NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Washington - 5. února 2021   01:00

Rangers
Rangers
01:41' R. Strome (Fox, Panarin) • 29:15' Bitetto (Rooney) • 47:55' R. Strome (Panarin, Kakko) • 59:34' Bučněvič (Zibanejad, Panarin)
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Washington
Washington
38:57' Hagelin  (Hathaway, Sgarbossa) • 51:01' Ovečkin  (Bäckström)
Rangers
McCauley, MacDougall – Daisy, O’Donnell
Madison Square Garden, New York
Washington

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

3. Artěmij Panarin (NYR) 0+3
Je konec. New York Rangers zvítězil nad Washingtonem Capitals poměrem 4:2. Už v první minutě se hosté dostali do velké šance, ale tu Alexandr Ovečkin neproměnil. Posléze už to byli především domácí, kteří se dostávali do šanci a také vstřelili gól, který dal ve 2. minutě Ryan Strome. Ve 30. minutě domácí zvýšili svoje vedení na dvě branky, když se po třech letech trefil Anthony Bitetto. Ovšem konec periody patřil Capitals a ve 39. minutě snížil Carl Hagelin. Ve 48. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když se trefil Strome. V 52. minutě sice snížil Ovečkin, ale necelou půl minutu před koncem zakončil do prázdné Bučněvič.
Krátce po závěrečné siréně se do sebe ještě pustili Kevin Rooney a Brenden Dillon, jelikož Brendan Lemieux lehce najel do brankáře Vítka Vaněčka a byla tak vidět bitka!
60:00'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Lemieux – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Kevin Rooney – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., bitka).
59:34'
Rangers právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, jelikož domácí celek jdou do vedení 4:2! Po skvělé kombinaci přihrávek Panarina a Zibanejada se PAVEL BUČNĚVIČ dostal zcela sám do zakončení na prázdnou branku. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.
59:05'
Ryan Strome mohl mít hattrick, když střílel na prázdnou branku, ale v poslední chvíli mu střelu zablokoval Ovečkin!
58:36'
Zdeno Chára pálil od modré, ale jeho rána letěla jen vedle brány soupeře.
58:25'
Washington Capitals to zkouší bez brankáře v šesti!
58:09'
Vítek Vaněček si připsal úspěšný zákrok proti střele z levé strany.
57:39'
Artěmij Panarin se sice dostal ke střele, ale ta skončila jen vedle brány soupeře.
57:13'
Následně přichází jen zakázané uvolnění Washington Capitals a bude se vhazovat před bránou Vaněčka.
56:57'
Phillip Di Giuseppe obral o puk soupeře a následně z pravé strany posunul kotouč Ryanu Stromeovi, který ale zakončil vedle brány.
56:17'
Vítek Vaněček si opět zrovna dvakrát dobře neporadil s rozehrávkou, ale k jeho štěstí rozhodčí odpískal soupeři vysokou hůl.
55:10'
Washington Capitals nyní drží puk za svou bránou a čeká na příjezd krajních hráčů.
54:44'
Nyní je hra přerušená a následuje komerční přestávka.
53:59'
Domácí i hosté v plném počtu.
53:30'
Hostující mužstvo je ve třetí třetině lepším týmem cos e týče střel a to až dvojnásobně.
52:55'
Washington Capitals byl velmi blízko brance, ale střela Jakuba Vrány z levé strany pouze orazítkovala tyč!
51:59'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Kaapo Kakko – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
51:01'
Washington právě vstřelil branku!
Tak nyní už se ruská hvězda dočkala a snižuje stav utkání na 2:3! Okamžitě po vyhraném buly Nicklase Bäckströma se k puku dostal ALEXANDR OVEČKIN a fantasticky vypálil do levé šibenice. Asistence: Nicklas Bäckström.
50:59'
Igor Šesťorkin si znovu poradil se střelou Alexandra Ovečkina, kterému nezbývá nic jiného, než kroutit hlavou.
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Rangers vedou nad Capitals o dvě branky a jsou blízko vítězství.
49:33'
Jakub Vrána se ale po pravém křídle nedostal přes protihráče a puk opustil hrací plochu.
49:18'
Znovu se domácí celek dostal do útočného pásma, ale tentokrát se vše obešlo beze střely a Capitals jdou dopředu.
47:55'
Domácí mužstvo jde zpět do dvoubrankového vedení! Potom co hosté nedokázali využít šance, přišel protiútok a RYAN STROME posunul puk na Panarina, který mu ho vrátil na zlatém podnose a Strome zakončoval do zcela odkryté brány. Asistence: Artěmij Panarin a Kaapo Kakko.
47:13'
John Carlson pálil z levé strany, ale jeho pokus byl jen sražen vedle brány soupeře.
46:35'
Střely na bránu se nám nyní srovnaly a Alexandr Ovečkin mohl srovnat také stav utkání, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.
45:28'
Po pěti minutách je hra přerušená, když přišel ofsajd New Yorku Rangers.
45:10'
Tentokrát ovšem domácí celek pouze nahodil puk do pásma svého soupeře a vystřídal své formace.
44:12'
Nyní se hraje už dlouho bez přerušení a i když se Washington Capitals snaží něco vymyslet a dostat se ke střele, tak zatím se to hostům nedaří.
43:16'
Tom Wilson si nedokázal zpracovat přihrávku ve středním pásmu a Rangers jsou znovu u kotouče.
42:42'
Washington Capitals přišel o kotouč ve středním pásmu, ale New York Rangers se zatím nedostal ke střele.
41:51'
41:21'
Ovšem přestávka domácím prospěla a Capitals nemá tlak jako ke konci druhé periody. Rangers tak dvakrát po sobě dokázali vyhodit puk a toto oslabení zvládnou.
40:50'
Washington Capitals se snaží něco vymyslet v přesilovce, která pokračuje z druhé periody.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:01.
Druhá třetina je u konce a New York Rangers stále vede nad Washingtonem Capitals o gól, ale nyní už 2:1. Ve 30. minutě domácí zvýšili svoje vedení na dvě branky, když se po třech letech trefil Anthony Bitetto. Ovšem konec periody patřil Capitals a ve 39. minutě snížil Carl Hagelin.
40:00'
39:51'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brett Howden – 2 min., sekání).
39:43'
Washington Capitals se následně okamžitě dostal do pásma soupeře, kde pokračuje v nátlaku a navíc přichází faul soupeře.
38:57'
Hostům se přece jenom před koncem druhé třetiny povedlo snížit na 1:2! Garnet Hathaway vypálil z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil brankář před sebe, kde se puk odrazil od CARLA HAGELINA, který se jej ještě snažil trefit z voleje, což neudělal a může být rád, jinak by se jednalo o vysokou hůl. Asistence: Garnet Hathaway a Michael Sgarbossa.
38:40'
38:01'
Alexandr Ovečkin následně ze své tradiční levé strany vypálil další štiplavou ránu, která ale skončila v moci gólmana Igora Šesťorkina.
37:25'
Málem se Rangers v oslabení dostali do přečíslení, ale nepřesná přihrávka protiútok zhatila.
36:40'
Vyloučení v týmu New York Rangers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
36:31'
35:53'
Opět se hostům podařilo vybojovat puk za svou svatyní a následně jej vyhodit přes celé kluziště.
35:16'
Adam Fox to zkoušel z pravé kruhu, ale Vítek Vaněček si poradil a připsal úspěšný zákrok. Následně Capitals vyhodili puk.
34:31'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., vysoká hůl).
32:47'
Vítek Vaněček velmi špatně rozehrál a Ryan Strome se ocitl v šanci, ovšem nedokázal trefit prázdnou branku!
32:42'
32:07'
Washington Capitals sice má k dispozici přesilovku, ale soupeři se už dvakrát podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
31:23'
Nyní byla hra přerušená, jelikož obrovská rána z hole Alexandra Ovečkina trefila masku Igora Šesťorkina.
30:42'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Mika Zibanejad – 2 min., sekání).
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a New York Rangers vede nad Washingtonem Capitals 2:0.
29:15'
Tak tohle byla velká nádhera a domácí celek utíká do dvoubrankového vedení! ANTHONY BITETTO předvedl skvělé sólo, když si nejprve objel bránu, posléze se dostal přes dva hráče a nakonec bekhendem zakončil k levé tyči Vaněčkovy svatyně. Asistence: Kevin Rooney.
28:39'
Vítek Vaněček sice obdržel jednu branku, ale jinak podává velmi dobrý výkon, což nyní potvrdil proti střele Phillipa Di Giuseppeho z pravého kruhu.
27:44'
Brett Howden zkoušel něco vymyslet na levé straně, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.
27:11'
26:59'
Nakonec se ale Capitals podařilo vyhodit puk do bezpečí a vypadá to, že toto oslabení zvládnou.
26:36'
Hosté se nemohou dostat k puku a forma Washingtonu je pod obrovským tlakem.
26:12'
Rangers drží kotouč v pásmu soupeře, ale střela z levé strany skončila jen vedle brány Vaněčka.
25:11'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., podrážení).
25:00'
Ovšem nakonec je to další ofsajd, tentokrát ze strany hostujícího celku.
24:32'
Domácí mužstvo pouze nahodilo kotouč do pásma soupeře a Washington Capitals tak může něco vymyslet.
23:39'
Zdeno Chára byl napadán útočníkem soupeře ve středním pásmu, ale jeho sražená přihrávka skončila jen na střídačce.
22:50'
Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a Rangers se navíc dopustili ofsajdu.
22:19'
Jakub Vrána se sice opřel do kotouče, ale jeho pokus byl pouze zblokován do ochranné sítě.
21:12'
Artěmij Panarin se snažil poslat Rangers do dvoubrankového vedení, ale Vítek Vaněček si dokázal poradit.
20:10'
Tom Wilson se hned na začátku druhé dvacetiminutovky dostal do šance, ale Igor Šesťorkin si nadvakrát dokázal poradit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:03.
První perioda je u svého konce a New York Rangers vede nad Washingtonem Capitals 1:0. Už v první minutě se hosté dostali do velké šance, ale tu Alexandr Ovečkin neproměnil. Posléze už to byli především domácí, kteří se dostávali do šanci a také vstřelili gól, který dal ve 2. minutě Ryan Strome.
20:00'
19:34'
Domácí celek nyní uklidnil hru ke konci první třetiny a drží puk za svou bránou.
18:33'
Ovšem Capitals se stále nemohou dostat do nějakého tlaku a Vítek Vaněček musel posléze znovu zasahovat.
18:05'
Alexandr Ovečkin se tentokrát zapojil také do defenzivní práce, kdy pomohl svému celku vybojovat puk a založit tak útočnou akci.
17:18'
Chris Kreider se z levé strany dostal do zakončení, se kterým si ale Vítek Vaněček dokázal poradit.
16:33'
16:25'
Alexandr Ovečkin následně pálil z levé strany, ale jeho pokus nakonec neletěl na bránu a posléze Rangers vyhodili puk.
16:02'
Washington Capitals až nyní dokázal udržet kotouč v pásmu soupeře a má třicet vteřin přesilovky.
15:31'
Domácímu celku se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště a po chvíli se navíc Capitals dopustili technické chyby v podobě ofsajdu.
14:33'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Mika Zibanejad – 2 min., podrážení).
14:14'
Tentokrát musel být Igor Šesťorkin připraven, jelikož se hosté snažili vyvinout tlak v brankovišti.
13:43'
New York Rangers je i nadále lepším celkem na ledové ploše a zatím nedovolil soupeři zkrátka nic a i proto jsou momentální střely na bránu v poměru 12:4.
11:41'
Brett Howden dostal parádní přihrávku od Jacoba Trouby a dostal se do obrovské šance, ale český gólman Vítek Vaněček si dokázal poradit a vychytal jeho zakončení!
11:25'
Vítek Vaněček si připisuje další úspěšný zákrok, který se ale nyní zařadil po střele z pravé strany mezi ty lehčí.
10:07'
Posléze už ale Igor Šesťorkin musel být ve střehu, jelikož přišla střela z hole Nica Dowda, ale domácí brankář si poradil.
09:36'
Ani tentokrát se hostujícímu celku nepodařilo něco vymyslet směrem dopředu a zatím je to až na jednu šanci Ovečkina bída.
08:35'
Hra je nyní přerušená a následuje tak komerční přestávka.
08:10'
Mika Zibanejad posléze zkoušel z levé strany najít na vzdálenější tyči spoluhráče, ale ten nedokázal zakončit, jelikož minul kotouč.
07:45'
Hosté se sice dostali do útočného pásma soupeře, ale nebylo z toho nic nebezpečného a nyní už opět útočí Rangers.
06:47'
05:57'
Znovu New York Rangers velmi nebezpečně kombinoval v útočném pásmu soupeře, ale posléze byla hra přerušená, když se pohnula branka Vaněčka ze svého místa.
05:03'
Mika Zibanejad byl velmi blízko gólu, když pálil z první z levého kruhu, ale Vítek Vaněček předvedl fantastický zákrok!
04:47'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., držení).
04:20'
Washington Capitals se sice dostal do útočného pásma, ale tam přišel pouze faul a bude se vylučovat.
02:47'
Opět to byli New York Rangers, kteří se dostali dopředu, ale tentokrát beze střely.
01:41'
Už ve druhé minutě tady máme úvodní branku, kterou dává domácí celek! Střela Adama Foxe od modré byla fantasticky tečována RYANEM STROMEM, který naprosto změnil dráhu letu kotouče a Vítek Vaněček neměl šanci zasáhnout. Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.
01:28'
Ryan Lindgren pálil od modré, ale jeho pokus Vítek Vaněček viděl a také vyrazil.
00:55'
Nic Dowd skvělou přihrávkou našel Alexandra Ovečkina, který se dostal do první šance zápasu, ale Igor Šesťorkin jej vychytal!
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Bitetto, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin – Di Giuseppe, B. Howden, Lafreniere – J. Gauthier, Rooney, Lemieux.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Chára, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Orlov – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Pánik, Oshie, J. Vrána – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sprong, Sgarbossa, Carr.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Daisy, O’Donnell.