NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Vancouver - 11. května 2021   02:00

Vancouver
03:05' Höglander   • 07:21' Horvat  (Pearson, Highmore) • 50:16' Höglander  (J. T. Miller, Rathbone)

3. Bo Horvat (VAN) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 40-31; Zablokované střely: 13-18; Vhazování: 65%-35%; Hity: 25-17; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Thatcher Demko pustil pouze jeden gól a skvělými zákroky deprimoval hvězdy Winnipegu. V útoku se navíc dokázal dvakrát prosadit Nils Höglander, a tak Vancouver dokráčel k napohled snadnému vítězství. Konečný výsledek. Winnipeg Jets 1 Vancouver 3.
59:58'
Tyler Myers trefil místo prázdné brány oblouk a po cinknutí tyče se píská zakázané uvolnění!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:45'
Laurent Brossoit naskočil na střídačku a Jets nyní chtějí zdramatizovat duel bez brankáře!
57:06'
Nils Höglander mohl zkompletovat hattrick po střele z pravého kruhu, jenže Laurent Brossoit dobře zasáhl svým levým ramenem! Stále 1:3.
55:24'
Hokejisté Winnipegu vystřelili z levého kruhu a opět pozorný brankář Thatcher Demko má puk v lapačce.
54:33'
Brock Boeser se dostal v blízkosti levé tyče brány k bekhendové střele, jenže postrádala razanci a Laurent Brossoit poté přerušil hru. Další reklamní přestávka.
53:08'
Laurent Brossoit nyní vyrazil střelu Brocka Boesera z pravého kruhu pro vhazování a následný návrat do pásma skončil postavením mimo hru hráčů Canucks.
52:49'
Andrew Copp se řítil na ose ledové plochy sám na bránu, jenže Thatchera Demka mezi betony nenachytal! Následuje komerční přestávka.
52:28'
Dylan DeMelo vystřelil od modré čáry a před bránou clonil Mark Scheifele, kotouč ale zamířil mimo bránu a brankář Thatcher Demko tedy nemusel zasahovat.
50:16'
Vancouver právě vstřelil branku!
NILS HÖGLANDER přihrával z levého kruhu pro vhazování na vzdálenější pravou tyč a vracející se Blake Wheeler si srazil puk do vlastní sítě! Je to 1:3. Asistence: J. T. Miller a Jack Rathbone.
49:48'
Hokejisté Winnipegu se snaží hrát aktivně a mají střeleckou převahu, přesto prohrávají těsně 1:2.
46:53'
Winnipeg se vydal po komerční přestávce na steč a dostal se ke střele na bodu levého kruhu, Thatcher Demko ale zasáhl vyrážečkou a puk skončil za bránou.
45:41'
Mason Appleton vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Thatcher Demko ale puk zachytil a připsal si na přední tyči další úspěšný zákrok. Vyrovnání nikde.
44:55'
Teď je naopak hra hodně kouskována. Winnipeg nepřesně rozehrál a pískalo se zakázané uvolnění.
44:32'
Logan Stanley se na levém křídle uvedl pěknou střelou od modré čáry, Thatcher Demko ale zřejmě nakonec nezasahoval a puk skončil v ochranné síti. Přerušení.
43:59'
Omlouvám se, že jsem se odmlčel, ale hodně dlouho se hrálo bez přerušení. Nyní ale Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění. Skóre střetnutí je stále 1:2.
40:31'
Blake Wheeler dobře vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, Thatcher Demko ale jeho ránu dobře vykopl svým pravým betonem do rohu. Další zákrok.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-24; Zablokované střely: 10-11; Vhazování: 63%-37%; Hity: 21-8; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:56.
Thatcher Demko předvedl i během prostřední části několik fantastických zákroků a zatím drží Vancouver nad vodou. Canucks navíc mohli vést znovu o dvě branky, Laurent Brossoit měl ale kliku, když ho těsně před koncem druhé třetiny zachránila horní tyč. Po druhé části. Winnipeg Jets 1 Vancouver Canucks 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:58'
Brock Boeser nabral na levém křídle velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v ochranné síti. Laurent Brossoit zřejmě nezasáhl.
35:53'
Thatcher Demko měl obrovské štěstí, když ho po střele z levého kruhu zachránila horní a poté pravá tyč, od které se do ní pak puk odrazil!
35:36'
Mark Scheifele vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování, Thatcher Demko ale skvěle zasáhl a dokázal ho vychytat. Další skvělý zákrok.
35:04'
J. T. Miller usedl podruhé v zápase na trestnou lavici za sekání a Winnipeg má tedy další šanci vyrovnat skóre.
34:27'
Kotouč skončil po souboji v rohu ledové plochy v ochranné síti a nyní následuje komerční přestávka.
33:19'
Nils Höglander vystřelil v prostoru levého kruhu pro vhazování a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, Laurent Brossoit ale puk vyrazil do ochranné sítě.
32:16'
Nate Thompson měl obrovskou šanci, když se před bránou nyní ocitl úplně sám, jenže poté bekhendem nedokázal puk zvednout nad levý beton Thatchera Demka a minul bránu hostí!
31:46'
Winnipeg nevyužil další přesilovou hru a poté vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, Thatcher Demko byl ale připraven a dobře zasáhl pravým ramenem.
30:10'
Paul Stastny teď vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Thatcher Demko vytáhl na přední tyči pěkný semafor. Winnipeg ale velice dobře kombinoval.
29:30'
Tyler Graovac předvedl v pravém rohu obranného pásma několik krosčeků a byl vyloučen. Přesilovka.
27:55'
Jets nyní nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění.
27:41'
Quinn Hughes je ve druhé třetině hodně vidět. Obránce Vancouveru vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela skončila v náručí Laurenta Brossoita.
26:13'
Na obou stranách jsou šance, poslední měl Jayce Hawryluk. Thatcher Demko ale kotouč podržel v náručí a po jeho zákroku následuje komerční brejk.
23:48'
Quinn Hughes byl zřejmě hráčem, který zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
23:16'
Hokejisté Winnipegu rychle otočili hru, stejně jako vzápětí Vancouver, jehož nahození bylo přizvednuto a skončilo v ochranné síti. Hosté teď vedou těsně 2:1.
21:56'
Laurent Brossoit měl na začátku druhé třetiny plné ruce a nohy práce, první střelu ale dokázal vyrazit, zatímco druhou poté ukryl ve svém náručí. Dobře.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-14; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 13-6; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:01.
Vancouver vstoupil do střetnutí skvěle, když ho Nils Höglander a Bo Horvat poslali do dvoubrankového vedení, v polovině úvodní části ale dokázal Winnipeg vrátit zpět do zápasu Kyle Connor. Jets mohli skóre dokonce otočit, jenže Canucks zatím drží výtečný Thatcher Demko. Skóre po první třetině pohledného utkání zní. Winnipeg Jets 1 Vancouver Canucks 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:45'
Pierre-Luc Dubois měl obrovskou šanci, když z bodu levého kruhu pálil do odkryté sítě, jenže Thatcher Demko se opět bleskově přesunul!
17:30'
J. T. Miller fauloval během bekčekingu ve středním pásmu a poté dostal dvě minuty za sekání. Přesilovka.
16:26'
Vancouver se vzápětí ocitl v postavení mimo hru a po komerční přestávce buly před útočnou modrou čárou.
14:08'
Thatcher Demko se ocitá pod obrovským tlakem a nyní musel v rychlém sledu vytáhnout dva zákroky.
12:49'
Hokejisté Canucks vzápětí nepřesně rozehráli a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění. Zatím sledujeme velice svižné tempo utkání a padly tři góly.
11:08'
Thatcher Demko měl další práci, střelu z pravého kruhu pro vhazování ale dobře vyrazil levým betonem a puk skončil v rohu ledové plochy. Jets jsou zpět ve hře.
10:44'
Winnipeg právě vstřelil branku!
KYLE CONNOR využil skvělé přihrávky Mathieua Perreaulta zpoza brány a z blízkosti zamířil nad přesouvajícího se Thatchera Demka! Sníženo. Asistence: Mathieu Perreault a Mark Scheifele.
10:11'
Mark Scheifele mohl skórovat po střele z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Thatcher Demko se stačil přesunout k přední tyči a puk vyrazit! Fantastický zákrok pravým betonem.
07:24'
Blake Wheeler dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Po komerční přestávce přesilová hra hostí.
07:21'
BO HORVAT využil odrazu kotouče od hrazení za bránou Winnipegu Jets a z blízkosti skóroval do odkryté sítě, protože Laurent Brossoit byl téměř úplně mimo ní! Canucks vedou 2:0. Asistence: Tanner Pearson a Matthew Highmore. (0:2)
06:32'
Mason Appleton spěchal na levém křídle za nahozeným pukem, jenže ho nedokázal dohnat a proti Winnipegu se tedy vzápětí pískalo zakázané uvolnění. Skóre 0:1.
04:31'
Hokejisté Winnipegu nyní mohli vyrovnat po střele z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže jejich pokus mířící ke vzdálenější tyči pak skončil v lapačce Demka.
03:05'
NILS HÖGLANDER ukradl puk Winnipegu ve středním pásmu a v závěru samostatného úniku ztroskotal na vyrážečce brankáře Laurenta Brossoita, jeho následná bekhendová dorážka z úhlu už ale skončila v síti – 0:1! Bez asistence.
00:44'
Paul Stastny se snažil dostat ke střele v levém kruhu pro vhazování, jenže ve svém úvodním útočném snažení neuspěl a Vancouver mohl rychle otočit hru.
00:01'

Winnipeg Jets: Brossoit (Comrie) – Heinola, Morrissey (A), DeMelo, Forbort, Jo. Benn, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Perreault, Dubois, Copp – Appleton, Lowry, Stastny – Lewis, N. Thompson, Harkins. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Rathbone – Boeser, J. T. Miller, Höglander – MacEwen, Horvat (C), Pearson – Michaelis, Boyd, Vesey – Hawryluk, Graovac, Highmore. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Eric Furlatt. Čároví: Kiel Murchison, Derek Nansen.
Česká a slovenská stopa

Žádný Slovák ani Čech na soupiskách není.

1) Winnipeg Jets – Vancouver Canucks 1:4

Letošní bilance 4-1-0-2 hovoří ve prospěch Winnipegu.
Vancouver Canucks

Vancouver se touží zvednout z chvostu tabulky. Na předposlední Calgary sice ztrácí čtyři body, ale vinou karantény má před sebou ještě sedm duelů. Reálně se tak jeví i šance na dostižení páté Ottawy, která odehrála hned o pět utkání více. S formou jsou však na tom Canucks podobně jako Winnipeg (jedna výhra z posledních osmi zápasů), takže by museli mocně zafinišovat.

Nejproduktivnější hráči:
Brock Boeser (USA) – 41 bodů (20+21)
J.T. Miller (USA) – 38 bodů (13+25)
Quinn Hughes (USA) – 36 bodů (3+33)
Winnipeg Jets

Půjde Winnipeg do play-off ze třetí, nebo ze čtvrté pozice? To je otázka, která bude už brzy rozluštěna. Tryskáči za sebou potřebují udržet Montreal, nad nímž mají dvoubodový náskok i jeden zápas k dobru. Rozhodnout tak můžou už v nadcházejícím dvojutkání s Vancouverem. Jistou komplikací je však ztráta formy, z posledních devíti zápasů vyhrál Winnipeg jediný. Před blížícím se play-off tak budou hráči bojovat i o psychiku, která často bývá tím rozhodujícím faktorem.

Mark Scheifele (CAN) – 58 bodů (20+38)
Nikolaj Ehlers (DEN) – 46 bodů (21+25)
Kyle Connor (USA) – 44 bodů (22+22)
Winnipeg se s Vancouverem utká dvakrát ve dvou dnech. Oba zápasy bude hostit Bell MTS Place, ten první v noci z pondělí na úterý od 2:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.