NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Colorado - 20. ledna 2021   04:00

Kings
Kings
47:50' Athanasiou (L. Andersson, Roy) • 54:22' A. Kempe (Kopitar, Doughty)
2:3
(0:1, 0:2, 2:0)
Colorado
Colorado
03:07' Saad  (Calvert, MacKinnon) • 34:11' D. Toews  (Girard, Donskoi) • 36:06' Rantanen  (MacKinnon, Landeskog)
Kings
L'Ecuyer, Peel – Toomey, Gibbons
Staples Center, Los Angeles
Colorado

Colorado Avalanche si vypracovalo v průběhu zápasu tříbrankový náskok, který ale domácí dokázali částečně umazat. Brandon Saad, Devon Toews a Mikko Rantanen poslali hosty do vedení 3:0. v Ve třetí třetině za domácí snížili Anže Kopitar a Adrian Kempe. Vyrovnal se Kings nepodařilo.
Tři hvězdy utkání:

1. Nathan MacKinnon (COL) 0+2
2. Devon Toews (COL) 1+0
3. Andreas Athanasiou (LAK) 1+0
Československá stopa v zápase
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.
Kdo se postavil do brankoviště?

Cal Petersen (LAK)– 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 58:05

Philipp Grubauer (COL) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 59:27.
59:43'
Domácí vyhráli buly, Andreas Athanasiou minul branku ránou bez přípravy.
59:34'
Jeff Carter minul branku, následně se Colorado dopustilo dalšího icingu.
59:28'
Icing Lavin. Buly před brankou Colorada.
59:15'
Mnoho času už domácí na vyrovnání nemají.
59:00'
Andreas Athanasiou se položil do střely soupeře, a tak nedovolil hostům skórovat.
58:43'
Oddechový čas pro domácí.
58:43'
Philipp Grubauer kryje kotouč, vhazovat se bude po střele od mantinelu u jeho branku. Zakončoval Andreas Athanasiou.
58:25'
Gabriel Landeskog (Colorado) pálil na prázdnou branku, ale trefil jen obránce.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty, domácí hrají v šesti, bez brankáře.
57:30'
Anže Kopitar (Los Angeles) ani Alex Iafallo nedokázali rychlou akci svého celku přetavit ve výraznější střeleckou pozici.
57:04'
Valerij Ničuškin (Colorado) autorem další střely hostujícího celku, tentokrát však rána končí vedle branky.
56:50'
Matt Roy (Los Angeles) rozehrává od své branky, mnoho času na vyrovnání už domácí celek nemá.
56:16'
Cal Petersen (Los Angeles) podržel své spoluhráče, do velké šance se dostali hosté, ale domácího brankáře nepřekonali. Matt Calvert a následně ani Graves neuspěli.
55:50'
Vhazovat se nyní bude před brankou Colorada, Hostující celek vyhrál buly, a tak se směr hry otáčí.
54:22'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Rychle využitá přesilovka a domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky. ADRIAN KEMPE se dostal k odraženému kotouči, která snadno dostal do branky. Philipp Grubauer se snažil, ale na střelu nedosáhl. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
54:12'
V závěru třetí třetiny mají přesilovku k dispozici domácí.
54:09'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., vysoká hůl).
53:38'
Colorado hraje takticky velmi dobře a míří za výhrou v tomto zápase.
53:14'
Anže Kopitar (Los Angeles) vedl útočnou akci svého celku, ale nedokázal vypálit na branku, o kotouč jej obral obránce soupeře.
52:51'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších příležitostí.
51:00'
Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, ale rychle po vhazování vypálit nedokázal.
50:58'
Valerij Ničuškin pálil a jeho pokus vyrazil domácí brankář do ochranné sítě. Komerční přestávka.
50:45'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
50:01'
Adrian Kempe (Los Angeles) pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána však končí mimo branku. Gólman Avalanche zasahovat nemusel.
49:41'
Kings se pokouší vrátit k aktivní hře, a pak také zdramatizovat tento zápas. Obrana Lavin je ale zatím pozorná.
49:18'
Komerční přestávka. Pak se bude vhazovat před brankou Kings.
47:50'
Zhruba v polovině třetí třetiny se poprvé v tomto zápase prosazuje domácí celek. Tvrdou ránou uspěl ANDREAS ATHANASIOU, který poslal kotouč přesně do horní části branky. Asistence: Lias Andersson, Matt Roy.
47:30'
Nazem Kadri (Colorado) pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poměrně snadno dokázal poradit domácí Cal Petersen.
46:14'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry v tomto zápase. Colorado míří za výhrou, domácí hokejisté čekají na první gól v tomto zápase.
45:45'
Lias Andersson (Los Angeles) se pokoušel propracovat do střelecké pozice, následně pálil jeho spoluhráč od modré čáry, ale Philipp Grubauer byl připravený.
45:31'
45:07'
Na nějakou výraznější šanci Laviny čekají, Kings znovu vyhazují.
44:47'
Trevor Moore až nyní vyhazuje přes všechny čáry, Kings tak mohou vystřídat.
44:30'
Nathan MacKinnon (Colorado) nedokázal přesněji přihrávat na spoluhráče, ale tlak Lavin pokračuje dál.
44:12'
Colorado pokračuje v přesilovce.
43:50'
Gabriel Landeskog (Colorado) měl velkou příležitost, ale branku trefit nedokázal. Následně dobře zasáhl domácí brankář.
43:31'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., držení).
42:07'
Nazem Kadri (Colorado) se probojoval do střelecké pozice, jeho rána z ostrého úhlu byla snadnou prací pro domácího brankáře.
41:44'
Rána od modré čáry končí vedle branky.
41:26'
Nyní se Colorado vrátilo k aktivní hře, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje.
41:02'
Blake Lizotte (Los Angeles) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do výraznější střelecké pozice.
40:30'
Philipp Grubauer (Colorado) své spoluhráče nyní podržel a připsal si na konci přesilovky Kings důležité zákroky.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, obě v přesilovce, a tak Colorado vede zde v Los Angeles zaslouženě 3:0. Domácí na svou výraznější šanci čekají.
40:00'
39:11'
Philipp Grubauer (Colorado) měl nyní velké štěstí, že dokázal chytit pokus, který vyslal Alex Iafallo z bezprostřední blízkosti.
38:43'
V závěru druhé třetiny mají přesilovku domácí hokejisté, kteří se ovšem nemohou usadit v útočném pásmu.
38:32'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., nedovolené bránění).
38:23'
Cal Petersen (Los Angeles) musel znovu zasahovat.
38:06'
37:43'
Devon Toews (Colorado) a J. T. Compher (Colorado) dostali kotouč do útočného pásma. Ale vypálit zatím nedokázali.
37:12'
Nazem Kadri (Colorado) neuspěl z bezprostřední blízkosti, následně Los Angeles rychle vyhodilo.
36:45'
Přesilovka Lavin pokračuje dál. Hostující celek se usadil v útočném pásmu. Nathan MacKinnon pálil z první, ale minul branku.
36:06'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Roy – 2 min., podrážení).
36:06'
Colorado právě vstřelilo branku!
Po krásné rychlé akci využívá Colorado i tuto přesilovku a navyšuje své vedení. Pohledná kombinace a na jejím konci byl MIKKO RANTANEN. Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
35:57'
Další přesilovku si zahraje hostující celek, který tu předchozí dokázal využít.
35:57'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., držení).
35:34'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hostující celek navýšil své vedení na dva góly.
34:54'
Hra je přerušena, komerční přestávka.
34:11'
Colorado dává sedmou branku v sezóně v přesilovce. Tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje obranou Kings neobsazený DEVON TOEWS. Asistence: Samuel Girard a Joonas Donskoi.
33:39'
Mikko Rantanen (Colorado) v pádu zakončoval z mezikruží. Jeho ránu po ledě dokázal domácí brankář zastavit. Cal Petersen (Los Angeles) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
32:55'
Přesilovku hraje hostující celek, ale domácí čtveřice rychle vyhazuje přes všechny čáry. Laviny musí rozehrávat od své branky.
32:32'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., krosček).
32:30'
Cale Makar (Colorado) má ponechanou výhodu, uvidíme přesilovku.
32:05'
Alex Iafallo (Los Angeles) měl velkou šanci, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat kotouč za brankovou čáru. Philipp Grubauer své spoluhráče podržel.
30:54'
30:52'
30:23'
Joonas Donskoi (Colorado) bojoval v útočném pásmu o puk, ale Los Angeles rychle vyhodilo.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase. Colorado stále vede o jeden gól.
29:27'
Mikko Rantanen (Colorado) pálil z první bez přípravy, jeho projektil končí výrazně mimo branku, Colorado přichází o útočné pásmo.
29:10'
Přesilovku si nyní zahraje Colorado, které se rychle usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.
28:50'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., nedovolené bránění).
28:35'
Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Jeff Carter (Los Angeles) se dostal do střelecké pozice, ale neprostřelil brankáře.
27:41'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Gabriel Landeskog rozehrává další akci od své branky, Samuel Girard nakonec pokračoval v kombinaci. Ve středním pásmu se ale zastavila.
27:17'
Trevor Moore (Los Angeles) bojoval o kotouč za brankou, Ryan Graves byl ale úspěšnější, a tak Colorado dostalo hru od své brány.
26:48'
Adrian Kempe (Los Angeles) dostal kotouč do útočného pásma, Carl Grundström (Los Angeles) pokračoval v akci, ale domácí nedokázali vypálit.
26:22'
Sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější příležitost ve druhé třetině zatím čekáme. Pokud nepočítáme šanci hostů z první minuty.
25:54'
Nyní se píská zakázané uvolnění, Los Angeles se dostane do útočného pásma bez boje.
25:02'
Austin Wagner (Los Angeles) pálil z dobré pozice po akci spoluhráče. Jeho ránu do středu braky snadno dokázal zastavit brankář Colorada. Philipp Grubauer byl pozorný.
24:09'
Buly před brankou Colorada, ale hosté se ubránili. Následně Matt Roy hledal před brankou spoluhráče. Lias Andersson ale nedokázal zakončovat.
24:09'
Hostující celek je střelecky mírně aktivnější, v tomto ohledu vede 11:10, navíc se dokázal prosadit jako první.
24:00'
23:22'
Sean Walker (Los Angeles) pálil od modré čáry, jeho projektil byl spoluhráči před brankou tečovaný. Puk ovšem končí v ochranné síti nad brankou.
23:07'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Lavin.
22:47'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Přesilovku sice hraje domácí celek, ale na nějakou výraznější šanci čeká.
22:12'
Adrian Kempe (Los Angeles) pálil z dobré pozice, jeho projektil byl ale před brankou zblokovaný. Gólman tak zasahovat nemusel.
22:00'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., nedovolené bránění).
21:50'
Jeff Carter (Los Angeles) byl před brankou, ale nedokázal z otočky vypálit.
21:19'
Andreas Athanasiou (Los Angeles) vedl zajímavou akci svého celku, ale nedokázal přesněji vypálit. Následně to zkoušel Roy, ale z ostré pozice minul.
20:27'
Ačkoliv to vypadalo, že se puk do branky odrazil po odrazu od brusle hráče Kings, byl to Alex Iafallo. Ale videocentrála v Torontu odhalila, že Mikko Rantanen znemožnil brankáři zasáhnout, proto gól neplatí.
20:27'
Colorado dostalo kotouč do branky, do akce jde video.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny pro hostující celek, který se ovšem vrátil do svého obranného pásma.
20:01'
Brandon Saad (Colorado) autorem zatím jediné branky, a tak vede Colorado po první třetině zde v Los Angeles o jednu branku. Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.
20:00'
19:32'
Sledujeme aktivní hru Colorada. Cal Petersen (Los Angeles) musel zasahovat, do střelecké pozice se dostal Nathan MacKinnon. Ještě jedno vhazování.
19:04'
Matt Roy (Los Angeles) ze středního pásma vypálil na branku, Philipp Grubauer (Colorado) byl připravneý a jeho pokus chytil do rukavice. Hra pokračuje dál, puk rychle vyklepal.
18:38'
Adrian Kempe (Los Angeles) protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Ke střele se domácí po této akci nedostali.
18:11'
Valerij Ničuškin (Colorado) se pokoušel dosáhnout na přihrávku spoluhráče, ale neměl dostatečně dlouhou hokejku. Akce hostů končí.
17:47'
Blake Lizotte (Los Angeles) vedl zajímavou domácí akci, ale vypálit na branku nedokázal, dobře zapracovala obrana Avalanche.
16:35'
Alex Iafallo (Los Angeles) nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do útoku, ale následně Philipp Grubauer kryje pokus, který vyslal Anže Kopitar. Buly v útočném pásmu Kings.
15:58'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Pierre-Édouard Bellemare obkroužil branku, a a pak se pokoušel zakončovat. Jeho pokus ale kryje domácí brankář.
15:23'
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka.
14:38'
Andreas Athanasiou (Los Angeles) byl sice tísněn, ale i tak dokázal vypálit na branku. Jeho pokus kryje brankář Colorada. Vyrazil puk před sebe, a pak už hráli jeho obránci.
14:14'
Jeff Carter (Los Angeles) pálil od modré čáry, jeho zakončení bylo nepřesné, puk v rohu hrací plochy získala obrana Avalanche.
13:46'
Lias Andersson (Los Angeles) hledal spoluhráče před brankou, Trevor Moore byl v dobré pozici, ale jeho pokus kryje brankář Colorada. Philipp Grubauer (Colorado) si připsal dva dobré zákroky.
13:20'
Trevor Moore (Los Angeles) se pokoušel individuálně dostat do útočného pásma, což se mu sice podařilo, ale nedokázal vypálit na branku.
13:00'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Gabriel Landeskog (Colorado) autorem další střely, která však končí mimo branku.
12:17'
Cal Petersen (Los Angeles) kryje puk po střele, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal Joonas Donskoi .
11:08'
Kings zatím na nějakou výraznější šanci v tomto zápase čekají, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Laviny se ovšem dostaly do postavení mimo hru.
10:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, vhazovat se bude před brankou Kings. Domácí celek se dokázal ubránit, a tak se směr hry otáčí.
10:23'
Komerční přestávka.
10:01'
Matt Calvert (Colorado) byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale nedokázal rychle vypálit.
09:10'
Střelecky je zápas vyrovnaná 4:4, ale o jeden gól vede Colorado, které před malou chvílí neproměnilo přesilovku.
09:03'
08:40'
Rána Colorada od modré čáry byla tečovaná před brankou, ale kotouč končí mimo. Následně Los Angeles vyhazuje.
08:01'
Colorado se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet. Náseldně Cal Petersen (Los Angeles) vyrazil kotouč, a pak obrana rychle rozehrála.
07:40'
Mikko Rantanen (Colorado) udržel ještě útočné pásmo, následně pálil Nazem Kadri, ale jeho projektil byl zblokovaný před brankou.
07:03'
První přesilovku v tomto zápase hraje hostující celek, ale domácí rychle vyhazují přes všechny čáry.
07:03'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mikey Anderson – 2 min., nedovolené bránění).
07:03'
Cal Petersen (Los Angeles) vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Následně se Alex Iafallo (Los Angeles) dostal do útočného pásma. Od modré čáry pálil Matt Roy, ale jeho pokus kryje brankář Philipp Grubauer.
06:00'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Kings rozehrávají od své branky. Ve středním pásmu se zastavila jejich akce.
05:34'
Adrian Kempe (Los Angeles) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedokázal vypálit na branku.
05:02'
Střelecky je zápas vyrovnaný 2:2, ale na góly vede hostující celek 1:0.
03:07'
Zaslouženě se hostující celek dostává do vedení, Nathan MacKinnon připravil střeleckou pozici pro Calverta. Jeho rána domácímu brankáři propadla, a pak volný kotouč do branky uklidil BRANDON SAAD. Asistence: Matt Calvert a Nathan MacKinnon.
02:27'
Colorado začalo aktivně, Pierre-Édouard Bellemare (Colorado) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana Los Angeles jej nenechala vypálit.
01:45'
Cal Petersen (Los Angeles) nyní musel zasahovat proti střele od modré čáry, Devon Toews by tím, kdo zakončoval rychlou akci Lavin.
18:38'
Samuel Girard (Colorado) rozehrává od své branky, nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči vypálit nedokázali.
00:34'
Hostující celek začal aktivně, usadil se v útočném pásmu, ale Gabriel Landeskog (Colorado) nedokázal vypálit na branku Kings.
00:01'
Za malý moment zápas začne, nyní už hymna.
Lias Andersson a Carl Grundström dnes nastoupí do prvního zápasu v dresu Kings, Cal Petersen poprvé v sezóně nastoupí v brance Kings.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Määttä, Doughty, M. Anderson, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Athanasiou, Lizotte, J. Carter – A. Kempe, Vilardi, Wagner – Moore, L. Andersson, Grundström.

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Cole, Timmins, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Saad, Kadri, Donskoi – Jost, Compher, Ničuškin – Bellemare, Calvert..
Colorado je v tabulce Západní divize na šesté pozici, Los Angeles na sedmé. Oba týmy mají shodně dva body.
Los Angeles Kings pokračuje v sérii domácích zápasů. V úvodním mači nestačilo na Minnesotu Wild 3:4 v prodloužení a ve druhém stejným výsledkem a rovněž v nastaveném čase. Kings na první výhru v této sezóně čekají, dočkají se dnes proti Coloradu?
Colorado Avalanche čeká třetí venkovní mač v této sezóně. Úvodní dvojzápas odehrálo proti St. Louis Blues. V úvodním utkání prohrálo 1:4, ve druhém vyhrálo celkem jednoznačně 8:0, Laviny využily hned pět přesilovek.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.