NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Devils - 10. března 2021   01:00

Washington
Washington
17:22' Oshie (J. Schultz, Bäckström) • 27:42' J. Vrána (Carlson, Bäckström) • 30:36' Sprong (Kuzněcov) • 35:03' Orlov (Pánik) • 61:30' J. Vrána (Kuzněcov)
5:4
(1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)
Devils
Devils
32:44' Kuokkanen  (Zajac) • 45:47' Wood  (Bratt, R. Murray) • 50:17' Šarangovič  (Kuokkanen, Zajac) • 52:20' Severson  (T. Smith, Zajac)
Washington
Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.
Rooney – Sutherland – Sericolo, MacPherson
Capital One Arena, Washington
Devils
Wedgewood (Blackwood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Kuokkanen, Zajac (A), Šarangovič – Palmieri (A), Zacha, M. Malcev – Bratt, J. Hughes, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Wood.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Jakub Vrána (WSH) – 2+0, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24
Pavel Zacha (WSH) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39.
Kdo se postavil do brankoviště?
Vítek Vaněček (WSH)
– 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 61:04
Scott Wedgewood (NJD) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 60:46.
Statistiky:
Střely na branku: 30 – 31 (11:9, 13:6, 5:16, 1:0)
Zablokované střely soupeře: 11 – 17
Trestné minuty: 8 – 6
Využité přesilové hry: 1/2 – 0/3
Vyhraná vhazování: 47 % – 53 %
Bodyčky: 18 – 18.
Capitals opanovali většinu z prvních čtyřiceti minut a zaslouženě se dostali do vedení 3:0. Na snížení Kuokkanena rychle odpověděl Orlov a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:1. Devils se ale nevzdali a výkonem na hranici možností v rozmezí necelých osmi minut vyrovnali. Vaněček postupně inkasoval od Wooda, Šarangoviče a Saversona. O remízový stav už se Washington připravit nenechal a v devadesáté vteřině prodloužení mohl přece jenom slavit výhru. Podruhé v zápase se totiž trefil Jakub Vrána, jenž pobyl na ledě jen něco málo přes dvanáct minut.
61:30'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals ztratili třígólovévedení,ale o druhý bod ze zápasu proti Devils nepřišli! Vděčit mohou JAKUBU VRÁNOVI, který po rozehrávce Kuzněcova neskutečně zrychlil na malém prostoru. Smith ho z dálky stihl jenom pozdravit a situaci z pohledu Devils nezachránil ani Wedgewood, jemuž prolétla forhendová střela nad pravou rukou. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
61:09'
Bylo evidentní, že Devils chtěli soupeře unavit. Hughes ale kotouč ztratil a dopředu jel Carlson. V brejku dvou na jednoho puk na Ovečkina nedostal .
60:41'
Hosté rychle prostřídali. Hughes si ale rozmyslel střelu a vrátil puk do středního pásma na obránce Smithe.
60:10'
Zacha vyhrál důležité vhazování ve středovém kruhu. Trio Ovečkin, Bäckström a Carlson bude musetbránit.
60:01'
60:00'
59:25'
Nic Dowd vyhrál vhazování přesně na Carlsona, který se opřel do střely z osy hřiště. Wedgewood měl štěstí, že mu puk letěl do blízkosti přistavené lapačky.
59:22'
Sami Vatanen neustál čistý souboj Bäckström a levým ramenem napřed narazil do mantinelu. Sudí přerušili hru, ale finský bek se naštěstí rychle zvedl.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:47'
Wedgewood si pohlídal Jensenovo nahození z pravého konce modré čáry. Blíží se nám prodloužení tři na tři.
58:10'
Za kolegy z útoku to nyní vzal Orlov, který šel kupředu po pravé straně. S pomocí odrazu bekhendem dostal do šance Hagelina, ovšem ten nezvedl puk za beton klečícího gólmana.
57:24'
Capitals by potřebovali mnohem více od druhého útoku. Vrána dal jeden z gólů, ale jinak je s Kuzněcovem naprosto neviditelný.
56:50'
Jensen byl donucen nahazovat z červené čáry. U zadního mantinelu už na kotouč čekal obránce Sami Vatanen.
56:08'
Pár centimetrů doleva a Devils šli poprvé v zápase do vedení! Kulikov svým golfákem od modré trefil ze svého pohledu pravou tyč.
55:50'
Vítek Vaněček vyhrál souboj dvou českých borců. Zachova rychlá střela švihem mu šla příhodně na hrudník.
54:45'
Hughes přihrál pod sebe na Vatanena, který ihned pálil, ale Vaněčkovi přistál kotouč na výstroji. Předtím Kulikov zablokoval pokus Ovečkina.
54:28'
Subban obloučkem našel Bratta, který ještě posouval kotouč na levou stranu. Vaněček každopádně Kulikova vychytal.
53:23'
Devils teď mají psychicky obrovsky navrch. Další útočnou akci jim však překazilo postavení mimo hru.
52:56'
Vítek Vaněček si dnes příliš nepomáhá v boji o post jedničky. Rus Samsonov podal před pár dny proti Flyers rozhodně jistější výkon.
52:20'
Devils právě vstřelili branku!
Náskok Washingtonu 4:1 je během pár minut pryč! Ty Smith prodloužil Zajacovu přihrávku k modré čáře, odkud natáhl DAMON SEVERSON. Nebyla to bůhvíjak tvrdá rána, ale ta stejně prošla přes zaskočeného Vaněčka až do sítě. Asistence: Ty Smith, Travis Zajac.
51:31'
Gólem povzbuzený Šarangovič použil Orlova jako clonu při střele z vrcholku pravého kruhu. Vaněček v nelehké situaci obstál.
51:10'
Puk mimo hřiště znamená reklamní přestávku. I ta může trochu přibrzdit rozlet Ďáblů.
50:17'
Domácí lavička reaguje oddechovým časem. Třetí třetina zdaleka neodpovídá představám Washingtonu.
50:17'
New Jersey se dostává na dostřel remízovému stavu! Kuokkanen si v rychlém přechodu středního pásma vyměnil puk se Zajacem. Z levého mantinelu ho pak skvěle dostal na úplně zapomenutého JEGORA ŠARANGOVIČE a ten z mezikruží snížil na 3:4. Asistence: Janne Kuokkanen, Travis Zajac.
49:43'
Orlov nenechal Palmieriho převzít Hughesovu přihrávku. Domácí šetří cenné vteřinky Carlsonovou rozehrávkou zpoza vlastní klece.
48:53'
Domácí hra nyní hodně stojí na Vaněčkovi. McLeod přisunul puk do pravého kruhu na Bastiana, který vyprášil připravenou lapačku českého gólmana.
48:48'
48:35'
Vaněček si pohlídal pravou tyč při Woodově střele z nulového úhlu. Devils opět musí ven z útočné třetiny.
48:01'
Oshieho hokejka zablokovala ránu Subbana. Orlov poté mohl vyhodit a hosté začínají až od Wedgewooda.
47:34'
Opět ten samý moment. Dowd měl hokejku na správném místě a po dalším vyhození už vyrazil na střídačku.
47:07'
Nic Dowd zachytil špatnou přihrávku jednoho z hostů a vyhodil puk co nejdál od branky Vítka Vaněčka.
46:48'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nick Jensen – 2 min., podrážení).
46:40'
Dobré střídání Devils v ponechané výhodě. Kontaktní branka by mohla způsobit ještě zajímavou zápletku. Vaněček ji proti Hughesovi a Subbanovi ale nedopustil.
45:47'
Gól naděje pro hosty přece jenom přichází! Jesper Bratt po nahrávce Murrayho bleskově projel středním pásmem. Před posledním obráncem Jensenem precizně předal puk MILESI WOODOVI a ten zleva překonal vyjetého Vaněčka střelou k první tyči. Asistence: Jesper Bratt, Ryan Murray.
45:10'
I díky přesilové hře patří začátek třetí třetiny hostům z New Jersey. Na třígólovém rozdílu se ale nic nemění, což je nejpodstatnější.
44:30'
Pavel Zacha přihrávkou podél brankové čáry našel hokejku Palmieri. Ten byl dobře bráněn, ale i tak vymyslel bekhendové zakončení, se kterým si Vaněček poradil.
43:51'
Wedgewood vyrazil Oshieho nekompromisní golfák z pravé strany mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po jeho levici.
43:22'
43:11'
Pavel Zacha ukončil šňůru přihrávek střelu švihem z pravého kruhu. Vaněček neměl hokejku, ale zasahovat podle všeho nemusel.
42:29'
Důrazný obránce Brenden Dillon vyhazuje a poloviny z hostující početní výhody už patří minulosti.
41:51'
Téměř všichni hráči Washingtonu se věnovali souboji napravo od Vaněčka. Severson zůstal úplně sám, ale po převzetí kotouče toho nevyužil.
41:22'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., podrážení).
40:59'
Kyle Palmieri byl podle čárového v útočném pásmu příliš brzy. Hughesovi byl při přechodu modré čáry odpískán ofsajd.
Bodyčky: 9 – 15.
Druhá třetina byla jednoznačně v režii Capitals, za které se v čase 27:42 už podeváté v sezóně prosadil český útočník Jakub Vrána. Trochu rozloženým Ďáblům pak ještě více přitížil Sprong. Po menším nedorozumění mezi Bäckströmem a Vaněčkem sice snížil na rozdíl dvou branek Kuokkanen, ale Orlov za další tři minuty zase zařídil Washingtonu pohodlný náskok 4:1.
40:00'
39:36'
Pavel Zacha si dvakrát za sebou nevyhověl s Hughesem. Severson vzápětí přihrál na domácí hokejku a před sirénou už se asi nic nestane.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Ještě jednou Ryan Murray, který před levým kruhem věřil v nějakou teč. Ta se ale nestala a puk doskákal k Vaněčkovi.
38:27'
Hathaway schytal do nohy střelu Murrayho. Devils se kvůli tomu zdrželi v útočné třetině jen pár vteřinek.
37:34'
Ovečkin zachytil puk v útočném pásmu. Při střele mu ale sjel z hokejky a pomalu se šourající černá pryž skončila v rukavici Wedgewooda.
36:37'
Jack Hughes zakončil svou individuální akci spíše propagační střelou od modré. Vaněčkovi přistál puk na těle a přerušil hru.
36:21'
Ty Smith to zkusil z levého mantinelu a Brattem tečovaný puk se zřejmě zastavil až o Vaněčkovu horní tyč.
35:56'
Vatanen nenachytal Vaněčka nahozením ze středového kruhu. Washington začíná posun vpřed od Johna Carlsona.
35:03'
Znovu je to o tři góly! Richard Pánik před blížícím se hitem od Subbana shodil puk od mantinelu pod sebe na DMITRIJE ORLOVA, jenž si rychle připravil střelu švihem a z vrcholku pravého kruhu uklidil puk do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Richard Pánik.
34:49'
Conor Sheary zahájil akci u hostující střídačky. Eller však nechal puk za sebou a Capitals musí zakládat od nuly.
33:51'
Kyle Palmieri se nebál vjet mezi kvarteto červených dresů. Ty mu střelu na Vítka Vaněčka nedovolily.
32:44'
Snad první šance Devils ve druhé třetině, která hned končí gólem! Vaněček za brankou pouštěl nahozený puk pro Bäckströma, který ale čelil nepříjemnému napadání Zajace. Ten si kotouč vybojoval a krátkou přihrávkou ho posunul před brankoviště na přijíždějícího JANNE KUOKKANENA, jenž zakončil mimo dosah vracejícího se Vaněčka. Asistence: Travis Zajac.
32:20'
Projektil Orlova Wedgewood s obtížemi udržel mezi tělem a pravou rukou. U brankoviště vznikla další potyčka.
31:59'
Wedgewood nemohl vidět na Schultzovu střelu od modré. Naštěstí pro něj proletěla vedle branky.
31:09'
Sprong zůstal na ledě i pro další okamžiky. Sprong tečoval střelu vysoko ve vzduchu, ale sudí to jako hru vysokou holí neposoudili.
30:36'
Utkání se v těchto chvílích asi definitivně láme ve prospěch Capitals! DANIEL SPRONG si v přečíslení dvou na jednoho dovolil tu drzost nepřihrát na Alexandra Ovečkina. V levém kruhu vzal zodpovědnost na sebe a švihem trefil prostor u bližší tyče. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
30:05'
Oshie přenesl hru přes celou šířku na rozjetého Ovečkina. Kapitána Washingtonu zastavil až beton Wedgewooda.
29:19'
To Washington se dostal do ideální pohody. Také čtvrtá formace se na chvíli zabydlela před hostující bránou.
28:34'
Miles Wood přihrával Kulikovovi ven z útočného pásma. New Jersey je po změně stran docela v krizi.
27:44'
Oba týmy v plném počtu.
27:42'
Narůstající převaha Caps graduje zaslouženým gólem na 2:0! Při hře ve čtyřech to vypadalo jako v domácí přesilovce. Carlson na konci dlouhé kombinace přenesl hru z levé strany do pravého kruhu na JAKUBA VRÁNU a ten z jedničky prostřelil přesouvajícího se Wedgewooda. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
27:25'
Bäckström shodil puk před levý kruh, ale Murray zakončení obránce Dillona k Wedgewoodově brankovišti nepustil.
26:29'
Schultz překazil Palmieriho křižnou přihrávku na Bratta, který vystřelil do prázdna. Vaněček moc práce nemá.
26:01'
Oshie se ocitl uprostřed trojúhelníku tvořeného hostující obranou. Ta ho přesto nechala vystřelit a nechala malinko ve štychu pozorného brankáře.
25:44'
Vzájemnou potyčku mezi Ellerem a Subbanem ohodnotili rozhodčí dvěma menšími tresty. Hrát se bude čtyři na čtyři.
25:44'
Hosté měli znovu potíže s odchodem z obranného pásma. Puk v něm ztratili a Wedgewood čelil propadlé přihrávce Pánika.
25:23'
Další icing New Jersey plynoucí z nepřesné rozehrávky. Zajac musí opět na buly s Ellerem.
25:16'
Dillonova střela nabrala velkou výšku. Stoprocentně by šla nad bránu, ale Wedgewood si pro ni stejně stáhl lapačkou.
25:02'
Nevynucený icing Devils.
24:22'
Ovečkin napřáhl zpoza pravého kruhu, od McLeoda šel puk mimo prostor Wedgewoodova brankoviště.
24:09'
Ofsajd Capitals. Pánik nestihl vyjet z útočného pásma. Předtím za Devils ještě jednou zakončoval Kyle Palmieri.
23:45'
Zacha vyhrál buly. Seversonova střela od modré neprošla a podobné to bylo v případě mladého obránce Smithe.
23:36'
Hathaway nepřesně přihrával. Devils rychle otočili hru a Vaněček si musel dát pozor na pokus Kuokkanena z ostrého úhlu.
22:38'
Jesper Bratt tečoval spoluhráčovu střelu od modré jen malý kousek před Vaněčkem, který ale zasahovat nemusel.
21:50'
Malcev na druhý pokus vytáhl puk do středního pásma. Na útok už ale nezbyly síly, takže jenom nahodil a odevzdal.
20:44'
Další zásah hostujícího gólmana přišel hned vzápětí. Opět se jednalo o střelu zprava v podání Conora Shearyho.
20:39'
Richard Pánik pálil švihem z pravého kruhu k bližší tyči, kde Wedgewood včas postavil svůj levý beton.
Bodyčky: 5 – 5.
Je za námi první dvacetiminutovka, která byla ve znamení velmi častého přerušování. Po vyrovnaném začátku převzali otěže hokejisté Washingtonu, kteří posbírali dvanáct střel na branku. Gólová byla jediná z nich, když v osmnácté minutě Wedgewooda přesnou tečí překonal Oshie. Vítek Vaněček na druhé straně žádné větší gólovky neřešil. Jednu z největších šancí měl jeho krajan Zacha.
20:00'
19:18'
Jack Hughes naznačil střelu golfákem a pokračoval dále k zadnímu mantinelu. Zkušený obránce Jensen se tam o něj postaral.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:30'
Dillon nepustil přihrávku k Zachovi. Obrana Washingtonu zatím nepovoluje hostům žádné větší příležitosti.
17:22'
Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Do listiny střelců míří jméno T.J. OSHIEHO, který učebnicově ztečoval do brány Schultzovu střelu od modré. Asistence: Justin Schultz, Nicklas Bäckström.
16:50'
Další velké množství přihrávek. Z pravého kruhu to na sebe vzal až Bäckström, ale bezbrankový stav nezměnil.
16:20'
Daniel Sprong tečoval nahození od modré čáry. Poté pálil Kuzněcov, ale hostující gólman obě situace zvládl.
15:45'
Vyhrané buly domácím moc nepomohlo. Eller posouval puk dozadu, kde ale neměl žádného spoluhráče.
15:35'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Janne Kuokkanen – 2 min., držení hole).
15:14'
Vaněček vyrazil na střídačku a pustil do hry šestého bruslaře do pole. Ovečkinovu dělovku srazil Kuokkanen.
14:30'
Wedgewood si sáhl pro puk, který se k jeho brance odrazil ze souboje na krátkém mantinelu. Vrána byl u něj pozdě.
13:21'
Až po skončení přesilovky musel do práce také Vítek Vaněček. Zleva to na něj neúspěšně zkoušel Michael McLeod.
13:09'
13:03'
Dowd vytáhl puk do středního pásma a pak si jej nahodil sám pro sebe, aby mohl na zadním mantinelu bojovat se Subbanem.
12:38'
Další vyhození Capitals ve chvíli, kdy ze Sprongova trestu chybí poslední čtvrtina.
12:06'
Pavel Zacha chytal nepřesnou přihrávkou přes šířku hřiště ve střední zóně. Poté byl zase pískán icing.
11:36'
Začátek první přesilovky Ďáblům nevyšel. Hagelin dostal puk ven z obranného pásma.
11:09'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Daniel Sprong – 2 min., podrážení).
10:48'
Hughes vložil hokejku do přihrávky Schultze na Orlova. New Jersey se mohou konečně vydat do ofenzivy.
10:22'
10:07'
McLeod s jedním ze svých spoluhráčů pobyl několik cenných vteřin před Vaněčkem. Přesilová hra pomalu končí.
09:40'
Přihrávky by domácím šly na výbornou, ale pořádné zakončení tam před vyhozením Devils nebylo vesměs žádné.
09:10'
Carlsonova rána se neujala, avšak přesilovková kombinace Washingtonu může pokračovat.
08:22'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., sekání).
08:41'
Ovečkin zleva nahodil puk do ohně a Oshiemu nechybělo příliš, aby ho nastavenou hokejkou dostal mezi betony brankáře.
08:09'
Nathan Bastian získal puk nedaleko od Vaněčka, ale ten si s jeho bekhendovým zakončením poradil.
07:45'
Damonu Seversonovi utekl puk do středního pásma, odkud jej vracel do ofsajdu.
07:06'
Další pokus Zdena Cháry poslal jeden z protihráčů nad zadní mantinel. Rozkouskovaná třetina pokračuje reklamní pauzou.
06:50'
Chárova střela z vrcholku levého kruhu nebyla nebezpečná. Hagelin pak málem propadl na modré.
05:54'
Orlov a jeho rychlá střela tahem. Wedgewood příliš nereagoval, ale puk ho stejně trefil.
05:03'
Wedgewood se natáhl pro Jensenem nahozený puk, když u něj číhalo hned několik domácích hráčů na možnou dorážku.
04:57'
Bastian poslal puk na zakázané uvolnění. Chvíli předtím Wedgewood levým betonem zneškodnil pozdrav Kuzněcova.
04:06'
Vaněček neudržel střelu Vatanena. Capitals řešili menší trable v předbrankovém prostoru, ale i díky Oshiemuto zvládli.
03:48'
Kulikov z pravého mantinelu bekhendem možná přihrával, ale puk prošel až do brankovištěVaněčka.
03:06'
Wedgewood vyrážečkou odrazil Carlsonovo svižné nahození od modré čáry nad mantinely. Začátek je plný přerušení.
02:51'
Dillonovo nastřelení ze středního pásma některý z hráčů ztečoval mimo ledovou plochu. Opět se vhazuje před modrou čarou.
02:47'
Bäckström se pomalu sunul po levé straně. Střela na přední tyč mu ale nevyšla a Washington se vzápětí provinil ofsajdem.
02:01'
Před bránou volný Pavel Zacha se vpádu natáhl po kotouči, ale Vaněček výtečně zareagoval svým pravým betonem.
01:42'
Vatanenova střela švihem se zastavila před Hughesem, který se snažil dorážet, ale pozorný obránce mu to nepovolil.
01:15'
Šarankovič z podobného místa nenašel žádnou mezeru v postoji českého brankáře Vaněčka.
00:58'
První významnější šanci měl Jakub Vrána, který nabral rychlost na levé straně a jen o kousek minul hostující branku.

New Jersey Devils

Fanoušci hostujícího týmu s trochou nadsázky zažívají další rok beznaděje. Devils v období od dvacátého února do šestého března odehráli devět zápasů a připsali si v nich jedno jediné vítězství. Nic na tom nezměnily ani heroické výkony Pavla Zachy, jenž desetkrát za sebou bodoval. Český útočník zapsal jednu asistenci i před dvěma dny na ledě Bostonu. A nahrávka to byla důležitá, protože New Jersey zvítězilo fotbalovým výsledkem 1:0. Ve Východní divizi ale zůstalo zaseklé na předposlední sedmé příčce. Na play-off aktuálně ztrácí propastných jedenáct bodů.

Nejproduktivnější hráči:
• P. Zacha – 16 bodů (6+10)
• J. Hughes – 13 bodů (5+8)
• M. Wood – 11 bodů (7+4).
Washington Capitals

Jasný favorit tohoto zápasu proplouvá první polovinou základní části bez větších zádrhelů. Washington jen šestkrát nebodoval a v tabulce Východní divize mu patří druhé místo, z něhož ztrácí na vedoucí Islanders dva body. Po vyhroceném dvojutkání s Bostonem (2:1 sn., 1:5) si Capitals rozdali jednu partii na ledě Philadelphie, kde i přes slabou první třetinu zvítězili 3:1. Stalo se tak i bez útočníka Wilsona, který má ještě na šest zápasů zastavenou činnost.

• N. Bäckström – 27 bodů (10+17)
• J. Carlson – 20 bodů (5+15)
• A. Ovečkin – 18 bodů (8+10).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi Washingtonem Capitals a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.