NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Kings - 27. ledna 2021   02:00

Minnesota
Minnesota
41:09' J. Eriksson Ek (M. Foligno, Greenway)
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Kings
Kings
24:02' MacDermid  (Athanasiou, J. Carter) • 45:08' Grundström  (Moore, Walker)
Minnesota
Rooney, South – Knorr, Baker
Xcel Energy Center, St. Paul
Kings

Skončilo nám utkání mezi Minnesotou a Los Angeles. Hosté zvítězili 2:1, i když v celkovém součtu zápasu lepším týmem určitě nebyli. Králové získali dva body hlavně díky skvělému výkonu gólmana Cala Petersena, který dnes rozhodně předčil svého kolegu na druhé straně. Rozdílovou trefu utkání nakonec dal ve 46. minutě Carl Grundström.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního rána. Na počtenou!

59:54'
Cal Petersen zůstal klečet, neboť domácí jej opravdu zasypali velkým počtem střel.
59:29'
Suterovo nahození bylo tečováno těsně vedle levé tyče. Minnesota ale pokračuje v tlaku.
59:16'
Hned po buly to Anže Kopitar zkusil na prázdnou bránu. Opuštěnou svatyni ale minul, a proto přichází zakázané uvolnění.
59:09'
Čas na oddech také přichází. Divočáci spřádají poslední plány na to, jak závěrečnou minutu třetí třetiny sehrát.
59:09'
Los Angeles přežilo těžké chvíle. Cal Petersen ale přerušil hru a teď určitě přijde oddechový čas Minnesoty.
58:45'
Kevin Fiala nejprve nebezpečně vystřelil z levé strany. Petersen vyrazil před sebe a domácí se dostali k dorážce. Brankář Kings ale zatím odolává.
58:21'
Kaapo Kähkönen je na střídačce. Minnesota to zkouší v šesti.
57:52'
O puk se nyní bojuje v rohu kluziště v obranné třetině Los Angeles. Za chvíli zřejmě dojde k odvolání brankáře.
57:16'
Alex Iafallo si nedokázal přebrat na hokejku vyražený kotouč. Dumba se musel vrátit do vlastní třetiny.
56:56'
Hra se v těchto chvílích hodně kouskuje. Petersen musel být pozorný, neboť domácí znovu předvedli za bránou šikovný manévr.
56:48'
Po střele Jareda Spurgeona kotouč nebezpečně poskakoval ve vzduchu těsně u brány hostů. Cal Petersen ale před Zachem Parisem zakročil lapačkou a puk sebral.
56:16'
Hosté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Pětice hostujících hráčů okamžitě prchá na střídačku.
55:36'
Jonas Brodin vystřelil z vrcholu kruhu. Petersen toho moc neviděl, neboť před ním stál Parise. Měl nakonec štěstí, protože puk zamířil těsně vedle zadní tyče.
55:08'
Kevin Fiala dostal kotouč proti holi. Švýcarský útočník okamžitě střílel, ale svatyni Los Angeles minul.
54:36'
Trevor Moore je ve třetí třetině hodně aktivní. Nyní zkusil štěstí bekhendem, ale Kähkönen byl v danou situaci lepší.
54:06'
Greenway se snažil otočit okolo brány, ale až ke střele se nedostal. Obranný val Kings byl úspěšnější.
53:37'
Další postavení mimo hru v podání celku v zelených dresech. Cal Petersen v uplynulých minutách moc práce neměl.
53:10'
Po ofsajdu Divočáků se bude vhazovat ve středním pásmu. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes šest minut.
52:49'
Eriksson Ek byl dlouho otravován bekem, až nakonec o puk přišel. Minnesota je směrem dopředu trochu v křeči.
51:56'
Athanasiou vzal v protiútoku zakončení na sebe. Možná měl spíše přihrávat Carterovi, který byl v lepší pozici. Athanasiou ale bránu netrefil.
51:16'
Trevor Moore propasíroval přihrávku na levý kruh, odkud pálil Michael Amadio. Druhý jmenovaný bránu zřejmě netrefil, trefil boční konstrukci.
50:46'
Po další reklamní přestávce už pokračujeme ve hře. Los Angeles v tuto chvíli vypadá, že náskok brání s přehledem.
50:22'
Victor Rask nabízel puk před bránu, ale k teči v tomto prostoru nedošlo. O chvíli později zakončoval z těžké pozice obránce Soucy, ale Petersen jeho záměr přečetl.
49:36'
Oba celky si nyní nepřesně předaly kotouč ve středním pásmu. Minnesotu rozhodně zastavila druhá branka Kings, od té doby už totiž není tak dominantní.
48:55'
Vypadalo to, že Kings zamíří do přečíslení 3 na 2. Nicméně Andreas Athanasiou nakonec nevystřelil, neboť neměl tolik potřebnou rychlost.
48:09'
Trevor Moore si najel až k bráně a následně zkoušel přihrávat. Jeho pobídku ale domácí bránící hráči zablokovali.
47:17'
Rychlý protiútok Dustina Browna zastavil Kaapo Kähkönen svou lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravici.
46:58'
Cal Petersen raději přikryl odražený puk pod svou lapačkou. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
46:07'
A domácí brankář měl znovu potíže, tentokrát po jemné teči Jeffa Cartera. Los Angeles je po vstřelené brance při chuti.
45:08'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Králové jdou podruhé v zápase do vedení. Kaapo Kähkönen sice od druhé třetiny moc práce nemá, ale hosté i z minima střel vstřelili dvě branky. CARL GRUNDSTRÖM si vybruslil od mantinelu do mezikruží. Z tohoto místa parádně vypálil do horního růžku. 1:2. Asistence: Trevor Moore a Sean Walker.
44:56'
Rána Seana Walkera od modré čáry skončila na pravém betonu Kähkönena.
44:24'
Dustin Brown po mantinelu jen vyhodil touš do střední třetiny. Kings se ve třetí periodě zatím k ničemu nedostali.
43:45'
Anže Kopitar musel vypomoct defenzívě, když dokázal odpálit přihrávku mířící do předbrankového prostoru. Wild jsou na tom ale daleko lépe bruslařsky.
43:09'
Oslabení Los Angeles bez větších potíží přečkalo. Pokračuje se tedy za vyrovnaného stavu při hře pět na pět.
42:36'
Minnesota kombinuje v útočném pásmu. Ranou z kruhu to navíc zkusil Dumba, ale zařízení netrefil.
42:04'
Kotouč se po teči hostů ocitl v ochranné síti. Hra je opět přerušena.
41:39'
Suter nabil Fialovi, jehož prudká střela se otřela o masku hostujícího brankáře.
41:09'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Carl Grundström – 2 min., zdržování hry / trenérská výzva).
41:09'
Minnesota právě vstřelila branku!
Vyrovnání už dlouho viselo ve vzduchu a nakonec zaslouženě přichází. Jordan Greenway se ještě neprosadil, ale hned po jeho akci objel bránu JOEL ERIKSSON EK a důrazným zakončením zastrčil puk za beton Cala Petersena. Los Angeles se pokoušelo verdikt zvrátit trenérskou výzvou, ale hosté neuspěli. 1:1. Asistence: Marcus Foligno a Jordan Greenway.
40:55'
Minnesota se snaží v útočném pásmu, ale bránící hráči Los Angeles to zatím zvládají.
40:19'
Hosté přežili další těžké chvíle. Cal Petersen se znovu výborně natáhl proti zakončení Marcuse Foligna, který si počkal na přihrávku spoluhráče z druhé strany. Kotouč poté poskakoval na brankovišti, ale Mikey Anderson jej odpálil na icing.
40:10'
40:01'
I z počtu střel na bránu je vidět, že druhá třetina patřila herně Minnesotě, avšak do vedení šlo Los Angeles. Už ve 25. minutě se prosadil muž, který nemá úplně v popisu práce střílet branky. Obránce MacDermid ale zůstal nehlídaný před bránou Wild a domácí celek dokázal potrestat. Hlavně ve druhé polovině prostřední části měli domácí velkou převahu, dokonce trefili hned dvakrát tyč, ale skvěle chytajícího Petersena zatím nepřekonali.
Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 16
40:00'
39:54'
Kevin Fiala ještě pálil z pravého kruhu, ale svatyni hostů minul.
39:35'
Střela Ryana Sutera od modré čáry byla skrytá, bohužel pro domácí však nemířila mezi tři tyče.
38:55'
Hosté už vyhazují přes všechny čáry a v tuto chvíli mohou poslat na led čerstvé síly.
38:21'
Neuvěřitelný Cal Petersen znovu zachránil Los Angeles před inkasováním. Střelu Fialy vyrazil před sebe k Parisemu, který se neprosadil stejně jako Spurgeon těsně po něm. Gólman Kings se natáhl na brankovišti.
38:10'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Moore – 2 min., vysoká hůl).
37:29'
Hosté pouze nahodili a jeli vystřídat. Do konce druhé periody zbývá něco málo přes dvě a půl minuty.
36:45'
Po delší době se hraje v obranném pásmu Divočáků. Také Los Angeles chce směrem dopředu něco vymyslet.
36:21'
Další tyč domácích! Marcus Foligno vypálil z levé strany zpoza beka zápěstím přímo do brankové konstrukce.
35:49'
Suterova střela byla sražena mimo tři tyče. Minnesota ale zase nebezpečně kombinuje před bránou Kings.
35:07'
Foligno udržel na zádech beka hostů a ihned poté zakončil bekhendem. Cal Petersen si ale vybruslil z brány a levým betonem zasáhl.
34:36'
Kevin Fiala se protáhl po levé straně až ke střele. Jeho pokus zazvonil o tyč, takže domácí byli blízko k vyrovnání.
34:28'
Hra je přerušena a hosté za to určitě musí být rádi. Minnesota se pomalu ale jistě dostává stále častěji do hry.
34:13'
Matt Roy přitlačil svého soupeře na mantinel, ale kotouč vydolovat pod bruslemi nedokázal.
33:47'
Útočná aktivita Wild ale vyšla vniveč. Nyní už je puk na hokejkách hráčů v bílých dresech.
33:07'
Kings poměrně dlouho nevystřídali a teď se ocitli pod tlakem. Domácí si přihrávají v útočné třetině.
32:46'
32:17'
Hosté se už dostávají s kotoučem na holi do střední třetiny, ale Minnesota rozhodně pořádně zahrozila.
31:44'
Překvapivá přihrávka Kaprizova nadělala obraně hostů problémy. K zakončení se dostal Zach Parise, ale zkušený útočník trefil pouze boční síť.
31:21'
Domácí dlouho hledali vhodnou palebnou pozici. Nakonec vzal zodpovědnost na sebe Jared Spurgeon, ale jeho rána zamířila o pár centimetrů vedle bližší tyče.
30:46'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., nedovolené bránění).
30:44'
Kirill Kaprizov šikovně našel Nicka Bonina, který se přímočaře vydal před bránu. Jeho rána bekhendem ale byla zastavena Petersenem.
30:18'
Los Angeles znovu trochu přitlačilo a dostalo se k další střele. Kaapo Kähkönen ale mírnému tlaku hostů odolal.
29:42'
Jeff Carter jen tak plácl do kotouče ve snaze, aby se puk dostal před bránu. Brodin však v obranném pásmu zapracoval dobře.
29:16'
Kevin Fiala parádní přihrávkou z otočky našel volného Nicka Bjugstada, jenž pálil z levého kruhu. Cal Petersen se ale výborně přemístil a nyní rozhodně zachránil svůj celek před vyrovnáním skóre.
28:52'
Nyní sledujeme spíše boj než kvalitní hokej. Hraje se převážně ve středním pásmu.
28:12'
Lias Andersson se snažil protlačit mezi beky, ale zadáci Wild byli na něj až příliš důrazní.
27:33'
Matt Dumba s přehledem zastavil rodící se útok Los Angeles. Posléze podržel puk, aby si jeho spoluhráči mohli chvíli odpočinout.
26:49'
Cal Petersen si pokryl prostor před brankovištěm, i když právě v tomto místě Eriksson Ek nebezpečně dorážel.
26:33'
Kotouč se ztratil z dohledu rozhodčích, takže hra se musela přerušit. Na pořadu dne je první komerční pauza v rámci druhé periody.
25:58'
Fialovi manévr na modré čáře hrubě nevyšel, dopředu tak mohl postupovat Mikey Anderson, jenž ale neměl tolik potřebnou rychlost.
25:15'
Michael Amadio si dělal prostor na kotouči, ale přes tři bránící hráče domácích se nedostal do lepší pozice.
24:46'
Vhazovat se bude před Petersenem. Minnesota zajisté bude chtít rychle odpovědět na první branku Los Angeles.
24:02'
Do vedení jde hostující Los Angeles! Jeff Carter přihrál ze strany před bránu, touš jemně tečoval Athanasiou a i díky tomuto protečování se černá guma dostala ke KURTISI MACDERMIDOVI, který si najel k zadní tyči. Rychlou střelou pod víko poprvé v zápase překonal Kähkönena. 0:1. Asistence: Andreas Athanasiou a Jeff Carter.
23:23'
Zdá se, že Drew Doughty s rozehrávkou nikam nespěchá. Už zhruba pět sekund drží puk na hokejce a čeká na nabídku spoluhráčů.
22:52'
Podobná hromada soubojů je k vidění i u mantinelu na druhé straně.
22:17'
Domácí zatím jsou ve druhé části aktivnější, nyní ale honí puk pouze po mantinelech.
21:49'
Minnesota zůstala na puku v útočné třetině a konkrétně Marcus Foligno si najel do mezikruží. Pálit musel bekhendem, i tak Cala Petersena pořádně vystrašil.
21:12'
Spurgeon na druhé straně nahazoval před bránu. Petersen ale jeho nikterak nebezpečný projektil v pohodě vyrazil.
20:26'
Athanasiou přistrčil Lizotteovi, který okamžitě pálil. Jeho střelecký pokus ale až k bráně nedoputoval, neboť domácí kapitán Jared Spurgeon odvedl dobrou práci v defenzívě.
20:01'
První třetina v zápase mezi Wild a Kings skončila bez branek. Největší šance byla k vidění zřejmě už v 1. minutě, ale Jeff Carter gólmana Kaapa Kähkönena překonat nedokázal. Aktivnější byli spíše hosté, ale taky je nutno poznamenat, že hráli celkem 6 minut v přesilovce. V početní výhodě se ale Los Angeles prozatím neprosadilo.
Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 12
20:00'
19:29'
Přerušení nepřichází ani teď, neboť vyhozený puk z obranného pásma domácích zamířil přímo na bránu Petersena.
19:06'
Začíná probíhat poslední minuta první periody. Poměrně dlouho se už hraje bez přerušení.
18:15'
Nebezpečná bekhendová střela Nicka Bjugstada pořádně protáhla hostujícího brankáře. Petersen ale prokázal rychlý reflex.
17:54'
Kaprizov našel na modré čáře volného Dumbu, jenž si však střelu na poslední okamžik rozmyslel.
16:56'
Soucy je zpět na ledě. Minnesota v oslabení neinkasovala a nyní se bude moct předvést také směrem dopředu.
16:28'
Tuto početní výhodu si Kings asi za rámeček nedají. Ve druhé polovině přesilovky se spíše trápí a čtyřminutový trest domácích bude za chvíli pryč.
15:49'
Dustinu Brownovi se rána od modré čáry vůbec nepovedla. Minnesota se tak znovu dobře brání.
15:10'
Alex Iafallo zkusil štěstí z ostrého úhlu. Kaapo Kähkönen si ale velmi dobře pokryl veškerý prostor u přední tyče, neboť útočník hostů zakončoval z velkého úhlu.
14:39'
Walker se musí pro kotouč vracet až do vlastního pásma. Za pár sekund začne druhá polovina této přesilovky Los Angeles.
14:05'
Další útok hostů se musel utnout kvůli ofsajdu. Po krátkém přerušení se tak bude vhazovat v neutrální zóně.
13:49'
Teď už se domácí osvobozují, ale zajímavé náznaky šancí přesilová hra Los Angeles rozhodně má.
13:09'
Adrian Kempe pálil nebezpečně z pravého kruhu, ale gólman Kähkönen dokázal touš pohotově vyrazit do rohu kluziště.
12:56'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Carson Soucy – 2+2 min, vysoká hůl).
12:28'
A právě Cole hned po buly vypálil. Jeho razantní pokus ale skončil na rameni pozorného Cala Petersena.
12:16'
Ian Cole nepropasíroval přihrávku přes brusle bránícího hráče. Oba celky zatím kvalitně brání.
11:39'
Na druhé straně přišlo útočné snažení Kings, které však skončilo odpalem kotouče do střední třetiny.
10:38'
Nico Sturm promáchl odražený kotouč, který od betonu Petersena směřoval přímo proti němu. Minnesota si tak vytvořila náznak šance.
10:28'
Joel Eriksson Ek nezvládl přechod přes útočnou modrou čáru. Je zde tedy další přerušení a další ofsajd.
09:51'
A vzápětí přichází další icing domácích. Bránící pětice znovu nemůže vystřídat, takže se dá říct, že nyní mají výhodu Králové.
09:27'
Máme zde další přerušení hry. Tentokrát vinou zakázaného uvolnění, vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.
08:59'
Kopitar vracel na levou stranu Kempemu, který se ale ke střeleckému pokusu nedostal. Pro hosty je to škoda, neboť jeli v přečíslení tři na dva.
08:22'
Lizotte vyprodukoval přihrávku v pádu, ale adresáta tato pobídka nenašla. Nyní sledujeme pasáž hry, ve které převažují nepřesnosti.
07:40'
Amadio svedl na druhé straně důrazný souboj u mantinelu, ale na podstatně důraznějšího obránce nevyzrál. Kings se poté už v útočné třetině neusadili.
07:09'
Minnesotě nevyšla předávka v útočném pásmu, když si do kvalitní pozice najížděl bek Carson Soucy.
06:35'
Po ofsajdu Los Angeles zde máme první komerční přestávku. Na úvodní branku zápasu stále čekáme.
06:09'
Domácí přebrali aktivitu a nyní si hledají volné prostory v útočném pásmu. Konkrétně Matt Dumba se zapojil do ofenzívy.
05:42'
Blake Lizotte chvíli zůstal před bránou Kähkönena, moc prostoru k rychlejší střele ovšem nedostal.
04:56'
Andreas Athanasiou se po pravém křídle neprotlačil až k zakončení, bránící hráči domácích, v čele s obráncem Suterem, byli proti.
04:10'
Po střele z otočky si připsal hostující brankář Cal Petersen zákrok pravým betonem.
03:59'
Střílená pobídka Michaela Amadia mířila jen těsně vedle zadní tyče. Hra se poté přenesla na opačnou stranu a poprvé v zápase vystřelila i Minnesota.
03:38'
03:17'
Vzápětí přišla další rána Doughtyho. Zkušený zadák Kings ale znovu nenašel recept na finského gólmana ve službách Wild.
03:07'
Hosté zůstávají na kotouči v útočném pásmu, nyní kombinují v okolí mantinelu.
02:33'
Drew Doughty se pořádně opřel do střely z prvního doteku. Kaapo Kähkönen si ale připsal vynikající zákrok.
02:32'
Nyní se už domácí osvobodili vyhozením přes všechny čáry, takže mohou vystřídat.
01:55'
Gabriel Vilardi našel Athanasioua v předbrankovém prostoru, ale druhý jmenovaný chtěl celou situaci ještě vyšperkovat přihrávkou dozadu.
01:38'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ian Cole – 2 min., podrážení).
01:21'
Bjugstadovo nahození mířilo pouze k zadnímu mantinelu, navíc Fiala byl v ofsajdu, takže do hry se zapojit nemohl.
00:50'
Kotouče se zmocnili domácí beci, kteří rozehrávají z vlastní poloviny.
00:28'
Jeff Carter se z ničeho nic ocitl úplně sám před bránou, když se k němu odrazil puk po přistrčení Athanasioua. Útočník Los Angeles ale tváří v tvář Kähkönenovi neuspěl.
00:01'
Oba celky už jsou připraveny ke hře. Minnesota hraje v zelených dresech a Los Angeles v dresech bílých.

Minnesota Wild: Kähkönen (Hammond) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole – Fiala, Bjugstad, Parise (A) – Kaprizov, Bonino, Ma. Johansson – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Sturm.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Clague, Walker, MacDermid – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – J. Carter (A), Lizotte, Athanasiou – D. Brown, Vilardi, L. Andersson – Moore, Amadio, Grundström.

Rozhodčí: Rooney, South – Knorr, Baker.
Vzájemné zápasy z letošní sezony

Jak už bylo řečeno, oba celky se potkaly v této sezoně už dvakrát. V úvodním dvojzápase na ledě Los Angeles se pokaždé radovala Minnesota vítězstvím 4:3 po prodloužení. První zápas rozhodl v nastaveném čase Kirill Kaprizov, ten druhý zase Marcus Johansson.
Československá stopa v zápase

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista. Martin Frk z Los Angeles je totiž na listině dlouhodobě zraněných hráčů.

LOS ANGELES KINGS

Králové v tomto ročníku NHL nutně potřebují zlepšit výkony, protože uplynulé sezony nebyly v jejich podání moc dobré. Kings se zatím drží dobře, neboť posbírali 6 bodů v šesti zápasech, což stačí na pátou příčku v divizi. S Wild na úvod dvakrát prohráli po prodloužení, následně silnému Coloradu jednou podlehli a podruhé jej porazili a v minulých dvou zápasech nejprve prohráli se St. Louis 2:4 a v pondělí na tímto soupeřem vyhráli 6:3. Nejlépe si v produktivitě týmu z Los Angeles vede slovinský veterán Anže Kopitar, který si zatím zapsal 10 kanadských bodů za 1 branku a 9 asistencí.

MINNESOTA WILD

Minnesota vstoupila do nové sezony NHL velmi dobře. V šesti zápasech získala 8 bodů a v tabulce divize se nachází na druhém místě za zatím vedoucím Vegas. Svěřenci trenéra Deana Evasona vyhráli čtyři zápasy ze šesti, nejprve dvakrát porazili právě Los Angeles po prodloužení, poté podlehli 0:1 Anaheimu, ale stejnému soupeři to o dva dny později vrátili. Také se San Jose si Divočáci připsali jednu výhru a jednu prohru, v minulém utkání prohráli se Sharks poměrem 3:5. Nejlépe si v týmové produktivitě vede ruský úročník Kirill Kaprizov, jenž se po skvělých sezonách v barvách moskevského CSKA vydal zkusit štěstí za moře.
Přeji příjemné brzké středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Minnesoty Wild dnes na domácím ledě přivítají Los Angeles Kings. Duel v rámci Západní divize začíná krátce po 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.