce. Z pravého kruhu vypálil Brayden Point, Bobrovskij předvedl spolehlivý zákrok.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:49.
Střely na branku ve druhé třetině: 11:9.
Druhá třetina je za námi a mnohem lépe se povedla Floridě, která doma vede nad Tampou už 4:1. Ve 29. minutě se trefil Alexander Wennberg a poslal domácí do vedení 2:0. Poté se první branky v zápase dočkala také Tampa, přesilovku využil po Palátově přihrávce Brayden Point. Jenže Florida pak odpověděla dvěma rychlými brankami. Nejprve se prosadil taktéž v přesilovce střelou od modré Aaron Ekblad a chvíli na to zvýšil už na 4:1 Carter Verhaeghe, který se prosadil proti svému bývalému klubu.
40:00'
39:46'
Bobrovskij nejprve zasáhl lapačkou proti Hedmanově střele a pak si poradil i s následným pokusem Sergačjova.
39:12'
Domácí už jsou ve čtyřech.
39:05'
39:05'
Floridě se povedlo vyhrát vhazování a rychle vyhodit puk.
38:55'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Eetu Luostarinen – 2 min., hákování).
38:41'
Alexander Wennberg už před sebou měl poloodkrytou branku, ale střelou z pravého kruhu do ní kotouč nedostal, kotouč někdo před brankou zablokoval.
38:04'
Carter Verhaeghe se dostal do dobré šance před brankou, ale nedokázal puk procedit za Vasilevského.
37:55'
Poprvé v zápase se hraje čtyři na čtyři, následovat bude krátká přesilovka Tampy.
37:12'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., hákování).
37:12'
Rozhodčí je v pořádku, navíc se vylučuje za faul Floridy těsně před tímto incidentem.
37:12'
Rozhodčí Hebert byl sražen na led a hra je přerušena.
37:05'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrick Maroon.
36:48'
Gudas si vyměnil puk s Yandlem a vypálil, Vasilevskij ale skvěle zasáhl.
34:55'
Florida pokračuje ve skvělém výkonu a už vede 4:1! Teď navíc bylo při domácích velké štěstí. Puk před branku poslal CARTER VERHAEGHE a Čermák si ho srazil bruslí do vlastní branky. Verheaghe se tak zapisuje na listinu střelců proti svému bývalému zaměstnavateli. Asistence: Alexander Wennberg, Aaron Ekblad.
33:45'
Ryan Lomberg dobře napadal rozehrávku Tampy, ale hosté chybu neudělali a neztratili ve vlastním pásmu kotouč.
32:54'
Také Florida využívá hned svou první přesilovku v tomto utkání a potvrzuje, že přesilovky jí v této sezoně jdou skvěle. Yandle našel na modré svého kolegu z obranného páru AARONA EKBLADA, a ten překonal svou prudkou střelou Vasilevského, kterému skvěle kryl výhled Hörnqvist. Asistence: Keith Yandle, Aleksander Barkov.
32:27'
Florida má nejlepší přesilovku v celé lize, nezačala ale dobře, Tampa hned vyhodila puk.
32:14'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).
31:50'
Tampa po vstřelené brance ožila a znovu se usazuje v útočném pásmu.
30:55'
Tampa bleskově využívá přesilovku a snižuje na 1:2. Palát našel mezi kruhy BRAYDENA POINTA, který se prosmýkl mezi dvěma obránci Floridy a pak překonal Bobrovského střelou pod vyrážečku. Asistence: Ondřej Palát.
30:28'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brett Connolly.
29:12'
Do další velké šance se dostal Frank Vatrano, ale na Vasilevského nevyzrál a dál tak musí čekat na svou druhý gól v zápase.
28:31'
Další šanci už Florida využívá a zvyšuje své vedení na 2:0! Tampa ve středním pásmu ztratila kotouč. Získal ho Huberdeau a z pravé strany našel krásnou přihrávkou před brankou ALEXANDERA WENNBERGA, který střelou z první překonal Vasilevského, který se nestačil tak rychle přesunout. Asistence: Jonathan Huberdeau.
28:06'
Patric Hörnqvist zkusil překvapit Vasilevského střelou z pravé strany po ledě, ale ruský brankář byl pozorný.
27:47'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou hráčů Tampy. Vhazovat se bude před Vasilevským.
27:35'
Tentokrát už Braden Point z mezikruží vypálit dokázal, kotouč však skončil jen na Bobrovského výstroji.
27:11'
Palát našel dobrou přihrávkou na pravém kruhu Pointa, ten ale nedokázal vystřelit. Tampa však drží pásmo.
26:39'
Tampě se nepovedl přechod do pásma a píská se ofajd. Pokračovat se bude po reklamní pauze.
25:50'
Tentokrát Vatrano hledal před brankou Tippeta, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
25:23'
Frank Vatrano neproměnil ani svou druhou velkou šanci ve druhé třetině, neprosadil se ani ze sólového úniku na Vasilevského.
24:51'
Tampa vymyslela krásnou kombinaci a mohla by zakončovat do prázdné branky, kdyby na poslendí chvíli přihrávku nezablokoval Jonathan Huberdeau.
24:22'
Ondřej Palát vybojoval v útočném pásmu puk a předložil ho mezi kruhy pro Čermáka. Jeho střelu dokázal zablokovat svou bruslí Carter Verhaeghe, takže Bobrovskij ani nemusel zasahovat.
23:27'
Hedman měl na modré čáře dostatek času zamířit, ale vyrovnat se mu nepovedlo, Bobrovskij zasáhl betonem.
22:22'
Eetu Luostarinen našel skvělou přihrávkou na pravém kruhu volného Vatrana, ale ten svůj druhý gól v zápase nepřidal, protože Vasilevskij předvedl další skvělý zákrok.
22:02'
Ryan McDonagh střílel od modré, jeho ránu však dokázal zablokovat obránce MacKenzie Weegar.
21:10'
Vasilevskij musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele švédského útočníka Patrica Hörnqvista.
20:40'
Florida začíná i druhou třetinu velmi aktivně. Skvěle zakombinovali Carter Verhaeghe a Barkov. Zakončoval nakonec Strälman, skvělý zákrok lapačkou ale předvedl Vasilevskij.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.
Střely na branku v první třetině: 7:6.
První třetina je za námi, Florida vede na domácím ledě v derby nad Tampou 1:0. Domácí vstoupili do zápasu lépe, vypracovali si pár dobrých šancí a ze zatím jediné branky se radovali v deváté minutě, po přihrávce zpoza branky od Tippeta se trefil z předbrankového prostoru Frank Vatrano. Tampa se poté probrala a měla pár šancí, nebylo to ale nic, co by mohlo vystrašit skvěle chytajícího Bobrovského.
20:00'
19:48'
Nakonec se to přeci jen povedlo Tampě. Ryan McDonagh střílel nejprve dvakrát vedle a pak ještě vypálil Erik Černák a to už musel Bobrovskij zasáhnout betonem.
19:25'
Závěr třetiny zatím přináší jen nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do útočného pásma.
18:15'
MacKenzie Weegar vypálil z levého kruhu a Vasilevskij si musel připsat další zákrok, vyrazil puk.
17:09'
Carter Verhaeghe se skvěle dostal do útočného pásma a pak hledal před brankou Connollyho, ten ale střelou z první Vasilevského nepřekonal.
16:39'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 5 min., bitka).
16:39'
Ryan Lomberg se poté pustil do bitky s Barclaym Goodrowem. Oba rváči si nyní odpočinou na trestné lavici.
16:37'
Ryan Lomberg skvěle udržel útočné pásmo a pak ještě od levého mantinelu vypálil. Andrej Vasilevskij zasáhl betonem.
15:40'
Tampa je zatím v první třetině hodně za očekáváním, na branku Floridy vyslala jen tři střely, což je hodně pod jejím standardem.
14:44'
Point našel nalevo Cirelliho, který se mu snažil vrátit kotouč, ale do téhle přihrávky vložil svou hůl Aaron Ekblad.
13:49'
Carter Verhaeghe našel před brankou v dobré pozici Barkova, kapitán Floridy ale nemohl vystřelit, obránci Tampy mu to nepovolili.
12:43'
Tampa se sama připravila o útočné pásmo, alespoń udržela puk ve své moci.
11:49'
Volkov se natlačil ke střele z mezikruží, Yandle však puk přizvedl do ochranné sítě.
11:17'
Patric Hörnqvist vystřelil z levého kruhu bekhendem, Vasilevskij ale předvedl skvělý zákrok ramenem a kotouč vyrazil.
10:39'
Florida jela do zajímavého přečíslení dva na jednoho, ale Connolly nedokázal přihrát puk na Vergeagheho.
10:24'
Po další nepřesnosti Panthers je tu už třetí zakázané uvolnění domácích v zápase.
10:02'
Puk nakonec skončil u Bobrovského, který si ho ponechal a je tu komerční pauza.
10:00'
Tampa jen nahazuje kotouč do útočného pásma, kotouč se nyní pokusí vybojovat.
08:56'
Florida je v úvodu zápasu aktivnější a nyní se zaslouženě dostává do vedení! Nejprve se do šance dostal Tippet, ale nadvakrát nedokázal Vasilevského překonat. Poté však našel přihrávkou zpoza branky před bránou FRANKA VATRANA, který už z blízka dostal puk do sítě a vstřelil svůj druhý gól v sezoně. Asistence: Owen Tippett, Eetu Luostarinen.
08:23'
Ryan McDonagh už se na ose kluziště chystal ke střele, na poslední chvíle mu hokejku do střely vložil Vatrano.
07:13'
První formace Floridy byla chvíli pod tlakem, ale nakonec se jí povedlo zaútočit, střela Ekblada od modré ale na branku neprošla.
06:15'
Puk vypadl ze hry a je tu první komerční pauza zápasu.
06:10'
Už podruhé v zápase nevyšla Floridě dlouhá rozehrávka a je z toho jen zakázané uvolnění.
05:22'
Hedmanova střela se na branku Bobrovského vůbec nedostala a Florida poté dostala hru do středního pásma.
04:23'
Hned z protiútoku měl zase velkou šanci na druhé straně Carter Verhaeghe. Mířil nad Vasilevského, ale ruského brankáře nepřekonal.
04:12'
Do obrovské šance se dostal Barclay Goodrow, který se po špatné rozehrávce Floridy ocitl úplně sám před Bobrovským. Bekhendem ho ale nedokázal překonat.
03:09'
Floridě nevyšla rozehrávka podle představ a píská se zakázané uvolnění. Stále čekáe na první střelu Tampy na branku.
02:13'
Po vyhraném vhazování se dostal ke střele Gudas, jeho rána však skončila po teči nad brankou.
02:09'
Kotouč vylétl ze hry a skončil na tribuně. Vhazovat se bude před brankou Tampy.
01:49'
Zatím se stále hraje bez přerušení, Florida nahazuje puk do útočného pásma.
00:26'
Florida začíná aktivně, ke střele se hned dostal Carter Verhaeghe a Andrej Vasilevskij musel předvést první zákrok.
00:01'
Domácí Florida dnes hraje v červenomodrých dresech, Tampa v bílomodrém.
První formace obou týmů už jsou nastoupeny na modrých čarách, stadionem zní hymna USA. Poté už bude moci zápas začít.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Yandle, Strälman, Nutivaara – Tippett, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Connolly, Luostarinen, Vatrano – Lammikko, Acciari, Lomberg.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov, C. Foote – T. Johnson, B. Point, Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – Volkov, Maroon.

Rozhodčí: Hebert, South – Suchánek, Kelly.
Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o první vzájemné utkání v sezoně. V minulém ročníku na sebe tyto dva týmy narazily čtyřikrát v základní části a z toho třikrát se z vítězství radovala Tampa. Uvidíme, jak tohle derby dopadne tentokrát, favorité budou znovu hokejisté Lightning.
Tampa Bay Lightning

Tampa je na tom na začátku sezony dokonce ještě lépe než Florida. Jakožto obhájce Stanley Cupu jasně ukazuje, že bude v této sezoně myslet na obhajobu, po jedenácti odehraných zápasech má totiž na kontě devatenáct bodů a je na prvním místě Centrální divize s náskokem tří bodů právě na Floridu a Chicago. Také u Lightning platí, že po základní hrací době prohráli jen jednou. Bylo to však už dávno, posledních šest zápasů v řadě Tampa vyhrála, naposledy vysoko 6:1 na ledě Nashvillu. Venku zatím Tampa v této sezoně odehrála pět utkání, z toho třikrát vyhrála, jednou brala bod a jednou vůbec nebodovala.
Florida Panthers

Floridě se start základní části povedli na jedničku, Panther si od začátku hýčkají skvělou formu a po deseti odehraných zápasech mají na kontě už šestnáct bodů a patří jim druhé místo v Centrální divizi. Florida zatím jen jednou prohrála v základní hrací době, jinak pokaždé bodovala. Z posledních čtyř zápasů Floridu potkaly dvě prohry, naposledy zvládla odvetu proti Detroitu a vyhrála 2:1. Doma zatím Florida odehrála v této sezoně šest utkání, z toho čtyřikrát vyhrála, jednou brala bod a jednou vůbec nebodovala.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Florida Panthers a Tampa Bay Lightning. Zápas se odehraje v BB&T Center v Sunrise.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.