NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Carolina - 4. listopadu 2021   01:40

Chicago
Chicago
01:35' DeBrincat (P. Kane, S. Jones) • 22:49' P. Kane (R. Stillman, Entwistle) • 28:24' DeBrincat (Kurashev, Hardman)
3:4
(1:1, 2:1, 0:2)
Carolina
Carolina
06:25' Stepan  (A. DeAngelo, A. Svečnikov) • 32:50' Jarvis  (Stepan) • 40:17' Fast  (A. Svečnikov, Slavin) • 43:26' M. Nečas  (Aho, Bear)
Chicago
M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, E. Gustafsson, McCabe, R. Stillman – P. Kane (A), Dach, D. Kubalík – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Khaira.
Joannette, Rehman – Kovachik, Mills
United Center, Chicago
16 449 diváků
Carolina
F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Jarvis – Lorentz, Stepan, Martinook (A).

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Kdo se postavil do brankoviště?
Marc-Andre Fleury (CHI) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 57:14
Frederik Andersen (CAR) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 60 minut
Česká a slovenská stopa v utkání
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě: 21:14
Martin Nečas (CAR) – 1+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě: 15:25
Tři hvězdy zápasu
1. Derek Stepan (CAR) – 1+1
2. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
3. Seth Jarvis (CAR) – 1+0
Ve velmi interesantním duelu otočila Carolina z 1:3 na 4:3. Chicago si prohrálo zápas špatným vstupem do poslední třetiny, když inkasovalo po sedmnácti sekundách Fastem. Ten dal Fleurymu teploměr, ve 44. minutě nahrál Aho Martinu Nečasovi do druhé vlny a mladý český útočník zakončil přes Setha Jonese, načež puk propadl mezi betony gólmana k bližší tyči. Fleury si tento gól dost vyčítal a naznačoval, že by nejradši roztřískal hokejku.

Domácí mohli v závěru srovnat. Kubalík byl zasažený hokejkou Slavina a ten vyfasoval čtyřminutový trest. V situaci šest na pět si Chicago nevytvořilo nic a chvílemi se ozýval pískot z publika. Následně zkusili domácí powerplay šest na čtyři, to už bylo z domácího pohledu mnohem lepší. Chicago může litovat, že Jones promáchl při dorážce Toewsovy střely. I kvůli tomu vítězí Carolina i v devátém zápase v letošní sezoně, je nadále stoprocentní. Jestli se člověk neplete, tak v probíhajícím ročníku NHL se poprvé stalo, že Carolina prohrávala o dva góly, ale Chicagu to není absolutně nic platné.
59:58'
Carolina bekhendem vyhazuje a vyhraje.
59:36'
Po Toewsově střele z pravé strany promáchl Jones snažící se o dorážku.
59:26'
Kane tlačil puk z levé strany pod břevno!
59:06'
Teuvo Teräväinen nasměroval kotouč z levé strany o mantinel a nedal mu ani moc razanci, aby se nedopustil icingu.
58:48'
Kubalík chyboval ve středním pásmu, ale hosté to nepotrestali z levé strany.
58:37'
Kubalík nejprve centroval z pravé strany na zadní tyč, pak nastřeloval Kane kotouč od modré čáry středem, ale Andersen si ho dokázal najít.
58:14'
Fast se postavil do střely Kubalíka z pravé strany.
57:58'
Oddechový čas pro domácí.
57:58'
Slavin našel bekhendem jen Kubalíka, ten pokračoval na pravou stranu, kde vypálil Hagel z obránce a jeho ránu ještě tečoval Dach před Andersenem.
57:34'
Chicago hraje powerplay šest na čtyři.
57:13'
Za 2,5 minuty přesilovky si domácí nevytvořili pořádnou šanci a někteří fanoušci pískají.
56:50'
Trocheck mohl jet v oslabení na Fleuryho, ale nahrávka na něj byla až moc dlouhá.
56:21'
Po Kubalíkově ztrátě platí, že Chicago se nemůže vůbec usadit před Andersenem.
55:56'
Teuvo Teräväinen přihrál silou vůle Stepanovi a ten poslal kotouč o mantinel pryč z pásma.
55:35'
Carolina vyhodila, následovala nepřesná nahrávka na Kurasheva sebraná Nečasem.
55:18'
Alex DeBrincat se rozjel na levé straně proti Coleovi, ten mu nedovolil vystřelit bekhendem.
55:00'
Rána DeBrincata z levého kruhu neskončila za Andersenem.
54:34'
Bear se otáčel na pravém kruhu u brány Andersena a zasáhl Kubalíka hokejkou do obličeje a potom, co zkontroloval sudí dutinu ústní českého útočníka, tak usoudil, že Chicago bude hrát čtyři minuty přesilovou hru.
53:45'
Střely na branku v této třetině – 1:6.
53:22'
Fast zakončoval bekhendem z pravé strany na zadní tyč, ale tentokráte si na Fleuryho nepřišel.
53:06'
Zakázané uvolnění Chicaga na pravé straně.
52:51'
Fleury přikryl puk před Ahem, komerční pauza.
52:10'
Dach byl úplně sám mezi kruhy, dostal nahrávku z pravé strany na ránu z jedničky, ale Andersen vykopl pravou nohu.
51:42'
Hosté se osvobozují středem hrací plochy.
51:04'
DeBrincatovi se otevřela levá straně, ale byl zablokovaný a zatím z toho hattrick pro amerického útočníka není.
50:33'
Zase nepřehledná situace před Andersenem, ale Chicago nedotlačilo puk tam, kam si přálo.
50:09'
Kane viděl na pravé straně Jonese, Andersen zasáhl proti střele mezi nohy.
49:45'
I kvůli tomu, že jej Skjei hákoval.
49:45'
Kane skvěle načasoval perfektní nahrávku na Toewse a ten zakončoval na dlouhou ruku do Andersena.
49:24'
Kurashev se tlačil do brány, ale Andersen udržel kotouč po závaru před svatyní Caroliny.
48:02'
Trocheck přebruslil beka na pravé straně, ale nedokázal přihrát najíždějícímu Staalovi na vzdálenější tyč.
47:50'
Hagel pokazil nahrávku z levé strany do druhé vlny.
47:26'
Hosté vyhodili přes levou stranu na hokejku Fleuryho.
46:58'
Toews posílá nahrávku z poloviny hřiště na Kanea a ten se vrací do vlastního obranného pásma, z tribun se ozývá pískot.
46:06'
Cole dostává dvě minuty za nedovolené bránění Carpentera na levém kruhu před svou brankou.
46:06'
Jonesovu střelu tečoval jeden z domácích hráčů mezi nohy Andersena, ten stihl zareagovat.
45:33'
Carolina je zatím všude ve třetí třetině a Chicago za svým soupeřem výrazně zaostává.
44:53'
Svečnikov se tlačil z pravé strany do brány, ale Fleury ustál situaci ve spolupráci s obráncem na bližší tyči.
43:26'
Carolina právě vstřelila branku!
To je pořádná sprcha pro Chicago a Fleury má, co dělat, aby neroztřískal hokejku! MARTIN NEČAS sjel na pravý kruh na nahrávku Aha do druhé vlny a zakončil přes Setha Jonese, puk propadl mezi betony Fleuryho k přední tyči. Domácí brankář si opravdu hodně sáhl. Asistence: Sebastian Aho, Ethan Bear.
43:14'
Carpenter hledal Hagela na pravé straně, ale obránce mu překřížil cestu.
42:38'
Čárový rozhodčí postřehl Teräväinena v ofsajdu na pravé straně.
42:03'
Andersen nastavil lapačku u své levé tyče a bude se vhazovat před jeho bránou.
41:12'
Slavin byl úplně volný před prázdnou brankou, ale hosté k němu nedostali puk z levé strany.
40:17'
Hosté rychle rozebrali domácí obranu, JESPER FAST si nakonec přikopl kotouč a dal Fleurymu teploměr mezi levou rukou a tělem. Asistence: Andrej Svečnikov, Jaccob Slavin.
40:01'
Chicago vede po dvou třetinách 3:2, mělo velice dobrý nástup do druhé dvacetiminutovky, když se po třech minutách prosadil Kane a skóroval tak stejně jako proti Ottawě. Vzápětí přidal další gól DeBrincat, který byl na konci přečíslení, jež vzniklo fatální chybou obránce Skjeie. Hosté následně dokázali snížit prvním gólem Jarvise v NHL v jeho druhém duelu. V závěru měl ještě zajímavou šanci Fast.
39:46'
Skjei zakončoval z levé strany vedle první tyče.
39:29'
Toews nepustil nahrávku křížem z pravé strany na Staala.
39:10'
Jarvis zablokoval nahrávku Stillmana z levé strany a krátce poté je pískáno.
37:59'
Nečas trefil z levé strany jen spoluhráče Teräväinena na přední tyči.
37:40'
Martinook poslal kotouč z pravé strany za branku Chicaga a odjel střídat.
37:05'
Jones obral o kotouč Aha a Chicago útočí Kurashevem.
36:30'
Staal střílel z první vedle levé tyče poté, co panovaly rozpaky v rozehrávce Chicaga.
36:14'
Kane trefuje z levé strany lapačku Andersena, komerční přestávka.
35:42'
Dach naskočil na led a hned nadzvedl hokejku překvapenému soupeři.
34:48'
Svečnikov zakončil z levé strany na bližší tyč do pravé Fleuryho, Chicago potom přestálo dorážku Aha.
34:29'
Trocheck si rychle narazil a pálil z osy hřiště k levé tyči, kde byl Fleury včas.
33:51'
Ahova střela na levou ruku Fleuryho minula branku.
33:35'
Dach nabízí přesilovku hákováním Pesceho na pravé straně.
32:50'
SETH JARVIS chytil takovou rychlost, že upláchl na středu Gustafssonovi a v době, kdy míchal pukem před chystaným blafákem, tak ho Gustafsson hákoval, načež puk doklouzal mezi betony Fleuryho do sítě. Asistence: Derek Stepan.
32:29'
MacKenzie Entwistle vybruslil na levé straně do dobré pozice, ale hosté mu na poslední chvíli nedovolil zakončit.
32:03'
Trocheckovu střelu z pravé strany chytil Fleury, americký útočník potom skočil do brankoviště, kde mu dali domácí hráči co proto.
31:14'
Dach chtěl zaútočit po pravé straně, ale měl proti sobě tři hokejisty.
30:36'
Chicago odehrálo kotouč ke Slavinovi tak, aby se nejednalo o další icing.
30:07'
Zakázané uvolnění Blackhawks.
29:52'
Chicago se ubránilo závaru před bránou a Fastova střela z mezikruží směřovala do nohy Fleuryho.
29:16'
Carolina odevzdala kotouč z levé strany a posílá na led čerstvé hráče.
28:24'
Chicago právě vstřelilo branku!
Skjei udělal fatální chybu, Hardman na sebe natáhl beka, nahrál pod sebe a Kurashev to celé vyšperkoval pasem na levou stranu na ALEXE DEBRINCATA před prázdnou bránu. Asistence: Philipp Kurashev, Mike Hardman.
27:52'
Gustafsson se stal hrdinou fanoušků, když v hostující situaci dva na jednoho vypíchl nahrávku z pravé strany na Nečase.
27:02'
DeBrincat poslal puk z otočky na levé straně na přední tyč, kde čekal Andersen.
26:48'
Komerční přestávka.
26:24'
Kubalík svedl neúspěšný rychlostní souboj s Bearem, domácí potom nezakončili a Andersena.
26:04'
Brett Pesce kontroloval puk směřující na zakázané uvolnění, ale podjely mu nohy a mířil přímo proti mantinelu. Ublížil si a rozhodčí hned volal lékaře. Pesce se zvedl a po svých odjel na střídačku.
25:57'
Slavin nahodil o mantinel, ale hosté nepobyli v útočném pásmu příliš dlouho.
25:09'
Aho posílal kotouč z levé strany do brankoviště, Chicago se trošku s problémy ubránilo.
24:30'
Proti Skjeovi ze strany si pohlídal Fleury svou levou tyč.
22:49'
Po nahrávce zleva pod sebe vypálil Stillman z levé strany k přední tyči a PATRICK KANE tečoval kotouč mezi nohama Andersena. Asistence: Riley Stillman, MacKenzie Entwistle.
22:11'
Nyní je hra hodně rozháraná, nepohledná a plná nepřesností.
21:24'
Aho nezkrotil nahrávku u zadní tyče a Jones rozehrává na pravou stranu.
20:41'
Staal neuspěl z velmi dobré pozice zápěstím na pravé straně po sklepnutí Kotkaniemiho.
20:01'
Chicago šlo do vedení již ve druhé minutě, kdy zaváhal Svečnikov a rozjetý DeBrincat pokořil Andersena. Hosté srovnali o pět minut později, když nahrávka propadla k zadní tyči, kde zakončil Stepan snadno do prázdné brány. Jinak Carolina byla ale v prvním dějství nebezpečnějším mužstvem, zatopila Chicagu zejména při vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, které odpykával Dominik Kubalík a rozhodně nebylo daleko od toho, aby se vrátil na hrací plochu dříve než za dvě minuty.
19:38'
Hosté neohrozili Fleuryho a musí se vracet.
18:38'
Svečnikov postrčil kotouč rozjetému Trocheckovi, ten se neprosadil proti bekovi na pravém kruhu.
17:22'
Dach nezpracoval puk u levého mantinelu a zaútočila Carolina, následovala střela od modré čáry, ale pak nedorazil kotouč Fast.
16:42'
Kubalík nahodil zleva na Kanea, ten byl zdvojený, nicméně pokračuje Jones s de Haanem.
16:13'
Zakázané uvolnění Chicaga.
15:34'
Svečnikov nezastavil svůj pohyb a smetl Fleuryho, potom i bránu. Naštěstí je v pořádku.
15:09'
14:47'
Kubalík nahrál do jízdy Dachovi na pravou stranu, ten trefil Beara.
14:27'
Kubalík poslal střelu z první na levé straně do Pesceho.
13:48'
Aho posílal kotouč z otočky před bránu na Martinooka, toho přetlačil bránící hráč.
13:09'
Cole práskl do kotouče z levé strany a minul branku.
12:41'
Icing Chicaga.
12:15'
DeBrincat si dával pozor, aby na levé straně nevystavil spoluhráče do ofsajdu, domácí i tak ztratili puk.
11:48'
Jarvis byl na konci souhry na pravém kruhu a bek posunul puk do ochranné sítě.
11:20'
Fleury si zahrál hokejkou a nedohodl se s Jonesem, de Haan potom zablokoval střelu zleva.
10:46'
Chicago vyhodilo a jinak velice dobrou přesilovku Caroliny přežilo bez úhony.
10:23'
Teuvo Teräväinen nezpracoval nahrávku na pravé straně před prázdnou bránou.
10:01'
Carolina kombinuje a drží Chicago pod tlakem.
09:30'
DeAngelo přidal další střelu od modré čáry, tentokráte do levého betonu Fleuryho.
09:23'
Teuvo Teräväinen zakončil z pravého kruhu, zřejmě Murphy přizvedl puk do ochranné sítě.
09:12'
Dobře myšlenkou nahrávku zprava před bránu na Aha přečetla obrana.
08:46'
Chicago hrálo v šesti, trest odpyká Kubalík.
08:46'
Anthony DeAngelo vypálil od modré čáry z prvního doteku po pasu Nečase a hra je přerušena.
08:29'
Carolina bude hrát přesilovku, Andersen jede na střídačku.
07:38'
Hagel byl v ofsajdu na pravé straně.
07:30'
Bearovu střelu z pravé strany na opačnou tyč kryje Fleury bez větších problémů.
06:25'
Svečkinovova nahrávka z pravé strany propadla přes DeAngela na zadní tyč, kde McCabe nepokryl DEREKA STEPANA zakončujícího do prázdné brány. Asistence: Anthony DeAngelo, Andrej Svečnikov.
05:59'
Carolina je kompletní, v oslabení byla paradoxně nebezpečnější než soupeř.
05:19'
Aho zachytil nahrávku pod sebe, předal puk Nečasovi, ten si kolem beka hodil puk na bekhend a mířil zleva na přední tyč, kde Fleury hned vyklepal kotouč.
04:50'
Carolina vysunula forčekink a Chicago se nemůže přesunout do útočného pásma.
04:07'
Slavin odpálil puk po pravém mantinelu k Fleurymu.
03:51'
Svečnikov hákoval Toewse, který chtěl dorazit střelu Carpentera.
03:17'
Po Hagelově ztrátě byl Trocheck zastavený na pravé straně.
02:15'
Za hrobového ticha zasahoval Fleury proti zakončení zápěstím z pravé strany.
01:35'
ALEX DEBRINCAT si zpracoval nahrávku lobem od Kanea i kvůli tomu, že Svečnikov nedokázal rukou chytit puk a pustit jej na led. Dostal se zleva na střed proti Bearovi a zakončil na pravou ruku Andersena. Asistence: Patrick Kane, Seth Jones.
00:20'
Fleury připraven na přední tyči proti Fastovi z pravé strany.
00:01'

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, McCabe, C. Murphy, R. Stillman, E. Gustafsson – R. Carpenter, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane, Borgström, DeBrincat – D. Strome, Dach, Hagel – Khaira, Kurashev, Entwistle.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin, Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Jarvis – Lorentz, Stepan, Martinook.

Rozhodčí: Joannette, Rehman – Kovachik, Mills.
Carolina Hurricanes
To nálada v Carolině je naprosto jiná. Hosté jsou momentálně druzí v tabulce Východní konference se zápasem k dobru za vedoucí Floridou. V osmi zápasech jsou zatím stoprocentní, inkasovali pouhých dvanáct branek a z šestnácti týmů Východní konference disponují nejlepší defenzivou. Mužstvo bývalého kapitána Roda Brind´Amoura táhne hlavně skvělý obránce Anthony DeAngelo. Naposledy udolala Carolina trápící se Arizonu s výborným Karlem Vejmelkou v bráně. To se ji i díky trefě Martina Nečase povedlo. Ten rozhodně patří mezi adepty na účast na zimní olympiádě v Pekingu. Před čtyřmi lety mu letenka do Koreji těsně unikla, ačkoliv mohl statovat, jelikož National Hockey League tehdy své hráče na zimní olympiádu nepustila.
Chicago Blackhawks
Atmosféra v Chicagu má k ideálu hodně daleko. Blackhawks se předevčírem dočkali prvního vítězství v letošní sezoně až na desátý pokus. V United Center porazili Ottawu 5:1 zejména díky hattricku vracejícího se Kanea. Chicago si úvod ročníku nejslavnější hokejové ligy planety představovalo s největší pravděpodobností diametrálně jinak. Po vynechané sezoně je k dispozici kapitán Toews, jenže zklamáním jsou zatím výkony Jonese a vše dospělo až do situace, kdy během zápasu s Detroitem fandila hala hostům. Organizaci vítěze Stanleyova poháru 2010, 2013 a 2015 neprospívá ani kauza ohledně sexuálního obtěžování v podání asistenta trenéra Brada Aldricha. Kvůli tomu rezignoval generální manažer Stan Bowman a klub zrušil ceremoniál věnovaný Mariánu Hossovi, jenž měl proběhnout 9. listopadu před zápasem s Pittsburghem, kde legendární Slovák také působil.
Vzájemné zápasy
Oba celky už se utkaly v letošní sezoně. V noci z pátka na sobotu vyhrála Carolina doma poměrem 6:3, když se prosadilo devět různých střelců. Bláznivá byla zejména první třetina, kterou Carolina dvakrát otočila a zvítězila v ní 4:2.