NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Chicago - 27. ledna 2021   02:00

Nashville
Nashville
24:47' Trenin (Olivier) • 51:06' Mikael Granlund (Cousins, Ekholm) • 61:57' Josi (Mikael Granlund, Haula)
Chicago

To už je z mé strany vše. Někdy opět u NHL na počtenou!
Tři hvězdy utkání:
Roman Josi (NSH) 1+0
Mikael Granlund (NSH) 1+1
Jakov Trenin (NSH) 1+0
Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:36
David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:54
Kdo se postavil do brankoviště?
Pekka Rinne (NSH) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 61:57
Malcolm Subban (CHI) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 61:57
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:20 (17:8, 8:7, 12:4 – 2:1)
Zblokované střely – 10:17
Vyhraná vhazování – 33:29
Trestné minuty – 4:8
Hity – 12:9
Hokejisté Nashvillu dnes dvakrát prohrávali, přesto nakonec berou dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Utkání nakonec rozhodl kapitán Roman Josi, který po předávce od Granlunda projel až před brankáře Subbana, jehož překonal forhendovou kličkou. Predátoři byli většinu zápasu aktivnější a bod navíc tedy vydřeli zaslouženě.
61:57'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí vítězí! Postaral se o to jejich kapitán ROMAN JOSI, který u modré čáry převzal kotouč od Granlunda, projel až před branku a po forhendové kličce zasunul puk kolem pravého betonu Subbana za brankovou čáru. Asistence: Mikael Granlund a Erik Haula.
61:26'
Do střely Dominika Kubalíka vložil hokejku Ekholm. Puk skončil až v ochranné síti.
60:59'
Na druhé straně našel Patrick Kane spoluhráče Mattiase Janmarka, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil Rinne!
60:41'
Filip Forsberg se uvolnil na pravé straně hřiště, jeho střelu však vyrazil Subban.
60:01'
Střely na branku – 37:19 (17:8, 8:7, 12:4)
Ve třetí třetině padl jediný gól, kterým domácí Mikael Granlund srovnal na 2:2. Bude se tedy prodlužovat.
60:00'
59:32'
Nikdo se už dopředu moc nežene. Vypadá to na prodloužení.
59:00'
Začala už poslední minuta třetí části zápasu.
57:51'
Ránu Josiho z osy kluziště vyrazil levým betonem Subban.
57:42'
Rychlou souhru hostí, do které se zapojil i Dominik Kubalík, zakončoval střelou z pravého kruhu Duncan Keith. Pekka Rinne puk nadvakrát zachytil a přerušil hru. Ještě jedna reklamní přestávka...
57:18'
Zakázaného uvolnění se dopustili domácí hráči.
56:53'
Střely na branku – 36:18
56:00'
Hosté dostali puk až za branku soupeře. Tečoval ho jednen z hráčů Nashvillu, takže se icing pískat nemůže a domácí musejí hrát.
54:57'
Pět minut do konce třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů rozhodne, nebo se bude muset jít do prodloužení...
53:47'
Hosté zvládli oslabení velmi dobře, už jsou kompletní.
53:17'
Hráči Chicaga se znovu osvobozují. Rozehrávat musí Rinne.
52:32'
Hosté opět vyhazují.
52:10'
Viktor Arvidsson pálil z voleje z levé strany, ale Murphy puk nepustil na brankáře Subbana. Hosté následně vyhodili.
51:46'
Andrew Shaw krosčekoval Cousinse a domácí si tak zahrají další přesilovku!
51:06'
Domácí srovnávají! Nick Cousins nabil na levý kruh MIKAELOVI GRANLUNDOVI, který střelou z první na lapačku překonává Subbana – 2:2. Asistence: Nick Cousins a Mattias Ekholm.
50:31'
50:25'
Roman Josi pálil od modré, Subban puk schoval do lapačky.
50:07'
Nyní nahrál Forsberg před branku Mattovi Ducheneovi, který se snažil puk zasunout za Subbana, ovšem ten ho má někde pod betony!
49:49'
Z pravé strany střílel Filip Forsberg. Trefil vyrážečku Subbana.
49:28'
Hosté se zatím dobře brání. Podařilo se jim vyhodit.
49:07'
Nyní byl kotouč sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Nashvillu.
48:39'
Hosté hned po buly odpálili puk až za branku soupeře.
48:30'
Ian Mitchell si počínal neopatrně v souboji s Duchenem, kterého podrazil. Přesilovka pro Predátory.
48:13'
Luke Kunin si rovnal kotouč příliš dlouho. Protihráč mu ho vypíchl od hole.
47:15'
Roman Josi zavezl puk před branku a místo střely pak hledal Ryana Johansena. Ani on nezakončil a domácí akce pokračuje za svatyní soupeře.
46:32'
Z pravého kruhu pálil Viktor Arvidsson, Subban byl však připraven. Následuje reklamní pauza.
46:15'
Zahrozili hosté. Před Rinnem se natahoval po puku Hagel, ovšem nedosáhl. Kotouč poté poslal do bezpečí obránce Fabbro.
44:29'
Matt Duchene střílel z pravého kruhu. Branku ale netrefil.
44:08'
Nápor domácích. Obrana Chicaga ale několik střel zablokovala a pokus Ryana Ellise, který prošel, pokryl Subban.
42:34'
Domácí drží puk na hokejkách většinu z dosavadního průběhu třetí třetiny. Dá se očekávat, že Černí jestřábi budou především bránit a vyčkávat na případné chyby soupeře.
41:49'
Matt Benning střílel od modré čáry, Malcolm Subban puk vyrazil.
40:31'
Filip Forsberg se snažil po objetí branky najít Ryana Johansena. Hostující obrana však přihrávku pokryla.
Hity – 11:6
Také po druhé třetině si Chicago drží jednogólový náskok. Predátoři přitom ve 25. minutě konečně zužitkovali svou aktivní hru, když jim vyrovnání zařídil Jakov Trenin. Ve 32. minutě však vystihl Ducheneovu přihrávku dlouholetý útočník Predátorů Mattias Janmark, který samostatný únik proměnil. S domácími pak mohlo být i hůře, ovšem od dalšího inkasovaného gólu je zachránil zákrokem ala Dominik Hašek jejich brankář. Nashville tak prohrává s Chicagem 1:2.
40:00'
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Na druhé straně to zkoušel z pravého kruhu Švýcar Pius Suter. Rinne má puk na hrudi.
38:10'
Viktor Arvidsson nabral rychlost na pravém křídle. Jeho střelu příklepem vyrazil pravým betonem dnes velmi dobrý Subban.
37:49'
Střela Connora Murphyho z vrcholu levého kruhu končí v lapačce Pekky Rinneho.
37:27'
Také domácí jsou v plném počtu. Pokračujeme ve standardním počtu hokejistů na obou stranách.
37:04'
Hosté v ní zatím nevystřelili. Teď už se zatím alespoň usadili v pásmu...
36:11'
Hosté v plném počtu. K dispozici mají zkrácenou přesilovku.
35:25'
Síly na ledě se vyrovnají! Luke Kunin dostává dvě minuty za hákování.
35:06'
Mikael Granlund u brankoviště tečoval přihrávku spoluhráče z rohu kluziště. Subban ale stačil zasáhnout betonem.
34:49'
Nyní hosté vyhodili.
34:20'
Domácí se sami připravili o pásmo nepřesnou přihrávkou Duchenea na Arvidssona.
34:10'
Carl Söderberg je vyloučen za hákování a po reklamní přestávce tak uvidíme přesilovku Predátorů.
32:27'
A s domácími mohlo být ještě hůře! Puk dostal do brankoviště David Kämpf a jeho dobrou práci mohl zužitkovat Brandon Hagel. Už to vypadalo, že Rinne bude překonám, ovšem domácí brankář nejprve dokázal zasáhnout úzkou částí své hole a poté se v brankovišti přetočil ve stylu Dominika Haška a kotouč zastavil na ledě položenou levou rukou!
31:43'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté si počkali na chybu soupeře, kterou nekompromisně ztrestali! Duchene se snažil nahrát na modrou čáru Ellisovi, ovšem tuto přihrávku vystihl MATTIAS JANMARK, který se dostal do samostatného úniku a zakončením podél vyrážečky překonal Rinneho – 1:2. Bez asistence.
31:27'
Roman Josi si nyní vyměnil puk s Ellisem a vypálil z pravé strany. Subban byl ale na místě.
30:38'
Domácí mají více ze hry. Viktor Arvidsson se pokoušel najít Ryana Johansena, který by měl před sebou odkrytou branku. Puk se ale zastavil ve změti bruslí u brankoviště.
29:59'
Domácí se dopustili přihrávky rukou a jsou tak vykázáni do středního pásma.
29:12'
Zakázané uvolnění Predátorů.
28:29'
Erik Haula si našel puk v prostoru mezi kruhy. Do střely mu ale vložil hokejku jeden z hostujících hráčů.
27:14'
Od modré pálil Mattias Ekholm. Subban si puk našel a neutralizoval ho na svém těle. Reklamní přestávka.
26:42'
Michael Granlund si najížděl na přihrávku za obranu hostí. Puk k němu ale neprošel přes Duncana Keitha.
25:17'
Rinne předvedl jistý zákrok po střele Lucase Carlssona od modré čáry. Kotouč je v jeho výstroji.
24:47'
Domácí srovnávají až při hře 5 na 5! Na levé straně se dostal k puku JAKOV TRENIN, který se s ním rozjel proti Subbanovi, jehož překonal střelou k bližší tyčce. Asistence: Mathieu Olivier.
24:19'
Domácí si v přesilovce vytvořili několik šancí, ale využít ji nedokázali. Blackhawks jsou v plném počtu.
22:35'
Ryan Carpenter zahrozil ve vlastním oslabení. Z pravého kruhu trefil tyčku!
22:18'
Za držení je vyloučen David Kämpf. Domácí si zahrají první přesilovku.
22:14'
Střelu Matta Ducheneho brankář Subban neviděl a mohl být rád, že ho zachránila tyčka. Následně se gólman Chicaga rychle zorientoval a stačil puk zalehnout před číhajícím Granlundem.
21:37'
Hráči Nashvillu dlouho kombinovali v útočném pásu, ale ohrozit hostující branku nedokázali. Puku se pak ujal Kubalík, který ho vyvezl z pohledu Chicaga do bezpečí.
20:20'
Domácí začali druhou třetinu zakázaným uvolněním.
Hity – 6:4
První třetina je za námi. Hokejisté Nashvillu v ní vypálili na brankáře hostí Subbana hned 17 ran, ale skórovat zatím dokázali jen Černí jestřábi. Už ve 3. minutě se o to postaral v přesilovce Dylan Strome, který využil nabídku spoluhráče Shawa. Druhou asistenci si připsal i Dominik Kubalík.
20:00'
19:59'
Hostující pětice už byla hodně unavená, ale hráči Predators toho nakonec nedokázali využít. Subban pokryl rány Ekholma i Fabbra.
19:35'
Tlak Nashvillu v závěru třetiny. Malcom Subban se musí mít na pozoru.
18:35'
Luke Kunin byl rozjetý na pravé straně a vyzkoušel Subbana střelou z kruhu na bližší tyčku. Levý beton gólmana hostí byl na místě.
17:19'
Dante Fabbro rozjel křížnou přihrávkou Jakova Trenina. Ruský útočník z levé strany minul hostující branku.
16:41'
Po zakázaném uvolnění Chicaga se hra přesouvá před Malcoma Subbana.
16:09'
Na druhé straně pálil od modré čáry Calvin de Haan, který ale netrefil branku.
14:55'
Tohle byla obrovská šance domácích! Od modré střílel Mattias Ekholm a Subban puk vyrazil před sebe. K bekhendové dorážce se následně dostal Matt Duchene, který kotouč posílal po ledě do odryté klece, ale Subban se v brankovišti natáhl a lapačkou hrací předmět vytěsnil mimo!
14:32'
Domácí obránce Dante Fabbro si počíná velmi aktivně. Jeho nahození bylo nyní sraženo do rohu.
14:08'
Nebezpečnou ránu Erika Hauly z mezikruží vykopl Subban do ochranné sítě pravým betonem! Následuje další reklamní brejk.
13:17'
Nyní zahrál Kane takovou malou domů na brankáře Subbana. To mohlo být trochu nečekané, ale gólman Blackhawks byl připraven a přikryl puk.
13:03'
Patrick Kane se nedokázal protlačit středem hřiště až před branku. Cestou tam bylo přelidněno.
12:40'
Z pravého kruhu to zkoušel Matt Duchene, který neprostřelil Malcoma Subbana v brance hostí. Následuje reklamní přestávka.
12:17'
Na modré čáře měl napřaženo Duncan Keith. Veterán obranných řad Blackhawks však neprostřelil obranný val Preds.
11:39'
Po vyhraném buly střílel Ryan Johansen. Od pravého mantinelu minul branku Chicaga.
11:34'
Teď sledujeme takovou klidnější pasáž. Hra byla přerušena po hostujícím icingu.
10:28'
Střely na branku – 7:7
09:42'
Puk se odrazil od zadního mantinelu záludně před hostující branku. Hokejisté Nashvillu však momentu překvapení nedokázali využít, jelikož přihrávka Brada Richardsona směřující mezi kruhy, na adresáta neprošla.
09:33'
Domácí zastavilo postavení mimo hru.
08:44'
Po střele Piuse Sutera z pravé strany skončil puk v moci Rinneho. Ten svým zákrokem přerušil hru.
08:11'
Od modré čáry střílel Duncan Keith, Rinne byl na místě a vyrazil puk do bezpečí.
07:48'
Philipp Kurashev hledal z otočky Dominika Kubalíka. Český útočník na puk nedosáhl.
07:18'
Po sraženém nahození Fabbra puk vypadl mimo hrací plochu. Vhazuje se v útočném pásmu Nashvillu.
06:26'
Kotouč nyní skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
05:21'
Mohlo být srovnáno! Dante Fabbro pálil od modré čáry do tyčky Subbanovy branky.
04:53'
Pekka Rinne zatím nepůsobí moc jistě! Po zadovce spoluhráče na něho střílel z osy kluziště Connor Murphy. Rinne zasáhl, ale následně vůbec netušil, kde puk má. Predátory osvobodil hvizd rozhodčího, který přerušil hru.
03:08'
Příležitost domácích. Dobrou souhru zakončoval Brad Richardson, puk ale končí ve výstroji brankáře Subbana.
02:59'
Využitá přesilovka hostí! Dominik Kubalík vystřelil z pravého kruhu. Rinne puk vyrazil jen k Andrewovi Shawovi, který oslovil chytrou zadovkou DYLANA STROMEA a ten měl před sebou odkrytou branku. Asistence: Andrew Shaw a Dominik Kubalík.
02:12'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mark Borowiecki – 2 min., sekání).
02:11'
Své první zákroky v zápase zvládl Pekka RInne. Zkoušel to i Dominik Kubalík. Na straně domácích se ale bude vylučovat.
01:15'
Domácí se teď snažili o rychlý přechod do útoku, ale to skončilo postavením mimo hru.
00:55'
Kotouč vylétl do reklamní plachty v prázdném hledišti. Vhazovat se bude v útočném pásmu Predátorů.
00:13'
První střelu Danteho Fabbra, která přišla od pravého mantinelu, ztlumil ve výstroji hostující brankář Subban. Následovala menší strkanice, za tu se však vylučovat nebude.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Kunin, Duchene, Mikael Granlund – Cousins, Haula, Sissons – Olivier, Richardson, Trenin.

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Keith (A), Carlsson, Zadorov, Mitchell, de Haan – P. Kane (A), Suter, D. Kubalík – Kurashev, D. Strome, Janmark – A. Shaw (A), Söderberg, Highmore – Carpenter, Kämpf, Hagel.

Rozhodčí: Charron, Pochmara – Nagy, Gawryletz.
CZE: Dominik Kubalík (CHI) – 6 zápasů, 4 body (2+2)
CZE: David Kämpf (CHI) – 6 zápasů, 0 bodů
Nashville Predators:
Predátoři stačili odehrát pět zápasů, z nichž získali čtyři body při skóre 12:17. V tabulce Centrální divize je z toho až předposlední sedmé místo. Hráči Nashvillu přitom začali dobře, na úvod totiž doma dvakrát zdolali Columbus. V dalších třech utkáních už ale bodovat nedokázali a z prvního duelu v Dallasu si dokonce odnesli debakl 0:7. Naposledy už to bylo proti stejnému soupeři lepší, i tak z toho ale vzešla porážka 2:3.

V zápase proti Chicagu by měli Nashvillu scházet zranění obránce Luca Sbisa s útočníkem Callem Jarnkrokem.