NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Detroit - 12. února 2021   02:00

Nashville
Nashville
14:58' Ellis (F. Forsberg, Josi) • 39:19' Duchene (Järnkrok, Josi) • 59:00' Fabbro (Kunin, F. Forsberg)
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Detroit
Detroit
19:25' Fabbri  (Mantha, Hronek) • 39:33' M. Staal  (B. Ryan, Naměstnikov)
Nashville
Brenk, Hanson – Flemington, Murray
Bridgestone Arena, Nashville
Detroit

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:26 (8:9, 7:10, 8:7)
Zblokované střely – 16:14
Vyhraná vhazování – 28:24
Trestné minuty – 8:8
Hity – 15:12
Hokejisté Nashvillu poráží Detroit 3:2 a po třech porážkách v řadě získávají důležité dva body. Nutno říci, že utkání bylo hodně vyrovnané a prodloužení by mu klidně slušelo.

Skóre otevřel v 15. minutě v přesilovce domácí Ryan Ellis. Detroit ale srovnal 35 sekund před první přestávkou zásluhou Robbyho Fabbriho. Ve druhé části se čekalo na góly až do její poslední minuty. Predátory poslal podruhé do vedení Matt Duchene, o 14 sekund později však srovnával Marc Staal. V závěrečné dvacetiminutovce to bylo dlouho poměrně opatrné, ale s blížícím se závěrem se začaly na obou stranách rodit gólové šance. Štěstí se nakonec usmálo na Predátory, když se pouhých 59,2 sekundy před koncem trefil od modré čáry Dante Fabbro.
60:00'
Mantha hrál v poslední sekundě z rohu puk přímo do brankoviště, ovšem Rinne měl situaci pod kontrolou. Je konec!
59:44'
Arvidsson bekhendem posunul puk vedle prázdné branky soupeře. Jelikož hrál ještě na vlastní polovině, je pískáno zakázané uvolnění.
59:13'
Branka hostí je už prázdná!
59:00'
Hosté okamžitě reagují time-outem.
59:00'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí skórovali v momentě, kdy byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny! Od modré čáry vystřelil zápěstím DANTE FABBRO, který využil toho, že měl Greiss zakrytý výhled a puk zapadl do pravého horního růžku z pohledu německého gólmana – 3:2. Asistence: Luke Kunin a Filip Forsberg.
58:11'
Další rána finského mladíka. Tentokrát puk zaduněl o zadní mantinel.
57:53'
Hned po buly měl napřaženo domácí útočník Eeli Tolvanen. Jeho rána byla zablokována.
57:07'
Na druhé straně jel Anthony Mantha sám na Rinneho, který vyšel ze souboje 1 na 1 vítězně! Oba brankáři teď podrželi své týmy.
56:42'
Domácí mohli udeřit z přečíslení 2 na 1. To zakončoval Viktor Arvidsson, ovšem Greiss zachránil Detroit!
56:18'
Filip Zadina ze slotu minul domácí branku.
55:44'
Z ostrého úhlu střílel Dylan Larkin, Rinne vyrazil. Brankář Nashvillu si pak poradil i se zakončením Filipa Zadiny a nyní jsou už domácí kompletní.
55:20'
Domácí vyhazují.
54:18'
Domácí si vytvořili gólovku v oslabení! Erik Haula vyrazil dopředu na levém křídle a sprintem před branku ho podpořil Ryan Ellis. Ten se také dočkal přihrávky, ovšem Greiss se proti němu stačil přemístit a podržel Red Wings!
53:44'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jakov Trenin – 2 min., hákování).
53:24'
Signalizované vyloučení na straně domácích. Puk mají hráči Detroitu, takže běží jejich výhoda.
52:37'
Do střely Anthonyho Manthy vložil hůl bránící hráč. Puk skončil v ochranné síti za Rinneho brankou.
52:07'
Na ledě se nyní neděje nic zajímavého, možná klid před závěrečnou bouří? Domácí se dopustili postavení mimo hru a tak tu máme reklamní přestávku.
51:16'
Další icing Detroitu.
50:44'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Greisse.
50:05'
Akce domácích. Prudký pas Arvidssona nezpracoval na levém kruhu Filip Forsberg. Puk je v rohu, kde se o něj bojuje.
49:24'
Nahození Hronka zablokoval Grimaldi, hosté ale ještě zůstávají v útočném pásmu.
48:13'
Hosté jsou již v plném počtu.
48:01'
Hosté zaútočili v oslabení. Přihrávku, která směřovala na najíždějícího útočníka před brankou, zablokoval Fabbro.
47:27'
Dělovku Ryana Ellise z vrcholu pravého kruhu dokázal Greiss vyrazit.
46:53'
Vladislav Naměstnikov hosty osvobodil a jeho nahození musel zastavovat až Rinne.
46:25'
Z pravého kruhu střílel Filip Forsberg. Greiss zasáhl vyrážečkou.
46:12'
Dvě minuty za hákování dostává hostující Robby Fabbri. Po reklamní přestávce uvidíme další početní výhodu Predators.
45:41'
Mark Borowiecki nyní nezpracoval na útočné modré puk a Preds tak přišli o pásmo.
45:00'
Rudá křídla jsou již v plném počtu. Tato přesilovka Nashvillu nic velkého nenabídla.
44:49'
Dante Fabbro vypálil od modré čáry vedle hostující svatyně.
44:03'
Pokus Romana Josiho byl sražen do ochranné sítě za brankou Detroitu.
42:59'
Mathias Bromé zahákoval Granlunda, který se před chvílí vrátil z trestné lavice. Přesilovku si zahrají také domácí.
42:52'
41:43'
Domácí zaútočili ve vlastním oslabení! Grimaldi poslal do šance Calleho Järnkroka, kterého skvěle vychytal Greiss!
41:36'
Mark Borowiecki si málem dal vlastní gól! Přihrávku protihráče ztečoval tak, že jen blesková reakce brankáře Rinneho uchránila domácí od pohromy!
41:17'
40:51'
Mikael Granlund odehrál puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Přesilovka pro Red Wings.
Hity – 14:7
Většinu druhé třetiny byl herně lepší Detroit, který si vytvářel více příležitostí. Frans Nielsen dokonce trefil horní tyč, ale to podstatné se událo až těsně před přestávkou. 42 sekund před koncem periody se nejprve prosadil Matt Duchene, který zužitkoval parádní pas od Järnkroka a domácí vedli 2:1. O pouhých 14 sekund později však schoval svou střelu za bránícího hráče Marc Staal, jenž tedy vyrovnal.
40:00'
39:57'
Ještě šance domácích! Nick Cousins se z pravé strany natlačil před Greisse, jehož betony však byly pevné.
39:33'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté bleskurychle srovnávají! MARC STAAL zavezl puk do útočného pásma, z levé strany chytře vystřelil přes bránícího hráče a jeho pokus zapadl k levé tyčce z pohledu pozdě reagujícího Rinneho – 2:2. Asistence: Bobby Ryan a Vladislav Naměstnikov.
39:19'
Domácí strhávají vedení na svou stranu 41 sekund před druhou přestávkou! Skvěle to udělal Calle Järnkrok, který od pravého mantinelu poslal parádní přihrávku přímo na na hůl najíždějícího MATTA DUCHENEA, jenž si puk jedním dotekem zpracoval a druhým ho zblízka uklidil za záda přesouvajícího se Greisse. Asistence: Calle Järnkrok a Roman Josi.
39:05'
Do protiútoku vyrazil Dylan Larkin. Hostující kapitán zkusil stahovačku na obránce Tinordiho, který však situaci ustál a Larkina čistě složil tělem.
38:52'
Domácí se snaží alespoň v závěru třetiny soupeře přitlačit. Střela Jarreda Tinordiho od modré čáry však mezi tyče nezamířila.
38:22'
Po souboji za brankou se puk odrazil před brankoviště a Rinne ho raději schoval pod lapačku.
37:53'
Colton Sissons vyrazil dopředu na pravé straně a jeho střelu musel vyrážet Thomas Greiss.
37:10'
Pekka Rinne si dobře hlídá brankoviště. Nyní vypíchl další přihrávku, která před jeho branku mířila.
35:59'
Konečně také trocha vzruchu před brankou Red Wings. Eeli Tolvanen dostal přihrávku od zadního mantinelu a z levého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku! Poté přišla střela Marka Borowieckiho, kterou lapil Greiss.
35:23'
Poté to zkoušel Filip Hronek a Rinne jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
35:12'
Po naprosto šílené rozehrávce domácích byl s pukem zcela sám před Rinnem Frans Nielsen. Dánský útočník orazítkoval naštěstí pro Predátory jen horní tyčku!
34:40'
Na domácích je znát jistá bezradnost. Nejprve si alibisticky nahrávali ve vlastním obranném pásmu a pokus o založení útoku delší přihrávkou pak skončil icingem.
33:36'
Dante Fabbro to zkoušel od modré čáry. Hostující branku netrefil a brankář Greiss tak ve druhé části stále zůstává na jediném zákroku.
32:26'
Red Wings jsou ve druhé třetině určitě nebezpečnější. Sam Gagner ujížděl dopředu na pravé straně a před brankou měl Bromého. Právě na něj také směřovala přihrávka, ovšem Rinne do ní vložil svou širokou hůl.
32:04'
Puk, který se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, si pohlídal Rinne. Ten dnes předvádí velmi spolehlivý výkon.
31:26'
Hosté mohli udeřit těsně po skončení svého oslabení! Dylan Larkin našel před brankovištěm volného Anthonyho Manthu, který mířil do odkryté části domácí svatyně. Pekka Rinne však předvedl vynikající zákrok a stačil proti kotouči natáhnout pravý beton!
30:51'
Střela Mikaela Granlunda z vrcholu levého kruhu minula vzdálenější tyčku hostující branky.
30:10'
Střela Romana Josiho byla zablokována v předbrankovém prostoru. Hosté následně vyhodili.
29:17'
Situace nakonec byla klasifikována jako nedovolené bránění Givaniho Smithe. Každopádně tu je přesilovka Preds.
28:54'
Domácí obránce Benning dostal zásah hokejkou do obličeje. Rozhodčí nechávají Predátorům výhodu...
28:35'
Rinne přikryl puk, který doputoval do jeho brankoviště a přerušil tak hru.
27:10'
Nezměnil to ani hostující Frans Nielsen, který se sice natlačil do zakončení, ovšem puk poslal vedle branky.
26:58'
Ve druhé třetině je zatím velmi chudá statistika střel na branku. Hosté ji trefili dvakrát, Nashville dokonce jen jednou.
26:36'
Po střele hostujícího Troye Stechera puk vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.
26:28'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
26:08'
26:05'
V samotném závěru hostující přesilovky to vzal na sebe Anthony Mantha, jehož povedenou střelu zápěstím zlikvidoval efektním semaforem Pekka Rinne!
25:54'
Domácí se dobře brání. Opět dokázali vyhodit.
25:20'
Calle Järnkrok vystihl rozehrávku soupeře a vydal se s pukem dopředu. Už ale neměl síly na nějakou větší akci a tak se spokojil s nahozením za branku.
24:37'
Hostům nevyšel pokus o rychlý návrat do útočné třetiny. Bylo jim odpískáno postavení mimo hru.
24:30'
Ellis dokázal vyhodit.
24:07'
Přesilovku bude hrát Detroit. Jarred Tinordi dostal dvě minuty za podrážení.
23:00'
Druhá šance Nashvillu v prostřední části! Po ráně Rocca Grimaldiho zůstal pul ležet před Greissem. Colton Sissons však ve velké šanci nedokázal dopravit černou pryž na místo určení!
21:06'
Filip Forsberg hledal v situaci 2 na 1 spoluhráče Viktora Arvidssona. V brance ale skončil místo puku právě Forsbergův kolega, který tam spadl po kontaktu s obráncem Stecherem.
Hity – 8:2
Po první třetině hraje Nashville s Detroitem nerozhodně 1:1. Obrazu hry toto skóre asi odpovídá, jelikož si oba celky dokázaly vytvořit několik příležitostí ke skórování. Gólový účet zápasu otevřel v 15. minutě domácí obránce Ryan Ellis, který zakončoval do odkryté klece pohlednou přesilovkovou souhru. 35 sekund před přestávkou se však prosadil z levého kruhu Robby Fabbri.
20:00'
19:25'
Hosté v závěru první části zatlačili Predátory do jejich obranného pásma a nakonec vyrovnali! Anthony Mantha se v rohu kluziště probojoval k puku, který předložil na levý kruh ROBBYMU FABBRIMU, jenž z tohoto místa zamířil ke vzdálenější tyčce Rinneho svatyně – 1:1. Asistence: Anthony Mantha a Filip Hronek.
18:46'
Darren Helm se z rohu výtečně vytočil před branku. Jeho spoluhráč pak nedokázal přes obránce vystřelit, ale kotouč se ještě odrazil k Jonovi Merrillovi, jenž pálil z první těsně mimo.
17:50'
Rocco Grimaldi nabral rychlost na pravém křídle a posílal před hostující branku prudký kros. Jeho nabídku však nedokázal nikdo tečovat.
17:22'
Filip Zadina si vybruslil od brankové čáry na levý kruh a vystřelil. Rinne byl na místě.
16:46'
Nyní se o to pokoušel domácí obránce Mark Borowiecki, který od modré čáry minul branku.
16:15'
Po domácím gólu se puk pohybuje především mezi modrými čarami. Další ohrožení jedné z branek jsme neviděli.
14:58'
Tuhle kombinaci sehráli domácí dokonale! Roman Josi udržel na modré puk a předal ho doprava Filipovi Forsbergovi. Ten našel přesným pasem RYANA ELLISE, jenž trefoval z levého kruhu odkrytou branku Detroitu. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.
14:39'
Forsberg posílal před branku nahození na teč. Arvidsson jeho nabídku nevyslyšel.
14:21'
A přesilovou hru si vyzkoušejí i domácí hokejisté. Bobby Ryan dostal dvě minuty za podrážení.
14:14'
Preds sehráli oslabení velmi dobře. Soupeře v podstatě k ničemu nepustili. Nyní už jsou v plném počtu.
14:00'
13:29'
Další ofsajd hostí. Při přechodu do útočného pásma byl přibrzděn Dylan Larkin.
13:08'
Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Predators.
12:33'
Hosté se dopustili postavení mimo hru. Naměstnikov si nevšiml signalizovaného ofsajdu a v útočném pásmu se zapojil do hry.
12:13'
Domácí Dante Fabbro podrazil Robbyho Fabbriho a odchází na trestnou lavici. Detroit tak bude hrát přesilovku.
11:45'
Domácí honili v útočném pásmu puk po mantinelech. Nyní se dostali ke kotouči hosté z Detroitu.
11:10'
Domácí bylo pískáno postavení mimo hru. Další reklamní pauza.
10:26'
Od modré čáry střílel Filip Forsberg, ale puk na branku neprošel. Následná rána Viktora Arvidssona z osy hřiště pro změnu minula svatyni hostí.
09:53'
Detroit ale pobýval v útočném pásmu i nadále. Domácí uklidnil až brankář Rinne, který přerušil hru po střele Dylana Larkina. Následuje reklamní přestávka.
09:23'
Nyní operovali v útočné třetině hosté. Adam Erne si sjel na přihrávku Gagnera mezi kruhy, dobře se s ním ale vrátil Duchene, který zablokoval jeho střelu.
08:25'
Predátoři opět operovali v útočném pásmu. Hodně aktivní byli obránci Josi s Ellisem, ale ani jejich snaha tentokrát nevedla k ohrožení branky Red Wings.
07:45'
Střely na branku – 5:5
06:22'
Po střele Romana Josiho zůstal puk ležet před hostujícím brankovištěm. Následovalo několik dorážek, se kterými si Greiss poradil!
05:16'
Ránu obránce Tinordiho tečoval vedle hostující svatyně Colton Sissons.
04:36'
Bobby Ryan se z levé strany natlačil až před brankoviště a pokusil se zasunout puk za brankovou čáru. Rinne se stačil roztáhnout a podržel Nashville!
04:10'
Mathias Bromé to zkusil z pravé strany a puk skončil v lapačce domácího gólmana Pekky Rinneho.
03:41'
Po nahrávce Josiho zakončoval z mezikruží Filip Forsberg. Jeho dobře mířenou ránu vytěsnil Greiss levou rukou!
03:03'
Nahození Granlunda odrazil Greiss hokejkou do rohu. Tam kotouč získávají nazpátek domácí.
02:42'
Adam Erne v dobré pozici. Jeho zakončení končí na betonech Rinneho.
00:58'
Zahrozili ale domácí. Bekhendový pokus Matta Duchenea vyrazil brankář Greiss.
00:32'
Marc Staal zavezl puk do hostujícího útočného pásma a nahodil ho za branku. Tam hrací předmět vybojoval Helm a Detroit tak může zkusit ohrozit branku soupeře.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Kunin, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Haula, Cousins – Grimaldi, Sissons, Trenin.

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Djoos, Stecher, M. Staal, Merrill, Nemeth – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Smith – Helm, Naměstnikov, Mantha – Erne, Nielsen (A), Gagner.

Rozhodčí: Brenk, Hanson – Flemington, Murray.
Nashville Predators:
Predátoři dosud sehráli 13 zápasů a se ziskem 10 bodů jsou v tabulce Centrální divize na předposledním sedmém místě právě před Detroitem. Celek z města country hudby navíc prohrál poslední tři zápasy a v každém z nich dokázal vstřelit jen jeden gól. Naposledy Preds doma vůbec nestačili na Tampu, které doma podlehli 1:4 a 1:6. V kádru mužstva přitom najdeme kvalitní hráče v čele s obránci Josim a Ellisem nebo útočníky Forsbergem či Granlundem.