NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Minnesota - 27. února 2022   04:00

Calgary
Calgary
10:29' Toffoli (Hanifin, R. Andersson) • 11:49' M. Tkachuk (E. Lindholm, Toffoli) • 17:42' Gudbranson (Zadorov, M. Tkachuk) • 36:44' Mangiapane (Coleman, R. Andersson) • 39:19' Coleman (E. Lindholm) • 58:06' M. Tkachuk (J. Gaudreau) • 59:19' Toffoli (Ch. Tanev)
7:3
(3:1, 2:0, 2:2)
Minnesota
Minnesota
01:36' F. Gaudreau  (Merrill, K. Fiala) • 53:25' Bjugstad  (Boldy) • 54:35' Kaprizov  (Zuccarello)
Calgary
Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund, Mangiapane – Toffoli, Monahan, Lucic – B. Ritchie, B. Richardson, T. Lewis.
Brenk, Dwyer
Scotiabank Saddledome, Calgary
Minnesota
Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon, Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno, Hartman, Dewar – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.

Z dnešního utkání je to vše, děkuji vám za pozornost a těším se zase někdy u dalších přenosů na počtenou!
Tři hvězdy utkání:
1. Matthew Tkachuk (CGY)- 2+1
2. Tyler Toffoli (CGY)- 2+1
3. Blake Coleman (CGY)- 1+1.
Česká a slovenská stopa v utkání:
Do utkání žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.
Vyloučení: 5:8
Utkání nakonec ovládli domácí, kteří ve třetí třetině ještě dvakrát skórovali do prázdné brány a získávají vítězství v tomto zápase. Diváci se určitě nenudili, protože viděli zajímavé utkání plné gólů a šancí.
59:19'
Calgary právě vstřelilo branku!
Po vyhraném buly se puk dostal u mantinelu na hůl TYLERA TOFFOLIHO, který trefil opuštěnou bránu. Asistence: Christopher Tanev.
Minnesota pokračuje ve hře bez brankáře.
58:06'
Využitá přesilovka domácích! Do prázdné brány kotouč poslal MATTHEW TKACHUK, pro kterého u mantinelu vybojoval puk Gaudreau. Asistence: Johnny Gaudreau.
56:45'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., držení).
56:28'
Puk z hokejky Johhnnyho Gaudreaua už mířil do odkryté brány, ale Zuccarello ho na poslední chvíli odehrál z brankové čáry.
55:49'
Minnesota to zkouší bez brankáře!
54:35'
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota zadělává na drama! Zuccarello posunul kotouč na KIRILLA KAPRIZOVA, který se z kruhu trefil přesně nad Markströmovo rameno. Asistence: Mats Zuccarello.
53:25'
Po vyhraném buly posunul Boldy puk do jízdy NICKU BJUGSTADOVI, který překonal Markströma střelou na vzdálenější tyč a puk proletěl nad jeho ramenem. Asistence: Matthew Boldy.
53:17'
51:17'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., držení).
51:17'
U mantinelu zůstává ležet obránce Calgary Kylington. Naštěstí se zvedá a odjíždí do šatny. Uvidíme, jestli se švédský bek ještě do hry vrátí.
50:57'
50:29'
Ke střele se dostal Toffoli, který ale puk poslal jen do Kähkönena.
48:57'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění).
48:00'
Monahan vypálil vedle brány.
47:26'
Další zásah si připisuje Kähkönen a hra bude pokračovat po komerční pauze.
46:57'
44:57'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., podrážení).
44:17'
Oba týmy kompletní.
43:54'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou Markströma.
42:39'
Hra přerušena kvůli posunuté brance Minnesoty.
42:17'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brad Richardson – 2 min., krosček).
41:39'
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:18'
Monahan svou střelou poslal puk jen do výstroje Kähkönena.
40:01'
Ve druhé třetině se domácí dvakrát prosadili, z toho jednou při vlastním oslabení. V této části hry jsme viděli i mnoho menších potyček mezi hráči. Do třetí třetiny vstoupí hráči Calgary s přesilovou hrou. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, ale uvidíme co přinese poslední třetina. Třetí třetina začne zhruba v 6:19.
40:00'
39:39'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Connor Dewar – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson- 2 min., hrubost).
39:19'
BLAKE COLEMAN se dostal sám do brejku po nahrávce Lindholma a Kähkönena překonal ranou mezi betony a skóruje při vlastním oslabení. Asistence: Elias Lindholm.
37:31'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., držení).
36:44'
ANDREW MANGIAPANE byl úplně sám u pravé tyče a poté co od modré vystřelil Coleman, brankář Kähkönen vyrazil kotouč pouze na hůl tohoto útočníka a ten se nemýlil a trefil odkrytou část brány. Asistence: Blake Coleman a Rasmus Andersson.
35:34'
Skvělý zákrok předvedl Markström proti střele, kterou vyslal Boldy.
34:55'
Oba týmy v plném počtu.
34:45'
Další zásah branakáře Calgary a poté i menší rozmíška.
34:10'
Zuccarellův pokus doskákal až k Markströmovi, který raději přikryl puk pod lapačku.
32:55'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění).
32:55'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min. hrubost).
32:04'
Sturm střílel na bránu, jenže jeho pokus si našel Markström a chytá puk do lapačky. Hra bude pokračovat po komerčním brejku.
31:52'
Zakázané uvolnění stěhuje hru před Markströma.
31:19'
Markström vyráží pokus Zuccarella.
29:11'
Tkachuk byl sražen u mantinelu, podle rozhodčích ale vše v pořádku a hraje se dál bez přerušení.
28:35'
Markström má další zákrok po střele Kaprizova. Švédský brankář má puk ve své výstroji. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
27:51'
Minnesota posílá puk na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Calgary.
24:30'
Sturm se pokoušel skórovat, ovšem místo puku to skončilo posunutou bránou Calgary.
24:18'
Monahan pálil, ale trefil jenom brankáře Kähkönena.
23:00'
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před bránu Calgary.
20:44'
Brankář Markström si připisuje další zákrok.
20:01'
V první třetině padly hned čtyři góly, ovšem zatím vedou domácí, i díky dvěma rychlým brankám mezi 11. a 12. minutou. I ve druhé třetině toho jistě mnoho zajímavého. Druhá třetina začne přibližně v 5:18.
20:00'
17:42'
Dvě minuty před koncem první třetiny přidává Calgary i třetí branku a odskakuje do pohodlného vedení. O další branku se postaral ERIK GUDBRANSON! Asistence: Nikita Zadorov, Matthew Tkachuk.
11:49'
Calgary navíc bleskově přidává druhou branku a dostává se do vedení! Domácí celek poslal do vedení přesným přesilovkovým zásahem MATTHEW TKACHUK. Asistence: Elias Lindholm, Tyler Toffoli.
10:41'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., držení).
10:29'
Je vyrovnáno! Minnesotě vedení moc dlouho nevydrželo. Kanadský celek dokázal vyrovnat v polovině první části zásahem TYLERA TOFFOLIHO! Asistence: Noah Hanifin, Rasmus Andersson.
01:36'
Minnesota se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Krátce po úvodním vhazování se o první branku postaral v posledních dnech produktivní FRÉDERICK GAUDREAU! Asistence: Jon Merrill, Kevin Fiala.
00:01'
Zdravím všechny příznivce hokeje! Na programu je střetnutí mezi domácím Calgary a hostující Minnesotou. Calgary v posledním zápase prohrálo na ledě Vancouveru vysoko 1:7, když rozhodla druhá třetina, ve které Vancouver dal pět branek. Také Minnesota ve svém posledním utkání prohrála, konkrétně na ledě Toronta 1:3. Toronto rozhodlo ve druhé třetině, kde skórovalo dvakrát. Nejproduktivnějším hráčem Calgary je americký útočník Johnny Gaudreau, který dosáhl už na 64 bodů (20+44) v 50 utkáních. Nejlepším střelcem je ovšem kanadský útočník Andrew Mangiapane, který nastřílel už 25 gólů. Nejproduktivnějším obráncem je Švéd Rasmus Andersson, jenž má na svém kontě 27 bodů (2+25) v 50 zápasech. Mezi brankáři je na tom lépe švédský gólman Jacob Markström, který má úspěšnost zákroků 92,64 % a v průměru inkasuje 2,1 gólu na zápas. Týmová dvojka Daniel Vladař má procentuální úspěšnost 90,25 % a v průměru inkasuje 2,8 branky na zápas. Uvidíme, kdo z nich dostane v zápase přednost. V týmu Minnesoty je nejproduktivnějším hráčem stále ruský útočník Kirill Kaprizov, který v 48 utkáních zapsal 63 bodů (23+40). Zároveň je také nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším bekem je Američan Alex Goligoski, který ve 44 duelech nasbíral zatím 25 bodů (3+22). Mezi brankáři je na tom lépe finský brankář Kaapo Kahkönen, který odchytal zatím 20 zápasů a má úspěšnost zákroků 92,03 % a v průměru dostává 2,5 gólu na zápas. Kanadský brankář Cam Talbot sice odehrál 31 utkání, ale má úspěšnost zákroků 90,99 % a v průměru inkasuje 2,9 branky na zápas. Úvodní buly bude vhozeno kolem 4:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.