NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 4. května 2021   04:00

Vancouver
Vancouver
13:04' Schmidt (J. T. Miller, Höglander) • 37:16' Boeser  • 56:33' Boeser (Horvat)
3:5
(1:1, 1:3, 1:1)
Edmonton
Edmonton
03:41' Puljujärvi  (McDavid, Draisaitl) • 20:18' Barrie  (Puljujärvi, McDavid) • 36:35' McDavid   • 39:16' Kahun  (D. Kulikov, Nugent-Hopkins) • 59:00' McDavid  (Draisaitl, Khaira)
Vancouver
Holtby (Demko) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Juolevi, T. Myers (A) – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat (C), Lind – Highmore, Graovac, Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen.
Joannette, Skilliter – Cormier, Murchison
Rogers Arena, Vancouver
Edmonton
Koskinen (M. Smith) – Nurse, Barrie, D. Kulikov, A. Larsson (A), Jones, Bear – Draisaitl, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Nugent-Hopkins (A), Yamamoto – Ennis, R. McLeod, J. Archibald – Neal, Khaira, Chiasson.

3. Tyson Barrie (EDM) 1+0
Edmonton Oilers vyhrává tento zápas díky povedené druhé třetině o dvě branky. Díky zisku dvou bodů postupuje Edmonton do play-off, postup si zajistil ještě před koncem základní části. Dnes na tom má velký podíl Connor McDavid, který vstřelil dvě branky a na dvě přihrál.
59:00'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hostující celek tento zápas vyhraje, puk do prázdné branky poměrně snadno poslal CONNOR MCDAVID. Asistence: Leon Draisaitl a Jujhar Khaira.
58:31'
Kotouč je ve středním pásmu, následně musí Tyler Myers rozehrávat od své branky.
58:10'
Puk je ve středním pásmu.
58:01'
Domácí hrají v šesti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:20'
Domácím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, a tak pokračují dál v aktivní hře.
56:33'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky, rychle po vhazování se prosazuje povedenou střelou BROCK BOESER. Asistence: Bo Horvat.
56:14'
Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obrana musí rozehrávat od své branky. Brock Boeser pálil rychle po přechodu do útočného pásma, Mikko Koskinen přerušil hru.
55:30'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Nyní je hra přerušena. Matthew Highmore pálil a Mikko Koskinen (Edmonton) kryje jeho pokus.
54:54'
Tyler Myers (Vancouver) je otřesený a zůstává na hrací ploše. Následně se zvedá z ledu a míří na střídačku. Komerční přestávka.
54:30'
Domácí rozehrávají od své branky a pokouší se dostat stabilněji do útočného pásma a vypracovat si velké šance.
53:45'
Tyson Barrie (Edmonton) pálil jako obránce od modré čáry, jeho pokus snadno zastavil domácí brankář.
53:26'
Tyson Barrie (Edmonton) se pokoušel dostat se do střelecké pozice, ale rána končí vedle branky, gólman nyní zasahovat nemusel.
53:10'
Braden Holtby (Vancouver) kryje další nebezpečnou střelu Edmontonu.
52:54'
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před domácí brankou. Komerční přestávka.
52:04'
Jesse Puljujärvi (Edmonton) byl před brankou, ale Ryan Nugent-Hopkins mu nedokázal připravit puk pro střelu z první.
51:42'
Connor McDavid (Edmonton) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou obranu soupeře nedostal.
51:00'
Jimmy Vesey (Vancouver) byl na modré čáře připravený, dostal přihrávku, ale puk netrefil podle představ.
50:30'
Dostali jsme se už do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Oilers stále vedou o dvě branky a pokračují v takticky velmi dobré hře.
50:07'
Vancouver vybojoval buly v útočném pásmu, puk získal, ale ke střele se domácí tým nedostal.
49:50'
Mikko Koskinen (Edmonton) rozehrává od své branky, následně ale puk přejel všechny čáry a píská se icing.
48:47'
Oba celky střídají, kotouč mají domácí za svou brankou.
48:20'
Leon Draisaitl (Edmonton) si vypracoval dobrou střeleckou pozici, vypálil. Puk se ale do branky nedostal, jeden z obránců jej odehrál do bezpečí.
47:37'
Nate Schmidt (Vancouver) to zkoušel od modré čáry, jeho střela byla zblokovaná. Následně si poradila obrana soupeře, která rychle otáčí směr hry.
47:00'
Sedm minut hry je pryč ze třetí třetině, na nějakou výraznější šanci v této fázi zápasu čekáme.
46:46'
Ofsajd domácích. Komerční přestávka.
46:10'
Ryan McLeod (Edmonton) vedl útočnou akci svého cleku, Tyler Ennis (Edmonton) pokračoval v akci, ale pak Oilers přišli o puk.
45:37'
Edmonton vede o dvě branky a zatím hraje takticky velmi dobře. Vancouver je sice mírně aktivnější, ale nedaří se mu vstřelit kontaktní branku.
44:41'
Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekají.
44:26'
Hra je přerušena pro ofsajd, postavení mimo hru překazilo akci Canucks.
43:54'
Tvrdá rána z pravé strany končí mimo branku, byl to Brock Boeser (Vancouver), kdo pálil z dobré pozice.
42:25'
Jayce Hawryluk (Vancouver) rozehrával od své branky, následně ale jeho spoluhráči puk nezachytili, a tak se píská zakázané uvolnění.
42:00'
Ofsajd zastavil akci Vancouveru, buly ve středním pásmu.
41:40'
Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny.
41:14'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) měl velkou šanci, dostal se sám před branku, ale vypálit nedokázal přesněji. Možná, že jeho ránu jemně tečoval brankář.
40:30'
Jesse Puljujärvi (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.
40:13'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou, kotouč mají hosté.
40:01'
40:00'
39:16'
Oilers odskakují do vedení o dvě branky. Na konci pohledné a rychlé kombinace stál DOMINIK KAHUN. Ten měl před sebou volnou část branky, kterou v pohodě trefil. Asistence: Dmitrij Kulikov a Ryan Nugent-Hopkins.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:50'
Zack MacEwen (Vancouver) dostal hru za branku soupeře, jeho tým ale zakončit nedokázal.
38:26'
Edmonton se usadil v útočném pásmu, Leon Draisaitl (Edmonton) mohl zakončovat, ale puk nezpracoval podle představ.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:29'
Komerční přestávka.
37:16'
Domácí tým bleskově snižuje, po pěkné individuální akci se před branku a do zakončení dostal BROCK BOESER. Jeho blafák zapadl přesně do horní části branky.
36:35'
Hostující celek navyšuje své vedení. Canucks lacině přišli o puk ve středním pásmu a CONNOR MCDAVID získal puk. Dostal se před branku a přes obránce vypálil. Domácí gólman puk neudržel, a ten tak zamířil za brankovou čáru. Bez asistence.
36:00'
Dmitrij Kulikov (Edmonton) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče. Ti puk protečovali do útočného pásma, zakázané uvolnění se tedy nepíská.
35:27'
Dominik Kahun (Edmonton) postupoval v situaci dva na jednoho na branku. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale puk končí vedle branky.
35:10'
Oilers vedou střelecky 16:13. Na další výraznější šanci hosté čekají.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hostující celek vede o jednu branku.
34:16'
Vancouver rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
33:26'
Dmitrij Kulikov (Edmonton) pálil od modré čáry, nebylo to vůbec špatná střela, ale puk byl před brankou zblokovaný.
33:00'
J. T. Miller (Vancouver) připravil střeleckou pozici od modré čáry pro spoluhráče. Rána však končí mimo branku. Mikko Koskinen zasahovat nemusel.
32:37'
Bo Horvat (Vancouver) dostal puk do útočného pásma, nahodil ho za branku, a pak šel střídat. Na ledě už byl totiž dlouho.
32:00'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
31:48'
31:35'
Oilers se usadili v útočném pásmu, kde kombinovali, nakonec pálil Darnell Nurse a trefil jen brankáře.
31:12'
Hraje se spíše ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.
30:40'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 14:13.
29:59'
Hra je přerušená, puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Edmontonu.
29:30'
Alexander Edler (Vancouver) rozehrává od své branky, počkal na dostřídání spoluhráčů. Následně se ale domácí v útočné třetině udržet nedokázali.
29:09'
Dmitrij Kulikov (Edmonton) to vzal na sebe, jako obránce si sjel před branku a vypálil. Jeho rána končí vysoko nad brankou.
28:34'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:30'
Mnoho šancí momentálně k vidění není.
28:06'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) pálil z dobré pozice, ale trefil jen beton brankáře. Sledujeme hru pět na pět.
27:44'
Puk je za domácí brankou, Tyler Myers (Vancouver) se pokouší rychle získat útočnou třetinu.
27:18'
J. T. Miller (Vancouver) kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, dobře hrají domácí přesilovku, ale na nějakou výraznější šanci čekají.
26:30'
Jujhar Khaira (Edmonton) se při vlastním oslabení dostával do střelecké pozice, ale obrana ho nenechala vypálit.
26:02'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., podrážení).
26:02'
26:02'
Hra je přerušená.
25:20'
Canucks se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Bo Horvat minul branku.
25:00'
Domácí mají nyní ponechanou výhodu.
24:29'
Travis Boyd (Vancouver) pálil a jeho ránu z pravé strany v pohodě kryje brankář Mikko Koskinen.
23:52'
23:34'
Darnell Nurse byl volný, čekal na přihrávku, ale puk nezískal.
23:15'
Tlak Oilers pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej.
22:54'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) vypálil z mezikruží, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale pálil příliš vysoko.
22:30'
Přesilovku si zahraje hostující celek, domácí se musí bránit tlaku soupeře.
21:51'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Quinn Hughes – 2 min., hákování).
21:41'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře, Dominik Kahun se dostával do zakončení, ale trefil jen brankáře.
20:18'
Hostující celek se znovu dostává do vedení, po rychlé akci po vhazování se k odraženému puku dostal před brankou TYSON BARRIE. Rychle jej poslal na branku a překonal gólmana. Asistence: Jesse Puljujärvi a Connor McDavid.
20:01'
Po první třetině platí vyrovnaný stav 1:1. Hosty do vedení poslal Jesse Puljujärvi a za domácí srovnal Nate Schmidt.
20:00'
19:14'
Hosté mají kotouč za svou branku, odkud rychle rozehrávají. V útočné třetině se však dlouhou neudrželi.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:45'
Dmitrij Kulikov (Edmonton) hledal spoluhráče, obrana si poradila a přihrávka byla zblokovaná.
18:23'
Dominik Kahun (Edmonton) se dostal do útočného pásma, ale obrana mu nedala mnoho prostoru pro zakončení.
18:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vyslaly na branku soupeře deset střel.
17:34'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu. Mnoho šanci k vidění není.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:30'
Nate Schmidt (Vancouver) pálil od modré čáry rychle po vyhraném vhazování. Puk byl zblokovaný obránci Oilers.
16:17'
Alexander Edler (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Mikko Koskinen.
16:09'
Ryan McLeod (Edmonton) to vzal na sebe, a jeho projektil kryje brankář Holtby. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
15:28'
Hra je přerušená, píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Canucks.
14:46'
13:04'
A je vyrovnáno, díky cloně před brankou se prosazuje domácí celek. Ujala se na první pohled nenápadná rána, kterou vyslal NATE SCHMIDT. Asistence: J. T. Miller a Nils Höglander.
12:54'
Nils Höglander (Vancouver) se pokoušel zakončovat, ale jeho projektil končí vedle.
12:38'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hostující celek stále vede o jednu branku.
12:04'
Jayce Hawryluk (Vancouver) pálil bez přípravy, jeho projektil kryje brankář soupeře. Komerční přestávka.
11:40'
Tyler Ennis (Edmonton) dostal dobrou přihrávku, následně se dostal do útočného pásma, ale ránu od modré zblokoval Travis Hamonic.
11:04'
Sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci nyní čekáme. Oba týmy střídají.
10:40'
Tyler Myers (Vancouver) rozehrává od své branky, jeho akce končí nepřesnou přihrávkou, zakázané uvolnění.
10:09'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, jeden z hostujících hráčů vypálil, jeho rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry.
09:50'
Tyson Barrie (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.
09:29'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Oilers. Canucks vybojovali kotouč, následná rána končí vedle.
07:34'
4:6, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější je hostující celek.
07:19'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.
06:50'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale nedokázal přesněji vypálit. Obrana Canucks rychle dostala puk do bezpečí.
06:31'
Domácí brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
05:46'
Tanner Pearson (Vancouver) pálil z dobré pozice, Mikko Koskinen (Edmonton) si s jeho pokusem dokázal poradit. Buly před brankou Oilers.
05:16'
Sledujeme rychlý hokej a domácí celek pokračuje v aktivní hře, Oilers jsou střelecky aktivnější 5:3.
03:41'
Rozebráno. Canucks přišli ve svém pásmu o puk. Následovala rychlá kombinace, kterou McDavid korunoval pasem na volného spoluhráče, kterým byl JESSE PULJUJÄRVI. Ten měl před sebou odkrytou část branky a v pohodě ji trefil. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.
03:00'
Alex Chiasson (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář poradil. Následně Dmitrij Kulikov pálil z mezikruží, ale neuspěl ani on.
02:33'
James Neal (Edmonton) měl obrovskou šanci, jeho střelu do odkryté části branky velmi dobře zblokoval Travis Hamonic.
02:10'
Jimmy Vesey (Vancouver) protečoval puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.
01:46'
Hra je nyní pro přihrávku rukou přerušená. Buly ve středním pásmu.
01:34'
Canucks rozehrávají od své branky, Zack MacEwen (Vancouver) postupoval do útočného pásma, ale neuspěl.
Dmitrij Kulikov (Edmonton) se musel vrátit do svého pásma, aby zastavil akci soupeře. Situaci zvládl.
00:32'
Bo Horvat (Vancouver) obkroužil branku a pokoušel se o střelu, brankáře Oilers byl připravený a v pohodě zasáhl.,
00:01'

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Juolevi, T. Myers – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat, Lind – Highmore, Graovac, Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Barrie, D. Kulikov, A. Larsson, Jones, Bear – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Ennis, R. McLeod, J. Archibald – Neal, Khaira, Chiasson..
Poslední vzájemný zápas se odehrál 14. března a domácí Canucks vyhráli 2:1.
Vancouver Canucks odehrál 45 zápasů s bilancí 13-6-3-23 a ziskem 41 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Ottawou Senators 4:2. Tým nestačil na Senators 1:2, 3:6 a na Toronto Maple Leafs 1:4 a 1:5.
Edmonton Oilers odehrál 49 zápasů s bilancí 28-2-2-17 a získal 62 bodů. V tabulce Severní divize je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Winnipegem Jets 6:1 a 3:1 a Calgary Flames 4:1. Tým nestačil na Montreal Canadiens 3:4 a na 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.