NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : St. Louis - 23. března 2021   03:00

Vegas
Vegas
08:41' Marchessault (W. Karlsson) • 41:20' Mark Stone (Holden, Stephenson) • 51:19' Kolesar (Hague) • 54:56' W. Karlsson (Mark Stone, Marchessault) • 58:08' Mark Stone (Theodore, W. Karlsson)
5:1
(1:0, 0:1, 4:0)
St. Louis
St. Louis
26:42' Dunn  (Tarasenko)
Vegas
Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Holden, Hague, Whitecloud – Tuch, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – W. Carrier, Glass, N. Roy – Kolesar, Reaves, Nosek – P. Brown.

– 15 zákroků, 1 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 59:49
Jordan Binnington (STL) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 60:00.
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 5:1. Podařilo se jim to zejména díky skvělé třetí třetině, kterou vyhráli 4:0. Keegan Kolesar zaznamenal svou první branku v kariéře v NHL a Vegas dalo zapomenout na nepovedený výkon ve druhém zápase na ledě Kings. Blues drželi se soupeřem krok do konce druhé třetiny, ve třetí už na svého soka nestačili.
59:26'
Už se pravděpodobně nic nestane.
58:08'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí využívají přesilovku, prosazuje se krásnou tečí před brankou MARK STONE. Kapitán Vegas dává svou dvanáctou branku v sezoně. Asistence: Shea Theodore a William Karlsson.
57:27'
Blues vyhazují přes všechny čáry. Domácí se rychle usadili znovu v útočném pásmu.
57:16'
Vegas pokračuje v aktivní hře.
56:53'
Jonathan Marchessault pálil pravé strany, jeho pokus kryje Jordan Binnington, buly před jeho brankou.
56:29'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jordan Kyrou – 2 min., hákování).
56:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas vede o tři branky.
55:59'
Robin Lehner (Vegas) kryje kotouč, buly před jeho brankou.
54:56'
Domácí celek míří k výhře v tomto zápase, branku v přesilovce dává z dorážky vlastní střely WILLIAM KARLSSON. Obrana Blues jej neodstavila od puku, a tak měl snadnou pozici. Asistence: Mark Stone a Jonathan Marchessault.
54:07'
Robin Lehner (Vegas) má kotouč za svou brankou, následně rozehrávají jeho spoluhráči od své branky. Stabilněji do pásma se Vegas nedostalo.
53:49'
Jordan Binnington kryje ránu, kterou vyslal jeden z domácích hráčů. Buly v útočném pásmu Vegas.
53:41'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., sekání).
53:25'
Shea Theodore (Vegas) minul branku, následně hosté faulovali, domácí mají výhodu a takticky se vrací za svou branku.
52:47'
Čtyři na jednoho nyní mířili domácí hokejisté, ale prosadit se nedokázali. Vegas stále vede o dvě braky.
51:19'
Gól, Vegas vede 3:1, svou první branku v NHL dává EEGAN KOLESAR. Dostal se k odraženému kotouči a rychle jej poslal do braky. Jordan Binnington zasáhnout nedokázal. Důležitý moment v zápase a důležitý moment pro Kolesara. Asistence: Nicolas Hague.
51:01'
Ofsajd Blues, komerční přestávka.
50:34'
Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
50:10'
Mark Stone (Vegas) hledal před brankou spoluhráče, ale nedokázal přesněji přihrát.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí Vegas vede těsně o jednu branku.
49:32'
William Karlsson (Vegas) rozehrává od své branky.
49:02'
25:15, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou v tomto ohledu domácí.
48:23'
Střela domácích od modré čáry byla zblokovaná, následně se směr hry otočil, ale Blues nedokázali vypálit.
47:59'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale neuspěl. Následně domácí rychle otočili směr hry, ale nedokázali se prosadit. Jordan Binnington byl připravený.
46:23'
St. Louis rozehrává od své branky, následně se k puku dostali domácí, ale Alec Martinez ani jeho spoluhráč nedokázali vypálit přesně.
45:12'
Robert Bortuzzo (St. Louis) vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, pokoušel se rychle přenést hru, ale neuspěl proti hře soupeře.
44:45'
Robin Lehner (Vegas) musel znovu zasahovat.
44:37'
Robin Lehner (Vegas) si dokázal poradit se střelou soupeře, domácí brankář vychytal soupeře. Vladimir Tarasenko se dostal do brejku, který nezakončil gólem.
44:00'
Čtyři minuty třetí třetiny jsou pryč a je jasně patrné, že domácí hokejisty nečeká vůbec nic snadného. Střelecky aktivnější celek hraje lépe.
43:05'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou.
42:32'
Blues nyní prohrávají o jednu branku a jsou to právě oni, kteří hrají aktivněji, tlačí se do zakončení a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
41:20'
Aktivně vstoupil domácí celek do třetí třetiny, k odraženému puku po vlastní střele se dostal MARK STONE, který odrazil střelu od obránce a poslal puk do branky. Asistence: Nick Holden a Chandler Stephenson.
41:04'
Zápas pokračuje třetí třetinou.
40:34'
Alec Martinez (Vegas) pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Jordan Binnington.
40:01'
Jonathan Marchessault poslal v první třetině Vegas do vedení, Vince Dunn vyrovnal ve druhé třetině. Za nerozhodného stavu končí druhá třetina, uvidíme, co přinese třetí třetina. Ve Vegas na Stripu, v T-Mobile Areně platí nerozhodný stav 1:1.
40:00'
39:50'
Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme ještě jedno vhazování. Noskova formace se dostala do postavení mimo hru.
39:35'
Shea Theodore (Vegas) měl vekou šanci, ale brankáře Jordana Binningtona překonal nedokázal. Krásná akce hráče Vegas.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:23'
Dostáváme se do finální fáze hry, Blues neproměnili přesilovku, nyní se domácí hokejisté pokouší vrátit k aktivní hře. Na ledě je Noskova formace.
37:00'
Vegas je kompletní, Blues si výraznější šanci nevypracovali.
35:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Blues hrají přesilovku, jsou aktivnější a tlačí se do zakončení.
34:48'
Komerční přestávka.
34:48'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Keegan Kolesar – 2 min., podrážení).
34:38'
Reilly Smith (Vegas) to vzal na sebe, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale minul.
34:08'
Vladimir Tarasenko (St. Louis) pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen brankáře.
33:33'
Po akci Blues vypadl kotouč z hrací plochy, vhazovat se bude před domácí brankou. Blues mají momentálně převahu, hrají aktivněji.
33:09'
Ofsajd Blues, komerčka.
32:43'
Ryan O'Reilly (St. Louis) byl na ledě přes dvě minuty, ale na jeho výkonu toto dlouhé střídání nebylo vůbec negativně znát.
32:09'
Ryan Reaves pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, následně neuspěl ani jeho spoluhráč.
31:16'
Alec Martinez a Reilly Smith zkoušeli rozjet útočnou akci, ale obrana Blues si dokázala poradit.
30:50'
Jaden Schwartz (St. Louis) rozehrává od své branky, domácí hráči se dostali k puku, ale vypálit na branku nedokázali.
29:50'
Blues rozehrávají od své branky, následně se k puku dostalo Vegas, ale vypálit nedokázalo.
29:00'
Hostující celek rozehrává od své branky, Reilly Smith se rychle dostal k puku a dokázal vypálit. Brankáře však neprostřelil.
28:26'
Blues rozehrávají od své branky, následně Vegas vybojovalo puk. Jonathan Marchessault vypálil a Jordan Binnington přerušil hru.
27:56'
26:42'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je srovnáno na 1:1. Blues, aktivněji hrající celek, se usadil v útočném pásmu, následně pálil z první VINCE DUNN. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči, a tak je srovnáno. Asistence: Vladimir Tarasenko.
25:53'
Blues mířili dva na jednoho, ale Brayden McNabb se dobře vrátil a situaci zachránil z pohledu Vegas.
25:24'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Vegas vede o jednu branku, ale na nějakou výraznější šanci čeká.
24:10'
Jake Walman (St. Louis) to dobře udělal na modré čáře, ale na domácí branku vypálit nedokázal.
23:14'
Shea Theodore (Vegas) se dostal sám před branku, ale nedokázal vypálit přesněji.
22:51'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům v T-Mobile Areně líbit.
22:00'
Reilly Smith (Vegas) se propracoval do střelecké pozice, jeho dobrá rána z bezprostřední blízkosti se odrazila od tyče.
21:40'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas, Robin Lehner musí být pozorný.
21:03'
Přesilovku domácí celek nevyužil, a tak mohou hrát hokejisté Blues.
20:45'
20:43'
Vegas se nastěhovalo do útočného pásma, kde vybojovalo vhazování.
20:01'
V pozvánce na zápas jsem psal o tom, že do T-Mobile Areny aktuálně může 20 procent kapacity. Lékařské autority státu Nevada sice rozhodly o navýšení této kapacity na 50 procent, jenže v případě T-Mobile Areny nelze zajistit potřebné rozestupy. Vedení Vegas tedy aktuálně intenzivně řeší, co s touto situací lze dělat. Jednou z možností jsou PCR testy nestarší 72 hodinám. Zatím ale na nějakou oficiální zprávu z tohoto jednání čekáme.
Po první třetině tohoto dramatického zápasu vede domácí Las Vegas o jednu branku, rychle po vhazování se dokázal prosadit Jonathan Marchessault. Nyní hraje Vegas přesilovku, kterou bude dohrávat ve druhé třetině.
20:00'
19:04'
Blues měli velkou šanci, ale branku v oslabení trefit nedokázali.
18:47'
Střela rychle po vhazování končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
18:44'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jacob de La Rose – 2 min., podrážení).
18:06'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Blues. Vegas je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 10:6.
17:37'
Robert Bortuzzo (St. Louis) pálil z levé strany, jeho rána na vzdálenější tyč prolétla vedle branky, a pak už hrála obrana domácích.
17:15'
Robert Bortuzzo (St. Louis) se pokoušel dostat do střelecké pozice po rychlém přechodu do útočného pásma, ale Blues nedokázali vypálit.
17:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.
16:12'
Brayden McNabb (Vegas) pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána ovšem přesná nebyla, puk končí mimo branku.
15:55'
15:55'
Robin Lehner (Vegas) byl připravený a se střelou Mike Hoffmana (St. Louis) si dokázal poradit.
15:30'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Blues se pokouší hrát aktivně, takže se domácí celek musí bránit.
14:14'
Blues se nyní dostali do útočného pásma, ale obrana Vegas byla připravená a dokázala si poradit s touto akci soupeře.
13:47'
Keegan Kolesar (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, Jordan Binnington zasahovat nemusel.
13:39'
Patrick Brown (Vegas) pálil z dobré pozice, ale jeho pokus nedokázal nikdo ze spoluhráčů tečovat přesněji mimo dosah brankáře.
13:02'
Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, Nick Holden následně pálil a jeho pokus kryje Jordan Binnington. Komerční přestávka.
12:02'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.
11:27'
Zachary Sanford (St. Louis) vedl útočnou akci, Mike Hoffman mu dělal podporu, ale branku Vegas výrazněji ohrozit nedokázali.
10:48'
Marco Scandella (St. Louis) vyslal jako obránce tvrdou ránu od modré čáry, ale o Robin Lehner (Vegas) si dokázal poradit.
10:14'
Vegas se nyní propracovalo do útočného pásma, ale na branku domácí celek vypálit nedokázal. Obrana Blues byla připravená a dokázala si poradit.
09:37'
Robin Lehner (Vegas) raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Jaden Schwartz (St. Louis) je autorem zatím poslední střely na branku.
09:16'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas.
08:41'
Domácí celek se dostává do vedení, rychle po vhazování se prosazuje střelou mezi betony brankáře JONATHAN MARCHESSAULT.
08:27'
Buly před brankou Vegas, domácí celek vyhrál souboj o puk, a tak rychle otočil směr hry. William Karlsson se rychel dostal do zakončení, ale neprostřelil brankáře soupeře.
08:00'
Osm minut hry je pryč, sledujeme zajímavou hokejovou bitvu.
07:50'
Další velká šance Vegas, ale nyní znovu Alex Tuch nevypálil přesně. Komerční přestávka.
07:35'
Alex Tuch (Vegas) se dostal do šance, s jeho střelou si tak tak dokázal poradit Jordan Binnington-
Blues se dokázali ubránit, a tak mohl Jacob de La Rose dostat hru do útočného pásma svého celku, Blues ale na branku vypálit nedokázali.
06:14'
Dobrou pasáž hry hrají domácí hokejisté, usadili se v útočném pásmu.
05:41'
Vegas se usadilo v útočném pásmu, několik střel bylo zblokovaných. Následně si obrana Blues poradila. Dobře to nyní udělali domácí.
04:52'
Jordan Kyrou (St. Louis) se dostal do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal, obrana Vegas byla připravená.
04:39'
Hostující celek rozehrává od své branky, oba kluby momentálně střídají.
04:00'
Jordan Binnington (St. Louis) si snadno poradil se střelou soupeře. Nick Holden pálil od modré čáry, ale neuspěl.
03:30'
Robin Lehner (Vegas) přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu St. Louis Blues. Domácí vstoupili do zápasu pasivně.
03:11'
Domácí brankář musel za svou branku, odkud rozehrál. To už se hraje pět na pět, ale hosté mají dál převahu.
02:28'
Zach Whitecloud (Vegas) zblokoval střelu do ochranné sítě nad brankou, vhazovat se bude před brankou Golden Knights.
02:10'
Puk je znovu za brankou St. Louis.
01:42'
Brayden McNabb (Vegas) vyhazuje přes všechny čáry, a tak rozehrávají Blues znovu od své branky. Vegas zatím hraje dobře.
01:16'
Blues rozehrávají od své branky, sledujeme zatím aktivní hru hostujícího celku.
00:51'
Robert Thomas (St. Louis) byl v dobré pozici, ale nedokázal vypálit přesněji, Robin Lehner byl připravený.
00:38'
Utkání začíná pěkně zostra, hned v první minutě hrají hosté přesilovku.
00:33'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., vysoká hůl).
00:01'
Utkání začalo, jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale vypálit nedokázali.
00:01'
Zápas brzy začne.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Holden, Hague, Whitecloud – Tuch, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – W. Carrier, Glass, N. Roy – Kolesar, Reaves, Nosek.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Faulk, Dunn, Scandella, Walman, Bortuzzo – Kyrou, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Sanford, Thomas, Hoffman – Clifford, J. de La Rose, N. Walker..
Tento zápas se bude hrát na Stripu v Las Vegas v T-Mobile Areně. Aktuálně na zápasy Golden Knights chodí 20 procent kapacity stadionu.
Vegas je v tabulce na první pozici (43 bodů) v Západní divizi a Blues jsou čtvrtí (37 bodů). Mezi nimi je Colorado (40) a Minnesota Wild (37).
Vegas Golden Knights po sérii výher v posledním zápase nebodovalo. Na ledě Los Angeles Kings prohrálo 1:3. Vegas doplatilo na špatnou střelbu, zejména pak v 90 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři nedokázalo prakticky trefit branku. Nejproduktivnějším hráčem Vegas je Mark Stone se 35 body. Max Pacioretty je nejlepším střelcem se 16 góly a nejvíce asistencí má Mark Stone 25.
St. Louis Blues se po sérii pěti porážek v řadě začíná zvedat a do tabulky získává znovu body. Poslední dva zápasy vyhrálo. Ze dvojzápasu se San Jose Sharks získalo čtyři body. Nejprve vyhrálo 2:1 v nájezdech, a pak 5:2. Nejproduktivnějším hráčem Blues je Perron David se 33 body. Má i nejvíce gólů 12 a asistencí 21.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.