NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Anaheim - 8. května 2021   02:00

Minnesota
Minnesota
08:06' V. Rask (Kaprizov, Zuccarello) • 18:26' Sturm (Bonino, Bjugstad) • 52:01' J. Eriksson Ek (M. Foligno) • 60:17' Kaprizov (J. Eriksson Ek, Spurgeon)
4:3
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Anaheim
Anaheim
07:11' Comtois  (Zegras) • 26:40' Henrique   • 54:14' D. Grant  (Henrique)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:25 (10:10, 12:7, 12:8 – 2:0)
Zblokované střely – 14:8
Vyhraná vhazování – 26:26
Trestné minuty – 2:6
Hity – 11:15
Prodloužení utnul už po 17 sekundách Kirill Kaprizov, který dorazil puk za brankáře Gibsona po vlastní akci a střele. Kačeři se ale dnes nemají za co stydět. Odehráli solidní partii, v níž vstřelili první gól a poté dokázali dvakrát vyrovnat. Duel pak dotáhli k remíze po řádné hrací době, takže si připisují do tabulky alespoň bod.
60:17'
Minnesota právě vstřelila branku!
Prodloužení skončilo rychle! Puk si vzal ve vlastním obranném pásmu KIRILL KAPRIZOV, který s ním sám vyrazil dopředu. Dobruslil až na pravý kruh, odkud vystřelil přes bránícího hráče. Gibson vyrazil kotouč jen před sebe, kam si Kaprizov dojel a dorážkou rozhodl o výhře Divočáků. Asistence: Joel Eriksson Ek a Jared Spurgeon.
60:01'
Ve třetí třetině nám padlo po gólu na každé straně. To znamená, že se za stavu 3:3 bude prodlužovat. Wild nejprve dostal do vedení dorážecí Joel Eriksson Ek, ale za Kačery odpověděl v čase 54:14 přesným volejem Derek Grant.
60:00'
59:57'
Shattenkirk vyhazuje. V základní hrací době se už nic nestane.
59:25'
V oslabení se vydal dopředu Derek Grand, který donutil Kähkönena k zákroku.
59:06'
Hosté vyhazují, běží už poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Z levého kruhu vypálil Kevin Fiala, Gibson byl připraven.
58:12'
Hostům se podařilo na začátku oslabení vyhodit.
58:00'
Domácí si zahrají přesilovku! Josh Manson zasáhl protihráče vysokou holí. Šance Wild na vstřelení dost možná vítězného gólu!
57:35'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
57:04'
Tentokrát vypálil Josh Manson a domácí brankář si připsal další zákrok. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
56:53'
Šance Ducks! Dobrá střela Rickarda Rakella z levého kruhu, kterou Kähkönen neudržel a dorážka Dereka Granta skončila na tyčce!
55:30'
Uvidíme, zda ještě nějaký gól padne a nebo bude rozhodovat až prodloužení...
54:14'
Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté nic nevzdali! Ze souboje v rohu kluziště vyjel s pukem jako vítěz Adam Henrique. Ten následně nahrál na levý kruh DEREKOVI GRANTOVI, který se z první trefil naprosto dokonale. Vymetl bližší horní růžek nad pravým ramenem brankáře Kähkönena – 3:3. Asistence: Adam Henrique.
53:04'
Rickard Rakell střelou z ostrého úhlu na bližší tyčku nepřekvapil domácího gólmana Kähkönena.
52:01'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Velkou chybu vyrobil za brankou zkušený hostující bek Kevin Shattenkirk, který puk odehrál mezi kruhy, kde našel útočníka Minnesoty Marcuse Foligna. Ten vystřelil, Gibson kotouč vyrazil jen před sebe a toho dokonale využil JOEL ERIKSSON EK, jenž dorážel do odkryté klece – 3:2. Asistence: Marcus Foligno.
51:21'
Střely na branku – 27:20
50:36'
Od modré vypálil Matt Dumba. Gibson puk dobře viděl a vyrazil ho pravým betonem.
50:25'
Kevin Fiala si vyjel s pukem na pravý kruh. Jeho střelu ale pokryl Gibson. Další reklamní pauza.
49:48'
Z dálky to zkusil hostující obránce Jacob Larsson. Branku netrefil.
49:11'
Utkání je stále naprosto otevřené. Hosté potvrzují, že i přes své postavení na dně divizní tabulky se proti nim v poslední době nehraje snadno.
48:20'
48:07'
Maxime Comtois našel parádní zadovkou Rickarda Rakella. Ten trefil z bezprostřední blízkosti jen Kähkönena!
47:36'
Do střely Zegrase klekl bránící Brodin. Anaheim má na ledě hodně mladou přesilovkovou formaci. Nescházejí v ní Comtois, Drysdale a právě Zegras...
47:04'
Jamie Drysdale pálil od modré čáry vedle domácí branky.
46:39'
Zegrasova přihrávka byla sražena a Ducks ztratili útočné pásmo.
46:19'
Přesilovku si zahrají také hosté. Na trestné lavici už sedí Joel Eriksson Ek. Teď je ale na řadě reklamní přestávka.
45:26'
Hosté jsou už v plném počtu.
45:04'
Od modré vypálil Ryan Suter. Gibson svým zákrokem přerušil hru.
44:25'
Na druhé straně trefil brankovou konstrukci také Kirill Kaprizov!
44:01'
Ve vlastním oslabení jel sám na Kähkönena Alexandr Volkov. Po bekhendové kličce nastřelil tyčku!
43:25'
Rozhodně uvidíme přesilovku Minnesoty. Derek Grant totiž poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.
43:08'
Začátek třetí části je zatím takový opatrnější. Uvidíme, co přijde v nebližších minutách.
41:41'
Mats Zuccarello se z pravé strany natlačil před Gibsona. Ten jeho bekhendovou střelu pokryl.
40:48'
Marcus Foligno se snažil přebruslit Fleuryho, který byl posledním mužem obranné linie Anaheimu. Zadák Ducks ale dobře využil své kilogramy a do šance protihráče nepustil.
Hity – 8:12
Ve druhé třetině měli více ze hry domácí Wild, kteří ale nedokázali skórovat. Prosadili se tak jen Ducks a to velmi kuriózním způsobem. Domácí Rask totiž při rozehrávce před vlastní brankou upadl a Adam Henrique už měl snadnou úlohu. Minnesota si mohla vzít vedení zpět v samotném závěru prostřední čísti, ovšem Eriksson Ek nedokázal zblízka poslat kotouč do prázdné svatyně soupeře.
40:00'
39:58'
To je neuvěřitelné, co domácí nedali! V samotném závěru druhé části se dostali do přesilové situace, kterou táhl Jared Spurgeon. Domácí kapitán si naznačením položil obránce a zakončoval už z hodně nadějné pozice. Jeho pokus byl zablokován, ovšem puk se k němu vrátil a Spurgeon tentokrát nahrával před zcela prázdnou klec Joelovi Erikssonovi Ekovi. Ten však skórovat nedokázal. Kotouč totiž poslal do tyčky, ten následně putoval po úrovni brankové čáry a zřejmě od hole obránce Drysdalea se odrazil zpět do hry!
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:52'
38:35'
Domácí nyní honí puk kolem mantinelů bez jakéhokoliv zakončení.
37:47'
Nick Bonino nahrál před branku do loženky Kaprizovovi. Tomu ale střela nesedla a puk přelétl horní tyčku!
37:25'
Hosté se osbobodili.
36:51'
Za hákování je vyloučen Josh Manson. První přesilovku zápasu si zahraje Minnesota.
36:12'
Výbornou defenzivní práci odvedl Carson Soucy. Ten lehl do přihrávky Sama Carricka, která by jinak asi našla osamoceného hráče Ducks před domácí brankou!
35:18'
Kevin Fiala nahrával v situaci 2 na 1 Marcusovi Johanssonovi, který netrefil puk dobře a minul bližší tyčku branky Anaheimu!
34:53'
Nyní tu máme čas na poslední reklamní přestávku v této třetině.
34:00'
Zuccarello zmátl hostující obranu manévrem za brankou a přihrávkou na Ryana Hartmana. Do jeho zakončení zblízka však ještě stačil jeden z protihráčů vložit hůl.
33:45'
Domácí hráli poměrně dlouho v útočném pásmu. Spurgeon ale teď zahnal Sutera za modrou čáru.
33:12'
Jared Spurgeon vystřelil od modré čáry. Gibson asi moc neviděl, ale zvládl puk vyrazit.
32:31'
Shattenkirk zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal v tandemu najíždějícímu Isacovi Lundeströmovi. Jeho rána byla zablokována domácí obranou.
31:43'
Další pokus mladého útočníka Ducks skončil ve výstroji Kähkönena, který přerušil hru.
31:25'
Trevor Zegras si vybruslil s pukem na osu. Střela se mu ale nepovedla a skončila vedle domácí branky.
30:45'
Do střely hostujícího Maxe Comtoise vložil hokejku Ian Cole a puk skončil v ochranné síti. Reklamní pauza.
30:27'
Z osy hřiště vypálil Ryan Hartman. Gibson si připsal další úspěšný zákrok. Domácí jsou aktivní, snaží se získat zpět ztracené vedení.
29:35'
Jordan Greenway dokázal přebruslit protihráče a dostal se do samostatného úniku. Zakončení mezi betony však pokryl Gibson!
29:01'
Marcus Foligno vypálil z vrcholu pravého kruhu. Gibson na místě.
28:03'
Ránu Soucyho odrazil Gibson do ochranné sítě.
27:29'
Ryan Suter střílel z levé strany už z poměrně ostrého úhlu. John Gibson se nenechal překvapit.
26:40'
Domácí inkasovali gól, který by nemusel scházet v silvestrovských sestřizích! Rozehrávající domácí útočník Victor Rask pod tlakem forčekujícího ADAMA HENRIQUEA před vlastní brankou upadl. Překvapený brankář Kähkönen nestačil volný kotouč přikrýt a ten se odrazil právě k Henriqueovi, jenž měl před sebou odkrytou klec – 2:2. Bez asistence.
26:06'
Po ráně Jonase Brodina zasáhl Gibson. Následuje reklamní přestávka.
26:00'
Opět Kirill Kaprizov, který dostal přihrávku na střelu z voleje. Byl ale v ostrém úhlu a zamířil do boční síťky. Branku měl přitom poloodkrytou!
25:27'
Kaprizov se nyní dostal za obranu soupeře a už to vypadalo, že bude zakončovat sám před Gibsonem. V tom mu ale zabránil čistým obranným zákrokem Jamie Drysdale
25:14'
Z levé strany vypálil švihem Kirill Kaprizov. Zamířil nad hostující branku.
24:38'
Z pravého kruhu vypálil Troy Terry. Kähkönen byl připraven.
23:21'
Od modré čáry vystřelil Josh Manson. Kaapo Kähkönen vyrazil jeho pokus.
22:33'
Kevin Fiala nahrál na levou stranu Carsonovi Soucymu. Jeho střelu vyrazil Gibson do ochranné sítě.
21:54'
Hartman nyní nabil Ryanovi Suterovi, který od modré nemířil přesně. Hosté pak zahráli na icing.
21:19'
Domácí pobývají v útočném pásmu, ale schází tomu střela. To nezměnil ani pas Sutera na Ryana Hartmana, který puk před brankou netrefil.
Hity – 6:7
Po první třetině vede Minnesota nad Anaheimem 2:1. Domácí začali zápas poměrně vlažně a Kačeři tak byli v jeho úvodu aktivnější. V 8. minutě se také zaslouženě ujali vedení, když Zegras poslal do brejku Maximeho Comtoise a ten se nemýlil. Wild se však podařilo rychle vyrovnat. Kaprizov našel od zadního mantinelu Victora Raska, který nedal Gibsonovi šanci. V závěru periody pak zesílil domácí tlak a v čase 18:26 otočil skóre Nico Sturm.
20:00'
19:47'
Po ráně Jonase Brodina se snažil Gibson zkrotit puk ve výstroji. Ztížit se mu to snažil svým důrazem Jordan Greenway, což se nelíbilo obráncům hostí a po přerušení hry z toho byla strkanice. Za tu se ale vylučovat nebude.
18:26'
Domácí tlak pokračoval a nakonec je z toho druhý gól v síti Kačerů! Nick Bonino nabídli bekhendovou přihrávkou od brankové čáry puk mezi kruhy NICOVI STURMOVI, který střelou z první nedal Gibsonovi šanci na zákrok – 2:1. Asistence: Nick Bonino a Nick Bjugstad.
18:09'
Střela Iana Colea byla několikrát tečována a puk nakonec proskákal ke Gibsonovi, který si nebyl jist, kde kotouč je. K dorážce se pak dostal Nick Bjugstad, jenž trefil gólmana soupeře!
17:21'
Hostující pětice byla na ledě dlouho a po zisku kotouče se tak spokojila s jeho nahozením do útočné třetiny. Následně došlo ke střídání.
16:20'
Kirill Kaprizov se pokusil prokličkovat až před hostující branku. Přeci jen si uřízl moc velký kus koláče a jeden ze čtyř protihráčů ho nakonec obral o puk.
15:20'
Domácí se nedokázali ani na několikátý pokus dostat přes útočnou modrou. Teď to zkoušejí Kačeři.
14:21'
Hra byla přerušena kvůli hře vysokou holí od jednoho z Kačerů. Čas na poslední reklamní pauzu v první třetině.
13:25'
Po buly si vyjel na osu hřiště Alexandr Volkov. Kähkönen zasáhl pravým betonem.
13:21'
Nahození z hole Dereka Granta podržel domácí gólman Kähkönen.
12:25'
Nyní střílel Matt Dumba, hostující obrana puk tentokrát nepustila na svého gólmana.
10:57'
Od modré čáry vystřelil Jared Spurgeon. Gibson vyrazil do rohu.
10:16'
Puk se od Bjugstadovy hole odrazil do ochranné sítě za hostující brankou. Následuje reklamní přestávka.
09:24'
Zakázané uvolnění Anaheimu.
08:06'
Domácí rychle srovnávají! Mats Zuccarello posunul za brankou puk na Kirilla Kaprizova, který z první nabil před brankoviště VICTOROVI RASKOVI a ten střílel k levé tyčce z pohledu bezmocného Gibsona. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
07:11'
Hosté se zaslouženě ujímají vedení! Trevor Zegras se dostal k puku u levého mantinelu a křížnou přihrávkou poslal do úniku rozjetého MAXIMEHO COMTOISE. Ten si počínal chladnokrevně, zakončil svižnou střelou nad lapačku Kähkönena. Asistence: Trevor Zegras.
06:58'
Střely na branku – 2:8
06:25'
Kähkönen nyní ukryl puk v lapačce a tak tu máme reklamní přestávku.
06:10'
Další střelu na domácí branku vyslal Derek Grant. Kähkönen musel opět zasahovat.
05:50'
Nico Sturm zaútočil po levé straně. Střílel už z poměrně ostrého úhlu a nepřekonal tak Johna Gibsona, který puk ztlumil na hrudi.
04:42'
Kačeři začali aktivně! Obránce Haydn Fleury si udělal útočný výlet na levém křídle. Ještě si vylepšil pozici stažením kotouče na střed a jeho střelu musel Kähkönen vyrážet levým betonem. Následovala dorážka Troye Terryho, ale i tu brankář Wild pokryl.
03:09'
Adam Henrique pálil na domácí branku z levého kruhu a do akce opět musel finský gólman Minnesoty.
02:46'
Kähkönen nyní přikryl puk rukavicí a přerušil tak hru.
01:56'
Z levého kruhu to zkusil Sam Carrick. První zákrok si připsal domácí brankář Kähkönen.
01:27'
Ryan Hartman v první velké šanci zápasu! Z bezprostřední blízkosti nepřekonal hostujícího brankáře Gibsona!
00:33'
Od modré čáry napřáhl Jonas Brodin, který mířil vedle hostující branky.
00:01'

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, Bonino, Fiala – V. Rask, Bjugstad, Sturm.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, Fowler (A), Drysdale, H. Fleury, Shattenkirk (A), Manson (A) – Terry, Zegras, Comtois – Heinen, Rakell, Steel – Carrick, Lundeström, Jones – Volkov, Henrique, D. Grant.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Fournier, Galloway.
Minnesota Wild:
To Minnesota bude hrát play-off určitě. Z 52 zápasů získala 71 bodů a v tabulce Západní divize ji patří třetí místo. Na druhé Colorado ztrácí jen bod, na vedoucí Vegas pak bodů pět. Wild, k jejichž oporám patří výtečně hrající nováček Kirill Kaprizov, naposledy odehráli domácí dvojzápas proti Vegas. Nejprve v přestřelce zvítězili 6:5, poté prohráli 2:3 v prodloužení. Divočáci mají k dispozici prakticky kompletní kádr. Na listině zraněných hráčů figuruje jen rakouský talent Marco Rossi, jenž nehraje od začátku zkráceného ročníku.