NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Devils - 11. května 2021   01:07

Flyers
Flyers
13:44' Farabee (K. Hayes, Allison) • 30:06' Couturier (Giroux, Konecny) • 52:25' J. van Riemsdyk (Couturier, Giroux) • 56:08' Farabee (Allison, K. Hayes)
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
Devils
Devils
03:29' Zacha  (Hischier, Bratt) • 05:21' Kuokkanen  (Butcher, Šarangovič)
Flyers
Morton, Syvret – Nagy, Flemington
Wells Fargo Center, Philadelphia
3882 diváků
Devils

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste utkání sledovali a někdy se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:25 (10:11, 10:8, 11:6)
Zblokované střely – 14:20
Vyhraná vhazování – 21:21
Trestné minuty – 4:8
Hity – 19:9
Hokejisté Philadelphie se rozloučili se sezónou vítězstvím 4:2 nad New Jersey! Hosté přitom začali duel skvěle a po trefách Pavla Zachy a Janneho Kuokkanena vedli po 6. minutách už 2:0. Pak navíc netrefil odkrytou branku Nico Hischier a to byl zřejmě moment, který otočil průběh zápasu. O chvíli později totiž domácí snížili zásluhou Joela Farabeeho a vrátili se do utkání. V polovině duelu pak srovnal po Girouxově fotbalové nahrávce Sean Couturier. Stav 2:2 na kostce vydržel až do 53. minuty. To v přesilovce strhl vedení na stranu Letců James van Riemsdyk, který usměrnil do branky střílenou nabídku Couturiera a v 57. minutě pečetil výsledek svou druhou trefou v utkání Joel Farabee.
60:00'
Ani rána Butchera si cestu za Elliotta nenašla. Je konec!
59:27'
Střelu Jespera Bratta od modré čáry vyrazil Elliott. Domácí pak vyhodili.
59:14'
Gostisbehere netrefil přes celé hřiště opuštěnou klec soupeře. Zahrál na zakázané uvolnění.
58:42'
Hostující branka je prázdná!
58:07'
Teď už Šarangovič podal Wedgewoodovi ztracenou hůl. Domácí nedokázali vystřelit, na druhou stranu ušetřili spoustu cenných sekund.
57:35'
Hostující gólman ztratil hůl a hráči Philadelphie obléhají okolí jeho branky...
57:20'
Na druhé straně hosté zablokovali ránu Ivana Provorova.
56:53'
Zacha nahrál na osu Willovi Butcherovi, který však trefil pouze protihráče.
56:08'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci odskakují na rozdíl dvou gólů! Kevin Hayes dostal přihrávku na střed hřiště, odkud puk sklepl do levého křídla na Farabeeho. Ten následně přenesl hru na Wadea Allisona, který střílel z pravého kruhu. Wedgewood vykopl kotouč jen k dojíždějícímu JOELOVI FARABEEMU a ten už to měl vcelku snadné – 4:2. Asistence: Wade Allison a Kevin Hayes.
55:34'
Myers přenechal puk Claudeovi Girouxovi, který vypálil z vrcholu levého kruhu. Wedgewood vyrazil hrudí.
55:01'
Hosté mají na vyrovnání posledních pět minut.
53:59'
Domácí jsou tedy poprvé v utkání v roli vedoucího týmu a mají nakročeno k vítězné rozlučce s ročníkem.
52:25'
Domácí přesilovku využívají a dokonávají tak obrat z 0:2 na 3:2! Giroux nahrál na pravý kruh Seanovi Couturierovi. Ten cíleně nastřelil puk na vzdálenější tyčku, kde ho tečoval za záda bezmocného Wedgewooda JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Sean Couturier a Claude Giroux.
52:12'
Giroux nabil na osu Shayneovi Gostisbeherovi, který těsně minul branku!
51:13'
Michael McLeod dostal dvě minuty za sekání. Uvidíme přesilovku Philadelphie.
51:13'
Domácím odpískán ofsajd. Další reklamní přestávka.
50:46'
Nathan Bastian posílal bekhendem puk do předbrankového prostoru. Tam se k němu dostal Andreas Johnsson, který hrací předmět zametl jen do betonů gólmana Elliotta.
50:16'
Domácí jsou již kompletní.
49:35'
Kotouč vyvezl v oslabení do bezpečí Farabee.
49:04'
Hosté dobře kombinovali. Střílenou přihrávku Bratta tečoval těsně vedle Nico Hischier!
48:31'
Couturier vyhazuje.
48:15'
Za sekání je potrestán domácí Scott Laughton. New Jersey si tak zahraje další přesilovku.
47:01'
Jesper Bratt vystřelil od pravého mantinelu. Neúspěšně dorážet se pak snažil Pavel Zacha.
46:53'
Pískána přihrávka rukou. Čas na reklamní přestávku.
46:48'
Jesper Boqvist vypálil po přejetí útočné modré. Elliott zakročil vyrážečkou.
46:25'
Sean Couturier minul branku soupeře. Odražený puk zkusil z úhlu poslat na Wedgewooda Travis Konecny, ani on ale nemířil přesně.
45:44'
Domácí vyhazují a teď už jsou v plném počtu.
44:46'
Jack Hughes to zkusil individuálně, ale po zavezení puku do útočného pásma branku netrefil.
44:24'
Po ráně Damona Seversona se puk odrazil před branku. Tam se k němu ale dostal Giroux, který ho vyhodil.
43:43'
Nicolas Aube-Kubel je vyloučen za hákování a Devils si zahrají jejich první přesilovku v zápase.
43:23'
Zacha se v rohu zbavil Provorova, ale vzápětí neměl komu nahrát. Hosté se tak zahnali zase do středního pásma.
42:51'
Sean Couturier to zkoušel z pravé strany. Wedgewood puk vyrazil za branku.
42:16'
Scott Laughton se z ničeho nic zjevil ve velké šanci! Po přiťuknutí od Voráčka trefil z mezikruží jen Wedgewooda!
40:46'
Miles Wood se nerozpakoval a hned po převzetí puku u pravého mantinelu ho nahodil na Elliotta. Ten kotouč lapačkou jen vyrazil, ale nikdo z hráčů Devils se před ním nenacházel.
40:13'
Od modré čáry vypálil Ivan Provorov a Wedgewood má první zákrok ve třetí třetině.
Hity – 18:7
Druhá třetina je minulostí. Střelecky se v ní prosadil pouze domácí Sean Couturier, jenž po fotbalové přihrávce kapitána Girouxe srovnal na 2:2. Devils pak mohl vrátit vedení Bratt, který však po forhendové kličce nepřehodil beton gólmana Flyers Briana Elliotta.
40:00'
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Na druhé straně zakončoval bekhendem Giroux a úspěšný zákrok si připsal Wedgewood. Ještě je tu reklamní pauza.
38:31'
Jegor Šarangovič schoval svou střelu za bránící hráče a domácí brankář Elliott reagoval na poslední chvíli! Nakonec dokázal vyrážečkou kotouč vytěsnit.
38:08'
Hosté rozvážně rozehrávají od své branky. Útočníci totiž dostřídávají.
37:22'
Wade Allison vyzkoušel Wedgewooda střelou z pravé strany. Brankář Devils jeho pokus vyrazil.
36:18'
Zacha nahrál před branku Jesperovi Brattovi, který nedokázal zvednout puk nad pravý beton roztaženého Briana Elliotta! Už byl na to příliš blízko.
35:47'
Zakázané uvolnění domácích.
35:01'
Teď se na ledě moc neděje. Do konce druhé části chybí pět minut.
33:48'
Hosté se ubránili a už jsou kompletní.
33:15'
Teď si ale domácí rychle předávali puk a po finální přihrávce Hayese zakončoval z bezprostřední blízkosti Joel Farabee. Tomu ale stačil zablokovat hokejku Hischier a kotouč skončil pod Wedgewoodem.
32:43'
Hosté hrají oslabení v hodně pasivním obdélníku, ale zatím se to vyplácí. Domácí si měnili puk na modré, poté vypálil Giroux, ale ten trefil jen protihráče.
31:47'
Dnes se zatím vylučuje jen na straně hostí. Damon Severson je potrestán za krosček na van Riemsdyka.
31:22'
Brian Elliott v pohodě vykopl do rohu puk p dalekonosné střele Jespera Bratta. Tu domácí brankář dobře viděl.
30:35'
Nyní tu máme komerční přestávku.
30:06'
Je vyrovnáno! Travis Konecny nahrával puk před branku od levého mantinelu. Následně to výtečně udělal Claude Giroux, který fotbalovou placírkou kotouč protečoval na hůl SEANA COUTURIERA a ten zblízka překonal hostujícího gólmana – 2:2. Asistence: Claude Giroux a Travis Konecny.
29:47'
Tohle byla dobrá možnost domácích! Do pasu Konecnyho se z první opřel Claude Giroux. Wedgewood se v brankovišti roztáhl a dokázal zakročit!
29:05'
Hischier vybojoval v útočném pásmu puk, který předával Zachovi. Ten měl napřaženo, ale dostoupil ho protihráč, jenž mu nedovolil ohrozit brankáře Elliotta.
28:16'
Hostující Kuokkanen zahrál jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma Devils.
27:31'
Hosté se dostali do protiútoku, který zakončoval ostrou ranou z pravého kruhu Jesper Bratt. Elliottova lapačka však byla dostatečně pohotová. Následuje reklamní přestávka.
27:20'
27:06'
Domácí svírali soupeře v jeho obranném pásmu, ale scházela tomu častější střelba. Nyní byla hra přerušena a Devils tedy mohou konečně vystřídat.
26:27'
Rána Kevina Hayese už na branku prolétla, ale Wedgewood ji vyrazil.
26:14'
Hostující zatažený blok zatím nepouští Flyers k ohrožení svého brankáře. Nyní to zkoušel Jakub Voráček, ale ten trefil jen bránícího Bastiana.
25:19'
Hosté si nepohlídali střídání a na ledě jich bylo moc! Dostali tedy dvouminutový trest pro hráčskou lavici.
25:01'
Zacha tentokrát nahrál puk na modrou Siegenthalerovi, který vypálil. Kotouč ale nedolétl až na Elliotta.
24:38'
Pavel Zacha vystřelil z osy kluziště vedle domácí branky.
24:05'
Další zákrok Scotta Wedgewooda. Ten přerušil hru.
23:13'
Sean Couturier, který si před utkáním potřetí v řadě přebral ocenění pro nejužitečnějšího hráče organizace Flyers v sezóně, se probíjel dopředu po pravém křídle. Nakonec to zkusil bekhendem a Wedgewood musel zasahovat.
22:02'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Hra je tedy přerušena.
21:58'
Devils už jsou kompletní.
21:24'
Hosté vyhodili.
20:56'
Domácí si dlouho měnili puk na modré čáře. Tam operoval Gostisbehere, který si to dával s Konecnym či Couturierem. Nakonec puk nahodil směrem k brance a po následném závaru dorážel Travis Konecny. Wedgewood ale odolal.
20:01'
Pavel Zacha sedí na trestné lavici, Flyers mají k dispozici téměř kompletní přesilovku...
Hity – 12:4
První třetina utkání, které je pro oba celky poslední v sezóně, dopadla o něco lépe pro hostující Devils. Ti měli skvělý vstup do duelu. Už ve 4. minutě zužitkoval Hischierovu přihrávku Pavel Zacha a o chvilku později se trefil také Janne Kuokkanen. Hischier pak ještě odmítl navýšit skóre, když minul odkrytou branku a to už Letci trestali snížením z hole Joela Farabeeho. Ten si vychutnal brankáře Wedgewooda forhendovou kličkou. Uvidíme, co nám přinese další průběh duelu.
20:00'
20:00'
Couturier ještě stačil vyhrát buly na Girouxe, který donutil brankáře Wedgewooda k závěrečnému zákroku úvodní třetiny.
19:57'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., hákování).
19:57'
Shayne Gostisbehere se individuálně dostal až mezi kruhy a nedokázal dobře zakončit jen proto, že byl faulován. Letci tedy budou hrát přesilovku, kterou si zřejmě přenesou do druhé třetiny.
19:21'
Před Wedgewoodem důrazně pracoval Nolan Patrick, jenž ale nedotlačil puk přes výstroj gólmana New Jersey za brankovou čáru. Wedgewood nakonec přerušil hru.
19:01'
Elliott zachytil do lapačky puk po nahození od modré čáry a hned rozehrál na své spoluhráče.
17:40'
Miles Wood střílel z levého kruhu, trefil však jen nohy bránícího Allisona.
17:17'
Hosté opět nedokázali trefit prázdnou branku! Po Hischierovi se to povedlo také Michaelovi McLeodovi, který objel povyjetého Elliotta, ale následně nedokázal dostat puk do volné klece!
16:10'
Střílený pas Travise Sanheima nikdo z domácích hráčů nezasáhl. Puk tak skončil v rohu.
15:40'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Letců. Vhazuje se po levici gólmana Elliotta.
14:56'
Po přihrávce Jacka Hughese minul domácí branku z pravé strany Matt Tennyson. Zleva pak pálil Damon Severson a Elliott puk schoval do rukavice. Následuje reklamní pauza – poslední v první třetině.
13:45'
Brian Elliott už má výstroj v pořádku a tak se může pokračovat.
13:44'
Domácí brankář Elliott si nechává u střídačky upravit brusli na pravé noze. Momentálně se tak nehraje.
13:44'
Nedáš – dostaneš! Místo 0:3 je to 1:2! Kevin Hayes a JOEL FARABEE předvedli krásnou spolupráci. Po finální přihrávce Hayese už byl Farabee sám před brankářem Wedgewoodem, kterého překonal parádním forhendovým blafákem. Asistence: Kevin Hayes a Wade Allison.
12:28'
Obrovská šance hostí! Ti se dostali do přečíslení 2 na 1. Jesper Bratt se navíc zbavil i posledního obránce a předložil puk před odkrytou branku Nicovi Hischierovi. Kapitán Devils ji však minul a jen vztekle praštil holí do ledu.
11:11'
Z první to zkusil z pravého kruhu Jakub Voráček. Wedgewood se ale stačil přemístit.
11:05'
Seversonovu střelu od modré čáry domácí zablokovali a mohou vyrazit dopředu.
10:26'
Střelu Kevina Hayese z levé strany srazil do ochranné sítě hostující obránce Damon Severson. Následuje reklamní přestávka.
09:40'
Kdyby Jesper Bratt nyní před odkrytou brankou trefil Zachovu přihrávku, mohlo být hostující vedení zase vyšší!
09:10'
Shayne Gostisbehere nyní střílel z ostrého úhlu. Wedgewood byl pozorný.
08:47'
Flyers teď zavřeli soupeře do obranného pásma. Střelu Provorova tečoval spoluhráč mimo. Nahození Gostisbehera na branku neprošlo.
07:57'
Nolan Patrick si teď ale nabruslil za hostující obranu a byla z toho zajímavá příležitost. Domácí útočník však z pravé strany netrefil branku!
07:17'
Ďáblové jsou nabuzeni dobrým startem do utkání a momentálně jasně přehrávají svého soupeře.
07:02'
Po střele Jespera Boqvista přerušil hru Elliott. Následuje reklamní přestávka.
05:21'
Devils právě vstřelili branku!
Hosté navyšují svůj náskok! Ránu Willa Butchera zablokoval Aube-Kubel. Odražený puk si však našel JANNE KUOKKANEN, který vystřelil z levého kruhu a kotouč propadl mezi betony brankáře Elliotta, jenž se po pokusu Butchera teprve vracel do optimální gólmanské pozice – 0:2. Asistence: Will Butcher a Jegor Šarangovič.
04:30'
James van Riemsdyk najížděl v podstatě sám na hostující branku, ale Wedgewood jeho zakončení vyrazil!
03:29'
Hosté jdou do vedení! Nico Hischier se dostal ke kotouči, který bekhendem nahrál na zadní tyčku, kam si najel PAVEL ZACHA, jenž to už měl poměrně snadné. Český útočník opět potvrdil formu z posledních zápasů. Asistence: Nico Hischier a Jesper Bratt.
03:10'
Devils se na delší dobu usadili v útočném pásmu. Na branku nakonec prošla střela Jonase Siegenthalera, kterou vyrazil brankář Elliott.
01:59'
Do velké šance se dostal debutující Cameron York! Při svém prvním střídání v NHL pálil z osy kluziště a Wedgewood puk vytěsnil vyrážečkou!
00:15'
Náznak první příležitosti Flyers. Hráč před brankou ale netrefil puk a Wedgewood tak nemusel zasahovat.
00:01'
Flyers připravili před utkáním slavnostní ceremoniál, během něhož se předaly ceny nejlepším hráčům klubu za tuto sezónu. Proto začne utkání o něco později.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Sanheim, Provorov (A), Braun, York, P. Myers, Gostisbehere – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes, Farabee – Voráček, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.

New Jersey Devils: Wedgewood (Dell) – Severson (A), R. Murray, Siegenthaler, Butcher, Tennyson, Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Hischier (C), Zacha – Bastian, M. McLeod, Wood (A) – A. Johnsson, J. Boqvist, Foote.

Rozhodčí: Morton, Syvret – Nagy, Flemington.
Philadelphia Flyers:
Flyers jsou na tom o něco lépe než Devils. Z 55 utkání získali 56 bodů a v tabulce Východní divize se nacházejí na šestém místě. Ani tady to ale nebude stačit na postup do play-off. Šanci na něj Letci ztratili během nepovedené druhé poloviny základní části. Naposledy hokejisté Philadelphie odehráli dvě utkání proti Washingtonu. Nejprve tam zvítězili 4:2, poté padli 1:2 v prodloužení. Týmu Flyers nebude k dispozici brankář Carter Hart, který má poraněné koleno.