NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Islanders - 17. ledna 2021   01:00

Rangers
Rangers
02:12' Bučněvič (Zibanejad) • 13:46' Panarin (Br. Smith) • 25:57' Bučněvič  • 35:24' Kakko (Di Giuseppe, Chytil) • 55:56' Panarin (Fox, Bučněvič)
Islanders

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

3. Artěmij Panarin (NYR) 2+0
Je konec. Druhé derby o New York během tří dní tentokrát zvládli Rangers a to s naprostým přehledem, když zvítězili 5:0. Už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko. Poslední perioda nebyla tak atraktivní, ale v 56. minutě přidal ještě jednu branku Panarin.
59:50'
Znovu si vzal puk na starost hostující hráč a odpálil jej co nejdál.
59:26'
Posléze se ale Islanders podařilo vyhodit puk do bezpečí.
59:06'
Rangers by rádi přidali alespoň ještě jednu branku a drží soupeře pod zámkem.
58:35'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., krosček).
58:23'
Tak to je neskutečná smůla Islanders, kteří hned dvakrát napálili tyč domácí svatyně! Alexandar Georgijev měl pořádný kus štěstí.
57:35'
Tentokrát už přišla rána, která ale byla sražená do ochranné sítě.
56:48'
Rangers mají nadále přesilovku, ovšem soupeř dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.
55:56'
Rangers právě vstřelili branku!
A je to už 5:0! V přesilové hře nejprve pálil Pavel Bučněvič, ovšem brankář Sorokin vyrazil kotouč před sebe, kde byl připraven Fox, který ho posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Adam Fox a Pavel Bučněvič.
55:24'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
55:24'
Nyní došlo za bránou Rangers k roztržce a bude se vylučovat. Nyní ale čeká komerční přestávka.
53:36'
Utkání se už ale za tohoto stavu spíše dohrává a třetí perioda velmi snížila tempo a atraktivitu.
53:14'
Ilja Sorokin musel betonem vyrazit střelu z pravé strany, která mířila na přední tyč.
52:10'
Brendan Lemieux to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
51:24'
Zakázané uvolnění ze strany Islanders znamená buly před bránou Sorokina.
50:47'
Alexandar Georgijev tentokrát měl práci s pokusem soupeře, ale opět si dokázal poradit.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a musel by se stát zázrak, aby tento zápas skončil později.
49:03'
Po dlouhé době bez přerušení byla přihrávka zblokována do zámezí a následuje komerční přestávka.
48:26'
Ryan Lindgren se z ničeho nic na levé straně naprosto sám dostal ke střele, ale minul bránu soupeře.
47:57'
Nyní byly k vidění boje o kotouč v pásmu domácího celku, ale Islanders se nedostali do ničeho vážnějšího.
46:52'
Mika Zibanejad napadal rozehrávku soupeře a udělal problémy soupeři, ovšem k puku se neprobojoval.
46:23'
Rangers se opět dostali k puku ve své třetině, ale pouze ho vyhodili a odjeli vystřídat své formace.
45:31'
New York Islanders se dopustili pouze zakázaného uvolnění. Třetí třetina ale zatím není moc atraktivní a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.
44:38'
Hosté se sice dostali ke střele z levé strany, ale ta skončila opět jen vedle brány.
43:49'
43:23'
Chris Kreider využil dalšího zaváhání obrany soupeře a po levé straně se vydal dopředu, ovšem jeho pokus vyrazil do ochranné sítě Ilja Sorokin.
43:03'
Znovu se Rangers při oslabení dostali ke kotouči a vyhodili jej do bezpečí.
41:49'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Phillip Di Giuseppe – 2 min., podrážení).
41:16'
New York Rangers pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se jej zmocnil soupeř.
40:06'
Krátce po začátku třetí periody se Jordan Eberle dostal ke střele, ale s tou si domácí brankář poradil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Máme za sebou čtyřicet minut a New York Rangers vede nad New York Islanders vysoce 4:0. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko.
40:00'
39:07'
Ilja Sorokin dokázal zkrotit další střelu soupeře a chytil kotouč do lapačky.
38:50'
Josh Bailey pálil z levé strany a Jean-Gabriel Pageau stínil Georgijevovi, ale ten si opět poradil.
38:46'
38:14'
Posléze skončil kotouč v ochranné síti po zblokované přihrávce.
37:56'
Naprosto odevzdaně působí hosté a Rangers lehce, bez námahy odpalují další puk ze své třetiny.
37:30'
New York Islanders sice mají přesilovku, ale zatím se ještě nedostali do útočného pásma.
36:46'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění).
36:36'
A New York Rangers rozhodně nekončí, jelikož se opět snaží něco vymyslet směrem dopředu.
35:24'
Nyní je to už 4:0 pro domácí, tudíž stejně jako v minulém zápase vyhráli Islanders. Filip Chytil vybojoval kotouč u modré čáry a posléze jej posunul na Di Giuseppeho, který místo střely ještě viděl na pravé straně volného KAAPA KAKKA, jenž trefil odkrytou svatyni. Asistence: Phillip Di Giuseppe a Filip Chytil.
35:08'
Znovu nepovedená útočná akce Islanders, která ani nebyla zakončena střelou a Alexandar Georgijev se za chvíli bude ve své bráně nudit.
34:19'
33:48'
Následně se domácí dostali před bránu a zakončili. Posléze přišla menší strkanice.
33:33'
Ryan Pulock nakonec vystihl puk soupeře a dokázal jej odpálit ze své třetiny.
33:06'
Rangers jsou ale stále u kotouče a snaží se vymyslet gólovou kombinaci přihrávek.
32:48'
Ryan Strome se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale jeho střela byla zblokována.
32:19'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., držení).
32:01'
Nyní se navíc Islanders dopustili ofsajdu, což jen potvrzuje jejich špatné rozpoložení v dnešním utkání.
31:51'
Ne, hosté jsou směrem dopředu naprosto bezzubí a dnes předvádí velmi špatný výkon.
31:23'
Julien Gauthier mohl zvýšit náskok Rangers, když se po další nepřesnosti soupeře procpal ke střele, ale ta skončila na horní tyči!
30:47'
Na druhé straně ovšem nepříjemně pálil z pravého kruhu Alexis Lafreniere, ale Ilja Sorokin počtvrté zatím nekapituloval.
30:32'
Anthony Beauvillier se snažil znepříjemnit rozehrávku soupeře, ale k puku se nedostal.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Rangers naprosto zaslouženě a jasně vedou nad městským rivalem Islanders 3:0.
29:52'
A opět zakázané uvolnění Rangers, kteří se nemohou nyní dostat ze svého pásma.
29:40'
Posléze se ale New York Rangers dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje další buly před bránou Georgijeva.
29:33'
Jean-Gabriel Pageau se z pravého křídla sice dostal ke střele, ovšem jeho rána zapadla do lapačky Alexandra Georgijeva.
29:12'
Artěmij Panarin si v levém kruhu vyměnil kotouč se spoluhráčem a následně mířil k bližší tyči, ale tam byl připraven Ilja Sorokin.
28:33'
28:21'
Ryan Pulock to zkoušel z nápřahu na levé straně, ale opět trefil jen domácího hráče, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
27:58'
Nakonec si Islanders vytvořili střelu, která ale byla zblokována a soupeř posléze znovu vyhodil puk.
27:16'
Ale přesilovka hostů je zatím hodně tragická a Rangers už dvakrát dokázali vyhodit kotouč.
26:50'
Pokud Islanders chtějí se zápasem něco udělat, musí využít tuto přesilovou hru, jelikož se dopředu moc nedostávají.
26:33'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Kaapo Kakko – 2 min., sekání).
25:57'
Třetí chyba hostujícího hráče znamená třetí gól domácích! PAVEL BUČNĚVIČ využil dalších nepřesností soupeře a vcelku zadarmo se dostal do zakončení, které naprosto fantasticky nechytatelně umístil do pravé šibenice. Bez asistence.
25:39'
25:23'
Nyní skončila zblokována přihrávka v ochranné síti, což je pro unavenou čtveřici Islanders vysvobození.
24:50'
Artěmij Panarin pálil z levé strany, ale minul soupeřovu bránu. Posléze se dostal ke střele také Mika Zibanejad, ale rovněž vedle.
24:07'
Rangers se hned na začátku přesilovky dostali k několika šancím před bránou, ale Scott Mayfield s brankářem Sorokinem přes sebe nepustili kotouč.
23:39'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., nedovolené bránění).
23:35'
Málem se hosté dočkali prvního gólu, ale rána zpoza modré orazítkovala břevno Georgijevovy brány!
23:28'
Alexandar Georgijev raději přikryl kotouč svou lapačkou před dojíždějícím Mathewem Barzalem.
23:08'
22:48'
Pavel Bučněvič pálil z pravé strany, ale jeho ránu k tyči vyrazil betonem Ilja Sorokin.
22:26'
Opět se hostující mužstvo dokázalo zmocnit kotouče a vyhodit jej přes celé kluziště.
21:50'
Už se zdálo, že velmi pohledná kombinace Rangers vyjde a Julien Gauthier bude pálit z nápřahu, ale obrana Islanders dokázala vybojovat puk a vyhodit jej.
21:08'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., podrážení).
20:33'
Kotouč skončil pouze mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
První třetina je minulostí a na rozdíl od minulého zápasu nyní vede NY Rangers 2:0. A to zcela zaslouženě, jelikož už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky.
20:00'
19:18'
Islanders si tentokrát vytvořili celkem dobrou příležitost, ale rána od modré skončila na zákroku Alexandra Georgijeva.
18:26'
18:02'
A znova tvrdá rána Jacoba Trouby, která ale opět minula hostující svatyni Sorokina.
17:49'
Jacob Trouba vypálil nebezpečnou ránu zpoza modré, ale minul bránu soupeře.
16:56'
Znovu měli domácí celkem velký tlak do brány, ale Islanders se podařilo vyhodit kotouč.
16:26'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Noah Dobson – 2 min., sevření puku rukou).
15:58'
Znovu se Rangers celkem lehce ubránili a vyhodili kotouč do bezpečí.
14:38'
New York Islanders se sice snaží odpovědět, ale nevidíme takovou aktivitu jako v prvním utkání, kdy už v této době měli Islanders na kontě tři branky.
13:46'
A je to už 2:0 pro domácí mužstvo! ARTĚMIJ PANARIN dostal fantastickou přihrávku od Brendana Smithe z vlastní třetiny a následně se po levé straně dostal úplně sám do zakončení, které umístil k pravé tyči. Asistence: Brendan Smith.
12:40'
Pavel Bučněvič se snažil zpracovat kotouč před bránou soupeře, ale dopustil se pouze vysoké hole.
11:20'
Ryan Pulock následně schytal nepříjemnou střelu do ucha, které mu začalo okamžitě krvácet a musel tak odjet z ledové plochy.
11:03'
Puk nyní cestuje ze strany na stranu, ale nevidíme nějaké nebezpečné střely na bránu.
09:46'
Znovu se domácí pětka dokázala skvěle vrátit a ubránit útočnou akci soupeře. Prvních deset minut tak patří jednoznačně Rangers.
09:08'
Tentokrát skončil kotouč mimo hrací plochu na střídačce hostů a následuje vhazování ve středním pásmu.
08:50'
Jacob Trouba měl otevřený prostor na levé straně po rychlém protiútoku Rangers, ale nakonec trefil jednoho obránce.
08:22'
Noah Dobson se dostal k odraženému kotouči na pravé straně a z první vypálil, ale pouze do připravené lapačky Alexandra Georgijeva.
07:53'
07:42'
Rangers sice mají nyní zbytek přesilovky, ovšem hosté dokázali vyhodit kotouč do bezpečí.
06:50'
06:48'
Nyní se hra přerušila po zákroku domácího brankáře a následuje komerční přestávka.
06:10'
Ve hře 4 na 4 se domácí mužstvo okamžitě natlačilo do brány soupeře a Ilja Sorokin byl v problémech, ale obrana Islanders si poradila.
05:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., podrážení).
05:31'
Následně už měl domácí gólman Alexandar Georgijev plné ruce práce, jelikož přišla skvělá teč Brocka Nelsona, ale brankář svatyně Rangers byl připraven. Posléze došlo k menší strkanici, ale nic velkého.
05:17'
Anthony Beauvillier neposlal zrovna dobrou přihrávku v útočném pásmu, ale Islanders udrželi pásmo.
04:50'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., sekání).
03:38'
Následné vhazování získali na své hokejky Rangers a okamžitě se vydali směrem dopředu, kde by rádi přidali druhou branku.
03:09'
Tentokrát se dopředu sice dostali Islanders, ale nic nebezpečného z toho nakonec nebylo, ovšem následuje buly před bránou Alexandra Georgijeva.
02:12'
Domácí mužstvo jde už ve třetí minutě do vedení! Noah Dobson se dopustil obrovské chyby, když přišel o kotouč ve středu hrací plochy, který mu ukradl Mika Zibanejad, jenž místo střely našel lépe postaveného PAVLA BUČNĚVIČE a ten dokázal z první prostřelit gólmana Sorokina. Asistence: Mika Zibanejad.
01:33'
Rangers se snažili něco vymyslet po pravé straně, ale Ilja Sorokin nemusel zasahovat.
00:36'
Hned v úvodu utkání se svedl souboj o puk ve středním pásmu, kdy byl kotouč chvíli bez pohybu, ale sudí hru nepřerušili.
00:01'

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Trouba (A), R. Lindgren, Fox, J. Johnson, Br. Smith, Miller – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Lafreniere, R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, Di Giuseppe – J. Gauthier, B. Howden, Lemieux.

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Johnston, Pageau, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Sericolo, MacPherson.
Československá stopa:

Filip Chytil (NYR)
V dalším utkání se proti sobě utkají týmy New York Rangers a New York Islanders. Tato mužstva se spolu utkala předevčírem rovněž na ledě Rangers. No a už po 14. minutách to byli Islandes, kteří vedli 3:0. Ve druhé třetině hosté přidali ještě jednu branku a to bylo pro tento zápas vše. Islanders vyhráli jednoznačně 4:0. Úvodní buly dnešního zápasu v Madison Square Garden je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.