NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Toronto - 11. února 2021   01:30

Montreal
Montreal
01:16' J. Anderson (Drouin) • 56:40' Tatar (Chiarot, A. Romanov)
2:4
(1:0, 0:1, 1:3)
Toronto
Toronto
35:18' Dermott  (Muzzin, Tavares) • 41:50' Holl  (Tavares, Muzzin) • 42:32' I. Michejev  (Kerfoot, Hyman) • 58:56' Hyman  (Matthews, Muzzin)
Montreal
Joannette, Markovic – Cherrey, Shewchyk
Bell Centre, Montreal
bez diváků diváků
Toronto

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního rána. Na počtenou!

3. Josh Anderson (MTL) – 1+0
Je dobojováno! Toronto zvládlo dnešní utkání lépe a po výhře 4:2 potvrzuje pozici nejlepšího týmu v celé soutěži. Do utkání sice nevstoupilo moc dobře, protože domácí se trefili už ve 2. minutě díky Joshi Andersonovi. Vyrovnání přišlo až na konci druhé třetiny z hokejky Travise Dermotta. Pro něj, i pro Justina Holla, se jednalo o první trefu v sezoně, právě Holl se totiž zapsal do střelecké listiny necelé dvě minuty po začátku třetí periody. O chvíli později na něj navázal i Ilja Michejev a rázem to s hosty vypadalo velmi dobře. Naději pro Montreal sice ještě vykřesal Tomáš Tatar, ale poslední slovo mělo Toronto brankou Zacha Hymana do prázdné brány. Dva body tak dnes putují do Toronta.
59:52'
Je rozhodnuto! Toronto se ubránilo a teď už utkání dohraje co nejdále od své brány.
59:26'
Domácí to sice ještě znovu zkouší bez brankáře, ale žádný větší tlak před Andersenem zatím nemají.
58:56'
Toronto právě vstřelilo branku!
Nepřipravená hra bez brankáře ale znamená pro Montreal trest. Matthews vyvezl puk z vlastního pásma a poté přihrál do strany ZACHU HYMANOVI, který vstřelil gól do opuštěné klece Canadiens. 2:4. Asistence: Auston Matthews a Jake Muzzin.
58:49'
Price už je na střídačce. Powerplay domácích právě začíná!
58:23'
Nyní se ale hraje ve třetině Montrealu. Domácí se musí pokusit hru přenést zpět na stranu opačnou.
58:06'
Jesperi Kotkaniemi nahodil do náruče Andersena. Pro svůj celek udělal dobrou věc, protože vybojoval vhazování v útočné třetině.
57:57'
Navíc po kvalitním napadání Johna Tavarese se do šance dostal William Nylander, který ale jemnou tečí přesunujícího se Careyho Price neoblafl.
57:50'
Domácí to však musí se založením útoku zkusit znovu. Nyní se jim přechod přes střední pásmo nepovedl.
57:22'
Toronto drží puk v útočném pásmu. Montreal ale co nevidět odvolá Price z brány, aby získal výhodu v počtu hráčů na ledě.
56:40'
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal se dostává do hry! Na rozdíl jediné branky snižuje TOMÁŠ TATAR! Rána Bena Chiarota z kruhu byla lehce tečována hostujícím hráčem. Poskakující puk nadělal Andersenovi potíže a toho využil dorážející Tatar. 2:3. Asistence: Ben Chiarot a Alexandr Romanov.
56:25'
Po dobré práci Tatara našel Suzuki zpoza brány Chiarota, jehož střela z vrcholu kruhu skončila na hrudi Andersena.
55:43'
Marner vystřelil, i když byl otravován hned třemi hráči soupeře. Střelu se snažil utáhnout k přední tyči, jenže tento prostor netrefil.
54:58'
Michejev se snažil bleskurychle protlačit po pravém křídle. Ve chvíli, kdy se chystal vypálit, mu ale touš utekl z čepele. Protiútok hostů tři na jednoho tedy branku nenabídl.
54:36'
Alexandr Romanov napřáhl od modré čáry, ale Andersen měl před sebou dobrý výhled, proto zakročil bez potíží.
54:08'
Frederik Andersen následně zasáhl i se štěstím. Toronto ale už kombinuje v útočném pásmu, do třetiny soupeře totiž puk zavezl Kerfoot.
53:39'
Zach Bogosian ubránil přední tyč, protože dokázal zamezit přihrávce Artturiho Lehkonena zpoza brány.
53:03'
Čas už Canadiens poměrně rychle utíká. Toronto je každou vteřinu blíže a blíže k dalšímu vítězství.
52:36'
Joel Armia měl problém s tím, aby zpracoval prudkou přihrávku Suzukiho. Nicméně kotouč alespoň protečoval do útočného pásma.
52:00'
Anderson se pokusil o rychlou přihrávku z rohu kluziště. Bekhendem ale svou pobídku nenačasoval nejlépe.
51:21'
Andersen musel být na pozoru, neboť jej domácí útočníci velmi nebezpečně ostřelovali. Gólman Toronta ale odolává fantasticky.
50:50'
Carey Price musel vyjet z brány a svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou. Zvolil nabídku Webera, který se pokusí rychle hru otočit dopředu.
50:22'
Toronto teď pouze nahodilo k zadnímu mantinelu a už míří na střídačku. Hosté se rozhodně nikam nepoženou.
49:52'
Čtvrtá formace hostů předvedla v útočné třetině tolik potřebný důraz. Z něj mohl těžit Spezza, to by ale musel trefit kotouč lépe.
49:12'
Jesperi Kotkaniemi to zkusil individuální akcí. Středem kluziště se ale do výhodné pozice neprobil. Andersen mu navíc zakončení zamezil rychlým vystrčením své hokejky.
48:25'
Suzuki nabíjel Petrymu mezi kruhy. Elitní zadák Habs ale nezakončil, neboť i tentokrát byli beci Maple Leafs rychlejší.
47:46'
Josh Anderson ale zůstal nehlídán mezi kruhy, odkud razantně vystřelil. Svatyni Maple Leafs ale z celkem kvalitní pozice netrefil.
47:12'
Auston Matthews se vrátil na obrannou polovinu, aby pomohl získat kotouč zpět na hole hokejistů v bílých dresech. To se nejlepšímu střelci soutěže nadmíru povedlo.
46:42'
V podobné pozici byl o chvíli později i Zach Hyman, Carey Price se ale rychle a včas přesunul k levé tyči.
46:03'
Domácí mnohem častěji chybují, to lze samozřejmě přičíst tomu, že se musí více tlačit dopředu. Kotkaniemi ztratil puk a hosté vyrazili do brejku. Ten ale nedovršili do úspěšného konce, Spezza u zadní tyče na přihrávku nedosáhl.
45:40'
Po zásahu vysokou holí se bude vhazovat po levici Frederika Andersena. Dánský brankář je ve třetím dějství zatím bez práce.
45:05'
Kerfoot se na druhé straně zase dostával k zakončení. Střelu z levého křídla ale nenamířil přesně mezi tři tyče. Price zasahovat nemusel.
44:33'
Drouin se nedostal před Bogosiana, který si na vlastní modré čáře splnil defenzivní povinnosti skvěle.
44:08'
Domácí jsou z rychlého vstupu do třetiny ze strany Toronta zaskočení. Nyní pouze vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
42:32'
To může být pro Montreal tvrdý direkt, neboť Toronto dává v rychlém sledu další gól! Zach Hyman zavezl puk před Price, rychle se otočil a posunul na Kerfoota. Tomu sice černá guma sklouzla z čepele, ale přímo na hůl spoluhráče. Tím byl ILJA MICHEJEV, který jen dorazil do poloprázdné brány. 1:3. Asistence: Alexander Kerfoot a Zach Hyman.
41:50'
Za Maple Leafs zatím dnes dávají góly jen obránci. Hosty poprvé do vedení v zápase poslal JUSTIN HOLL. Důrazný bek Toronta si najel na modrou čáru, zpracoval si postrčení Tavarese a poté nechytatelně vystřelil nad lapačku. 1:2. Asistence: John Tavares a Jake Muzzin.
41:39'
Toronto drží puk ve střední třetině a za okamžik se zřejmě pokusí zaútočit.
41:09'
Jako první ve třetí části vypálil hostující John Tavares, který si zpracoval přihrávku Nylandera. Z levého kruhu ale brankáře Montrealu nepřekvapil.
40:01'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., nesportovní chování).
40:01'
Počet střel na bránu v dnešním utkání zatím tak trochu mate. Sledujeme vyrovnaný souboj, ve kterém mělo více šancí hostující Toronto. Mnoho situací ale překombinovalo, a i proto má Montreal střeleckou převahu, protože domácí se snaží pálit ze všech pozic. Hosté ve 36. minutě zaslouženě srovnali po střele Travise Dermotta, která zaplula pod horní tyč. Oba týmy jsou tedy k vítězství stejně daleko i blízko. Rozhodne třetí třetině nebo až prodloužení či nájezdy?
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 12
40:00'
39:47'
Toffoli si ale v útočném pásmu našel prostor a z pravé strany vyslal skrytý střelecký pokus. Andersen touš ramenem vytěsnil.
39:19'
V plném proudu už probíhá poslední minuta druhé třetiny. Hraje se v obranném pásmu Canadiens.
38:33'
Phillip Danault neměl podporu spoluhráčů, a proto se ve velké rychlosti rozhodl střílet. Andersena ale nikterak víc neohrozil.
37:56'
Jason Spezza se snaží hrát přímočarý hokej. To potvrdil i teď, když okamžitě z otočky mířil na bránu. Také tuto střelu ale domácí zablokovali.
37:36'
Matthews překvapivě zpoza brány hledal Marnera. První muž produktivity Toronta se snažil rychle pálit, jenže Weber mu ránu zamezil.
36:46'
Drouin si obhodil beka a následně mířil k přední tyči. Andersen ale zasáhl i proti tomuto pokusu.
36:30'
Jeff Petry si najel na pravou stranu, odkud zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči. Frederik Andersen se ale činil, kotouč totiž dokázal vyrazit na poslední chvíli.
35:53'
Hned po buly chtěl Toffoli co nejrychleji vystřelit, ale jeho záměru si moc dobře všiml obránce Rielly, který mu do kotouče vložil hokejku.
35:18'
Při hře čtyř proti čtyřem se prosadil TRAVIS DERMOTT. U modré čáry si vyměnil pozici s útočníkem a dokázal si najet do volného prostoru na přihrávku Muzzina. Následně z levého kruhu vypálil přesně pod břevno, takže Price nedokázal reagovat. 1:1. Asistence: Jake Muzzin a John Tavares.
35:04'
Nylander z velkého úhlu mířil k přední tyči, Price ale vytasil rameno, díky kterému zakročil.
34:26'
Matthewsova pěkná přihrávka oslovila Marnera, který už mohl střílet, ale celou situaci lehce překombinoval, protože se ještě snažil volit přihrávku.
33:47'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jake Evans – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., hrubost).
33:47'
Čtvrtá lajna Habs se před Andersenem postarala o vzruch. Hostující gólman ale tlaku Lehkonena s Perrym odolal. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
33:33'
Toronto získalo kotouč v rohu kluziště a nyní vyčkává za bránou.
33:02'
Pierre Engvall šikovně projel levou stranou útočného pásma, ale jeho přihrávku poté na modré čáře promáchl obránce Justin Holl.
32:13'
Shea Weber to dvakrát po sobě zkusil na druhé straně z mezikruží. Obě jeho rány ale hosté zablokovali.
31:45'
William Nylander měl na holi dvě velké šance. Nejprve se dostal ke střele z levého kruhu a poté i k dorážce těsně před Pricem. Ani jednou ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
31:25'
Po zakázaném uvolnění celku v červených dresech se bude vhazovat po pravici Careyho Price.
31:02'
30:59'
Na konci oslabení Toronta ještě pálil Alexander Kerfoot. Centr třetí lajny hostů ale bránu o pár čísel přestřelil.
30:35'
Tatar to z podobné pozice vyzkoušel znovu, tentokrát ale zamířil do vyrážečky hostujícího brankáře.
30:13'
Po ose Kotkaniemi – Weber šel puk na levý kruh k Tomáši Tatarovi, jehož ránu zastavil Frederik Andersen lapačkou.
29:26'
Domácí si přihrávali podél mantinelu, ale o kotouč o chvíli později stejně přišli. Canadiens začínají svou druhou přesilovku velmi podobně, jak odehráli tu první.
29:02'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Bogosian – 2 min., držení).
29:02'
Při ponechané výhodě Montrealu měl velkou šanci Tyler Toffoli, který ale v mezikruží nedokázal trefit svatyni hostů.
28:16'
Po souboji Boyda puk nebezpečně poskakoval na brankovišti domácích. Price jej holí posunul na obránce Romanova.
27:35'
Tomáši Tatarovi nevyšla zpětná přihrávka, kterou hledal Danaulta. Pobídku slovenského forvarda dokázal přečíst William Nylander, jenž vypomohl defenzívě.
26:59'
Jonathan Drouin předvedl pěknou kličkovanou na levé straně útočného pásma, ale Andersona v lepší pozici najít už nedokázal.
26:12'
John Tavares po jednom z předchozích soubojů odjel do šaten. Uvidíme, jestli se do dnešního utkání vrátí.
26:12'
Perryho rychlá přihrávka mířila před brankoviště. V jeho snažení ale pokračoval Evans, jehož žabička nadělala Andersenovi poměrně značné potíže. Brankář Maple Leafs ale puk ve své výstroji podržel.
25:17'
Jeff Petry vyslal na druhé straně táhlou ránu od modré čáry. Andersen si šteloval vyrážečku, ale nakonec ji použít nemusel.
24:47'
Toronto je v úvodních pěti minutách po většinu hrací doby zaparkováno před bránou Montrealu. Je zřejmé, že chce co nejrychleji srovnat stav.
24:09'
Mitchell Marner našel geniální přihrávkou zpoza brány Zacha Hymana u tyče. Price se přesouval spolu s Marnerem, takže na přihrávku do jeho protipohybu reagovat nemohl. Hyman ale ve vyložené pozici kotouč netrefil dobře.
23:28'
Muzzin se snažil rozjet útočnou akci přes Petana, který se však na modré čáře zastavil, neboť od Romanova prostor nedostal.
22:56'
Anderson si v útočném pásmu hledal prostor, ale hráči Toronta u něj byli rychle, nic mu nepovolili.
22:31'
Alexander Kerfoot nabral velkou rychlost po levém křídle, svou ránu ale namířil pouze do Careyho Price. Toronto však ukazuje, že rozhodně chce na tempu přidat.
22:12'
Dermottovo nahození od modré čáry bylo domácími bránícími hráči sraženo mimo nebezpečnou pozici.
21:56'
Znovu to zkoušel Tavares, který ani tentokrát neuspěl. Vyloženou pozici ale na hokejce pro změnu neměl.
21:24'
William Nylander si to na druhé straně mířil vpřed, ale právě Edmundson jej dobrou hrou tělem dokázal zastavit.
21:06'
Joel Edmundson zastavil se štěstím kotouč na útočné modré čáře. Hned poté vypálil, ale Andersen problém se zákrokem pravým betonem neměl.
20:38'
20:23'
Neuvěřitelný Carey Price zastavil rychlým postřehem ránu Johna Tavarese z bezprostřední blízkosti. Přihrával mu Mitchell Marner, který si svého kapitána všiml.
20:01'
Skončila první třetina souboje mezi Montrealem a Torontem. Branka padla už ve 2. minutě. Přesnou trefou mezi betony se prosadil domácí křídelník Josh Anderson, který se tak trefil už podeváté v sezoně. Montrealu úvod zápasu patřil, ale na konci třetiny se díky svým přesilovkám dostali do hry i hosté. Hlavně v závěru periody byli blízko k vyrovnání Boydem, ale útočník Toronta netrefil dobře Petanovu pobídku.
Střely na bránu po 1. třetině: 9 – 6
20:00'
19:36'
Montreal se snaží být aktivní i v oslabení, což se mu momentálně dobře daří.
19:08'
Matthews od mantinelu rychle uvolnil před bránou stojícího Hymana, ale druhý jmenovaný si přihrávku ze strany nedokázal zkrotit. Puk tedy zamířil pod lapačku domácího brankáře.
18:38'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).
18:38'
Travis Boyd měl na hokejce možnost k vyrovnání skóre, ale před poloprázdnou bránou přihrávku Petana promáchl. Petan byl faulován, takže hosté si zahrají další početní výhodu.
18:08'
Jimmy Vesey chtěl vystřelit z prostoru mezi kruhy, ale hole hráčů Canadiens mu v tom zabránily.
17:33'
Josh Anderson předvedl u mantinelu kvalitní fyzickou hru. Okolo bránících hráčů Maple Leafs ale přejít nedokázal.
17:08'
16:43'
Toronto se sice znovu tlačilo dopředu, ale beci domácích dokázali dostat puk pryč z vlastní třetiny.
16:18'
Po těžkém úvodu oslabení odvádí dobrou práci v útočném pásmu Montrealu Tyler Toffoli.
15:42'
Rielly posunul na vrchol kruhu Matthewsovi, jehož tvrdá rána zamířila jen těsně vedle šibenice u přední tyče.
15:29'
Toronto ale poměrně tvrdě doráželo před bránou. Hyman se snažil vší silou kotouč dorazit za Price, brankář Montrealu ale odolal.
15:20'
Střílená pobídka Marnera sice mířila do mezikruží, ale k teči před Pricem nedošlo.
15:08'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., hákování).
14:50'
Matthews se musel rychle vracet do vlastní třetiny, aby stačil odehrát puk, neboť velmi nepříjemně na něj dotíral Danault. Nakonec byl domácím pískán ofsajd.
14:44'
Čtvrtá formace Toronta předvedla zatím asi nejlepší střídání svého celku v utkání. Znovu byl Spezza tím hráčem, který se dostal k zakončení. Priceho, jenž si pokryl přední tyč, nepřekonal.
14:11'
Jason Spezza zůstal v jednu chvíli úplně sám u zadní tyče, ale z celkem dobré pozice rozvlnil pouze boční síť.
14:00'
Andersen zachytil puk za bránou, aby jej okamžitě mohl rozehrát do strany.
13:34'
To už však neplatí, neboť Auston Matthews nahazoval puk od modré čáry. Jeho pobídka byla mířena k teči, ale lapačka Careyho Price byla pohotovější.
13:16'
Tempo hry nám trošku upadlo, už poměrně dlouho jsme neviděli střelu na jedné či druhé straně.
12:37'
Tahle přesilovka se Montrealu opravdu nepovedla. Hostující hokejisté v ní nepovolili ani jednu střelu na Frederika Andersena.
11:59'
Weberovi navíc puk u modré čáry přeskočil hůl. Domácí se tak budou muset dopředu dostávat znovu.
11:28'
Teď se už ale hosté brání celkem slušně. Dvakrát vyhodili kotouč přes celé kluziště a mají dostatek času k vystřídání.
10:53'
Montreal to na začátku přesilovky špatně nesehrál. Petry rozdal puk na pravou stranu, odkud se touš dostal k Toffolimu, jenž ale v mezikruží promáchl.
10:37'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Pierre Engvall – 2 min., vysoká hůl).
10:19'
Montreal přežil celkem těžší chvíle bez větší úhony. Toronto se obtížně zatím dostává do lepších střeleckých pozic.
09:42'
Chiarot bojuje o kotouč a vypadá to, že se mu podaří jej získat na svou hůl.
08:55'
Hyman srdnatě bojoval u mantinelu, ale pod bruslemi domácích puk nevydoloval. Jeho spoluhráč Marner ale následně zapracoval dobře, takže hosté jsou chvíli usazeni před bránou Canadiens.
08:16'
Armia se snažil zpracovat kotouč těsně před brankovištěm Toronta, ale to se mu nepovedlo. Útočné snažení domácích tedy vyšlo vniveč.
07:19'
Ilja Michejev tentokrát střílel z levé strany, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Následně se Nylander snažil kombinovat s Tavaresem, ale obránci Montrealu stáli na svých místech.
06:48'
Je pískáno zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce domácích Canadiens. Bude se vhazovat před Careym Pricem.
06:26'
Převaha je zatím na holích domácích, kteří v úvodu utkání vyslali na dánského gólmana už sedm střeleckých pokusů.
06:12'
Nutno říct, že Frederik Andersen není na začátku zápasu příliš jistý. S celkem méně nebezpečnou střelou měl problémy. Nick Suzuki jej ranou z levé strany maximálně překvapil.
05:42'
Gallagher se snažil prostrčit kotouč na volného spoluhráče, ale bránící hráči Toronta zapracovali dobře. Přihrávku totiž odpálili do středního pásma.
05:06'
Hru uklidňuje ve vlastním pásmu Morgan Rielly, který čeká na nabídku svých spoluhráčů po stranách kluziště.
04:32'
Matthews hledal na modré čáře Brodieho, který však poté kotouč pouze odevzdal na hokejky domácích hokejistů.
03:51'
Ben Chiarot vypálil na druhé straně zápěstím. Kotouč ale zaplul těsně vedle vzdálenější tyče brány Toronta.
03:22'
Ilja Michejev nabral na pravém křídle obrovskou rychlost, díky které se natlačil před Price. Pohotovou střelou však zkušeného brankáře Habs nepřekonal.
02:38'
Danault nahodil do útočné třetiny. Před bránou Toronta bylo následně rušno, neboť Andersen za svou svatyní kotouč nezachytil. Do velmi dobré pozice mezi kruhy si sjel Tomáš Tatar, který však na ležícího gólmana hostů nevyzrál. Neuspěl ani dorážející Danault.
02:09'
Po ofsajdu Maple Leafs se musela hra přerušit. Kotouč se zpět do hry uvede v neutrální zóně.
01:16'
První gól utkání padá hned ve 2. minutě a Montreal se prosazuje ze své první střely na branku. Jonathan Drouin získal puk ve střední třetině a ihned oslovil na pravé straně rozjetého JOSHE ANDERSONA, jenž přesně zamířil mezi betony Frederika Andersena. 1:0. Asistence: Jonathan Drouin.
00:28'
Do prvního zákroku musel Carey Price, který nejprve vyrazil puk do rohu kluziště a posléze si musel poradit i s nebezpečnou dorážkou Zacha Hymana, který hledal volný prostor u přední tyče.
00:01'
Ještě nás čeká vyslechnutí kanadské hymny. Hned po hymně tedy hokejová klasika mezi Montrealem a Torontem může začít.
Utkání nám za pár minut začne. Montreal nastupuje tradičně v domácím prostředí v červených dresech, Toronto bude hrát v bílém.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Toffoli – Perry, Evans, Lehkonen.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Engvall, Kerfoot, Vesey – Spezza, Boyd, Petan.

Rozhodčí: Joannette, Markovic – Cherrey, Shewchyk.
Vzájemné zápasy z této sezony

Oba týmy se spolu střetly zatím jen jednou. Hned v úvodním dni NHL se radovalo pro prodloužení Toronto, které svého soupeře přetlačilo 5:4 po nastavené hrací době. Rozdílovou trefu si připsal obránce Maple Leafs Morgan Rielly.
Česká a slovenská stopa

Tomáš Tatar (Montreal) – 12 zápasů, 7 bodů (3+4)

TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy jsou momentálně nejlepším týmem celé soutěže. Ze třinácti dosud odehraných zápasů si připsaly 21 bodů a po základní hrací době prohrály jen dvakrát. Toronto drží bodovou šňůru, která momentálně čítá už osm zápasů, z tohoto součtu utkání prohrálo pouze po prodloužení na ledě Edmontonu. Uplynulé tři klání sehráli svěřenci Sheldona Keefea proti Vancouveru. S Kosatkami vyhráli všechny tři zápasy s celkovým skóre 15:5. Mezi tři tyče by se měl také dnes postavit Dán Frederik Andersen, jenž si drží úspěšnost lehce na devadesáti procenty. Skvělý úvod sezony prožívá útočník Mitchell Marner, který je momentálně třetím nejproduktivnějším hráčem celé NHL za edmontonským duem McDavid – Draisaitl. Nejlepším střelcem ligy je zase Auston Matthews s jedenácti góly na kontě.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Mitchell Marner – 13 zápasů, 21 bodů (6+15)
2. Auston Matthews – 12 zápasů, 15 bodů (11+4)
3. John Tavares – 13 zápasů, 12 bodů (5+7)
4. William Nylander – 13 zápasů, 12 bodů (4+8)
5. Morgan Rielly – 13 zápasů, 11 bodů (2+9)

MONTREAL CANADIENS

Habs taktéž vstoupili do nového ročníku velice dobře. Už v loňském play-off na sebe upozornili, neboť dokázali v předkole vyřadit Pittsburgh, který byl v sérii velkým favoritem. Svěřenci Clauda Juliena jsou v tabulce Severní divize druzí, získali už 18 bodů ve dvanácti zápasech. Montreal, stejně jako Toronto, prohrál pouze dvakrát v základní hrací době. V úvodu ligy měl hned sedmizápasovou bodovou šňůru, ale poté přišla porážka doma s Calgary. Následně dvakrát přehrál Vancouver, ale v dalším klání už nestačil na Ottawu. V minulém utkání ale ottawským Senátorům oplatil předchozí porážku vítězstvím 2:1. Výborně si zatím vede brankář Jake Allen, jenž se určitě nechce smířit s rolí brankářské dvojky a v úvodu sezony má rozhodně lepší čísla než hvězdný Carey Price. Klíčovým mužem týmu je zadák Jeff Petry, jenž je druhým nejproduktivnějším bekem soutěže, hned za Quinnem Hughesem z Vancouveru.

1. Jeff Petry – 12 zápasů, 14 bodů (6+8)
2. Tyler Toffoli – 12 zápasů, 13 bodů (9+4)
3. Nick Suzuki – 12 zápasů, 12 bodů (3+9)
4. Josh Anderson – 12 zápasů, 10 bodů (8+2)
5. Jonathan Drouin – 12 zápasů, 10 bodů (1+9)
Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes nás čeká opravdu zajímavý duel, a to střet dvou elitních týmů Severní divize. Hokejisté Montrealu Canadiens dnes totiž přivítají Toronto Maple Leafs. Úvodní buly třaskavého kanadského souboje padne krátce po 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.