NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 24. února 2021   04:00

Vancouver
Vancouver
01:06' Horvat (Schmidt, E. Pettersson) • 08:06' T. Myers  • 15:17' E. Pettersson (J. T. Miller, Jo. Benn)
3:4
(3:1, 0:0, 0:3)
Edmonton
Edmonton
18:43' Kahun  (Barrie, Draisaitl) • 40:55' Kahun  (Draisaitl, Yamamoto) • 44:23' McDavid  (Draisaitl, Chiasson) • 53:25' Ennis  (Khaira, A. Larsson)
Vancouver
Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Roussel, B. Sutter (A), Gaudette – MacEwen, Beagle, Virtanen.
Schlenker, Furlatt – Barton, Cherrey
Rogers Arena, Vancouver, BC
--- diváků
Edmonton
M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – P. Russell, Haas, Chiasson.

Čtvrté vzájemné utkání se hraje v noci na pátek znovu ve vancouverském domácím stánku s názvem Rogers Arena.
Tři hvězdy utkání

1. Leon Draisaitl (EDM), 2. Elias Pettersson (VAN), 3. Dominik Kahun (EDM)
Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2%, odchytal 58:28

Mike Smith (EDM) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 59:29
Statistické okénko

Střely na bránu: 33 – 29; Úspěšnost na vhazování: 58% – 42%; Přesilová hra: 0/2 – 1/4; Trestné minuty: 8 – 4; Rozdané bodyčeky: 19 – 29; Zablokované střely: 15 – 18
Edmonton otočil duel s Vancouverem a uspěl ve čtvrtém utkání po sobě. Olejáři vsítili tři góly ve třetí periodě; rozdílovou trefu obstaral Tyler Ennis. Ovšem v dnešním utkání se blýskli především Němci Dominik Kahun (2+0) a Leon Draisaitl (0+3).
59:38'
Edmonton kontroluje závěr utkání a podle všeho dokráčí k úspěchu.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:40'
Thatcher Demko už zamířil na střídačku. Podaří se domácím srovnat skóre?
58:37'
Tým Vancouver Canucks hraje v plném počtu.
57:34'
Jordie Benn získal další cenné vteřinky pro své mužstvo vyhozením puku až za bránu soupeře.
57:11'
Edmonton se při vlastní početní výhodě provinil icingem.
56:40'
Komplikace pro Canucks v podobě vyloučení jejich klíčového zadáka. Rozhodne Edmonton o osudu dnešního utkání?
56:37'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).
56:28'
Thatcher Demko trochu zariskoval při rozehrávce, ale vyplatilo se mu to. Vancouver získal alespoň vhazování v útočném pásmu.
55:36'
Elias Pettersson se prokličkoval do útočného pásma, ovšem vzápětí přišel o kotouč.
54:16'
Střely na bránu → VAN: 30 vs. EDM: 28
54:07'
Proběhla další z reklamních přestávek... Necelých šest minut před koncem se vhazuje po levé ruce Mikea Smithe.
53:25'
Edmonton právě vstřelil branku!
Olejáři dnes poprvé ve vedení! Smolná situace pro vancouverského gólmana – kotouč mířil vedle, ovšem nakonec se odrazil od brusle TYLERA ENNISE. Jeho druhá branka v letošním ročníku! Asistence: Jujhar Khaira, Adam Larsson.
52:48'
Ke střele se dostal také Adam Gaudette, jenž provětral lapačku maskovaného muže.
52:00'
Bo Horvat unikal po levé straně. Mike Smith si však se střelou vancouverského kapitána poradil.
51:26'
Střely na bránu → VAN: 25 vs. EDM: 25
51:17'
Thatcher Demko má kotouč ve svém držení. Před námi je reklamní přestávka.
50:05'
V polovině závěrečného dějství platí nerozhodné skóre 3:3. Kdo za to vezme?!
49:33'
Nahození Alexandera Edlera od modré čáry skončilo na zadním mantinelu. Před bránou operoval Nils Höglander.
47:25'
Olejářům se nepovedl přechod do útočného pásma – čároví rozhodčí jim odpískali postavení mimo hru.
46:49'
Zpět do akce! J.T. Miller a Leon Draisaitl se staví na vhazování po levé ruce vancouverského brankáře.
46:49'
Touš skončil v ochozech vancouverského domácího stánku. Následuje reklamní přestávka.
45:06'
Střely na bránu → VAN: 24 vs. EDM: 24
44:37'
Connor McDavid mohl vzápětí poslat své mužstvo do vedení. Ovšem z pravé strany trefil pouze horní tyč.
44:23'
Třetí početní výhoda Oilers je úspěšná! CONNOR MCDAVID zakončoval pohlednou kombinaci do odkryté klece. Jeho třináctá branka v letošní sezoně! Asistence: Leon Draisaitl, Alex Chiasson.
44:14'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., podrážení).
44:05'
Mike Smith měl připravenou svou lapačku proti střeleckému pokusu Eliase Petterssona z levé strany.
42:29'
Adam Gaudette pomohl svému gólmanovi, když zablokoval pokus velmi aktivního Evana Boucharda.
40:55'
Edmonton se dostává na dostřel! DOMINIK KAHUN obdržel skvělou křížnou přihrávku od krajana Leona Draisaitla a pálil z pravého kruhu pro vhazování. Jeho druhá trefa v dnešním duelu! Asistence: Leon Draisaitl, Kailer Yamamoto.
40:01'
Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je zatím Leon Draisaitl, jenž na ledové ploše strávil 16 minut a 38 vteřin.

40:00'
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:09'
Hosté se drželi v útočném pásmu. Vancouver ale zvládl i druhé oslabení na jedničku.
37:47'
36:11'
Leon Draisaitl střílel bez přípravy z pravého kruhu pro vhazování do náručí Thatchera Demka.
35:47'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
35:42'
Ryan Nugent-Hopkins útočil po levé straně a nastřelil brankovou konstrukci.
35:06'
Střely na bránu → VAN: 20 vs. EDM: 16
34:47'
Tým Edmonton Oilers hraje v plném počtu.
33:26'
J.T. Miller a Bo Horvat zkoušeli své štěstí, ovšem jejich střelecké pokusy neprošly.
32:47'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gaëtan Haas – 2 min., podrážení).
32:19'
31:33'
Antoine Roussel málem potrestal špatnou rozehrávku Tysona Barrieho. Ovšem nepřišel si na edmontonského brankáře.
31:10'
Po reklamní přestávce začala první přesilová hra Edmontonu. Domácí se zatím brání s velkým přehledem.
30:19'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., sekání).
28:12'
28:05'
Tanner Pearson či Tyler Myers pálili nepřesně. Jinak ovšem velmi dobrá početní výhoda v podání Vancouveru...
27:13'
Kapitán Vancouveru měl dvě velmi dobré šance. Mike Smith byl v obou případech připraven na správné pozici.
26:12'
Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru dnešního utkání.
26:12'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tyler Ennis – 2 min., vysoká hůl).
24:37'
Ryan Nugent-Hopkins se dostal ke dvěma střelám. Domácí mužstvo poslalo kotouč na zakázané uvolnění.
23:56'
Thatcher Demko se zvládl přesunout proti prudké střele Leona Draisaitla z ostrého úhlu.
23:31'
Olejáři odehráli kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpět před Mikea Smithe.
22:58'
Pokus Tylera Myerse od pravého mantinelu neprošel. Edmontonskému maskovanému muži pomohla jeho obrana.
21:55'
Další práci pro vancouverského brankáře obstaral Tyler Ennis, jenž střílel z pravého kruhu.
21:14'
Connor McDavid se náhle ocitl sám před bránou Vancouveru. Střelou mezi gólmanovy betony však neuspěl.
20:08'
Prostřední část odstartovala nepřesnou rozehrávkou Oilers. Čároví rozhodčí jim odpískali zakázané uvolnění.
20:01'
Nejpilnějším střelcem v první třetině dnešního utkání byl Evan Bouchard se čtyřmi střelami na bránu.

20:00'
19:58'
Kris Russell v posledních vteřinách ještě vyzkoušel lapačku vancouverského maskovaného muže.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:43'
Edmonton snižuje svou ztrátu! DOMINIK KAHUN trochu se štěstím překonal vancouverského gólmana nahozením z pravé strany. Jeho třetí branka v letošním ročníku a také první po devíti zápasech! Asistence: Tyson Barrie, Leon Draisaitl.
18:32'
Brock Boeser schytal prudkou střelu z hole Tysona Barrieho. Edmonton kombinuje v útočném pásmu.
17:57'
Útočnou akci Edmontonu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.
17:06'
Střely na bránu → VAN: 9 vs. EDM: 7
16:43'
Thatcher Demko byl připraven proti střeleckému pokusu Jesseho Puljujärviho z levé strany.
15:17'
Vancouver právě vstřelil branku!
Skvělá úvodní perioda v podání domácího týmu! ELIAS PETTERSSON si před bránou počínal na výbornou a pohotově dorazil kotouč bekhendem. Jeho osmá branka v letošním ročníku! Asistence: J.T. Miller, Jordie Benn.
15:03'
Brock Boeser předvedl dobrou stahovačku a vyzkoušel pozornost edmontonského brankáře. Reklamní přestávka...
14:07'
Jay Beagle před bránou tečoval nabídku spoluhráče jen těsně vedle pravé tyče.
13:33'
Mike Smith schoval kotouč pod svou lapačku. Následuje vhazování po jeho pravé ruce.
12:08'
Adam Gaudette pronikl do útočného pásma, avšak nepochodil. Obrana Edmontonu si s ním bleskurychle poradila.
11:06'
Střely na bránu → VAN: 6 vs. EDM: 4
10:59'
10:07'
Nilsu Höglanderovi se před bránou svezl kotouč z hokejky. Tohle mohla být zajímavá příležitost.
08:06'
Canucks uspěli na vhazování v útočném pásmu... TYLER MYERS napřáhl k prudké střele od modré čáry, kterou ještě tečoval první z bránících hráčů. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Bez asistence.
07:11'
Střely na bránu → VAN: 5 vs. EDM: 4
07:03'
Máme za sebou reklamní přestávku. Vhazuje se po pravé ruce Thatchera Demka.
06:39'
Connor McDavid vybídl ke střele z pravého kruhu Evana Boucharda, jenž však domácího brankáře neprostřelil.
05:00'
Olli Juolevi střílel od modré čáry do připraveného Mikea Smithe. Hra je přerušena.
03:30'
Jordie Benn se blýskl dobrým obranným zákrokem proti Kaileru Yamamotovi, jenž hledal před bránou volného Leona Draisaitla.
02:27'
Tyler Myers vyčkává s kotoučem ve vlastním pásmu. Obě mužstva totiž prostřídávají své formace.
01:06'
BO HORVAT překvapil edmontonského brankáře nahozením od levého mantinelu. Jeho devátá branka v letošní sezoně! Asistence: Nate Schmidt, Elias Pettersson. Mike Smith se vrátil po zranění ve skvělé formě, ovšem tohle si nedá za rámeček.
00:19'
Quinn Hughes pomohl svému gólmanovi, když zablokoval pokus Leona Draisaitla.
00:03'
Leon Draisaitl uspěl na úvodní vhazování proti Eliasu Petterssonovi.
00:01'
Zahajovací formace

VAN: Demko – Hughes, Benn – Miller, Pettersson, Boeser

EDM: Smith – K. Russell, Larsson – Kahun, Draisaitl, Yamamoto
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou ze současného ročníku.)

Thatcher Demko – Vancouver Canucks – USA
→ bilance 4-7-1, průměr 3.31, úspěšnost 90.1 %, SO 0

Mike Smith – Edmonton Oilers – CAN
→ bilance 4-0-0, průměr 1.83, úspěšnost 94.0 %, SO 1

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Hughes, Benn, Juolevi, Myers – Miller, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Roussel, Sutter (A), Gaudette – MacEwen, Beagle, Virtanen.

Edmonton Oilers: Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, Larsson, Jones, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Ennis, Khaira, Archibald – P. Russell, Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Schlenker, Furlatt – Barton, Cherrey.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude v pořadí třetím vzájemným v letošní sezoně. Oba týmy
si na samém začátku současného ročníku připsaly po jednom úspěchu. Čtvrté utkání se hraje v noci na pátek znovu ve vancouverském domácím stánku.

Edmonton Oilers vs. Vancouver Canucks 3:5
→ 14. 01. 2021 • Rogers Place, Edmonton, AB
Tři hvězdy utkání: Bohužel nebylo uvedeno v zápise o utkání.

Edmonton Oilers vs. Vancouver Canucks 5:2
→ 15. 01. 2021 • Rogers Place, Edmonton, AB
Tři hvězdy utkání: C. McDavid, L. Draisaitl, R. Nugent-Hopkins
AKTUÁLNÍ FORMA DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Vancouver vstoupí do dnešního utkání se dvěma porážkami v zádech proti Winnipegu a devíti nezdary z posledních jedenácti klání. Edmonton triumfoval ve třech duelech po sobě a má na svém kontě šest úspěchů z posledních sedmi utkání.

Brock Boeser – Vancouver Canucks – pravé křídlo
→ 2+4, +1 účast, 8 střel na bránu, TM 2, ø čas na ledě 19:53
(Pozn.: Statistické údaje jsou z posledních 4 zápasů jmenovaného hráče.)

Connor McDavid – Edmonton Oilers – střední útočník
→ 3+4, +5 účast, 10 střel na bránu, TM 2, ø čas na ledě 21:14
(Pozn.: Statistické údaje jsou z posledních 3 zápasů jmenovaného hráče.)
VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na středu pokračuje celkem šesti utkáními. Zde proběhne on-line přenos z duelu mezi dvěma mančafty, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Scotia' Severní divize. Příjemnou zábavu!