NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Edmonton - 12. května 2021   23:08

Montreal
Montreal
01:58' Caufield  • 09:58' Suzuki  • 48:22' Suzuki (Caufield)
3:4
(2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Edmonton
Edmonton
08:35' Chiasson  (Neal, D. Kulikov) • 10:53' Nugent-Hopkins  (Barrie, McDavid) • 30:47' Draisaitl  (Chiasson, McDavid) • 60:27' Kahun  (Draisaitl, Barrie)
Montreal
Primeau (Allen) – Chiarot (A), Kulak, Ouellet, A. Romanov, Merrill, E. Gustafsson – Caufield, Suzuki, Armia – Perry (A), Kotkaniemi, Tatar – Byron (A), Evans, Lehkonen – Belzile, Frolík, Ylönen.
Skilliter, Furlatt – Cherrey, Shewchyk
Bell Centre, Montreal
Edmonton
M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Kahun – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, R. McLeod, Neal – J. Archibald, Khaira, D. Shore.

Michael Frolík (MTL) 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Edmontonu, který svého soupeře porazil poměrem 4:3 po prodloužení. Montreal vstoupil do třetí třetiny aktivně, a nakonec potřetí našel recept na brankáře Smithe. Nerozhodný výsledek nakonec platil i po konci třetí třetiny a následovalo tak prodloužení, které netrvalo vůbec dlouho. Nakonec druhý plusový bod bere hostující celek, který udeřil po necelých třiceti vteřinách hry.
60:27'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hned v úvodu prodloužení máme rozhodnuto! První útočnou akci sice podnikli domácí, jenomže následoval rychlý protiútok, který přinesl nahrávku na naprosto volného DOMINIKA KAHUNA, kterému se bleskovou střelou povedlo vyzrát na brankáře.
Asistence: Leon Draisaitl, Tyson Barrie.
60:01'
60:00'
59:40'
Domácí celek nyní zachránila branková konstrukce!
59:11'
Třetí třetina se spíše jen dohrává, následovat tak bude prodloužení.
59:00'
Minuta do konce třetiny.
58:10'
Domácím se přesilová hra zrovna moc nedaří. Nyní to od modré čáry zkoušel obránce Oullet, který mířil doprostřed branky, což bylo hodně snadné sousto.
57:27'
Montreal Canadiens se nedokázal ideálně udržet v pásmu soupeře a tomu se tak povedlo vyhodit daleko na opačnou stranu, kde se kotouče ujal Chiarot.
56:23'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., hákování).
55:54'
McDavid se po delší době dostal do sólové akce, při které to zkoušel zakončením po ledě. Primeau s tímto záměrem počítal a ideálně zakročil svým betonem.
55:24'
Edmonton nyní ukořistil nahrávku a zkoušel to nahozením do pásma soupeře, kde se moc dlouho neohřál napadající Nugent-Hopkins, který se musí vracet.
54:08'
Caufield je dnes hodně aktivní a sám se dostal do další slušné šance. Tentokráte své zakončení cpal na přední tyč, kde se ovšem vyznamenal brankář Smith.
53:14'
Romanov si musel dát pozor na napadajícího protihráče, který ho atakoval při rozehrávce za brankou. Nyní sledujeme hluchou pasáž, plnou osobních soubojů.
52:03'
Nahrávka do jízdy sice směřoval na domácího Lehkonena, jenomže puk se odrazil zpět do středního pásma, načež následoval ofsajd a také komerční přestávka.
51:12'
Nurse dokázal na zádech nechat protihráče a povedlo se mu rozehrát. Montreal Canadiens znovu aktivně napadal rozehrávku a vybojoval kotouč zpět.
50:00'
Do konce řádné hrací doby zbývá poslední desetiminutovka. Edmontonu se příliš směrem dopředu nedaří a před malým momentem musel zasahovat Smith.
49:33'
Montreal Canadiens tak díky zvýšené aktivitě v úvodu třetí třetiny dokázal srovnat krok a je opět vyrovnáno. Oba celky tak znovu začínáme opět od začátku.
48:22'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí celek po zásluze srovnává krok! Edmontonu se totiž nepovedlo zrovna ideálně rozehrát, nahrávku tak dokázal zachytit pozorný Caufield, který předkládal před branku na NICKA SUZUKIHO, jenž překonal přesouvajícího se brankáře Smithe.
Asistence: Cole Caufield.
48:14'
Larsson se jednoduše dostal na druhou stranu, kde si na jeho nabídku sjížděl Shore. Druhý jmenovaný se ke střele nedostal Montreal Canadiens otáčí hru.
47:22'
Gustafsson nabízel puk k modré čáře na Merrilla, který to nezkoušel nahozením na branku. Montreal Canadiens se zrovna moc nedostává do střeleckých pozic
46:13'
Romanov to zvládl kousek od vlastní branky a pokoušel se rozvinout rychlý protiútok svého celku. Při tom Evans potáhl kotouč, jenomže se nedostal přes Draisaitla.
45:40'
Domácí Lehkonen byl v dobré pozici, jenomže mířil vedle branky Oilers.
45:18'
Caufieldovi utekl kotouč daleko od hokejky, domácí ovšem zabojoval i získali ho zpět. Následovalo nahození od modré čáry, které zablokoval zadák Kulikov.
44:10'
Archibald nabízel kotouč do tandemu na Khairu, který byl přitlačen k mantinelu. Edmonton ani v tomto případě nezakončil a hra se znovu rychle otáčí vpřed.
43:22'
Zpět za vlastní branku nyní musel domácí Oullet, kterému se rozehrávka zrovna mco nepovedla. Přesto se do zakončení dostal Ylonen, který trefil soupeře.
42:05'
Do předbrankového prostoru si poté sjel Caufield, který se ovšem dostal mimo střeleckou pozici. Edmonton se až nyní dostal z pásma, Smith nezasahoval.
41:11'
Montreal Canadiens vstoupil do třetí třetiny velice aktivně. Perry to zkoušel objetím branky, posléze nabízel nahrávku k mezikruží, odkud mířil vedle Lehkonen.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se pohodlně dostal směrem do svého obranného pásma, kde převzal nahrávku Evans.
40:01'
Střely na branku: 17 – 16.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám naopak nabídla jedinou branku, o kterou se pro změnu postaral Edmonton. Ten se tak poprvé v tomto duelu dostal do vedení, znovu to bylo díky přesilové hře. Tato perioda nám znovu nabídla poměrně ofenzivní podívanou, lehce aktivnější byli právě hráči Oilers, kteří tak momentálně vedou o jednu branku.
40:00'
39:20'
Závěr třetiny patří hostujícímu celku, který soupeře sevřel a ten tak dlouho neohrozil brankáře Smithe.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:06'
Nabídka křížem měla směřovat na McLeoda, který ovšem na prudkou nahrávku nedosáhl. Montreal nyní číhá za vlastní brankou, na ledě je třetí formace.
37:25'
Montreal má poměrně velké problémy se založením kloudné útočné akce. Na opačné straně poté Turris pod sebou hledal Nugenta-Hopkinse, který nezakončil.
36:10'
Kulak se daleko s pukem nedostal a hrát tak mohl soupeř. Za obránce se dostával Kahun, který nakonec zakončil z úhlu, avšak trefil pouze rameno brankáře.
35:08'
Archibald se s pukem dostal na druhou stranu, kde mu ještě na pomoc přispěchal Chaira. Hostující dvojice narazila, na druhé straně nezakončil aktivní Caufield.
34:21'
Nahrávka na brusle Turrisovi nakonec hostům moc nevadila. Následná špatná rozehrávka domácích přinesla slibnou pozici právě pro Turrise, který ale nahrával.
33:17'
Za volným pukem se posléze jako první dostal hostující Kulikov, který musel rychle rozehrát. Jeho celek se dostal při rozehrávce pod tlak, který stále pokračuje.
32:07'
U modré čáry operoval s pukem Nurse, kterému se povedlo do střelecké pozice předat na volného kolegu Turrise, který pořádně protáhl domácího brankáře.
31:17'
Do nelichotivé pozice se tak dostává domácí celek, který bude muset poprvé v tomto duelu dotahovat. Krátce po vhazování to vyzkoušel forvard Tatar.
30:47'
Hostující celek využívá druhou přesilovou hru! Před domácím brankářem totiž panoval zmatek, puk se nakonec odrazil příhodně na hokejku LEONA DRAISAITLA. Ten měl před sebou prázdnou branku, na zemi navíc číhal ležící brankář Primeau.
Asistence: Alex Chiasson, Connor McDavid.
30:25'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nick Suzuki – 2 min., hákování).
30:00'
Od pravého mantinelu to z velké vzdálenosti zkoušel domácí Oullet, který ovšem mířil daleko vedle zadní tyče. Práce také pro Primeaua, který rozehrával.
29:30'
Nyní se znovu vhazovalo před domácím brankářem. Uspět se povedlo hostujícímu McDavidovi, avšak do protiútoku se dostávala domácí elitní formace.
28:15'
Smith si připsal další zákrok, přičemž se nejednalo o nic extra nebezpečného. Puk dokázal vyklepat z lapačky a jeho celek podnikl rychlou protiakci.
27:21'
S útočením nyní vypomohl také hostující Jones, který vracel kotouč pouze z domácí branku. Montreal Canadiens se rychle dostal kupředu, kde číhal brankář.
26:09'
Frolík nebezpečně pálil k zadní tyči, kde se navíc nacházel Ylönen. Puk se nakonec odrazil do hostujícího brankoviště, kde Montreal Canadiens nedorážel.
25:15'
Posléze se na druhou stranu s pukem dostal domácí Caufield, který si ho hodil kolem protihráče. Za ním ovšem číhal druhý obránce, který zakročil ukázkově.
24:34'
Přečíslení domácích nabídlo šanci, nicméně Smith dokázal zakročit.
24:10'
Oilers nedokázali druhou přesilovou hru využít, největší šanci měl u pravého kruhu Kahun, který pořádně zaměstnal brankář. Primeau vyrážel vedle branky.
23:13'
Posléze to nahrávkou k pravému kruhu zkoušel hostující McLeod, který ovšem mířil vedle svých spoluhráčů. Montreal Canadiens dokázal vyhodit do bezpečí.
22:37'
Za volným kotoučem se jako první dostal domácí Byron, kterému se povedlo zahrozit při vlastním oslabení.
22:15'
Na vhazování se nyní prosadil domácí Evans a Montreal Canadiens dokázal vyhodit na druhou stranu, kde s rozehrávkou vypomohl také brankář Smith.
21:37'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nick Suzuki – 2 min., krosček).
21:11'
Na levém křídle se prodíral podél hrazení do pásma domácí Perry, kterému se to nakonec povedlo. K zakončení to nevedlo a soupeř dokázal rychle otočit hru.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se znovu jako první vydal do svého obranného pásma, odkud rozehrával Chiarot.
20:01'
Střely na branku: 8 – 9.
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hned čtyři přesné zásahy. Montreal se dostal do rychlého vedení, jenomže soupeř dokázal srovnat krok. Edmonton si posléze zahrál první přesilovou hru, během které inkasoval. Oilers se přesto dokázali v přesilové hře prosadit, díky čemuž srovnali na současných 2:2.
20:00'
19:12'
U levého kruhu posléze nezpracoval jeden z hostů a domácí vyhodili na icing.
19:00'
18:24'
Hodně prostoru měl před sebou Kahun, který nakonec v tandemu hledal McDavida. Posledně jmenovaný trefil protihráče, nápor hostujícího celku pokračuje.
17:10'
Po vhazování se k bleskovému zakončení dostal domácí Caufield, který trefil pouze připraveného brankáře. Smith tak zasahoval, následuje další vhazování.
16:18'
Do protiútoku se po levém křídle prodíral domácí Toffoli, který se daleko nedostal. Domácí ovšem ukázkově napadali rozehrávku a povedlo se jim vypálit.
15:20'
Napadající Neal se nakonec dostal k puku, zpětná nahrávka k modré čáře na Larssona byla hodně nepřesná. Oilers tak vyklidili pásmo, kam rychle nahodili.
14:12'
Montreal narazil před červenou čárou, přesto Petry nadvakrát dostal kotouč na druhou stranu. Evans zadovkou hledal spoluhráče, které ale nedokázal najít.
13:15'
U modré čáry měl hodně času na zakončení hostující Barrie, který nakonec pálil kousek vedle branky. Primeau nemusel zasahovat, domácí vyhodili na icing.
12:21'
Do protiútoku se posléze dostával domácí Armia, který pouze prodlužoval směrem za branku soupeře. Tam se nacházel Toffoli, který narazil do protihráče.
10:53'
Hosté přeci jenom využívají přesilovou hru! Edmonton se dokázal usadit v pásmu soupeře, kde si až do střelecké pozice sjel RYAN NUGENT-HOPKINS. Jeho rána zápěstím směřovala přesně k bližší tyči, kam se brankář Primeau nedokázal ideálně natáhnout.
Asistence: Tyson Barrie, Connor McDavid.
09:58'
Domácí skórují při vlastním oslabení! NICK SUZUKI se totiž z vlastního pásma dostal do toho opačného, kde sice mohl hledal spoluhráče, místo toho to vzal na sebe. Jeho rána zápěstím nakonec propadla mezi beton, Smith ani tentokráte svůj celek nepodržel.
Bez asistence.
09:50'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Nejprve se prosadil Montreal, nyní pro změnu odpověděl Edmonton.
09:44'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., vysoká hůl).
08:35'
Hostující celek srovnává krok! Edmontron se nyní dostal k náporu, při kterém se v mezikruží dostal k puku ALEX CHIASSON. Ten si ho potáhl ještě k pravému kruhu, odkud střelou zápěstím přeci jenom propasíroval kotouč za záda domácího brankáře.
Asistence: James Neal, Dmitrij Kulikov.
08:16'
Vhazovalo se po pravici brankáře Smithe. Tomu se povedlo zakročit krátce po vhazování, střelecký pokus v podání Staala vyrážel betonem vedle své branky.
07:35'
Oilers se nyní dostali za opačnou modrou čáru, kde byl čistým způsobem zastaven Draisaitl. Do protiútoku se tak hnal Tatar, který trefil pouze brankáře.
07:22'
Do dobré šance se dostával jeden z domácích, který místo zakončení ještě nahrával pod sebe, což bylo špatné řešení. Edmontonu se tako finální fáze nepovedla.
06:17'
Yamamoto nyní počkal na podporu od svých spoluhráčů, nicméně nic nebezpečného jsme nakonec neviděli. Bear to posléze zkoušel nahozením od modré.
05:12'
V rychlostním souboji se dokázal uplatnit domácí Petry, který navíc včas rozehrál o mantinel. Montreal Canadiens se daleko nedostal a u puku je Primeau.
04:34'
Nugent-Hopkins se u levého kruhu dostal k zakončení, které směřovalo vysoko nad branku.
04:08'
Tatar posléze operoval vedle hostující branky, kde se mu nakonec nepovedlo vymyslet nic nebezpečného. Na opačné straně pro změnu neuspěl Archibald.
03:13'
V obraně se povedlo zakročit domácímu Merrillovi, který na dlouhou hokejku prodlužoval směrem za hostující branku, kde se jako první k puku dostal Barrie.
02:41'
Edmontron to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se může otočit.
01:58'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Montreal totiž obsadil útočné pásmo, kde se u levého kruhu dostal ke kotouči talentovaný COLE CAUFIELD. Ten to nakonec zkoušel mezi betony brankáře Smithe, který tak poprvé inkasoval.
01:12'
Sudí signalizoval ofsajdu Oilers, hosté tak museli vykldiit pásmo. Posléze měl první práci hostující brankář Stalock, který si se skákajícím kotoučem poradil.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do svého obranného pásma, odkud rozehrával zadák Edmundson.
00:01'

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Chiarot, Kulak, Ouellet, A. Romanov, Merrill, E. Gustafsson – Caufield, Suzuki, Armia – Perry, Kotkaniemi, Tatar – Byron, Evans, Lehkonen – Belzile, Frolík.

Edmonton Oilers: Stalock (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson, D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid, Kahun – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – Chiasson, R. McLeod, Neal – J. Archibald, Khaira, D. Shore..
Montreal Canadiens

Na opačné straně se nachází Montreal Canadiens, které si také zajistil postup do vyřazovacích bojů. Montreal se aktuálně nachází na čtvrté pozici severní divize a stále má o co hrát. V sázce je totiž postup ze třetího místa, kde se s jednobodovým náskokem nyní nachází Winnipeg, který má před sebou ještě dva zápasy. Montreal ovšem nepůjde do tohoto zápasu v ideální formě, na svém kontě má totiž hned čtyři porážky v řadě. Naposledy se mu povedlo vyhrát před necelým týdnem, přičemž se mu na domácím stadionu povedlo porazit vedoucí Toronto poměrem 3:2 po prodloužení.
Edmonton Oilers

Hokejisté Edmontonu se dva kola před koncem ligového ročníku nacházejí na druhé pozici severní divize, kde také zůstanou. Oilers si tak pochopitelně zajistili postup do vyřazovacích bojů, bude to ze druhého místa. Edmonton momentálně ztrácí na vedoucí Toronto již šest bodů, což ani v případě dvou nadcházejících výher stačit nebude. Hostující tým tohoto zápasu dokázal z posledních pěti duelů vyhrát hned ve čtyřech případech. Jediná porážka přišla na domácím stadionu hodně překvapivě proti poslednímu Vancouveru, kterému se povedlo vyhrát vysoko 6:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.